Page 3 of 14 FirstFirst 123456713 ... LastLast
Results 51 to 75 of 340

Thread: AMD Radeon // Novosti

  1. #51
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,940
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    178
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nookie View Post
    mada sad vidim ovu tvoju ponudu za pomoc, evo da ti kazem, treba mi driver a zadnji je izasao 2004 ili ranije ne mogu se sjetit... nisam mogao sliku na dva tv-a da izbacim :lolblue: obustavio sam svaku saradnju sa njom do daljnjeg
    Neka si neka koja je tacno kartica reche? (da li je AGP ili PCI-E... koji je proizvodjac itd)... Meni se desilo da HD3650AGP nije htjela drajvere norm instalirat skinute BAS ZA NJU s ATI/AMDovog sajta, pa sam morao direkt s ASUS sajta da kutarisem i skidam i sad je sve savrsheno...
    BTW... HD4850 kosta (u mom cjenovniku) 40% manje od GTS250... A da li je GTS 40% bolja? hmmm... pa nesto i nebih rekao
    http://media.bestofmicro.com/9/P/181...l/image011.png
    Cijena/performanse = Ati wins... more bang for your buck!!! :> Inace licno preferiram nVidiu koja mi nikad glavobolje nije zadavala, ali... Kad je tolika razlika (cijene) u igri... Vrijedi se malo potruditi
    Last edited by cvxcomputers; 03-11-09 at 12:54.

  2. #52
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,012
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvxcomputers View Post
    Inace licno preferiram nVidiu koja mi nikad glavobolje nije zadavala
    pa u tome je problem kod ati kartica ... ja mislim da se tu slazes samnom? 100 eura je GTS250 512MB, a 120e je GTS250 od 1GB, skuplja od tog atija za nekih 30-40 eura, ali opet citiram tebe

    Quote Originally Posted by cvxcomputers View Post
    nikad glavobolje nije zadavala
    ?

  3. #53
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,224
    Thanks Thanks Given 
    416
    Thanks Thanks Received 
    2,539
    Thanked in
    1,236 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nookie View Post
    sve prednosti i mane te tvoje best buy kartice...
    Ja imama 4850 i sve ceram na max bez ikakvih problema. Mislim da ce se svi slozit da su i ATI i Nvidia dobri proizvodjaci. I jedni i drugi imaju prednosti i mana. E sad ima i onih koji vole ATI ili Nvidiu ko da su im rod rodjeni. Takvi ljudi nisu podobni za raspravu. Sve se svodi na to da kupis sto bolji proizvod za sto manje para
    E sad ako si zaludjen PhysX-om onda uzmi Nvidiu naravno. Mada ja mislim da je hardware physics nesto najgluplje posle mirisljavog toalet papira.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  4. #54
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,827
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    40 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Ja imama 4850 i sve ceram na max bez ikakvih problema. Mislim da ce se svi slozit da su i ATI i Nvidia dobri proizvodjaci. I jedni i drugi imaju prednosti i mana. E sad ima i onih koji vole ATI ili Nvidiu ko da su im rod rodjeni. Takvi ljudi nisu podobni za raspravu. Sve se svodi na to da kupis sto bolji proizvod za sto manje para
    E sad ako si zaludjen PhysX-om onda uzmi Nvidiu naravno. Mada ja mislim da je hardware physics nesto najgluplje posle mirisljavog toalet papira.
    Ja imam 4870 i ni ona ne cera sve na max, nemoj da prichash , (a imam mashinu kompletno elitnu, eto ga sasha.mne pa provjeri)!

    Uvjek kad sam imao ATI-ja neka je muka bila, pa koja god, sa Nvidiom nikad! Ne velim da se nije nashtelovalo na kraju, ali mnogo jada brate! Da je ne pozelish da ti je dzabe daju!

    Evo ova sad (4870), a se metnula morao joj se flashovat bios jer je avetala sa 3D-om..

    Ne velim da ATI-ja ne bih nikad vishe uzeo, ali ako se ikako bude moglo, nvidiu cu gledat da uzmem pa ha!
    Last edited by NexusVI; 03-11-09 at 20:22.
    ><

  5. #55
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,224
    Thanks Thanks Given 
    416
    Thanks Thanks Received 
    2,539
    Thanked in
    1,236 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NexusVI View Post
    Ja imam 4870 i ni ona ne cera sve na max, nemoj da prichash
    Ne cera Crysis i GTA4 ali oni su izopsten iz diskusije (mada ja Crysis igram na custom setting sve very high ako ne i jace osim AA) A GTA4 nije vrijedan pomena. Nista gadnije nisam za PC vidio
    Sve ostale igre KOJE SAM JA IGRAO pice na max.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  6. #56
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,827
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    40 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Ne cera Crysis i GTA4 ali oni su izopsten iz diskusije (mada ja Crysis igram na custom setting sve very high ako ne i jace osim AA) A GTA4 nije vrijedan pomena. Nista gadnije nisam za PC vidio
    Sve ostale igre KOJE SAM JA IGRAO pice na max.
    Jedno je kad neshto radi kako treba, bez ropca, a sasvim drugo kad vidish da mu je zlo, jer morash vent na 60% shto je uzas, onda odredjene tachke zakoche upravo jer su teshke za iscrtavanje.. takodje ako igrash iole duze osjeti se zamor i kochenje, i pored svega..

    Tako to "sve na full" je vrlo eventualno tj. ono radi ali kako!? Prilichno jadno! Da ne pricham ako se ima veci monitor i jacha rez.. uh uh..

    Nego, nije to losh gpu, ali atijeva zavrshna obrada, da se izrazim auto frazom, je ochajna vec godinama!
    Last edited by NexusVI; 04-11-09 at 00:51.
    ><

  7. #57
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,940
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    178
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NexusVI View Post
    Nego, nije to losh gpu, ali atijeva zavrshna obrada, da se izrazim auto frazom, je ochajna vec godinama!
    uHH, uHH... Samo zamisljam sto bi tek Fabia rekao :devil: (nesto tipa kao njegovi komentari za Mercedes) :lolblue:

  8. #58
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,827
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    40 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvxcomputers View Post
    uHH, uHH... Samo zamisljam sto bi tek Fabia rekao :devil: (nesto tipa kao njegovi komentari za Mercedes) :lolblue:
    lol Istina!

    Nego nesho sad chitam ovo kako ih oprah , i sve je na mjestu, ali se mora napomenut radi objektivnosti, da lishe dijela shto nvidia uglavnom radi kako treba, a se stavi. Shto se tiche computing power-a, e tu su vec slichni, i ne moze se reci da nvidia ima neku narochitu prednost. Zapravo eventualna razlika od par frame-ova u korist Nv (makar do sad), ne vrijedi razlke u cijeni. Ali ako chovjek ne umije, ili ne zeli, da se bakce sa tweak-ovanjem/podeshavanjem ATI-ja, koje je skoro pa neminovno, onda Nv svakako.
    ><

  9. #59
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,940
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    178
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NexusVI View Post
    lol Istina!

    Nego nesho sad chitam ovo kako ih oprah , i sve je na mjestu, ali se mora napomenut radi objektivnosti, da lishe dijela shto nvidia uglavnom radi kako treba, a se stavi. Shto se tiche computing power-a, e tu su vec slichni, i ne moze se reci da nvidia ima neku narochitu prednost. Zapravo eventualna razlika od par frame-ova u korist Nv (makar do sad), ne vrijedi razlke u cijeni. Ali ako chovjek ne umije, ili ne zeli, da se bakce sa tweak-ovanjem/podeshavanjem ATI-ja, koje je skoro pa neminovno, onda Nv svakako.
    Yep... mada, ruku na srce, 90-95% novijih kartica cuvenog Kanadskog proizvodjaca koje sam prodao nisu ni najmanji problem pravile... Cista instalacija drajvera i VOZI (kartice tipa HD3850, HD4850, HD4890)...
    A ovih 10% were pain in the ass :ass:

    EDIT: Boldovah ti ovo gore... Nadji REVIEWe na internetu... nVidia ponekad ima i taj "divni, dobri i posteni" obicaj da nam stare chipove malo overclockuje i predstavlja kao NOVE kartice ili neke skoro nebitne izmjene, samo da se furla oznaka i marketinski trikovi (Uporedi 8800GT i 9800GT razlike skoro da nema)
    A sad, ono sto mi je najodvratnije... Pogleda na Notebook racunarima graficke kartice, i vidjeces koliko npr 9600M odstupa od DESKTOP varijante... (naravno, notebook jeste mnogo slabiji) ali... kad uporedis s ATijevim odstupanjima, razlika je OGROMNA!!! Npr... GTX260M je ustvari "REBAGED" 8800M... Male izmjene i skoro iste performanse!!!
    Last edited by cvxcomputers; 04-11-09 at 12:31.

  10. #60
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,827
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    40 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvxcomputers View Post
    Yep... mada, ruku na srce, 90-95% novijih kartica cuvenog Kanadskog proizvodjaca koje sam prodao nisu ni najmanji problem pravile... Cista instalacija drajvera i VOZI (kartice tipa HD3850, HD4850, HD4890)...
    A ovih 10% were pain in the ass :ass:

    EDIT: Boldovah ti ovo gore... Nadji REVIEWe na internetu... nVidia ponekad ima i taj "divni, dobri i posteni" obicaj da nam stare chipove malo overclockuje i predstavlja kao NOVE kartice ili neke skoro nebitne izmjene, samo da se furla oznaka i marketinski trikovi (Uporedi 8800GT i 9800GT razlike skoro da nema)
    A sad, ono sto mi je najodvratnije... Pogleda na Notebook racunarima graficke kartice, i vidjeces koliko npr 9600M odstupa od DESKTOP varijante... (naravno, notebook jeste mnogo slabiji) ali... kad uporedis s ATijevim odstupanjima, razlika je OGROMNA!!! Npr... GTX260M je ustvari "REBAGED" 8800M... Male izmjene i skoro iste performanse!!!
    Imao sam ja sa 4870 i to ihaa.. (I ne samo ja!) I to toliko da sam htio da je vracam. No se pojavi nekakav bios update, pa flashuj, o jadu radi, zvali su me neki momci s primorja, (preko sashe.mne), da im objashnjavam shto sam i kako uradio. Moj jedan prijatelj ista stvar, s tim shto je njemu bilo teze jer proizvodjach njegove nije u tom trenutku izbacio zvanichan bios update/patch, pa je morao da neshto improvizuje. Ma horor..

    Ovo za Nv nisam znao da se bave ovim "muda za bubrege" forama.. Mada zar ih ne bi pocijepali po ovim tech site-ovima, zbog toga!? A ove da valja (site-ove) pratim solidno, i nisam primijetio da su ih opuchali zbog toga.. Ali ne velim, moze bit!
    ><

  11. #61
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,012
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    uzem nvidiju i zdravo 250GTS i nema da boli glava ovaj gore navro na PhysX, ma boli me uvo za to, to su marketinski potezi i ne znam cemu sluzi uopste, meni nvidia nidje problema, pocev od buke i grijanja do rada na samom racunaru poredjenju sa ati koju sam koristio 4 god u p.m. ...

    Ovo sto kaze CVX jeste tacno potpuno skoro iste performanse ali to je marketing, a kad je Nvidia vidjela kakav su uspjeh postigli ati sa HD4850 ovi su izbacili 250GTS ... mislim da je HD4850 pravi potez za ati i nju bih uzeo od ati kartica trenutno i to MSI Quad-pipe malo skuplja ali ne grije i prvi su poceli sa pipe-ovima pa su ostali uzeli foru...

    http://www.msi.com/index.php?func=pr...7&prod_no=1659

    opciono , moras da trazis quad-pipe
    ?

  12. #62
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,050
    Thanks Thanks Given 
    99
    Thanks Thanks Received 
    417
    Thanked in
    225 Posts

  13. #63
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,940
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    178
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NexusVI View Post
    Ovo za Nv nisam znao da se bave ovim "muda za bubrege" forama.. Mada zar ih ne bi pocijepali po ovim tech site-ovima, zbog toga!? A ove da valja (site-ove) pratim solidno, i nisam primijetio da su ih opuchali zbog toga.. Ali ne velim, moze bit!
    Kazem otvoreno, jer nikad nisam bio FANBOY, niti cu... Uvijek sam bio nemilosrdan/proracunat kad je Hardware bio u pitanju... Ne dolazim lako do svog dinara i uvijek sam trazio BEST BANG FOR BUCK, a da ne glavoboljam o kvalitetu mnogo
    Anyways, da kratim "mudrovanje/preHeravanje": nVidia je uvijek "baratala" s marketinskim trikovima... Npr... Kad je izasla 9600XT, oni su izbacili 5600XT... Normalno, ko zna materiju - Zna koliko su bolje Ati "XT" u odnosu na njihove "obicne" kartice.
    nVidia FX5600XT = Xtreme trash!
    nVidia 8800GT = ~9800GT
    (a nedaj boze da krenem s lap top segmentom... Tu im se Bozijeg reda ne zna!!! ZNACI UZAS!!!)

    P.S :da su NV za to "prodavanje mOOda za bubrege" bljuvali po sajtovima, jesu... Progooglaj malo
    Last edited by cvxcomputers; 12-11-09 at 18:21.

  14. #64
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,050
    Thanks Thanks Given 
    99
    Thanks Thanks Received 
    417
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    Iako su na tržište praktički tek došli grafički procesori iz ATI-jeve serije HD 5000, direktor AMD-a Dirk Meyer najavio je za drugu polovicu godine izlazak i nove generacije. Ovo je tim impresivnije je Nvidia ne daje nikakve naznake kada će sami na tržište poslati svoju prvu generaciju DirectX 11 grafičkih procesora.

    Meyer nije detaljnije objasnio na što se misli pod novom generacijom, pa je ova izjava otvorena za spekulacije. Po jednom tumačenju ovo znači da će ATI redizajnirati postojeće procesore iz porodice 5000, te im popraviti performanse dizanjem radnih taktova, a drugo tumačenje najavljuje mogući izlazak devete generacije Radeona kodnog imena Northern Islands koji su zasnovani na posve novoj arhitekturi.

    Ukoliko je ovo drugo točno, radi se o čipovima koji bi trebali biti rađeni u 32- ili 28-nanometarskoj tehnologiji.

    BOL

    Covjeche shta li sad ovi rade?
    \\
    OFL•GIC

  15. #65
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Pg
    Posts
    401
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ukidaju nVidia-u. Ako je to vise uopste i potrebno.

  16. #66
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,891
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Drug Tito View Post
    [I]

    BOL

    Covjeche shta li sad ovi rade?
    ako mislis na nvidiu mislim da trenutno pokusavaju da rashlade fermi

  17. #67
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    >M'O'N'T'E'N'E'G'R'O<
    Posts
    7,748
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ukidaju veliku sekciju......za*ebao ih je intel, i amd konkurentski...prikasnili sa novim karticama, masu gubitaka......tako da za chipsete, i low level integrated grafulje, ak sam dobro procitao.....su odustali...
    -->*-TRIATLON PG!-*<--

  18. #68
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,310
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    iskočio 10.2 driver
    http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx

    ..čini mi se stabilan za ovo malo što se poigrah

  19. #69
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,224
    Thanks Thanks Given 
    416
    Thanks Thanks Received 
    2,539
    Thanked in
    1,236 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by memyselfandi View Post
    iskočio 10.2 driver
    http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx

    ..čini mi se stabilan za ovo malo što se poigrah
    Ne valja nista, baci to odma ili cekaj dok fotfix opet ne izadje. Ja ne znam sto je sa ovim ljudima ATI u zadnje vrijeme.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  20. #70
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,050
    Thanks Thanks Given 
    99
    Thanks Thanks Received 
    417
    Thanked in
    225 Posts

    Default

    http://hardocp.com/article/2010/02/1...02_103_preview

    Kazu da velike novine izlaze u 10.3. Ovaj 10.2 Catalyst je odvojio CrossfireX profile od 3D drajvera, da bi ljudi sa vishe grafichkih mogli da iskoriste svu snagu. Tu su neke novosti isto za crossfire u vezi potroshnje energije na novoj generaciji radeona 5xxx. Srecna vremena za ljude sa vishe grafichkih
    \\
    OFL•GIC

  21. #71
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,791
    Thanks Thanks Given 
    4,682
    Thanks Thanks Received 
    9,651
    Thanked in
    3,652 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by VanjaTheMan View Post
    Ne valja nista, baci to odma ili cekaj dok fotfix opet ne izadje. Ja ne znam sto je sa ovim ljudima ATI u zadnje vrijeme.
    Sto mu fali to???Probah 7-8 igri, u nekima cak i imam blagi porast fps-a

  22. #72
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,310
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    ovaj je uglavnom bio za cfx usere al cini mi se da su malo popeglali drajvere inace

  23. #73
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    PG
    Posts
    3,758
    Thanks Thanks Given 
    609
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    65 Posts

  24. #74
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,224
    Thanks Thanks Given 
    416
    Thanks Thanks Received 
    2,539
    Thanked in
    1,236 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bLaCkEr View Post
    Sto mu fali to???Probah 7-8 igri, u nekima cak i imam blagi porast fps-a
    A ne znam, neke sive linije mi se pojavise na Crysis i na Mass Effect 2 a jos sam izbrisao prethodne drivere. Cekam hotfix ako bude ako ne ostavljam 10.1.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  25. #75
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,791
    Thanks Thanks Given 
    4,682
    Thanks Thanks Received 
    9,651
    Thanked in
    3,652 Posts

    Default

    Ne znam moguce da je doslo do konflikta izmedju drivera? Ako vec nisi probaj driver cleanerom da obrises drivere i instaliras 10.2 ponovo.

Page 3 of 14 FirstFirst 123456713 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. AMD // Novosti
    By Drug Tito in forum Hardware
    Replies: 357
    Last Post: 15-03-21, 17:53
  2. novosti iz bmw-a
    By E_K_V in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 9
    Last Post: 24-05-10, 14:25
  3. ATI Radeon // Novosti
    By Drug Tito in forum Hardware
    Replies: 0
    Last Post: 11-09-09, 18:06
  4. Novosti...
    By Fabia_Elegance! in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 10
    Last Post: 06-07-05, 00:40

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •