Page 132 of 287 FirstFirst ... 3282122128129130131132133134135136142182232 ... LastLast
Results 3,276 to 3,300 of 7164

Thread: Banke u Crnoj Gori

  1. #3276
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Znao sam da Hipotekarna nema stambene, ali nisam znao za Adiko.

  2. #3277
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Niksic
    Posts
    19,563
    Thanks Thanks Given 
    1,964
    Thanks Thanks Received 
    2,572
    Thanked in
    1,103 Posts

    Default


    Jedno je odrzavanje, drugo ckb go, sta je treca globa?

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk
    Tu es mon héro!

  3. #3278
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,365
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,997
    Thanked in
    1,935 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Because View Post
    Najjace sto je firma odlicna ali koliko sam ukapirala sta pravi problem je to sto smo Dio Stranog Drustva bez prihoda u CG a sa troskovima a prihodi nam idu u maticnu kucu koja nije u CG. Kako sta dalje ne razumijem. Plata nije za 10 godina kasnila. Ali znace to bolje bankari sa teme.
    To baš zavisi od banke do banke. I nije isto dio stranog društva npr Eriksona iz Švedske i Leda iz Hrvatske. Svakako probaj još koju banku - CKB, Erste, NLB, Prva, Zirat i Komercijalna. Adriatic ima stambene do 5 godina i Zapad do 10 što ti vjerujem ne odgovara.
    Ostale nemaju stambene da ja znam.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  4. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  5. #3279
    Join Date
    May 2020
    Posts
    498
    Thanks Thanks Given 
    58
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    hercules jasno, nego mi nije jasno da ako mi je u firmi plata stalno rasla plus imam i najavljenu povisicu od januara (u trenutku kada otpustaju radnike pa cak i Erikson) da banka smatra stabilnijom investicijom platu od 250 iz drzavne sluzbe...
    Hoce li se stvari pomjeriti ako idem preko ziranata? Mada bih to samo da mi prijete smrcu trazila...Ili ako idem preko 1000 plys, opet isti problem ili se zaobilazi time?
    Last edited by Because; 01-10-20 at 22:26.

  6. #3280
    Join Date
    Jul 2020
    Posts
    82
    Thanks Thanks Given 
    41
    Thanks Thanks Received 
    36
    Thanked in
    19 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by no-mercy View Post

    Jedno je odrzavanje, drugo ckb go, sta je treca globa?

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk
    Udji u CKB GO i vidjeces detalje te transakcije.

  7. #3281
    Join Date
    May 2020
    Posts
    498
    Thanks Thanks Given 
    58
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    Kako se edituju postovi prokleto Htedoh da izbrisem ovo da se ne fokusiramo sad na moj problem, otici cu, raspitacu se... Hvala svakako svima na savjetima.

  8. #3282
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,365
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,997
    Thanked in
    1,935 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Because View Post
    hercules jasno, nego mi nije jasno da ako mi je u firmi plata stalno rasla plus imam i najavljenu povisicu od januara (u trenutku kada otpustaju radnike pa cak i Erikson) da banka smatra stabilnijom investicijom platu od 250 iz drzavne sluzbe...
    Hoce li se stvari pomjeriti ako idem preko ziranata? Mada bih to samo da mi prijete smrcu trazila...Ili ako idem preko 1000 plys, opet isti problem ili se zaobilazi time?
    Tesko je naci kvalitetnog ziranta jos na toliki period. Kod 1000+ ne mozes bas stan kojiti zelis, a kamataje manja kao i ucesce.
    Svakako probaj u jos neku banku jer je to nesto premnogo i ucesca i kamata.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  9. #3283
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    1,116
    Thanks Thanks Given 
    115
    Thanks Thanks Received 
    86
    Thanked in
    55 Posts

    Default

    Teško je u ovakvoj situaciji uzeti stambeni kredit. Bila je u lovćen banku neka akcija prošle godine oko 4.5-5% kamate uz neko učešće,stambeni kredit. Sad ne vidim da i jedna banka reklamira ikakav kredit,pogotovo ne stambeni. A sve preko toga se ne isplati. Za 1000+ ko zna oće li biti ove godine,nisam pratio,ali s'obzirom na situaciju je nerealno.
    Kažete firma je slabije rangirana. Znam dva primjera momaka iz PG(ugostitelji,lokal ne hotel),koji su primali platu pola na ruke pola banka,da su nekako uspjeli da upadnu na 1000+ mislim da im je izašao gazda u susret da im 3-4 mjeseca plati sve na banku da bi izvadili neki prosjek...

    Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

  10. #3284
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    U komsiluku
    Posts
    1,030
    Thanks Thanks Given 
    293
    Thanks Thanks Received 
    283
    Thanked in
    123 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Because View Post
    Meni je danas podgoricka ponudila kamatu od 7, 40 i nesto uz obavezu 20% ucesca... toliko o kupovini stana.
    Ovo je nerealno, iako je lose rangirana firma da ti nude toliku kamatu.
    Podji u CKB filijali, potrazi Darka Rubezica, on je sef filijale u Moskovskoj. Meni je skrojio 4.9% fiksnu prije 2 godine. Doduse i ja sam u ino firmu, ali rangirana je boniteta A klase.
    Podji svakako, Darko svojski odradi posao za svakoga, a i dobar je covjek, nema vrdanja ili prazne price.
    Takodje i Prva Banka ima kredite stambene (nisam znao do skoro).

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk

  11. #3285
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    2,155
    Thanks Thanks Given 
    23
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Vijest od juce (cini mi se portal analitika u naslovu da je 5 Simovicevih savjetnika dalo ostavku)
    Projekat 1000plus
    Vlada je juče prihvatila sporazum sa pet banaka za realizaciju četvrte faze projekta 1000 plus, čija je realizacija u toku. Očekuje ser da u ovoj fazi stambeno pitanje pod povoljnim uslovima riješi još 400 porodica.

    -Javnim pozivom je bilo definisano da će se dugoročni stambeni krediti dodjeljivati uz fiksnu kamatnu stopu do 2,99 odsto na godišnjem nivou, troškovima obrade kreditnog zahtjeva do 0,3 odsto ukupnog iznosa kredita, uz otplatu do 20 godina i bez obaveznog učešća građanina – objašnjeno je u ovom dokumentu.

    Vrijednost projekta, kako se ističe, će biti 20 miliona eura.

    -Polovinu od 20 miliona eura obezbijediće država iz zajma kod Banke za razvoj Savjeta Evrope, a drugu polovinu poslovne banke koje su se

    prijavile za ovaj projekat. Izuzetno, ako građanin korisnik projekta obezbijedi sopstveno učešće u ugovoru o kreditu, učešće komercijalne banke se umanjuje za toliko- navodi se u informaciji.

    Za projekat se prijavilo pet banaka- CKB, NLB, Erste, Podgoriča banka I Lovćen banka, koje kako je utvrđeno ispunjavaju sve uslove

    U informaciji se podsjeća da je kroz prethodne faze stambeno pitanje riješilo ukupno 1.200 porodica- u prvoj fazi 433, u drugoj 376 i trećoj fazi 377. dok se kroz četvrtu fazu, koja je u procesu realizacije, očekuje da će još oko 400 porodica riješiti stambeno pitanje.

    -Korisnici ovog projekta mogu biti samo porodična domaćinstva koja nemaju riješeno stambeno pitanje, čiji kumulativni prihod u odnosu na članove porodičnog domaćinstva ne može biti veći od 600 eura za podnosioca zahtjeva, 420 eura za za svakog drugog punoljetnog člana porodičnog domaćinstva I 300 eura za svakog maloljetnog člana- precizirano je u infpormaciji.

    Vlada će, kao I ranije, subvencionirati kamatnu stopu svim odabranim porodičnim domaćinstvima za zaključene ugovore za kupovinu stanova do iznosa od 1100 eura po kvadratu korisne površine stana.

    -Ciljne grupe ovog projekta su 40 odsto korisnici zaposleni u javnom sektoru, 30 odsto bračni parovi mlađi od 35 godina, a 30 odsto ostali korisnici -pojašnjeno je u dokumentu.



    Послато са SM-G928F помоћу Тапатока

  12. #3286
    Join Date
    May 2020
    Posts
    498
    Thanks Thanks Given 
    58
    Thanks Thanks Received 
    136
    Thanked in
    87 Posts

    Default

    Jos nema predaje dokumenata...Koliko treba od poziva do predaje i kako ide to kad skupis dokumenta?

  13. #3287
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,365
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,997
    Thanked in
    1,935 Posts

    Default

    Nece to prije 2021 biti. Sad treba poziv za gradjevinare da ucestvuju pa onda predaja dokumentacije i urucivanje vaucera.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  14. #3288
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    2,155
    Thanks Thanks Given 
    23
    Thanks Thanks Received 
    61
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    Ekipa, da li neko ima informaciju sta je sa ovogodisnjim beskamatnim kreditima za energetsku efikasnost... hoce li ih biti i ako hoce kad ce... trebali su krajem septembra i nista jos nema

    Послато са SM-G928F помоћу Тапатока

  15. #3289
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,590
    Thanks Thanks Given 
    7,520
    Thanks Thanks Received 
    4,589
    Thanked in
    1,777 Posts

    Default

    Biće ih, al ne znam kad tačno, u glavi mi je kraj oktobra... Predaja ponuda je završena i ponuđači su već poznati, ostalo je sve na Min Ekonomije...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  16. #3290
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,365
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,997
    Thanked in
    1,935 Posts

    Default

    Mozda i najgora drzavna ustanova, bankarski ombudsman - nema ga. Aovo je problem sa kojim ce sve veci broj gradjana da se susrijece.
    Banke zbog regulative Centralne Banke ne mogu da daju kredite duze od 6 ili 8 godina ako se ne stavi hipoteka kao kolateral.
    Kako onda da te iste Banke pomognu klijentima koji kredite uzete na 10 godina nemogu da vracu a klijenti nemaju hipoteku da ponude? Odgovor je nikako.
    U ping pong igrici najbolje prolazi Ombudsman primice platu lagano kao i vazda.

    https://www.vijesti.me/vijesti/ekono...umanjenu-platu
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  17. #3291
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Mislim da Kalač uskoro ide u penziju i da se gasi pozicija banakarskog ombudsmana.

  18. #3292
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Cemu svrha Centralne banke kad ne moze da naredi komercijalnim bankama nego im samo daje preporuke?
    Zasto se ne naprave drzavnu banku dje ce.biti kamata i kredit povoljan nego kod komercijalnih ?
    inace CBCG ima 360 zaposlenih ,bruto primamnja i dnevnice za njih iznose 8 miliona tj meleona eura za godinu dana

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  19. #3293
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,365
    Thanks Thanks Given 
    2,804
    Thanks Thanks Received 
    3,997
    Thanked in
    1,935 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ćepanica View Post
    Mislim da Kalač uskoro ide u penziju i da se gasi pozicija banakarskog ombudsmana.
    Ne gasi ne nego ce Skupstina izabrati novog. Moramo ga imati.

    Quote Originally Posted by kauboj24 View Post
    Cemu svrha Centralne banke kad ne moze da naredi komercijalnim bankama nego im samo daje preporuke?
    Zasto se ne naprave drzavnu banku dje ce.biti kamata i kredit povoljan nego kod komercijalnih ?
    inace CBCG ima 360 zaposlenih ,bruto primamnja i dnevnice za njih iznose 8 miliona tj meleona eura za godinu dana

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Ne moze da im naredi? Moze itekako, i ako dodje do toga placaju se pozamasne kazne.
    CBCG je ta koja definise regulativu u oblasti bankarstva. Itekako se ona pita.

    Drzavni monopoli i zastita konkurencije je NO NO kod EU. Bas kao i pomoci drzavnim preduzecima npr Mne Airlinesu.
    Last edited by hercules; 21-10-20 at 07:46.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  20. #3294
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Znaci CBCG moze sve ako oce naravno....

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  21. #3295
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Čuo sam baš da se gasi. On ionako nije imao nikakvu izvršnu moć već je samo davao neobavezujuća mišljenja. Prije nekoliko godina je bila priča da će cbcg da preuzme zaštitu potrošača u bankarskom sektoru pri čemu bi imali izvršna ovlašćenja. Da li se dalje stiglo od namjere ne znam.

  22. #3296
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,982
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,338
    Thanked in
    1,865 Posts

    Default

    Imao je moć samo je nije koristio.
    Kao što CB ima moć ali ono... Pišu preporuke da se ne zamjere zaposleno CB svojem idućem poslodavcu...


    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  23. #3297
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Bio sam ubijeđen da može samo da daje mišljenje ali da nema nadležnost da pokrene neki postupak ili tako nešto. Možda i nisam u pravu.

  24. #3298
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Titograd
    Posts
    1,261
    Thanks Thanks Given 
    6
    Thanks Thanks Received 
    33
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Radi boljeg razumijevanja, jer su to strucni termini:
    Prepruka CBCG nije ni malo naivna. Nakon preporuke, ako je poslovna banka ne ispoštuje, slijede mjere.

    Dakle preporuka se poštuje. Alternativa je kazna ili kvalitetno rješenje/opravdanje da se taj konkretan rizik otklonio.

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk

  25. #3299
    Join Date
    Jul 2018
    Posts
    1,263
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    82 Posts

    Default

    Podgorička banka poslala nama klijentima ljubavno pismo i nove brojeve transakcionih računa kod CKB od 11.12 2020-.
    Vele da će nam bit super i brdo para da će mo dobit na lijepe oči.
    Kod još jednih "prodatih" Komercijalna banka ,danas, atmosfera ko da sam ih pobio,a samo da otvorim novu deviznu kljizicu stara mu majka,knjizica nema više listova...
    Na NLB za sada laganica,i kod njih imam dva računa i nikad nisu "ciganili" kao ove druge dvije banke.

  26. #3300
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,887
    Thanks Thanks Given 
    19
    Thanks Thanks Received 
    433
    Thanked in
    254 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by box View Post
    Radi boljeg razumijevanja, jer su to strucni termini:
    Prepruka CBCG nije ni malo naivna. Nakon preporuke, ako je poslovna banka ne ispoštuje, slijede mjere.

    Dakle preporuka se poštuje. Alternativa je kazna ili kvalitetno rješenje/opravdanje da se taj konkretan rizik otklonio.

    Sent from my SM-G960F using Tapatalk


    Bankarski ombudsman nije centralna banka. Osnivač jeste centralna banka, isto kao i za fond za zaštitu depozita, ali on je zasebna institucija i nema moć kao centralna banka. Centralna banka je nezvanična četvrta grana vlasti, ombudsman nije.
    Last edited by ćepanica; 13-10-20 at 21:14.

Page 132 of 287 FirstFirst ... 3282122128129130131132133134135136142182232 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. BIG BUD u Crnoj Gori
    By Chevalier in forum Muzika
    Replies: 22
    Last Post: 12-06-08, 12:54
  2. dvb-t u crnoj gori
    By dejan86 in forum Internet
    Replies: 7
    Last Post: 12-01-08, 14:16
  3. UCK u Crnoj Gori?!!!
    By Sidewinder in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 124
    Last Post: 24-03-06, 04:28
  4. da li ko u crnoj gori ...
    By dylan|stark in forum Software
    Replies: 26
    Last Post: 04-08-05, 12:19
  5. Hip Hop u Crnoj Gori...
    By SpeedFreak in forum Muzika
    Replies: 89
    Last Post: 19-02-04, 17:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •