Results 1 to 23 of 23

Thread: Dijagnostika?

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,702
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    234
    Thanked in
    177 Posts

    Lightbulb Dijagnostika?

    Da li neko (osim ovlasceni servisi) dobro radi dijagnostiku na racunaru? Konkretno mi treba za Peugeot, ali ovdje bi mogli da navedemo za sva vozila. Hvala.

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    bugi na Zabjelu blizu stanica onamo
    She is only here to annoy herself!

  3. #3
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    310
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    VAG grupacija(Volkswagen Audi Seat Skoda) moze kod mene ako koga zanima.

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Imate li dijagnostiku i za vlasnike?
    She is only here to annoy herself!

  5. #5
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    pg
    Posts
    7,934
    Thanks Thanks Given 
    515
    Thanks Thanks Received 
    445
    Thanked in
    244 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Imate li dijagnostiku i za vlasnike?
    ahahahahahaahahahhaha
    * Profesionalni detailing vozila *
    Instagram : Tico Detailing

  6. #6
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sale View Post
    Da li neko (osim ovlasceni servisi) dobro radi dijagnostiku na racunaru? Konkretno mi treba za Peugeot, ali ovdje bi mogli da navedemo za sva vozila. Hvala.
    ne znam jesam li zakasnio, al znam momka koji ima svoj nov servis sa fabrickom dijagnostikom, na zabjelo

  7. #7
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Zagoric City
    Posts
    1,741
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Kakva je to fabricka dijagnostika , je li to ta za vlasnike VAG grupacije ?
    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Ima po gradu hiljadu ovih Sandera Stepway. Ne los autic.

  8. #8
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Fabricka dijagnostika je profesionalna dijagnostika koju zvanicno koristi proizvodjac (auta) i preporucuje je svojim ovlascenim dilerima i servisima
    za VAG to je ''VAS505x'' serija dijagnostickih uredjaja
    za Mercedes to je ''Super Compact3 MB Star''
    za Opel to je ''GM Tech2''
    itd itd.
    ove dijagnostike su obicno dosta skupe i radjene su samo za taj odgovarajuci brand automobila

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,702
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    234
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    @autodijagnostika
    Hvala, vec sam zavrsio u ovlascenom.

    Za Peugeot/Citroen: Peugeot Planet koriste u ovlascenim servisima i provjera kosta 15-30 eur zavisno od intervencije.

  10. #10
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    63
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koliko je dijagnostika auta pouzdana i da li stvarno moze otkriti kvar. Dosta ljudi mi je reklo da mi je to bacanje para i da samo pokazuje god, kilometrazu, servise... i sl. Konkretno imam golfa 3 95` 1.6cc(74kW) i imam nekih problema sa njim. Pa me zanima da li bi dijagnostika mogla reci gdje je kvar (neki senzor, konkretni dio, struja,...) i gdje bih to uradio u Roksped ili kod nekog drugog.

  11. #11
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    310
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Legionar View Post
    Koliko je dijagnostika auta pouzdana i da li stvarno moze otkriti kvar. Dosta ljudi mi je reklo da mi je to bacanje para i da samo pokazuje god, kilometrazu, servise... i sl. Konkretno imam golfa 3 95` 1.6cc(74kW) i imam nekih problema sa njim. Pa me zanima da li bi dijagnostika mogla reci gdje je kvar (neki senzor, konkretni dio, struja,...) i gdje bih to uradio u Roksped ili kod nekog drugog.
    U principu, na tom vozilu i ne mozes dobiti informaciju o kilometrazi i servisu, jer dijagnosticki modul nema pristup grupi 17 za Instrument tablu. Ali ima pristup grupi 1, koja kontrolise elektroniku motora. Taj tip je opremljen velikim brojem senzora, tako da je za ocekivati da dijagnostikom otkrijes problem. Cak i oni stariji tipovi G3 1.4 (pocev od ABD) posjeduju mogucnost za dijagnosticiranje elektronike motora.
    Kod nas postoji jedna losa praksa, a to je da se dijagnosta naplacuje npr. po radnom casu, sto je apsurdno za nas standard.
    Kod mene ako se kvar rijesi, naplati se, a dijagnostika se ne naplacuje samostalno.

  12. #12
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    63
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    OK. Pa ima li neko predlog gdje to da odradim a da me ne "oderu" i neko ko to zna. Popravljao sam auto prije 10 dana i sad opet. Malo sam se ucrnjacio zbog svega jer skoro isti problem se opet javlja. Ne bih volio opet da tragamo za kvarom jer zadnji put je bio senzor obrtaja radilice a na auto mi je majstor radio citav dan dok nije otkrio problem

  13. #13
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    >>>>>068 033045
    Posts
    3,305
    Thanks Thanks Given 
    59
    Thanks Thanks Received 
    82
    Thanked in
    56 Posts

    Default

    Za vw vozila novijega godista vas moze da iscita sve moguce i nemoguce na autu, svaki senzor, a ima ih tone, svaki dio zasebno skoro moze da testira.

  14. #14
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    highlands
    Posts
    5,114
    Thanks Thanks Given 
    100
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    Legionar ako je do tog senzora onda auto povremeno jako cimne u voznji,polovni je 20e na otpadu
    niujedne mi gace lastike nema

  15. #15
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Legionar View Post
    Koliko je dijagnostika auta pouzdana i da li stvarno moze otkriti kvar. Dosta ljudi mi je reklo da mi je to bacanje para i da samo pokazuje god, kilometrazu, servise... i sl. Konkretno imam golfa 3 95` 1.6cc(74kW) i imam nekih problema sa njim. Pa me zanima da li bi dijagnostika mogla reci gdje je kvar (neki senzor, konkretni dio, struja,...) i gdje bih to uradio u Roksped ili kod nekog drugog.
    Moje iskustvo je da ne moze! A auto je iz 2005.. (nije visoka klasa (sluzbeni), ali je relativno nov). Evo sam danas iz zvanichnog servisa i pojma oni nemaju, ni preko rachunara, ni onako.. A postoji ochigledan problem sa ler-gasom, ali shto se rachunara tiche, sve je tip-top!

    A btw, jedan od mojih najblizih saradnika (prijatelj, prim. prev.) je shef inzinjeringa montenegro airlines-a, on mi veli, ovaj novi jeroplan -embrajer, je rachunar sa krilima, sve ali sve je kontrolisano rachunarom, i ima bilion senzora. Kompletan jedan segement rada na odrzavanju je posvecen obradi tih podataka koji se konstanto tokom leta prikupljaju od svih tih senzora.. Sve to valja, sve to pomaze, ukazuje, itd.. Ali znaju naravno i da zabudale (od vlage, stresa,..) , pa se sve svede na stari dobri nachin, stavi-namjesti-probaj, a senzor neka prdi shto mu je milo.. Naravno, pored redovnih servisa i provjera, odredjene provjere vrshe se na pilotsku sugestiju/primjedbu, bez obzira je li senzor shto prijavio ili nije..

    Tako moz probat, moze da pokaze, moze i ne!

    (lol bash sam ti pomoga'! )
    ><

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Pomagao si dosta, upotrebio si rijec EMBRAER i rijec GOLF u isti post.


    P.S. ako auto ima OBD II, i check engine, stavis OBD II citac kodova i to je sve. Ja imam to i skeniram svaki auto koji ima OBD II.
    TAKUMI

  17. #17
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    310
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Pomagao si dosta, upotrebio si rijec EMBRAER i rijec GOLF u isti post.


    P.S. ako auto ima OBD II, i check engine, stavis OBD II citac kodova i to je sve. Ja imam to i skeniram svaki auto koji ima OBD II.
    Ne postoji Golf III sa obd II.

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Postoji....
    TAKUMI

  19. #19
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Znate kako, onamo gdje postoji senzor racunar moze da utvrdi da li je sve u redu ili nije, naravno pod uslovom da je sam senzor ispravan.
    Trend je (novija kola) da se ugraduje sve vise senzora tako da je stvarno pracenje rada citavog sistema sve blize 100% iskoriscenosti.

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Znaci otkrijes kvar ako je senzor ispravan!?????
    TAKUMI

  21. #21
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Pa ne kazem da se jos uvjek moze 100% svaki kvar utvrditi (po meni je to sada na nekom nivou od 60%), ali vremenom kako se broj senzora bude povecavao i kako se procesi budu detaljnije pratili, i kvarovi ce se tacnije i brzi nalaziti.
    Ja ovdje govorim konkretno o kvarovima koji nastaju na samom motoru, tj. masini. Problemi sa elektronikom su druga prica.
    Tu spadaju problemi sa airbagom, ABS-om, immobilizerom, centralnom, klimom itd.
    Jednostavno nesto od elektronike moze da crkne a da se to dijag. aparatom ne moze utvrditi .

    Dijagnosticki uredjaj nije tu samo da se ocitaju greske i da se na osnovu greske odmah zna gdje je tacno kvar, dijagnostikom se takodje prate parametri u realnom vremenu na osnovu kojih se moze zakljuciti da li odredjeni segment u radu dobro ili lose radi.
    Dijagnostikom se takodje mogu raditi i razni testovi, koji takodje pomazu u dijagnosticiranju kvarova.
    Last edited by autodijagnostika; 10-10-09 at 19:32.

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Koristio sam 3-4 vrste autodijagnostike. Fabricka dijagnostika, za VW je VAG, za BMW je GT1.....pokazuje ti da ventilator hladnjaka je bucniji nego sto treba da bude. Nema jedne jedine stvarcice koja moze da ostaje neotkrivena. Znas li sto jos moze, moze da ti pokazuje koliko litara benzina/nafte/plina si potrosio od zadnje zamjene ulja.
    TAKUMI

  23. #23
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance! View Post
    Koristio sam 3-4 vrste autodijagnostike. Fabricka dijagnostika, za VW je VAG, za BMW je GT1.....pokazuje ti da ventilator hladnjaka je bucniji nego sto treba da bude. Nema jedne jedine stvarcice koja moze da ostaje neotkrivena. Znas li sto jos moze, moze da ti pokazuje koliko litara benzina/nafte/plina si potrosio od zadnje zamjene ulja.
    e sad si sarkastican, izjedoh ***** sto pricah ista

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. auto-dijagnostika, interfejsi i softver
    By dijagnostika in forum Ostali oglasi
    Replies: 41
    Last Post: 08-10-08, 17:36

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •