Page 102 of 279 FirstFirst ... 252929899100101102103104105106112152202 ... LastLast
Results 2,526 to 2,550 of 6956

Thread: Banke u Crnoj Gori

  1. #2526
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    4,984
    Thanks Thanks Given 
    17
    Thanks Thanks Received 
    366
    Thanked in
    213 Posts

    Default

    Није банка погријешила него службеник или овлашћено лице. Тако да ће да најебе службеник а не супротна страна која је паре подигла.

  2. #2527
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,656
    Thanks Thanks Given 
    746
    Thanks Thanks Received 
    212
    Thanked in
    162 Posts

    Default

    Ljudski je vratiti taj novac. Neko ce to morati da nadoknadi iz dzepa... kao da im nedostaje novac u blagajni.

    Mada ovdje nece kinezu da plate za nesto sto signe nakon disputa... pa sta ocekivati za tako nesto.

    Inace zakon o obligacionim odnosima je jasan:

    Član 217 (1) Kad je neki dio imovine jednog lica prešao na bilo koji način u imovinu drugog lica, a taj prelaz nema svoj osnov u nekom pravnom poslu ili u zakonu, sticalac je dužan da ga vrati, a kad to nije moguće - da naknadi vrijednost postignutih koristi. (2) Ko se neosnovano koristi tuđim, dužan je da naknadi vrijednost postignutih koristi. (3) Obaveza vraćanja, odnosno naknade vrijednosti nastaje i kad se nešto primi s obzirom na osnov koji se nije ostvario ili koji je kasnije prestao.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #2528
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Ja sam imao situaciju da po ubacivanju kartice, bankomat mi je izbacio novac. 99% sam siguran da nije bio vec tu od nekog ranije jer mi se cini da sam cuo zvuk onaj kad priprema pare. Gledao sam okolo i raspitivao jel bio ko da mu nije ostalo i dugo sam imao dilemu da li da vratim novac banci, ne sjecam se tacno koliko je bilo, 150e mozda.
    rm -rf /

  4. #2529
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GRUNA'STAR View Post
    Није банка погријешила него службеник или овлашћено лице. Тако да ће да најебе службеник а не супротна страна која је паре подигла.
    Istina. Vjerujem da taj koji ga zove je upravo taj koji ce da plati ako ovaj ne vrati pare. Ako je salterski radnik moze se lako desiti da mu ode cijela plata.



    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

  5. #2530
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    4,985
    Thanks Thanks Given 
    784
    Thanks Thanks Received 
    431
    Thanked in
    349 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N_L View Post
    Ja sam imao situaciju da po ubacivanju kartice, bankomat mi je izbacio novac. 99% sam siguran da nije bio vec tu od nekog ranije jer mi se cini da sam cuo zvuk onaj kad priprema pare. Gledao sam okolo i raspitivao jel bio ko da mu nije ostalo i dugo sam imao dilemu da li da vratim novac banci, ne sjecam se tacno koliko je bilo, 150e mozda.
    Ako ti se ovo desilo u poslovnici NLB u City kvartu prije otprilike 4 mjeseca neko bi bio srecan da mu se vrate..

  6. #2531
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,444
    Thanks Thanks Given 
    5,237
    Thanks Thanks Received 
    3,744
    Thanked in
    1,493 Posts

    Default

    Nikad nedoumicu ne bih imao za tako nesto
    Narod zna da neko mora da vrati pare, obicno neko na nizim pozicijama ali nas narod koji je podlozan prevari, sitnicarenju i svim ostalim tipovima jajarenja tjesi sebe i govori kako nece on banki da vrati, dosta je banka njega krala.
    Pak zna i sam da je to tudji novac i da ce neko zbog toga mozda i izgubiti posao.
    E to dok se ne promijeni pisi propalo


    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk

  7. #2532
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Apolo View Post
    Ako ti se ovo desilo u poslovnici NLB u City kvartu prije otprilike 4 mjeseca neko bi bio srecan da mu se vrate..
    Godine su prosle a i ne rekoh da sam uzeo
    rm -rf /

  8. #2533
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    4,985
    Thanks Thanks Given 
    784
    Thanks Thanks Received 
    431
    Thanked in
    349 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N_L View Post
    Godine su prosle a i ne rekoh da sam uzeo
    Ok

  9. #2534
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GRUNA'STAR View Post
    Није банка погријешила него службеник или овлашћено лице. Тако да ће да најебе службеник а не супротна страна која је паре подигла.
    Kod pogrešne uplate imaš dvije opcije a to su, da ih dobrovoljno vratiš, ili da ih vratiš poslije tužbe jer ćeš spor sigurno izgubit a platićeš i sudske troškove.

  10. #2535
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,242
    Thanks Thanks Given 
    710
    Thanks Thanks Received 
    1,164
    Thanked in
    651 Posts

    Default

    Hoce li ti vratiti Carina i Poreska visak para koje si uplatio?

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
    Last edited by GaD; 21-08-19 at 19:19.

  11. #2536
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    9,388
    Thanks Thanks Given 
    199
    Thanks Thanks Received 
    3,001
    Thanked in
    1,546 Posts

    Default

    ukoliko ne postoji mogucnost da nesto platis i da iskoristis kredit kod tih institucija, hoce

    Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  12. #2537
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,242
    Thanks Thanks Given 
    710
    Thanks Thanks Received 
    1,164
    Thanked in
    651 Posts

    Default

    Probaj nedje pa javi kako si ih vratio

    Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

  13. #2538
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,099
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,454
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    U par navrata sam imao nepodudaranje stanja na racunu u svojoj NLB banci.

    Izgleda je to "normalna" pojava?

    Svaki put moram da prijavljujem problem, da ih zovem po 10 puta dok oni to provjere 'sa kolegama' itd. i samo ako sam dovoljno uporan, dokon i dosadan dobijem ukradene pare nazad.


    Evo najnovija kradja (vjerujem i posljednja posto mi u septembru istice kartica i ne planiram da ulazim u tu banku ikad vise) je upravo aktuelna.

    Imao sam 176.71e na racunu. Dobio sam povrat novca u iznosu od 46.83e. Na racunu bi trebao da imam 223.54. Medjutim, ja imam 212.09e. Moja pitalica za sluzbenika je bila "Gdje je nestalo 11.45e?"

    Napominjem da u medjuvremenu NISAM koristio karticu za bilo kakvo placanje tako da nije bilo nikakvih odliva ni priliva izmedju ove dvije brojke.

    Trenutno oni provjeravaju sta se desilo, ko je kiksao i zasto... Kao sto rekoh, nije prvi put i zanima me samo koliko ljudi ne obraca paznju na ove stvari pa im svako malo 'cepnu' malo sa racuna... A ako primjete onda kao "nije nikakav problem" i vrate ukradeno bez ikakvih posljedica. Dok u medjuvremenu na vecinu korisnika ko zna koliko ukradu "greskom"...

    Ima li jos ko da je primjetio ovaj fenomen ili vjerujete svojoj banci a to 'povjerenje' placate svako malo, njihovom slobodnom procjenom?
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  14. #2539
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Možda nije uporedivo jer je tih 11 eura preveliki iznos, ali meni u podgoričku banku nikad ne stiže poruka o odlivu u iznosu održavanja računa i kartice. To je nekih 3.8€ mjesečno. Poruka o odlivima stiže isključivo kad podižem pare sa bankomata ili kad platim nešto karticom, a ne stiže kad podignem pare sa šaltera i za ovo mjesečno održavanje.

  15. #2540
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,099
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,454
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    U mom slucaju nema nikakvog odrzavanja (GIFT kartica NLB-a) tako da mi ne pada na pamet nista osim "slucajne greske" (citaj: kradje)...

    Ocekujem opet izmotavanje sa njima do iduce sedmice kad ce rec' da je doslo do greske i vratit' mi te pare na racun.

    Da je srece, ovakve 'greske' bi se skupo placale bez obzira koliko mali iznos bio. Jer kao sto rekoh, vjerujem da je u pitanju 'po malo' na veliki broj korisnika sto ne bi smjelo da se desava ni na trafici a kamoli u banci.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  16. #2541
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,494
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Ako je povrat od booking sajta nekog, moguće da ne vraćaju cijelu sumu, već umanjenu za provizije i fixne troškove...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  17. #2542
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,099
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,454
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Nije nikakav booking, vracen je 'full refund' i to se jasno vidi sa dobijenih poruka od same banke.

    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  18. #2543
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,279
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    U par navrata sam imao nepodudaranje stanja na racunu u svojoj NLB banci.

    Izgleda je to "normalna" pojava?

    Svaki put moram da prijavljujem problem, da ih zovem po 10 puta dok oni to provjere 'sa kolegama' itd. i samo ako sam dovoljno uporan, dokon i dosadan dobijem ukradene pare nazad.
    Samo da pitam nešto, da li se provizija povećava sa visinom iznosa koji se plaća Visa San karticom. Za transakcije dosad mi je uvijek skidano 50c nezavisno od iznosa, nekidan sam primjetio da mi je skinuto 2eura. Iznos je bio nešto preko 100e pa sam pomislio da je to tako. Da li je to baš tako, ili su i meni "cepnuli" 1,50e?
    The more things change, the more they stay the same.

  19. #2544
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,099
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,454
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    Samo da pitam nešto, da li se provizija povećava sa visinom iznosa koji se plaća Visa San karticom. Za transakcije dosad mi je uvijek skidano 50c nezavisno od iznosa, nekidan sam primjetio da mi je skinuto 2eura. Iznos je bio nešto preko 100e pa sam pomislio da je to tako. Da li je to baš tako, ili su i meni "cepnuli" 1,50e?
    Visa San kartica NLB banke uzima 0.5% (minimum 0.5e) pri svakoj transakciji. Nema mjesecnog odrzavanja niti drugih dodatnih troskova.

    Znaci ako ti je bilo nesto preko 100e opet bi trebalo da bude neznatno preko 50 centi, nikako 2e.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  20. #2545
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,279
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Visa San kartica NLB banke uzima 0.5% (minimum 0.5e) pri svakoj transakciji. Nema mjesecnog odrzavanja niti drugih dodatnih troskova.

    Znaci ako ti je bilo nesto preko 100e opet bi trebalo da bude neznatno preko 50 centi, nikako 2e.
    Znam sve to, zato mi je bilo čudno.

    Uuu tačnije 2,20. Njima je 113.00 ustvari 115.20
    The more things change, the more they stay the same.

  21. #2546
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,099
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,454
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Ne znam koja im je 'fora' ali ovo je nevjerovatno.

    A kao sto rekoh - najgore je sto vecina ljudi ne obraca paznju na te stvari, pogotovo kad je par eura u pitanju. A nije ni mali broj ljudi koji nemaju nikakve SMS notifikacije pa ni sami ne znaju koliko bi trebali tacno da imaju na racunu nego otprilike pa tih par eura nikad i ne primjete...
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  22. #2547
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,889
    Thanks Thanks Given 
    1,482
    Thanks Thanks Received 
    774
    Thanked in
    485 Posts

    Default

    A i vi gledate u cent jbga naucit ce oni da racunaju sigurno ovo sto vam fali je slucajno nekad ce bit i na njihov racun gresaka al samo im treba dat vremena
    S nlb bankom sam zavrsio onog trenutka kad mi je kreditni sluzbenik racunao odbitak za registraciju( uzet na 3 rate po 80e) kao trajno zaduzenje

    Sent from my Mate 10 pro using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  23. #2548
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    4,985
    Thanks Thanks Given 
    784
    Thanks Thanks Received 
    431
    Thanked in
    349 Posts

    Default

    Odem na bankomat Ckb da uplatim pare na racun. Ubacim 300 eura raznih novcanica i vraca mi jednu od 100. Ja probaj opet nece ja opet nece. Odem na salter sreca nije bilo guzve da ih uplatim i uzgred kazem da mi aparat nije htjeo primit novcanicu od 100 eura sluzbenica mi odgovara da je nije prepiznao jer to je nova od 100 a aparat nije jos podesen

  24. #2549
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    3,724
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    389
    Thanked in
    249 Posts

    Default

    Zar nije to 0,5% samo pri uplati ? Nema toga kad placas ili kad je povrat . Bar ga nije bilo . Imas li elektronsko placanje ? Ako inas samo pogledas izvod gdje mora da pisu sve transakcije .
    Jer njihove kartice koristim od prvog dana sto kod nas sto nekafa vani i nikad nije bilo neslaganja .
    Jedino sto mi je par puta bila blokirana kartica zbog sumnjivih placanja . Sto podrzavam znaci da brinu o korisnicima .

  25. #2550
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Ja imam cesto neslaganja ali se ispeglaju sama, posto placam u dinarima pretezno tesko se pohvatat koliko je zapravo provizija na konverziju, koliko je kurs i onda svaku transakciju podijele na dvije obavezno, povrh toga jos rezervisu cini mi se 5e ako dizem sa bankomata pa otkljucaju nakon par dana, jos ebanking im nije bas pregledan, poruke ne stignu za svaku stvar pa aj snadji se kukavce
    Nedje sam ih smarao i racunao u cente kad mi se nije slagalo al ispalo valjda da je ok samo treba imat bar dva doktorata da se sve isprati i updejtuje
    rm -rf /

Page 102 of 279 FirstFirst ... 252929899100101102103104105106112152202 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 4 users browsing this thread. (0 members and 4 guests)

Similar Threads

  1. BIG BUD u Crnoj Gori
    By Chevalier in forum Muzika
    Replies: 22
    Last Post: 12-06-08, 13:54
  2. dvb-t u crnoj gori
    By dejan86 in forum Internet
    Replies: 7
    Last Post: 12-01-08, 15:16
  3. UCK u Crnoj Gori?!!!
    By Sidewinder in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 124
    Last Post: 24-03-06, 05:28
  4. da li ko u crnoj gori ...
    By dylan|stark in forum Software
    Replies: 26
    Last Post: 04-08-05, 13:19
  5. Hip Hop u Crnoj Gori...
    By SpeedFreak in forum Muzika
    Replies: 89
    Last Post: 19-02-04, 18:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •