Page 113 of 279 FirstFirst ... 1363103109110111112113114115116117123163213 ... LastLast
Results 2,801 to 2,825 of 6954

Thread: Banke u Crnoj Gori

  1. #2801
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,887
    Thanks Thanks Given 
    1,482
    Thanks Thanks Received 
    774
    Thanked in
    485 Posts

    Default

    Oni ako znaju mogu da to vide iz tvojih uplata zadnja 3 mjeseca a erste neka je zdravo sto se tice procedura...
    Gdje je najbolje otvoriti devizni racun da nema odrzavanja i da se moze lagano ugasiti trebam nesto da prodam na ebay?

    Sent from my P 30 pro using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  2. #2802
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Po uredbi GDPRa (zakon o zastiti ličnih podataka) koji se u koristi skoro 2god, na platnoj listi ne smije biti ličnih podataka kao što su adresa, puni broj racuna, kontakt i slično, već samo uz ime da budu podaci koji su bitni za taj obračunski period. Znaci osnovna plata + jasno određeni bonusi i odbici i slično.
    S obzirom da su nam banke uglavnom usklađene sa EU politikom, oni imaju pravo da ti to traže, a ti ako nećeš da daš, pokušaj da crnim markerom sakrijes podatke koje ne želiš da daš

    Sent using Tapatalk

  3. #2803
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    663
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by darko cfc View Post
    Oni ako znaju mogu da to vide iz tvojih uplata zadnja 3 mjeseca a erste neka je zdravo sto se tice procedura...
    Gdje je najbolje otvoriti devizni racun da nema odrzavanja i da se moze lagano ugasiti trebam nesto da prodam na ebay?

    Sent from my P 30 pro using Tapatalk
    i kolika je provizija za uplate? U erste uzimaju 20e (slao sam novac preko transferwise) ima li negdje da nema provizije?

  4. #2804
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bojankov View Post
    Jedno pitanje: Zelim da otvorim MINUS po tekucem racunu i kao uslov mi traze 3 poslednje platne liste.
    Ja ne zelim da sherujem moje radne sate, platu, godine radnog staza i ostale licne informacije koje ona sadrzi. To je zadiranje u moju privatnost i moja stvar, svakako sam klijent njihove banke vec godinama. Trazio sam alternativu.
    Ne postoji alternativa nego mi tvrde da mora tako. Koja je veca instanca po pitanju banaka kao i zastite licnih podataka koju bih mogao da kontaktiram? Kontakt?
    Unaprijed hvala

    Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
    Zavisi od banke do banke. Mozda se zaposleni/a pogresno izrazila. Ako primas platu kod neke banke onda neke i ne traze dokaze. Ne sumnjam da ti je tako rekla, ali u vecini banaka je dovoljna potvrda o visini plate, eventualno AZ.

    Svakako, ono sto tebe interesuje, koga da kontaktiras. Misljenja sam da ces uzaludno trositi vrijeme.
    Jer ti nesto zelis od banke, ona da bi ti do ispunila trazi nesto od tebe. Ti nisi spreman to da das, ni banka takodje tebi nije spremna da da pare. Tu ti nikakva instanca ne moze pomoci, jer ne trpis nikakve posljedice zbog cinjenja banke.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  5. #2805
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Nije mi jasno sta se krije kad vec primas platu tamo

  6. #2806
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,936
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    908
    Thanked in
    482 Posts

    Default

    @hercules hvala ali bez obzira da li traze nesto od mene to treba da bude nesto sto mogu da traze. Sta njih interesuje kolika je moja dnevnica, koliko imam radnog staza itd.
    Vec sam kontaktirao ovu agenciju pa cemo vidjeti da li imaju i kakav odgovor.
    Banke su inace bezobrazne i vec su mi jednom podmetnuli uz ostale papire da im dam ovlastenje da mogu sa mojim podacima da rade sta zele, ali prije nego potpisem sve procitam pa sam ih samo mrsnuo.

    Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  7. #2807
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,936
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    908
    Thanked in
    482 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kupus View Post
    Nije mi jasno sta se krije kad vec primas platu tamo
    Nemam ja sta da krijem ali je stvar principa. Vec sam prije 5-6 godina otvarao minus i tada su mi trazili samo potvrdu iz firme, a posto sam njihov klijent imaju ostale potrebne podatke. Sad traze i ove gluposti sto je nidje veze sa mozgom.

    Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  8. #2808
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Podaci su zlato, oce samo da ti kreiraju sto bolju ponudu he he
    rm -rf /

  9. #2809
    Join Date
    Nov 2016
    Location
    Bar
    Posts
    735
    Thanks Thanks Given 
    92
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Može li se kako napraviti ono plaćanje u ratama Premium karticom u Hipotekarnoj banci ako nemaš za stalno, već si po ugovorima na poslu?

  10. #2810
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    133
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by cola2 View Post
    Može li se kako napraviti ono plaćanje u ratama Premium karticom u Hipotekarnoj banci ako nemaš za stalno, već si po ugovorima na poslu?
    Meni su rekli da je moguce ako imas stednju sa iznosom vecim od ukupnog koji se placa na rate, koji onda racunaju kao garanciju (sredstvo obezbjedjenja), upravo za placanje na rate. Ali svakako provjeri...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #2811
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bojankov View Post
    @hercules hvala ali bez obzira da li traze nesto od mene to treba da bude nesto sto mogu da traze. Sta njih interesuje kolika je moja dnevnica, koliko imam radnog staza itd.
    Vec sam kontaktirao ovu agenciju pa cemo vidjeti da li imaju i kakav odgovor.
    Banke su inace bezobrazne i vec su mi jednom podmetnuli uz ostale papire da im dam ovlastenje da mogu sa mojim podacima da rade sta zele, ali prije nego potpisem sve procitam pa sam ih samo mrsnuo.

    Послато са SM-N975F помоћу Тапатока
    Iznenadio bi se koliko se to sve lako steluje, photoshopira i slicno.
    A mogu da pretpostavim zasto ti to traze. Izmedju ostalog:
    - da vide koliko ti je plata,
    - da vide da li ti je prosjek plata uvecan zbog prekovremenog ili sezonskog rada ,
    - ili nekih vanrednih prihoda koji nisu stalni tipa stimulansi, bonusi, jubilarne nagrade,
    - jesu li doprinosi na minimalac ili na platu na koju kazes da primas a to je bitno sjutra ako treba prinudno da naplate od tebe nesto,
    - i ostalo...

    Imaj na umu da i Banke neko kontrolise, i da revizor trazi cesto da banka opravda davanje kredita odredjenom klijentu. Tada ti moras da dostavis validne i kvalitetne podatke, inace taj kredit koliko god bio uredan isti taj revizor moze da proglasi problematicnim i da naredi Banci da izdvoji vise rezervacija (troskova) nego sto bi inace.
    Isto ovo moze da trazi i kontrolor odnosno centralna banka.

    Nemoj da mislis da branim banke, samo pokusavam da ti priblizim zasto traze odredjene podatke. Je li opravdano ili ne to ostavljam njima.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  12. #2812
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,654
    Thanks Thanks Given 
    745
    Thanks Thanks Received 
    212
    Thanked in
    162 Posts

    Default

    Da li je CBCG zabranila naplatu gasenja racuna i kartica? Posto na salteru jedne banke ne postuju tarife sa sajta, pa su mi trazili da platim gasenje racuna.

    Obratite paznju gdje sve imate racune, jer uvedu odrzavanje i tako se nakupi godinama.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #2813
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    10,581
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    359
    Thanked in
    266 Posts

    Default

    Znam da je u prvu i u ckb odrzavanje euro mjesecno iako nemate kartice

    Poslato sa ANE-LX1 uz pomoć Tapatoka

  14. #2814
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,654
    Thanks Thanks Given 
    745
    Thanks Thanks Received 
    212
    Thanked in
    162 Posts

    Default

    I CB treba da im zabrani da naplatom “odrzavanja” ides u minus... nego samo dok ima novca na racunu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #2815
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    4,985
    Thanks Thanks Given 
    784
    Thanks Thanks Received 
    431
    Thanked in
    349 Posts

    Default

    Tacno ili dok god ima prometa.

  16. #2816
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,119
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Ja prije godinu,
    podjoh u CKB da ugasim tekuci iako nisam
    imao kartice, ova veli zasto ce ti to,
    ne naplacujue ti se odrzavanje ako nemas transkacija, ja reko ugasi ga svakako.

  17. The Following User Says Thank You to kEDOWN For This Useful Post:


  18. #2817
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sale View Post
    Da li je CBCG zabranila naplatu gasenja racuna i kartica? Posto na salteru jedne banke ne postuju tarife sa sajta, pa su mi trazili da platim gasenje racuna.

    Obratite paznju gdje sve imate racune, jer uvedu odrzavanje i tako se nakupi godinama.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Nisam siguran da je ovo najnovija verzija zakona, ali manje vise to je to.
    Zakon: http://www.privrednakomora.me/sites/...kih_usluga.pdf

    Prava u vezi sa računomČlan 34
    (1) Korisnik ima pravo da bez naplate posebne naknade podigne u gotovini sredstva sa svog računa u eurima ili sa
    deviznog računa kod banke kod koje ima otvoren ovaj račun.
    (2) Korisnik ima pravo da bez naplate posebne naknade sredstva sa svog računa podigne odmah poslije
    evidentiranog priliva sredstava.
    (3) Korisnik ima pravo na besplatno gašenje računa.



    Prava u vezi s platnom karticom
    Član 35
    (1) Banka je dužna osigurati korisniku da samo on ima pristup ličnom identifikacionom broju do uručenja platne
    kartice.
    (2) Banka izdavalac platne kartice snosi rizik u vezi s dostavljanjem korisniku platne kartice i ličnog
    identifikacionog broja.
    (3) Korisnik je dužan da bez odlaganja prijavi banci gubitak, odnosno krađu platne kartice i da od banke zahtjeva
    blokadu njene dalje upotrebe, a banka je dužna da mu to u svakom trenutku omogući.
    (4) Ako banka izdavalac platne kartice ne omogući da se u svakom trenutku prijavi gubitak, krađa ili transakcija
    izvršena neovlaštenim korištenjem platne kartice, odnosno podataka s platne kartice - korisnik ne snosi
    posljedice neovlaštene upotrebe, osim ako je sam ili neko od članova njegovog porodičnog domaćinstva
    zloupotrijebi.
    (5) Korisnik snosi sve gubitke u vezi sa svakom transakcijom izvršenom zloupotrebom koju sam učini, a snosi i
    gubitke nastale zbog toga što nije ispunio svoje obaveze koje proizlaze iz propisanih uslova o izdavanju i
    korištenju platne kartice, obavezu da bez odlaganja obavijesti banku o gubitku, krađi i zloupotrebi platne kartice
    i obavezu da na adekvatan način čuva lični identifikacioni broj.
    (6) Korisnik ne snosi gubitke nastale po osnovu transakcija izvršenih poslije prijave banci gubitka, krađe ili
    neovlaštenog korištenja platne kartice, odnosno podataka s platne kartice, osim ako je sam izvršio zloupotrebu
    ili učestvovao u zloupotrebi ili djelovao s namjerom prevare, što se odnosi i na članove njegovog porodičnog
    domaćinstva.
    (7) Korisnik ima pravo na gašenje platne kartice bez naknade
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  19. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  20. #2818
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,456
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    27
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cola2 View Post
    Može li se kako napraviti ono plaćanje u ratama Premium karticom u Hipotekarnoj banci ako nemaš za stalno, već si po ugovorima na poslu?
    Može, ako oročiš neku sumu koja bi ti bila garancija za kupovinu na rate.

  21. #2819
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    4,985
    Thanks Thanks Given 
    784
    Thanks Thanks Received 
    431
    Thanked in
    349 Posts

    Default

    Zar nije bilo da je vadis u Telekom i uplacujes po potrebi. Naravno moras uplatiti onoliko koliko ti treba za trgovinu necega.

  22. #2820
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,654
    Thanks Thanks Given 
    745
    Thanks Thanks Received 
    212
    Thanked in
    162 Posts

    Default

    Pa to je onda kao debitna. Imali su neku foru da ti odmah rezervise novac, pa ti skida u ratama. Ne znam sta je tu povoljnost, jer si morao da uplatis kompletan iznos.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  23. #2821
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    4,985
    Thanks Thanks Given 
    784
    Thanks Thanks Received 
    431
    Thanked in
    349 Posts

    Default

    Valjda popust

  24. #2822
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    1,456
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    27
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Apolo View Post
    Zar nije bilo da je vadis u Telekom i uplacujes po potrebi. Naravno moras uplatiti onoliko koliko ti treba za trgovinu necega.
    Ne, Premium je odavno MasterCard debitna kartica.
    Ukoliko nemaš ugovor za stalno, možeš da oročiš sredstva na god.dana, kamata za god dana u HB je bijedna, ali eto ne škodi.
    ako hoćeš na pr. da imaš limit 600€ za kupovinu na rate, moraš da oročiš na štedni račun 110% ili ti 660€ , a za uslugu odobravanja plaća se jednokratno 1% od iznosa limita ili ti 6€ (kasnije od kamate pokriješ taj startni trošak).

    Koje su povoljnosti? Pa možeš sniženu robu i razne artikle da kupuješ na rate, negdje može i dodatni popust i rate.
    Rate se skidaju s računa na kojem imaš pare ili primaš platu, a ovih 660€ su na odvojenom računu zamrznute.

  25. #2823
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,177
    Thanks Thanks Given 
    1,274
    Thanks Thanks Received 
    4,277
    Thanked in
    1,995 Posts

    Default

    Iskustva sa karticama iz addiko banke za net trgovinu? Treba mi ekvivalent NLB visa sam kartici

    Tapatalk
    The more things change, the more they stay the same.

  26. #2824
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    9
    Thanked in
    8 Posts

    Default

    Evo duzi niz godina bez problema. Dok je bila Visa Elektron i sad Master Card debit.

  27. #2825
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,337
    Thanks Thanks Given 
    44
    Thanks Thanks Received 
    95
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Quazar View Post
    Evo duzi niz godina bez problema. Dok je bila Visa Elektron i sad Master Card debit.
    +1

    Sent using Tapatalk

Page 113 of 279 FirstFirst ... 1363103109110111112113114115116117123163213 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 8 users browsing this thread. (1 members and 7 guests)

  1. majonez

Similar Threads

  1. BIG BUD u Crnoj Gori
    By Chevalier in forum Muzika
    Replies: 22
    Last Post: 12-06-08, 13:54
  2. dvb-t u crnoj gori
    By dejan86 in forum Internet
    Replies: 7
    Last Post: 12-01-08, 15:16
  3. UCK u Crnoj Gori?!!!
    By Sidewinder in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 124
    Last Post: 24-03-06, 05:28
  4. da li ko u crnoj gori ...
    By dylan|stark in forum Software
    Replies: 26
    Last Post: 04-08-05, 13:19
  5. Hip Hop u Crnoj Gori...
    By SpeedFreak in forum Muzika
    Replies: 89
    Last Post: 19-02-04, 18:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •