Page 104 of 107 FirstFirst ... 45494100101102103104105106107 LastLast
Results 2,576 to 2,600 of 2671

Thread: Banke u Crnoj Gori

Sto se tice ovog nepodudaranja racuna i sl. sad su me ubijedjivali da te SMS poruke u vezi stanja na racunu mogu slobodno da iskuliram. Da su one iskljucivo "sigurnosnog karaktera" i da to jasno pise u ugovoru koji svako potpisuje (moguce, nisam citao cijeli ugovor kad je izdavanje kartice od 5e u pitanju)...

Znaci SMS-ovi koji dolaze apsolutno ne moraju da se podudaraju sa stvarnim stanjem samog odliva niti stanja na racuna vec su samo sigurnosnog i informativnog karaktera.

Blago nama.

Svakako cu provjerit' listing jer su mi onda neki odlivi bili veci nego sto pise iako ne bi trebali da budu.

Vidjecu da li je ovo slucaj i kod drugih banaka a ako nije NLB cu pozdravit' brzih dana...
    Tako mi Posejdonovog trozupca!

Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Sto se tice ovog nepodudaranja racuna i sl. sad su me ubijedjivali da te SMS poruke u vezi stanja na racunu mogu slobodno da iskuliram. Da su one iskljucivo "sigurnosnog karaktera" i da to jasno pise u ugovoru koji svako potpisuje (moguce, nisam citao cijeli ugovor kad je izdavanje kartice od 5e u pitanju)...

Znaci SMS-ovi koji dolaze apsolutno ne moraju da se podudaraju sa stvarnim stanjem samog odliva niti stanja na racuna vec su samo sigurnosnog i informativnog karaktera.

Blago nama.

Svakako cu provjerit' listing jer su mi onda neki odlivi bili veci nego sto pise iako ne bi trebali da budu.

Vidjecu da li je ovo slucaj i kod drugih banaka a ako nije NLB cu pozdravit' brzih dana...
    Ja sa Hipotekarnom nijesam imao problema. Stanje koje kaže da je po SMS porukama je uvijek isto kao stvarno stanje na računu. Dobijaš SMS i za odlive i za prilive, pa čak i za refund.
    "Anybody driving slower than you is an idiot, and anyone going faster than you is a maniac"

Prvi put ti cuh da sms nije kako treba . Desi se ponekad da ne stigne neka poruka ali jos se nije desilo da stigne sa pogresnim iznosom ali eto izgleda da moze i to .

Evo sam ja sada računao SMS poruke od početka mjeseca.
    Ne slaže mi stanje sa odlivom za 2.4e.. Ovdje sam uračunato održavanje kartice i svega ostalog...

Poslao sam mail Hipotekarnoj sa zahtevom za listing. Mada ću sjutra ako mi ne odgovore poći u poslovnicu.

Poslato sa kompaktne pisaće mašine Note 8 x2

............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

Bugi Vugi tapši Raduj se!

Tako je mene bilo ista stvar sa Sms porukama,da mi se nije poklapalo sa stanjem u banci. Svaki put neki minus.
    I na kraju sam pitao u banci Ckb,svako podizanje gotovine na bankomatima njihovima uzimaju proviziju. A ja sam cesto dizao po 20-30e jer tada zivio u kolektivnom smeštaju. Uzas. Od tada bas rijetko dizem na bankomatima

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Quote Originally Posted by Dejan View Post
    Ja sa Hipotekarnom nijesam imao problema. Stanje koje kaže da je po SMS porukama je uvijek isto kao stvarno stanje na računu. Dobijaš SMS i za odlive i za prilive, pa čak i za refund.
    Dobijam i ja isto SMS poruke i za odlive i za prilive medju kojima je u 'refund' (povrat novca)

Ali izgleda SMS informacije su onako... "ofrlje" i nemaju nikakve veze sa pravim stanjem nego je taj SMS servis iskljucivo iz "sigurnosnog i informativnog karaktera"...

Quote Originally Posted by brodomaketar View Post
    Prvi put ti cuh da sms nije kako treba . Desi se ponekad da ne stigne neka poruka ali jos se nije desilo da stigne sa pogresnim iznosom ali eto izgleda da moze i to .
    Ako je NLB u pitanju onda sad znas.. nikako se ne oslanjat' na SMS poruke. Navodno smo svi to potpisali u ugovoru (ne kazem da nisam)...

Quote Originally Posted by Bugi View Post
    Evo sam ja sada računao SMS poruke od početka mjeseca.
    Ne slaže mi stanje sa odlivom za 2.4e.. Ovdje sam uračunato održavanje kartice i svega ostalog...

Poslao sam mail Hipotekarnoj sa zahtevom za listing. Mada ću sjutra ako mi ne odgovore poći u poslovnicu.

Meni kad je gospodj(ic)a pocela da cita listing nista mi se nije podudaralo sa SMS-ovima koje sam uporedo gledao na telefonu pa sam je prekinuo jer sam vidio da to ne vodi nicemu i zatrazio listing na mail umjesto toga, da sam provjerim sto je i kako je...

Quote Originally Posted by miovrag View Post
    Tako je mene bilo ista stvar sa Sms porukama,da mi se nije poklapalo sa stanjem u banci. Svaki put neki minus.
    I na kraju sam pitao u banci Ckb,svako podizanje gotovine na bankomatima njihovima uzimaju proviziju. A ja sam cesto dizao po 20-30e jer tada zivio u kolektivnom smeštaju. Uzas. Od tada bas rijetko dizem na bankomatima

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk
    To je nesto drugo, tj. tebi su SMS poruke bile tacne nego ti nisi znao za proviziju. Kod mog slucaja (ili bilo koga u NLB banci izgleda) jednostavno SMS informacije o odlivu i stanju na racunu nema veze sa pravim odlivom i stanjem na racunu... Sto je meni nevjerovatno ali eto... slabo me vise sto moze zacudit' kod nas...

Pizdrav ljudi
    Interesuje me đe je najbolje imat račun devizni na koji pristižu dolari ,da ih podižem da ne plaćam provizije ogromne

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Quote Originally Posted by ćepanica View Post
    Mislim da banke mogu da okače obavještenje o promjeni tarifa na svoj sajt i time su ispunili svoju zakonsku obavezu obavještavanja klijenta. Meni je to suludo, ali je tako kako je. U ugovoru vjerovatno stoji da postoji mogućnost promjene tarife i da će klijent biti obaviješten o tome. A obavještavaju tako što okače nove tarife na sajt. Kad sam uzimao paket u podgoričku banku, koštao je 2.8 eura. U međuvremenu su poskupili dva puta po 50 centi.
    a ako klijent nema kompjuter ili pametni telefon ,kako ga obavijestit da se tarifa promijenila

u adiiko banku je solidna kamata na stednju na 6 mjeseci ,sto mislite je li sigurno tamo drzat pare

Quote Originally Posted by kikiriki View Post
    a ako klijent nema kompjuter ili pametni telefon ,kako ga obavijestit da se tarifa promijenila
    U tom slucaju je njegova obaveza da se sam informise, posto nije dostavio potrebne podatke pri samom sklapanju ugovora (to je obicno mail adresa + broj telefona)

Iako vjerujem da tu grupu cini manje od 1% korisnika te je prakticno zanemarljiv.

u adiiko banku je solidna kamata na stednju na 6 mjeseci ,sto mislite je li sigurno tamo drzat pare
    Do 50. 000 gdje hoces garantuje ti fond za zastitu depozita

Sent from my Mate 10 pro using Tapatalk
    Satelitski resiveri/Oprema
    [email protected]

Nije potreban pametni telefon da bi se primila sms poruka. Ako klijent nema internet da pogleda koliko se promijenila, neka svrati do poslovnice i neka pita. Ovo u slučaju da se šalje samo poruka sa generičkim sadržajem koja ne sadrži detalje o promjeni tarife već samo informaciju da je došlo do promjene tarife. Polazim od pretpostavke da bi banke izabrale najjednostavnije rješenje. Lično mislim da bi banka trebalo da pošalje detaljne informacije, sa nazivima paketa, starom i novom cijenom, ali ne vjerujem da će se to ikad zahtijevati od banaka.

Da ne idemo dalje - NBS je to zakonom regulisala i moraju da salju upravo tako detaljno - stari i novi uslovi. Oni su i zabranili naplatu za otkaz kartice i gasenje racuna. Kod nas atlas uzimao 10 eur!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Kod njih na sudu padaju i naplate obrade kredita, samo što je to malo nejasno definisano regulativom pa sudovi odlučuju od slučaja do slučaja. Iako ih sve više odlučuje da banke nisu smjele da naplaćuju obradu kredita. Zato banke sad svako malo reklamiraju kao povoljnost da ne naplaćuju obradu kredita u okviru navodnih akcija od određenog do određenog datuma, iako dobro znaju da je stav da se obrada kredita ne smije naplaćivati.

Quote Originally Posted by Sale View Post
    Da ne idemo dalje - NBS je to zakonom regulisala i moraju da salju upravo tako detaljno - stari i novi uslovi. Oni su i zabranili naplatu za otkaz kartice i gasenje racuna. Kod nas atlas uzimao 10 eur!

Atlas sto je uzeo uzeo je.

Da se samo jos jednom vratim na ovo moje sto ce mozda zanimat' i druge, posebno korisnike NLB banke...

Znaci SMS obavjestenja su iskljucivo 'informativnog i sigurnosnog karaktera' i kao takva ne moraju se uopste poklapat' sa pravim stanjem. To vazi za sve - i za prilive i za odlive kao i za samo stanje na racunu.

Po meni besmislica totalna i dovoljan razlog da pozdravim NLB banku, trajno.

Uporedjivao sam SMS-ove i listing i vrlo se rijetko sto poklapa. U vecini slucajeva su drugacije cifre i za odlive i za stanje na racunu a nerijetko se cak ni redoslijed ne podudara izmedju SMS-a i listing-a.

Zanimljivo je da sam prema listing-u u jednom trenutnu bio u minusu iako moja kartica ne podrzava minus vec obicno javlja da nema dovoljno sredstava za transakciju. Po SMS-u sam tada ostao na nekih 7e na racunu ali u listing-u jasno pise da mi je saldo u tom trenutku bio preko 3 eura u minusu.

Ne bih dalje gubio vrijeme ni zivce na ovu banku i njihov nacin poslovanja pa cu ih samo pozdravit'.

Stambeni kredit kod Erste banke, koliko iznosi max opterecenje zarade?

Trebalo bi kao i svugdje do 50% zarade

Satelitski resiveri/Oprema
    [email protected]

I to je maksimalno po zakonu.
    Može manje, ali više ne bi smjelo...

-> Forma za naručivanje online stvari <-

Bugi Vugi tapši Raduj se!

Quote Originally Posted by Totalno Lagan View Post
    Stambeni kredit kod Erste banke, koliko iznosi max opterecenje zarade?
    Quote Originally Posted by darko cfc View Post
    Trebalo bi kao i svugdje do 50% zarade

Quote Originally Posted by Bugi View Post
    I to je maksimalno po zakonu.
    Može manje, ali više ne bi smjelo...

Zakon o radu

Obustava zarade i naknade zarade
    Član 85

(1) Poslodavac može novčano potraživanje prema zaposlenom naplatiti obustavljanjem od njegove zarade samo na osnovu pravosnažne odluke suda, u slučajevima utvrđenim zakonom ili uz pristanak zaposlenog.
    (2) Zaposlenom se može prinudno obustaviti zarada ili naknada zarade najviše do jedne polovine radi obaveznog izdržavanja, na osnovu pravosnažne odluke suda, a za ostale obaveze najviše do jedne trećine zarade ili naknade zarade.

Evidencija zarade

Dakle dobrovoljno, poslodavac bi smio da te zaduži do trećine tvoje plate. Odnosno kupovina tehnike, namjestaja, cipela i svega ostalog na rate bi po zakonu trebalo max da ide do trecine plate. Svjedoci smo da neki poslodavci dozvole rata i više od jedne trecine plate.
    S obzirom da je administrativna zabrana instrument prinudne naplate, ona može ići masimalno do polovine zarade. I to definiše zakon o izvršenju i obezbjeđenju

Član 103
    Izvršenje na zaradi i penziji, kao i naknadi umjesto zarade može se odrediti i sprovesti do iznosa od jedne polovine tih primanja.

Na minimalnoj zaradi koju izvršni dužnik prima u skladu sa zakonom izvršenje se može sprovesti do iznosa od jedne trećine te zarade.
    Izvršenje na primanju ratnih i mirnodopskih vojnih invalida po osnovu invalidnine, ortopedskog dodatka i invalidskog dodatka može se sprovesti samo za potraživanja po osnovu zakonskog izdržavanja, naknade štete nastale usljed oštećenja zdravlja ili umanjenja, odnosno gubitka radne sposobnosti i zbog izgubljenog izdržavanja usljed smrti davaoca izdržavanja, i to do iznosa od jedne polovine tog primanja.
    Izvršenje na primanju po osnovu novčane rente, doživotne rente, ugovora o doživotnom izdržavanju, kao i na primanju po osnovu ugovora o osiguranju života, može se sprovesti samo na dijelu koji prelazi najviši iznos primanja stalne socijalne pomoći.

U praksi je česta situacija da klijent da saglasnost kod notara da mu se obustavlja više od pola zarade. E sad to neko gleda kao potpuno validno, a neko kaže da ne možeš uredit notarskom izjavom nešto što je definisano zakonom. Zavisi od slučaja do slučaja ili dok negdje u bliskoj budućnosti sud to ne odluči i kaže je li to validno ili ne.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

Znam da je kod nas sve moguce, al tehnicki ne moze notarska izjava bit iznad zakona.
    'šta to zida sinko, koga sestra brani,
    koliko je love pokupio brat'

Quote Originally Posted by hercules View Post
    Zakon o radu

Dakle dobrovoljno, poslodavac bi smio da te zaduži do trećine tvoje plate. Odnosno kupovina tehnike, namjestaja, cipela i svega ostalog na rate bi po zakonu trebalo max da ide do trecine plate. Svjedoci smo da neki poslodavci dozvole rata i više od jedne trecine plate.
    S obzirom da je administrativna zabrana instrument prinudne naplate, ona može ići masimalno do polovine zarade. I to definiše zakon o izvršenju i obezbjeđenju

U praksi je česta situacija da klijent da saglasnost kod notara da mu se obustavlja više od pola zarade. E sad to neko gleda kao potpuno validno, a neko kaže da ne možeš uredit notarskom izjavom nešto što je definisano zakonom. Zavisi od slučaja do slučaja ili dok negdje u bliskoj budućnosti sud to ne odluči i kaže je li to validno ili ne.
    Procitah da u Srbiji ima neki zakon koji bas regulise to poslovanje banaka, i da je predvidjeno 50% max opterecenje. Medjutim, u toj istoj Srbiji su dozvoljavali do 70% kredit.
    Sto je i logicno na neki nacin, imas npr dobru platu od 3000e, ne vidim razlog zasto ne bi mogla rata da ti bude 2000e, sa 1000e mozes normalno da zivis.
    Ne znam kakve veze imaju odredbe ovih zakona?
    Uzmes kredit i stavis hipoteku na stan koji kupujes- 1:1,1 je odnos kredita i vrijednosti stana, ako ne placas na vrijeme, stan ode na dobos, tako da banka ne moze da ostane kratka

Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Da se samo jos jednom vratim na ovo moje sto ce mozda zanimat' i druge, posebno korisnike NLB banke...

Znaci SMS obavjestenja su iskljucivo 'informativnog i sigurnosnog karaktera' i kao takva ne moraju se uopste poklapat' sa pravim stanjem. To vazi za sve - i za prilive i za odlive kao i za samo stanje na racunu.

Po meni besmislica totalna i dovoljan razlog da pozdravim NLB banku, trajno.

Uporedjivao sam SMS-ove i listing i vrlo se rijetko sto poklapa. U vecini slucajeva su drugacije cifre i za odlive i za stanje na racunu a nerijetko se cak ni redoslijed ne podudara izmedju SMS-a i listing-a.

Zanimljivo je da sam prema listing-u u jednom trenutnu bio u minusu iako moja kartica ne podrzava minus vec obicno javlja da nema dovoljno sredstava za transakciju. Po SMS-u sam tada ostao na nekih 7e na racunu ali u listing-u jasno pise da mi je saldo u tom trenutku bio preko 3 eura u minusu.

Ne bih dalje gubio vrijeme ni zivce na ovu banku i njihov nacin poslovanja pa cu ih samo pozdravit'.
    Dođi u CKB pa ćeš reć "uh zlatna li je bila NLB"

Quote Originally Posted by Director View Post
    Dođi u CKB pa ćeš reć "uh zlatna li je bila NLB"
    CKB sam otpisao isto odavno, sve raskinuto crno na bijelo... Prilicno sam lagano zavrsio sa njima iako ocekivah vece peripetije...

A koliko smori sa tim sms, a na racunu drzis 7 eur. Prati stanje kroz eBank/mBank.

Page 104 of 107 FirstFirst ... 45494100101102103104105106107 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)