View Poll Results: Naziv sajta za pomoć ostavljenim i životinjama u azilima

Voters
48. You may not vote on this poll
  • mojljubimac.me

    18 37.50%
  • mojdrug.me

    1 2.08%
  • mojprijatelj.me

    3 6.25%
  • ljubimci.me

    8 16.67%
  • osvrnisena.me

    18 37.50%
  • mojprijatelj.me

    0 0%
Page 12 of 22 FirstFirst ... 28910111213141516 ... LastLast
Results 276 to 300 of 535

Thread: Ruka - šapi

  1. #276
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RuTuTuKi View Post
    startova sam ka strazar u azila danas sam bio tamo i 2 psa su dobila dom jednome sam ja nasa dom a drugi je standarnom procedurom a jos 2-3 treba ja mislim da napuste azil sjutra preksjutra
    ima jedan rotfajler strasan sa svim mogucim papirima nepune 3 godine ima doveo ga coek sigurno nije mogao vise da ga drzi imase papira i paira od njega

    Hahahahahhahaha, koliko je to papira za njega imao!??
    Inace, dzaba su ti ti papiri, jer ce pas da bude sterilisan prije udomljavanja. Uz psa iz azila pedigre ne ide!
    Dom bez dlaka nije dom!

  2. #277
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Titograd
    Posts
    1,325
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    jeli tacno da sterilisu sve pse? znam za ove sa ulice...ali ako neko donese rasnog psa, ili psa koji se udomi brzo...ne vidim zasto bi ga sterisali, to je bas bzv...

  3. #278
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koliko znam, a bolje ce ti rewci Tatjana, MISTERIJUM ili Tom Ridlle, pas u azilu bude odredjeni broj dana, onda ide na sterilizaciju, pa tek onda moze da se udomi. Inace, tamo se prema svim psima jednako ophode. Nije bitno da li je rasan ili ne.
    Dom bez dlaka nije dom!

  4. #279
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Titograd
    Posts
    1,325
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    to je OK...
    ali na primjer, kad nekome se izgubi pas, pobjegne, ili ga povede u azil jer nema uslova da ga drzi...
    ne vidim svrhu sterilizacije psa, kojega ce neko usvojiti i bez toga...od sterilizacije pas moze da ima posledice, hormonski poremacaj...

  5. #280
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nisam upoznat sa kompletnom situacijom, ali moslim da psa drza 15 dana (dan dva manje ili vise) i to je, po mom misljenju dovoljno da ga gazda pronadje.

    A sto se tice ovih sto nemaju uslova, oni su druga prica. Zasto uzimati psa ako nemas uslove? Nego, idem preduboko.

    Iskreno, svog psa ne bih sterilisao osim ako mu nije zdravlje naruseno. Ali jesam za to da se svi psi u azilu trebaju sterilisati, bili oni mjesanci ili rasni.
    Onaj ko zali da se bavi odgojem, nece uzeti psa iz azila.
    Dom bez dlaka nije dom!

  6. #281
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    750
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bravo Tika :)

    Ovako... Kad radnici Službe za kontrolu napuštenih životinja dovedu psa u Azil, ili psa dovede neko ko mu nije vlasnik, zakonska obaveza je da se pas drži 15 dana. Toliko eventualni vlasnik ima vremena da dođe i dokaže da je pas njegov. Poslije toga, on prelazi u naše "vlasništvo". Tek tada se pas priprema za udomljavanje, što podrazumijeva sterilizaciju/kastraciju i vakcinaciju protiv bjesnila. To je li pas rasan ili mješanac nema veze, jer svaki pas u Azilu ima isti tretman.

    Takođe, ako bi se pas ostavio nesterilisan došli bismo u situaciju da dođu ljudi, daju 5 eura, uzmu rasnog psa i koriste ga za dalju oplodnju (naravno da postoje izuzeci, ali njih je malo). Šta se kasnije dešava? Dobijamo štenad kojima se ne zna pravo porijeklo, lijepe im se lažni pedigrei i sl. i prodaju za 200-300eura. To degradira i kinologiju, između ostalog. I niko ne može garantovat, da oni neće vratiti tog psa kad im odsluži, nazad u Azil.

    Nadam se da ti je sad malo jasniji projekat sterilizacije, zanzibar. :)

  7. #282
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Interesuje me znate li ima li neka fina mala cuka koja je u azil i trazi dom? Hoce djevojka da uzme neko malo. Pa da vidim sa vama znate li ima li koje malo lijepo, a valjalo bi i da je sa pedigreom.

  8. #283
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,526
    Thanks Thanks Given 
    5,395
    Thanks Thanks Received 
    3,883
    Thanked in
    1,534 Posts

    Default

    doktore oces da je castos psa a

  9. #284
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Sta ti je castos?

  10. #285
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    .../localhost/
    Posts
    6,381
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    321
    Thanked in
    80 Posts

    Arrow

    Quote Originally Posted by Sh0ne View Post
    Interesuje me znate li ima li neka fina mala cuka koja je u azil i trazi dom? Hoce djevojka da uzme neko malo. Pa da vidim sa vama znate li ima li koje malo lijepo, a valjalo bi i da je sa pedigreom.
    Srećka ............
    the World's leading dance event
    Sensation


  11. #286
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Velika je ova kuja Nikola. A djevojka bi neko malo, i da je tako malo ostane, jer bi u stan ga drzala. A najbolje bi bilo ako ima neki pedigre.

  12. #287
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,310
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by TyKy View Post
    Hahahahahhahaha, koliko je to papira za njega imao!??
    Inace, dzaba su ti ti papiri, jer ce pas da bude sterilisan prije udomljavanja. Uz psa iz azila pedigre ne ide!
    paipra je ima masu nekakvih ako znam od cega su mu sve ali je ima ako ga usvoji neko onda mu ih neka radi reda

  13. #288
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,310
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sh0ne View Post
    Velika je ova kuja Nikola. A djevojka bi neko malo, i da je tako malo ostane, jer bi u stan ga drzala. A najbolje bi bilo ako ima neki pedigre.
    e takvih tesko u azil ima sa pedgreom stenadi ima malih pa nek podje da vidi ali ne rasnih

  14. #289
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    364
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    chu iz azila sa pedigreom.haha ako vec ocesh rasnog psa a ne mjeshanca,strpi se malo,skupi para i uzmi shto ti odgovara.mada to je do sad 100 puta recheno,najmanji troshak ti je da ga kupish.nego da ne malerishem dalje
    Future man shoot me with your poison arrow but i dance on vaseline...

  15. #290
    Join Date
    May 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    72
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A ljudi ima ih rasnih,ima mjesanaca,ima velikih,ima malih,ima stenadi,ima odraslih, sto ne dodjete pa vidite mozda vas osvoji neki.Tamo ima sedamdeset pasa,pa ako vam se bas ni jedan ne dopadne nemojte se prijavljivat i nikome nista.Dodjite pogledajte

  16. #291
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ljudi,ako zelite da udomite psa iz azila,vjerujte mi,sad je pravo vrijeme za to...Ima dosta stenadi,manjih pasa,a za one koji vole malo vece i njih ima prelijepih...Dojite i pogledajte ! Ne zaboravite,cetvrtkom od 15 do 18 h ... Cekamo vas !


  17. #292
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    od sinoc se po mom ulazu i oko njega mota pas cini mi se da je lovacki lici na trobojca. muzijak, nemam pojma koliko moze biti star, nema prednju desnu sapu. dobar je, umiljat i mrsav kao grana. nahranila sam ga jednom ja sinoc jednom mama danas jer sam ja bila na ct, ali smuca se okolo nije stalno u ulazu pa nisam mogla da ga slikam...sad kad sam dosla nije ga bilo, ako ga nadjem ujutru slikacu pa cu staviti.
    Azil ne zelim da zovem jer pretpostavljam da ce ga odmah uspavati...ta njegova rana izgleda nije od skoro jer vidim da se poprilicno dobro snalazi na 3 noge, popeo se i sisao sa mnom nekoliko puta do treceg sprata, ludak... gladan je uzasno ali bi radije da se mazi nego da jede. nije nimalo agresivan cak sam mu i ciniju uzimala ispred nosa, nije reagovao.
    ima li neka dobra dusha da ga primi bar da se malo udeblja i oporavi, ja cu platiti vakcinu i ciscenje od parazita i dati dzak hrane? ne mogu ga kod mene jer imam skotnu kuju.
    ako neko moze da pomogne nek se javi i molim vas stavite oglas na sajt ako nije problem.

  18. #293
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    .../localhost/
    Posts
    6,381
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    321
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gruna_Stramen View Post
    od sinoc se po mom ulazu i oko njega mota pas cini mi se da je lovacki lici na trobojca. muzijak, nemam pojma koliko moze biti star, nema prednju desnu sapu. dobar je, umiljat i mrsav kao grana. nahranila sam ga jednom ja sinoc jednom mama danas jer sam ja bila na ct, ali smuca se okolo nije stalno u ulazu pa nisam mogla da ga slikam...sad kad sam dosla nije ga bilo, ako ga nadjem ujutru slikacu pa cu staviti.
    Azil ne zelim da zovem jer pretpostavljam da ce ga odmah uspavati...ta njegova rana izgleda nije od skoro jer vidim da se poprilicno dobro snalazi na 3 noge, popeo se i sisao sa mnom nekoliko puta do treceg sprata, ludak... gladan je uzasno ali bi radije da se mazi nego da jede. nije nimalo agresivan cak sam mu i ciniju uzimala ispred nosa, nije reagovao.
    ima li neka dobra dusha da ga primi bar da se malo udeblja i oporavi, ja cu platiti vakcinu i ciscenje od parazita i dati dzak hrane? ne mogu ga kod mene jer imam skotnu kuju.
    ako neko moze da pomogne nek se javi i molim vas stavite oglas na sajt ako nije problem.
    Gruna možeš postaviti oglas ovdje koji će biti objavljen odmah.
    http://www.ruka-sapi.me/oglasi/dodaj-oglas

    i naravno: http://www.ruka-sapi.me/vijesti/21-o...mljavanje-pasa
    the World's leading dance event
    Sensation


  19. #294
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    probala sam da dodam oglas ali nesto nece ...

  20. #295
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    izgleda da sam nekako dodala

  21. #296
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    750
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dragi moji,

    Društvo za zaštitu životinja je pokrenulo novi projekat - sterilizacije mačaka. Ukoliko imate ljubimca kojeg biste htjeli sterilisati, dovoljno je da se javite na PM MISTERIJUM-u ili meni (mada sam ja rjeđe na forumu u posljednje vrijeme) da bi se dogovorio termin sterilizacije. Naravno, besplatno.



  22. #297
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bas mi je drago sto je drustvo napravilo ovu akciju!

    Ali draga,
    Kada cete napraviti akciju sterilisanja ljudi?? Doveo bih nekoliko!


    Dom bez dlaka nije dom!

  23. #298
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    To cemo kad zavrsimo macke,pa konje,sintere,volontere i rukovodece iz drustva za zastitu


  24. #299
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ahahahahhahahha imam i ja kandidata tiki!

  25. #300
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    389
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ljudi,u koliko ste razmisljali da uzmete stene iz azila ili u koliko ste vec bili tamo a niste nasli stene,sad je pravo vrijeme da opet dodjete jer ih ima bas bas dosta.... Cekamo vas u cetvrtak od 15 do 18 h ....


Page 12 of 22 FirstFirst ... 28910111213141516 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ruka Sv Jovana u Rusiju, zasto ne u Vatikan?
    By komsija in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 10
    Last Post: 12-06-06, 16:22

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •