View Poll Results: Naziv sajta za pomoć ostavljenim i životinjama u azilima

Voters
48. You may not vote on this poll
  • mojljubimac.me

    18 37.50%
  • mojdrug.me

    1 2.08%
  • mojprijatelj.me

    3 6.25%
  • ljubimci.me

    8 16.67%
  • osvrnisena.me

    18 37.50%
  • mojprijatelj.me

    0 0%
Page 11 of 22 FirstFirst ... 78910111213141521 ... LastLast
Results 251 to 275 of 535

Thread: Ruka - šapi

  1. #251
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    1,099
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    molim vas, obratite paznju na stene samojeda(nema preko 8-9mjeseci) nema ogrlicu i evo dvije noci dolazi izmedju bloka 5 i 6 (kod trafika) i igra se sa Brkom(stari pas kojeg stanari izdrzavaju.)
    pokusao sam da ga dozovem, ali je prestrasen... -_-

  2. #252
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    849
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    meni je ukraden samojed zenka ali ona sada sigurno ima oko 2 godine i nesto.i nije nesto prevelika,izgled moze da zavara,vec je neko pominjao ranije nekog samojeda lutalicu,molim te ako je vidis opet pogledaj malo bolje slikaj je ili tako nesto,jes da su male sanse al mozda je bas ta moja

  3. #253
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    849
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sajt mi je totalno nejasan
    http://www.ruka-sapi.me/udomljavanje/za-udomljavanje - ovo konkretno covjek ne moze naci kad udjes na udomljavanje nema nidje ovoga za udomljavanje,jedino ovako preko linka se moze uci,ili nekako drugacije ali u svakom slucaju mnogo komplikovano.
    i umjesto da kad covjek udje u udomljavanje vidi pse ono pravila udomljavanj i slicne nevazne stvari,nije da su nevazne ali prvo covjek koji oce psa treba da vidi pse pa ako mu se neki svidi da cita pravila.
    evo kolko vidim bilo je lijepih dana bar mi tako rekose posto nisam u cg ali i dalje ne vidim slike ostalih pasa.
    morao sam biti ovako strog jer ste stvarno nepotrebno zakomplikovali sajt
    Last edited by Nemanja_91; 16-11-09 at 01:12.

  4. #254
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    849
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a ovo u vezi azila on se zapravo nalazi blizu petrovca jedno 5km od petrovca kad se krene starim putem preko pastrovacke,i kolko sam ja mogao da vidim to je zavrseno ugrubo ali se nista ne radi dalje,a sto se tice toga da projekat vrtica i azila kosta 10 miliona ,kako se tu neko nakrao,osim ako taj vrtic nije kostao 9 miliona i 800 hiljada eura,jer ovo dje prave azil izgleda kao obicna garaza,tacnije nekoliko spojenih garaza,a na mjestu je dje zemlja nekosta nesto puno a vjerovatno je i opstinska ,tako da ova prica o 10miliona po meni nema blage veze.
    Last edited by Nemanja_91; 16-11-09 at 01:06.

  5. #255
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    .../localhost/
    Posts
    6,381
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    321
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nemanja_91 View Post
    sajt mi je totalno nejasan
    http://www.ruka-sapi.me/udomljavanje/za-udomljavanje - ovo konkretno covjek ne moze naci kad udjes na udomljavanje nema nidje ovoga za udomljavanje,jedino ovako preko linka se moze uci,ili nekako drugacije ali u svakom slucaju mnogo komplikovano.
    i umjesto da kad covjek udje u udomljavanje vidi pse ono pravila udomljavanj i slicne nevazne stvari,nije da su nevazne ali prvo covjek koji oce psa treba da vidi pse pa ako mu se neki svidi da cita pravila.
    evo kolko vidim bilo je lijepih dana bar mi tako rekose posto nisam u cg ali i dalje ne vidim slike ostalih pasa.
    morao sam biti ovako strog jer ste stvarno nepotrebno zakomplikovali sajt

    ne moze naci nikako drugacije ?
    ukoliko kliknes na bilo koju od ovih slicica povesce te na stranicu gdje se nalaze psi za udomljavanje!
    http://i33.tinypic.com/2hq3qrq.jpg

    sto se tice pasa za udomljavanje treba da se sakupe pare za ogrlice psima, dakle potrebno nam je oko 150e za to ko je voljan da prilog za to neka uplati koliko moze na ziro-racun 00-004-0004326.4 kod PG banke.
    the World's leading dance event
    Sensation


  6. #256
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a kakve su ogrlice u pitanju? ja tek sad vidim ovo

  7. #257
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    .../localhost/
    Posts
    6,381
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    321
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    najobicnije moguce ogrlice!
    the World's leading dance event
    Sensation


  8. #258
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zar nije bolje ponovo sakupiti novac za hranu, preparate protiv parazita,sampone,cesljeve, nego za ogrlice, sta ce im to?
    ne znam, mozda je meni cudno jer svom psu ne stavljam ogrlicu onda kad nema potrebe za tim, tj. kad je u kuci. mislim da bi valjalo uzeti jedno 5 komada ogrlica i povodnika koji ce stajati tamo i koje volonteri mogu koristiti kad pustaju pse da se istrce, pa da onda malo porade sa psima i na kretenju sa povodnikom, jer je logicno da vecina njih ne zna za povodnik s obzirom da su dovedeni sa ulice i da najvjerovatnije niko nije brinuo o njima.
    a da se ostatak novca koji se prikupi iskoristi za nesto sto im je ipak potrebnije.
    ne znam, voljela bih da cujem sta ostali misle, pa da opet padne neki dogovor kao onaj put kad smo se onako fino organizovali oko prikupljanja novca, kupovine hrane i posjete azilu.

  9. #259
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    .../localhost/
    Posts
    6,381
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    321
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gruna_Stramen View Post
    zar nije bolje ponovo sakupiti novac za hranu, preparate protiv parazita,sampone,cesljeve, nego za ogrlice, sta ce im to?
    ne znam, mozda je meni cudno jer svom psu ne stavljam ogrlicu onda kad nema potrebe za tim, tj. kad je u kuci. mislim da bi valjalo uzeti jedno 5 komada ogrlica i povodnika koji ce stajati tamo i koje volonteri mogu koristiti kad pustaju pse da se istrce, pa da onda malo porade sa psima i na kretenju sa povodnikom, jer je logicno da vecina njih ne zna za povodnik s obzirom da su dovedeni sa ulice i da najvjerovatnije niko nije brinuo o njima.
    a da se ostatak novca koji se prikupi iskoristi za nesto sto im je ipak potrebnije.
    ne znam, voljela bih da cujem sta ostali misle, pa da opet padne neki dogovor kao onaj put kad smo se onako fino organizovali oko prikupljanja novca, kupovine hrane i posjete azilu.
    plan zbog ogrlica je bio sledeci :

    da se kupe ogrlice i da se svi psi oznace i da se postave na sajt.
    te ogrlice bi ostajale u azilu kad se pas udomi ili bi bile date vlasniku za iznos za koliko je kupljena.
    ako ti imas neki drugi predlog ili bilo ko javi samo je vrijeme vise da se podje i odradi to ...
    ja stavrno nemam kad od obaveza i nadam se da ce se javiti dobrovoljci da pomognu da se to odradi u toku sledece nedjelje ....
    the World's leading dance event
    Sensation


  10. #260
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    307
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Samo još jednom oko ogrlica... Ideja je, dakle, da se ogrlice koriste za identifikaciju pasa. Na njih bismo okačili ime, broj iz protokola, pod kojim se pas vodi u azilu, te na taj način imali jedinstvenu oznaku za svakog od njih, na sajtu i u skloništu i u svakom trenutku znali o kojem se prsu govori, kad neko pita za njega. Ovako svodimo sve na objašnjenja "onaj šareni, iz boksa 23, lični na"... Psi nisu uvijek u istom boksu, tako da ih ne možemo evidentirati po broju boksa. Uostalom, u jednom boksu ima nekad i više njih...

    Postoje i drugi načini evidencije, čipovanje, na primjer, ali u ovom trenutku je to neizvodljivo. Ili tetovaža... Nama je ovo sa ogrlicama djelovalo najjednostavnije. A evo još nije završeno...

  11. #261
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    raspisah se preko citave strane i stisnem nesto na tastaturi, ode mi post u pm...sve se izbrisa.

    ajd sad jopet

    kapiram sad ideju, naravno treba nekako organizovati sve to, samo onda da vidimo koliko ogrlica treba i kojih velicina, pa da se ode opet u nk u happy dog da se to uzme.
    e sad, kako ste mislili da se obiljeze?da li da se stavljaju one metalne plocice na ogrice ili nesto drugo?
    Naravno da bi jednostavnije i bolje resenje bilo cipovanje ali cip kod nas kosta 25 eura sto je stvarno nenormalno jer ovi u Srbiji to placaju 100 dinara (!)
    Jedino mozda da se razgovara sa nekim, e sad, nemam pojma ni sa kim bi to trebalo raspravljati...da li sa ovima iz mont veta da oni vide nesto sa opstinom da se organizuje cipovanje pasa u azilu, jer bi to po zakonu valjda trebalo tako, zar ne?
    ili mozda da nadjemo nekoga ko bi to sponzorisao a ovi opet bi morali da dosta spuste cijenu za pse iz azila jer 25 eura po psu je mnogo i nema sanse da se to izvede....
    mozda da probamo to a ako ne bude moglo da damo po 5-10 eura pa sledeci vikend odemo do niksica i uzmemo ogrlice,sta mislite?

  12. #262
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    .../localhost/
    Posts
    6,381
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    321
    Thanked in
    80 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gruna_Stramen View Post
    raspisah se preko citave strane i stisnem nesto na tastaturi, ode mi post u pm...sve se izbrisa.

    ajd sad jopet

    kapiram sad ideju, naravno treba nekako organizovati sve to, samo onda da vidimo koliko ogrlica treba i kojih velicina, pa da se ode opet u nk u happy dog da se to uzme.
    e sad, kako ste mislili da se obiljeze?da li da se stavljaju one metalne plocice na ogrice ili nesto drugo?
    Naravno da bi jednostavnije i bolje resenje bilo cipovanje ali cip kod nas kosta 25 eura sto je stvarno nenormalno jer ovi u Srbiji to placaju 100 dinara (!)
    Jedino mozda da se razgovara sa nekim, e sad, nemam pojma ni sa kim bi to trebalo raspravljati...da li sa ovima iz mont veta da oni vide nesto sa opstinom da se organizuje cipovanje pasa u azilu, jer bi to po zakonu valjda trebalo tako, zar ne?
    ili mozda da nadjemo nekoga ko bi to sponzorisao a ovi opet bi morali da dosta spuste cijenu za pse iz azila jer 25 eura po psu je mnogo i nema sanse da se to izvede....
    mozda da probamo to a ako ne bude moglo da damo po 5-10 eura pa sledeci vikend odemo do niksica i uzmemo ogrlice,sta mislite?

    da damo po 5-10e i da podjemo da uzmemo ogrlice!
    the World's leading dance event
    Sensation


  13. #263
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a zar nije bolje da prvo vidimo za ove cipove? to je trajno i bolje resenje, ovo sa ogrilcama je nesto kao pomocna varijanta zar ne? jer pas kad se usvoji ogrica ostaje u azilu i realno gledano ne moze ni ona trajati 100 godina, a cip ipak ostaje u psu, onaj ko ga usvoji evidentira se kao njegov vlasnik i sredjena stvar. ne vidim zasto je bolje posto poto uzimati sto prije te ogrlice dok se ne raspitamo za cipove.

  14. #264
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    307
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gruna_Stramen View Post
    a zar nije bolje da prvo vidimo za ove cipove? to je trajno i bolje resenje, ovo sa ogrilcama je nesto kao pomocna varijanta zar ne? jer pas kad se usvoji ogrica ostaje u azilu i realno gledano ne moze ni ona trajati 100 godina, a cip ipak ostaje u psu, onaj ko ga usvoji evidentira se kao njegov vlasnik i sredjena stvar. ne vidim zasto je bolje posto poto uzimati sto prije te ogrlice dok se ne raspitamo za cipove.
    Ogrlice su samo privremeno rješenje i samo bismo ih koristili jer ne vidimo kako da drugačije evidentiramo pse iz azila, i predstavimo ih na sajtu. Razumiješ? Posjetiš sajt, recimo, i vidiš nekog psa kome smo mi dali ime Lora. Ili smo ga nazvali pas 3, ili smo rekli da je iz boksa 23...

    Ovako sa ogrlicama, pas bi mogao da ima i dalje ime Lora, ali uz njega ima jedinstven broj iz protokola, i ti ga na sajtu vidiš tako, pa ga i mi tražimo pod tom šifrom. Jasno Samo jedan pas može da ima jedan broj. A dok čipovi dođu, ihaaaaaaaaaaaa...

    I mi bismo voljeli čipove, da riješimo probleme na duže staze, no... do čipova moramo preduzeti neke druge mjere...

  15. #265
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ali cekaj dano, ako se psi fotografisu, da im se ime i redni broj i postavi se to na sajt, kakve veze ima ima li on crvenu ili plavu ogrlicu i pise li na njoj broj?
    ako se u knjizi u azilu gdje se evidentiraju psi stave isti ti brojevi i imena kao sto stoje na sajtu, nece imati nikakvih problema.
    mozda je do mene, mozda vas ne razumijem najbolje, zato uzmite ovo sto pisem sa rezervom, ali ipak mislim da je bolje iscimati se da im obezbijedimo te cipove koji su trajno a i najbolje resenje, a uostalom zar ne bi trebalo da o tome brine i opstina?znaju da donesu zakon da psima moramo da stavljamo glupe korpe preko njuske da bi "zastitili" gradjane, a ne znaju da zastite i pse koji lutaju gradom i preduzmu potrebne mjere kako bi se psi valjano usvojili? evo gledajte, pokupili smo se ovdje, i vas nekoliko se debelo cima oko toga (ja gledam da uskocim koliko mogu, studiram u drugom gradu i cimam se oko ove bolnice svaki cas,ali procice i to pa cu se angazovati vise, jer zelim da pomognem), ali vi koji stalno idete tamo, obavljate 80% posla i najmanje sto neko moze da uradi je da izadje u susret sa sponzorstvom ili donacijom da se psi cipuju. sta je sa onim amerikancem koji je posjetio azil?moze li se njima pisati da vidimo mogu li da doniraju te cipove?

  16. #266
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Titograd
    Posts
    1,325
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Mogu li se napraviti, "ogrlice", neke improvizovane...uzet od snajdera neki materijal, raznih boja, upisati brojeve... Slicno kao sto stenad oznacavaju u leglu...
    U ovoj situaciji ja bi cipovao samo pse koji dobijaju novi dom, tj usvojeni su...
    Da se ja pitam cipovao bi sve pse, i kaznjavao svakog kome pas luta...ili ga pusti na ulicu.
    Ali to je glupo, korpe za pse su pametno i dobro rjesenje...treba kaznjavati one koji su normalni, ne treba pustati zivotinje medju ljude...beton beton...i po koji pit...

  17. #267
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    307
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Izgubljen pas!!!

    Ženka, mješanac, najviše nalik ptičaru crno/bijela/smeđa varijanta, stara oko sedam mjeseci.

    Pas je posljednju put viđen na Trgu, u centru Podgorice (sredina novembra). Navodno je viđen i oko katoličke crkve (Konik), ali ta informacija nije najsigurnija...



    KONTAKT: [email protected]

  18. #268
    Join Date
    May 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    72
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E evo da vas sve obradujem i da skratim ovu pricu....POCELO JE CIPOVANJE Kada se psi sterilisu ili kastriraju dok su jos pod anestezijom ujedno se i cipuju.Vjerovatno da ce se poslije Nove cipovati i psi koji su ranije sterilisani i kastrirani a zatim i stenad.Eto toliko za sad pa cu vas obavjestavati

  19. #269
    Join Date
    Mar 2008
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    odlicno,svaka cast! kako je postignut taj dogovor?

  20. #270
    Join Date
    Jul 2004
    Posts
    750
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovako...
    Još uvijek nije postignut zvaničan dogovor između VU i Društva, ali smo počeli sa čipovanjem malo prije Nove godine, jer nije bilo nikakve potrebe da se to više odugovlači. Čipovi su tu, psi su tu, veterinari koji to rade su takođe tu... :))) U svakom slučaju to je mnogo bolje od ogrlica. :)
    Svakako da će se raditi na tome da se postigne dogovor između VU i Društva, da se to radi preko njih, ali za sad ide ovako... Svi psi će biti zavedeni u bazu podataka, tako da će nam biti lakše da ih pratimo. :)

  21. #271
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,310
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Tatjana View Post
    Ovako...
    Još uvijek nije postignut zvaničan dogovor između VU i Društva, ali smo počeli sa čipovanjem malo prije Nove godine, jer nije bilo nikakve potrebe da se to više odugovlači. Čipovi su tu, psi su tu, veterinari koji to rade su takođe tu... )) U svakom slučaju to je mnogo bolje od ogrlica.
    Svakako da će se raditi na tome da se postigne dogovor između VU i Društva, da se to radi preko njih, ali za sad ide ovako... Svi psi će biti zavedeni u bazu podataka, tako da će nam biti lakše da ih pratimo.
    koliko kosta to cipovanje i dje i koliko treba da je stene staro da se moze cipovat

  22. #272
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,480
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RuTuTuKi View Post
    koliko kosta to cipovanje i dje i koliko treba da je stene staro da se moze cipovat
    Kolko ja znam moze u MontVet,mislim da kosta 20 eura i ne znam koliko treba da bude staro Ako si mislio svoje da cipujes A ako si mislio koliko ovi placaju za te pse iz azila to stvarno ne znam

  23. #273
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,310
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Chili Willie View Post
    Kolko ja znam moze u MontVet,mislim da kosta 20 eura i ne znam koliko treba da bude staro Ako si mislio svoje da cipujes A ako si mislio koliko ovi placaju za te pse iz azila to stvarno ne znam
    ja svoje da cipujem ok raspitacu se pa cu vidjet koliko treba da je staro da bi se cipovalo
    Last edited by RuTuTuKi; 03-01-10 at 16:29.

  24. #274
    Join Date
    May 2006
    Posts
    1,310
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    startova sam ka strazar u azila danas sam bio tamo i 2 psa su dobila dom jednome sam ja nasa dom a drugi je standarnom procedurom a jos 2-3 treba ja mislim da napuste azil sjutra preksjutra
    ima jedan rotfajler strasan sa svim mogucim papirima nepune 3 godine ima doveo ga coek sigurno nije mogao vise da ga drzi imase papira i paira od njega
    Last edited by RuTuTuKi; 05-01-10 at 21:11.

  25. #275
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,480
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nosi ga kuci odma

Page 11 of 22 FirstFirst ... 78910111213141521 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Ruka Sv Jovana u Rusiju, zasto ne u Vatikan?
    By komsija in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 10
    Last Post: 12-06-06, 16:22

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •