Page 4 of 4 FirstFirst 1234
Results 76 to 87 of 87

Thread: Trudnoca i sve vezano za nju

  1. #76
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    894
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Tynna, evo ja cu ti prenijet rijeci moje prijateljice, koja je rodila krupnoga kuronju ''kolko god da sam bolova istrpjela, SVE su muke prosle kad sam vidjela to moje stvorenje'' ili tako nekako
    uglavnom, nemoj da se plasis, najbitnije je da nemas komplikacija u trudnoci, a ja ti drzim palceve da i sam porodjaj dobro prodje, ne znam jesi li napisala kad je porodjaj jer preleceh postove...
    there is no dark side of the moon. as a matter of fact it's all dark.

  2. #77
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    945
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DingDong View Post
    Tynna, evo ja cu ti prenijet rijeci moje prijateljice, koja je rodila krupnoga kuronju ''kolko god da sam bolova istrpjela, SVE su muke prosle kad sam vidjela to moje stvorenje'' ili tako nekako
    uglavnom, nemoj da se plasis, najbitnije je da nemas komplikacija u trudnoci, a ja ti drzim palceve da i sam porodjaj dobro prodje, ne znam jesi li napisala kad je porodjaj jer preleceh postove...
    Evo cekam svaki cas
    Hvala na lijepim zeljama i nadam se da cu i ja ohrabrivati ostale trudnice kako to nije nista strasno

  3. #78
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,051
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Zamislite da je akušersko odjeljenje šahovska tabla, gdje zelene figure (sestre) igraju protiv bijelih (doktora), dok porodilje su publika. Bebe su pioni, koji postanu na kraju igre konji, lovci, princeze ili ih nema. Jel to kao u životu?



  4. #79
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    1,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima li neka mama iskustva sa Placenta previom?
    I jos jedno pitanje,vjerovatno cu morati na odrzavanje trudnoce u Kbc,kakvi su uslovi,hoce li ko da se obrne za vama ili je koverat obavezan i za to?Hvala

  5. #80
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,745
    Thanks Thanks Given 
    10,862
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    Ja sam jako davno tamo ležala na održavanju...mene je zatekla jedna skoro pa porodična atmosfera, jer žene mahom dugo leže i sa svima se "srode", prilagodiš se...nije kao kod kuće, ali ono što me je fasciniralo jeste desetak mladih žena koje su 100 procentno koncentrisane na svoj mir, da iznesu svoju trudnoću do kraja, nasmijane, vesele...mahom vesela atmosfera (doduše, ima i manje veselih trenutaka) ali je dirljivo kako prate one koje odlaze na porođaj, sa kakvom brigom isčekuju porođaj i koliko se raduju svakom uspješnom okončanju trudnoće....Ja bih ti savjetovala da i tvoj motiv bude samo takav, da se ne obazireš na sve ono što je pratilac bolnice...jednostavno shvatiš da uslovi ne mogu biti kao u kući i prilagodiš se, posvetiš sebi i svojoj bebi, budeš ljubazna prema svima, trudi se čak i onda kad nije trenutak da to budeš, jer stara je istina, vjeruj mi- "lijepa riječ i gvozdena vrata otvara" i to neka ti bude vodilja...to je bolje nego koverta! 100%!!!...srećno i da dođeš kući sa malenim medenjakom pa se javljaj povremeno
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  6. #81
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    1,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala draga,ja sam vec 15 nedjelja,a svaki dan mi je stresan...svako malo krvarim,lezim non stop,sada me mama pazi,guzani mali rastu,poceli su da me lupaju pa im uvece pjevam,smirim sebe,smirim njih.Jedna beba je mnogo nisko,pa mi je receno da imam Placenta previu i da strogo moram mirovati.Molim Boga da sve prodje kako treba,a ako treba cijelu trudnocu da lezim i idem u bolnicu-idem,toliko sam se mucila za ovo da mi nista ne predstavlja problem.Inace jedem kao medved,ali kilogrami stoje,samo 1kg sam dobila,ali bebe su naprednije 7 dana pa se nadam da je ok sto ne mogu da dobijem neke kilograme sto mi svi pricaju,kao 1kg mjesecno za svaku bebu :/ kako ne,pa i da mi je frizider u sobu nemoguce je,ja sam jako sitna zenica

  7. #82
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,745
    Thanks Thanks Given 
    10,862
    Thanks Thanks Received 
    2,117
    Thanked in
    1,079 Posts

    Default

    Samo hrabro...sve se nagradi na kraju, prekrasnim mališanima
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  8. #83
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    1,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Imam li gdje kod nas kupiti pojas za trudnice?U Delti sam kupila gacice,trik majicu i hulahopke ,ali pojas nisu imali.

  9. #84
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moze li neka devojka, majka napisati neke prakticne savete za devojku tj. zenu koja planira trudnocu. Recimo cime da se maze, vezbe, ishrana... ono osnovno sto moze pomoci. Ja sam slusala neko predavanje da treba unositi dosta omega3masnih kiselina u toku trudnoce za bolje razvijanje mozdanih funkcija bebice...

    Usput, da li sme porodjaju prisustvavati recimo drugarica umesto muza zanima me da li sme bilo ko po volji trudnice
    Last edited by Oljce; 25-01-13 at 12:43.

  10. #85
    Join Date
    Jul 2005
    Posts
    1,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Folna kiselina je odlicna prije trudnoce...a naravno i kasnije se pije...

  11. #86
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Pale
    Posts
    2,846
    Thanks Thanks Given 
    143
    Thanks Thanks Received 
    55
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Planiranje trudnoće


    Ubrzani tempo života zahteva precizno planiranje porodice. Savremena kontracepcija je omogućila da svaka žena ostane trudna kada ona to želi. S obzirom na to da je trudnoću moguće planirati, važno je da planovi obuhvate ne samo socijalno-ekonomske uslove (što se danas stavlja u prvi plan), nego se pre svega, fizički i psihički pripremiti za trudnoću.
    Mora se imati na umu da trudnoća predstavlja „drugo stanje” i da organizam funkcioniše na drugi način. Svakog dana trudnoće se u organizmu dešavaju burne promene, i čitav organizam se tome prilagođava, i fizički i psihički. Da bi žena rasterećena ušla u taj period svog života, potrebno je da se na neki način pripremi.
    Prvi korak ka uspešnoj trudnoći je usvajanje zdravih navika, odnosno prestanak sa lošim (pušenje, alkohol, nezdrava ishrana...). Istovremeno se savetuje uzimanje folne kiseline, koja je bitna za pravilan razvoj centralnog nervnog sistema bebe.
    Neophodna je i poseta ginekologu. Rutinskim ultrazvučnim pregledom ustanoviće se stanje jajnika i materice, i utvrditi da li ima mioma ili cista koje bi komplikovale nastanak i održavanje trudnoće. Potrebno je uraditi kolposkopski pregled grlića materice i briseve na hlamidiju, mikoplazmu i ureaplazmu. Ove preglede je važno uraditi pre trudnoće, jer se infekcije ovim mikroorganizmima leče antibioticima, koji nisu preporučljivi za trudnice. Važno da se lečenje završi pre trudnoće, da ne bi dolazilo do infekcija i pobačaja. Ukoliko su kolposkopski pregled i Papanikolau test uredni, onda je sledeća kontrola tek posle porođaja. To je važno, jer omogućava da tokom trudnoće ne razmišljate o problemima vezanim za infekcije i promene na grliću materice.
    Psihička priprema je takođe veoma bitna. Trudnoća je pokazatelj zdravlja žene i treba je shvatiti kao „blagosloveno stanje”. Promene koje se dešavaju u organizmu nisu uvek prijatne, ali su neophodne da biste poklonili život novom biću. Zato ih treba prihvatati sa strpljenjem i razumevanjem. Više od 80 odsto trudnoća je fizioloških, tj. odvija se prirodno, bez potrebe za medicinskim intervencijama, osim redovnih kontrola.
    Potrebne pripreme za trudnoću, zdravstvene i socijalne, teško je uvek uskladiti i tempirati, ali je najvažnije od svega da ste doneli odluku i da imate želju da postanete majka. Ukoliko je to rešeno, sve ostalo je mnogo lakše.
    Danas se žene u sve kasnijoj dobi odlučuju za prvu trudnoću. Biološki sat jeste pomeren, pa se starijom prvorotkom smatra žena starija od 37 godina. Međutim, mlađe trudnice lakše iznose trudnoću, imaju manje komplikacija i rađaju zdraviju decu. Prema tome, u vašim planovima uzmite i ove podatke u obzir. Isplanirajte trudnoću, pripremite se za nju i uživajte u njoj.

    Autor: ginekolog akušer Ordinacija „Medison“ Zemun Dr sc. med. Mima Fazlagić
    preuzeto sa mamaibeba.rs
    Last edited by Beli vuk; 26-01-13 at 21:59.

  12. #87
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Pale
    Posts
    2,846
    Thanks Thanks Given 
    143
    Thanks Thanks Received 
    55
    Thanked in
    47 Posts

    Default

    Jeste li spremni za dijete?







    Ako razmišljate o tome je li pravo vrijeme za dijete, pomoći ćemo vam da razbistrite svoje misli

    Odgovorite na sljedeća pitanja sa "DA" ili "NE" i zbrojte svoje potvrdne odgovore.



    1. Rado se prisjećam svojeg djetinjstva.

    2. Danas kao odrastao čovjek prihvaćam svoje roditelje s njihovim dobrim i lošima stranama.

    3. Sam/a se mogu brinuti za sebe i svoje blagostanje.

    4. Dijete promatram kao poseban i vrijedan dar.

    5. Raduje me mogućnost da ću sudjelovati u razvoju i odgoju svog djeteta.

    6. Osjećam da sam u stanju organizirati uredan život svom djetetu.

    7. Želim puno osobnih korisnih životnih znanja prenijeti djetetu.

    8. Bitan mi je moj posao, ali spreman/mna sam čak karijeru (privremeno) spustiti na ljestvici prioriteta.

    9. Dovoljno sam smirena osoba da me veća buka ili nered u svakodnevnom životu ne mogu bitnije izbaciti iz takta.

    10. Kad dijete plače, dobivam poriv da ga utješim.

    11. Život s jednim ili dvoje djece smatram boljim od života bez djece.

    12. Moj partner i ja smo dobar tim.

    13. Baš me zanima kako će izgledati naše dijete i kakvu osobnost će imati.




    Vrijeme je za dijete
    Vi želite dijete. Pa usudite se jednostavno. Čak i ako mislite da vaš život još uvijek nije savršen da biste donijeli ovu odluku, nemojte si postavljati previsoke zahtjeve. Važno je da je dijete zajednička želja vas i partnera i da vas moguća trenutna neraspoloženja ne uspijevaju pokolebati u toj želji. Postoji li pravo vrijeme za dijete? Ne postoji, reći će vam mnogi i potvrditi, da je dijete, bilo da dođe u 20-tima ili 40-tima, uvijek dar. Ako vas zanima kako planirati trudnoću i kako se pripremiti o tome čitajte u....

    preuzeto sa roditelji.hr
    Last edited by Beli vuk; 26-01-13 at 21:58.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Vezano za total tv
    By []-DJ_Sm!nkA-[] in forum Internet
    Replies: 70
    Last Post: 13-09-14, 16:07
  2. Trudnoca, porodjaj, materinstvo, roditeljstvo....
    By Cruella in forum Ženski kutak
    Replies: 103
    Last Post: 29-05-09, 08:26
  3. AbORTus (i nezeljena trudnoca)
    By TiJaNaaaA in forum Sex i erotika
    Replies: 151
    Last Post: 21-11-06, 13:50
  4. Trudnoca...
    By Juice in forum Sex i erotika
    Replies: 51
    Last Post: 28-07-05, 13:02

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •