Page 99 of 279 FirstFirst ... 49899596979899100101102103109149199 ... LastLast
Results 2,451 to 2,475 of 6956

Thread: Banke u Crnoj Gori

  1. #2451
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,064
    Thanks Thanks Given 
    496
    Thanks Thanks Received 
    423
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    Da ne pricamo da na te iste bankomate mogu i da stave pare na rc..

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  2. #2452
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Ima li neko da mi kaze, jer se ne razumEm u ova bankarska cuda ..
    Naime, ujna mi je stedjela dugi niz godina u Atlas banci. Jos kao zaposlena tamo. Iako smo joj govorili da makne sa racuna sve, ona nas nije poslusala i sad je krenuo ovaj stecajni postupak.
    Ona ima nekih 14 koliko shvatih dionica banke koje je dobila pretpostavljam kao nekadasnji radnik.
    Da li ona spada u onu grupu od 5% odlucivanja i posjedovana hartija od vrijednosti.
    Oce li ikad vidjeti taj novac koji su joj blokirali. Shvatih da su je zeznule te dionice. Moze mi ko to pojasnit?


    Sent from my SM-J530F using Tapatalk
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  3. #2453
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    4,985
    Thanks Thanks Given 
    784
    Thanks Thanks Received 
    431
    Thanked in
    349 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the_lady_marianna View Post
    Ima li neko da mi kaze, jer se ne razumEm u ova bankarska cuda ..
    Naime, ujna mi je stedjela dugi niz godina u Atlas banci. Jos kao zaposlena tamo. Iako smo joj govorili da makne sa racuna sve, ona nas nije poslusala i sad je krenuo ovaj stecajni postupak.
    Ona ima nekih 14 koliko shvatih dionica banke koje je dobila pretpostavljam kao nekadasnji radnik.
    Da li ona spada u onu grupu od 5% odlucivanja i posjedovana hartija od vrijednosti.
    Oce li ikad vidjeti taj novac koji su joj blokirali. Shvatih da su je zeznule te dionice. Moze mi ko to pojasnit?


    Sent from my SM-J530F using Tapatalk
    Banka je otisla u stecaj i ona nema vise pravo upravljanja. Povjerioci kojima banka duguje treba da se naplate od imovine i para koju banka ima. Znaci radnici, drzava fond za zastitu depozita itd. Znaci nista.

  4. #2454
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    11,279
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    41
    Thanked in
    29 Posts

    Default

    Ko je kupio NLB?
    rm -rf /

  5. #2455
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Veoma je diverzifikovan portfolio kupaca. Dryavi je ostalo 25% + 1 dionica a ostalo razni fondovi, ivnestitori i gradjani.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  6. #2456
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    9
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by the_lady_marianna View Post
    Ima li neko da mi kaze, jer se ne razumEm u ova bankarska cuda ..
    Naime, ujna mi je stedjela dugi niz godina u Atlas banci. Jos kao zaposlena tamo. Iako smo joj govorili da makne sa racuna sve, ona nas nije poslusala i sad je krenuo ovaj stecajni postupak.
    Ona ima nekih 14 koliko shvatih dionica banke koje je dobila pretpostavljam kao nekadasnji radnik.
    Da li ona spada u onu grupu od 5% odlucivanja i posjedovana hartija od vrijednosti.
    Oce li ikad vidjeti taj novac koji su joj blokirali. Shvatih da su je zeznule te dionice. Moze mi ko to pojasnit?


    Sent from my SM-J530F using Tapatalk
    Ja nemam nekog pojasnjenja sem da po zakonu dionicari nemaju pravo na naknadu, sad pitanje se postavlja i to ne samo kod mene:
    Dali se Atlas Banka stvarno nasla u kriznoj situaciji ili su ju neki namjerno gunuli ili pak ju drzali godinama na umijetnom disanju da bi ju uvalili u stecaj u trenutku kad njima to bude odgovaralo...(nisam neki revizor ali i coban moze da vidi da se netko lijepo poigrao nasim novcem.
    To je prva zagonetka a druga je: Zasto meni kao ni svim danasnjim gubitnicima nijesu ponudili da nasom ustedevinom isplatimo neciji kredit??? Ima tu vise tih zasto i po meni pravdu bi smo trebali traziti svi zajedno, paralelno s DK jer nisam siguran da ce se on uspijeti izvuci iz ove situacije dok mi obicni svijet kojima nemaju sto da stave za vrat, mi koji smo se mucili, radili i stedijeli, mi imamo mnogo vise izgleda za neku pravdu, prosle bi zasigurno mnoge godine ali na kraju ako pravde ima i dobili nasu pravdu... Zato svi koji se osijecaju ostecenima nek se jave na mejl [email protected] u vidu udruzivanja i pronalaska nekog strucnog advokata koji bi nasao prvo i svoj interes pa znanja,hrabrosti i volje da nas odvede do pravde...

  7. #2457
    Join Date
    Jul 2016
    Posts
    393
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Pozdrav ljudi,đe je najisplativije promjenit dolare u eure ???

    Sent from my SM-N950F using Tapatalk

  8. #2458
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,656
    Thanks Thanks Given 
    746
    Thanks Thanks Received 
    212
    Thanked in
    162 Posts

    Default

    Vidi u NLB - trenutno 100 usd = 88.18

    https://www.nlb.me/me/nlb-banka/kursna-lista


    Sent from my iPhone X using Tapatalk

  9. #2459
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Astral
    Posts
    8,274
    Thanks Thanks Given 
    458
    Thanks Thanks Received 
    379
    Thanked in
    231 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ATLAS View Post
    Ja nemam nekog pojasnjenja sem da po zakonu dionicari nemaju pravo na naknadu, sad pitanje se postavlja i to ne samo kod mene:
    Dali se Atlas Banka stvarno nasla u kriznoj situaciji ili su ju neki namjerno gunuli ili pak ju drzali godinama na umijetnom disanju da bi ju uvalili u stecaj u trenutku kad njima to bude odgovaralo...(nisam neki revizor ali i coban moze da vidi da se netko lijepo poigrao nasim novcem.
    To je prva zagonetka a druga je: Zasto meni kao ni svim danasnjim gubitnicima nijesu ponudili da nasom ustedevinom isplatimo neciji kredit??? Ima tu vise tih zasto i po meni pravdu bi smo trebali traziti svi zajedno, paralelno s DK jer nisam siguran da ce se on uspijeti izvuci iz ove situacije dok mi obicni svijet kojima nemaju sto da stave za vrat, mi koji smo se mucili, radili i stedijeli, mi imamo mnogo vise izgleda za neku pravdu, prosle bi zasigurno mnoge godine ali na kraju ako pravde ima i dobili nasu pravdu... Zato svi koji se osijecaju ostecenima nek se jave na mejl [email protected] u vidu udruzivanja i pronalaska nekog strucnog advokata koji bi nasao prvo i svoj interes pa znanja,hrabrosti i volje da nas odvede do pravde...
    Prenijela sam ovu e mail adresu ujni. Nadam se da ce nesto uspjeti da sredite. Koliko shvatih radice na tome da se sredi situacija sa malim akcionarima.

    Sent from my SM-J530F using Tapatalk
    Quote Originally Posted by Prekidi_stvarnosti View Post
    I have loved the stars too fondly to be fearful of the night.
    Okreni na igru!

  10. #2460
    Join Date
    Apr 2019
    Posts
    9
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ATLAS View Post
    Ja nemam nekog pojasnjenja sem da po zakonu dionicari nemaju pravo na naknadu, sad pitanje se postavlja i to ne samo kod mene:
    Dali se Atlas Banka stvarno nasla u kriznoj situaciji ili su ju neki namjerno gunuli ili pak ju drzali godinama na umijetnom disanju da bi ju uvalili u stecaj u trenutku kad njima to bude odgovaralo...(nisam neki revizor ali i coban moze da vidi da se netko lijepo poigrao nasim novcem.
    To je prva zagonetka a druga je: Zasto meni kao ni svim danasnjim gubitnicima nijesu ponudili da nasom ustedevinom isplatimo neciji kredit??? Ima tu vise tih zasto i po meni pravdu bi smo trebali traziti svi zajedno, paralelno s DK jer nisam siguran da ce se on uspijeti izvuci iz ove situacije dok mi obicni svijet kojima nemaju sto da stave za vrat, mi koji smo se mucili, radili i stedijeli, mi imamo mnogo vise izgleda za neku pravdu, prosle bi zasigurno mnoge godine ali na kraju ako pravde ima i dobili nasu pravdu... Zato svi koji se osijecaju ostecenima nek se jave na mejl [email protected] u vidu udruzivanja i pronalaska nekog strucnog advokata koji bi nasao prvo i svoj interes pa znanja,hrabrosti i volje da nas odvede do pravde...
    Moratorij je bio bas u svrhu da se Atlas Banka sto dublje potopi, da se stednjom podobnih izmire dugovanja opet podobnim osobama a izgleda da je samo takvih i bilo medu klijentima jer se danas vise nitko posten ne izjavljuje kao "gubitnik" Atlas Banke. Gdje su svi ti gubitnici? ili svima , pa bas svima, drago sto su ih pokrali ????
    Zar su svi klijenti Atlasa bili DPSovci, peraci, utajivaci, kriminalci da se danas bas ni jedan i nigdje ne zali ni na jednom forumu, ni u jednom komentaru... Ima li itko da mi kaze: eto zalio mi se susjed ili rodak ili da je izgubio bilo kakav novac prilikom ovog stecaja...???? Pokusavam vec skoro dva mjeseca pronaci gubitnike. Pa tko je to izgubio tih 100 miliona??? Mora da sam jedina kolateralna zrtva ovog namjestenog stecaja jer p
    okusavam vec dva mjeseca pronaci gubitnike a njih nidje!???

  11. #2461
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    450
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Znate li nekoga ko je imao kredit u Atlas banci? Ja bih najvise volio da mogu prosto da ga iskuliram, ali sa druge strane, ne zelim da mi se gomilaju rate.
    Kome da ga vratim?

  12. #2462
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    2,060
    Thanks Thanks Given 
    200
    Thanks Thanks Received 
    221
    Thanked in
    112 Posts

    Default

    Na sajtu Atlas banke objavili su žiro račun na koji možeš u bilo kojoj banci da uplaćuješ rate.

  13. #2463
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,064
    Thanks Thanks Given 
    496
    Thanks Thanks Received 
    423
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    Ima li ckb opciju da se na bankomat dopuni kartica ,tj stave pare ?

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  14. #2464
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    747
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Imas kod one poslovnice u Vektru na jedan od bankomata, u druge mislim da nema

    Sent from my SM-G975F using Tapatalk

  15. #2465
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Imaš u Vektri i u Deltu što se tiče PG.
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  16. #2466
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,064
    Thanks Thanks Given 
    496
    Thanks Thanks Received 
    423
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    Hvala ! Ne znam sto svuda ne stave te bankomate. Njima manje guzve,nama lakse i u svakom momentu dostuono..

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  17. #2467
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    4,040
    Thanks Thanks Given 
    625
    Thanks Thanks Received 
    444
    Thanked in
    221 Posts

    Default

    Polako, biće vremenom, na primorju imaš ih za sad u BD i HN filijale.
    Prvo idu one prometnije lokacije, a razlog je što ne podržava svaki (stariji) model bankomata cash in modul, nego mora noviji bankomat da se stavi.
    Mother, should I trust the government? (No Fu*king Way!)

  18. #2468
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,910
    Thanks Thanks Given 
    1,345
    Thanks Thanks Received 
    1,636
    Thanked in
    929 Posts

    Default

    Rece mi djevojka iz HB da mogu da izvadim karticu i na bankomat da uplacujem pazar?

    Kako ide sa sitnim ako je pazar 532.55? Znam da onaj u centar ne prima sitne pare, niti vraće?

  19. #2469
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,064
    Thanks Thanks Given 
    496
    Thanks Thanks Received 
    423
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Rece mi djevojka iz HB da mogu da izvadim karticu i na bankomat da uplacujem pazar?

    Kako ide sa sitnim ako je pazar 532.55? Znam da onaj u centar ne prima sitne pare, niti vraće?
    Imas bankomat kod Brajera koji orima sitne pare.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

  20. #2470
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    2,309
    Thanks Thanks Given 
    68
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    66 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Rece mi djevojka iz HB da mogu da izvadim karticu i na bankomat da uplacujem pazar?

    Kako ide sa sitnim ako je pazar 532.55? Znam da onaj u centar ne prima sitne pare, niti vraće?
    Imaš dio za metal. Kad ukucavaš uplatu pita te imaš li metalnog novca za uplatu


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
    Bolje imat no' nemat....

  21. #2471
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Mozda je malo neopazeno prosla vijest u kojoj je saopstena namjera Centralna Banke da uskoro izadju sa mjerama za ublazavanje rizika zbog sve veceg broja gotovinskih kredita.

    https://ekonomist.me/cbcg-najavljuje-mjere-za-ublazavanje-rizika-od-gotovinskih-kredita/


    Namjera regulatora jeste da ogranici duzinu roka otplate gotovinskih kredita koje sad banke odobravaju do 12 godina. Sto mislite o tome? Treba li to da se regulise uopste? Ako da, na koji rok?
    Svakako skracenje rocnosti ce ici u korist gradjanima, placace manje kamate u ukupnom iznosu, ali ce biti i manji iznosi koje ce moci da podignu?

    Slicnu regualtivu ima Srbija koja je ogranicili rocnost, i primorala banke da konsoliduju bilanse i portfolijo na neku optimalnu rocnost.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  22. #2472
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    5,809
    Thanks Thanks Given 
    195
    Thanks Thanks Received 
    460
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Treba ograniciti kamatne stope kod ovakvih kredita, period na koji se uzimaju ne treba regulisat.
    Smijesno je da se daju krediti na 20% kamate a da CB to gleda i bleji.

  23. #2473
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,868
    Thanks Thanks Given 
    3,187
    Thanks Thanks Received 
    5,533
    Thanked in
    2,243 Posts

    Default

    Dok god banke gledaju 'ugovore za stalno' ekonomija i kreditiranje ce bit u kanal.

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

  24. #2474
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Dok god banke gledaju 'ugovore za stalno' ekonomija i kreditiranje ce bit u kanal.

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
    Vec ima banaka koje to ne gledaju. A u danasnje vrijeme ugovor za stalno je jedno veliko nista u pogledu bilo kakve sigurnost pa i kreditne otplate.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  25. #2475
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,131
    Thanks Thanks Given 
    5,696
    Thanks Thanks Received 
    7,397
    Thanked in
    2,969 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    Dok god banke gledaju 'ugovore za stalno' ekonomija i kreditiranje ce bit u kanal.

    Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
    Ali najveca glupost je opterecenje do polovine primanja.

    Pa onaj koji prima 200€ nije kreditno sposoban ni 2€ da vrace ako misli da prezivi, a ne da mu se da kredit sa ratom od 100€. Sa druge strane, onaj koji prima 2 hiljade kod nas ne moze ratom da optereti platu preko 1 hiljade, iako realno moze da zivi I sa 600€ a 1.4 da mu bude rata.

    Al ko da CBCG I rizici po banaka razmisljaju o tome kako ce ti ljudi sa 200€ plate da prezive, bitno je da se postuje administrativna zabrana :-)

    Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

Page 99 of 279 FirstFirst ... 49899596979899100101102103109149199 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. BIG BUD u Crnoj Gori
    By Chevalier in forum Muzika
    Replies: 22
    Last Post: 12-06-08, 13:54
  2. dvb-t u crnoj gori
    By dejan86 in forum Internet
    Replies: 7
    Last Post: 12-01-08, 15:16
  3. UCK u Crnoj Gori?!!!
    By Sidewinder in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 124
    Last Post: 24-03-06, 05:28
  4. da li ko u crnoj gori ...
    By dylan|stark in forum Software
    Replies: 26
    Last Post: 04-08-05, 13:19
  5. Hip Hop u Crnoj Gori...
    By SpeedFreak in forum Muzika
    Replies: 89
    Last Post: 19-02-04, 18:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •