Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 33

Thread: Srpski telekom kupuje crnogorski

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Srpski telekom kupuje crnogorski

    Podgorica -- Telekom "Srbija" je zainteresovan za kupovinu crnogorske nacionalne telefonske kompanije.

    Kako je podgoričkom "Danu" potvrđeno u Telekomu "Srbija", srpska telefonska kompanija će učestvovati na tenderu za kupovinu Telekoma "Crna Gora", koji je otvoren 16. oktobra, a samo je pitanje da li će pismo namere poslati Telekom "Srbija" ili PTT "Srbija", vlasnik 80 odsto akcija srpske kompanije.

    Do sada je mađarski mobilni operater MATAV dostavio pismo o namerama za kupovinu 51 odsto akcija Telekoma "Crna Gora", čija se ukupna vrednost procenjuje na 160 miliona evra.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    "Dan"

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Smijesno ili ne , vijest je potvrdjena u Telekomu Srbije. Drago mi je da su Srbijanci shvatili da je za ocuvanje Srpstva u Crnoj Gori i ekonomija vrlo bitan faktor. U svakom slucaju lijepa vijest....

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Puerto Maldonado
    Posts
    5,257
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja bash ne vidim chemu se ti radujes.
    telekom srbije ne kupuje telekom cg vec ucestvuje na tenderu za kupovinu tako da...plakni se hladnom vodom

  5. #5
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Čudesna zemlja
    Posts
    271
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nema šanse!
    Prvo, Telekom CG je bolji i razvijeniji (verovali ili ne), tako da ništa dobro ovi ne bi donijeli.
    Drugo, Telkeom Srbija je otkupio od Italijana njihov udeo u Telekomu pre dve godine, i zadužili se ko majka Mara... Tako da ne vreujem da imaju keša za takvo što!
    A i neće proći, sve i da imaju! (em su loši, em su Srbi(poznavajući CG prilike))!
    Nije kome je rečeno, već kome je suđeno... iliti ... Kad se najmanje nadaš ko nagazna mina!

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    E jadnoga Jadze, sad oce da mu i telefonima cuvaju srpstvo

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pa ko ponudi najbolju cijenu taj ce i kupiti CG telekom to je jasno. No znajuci stanje u Crnoj Gori nekako mi se cini da srpski telekom ima najvise interesa da kupi crnogorski . Ja znam da ovo rusi vasu pricu "sto cemo mi sa Srbima kad su oni sirotinja" no samim tim sto srpski telekom izrazava interes za kupovinu crnogorskog jasno je da novca ima ....

    Hari ne $ekiraj se , ako radis u Telekomu, preko mojih veza u SANU zavrsicu ti da tvoje mjesto kafe kuvarice ne bude ugrozeno....

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Velika riba jede malu ribu. Samo je pitanje kada ce i Telekom Srbije biti otkupljen. MATEV mislim da je vec otkupljen od nekog skandinavskog telekoma.

    Najbolje bi bilo da to ostane u nekom regionalnom vlasnistvu, tako da bih vise volio da ga kupi Telekom Srbije no Madjarske - ako se vec mora prodavat.

    Da nije kao sto jeste, telekomi Srbije, Hrvatske, CG, Bosne i Makedonije su se trebali udruzit u jednu kompaniju, gdje bi vlasnistvo ostalo akcionarima u tim zemljama. Jedino tako bi se mogli odbraniti od najezde sa strane. No, to je kasno sad.

    No, nadam se da ce demonopolizovat trziste i da ce doci novi igraci. Ako zbog nista drugog, onda zbog cijena.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sada sam procitao da je prosle godine Telekom Srbije poslovao sa profitom od 11 milijardi dinara tj nedje oko 160 miliona eura, sto je jos jedan pokazatelj da imaju sasvim dovoljno novca da otkupe CG telekom...

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    behind a desk...
    Posts
    2,009
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A ja se radujem sto ce uskoro novi put za Berane

  11. #11
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Čudesna zemlja
    Posts
    271
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    T-Mobile, jedna od najjačih svetskih mreža, je uzeo HrvatskiTelekom počev od 1.10.2004.g.

    O takvom gazdi treba da raznišljaju sve naše telekomunikacione kompanije, a ne o Srbima, Mađarima, i ne znam o kome.

    Pažljivo izabereš kupca i banja...

    Telekom Srbija nikada neće moći da da najbolju ponuda za bilo šta, a ne da kupi neku firmu!
    Ponavljam, Telekom Crne Gore (u sklopu koga je i MONET) je bolja mreža od Telekoma Srbije i 064 Mobile telefonije. Samim tim, oni neće moći ništa novo i dobro da ponude tržištu Crne Gore!
    Nije kome je rečeno, već kome je suđeno... iliti ... Kad se najmanje nadaš ko nagazna mina!

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Crnogorcima je najbliza Srbija i Srbijancima je najbliza Crna Gora, ako se ovo realizuje, raduje cinjenica da ce, ako nista drugo cijena razgovora po minuti biti identicna i za gradjane Crne Gore u Srbiji i za gradjane Srbije u Crnoj Gori . To je jednostavno veliko pojeftinjenje usluga....

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Jadza ti i ovi iz SANU ima da za dzaba pricate

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    477
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    eh, janko, a da si reka odje da ce telekom turskog dijela bosne da otkupi crnogorski telekom, ove bi se domace ******** usrale u gace od radosti.

    ne pominji im srpski telekom casti ti, vidis li da su ljudi uplaseni i boluju od kompleksa nize vrijednosti jos od kad ih je Njegos onako majstorski unakazio za sva vremena.

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    477
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    JANKO, radi reda, i da nebi uvrijedio nacionalna osjecanja ******** i crvenih hrvata, naslov je trebao da glasi:

    MATERNJI TELEKOM KUPUJE CRNOGORSKI

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Crna Gora Cetinje
    Posts
    1,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ser baljski gedzovanski tele(hahaha) kom ce stvoriti investicije od prodanih mekika i kukuruza (kuvanoga) po Crnogorskijeh plaza !!!

  17. #17
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    502
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    neka ga kupe ako daju najbolju ponudu kad ovi nasi invalidi hoce da ga prodaju neka ga kupi ko god hoce...
    ... i ne znam da li sam ja covjek koji je sinoc sanjao da je leptir
    ili sam pak leptir koji danas sanja da je covjek...

  18. #18
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    ako je istina ovo shto veli, da uchestvuju na tenderu (pogledajte opet kako glasi topic ), mogu mislit kakvi ce tekstovi tek pocheti da izlaze u Dan; cg telekom kupi recimo neki cheshki telekom i odma pochnu priche kako je srpski telekom ponudio najvishe ali je Milo "poslao pismo" da se cg telekom niposhto ne da srbima ili neko slichno smece, mozhda chak i Mihajila upletu u to nekako..

    telekom treba prodat, ebashe majku vishe sa cijenama.. no ebg to tako ide.. nabijash cijene dok ne imadne profita ciklion cikliona i onda ga prodash, libo te cqra, ovi smanje cijene i svi smo srecni i zadovoljni..
    no $etimo se svi telekoma u dobra stara vremena.. 1 lokalni poziv 1 impuls.. a mjesechna pretplata + nekih stotinak impulsa je bio zanemarljivo mali iznos.. a danas 500 eura za ISDN iliti 499.99 eura sa popustom.. pa 200 eura/199.99 sa popustom za neke konferencijske veze, odbijanja poziva, identifikacije, pozivi na chekanju, mjesechna pretplata 6 eura koristio ga ne koristio i ostale o-moj-bozhe-zaplakacu-sad-od-muke-pogledajte-samo-kako-je-na-zapad bolesne cijene..
    ali bice bolje..

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Kotor, SCG
    Posts
    1,366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Njegus
    eh, janko, a da si reka odje da ce telekom turskog dijela bosne da otkupi crnogorski telekom, ove bi se domace ******** usrale u gace od radosti.

    ne pominji im srpski telekom casti ti, vidis li da su ljudi uplaseni i boluju od kompleksa nize vrijednosti jos od kad ih je Njegos onako majstorski unakazio za sva vremena.
    Izvrsno zapazanje Njeguse. U potpunosti se slazem sa tobom.

  20. #20
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    ne pominji im srpski telekom casti ti, vidis li da su ljudi uplaseni i boluju od kompleksa nize vrijednosti
    e kakve veze i sa chim ima ova rechenica tako ti Svevishnjega?

    no da li mi "bolujemo od komplexa" ne bih ti znao, no znam da vi imate nakav komplex vishe vrijednosti, u vashem sluchaju koplex apsolutne superiornosti.. a loshe vam je to, obice vam se o glavu..

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,236
    Thanks Thanks Given 
    299
    Thanks Thanks Received 
    90
    Thanked in
    62 Posts

    Default

    Пошто радим у тој струци, да кажем и ја коју.
    Гледао сам једном расправу на телевизији о исплативости приватизације Телекома ЦГ и потпуно се слажем са констатацијом да држава дугорочно губи приватизацијом Телекома (чини ми се да је ово рекао неко из Медојевићеве Групе за промјене). Држава ће увијек више новаца узети уколико је већински власник када се све ово дугорочно посматра. Продајом профитира само политичка елита која је тренутно на власти јер онда лако покрије тренутне буџетске дефиците. Примјер је управо Телеком Србија коју је продао Милошевић да би узео пријеко потребан новац. Ти Италијани И Грци нису готово ништа урадили на плану инсталисаних капацитета, новци су проћердани у оно тешко вријеме и генерално није се ништа добило са том трансакцијом. Хвала богу па је ПТТ Србија смогао снаге да откупи један дио.
    Уколико се већ иде на продају, не треба само гледати од кога долази понуда и колики је износ, него и социјалну политику према радницима, улагање у нове технологије итд. Мене лично је непријатно изненадило понашање Deutsche Telecoma након куповине Хрватског Телекома. Сви су мислили да ће тај гигант донијети ренесансу на плану хрватских телекомуникација. Германска дисциплина у организацији је квалитет свега овога, међутим има и пуно негативних ствари као што је превелик број отпуштених радника, врло низак степен усавршавања у односу на колеге у Њемачкој и много мањи обим инвестиција него што се мислило.
    Зато мислим да само име није превише битно у процесу куповине Телекома ЦГ. Много ту параметара треба да се сложи да би се продаја Телеком ЦГ назвала успјешном.
    П.С.Ове што критикују саму кандидатуру србијанског Телекома нећу ни коментарисати...

  22. #22
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    ako je iko namlatio pare u Crnoj Gori onda je to Telekom.. ljudima je to nekad bilo samo: "telefon", a sad na svaki korak bilbordi i reklame Telekoma po TV-u, stizhu neki fancy rachuni itd itd.. od pochetka suludih skokova cijena usluga, znala se njegova sudbina.. e sad ne znam da li mi gubimo pare ako ga prodamo sad nekome.. eto pomenuste taj broj 160 miliona; koliko bi trebalo vremena Telekomu da sa ovakvim cijenama kakve su sad donese drzhavi 160 miliona eura profita??

  23. #23
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    607
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ako ko treba da kupi Telekom, to treba da bude T-mobile, Orange, Vodafone, Singtel...u ostalom, kako Matija Beckovic, Risto Radovic, Mandic i Bulatovic nisu u tenderskoj komisiji, prica o prodaji Telekoma Crne Gore srbijanskom Telekomu lici na bajke za malu djecu...
    * - izgubio password za "Nije bitno..." ; privremeni(nadam se) username.

  24. #24
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Čudesna zemlja
    Posts
    271
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno...*
    Ako ko treba da kupi Telekom, to treba da bude T-mobile, Orange, Vodafone, Singtel...u ostalom, kako Matija Beckovic, Risto Radovic, Mandic i Bulatovic nisu u tenderskoj komisiji, prica o prodaji Telekoma Crne Gore srbijanskom Telekomu lici na bajke za malu djecu...
    Eventualno 3, Telefonica... ili makar sister/doughter co. navedenih!
    [size=7].[/size]
    [size=7][/size]
    Nije kome je rečeno, već kome je suđeno... iliti ... Kad se najmanje nadaš ko nagazna mina!

  25. #25
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    117
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ако Телеком Србије откупи Телеком ЦГ ови ће бојкотовати то сокоћало! Вратиће се на брда да се довикују као што им доликује!

    Само не знам како ће се чути са Загребом ради инструкција?

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •