Page 200 of 279 FirstFirst ... 100150190196197198199200201202203204210250 ... LastLast
Results 4,976 to 5,000 of 6956

Thread: Banke u Crnoj Gori

  1. #4976
    Join Date
    Nov 2011
    Posts
    3
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Imam račun u ckb banci,al htio bih da promjenim.Šta mislite o lovćen banci ili ziraat?Interesuje me da oročim pare,i ima li neka provizija ako prebacim iz ckb ka drugoj banci?

  2. #4977
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    4,985
    Thanks Thanks Given 
    784
    Thanks Thanks Received 
    431
    Thanked in
    349 Posts

    Default

    Ima provizija ali mozes i gotovinu da podignes.

  3. #4978
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,099
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,454
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Do juce nisam znao da recimo NLB 'registruje' tvoj broj mobilnog u sistemu i onda sa njega mozes automatski da dodjes do bilo koje informacije bez apsolutno bilo kakve provjere, sigurnosnog pitanja ili bilo cega drugog.

    Koliko god ovo izgleda dobro (brze se dodje do informacije) toliko smatram da je ispod svakog standarda sigurnosti u danasnjem svijetu.

    U bilo kojoj drugoj banci, bilo u zemlji ili vani, ja moram da odgovaram po 10 minuta na 20 razlicitih pitanja da bi uopste mogao da nastavim i uopste postavim bilo koje pitanje u vezi mog racuna.

    Vjerujem da bi neka 'zlatna sredina' bila optimum ali ovo da te apsolutno nista ne pita samo zato sto je broj telefona u bazi mi je prosto nevjerovatno.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  4. #4979
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    2,524
    Thanks Thanks Given 
    1,016
    Thanks Thanks Received 
    260
    Thanked in
    174 Posts

    Default

    Ako je to tako, veliki sigurnosni propust

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk

  5. #4980
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,099
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,454
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fitnespro View Post
    Ako je to tako, veliki sigurnosni propust

    Sent from my ELE-L29 using Tapatalk
    Tako je, 100%.

    Ja se zacudih i pred njim i jos ga pitah kako to da nema nikakvog utvrdjivanja identiteta a on mi odgovori da nema potrebe posto je broj provjereno moj. Da tacno citiram "ovo je vas verifikovani broj, nema potrebe za provjerom".

    Ne znam mogu li da trazim vecu sigurnost iako bi to trebalo da je po 'default'-u za svakog korisnika i da bude normalni (minimalni) standard.
    Last edited by Fidel Castro; 29-04-22 at 23:25.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  6. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  7. #4981
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,910
    Thanks Thanks Given 
    1,345
    Thanks Thanks Received 
    1,636
    Thanked in
    929 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Do juce nisam znao da recimo NLB 'registruje' tvoj broj mobilnog u sistemu i onda sa njega mozes automatski da dodjes do bilo koje informacije bez apsolutno bilo kakve provjere, sigurnosnog pitanja ili bilo cega drugog.

    Koliko god ovo izgleda dobro (brze se dodje do informacije) toliko smatram da je ispod svakog standarda sigurnosti u danasnjem svijetu.

    U bilo kojoj drugoj banci, bilo u zemlji ili vani, ja moram da odgovaram po 10 minuta na 20 razlicitih pitanja da bi uopste mogao da nastavim i uopste postavim bilo koje pitanje u vezi mog racuna.

    Vjerujem da bi neka 'zlatna sredina' bila optimum ali ovo da te apsolutno nista ne pita samo zato sto je broj telefona u bazi mi je prosto nevjerovatno.
    Drug (vlasnik firme) zvao banku da pita zašto radniku nije legla plata, a ova preko telefona mrtva ladna veli “ima on 500€ na račun, vikend je pa mu neće faliti do ponedeljka”

    Ovaj radnik kad je čuo otišao u banku, haos napravio, mislim da je čak ostala bez posla?

  8. #4982
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,099
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,454
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Drug (vlasnik firme) zvao banku da pita zašto radniku nije legla plata, a ova preko telefona mrtva ladna veli “ima on 500€ na račun, vikend je pa mu neće faliti do ponedeljka”

    Ovaj radnik kad je čuo otišao u banku, haos napravio, mislim da je čak ostala bez posla?
    To zvuci kao bezobziran i debilan radnik a ovo moje kao praksa banke tj. tacnije podrske za korisnike banke.

    Poslato preko goluba pismonoše
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  9. #4983
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Tako je, 100%.

    Ja se zacudih i pred njim i jos ga pitah kako to da nema nikakvog utvrdjivanja identiteta a on mi odgovori da nema potrebe posto je broj provjereno moj. Da tacno citiram "ovo je vas verifikovani broj, nema potrebe za provjerom".

    Ne znam mogu li da trazim vecu sigurnost iako bi to trebalo da je po 'default'-u za svakog korisnika i da bude normalni (minimalni) standard.
    Moguće je da si negdje online nešto tražio od njih i da je tu bila saglasnost za online verifikaciju koju su provjerili prvi put slanjem nekog koda.
    U principu, banke moraju voditi računa o bankarskoj tajni, ali ako su utvrdili na neki način - upitnik, zahtjev za moratorijum, kontakt call centra ili online nekom formom, onda su te u sistemu verifikovali.
    Opet, za neke konkretnije stvari, prepročljiva je dodatna verifikacija. Tipa stanje na računu da joj moraš dat datum rođenja, broj lične karte, SMS kod ako ti je stigao na tel i slično.

    Nisam čuo da je NLB išta mijenjala sa tog aspekta.


    Quote Originally Posted by stefke View Post
    Drug (vlasnik firme) zvao banku da pita zašto radniku nije legla plata, a ova preko telefona mrtva ladna veli “ima on 500€ na račun, vikend je pa mu neće faliti do ponedeljka”

    Ovaj radnik kad je čuo otišao u banku, haos napravio, mislim da je čak ostala bez posla?
    Ne bi smjela tako da odgovara svakako.
    Naročito ne smije da govori koliko neko ima na račun. To je mimo svih procedura, i u najmanju ruku za pisanu opomenu, a može i disciplinski da se pokrene.

    Ako je drug unio pravilan broj računa zaposlenog, onda ne mora čekati banku. Drugo je ako se radi preko spiska.
    Da pojednostavim za NLB npr račun glasi 530-0123456789123-00 znači 530 je početni broj svih računa kod NLB banke, imeđu dvije crtice ide 13 cifara unikatnih i zadnja dva broja su verifikaciona.
    Ako u platnom prometu unese pravilan račun, uplata će stići zaposlenom na račun odmah nakon saldiranja korišćenjem DNS platnog sistema (Deferred netting settlement). Osim ako je uplatio kao hitan nalog, ili kroz RTGS (Real Time Gross Settlement) sistem plaćanja kad se nalog izvršava odmah.

    Ako šalje spisak, onda često tu ima problema što zbog neispravnih brojeva računa, što zbog pogrešnih spiskova i iznosa, što zbog obima posla.
    Ajde da rečem da se tehnička Vlada potrudila pred praznike većini da isplati plate, nisu čekali prvi radni dan u mjesecu.
    Tu je obim posla mnogo veći.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  10. #4984
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,099
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,454
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Moguće je da si negdje online nešto tražio od njih i da je tu bila saglasnost za online verifikaciju koju su provjerili prvi put slanjem nekog koda.
    U principu, banke moraju voditi računa o bankarskoj tajni, ali ako su utvrdili na neki način - upitnik, zahtjev za moratorijum, kontakt call centra ili online nekom formom, onda su te u sistemu verifikovali.
    Opet, za neke konkretnije stvari, prepročljiva je dodatna verifikacija. Tipa stanje na računu da joj moraš dat datum rođenja, broj lične karte, SMS kod ako ti je stigao na tel i slično.

    Nisam čuo da je NLB išta mijenjala sa tog aspekta.
    Nista ja trazio nisam. Samo sam se 'uclanio' u Viber grupu same NLB banke, zajedno sa jos 12,573 korisnika. Vjerujem da su prvi put povezali taj moj Viber broj sa mojim 'nalogom' u banci i to je bilo to.

    Siguran sam da je isti slucaj i sa ostalih 12k korisnika.

    Nisam primjetio nikakav 'Terms & Conditions' bilo prilikom samog ulaska u grupu niti naknadno ako se ode na informacije u vezi same grupe.

    Pored tog "cina", sigurno nisam nikakve formulare dalje popunjavao, trazio bilo kakvu verifikaciju broja, povezivanje istog ili bilo sta drugo. Jedini put kad sam dao svoj broj je prilikom vadjenja kartice, godinama unazad. A i to je vrlo skakljivo ako se objektivno pogleda jer sam ja dao broj mobilnog a oni pretpostavili da mi je isti broj i za Viber sto je, po meni, opet ogromni sigurnosni propust i klasicno 'nagadjanje' sa ozbiljnim stvarima.

    I upravo sam bio zvao da pitam za stanje na racunu i sl. i sve informacije su mi date, od toga kad je leglo, koliko je leglo, koliko imam, ko je poslao itd. bez da jednu jedinu informaciju o sebi dam, tj. bez da odgovorim na bilo kakvo pitanje sa kojim bi potvrdio svoj identitet.

    Iz razgovora (koji imam snimljen, naravno) bi se reklo da je to praksa banke, tj. podrske za korisnike a ne neka neprofesionalnost zaposljenog kao u mnogim drugim slucajevima, ukljucujuci i taj slucaj koji @stefke pomenu.


    P.S. Redovno mi se desava da recimo Skrill ne koristim preko 6 mjeseci (ili koliko ima je vec rok za neaktivnost) i onda mi se automatski zakljuca nalog. Moram da ih cimam preko 'support'-a i onda me zovu iz Engleske. To je, bez precerivanja, 10 minuta price sa 20+ pitanja da bi utvrdio identitet... Te ime, prezime, datum rodjenja, ime oca, sigurnosno pitanje, ime banke itd. itd. Pa tek ako odgovorim tacno na SVA pitanja onda mogu da pitam sto me zanima i nastavim dalje.
    Last edited by Fidel Castro; 30-04-22 at 02:21.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  11. #4985
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,494
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Odavno je tako kod NLB-a, računaju da ako zoveš sa broja koji je registrovan na tvoje ime, da si ti...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  12. #4986
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    24,910
    Thanks Thanks Given 
    1,345
    Thanks Thanks Received 
    1,636
    Thanked in
    929 Posts

    Default

    @hercules

    Ne volim da tvrdim neštonšto nisam 101% siguran ali te pare njegove koliko znam su bukvalno bile “nestale”

    Njemu skinuli, a radniku nisu legle i to je trajalo minimum 10ak dana da bi na kraju mu vratili (jer je u medjuvremenu uplatio opet)

    Po njegovoj priči nije njegova greška (nije pogriješio žr) nego banka je navodno kiksala…

  13. #4987
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    4,985
    Thanks Thanks Given 
    784
    Thanks Thanks Received 
    431
    Thanked in
    349 Posts

    Default

    Meni je to ok eto mogli bi pitat usput adresu ili godiste.. Ako ti na telefon stize sms o placanjima i stanju racuna ne vedim problem sto ne bi davali info o transakcijama i putem poziva. Transakcije svakako nisu omogucene.

  14. #4988
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,099
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,454
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Apolo View Post
    Meni je to ok eto mogli bi pitat usput adresu ili godiste.. Ako ti na telefon stize sms o placanjima i stanju racuna ne vedim problem sto ne bi davali info o transakcijama i putem poziva. Transakcije svakako nisu omogucene.
    Ko kaze da nisu?

    Posto mi je nudjeno prilikom istog telefonskog poziva da prebacim sa tog deviznog na moj tekuci.

    Problem je (i to veliki ako mene pitas) to sto meni obavjestenja stizu i broj sam povezao sa tekucim racunom na koji nikad nema vise od par stotina eura i koristim ga za sve i svasta. A ja sam se interesovao i dobio informacije vezane za sasvim drugi racun (devizni na kojem zna da bude znatno vise) koji je meni mnogo bitniji i ozbiljniji. Preko istog broja sam dobio informacije vezane za taj drugi racun (koliko je stiglo, koliko ima na racunu) a nudjeno mi je i da prebacim sa deviznog na tekuci preko poziva nego nisam htio.
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  15. #4989
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    1,133
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da li zna neko uzeh ovu karticu i to dobih dvije prije nekih mjesec dana u ckb onaj mi na salter kaze ne placa se odrzavanje .danas vidim da su mi skinuli 1.19 ne znam zasto zna li neko

    Послато са MI MAX 3 помоћу Тапатока
    Volim kada mi pricaju iza ledja, jer tada znam da sam korak ispred njih...

  16. #4990
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,718
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,222
    Thanked in
    2,127 Posts

    Default

    Održavanje računa.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  17. #4991
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,099
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,454
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Kad otvaras racun, vadis karticu ili sto god potpisujes ugovor.

    Ja znam da mi nemamo naviku da to citamo ali neke osnovne stvari bi trebale da se pogledaju prije potpisivanja.

    Da ne bi poslije bilo "kako ovo sad?".
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  18. #4992
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,718
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,222
    Thanked in
    2,127 Posts

    Default

    Može bit da mu se održavanje kartice ne naplaćuje, ali to nema veze sa održavanjem računa.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  19. The Following User Says Thank You to NHM For This Useful Post:


  20. #4993
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    4,985
    Thanks Thanks Given 
    784
    Thanks Thanks Received 
    431
    Thanked in
    349 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fidel Castro View Post
    Ko kaze da nisu?

    Posto mi je nudjeno prilikom istog telefonskog poziva da prebacim sa tog deviznog na moj tekuci.

    Problem je (i to veliki ako mene pitas) to sto meni obavjestenja stizu i broj sam povezao sa tekucim racunom na koji nikad nema vise od par stotina eura i koristim ga za sve i svasta. A ja sam se interesovao i dobio informacije vezane za sasvim drugi racun (devizni na kojem zna da bude znatno vise) koji je meni mnogo bitniji i ozbiljniji. Preko istog broja sam dobio informacije vezane za taj drugi racun (koliko je stiglo, koliko ima na racunu) a nudjeno mi je i da prebacim sa deviznog na tekuci preko poziva nego nisam htio.
    Pa to je da sam sebi prebacis pare ali ne bi mogao nekom drugom.

  21. #4994
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,936
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    908
    Thanked in
    482 Posts

    Default

    Je li moguce da erste ne dozvoljava da se podignu pare sa bankomata? Probao sam sa par bankomata i iz par gradova i kao nemoguca transakcija... pi kakva ***** u srijedu cu da podjem da im svasta kazem u lice

    Послато са SM-F926B помоћу Тапатока
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  22. #4995
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    7,622
    Thanks Thanks Given 
    10,577
    Thanks Thanks Received 
    5,018
    Thanked in
    2,338 Posts

    Default

    Ja juče isto ne uspjeh na jedan bankomat CKB da podignem.Kako sam se ufrčio bio:Ukucam ja iznos,vrati mi karticu,ali pare-trt.Čekam ja šuške po minuta-ništa.Reko' odradiše me Bugarski hakeri.Nevoljno,probah još jednom,kad ono isto,ali ovaj put primijetih poruku "nismo u mogućnosti,trta mrta..." koja traje 2sek i onda opet bankomat dođe na početni meni.
    Na drugi bankomat podigoh.Vjerovatno ih ispraznili ljudi pred 1.majske praznike

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Last edited by joni; 02-05-22 at 12:33.

  23. #4996
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,304
    Thanks Thanks Given 
    2,782
    Thanks Thanks Received 
    3,940
    Thanked in
    1,909 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bojankov View Post
    Je li moguce da erste ne dozvoljava da se podignu pare sa bankomata? Probao sam sa par bankomata i iz par gradova i kao nemoguca transakcija... pi kakva ***** u srijedu cu da podjem da im svasta kazem u lice

    Послато са SM-F926B помоћу Тапатока
    Da nisi prekoracio neke limite u pogledu koriscenja kartice.
    Obicno je podeseno 400 eura dnevni limit za podizanje npr, ili 8 transakcija dnevno. zavisi do banke do banke ali to cesto moze da bude da si iskoristiio limite u pogledu iznosa i broja transakcija koji se definisu na dnevnom i nedjeljnom nivou. A sve zbog sigurnosti, ako ti neko ukrade karticu i sl...


    Quote Originally Posted by joni View Post
    Ja juče isto ne uspjeh na jedan bankomat CKB da podignem.Kako sam se ufrčio bio:Ukucam ja iznos,vrati mi karticu,ali pare-trt.Čekam ja šuške po minuta-ništa.Reko' odradiše me Bugarski hakeri.Nevoljno,probah još jednom,kad ono isto,ali ovaj put primijetih poruku "nismo u mogućnosti,trta mrta..." koja traje 2sek i onda opet bankomat dođe na početni meni.
    Na drugi bankomat podigoh.Vjerovatno ih ispraznili ljudi pred 1.majske praznike

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk
    Ispraznio ih je narod. Jos su plate iz trezora pustene ranije ovog mjeseca.
    Last edited by hercules; 02-05-22 at 12:44.
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  24. The Following User Says Thank You to hercules For This Useful Post:


  25. #4997
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,936
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    908
    Thanked in
    482 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules View Post
    Da nisi prekoracio neke limite u pogledu koriscenja kartice.
    Obicno je podeseno 400 eura dnevni limit za podizanje npr, ili 8 transakcija dnevno. zavisi do banke do banke ali to cesto moze da bude da si iskoristiio limite u pogledu iznosa i broja transakcija koji se definisu na dnevnom i nedjeljnom nivou. A sve zbog sigurnosti, ako ti neko ukrade karticu i sl...




    Ispraznio ih ja narod. Jos su plate iz trezora pustene ranije ovog mjeseca.
    Nisam. Probao sam sa 2 kartice i probao sam 2 razlicita dana i u 2 razlicita grada. Moguce da su ih ispraznili. Ali vala zalosno.

    P.S. na koju banku da predjem, koja je najbolja kod nas?

    Послато са SM-F926B помоћу Тапатока
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  26. #4998
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,718
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,222
    Thanked in
    2,127 Posts

    Default

    Postoji mogućnost i da ukucani iznos nije moguće isplatiti zbog potrebne apoenske strukture. Bankomat kojem je najmanja opcija 20 eura obično ne drži novčanice sitnije apoenske strukture. U tom slučaju, ako ne odabereš nijednu od ponuđenih opcija za iznose nego izabereš "ostalo" i ukucaš da ti isplati 80 eura, bankomat to ne može da isplati jer nema apoene od 10 eura.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  27. #4999
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    Earth
    Posts
    30,099
    Thanks Thanks Given 
    2,718
    Thanks Thanks Received 
    4,454
    Thanked in
    2,365 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Postoji mogućnost i da ukucani iznos nije moguće isplatiti zbog potrebne apoenske strukture. Bankomat kojem je najmanja opcija 20 eura obično ne drži novčanice sitnije apoenske strukture. U tom slučaju, ako ne odabereš nijednu od ponuđenih opcija za iznose nego izabereš "ostalo" i ukucaš da ti isplati 80 eura, bankomat to ne može da isplati jer nema apoene od 10 eura.
    Moze 80e da se isplati i bez apoena od 10e
    --------------------------
    Do Not Disturb.
    --------------------------


  28. The Following User Says Thank You to Fidel Castro For This Useful Post:


  29. #5000
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,408
    Thanks Thanks Given 
    1,602
    Thanks Thanks Received 
    1,704
    Thanked in
    1,022 Posts

    Default

    Neka znaju da ostanu bez novca bankomati,al neka na ekranu prikazu poruku da nije u funkciji a nekad ni to.


    Sent from my Poco X3 Pro using Tapatalk

Page 200 of 279 FirstFirst ... 100150190196197198199200201202203204210250 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. BIG BUD u Crnoj Gori
    By Chevalier in forum Muzika
    Replies: 22
    Last Post: 12-06-08, 13:54
  2. dvb-t u crnoj gori
    By dejan86 in forum Internet
    Replies: 7
    Last Post: 12-01-08, 15:16
  3. UCK u Crnoj Gori?!!!
    By Sidewinder in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 124
    Last Post: 24-03-06, 05:28
  4. da li ko u crnoj gori ...
    By dylan|stark in forum Software
    Replies: 26
    Last Post: 04-08-05, 13:19
  5. Hip Hop u Crnoj Gori...
    By SpeedFreak in forum Muzika
    Replies: 89
    Last Post: 19-02-04, 18:56

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •