Page 15 of 15 FirstFirst ... 51112131415
Results 351 to 369 of 369

Thread: ETF Podgorica

  1. #351
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    901
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    19
    Thanked in
    13 Posts

    Default

    https://www.ucg.ac.me/skladiste/blog...acunarstvo.pdf

    Lista primljenih /odbijenih ove godine , pa se uporedi .

    Opasno su porasli
    A clever person solves a problem. A wise person avoids it.

  2. #352
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    6
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Gleda sam ja tu listu sto puta no vidim dolje neki imaju prosjeku preko cetri a ispod su nekih koji su bili jedva vrlo dobri zatim imaju tu neke ocjene koje uticu na zbir bodova pa me zanima iz kojih predmeta i kako uračunavaju maturski u to UOPŠTE

    Sad su bas skocili 2017 kad mi je drug upisiva moga si bit jedva vrlo dobar ili jako dobar i upast

  3. #353
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    A što će ti fakultet? Samo da bi ga završio ili imaš namjeru da se baviš računarskom strukom?

    U svakom slučaju, kao što ti je kolega napisao gore, sada nemaš što da tražiš na ovom smjeru ako nisi bio barem vrlodobar sva četiri razreda srednje škole i/ili imao visoku ocjenu na eksternom maturskom ispitu.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  4. #354
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    6
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne bih crnjacio nesto pet godina za parce papira posvetio bih se ja tome kad bi krenuo vrlo ozbiljno

    sto kazu ljudi ili kuj il ne mrci ruke

    to kazu ljudi stari iz deterinarije

  5. #355
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Hero Rift
    Posts
    5,710
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    82
    Thanked in
    48 Posts

    Default

    Baka, pusti ljude sto pricaju. Upisi sto ti se upisuje. Od svakog fakulteta ima vajde samo ako imas sto u glavu. Nece se bacit' a bolje ga je imati nego nemati. I gori djaci su se upisivali.
    Although my heart may become stone cold, my sword and my honor will last forever.
    067-733-723

  6. #356
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    1,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RRR View Post
    mozda za nijansu bolja EA, jer ljudi koji odaberu taj smjer, sjutra mogu da se bave poslom koji inače je predvidjen za elektroničare.Dok obrnuta situacija nije moguća.
    Uh uh...Netacno u potpunosti !!! Upravo je praksa pokazala suprotno.
    Quote Originally Posted by Lord Filip View Post
    Sad me još interesuje ETR smjer, a pogotovo racunarstvo (specijalističke na ETR).
    Pišite sve što znate o ovom smjeru.

    "Oni misle da će svi u telekom"
    To sto se smjer zove racunari ne znaci da ces se baviti striktno racunarima. Da, imas dio u kome se obradjuje arhitektura racunarskih sistema do nanjnizeg moguceg nivoa ali to je manje vise to. Ti ces se baviti digitalnom obradom signala, digitalnom obradom slike, neuralnim mrezama, ekspertskim sistemima i slicno. Pored matematike koju ces morati dosta lijepo da poznajes(narocito diskretne transformacije) dobro ces savladati i programiranje (Matlab,java,C#,i sve sto ti padne na pamet) jer se koristi non-stop kao osnovna alatka u svim simulacijama, projektima odnosno zadacima koje se ocekuje da savladas. Zavrsio sam taj fakultet i mogu ti reci da sam najvise znanja stekao bas na toj zadnjoj godini jer ukoliko te imalo zanima to, mozes stvarno dosta da naucis. Svi neki pojmovi naizgled dosadni i nepotrebni od ranije odjednom nadju svoj smisao . Koliko ce ti to sve trebati nakon etf-a ne znam,ali znam da te ETF perfektno 'iskali' da se snalazis i to je ono sto sam najvise cijenio nakon faxa.

  7. #357
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,764
    Thanks Thanks Given 
    88
    Thanks Thanks Received 
    3,264
    Thanked in
    1,813 Posts

    Default

    Što bi ja rekao za dobrog ETFovca, "pošalji ga na teren sa lastikom i šrafcigerom i nešto će napraviti"

    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X

    ............ ¯\_(ツ )_/¯.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  8. #358
    Join Date
    Jul 2016
    Location
    Podgorica
    Posts
    390
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Moze li pomoc oko jedne nedoumice?
    Smjer SPR na ETF-u, u vezi placanja godine i ispadanja sa budzeta. Ukoliko je tipa prva godina ociscena, na drugoj ostanu 3 teska predmeta( znaci premasuju 15 ECTS kredita) i prilikom toga dolazi do padanja s budzeta je li tako? E sad da li se placa 1000e kao sto se prica ili se placa ovo kao sto pise broj ECTS kredita x 8 i nesto eura. Ili se ovo ECTS x 8 eura racuna samo kad si na budzet jos uvijek pa da platis samo te predmete koji su ti ostali. Hvala unaprijed.

  9. #359
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    5,227
    Thanks Thanks Given 
    897
    Thanks Thanks Received 
    226
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Xerox2000 View Post
    Moze li pomoc oko jedne nedoumice?
    Smjer SPR na ETF-u, u vezi placanja godine i ispadanja sa budzeta. Ukoliko je tipa prva godina ociscena, na drugoj ostanu 3 teska predmeta( znaci premasuju 15 ECTS kredita) i prilikom toga dolazi do padanja s budzeta je li tako? E sad da li se placa 1000e kao sto se prica ili se placa ovo kao sto pise broj ECTS kredita x 8 i nesto eura. Ili se ovo ECTS x 8 eura racuna samo kad si na budzet jos uvijek pa da platis samo te predmete koji su ti ostali. Hvala unaprijed.
    Koliko se ja sjecam nema teskih predmeta na SPR.

  10. #360
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,515
    Thanks Thanks Given 
    7,373
    Thanks Thanks Received 
    4,439
    Thanked in
    1,731 Posts

    Default

    Znam da se ranije na ekonomiji plaćalo: br kredita koji se prijavljuje x 8.33 (tada je godina bila 500€)... Ako je na SPR godina 1000€, pretpostavljam da je 1 kredit = 16,66€...

    U svakom slučaju, ko prijavi 60 kredita, plaća punu cijenu, nebitno iz koje godine su ispiti...

    Sent using Tapatalk
    #fakenews

  11. #361
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,708
    Thanks Thanks Given 
    1,112
    Thanks Thanks Received 
    891
    Thanked in
    551 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Martin Mcfly View Post
    Koliko se ja sjecam nema teskih predmeta na SPR.
    Nije baš tako
    Mreže, Principi, a specijalističke su teže no sve tri zajedno.

  12. #362
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,415
    Thanks Thanks Given 
    5,159
    Thanks Thanks Received 
    3,701
    Thanked in
    1,474 Posts

    Default

    Zavrsio
    Sprdnja od faksa, treba ga ugasit
    Doduse zavrsio sam cetiri godine

    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk

  13. #363
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,764
    Thanks Thanks Given 
    88
    Thanks Thanks Received 
    3,264
    Thanked in
    1,813 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Xerox2000 View Post
    Moze li pomoc oko jedne nedoumice?
    Smjer SPR na ETF-u, u vezi placanja godine i ispadanja sa budzeta. Ukoliko je tipa prva godina ociscena, na drugoj ostanu 3 teska predmeta( znaci premasuju 15 ECTS kredita) i prilikom toga dolazi do padanja s budzeta je li tako? E sad da li se placa 1000e kao sto se prica ili se placa ovo kao sto pise broj ECTS kredita x 8 i nesto eura. Ili se ovo ECTS x 8 eura racuna samo kad si na budzet jos uvijek pa da platis samo te predmete koji su ti ostali. Hvala unaprijed.
    Oko 16e X broj kredita....


    Poslato sa ultra moderne pisaće mašine Note X
    ............ ¯\_(ツ )_/¯.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  14. #364
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,708
    Thanks Thanks Given 
    1,112
    Thanks Thanks Received 
    891
    Thanked in
    551 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Zavrsio
    Sprdnja od faksa, treba ga ugasit
    Doduse zavrsio sam cetiri godine

    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk
    Kako za koga.
    Manjina te su studirali i završili vele da je lak.
    Mislim da se više srozao neki "nivo" na akademske no na SPR.
    Završio sam ga i ja i to bez spremanja kod Alena.
    Prve 3 € nijesu teške, četvrta je zahtjevnija.
    Last edited by jokaš; 10-06-20 at 21:31.

  15. #365
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,415
    Thanks Thanks Given 
    5,159
    Thanks Thanks Received 
    3,701
    Thanked in
    1,474 Posts

    Default

    Davno sam ga ja zavrsio. Srednja mi je teza bila

    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk

  16. #366
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,708
    Thanks Thanks Given 
    1,112
    Thanks Thanks Received 
    891
    Thanked in
    551 Posts

    Default

    Podcjenjivanjem svog fakulteta čovjek podcjenjuje sebe.
    Meni je ta škola donijela posao i pomogla.
    Tako da...

  17. The Following User Says Thank You to jokaš For This Useful Post:


  18. #367
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,415
    Thanks Thanks Given 
    5,159
    Thanks Thanks Received 
    3,701
    Thanked in
    1,474 Posts

    Default

    ne ne jokas, to sto ti pricas jeste precjenjivanje, za mene je nebitan fakultet, bitne su neke druge stvari
    ja sam samo svjestan koji sam faks zavrsio i realan
    ne mogu vise da se sjetim ali sam siguran da je 80% tog fakulteta bila teska smijurija
    E da,sigurno ti nije pomogla vise nego meni jer sam cak tu diplomu nustrifikovao u par zemalja i radio u nekim ogromnim kompanijama ali to je vec nebitno
    Ja samo pricam sa aspekta da taj fakultet ti samo da papir

    nema podcjenjivanja sebe, samo je bitno biti realan i vidjeti stvari onakve kakve jesu. Samo se tako moze naprijed a meni taj faks nije naucio nicemu, realno
    a ni tebe siguran sam

  19. The Following User Says Thank You to kaemSe For This Useful Post:


  20. #368
    Join Date
    Dec 2019
    Posts
    208
    Thanks Thanks Given 
    240
    Thanks Thanks Received 
    76
    Thanked in
    45 Posts

    Default

    Ispadas s budzeta ako panes preko pola kredita. Ako je godina 1000 e, jedan kredit je bio oko 16, 17, tako da placas samo ispite koje si pao, ovo ostalo regularno polazes na budzetu. Tako da pomnozi broj kredita (oba semestra) sa 16 ili 17 nisam siguran i dobijes iznos koji moras da platis. Olaksica, placas u dvije rate po semestru.

    Sent from my Redmi 5 using Tapatalk

  21. #369
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    ne ne jokas, to sto ti pricas jeste precjenjivanje, za mene je nebitan fakultet, bitne su neke druge stvari
    ja sam samo svjestan koji sam faks zavrsio i realan
    ne mogu vise da se sjetim ali sam siguran da je 80% tog fakulteta bila teska smijurija
    E da,sigurno ti nije pomogla vise nego meni jer sam cak tu diplomu nustrifikovao u par zemalja i radio u nekim ogromnim kompanijama ali to je vec nebitno
    Ja samo pricam sa aspekta da taj fakultet ti samo da papir

    nema podcjenjivanja sebe, samo je bitno biti realan i vidjeti stvari onakve kakve jesu. Samo se tako moze naprijed a meni taj faks nije naucio nicemu, realno
    a ni tebe siguran sam
    Uglavnom ću se složiti sa tobom. Kod nas je diploma ETF-a veoma veoma ''cijenjena'', to je vjerovatno iz razloga duge tradicije i zbog zahtjevnog teorijskog odnosno matematičkog dijela, kad su u pitanju akademske.
    Ja sam prije 20god upisao ETF, smjer elektronika-akademske, ali već nakon prve godine bio sam razočaran onim što se učilo. Dijelom sam ga zbog toga i napustio.
    Ne znam jel se ETF što i koliko promijenio ali sobzirom da su ostali većina profesora smatram da i nije nešto puno. Malo je tamo profesora radilo u bilo kakvoj industriji da bi prenijelo realna tehnološka i primijenjena znanja u skladu sa vremenom.
    Objektivno, ETF ne obezbjeđuje praktična znanja. Za akademske studije to je i normalno, donekle.
    O praktičnoj elektronici maltene sam sve naučio u srednjoj ETS, zahvaljujući fantastičnim knjigama.
    Juče mi je bio jedan inženjer iz Mtela (koji je završio ETF, ne znam jel akademske ili spr) koji mi je doma spajao optičke kablove, koji je počeo 2007. i pitam ga jesu li ih što na faxu učili oko optike i slično, reče da je sve naučio kroz obuke u firmu.
    Da smo mi jedna Amerika, Njemačka, Rusija, Japan, Južna Koreja i sl. da razumijem onda da nam trebaju akademske studije đe će da se obrazuju budući naučnici i oni koji rade na R&D pa ajde da je opravdano učiti i raditi onoliko matematike.
    Ali da je matematika samo opravdanje za filtrisanje ''glupih'' od inteligentnih i da se na toj fori ETFovci proglašavaju kremom pameti društva, to je više nego teška nebuloza.

    Da i povjerujem da nisam obitavao tamo, gledajući i onih koji su varali i prepisavali, a bogme koji ga nekako i završiše i prođoše bolje no ja 10 puta zahvaljujući naravno i toj diplomi ali i čuvenim vezama.

  22. The Following User Says Thank You to autodijagnostika For This Useful Post:


Page 15 of 15 FirstFirst ... 51112131415

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Podgorica - Bukumirsko jezero - Matesevo - Podgorica
    By Vele_PG in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 0
    Last Post: 13-11-08, 20:43
  2. Podgorica!
    By CGmafiozz in forum Centralni
    Replies: 0
    Last Post: 02-11-07, 11:36
  3. Podgorica 20 maj
    By Omega in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16
    Last Post: 21-05-06, 16:13

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •