Page 14 of 15 FirstFirst ... 4101112131415 LastLast
Results 326 to 350 of 369

Thread: ETF Podgorica

  1. #326
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    2,197
    Thanks Thanks Given 
    66
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    SPR nije lak? SPR ne moze laksi biti, teza je gimnazija (i ko god hoce da ovu tvrdnju dovodi u pitanje odmah cu mu odgovoriti: ne s*ri).

    Druga tvrdnja koja nije tacna je da studenti sa UDG FIST-a i SPR uzimaju poslove ljudima sa ETR-a. Ljudi sa ETR-a su iskaljeni, navikli na rad i brzo udju u "stos" cega se god dohvate (u 99% slucajeva softver), firme to cijene. Cast izuzecima, postoje velike budale na ETFu koje same ne znaju kako su ga zavrsile, kao i obrnuto, inteligentnih ljudi na privatnim fakultetima.

    ETR - elektronika, telekomunikacije i racunari, od toga za elektroniku u CG posla nema, i vecinski ljudi sa ovog smjera zavrse kao programeri, a kao programer mozes posao da biras jer nas nema dovoljno!

    Naposletku, kad se fakultet zavrsi vidi se lako ko je bio polagac ispita, a ko je bio student. Ko ima znanje razvalice, ostali ce mrvice skupljati nevezano koji su fakultet zavrsili!

  2. #327
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,444
    Thanks Thanks Given 
    5,234
    Thanks Thanks Received 
    3,744
    Thanked in
    1,493 Posts

    Default

    Studirao i zavrsio SPR 4 godine, realno zabranio bih taj faultet. Nista tamo nisam korisno naucio, a sto se tice tezine, fakuktet je laksi nego prva tri razreda osnovne skole. Nema tog dembelja koji ga nije zavrsio...

    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk

  3. #328
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    2,523
    Thanks Thanks Given 
    1,016
    Thanks Thanks Received 
    260
    Thanked in
    174 Posts

    Default

    Ahahhahhahahaha sta ce sve covjek cuti :'D

    Ali dobro, vrijeme pokaze sve.
    Neko se i ne snadje, neko se snadje.
    Slazem se da se na kraju vidi ko je prepisivao a ko je ucio.

    Pojedini ce i bez fakulteta imati vece znanje nego osobe sa najjacim fakultetima, sve u zavisnosti od toga koliko su zainteresovani da nauce odredjenu materiju.

    Od 2 brata, jedan zavrsio ETR drugi SPR, ovaj prvi lezi doma i smrdi a ovaj drugi ima dobar posao.

    Sve je i do ličnosti naravno, kao što i rekoh.

    Toliko od mene.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #329
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Plužine
    Posts
    3,079
    Thanks Thanks Given 
    174
    Thanks Thanks Received 
    151
    Thanked in
    106 Posts

    Default

    To se u početku zvalo Viša računarska ŠKOLA, kakav crni fakultet, posle su mu dali taj ozbiljni naziv SPR...
    Za ljude koji su se uvalili neđe u kakvu državnu firmu a potrebna im je diploma ...

  5. #330
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,107
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    Studirao i zavrsio SPR 4 godine, realno zabranio bih taj faultet. Nista tamo nisam korisno naucio, a sto se tice tezine, fakuktet je laksi nego prva tri razreda osnovne skole. Nema tog dembelja koji ga nije zavrsio...

    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk
    Prepisali su sve, ništa nisu učili (ogromna većina), i tako završili... velika razlika.

    Šta onda reći za ostale fakultete? Ekonomija, pravo, menadžment, turizam?
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  6. #331
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    8,146
    Thanks Thanks Given 
    1,125
    Thanks Thanks Received 
    580
    Thanked in
    339 Posts

    Default

    Na fakultetu kod nas ništa nećeš naučiti što ti treba u praksi i na poslu, zato upišeš nešto što lakše, da ga što prije završiš, i sam radiš na sebi i nadograđuješ znanje koje ti treba...
    Alternativa ti se svodi na neki, čoče, JAKI fakultet, iz kojeg ćeš da izađeš kao najveći duduk, sav istrošen, deformisan, sa praktičnim znanjem ravnom NULI, a cijelo to vrijeme ništa nisi mogao da napreduješ i podižeš praktično znanje, jer nisi imao vremena ni života za to, zbog teškog fakulteta.
    Last edited by ^^0LIvEr_QuEeN^^; 04-07-19 at 12:08.

  7. #332
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,444
    Thanks Thanks Given 
    5,234
    Thanks Thanks Received 
    3,744
    Thanked in
    1,493 Posts

    Default

    Fitnespro imam ja fin posao ali za to nisu zasluzni racunari.
    Treba ih zatvorit, ozbiljan sam

    Sent from my Redmi 6 Pro using Tapatalk

  8. #333
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    2,523
    Thanks Thanks Given 
    1,016
    Thanks Thanks Received 
    260
    Thanked in
    174 Posts

    Default

    Rijetko će koga išta koji fakultet i smjer naučit.
    Oni ugrade osnove, zainteresuju eventualno za neku materiju. Svako dobro zna da na fakultet nije naučio ništa 100% tačno. A da ne pričamo o prepisivačima.

    POGOTOVO kad je recimo stvar o IT.
    Nema toga ko je naučio da programira ni na jedan smjer, ili toga ko je naučio da radi dobro sa bazama podataka itditd.

    Sve to se uči VAN fakulteta.

    To je činjenica.

    Dakle, ti ni na jednom fakultetu neces nauciti sve. Pogotovo ako prepisujes. Fakultet ce da ti stvori neku sliku o necemu, otvorice ti neka vrata, a oli ti prolaziti kroz njih ili ces ostati dje si ostao i samo slijepo gledati da uzmes ti diplomu, to je vec druga rabota.

    Mnogi debili zavrse i energetiku, pmf, i slicne "teze" smjerove, ali ih zavrse na bubicu, prepisivanje i slicno, pa izadju kao ćutuci, jer im je stalo do diplome samo. Tako je i na svim ostalim fakultetima, i svim ostalim smjerovima.

    Ja sam zavrsio pravni fakultet, e sam bog zna da ih je tamo 90% zavrsilo na prepisivanje, i da velika vecina nema pojma o nicemu.

    Ali jbg, neko ode korak dalje pa otvori advokatsku kancelariju, a neko zabode u neku banana firmu za 300 eura.

    Nijedan fakultet vas dakle ne uci, vi sami ucite. Fakultet je tu kao odskocna daska, i dokaz da se trudite i pored prakticnog znanja. Dodatni plus u cv-u, a i covjek se bolje osjeca kad ima i taj fakultet zavrsen, pa i sve da je najveci strucnjak u branši i sa srednjom skolom.

    Tako vam je to ljudi moji, a vazda ce bit' budala koje ce pucati kompleksi, na ovaj ili onaj nacin.

    Ne obazirite se na to, ucite radi sebe, trudite se, pa ce sve doci.

    Oduzih ga ali eto.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #334
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by siux View Post
    SPR nije lak? SPR ne moze laksi biti, teza je gimnazija (i ko god hoce da ovu tvrdnju dovodi u pitanje odmah cu mu odgovoriti: ne s*ri).

    Druga tvrdnja koja nije tacna je da studenti sa UDG FIST-a i SPR uzimaju poslove ljudima sa ETR-a. Ljudi sa ETR-a su iskaljeni, navikli na rad i brzo udju u "stos" cega se god dohvate (u 99% slucajeva softver), firme to cijene. Cast izuzecima, postoje velike budale na ETFu koje same ne znaju kako su ga zavrsile, kao i obrnuto, inteligentnih ljudi na privatnim fakultetima.

    ETR - elektronika, telekomunikacije i racunari, od toga za elektroniku u CG posla nema, i vecinski ljudi sa ovog smjera zavrse kao programeri, a kao programer mozes posao da biras jer nas nema dovoljno!

    Naposletku, kad se fakultet zavrsi vidi se lako ko je bio polagac ispita, a ko je bio student. Ko ima znanje razvalice, ostali ce mrvice skupljati nevezano koji su fakultet zavrsili!
    Ovo što sam boldova si potpuno u pravu. Posebno smjer elektronika koji sam ja bio izabra, potpuna greška ali ja sam to birao srcem, jer sam to volio. Imate recimo predmet VLSI elektronika, učite kako se prave čipovi, proizvodni procesi. Da smo u USA ili Kinu pa ajde. Našlo bi se posla u struci.

    Telekomunikacije i računari opet imaju malo više opravdanosti sobzirom da ima ovih telekomunikacionih kompanija ali i tamo se sve svodi na neka znanja koja će tek steknuti zaposlenjem a realno nemaju nekih dodirnih tačaka sa onim što se uči na fakultetu.
    Ali akademske studije su nesvrsishodne za bilo kakav posao u privredi u CG. Jer vi tamo rešavate matematičke zadatke, na primjerima koji baš i nisu primjenjivi u praksi. Mene su akademske studije bile životni promašaj jer kad sam vidio što se tu radi shvatio sam da mi to ne treba. To je logično za nekog ko hoće da se bavi naukom, istraživanjem i razvojem.
    Za to treba imati i visok IQ.
    Bio je jedan Pajović iz moje generacije koji je ludak za nauku, čujem da danas radi u Japan za Mitsubishi na AI tehnologijama. To je pravi primjer kad čovjek izabere put koji mu se sviđa i đe može da se ostvari, i naravno za takve ljude to mora biti izbor vani jer ođe ne mogu postići ništa.
    Ovdje mogu da ostanu na fakultet, da pišu članke za strane časopise i knjige i to je to.

  10. #335
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MontSAT View Post
    To se u početku zvalo Viša računarska ŠKOLA, kakav crni fakultet, posle su mu dali taj ozbiljni naziv SPR...
    Za ljude koji su se uvalili neđe u kakvu državnu firmu a potrebna im je diploma ...
    Usput i da sam fakultet i profesori zarade extra para.
    Ovdje se fakulteti ne otvaraju da bi prenijeli znanje i doprijenili čitavoj državi i privredi već da bi obezbijedili sebe posao i zarade.
    Primjer je Biotehnički za poljoprivredu, studenti završavaju a nemaju posla u struci. SPRDNJA!
    Last edited by autodijagnostika; 04-07-19 at 11:57.

  11. #336
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    13
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koji po vama smjer sa ETF-a ima najvecu mogucnost zaposlenja u Crnoj Gori?
    U inostranstvu pretpostavljam moze proci svaki.

  12. #337
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    2,197
    Thanks Thanks Given 
    66
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Na fakultetu se može i te kako naučiti, samo je zbijeno i mora se naučiti dosta toga od jednom pa teško pada učiti na silu. Ja sam zainteresovan bio za to što studiram pa sam učio i znanje sa fakulteta produbio što mi se mnogostruko isplatilo. Tvrdim da je to jedini nacin studiranja, i da je studiranje bez dodatnog interesovanja van nastave jalovo tj. student je čisti polagač ispita.

    SPR je dobar smjer za ljude kojima SPR treba, a već je to obrađeno na temi. Za onog ko želi da radi i posjeduje znanje, nije.

    Neko pomenu istrošenost od fakulteta, što je čista glupost. Tačno je da ljudi sa "lakših" fakultet imaju više vremena, ali se opet vraćamo na onaj rad van fakulteta, kojeg treba puno da bi se nešto primjenljivo naučilo ako već to ne učiš na fakultetu. Smjer ti ništa ne znači ako ti ne ulozis trud da naučiš to, smjer ti daje šansu da naučiš, ostalo je na tebi.

    Što se tiče zaposlenja, ne daje ti mogućnost zapošljavanja smjer nego tvoj set sposobnosti i znanja.

    Fitnespro iznijeo si dosta neistina u tome sto govoriš,

  13. #338
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lord Filip View Post
    Koji po vama smjer sa ETF-a ima najvecu mogucnost zaposlenja u Crnoj Gori?
    U inostranstvu pretpostavljam moze proci svaki.
    Ja koliko znam kolega iako su završavali različite smjerove, elektroniku, telekomunikacije, računare, smatram da su im u poslovima koji rade u CG najpotrebnija znanja iz IT, tipa baze podataka, mreže, Unix operativni sistemi, ili se bave programiranjem.
    Dakle ako baš oćeš ETF biraj računare ali dodatno moraš raditi na sebi ovo što kolega siux govori, i moraš pratiti tržište rada da vidiš što se traži takođe ako nemaš nikakvu vezu.

    A moš i energetiku, EPCG vazda prima zdušno vezaša tu. A ima posla i u građevinske kompanije, podizvođače razne, tu radiš projekte jake ali i slabe struje.

  14. #339
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    659
    Thanks Thanks Given 
    337
    Thanks Thanks Received 
    64
    Thanked in
    42 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Lord Filip View Post
    Koji po vama smjer sa ETF-a ima najvecu mogucnost zaposlenja u Crnoj Gori?
    U inostranstvu pretpostavljam moze proci svaki.
    1. Energetika (EPCG, CEDIS, CGES, COT, RAE i sl. - lezi lebe da te jedem,
    građevinske firme, firme zaštite na radu, prodavnice rasvjete - naučiš posao, dobiješ licence i onda guraš sam,
    osim ovoga ima još poneđe ali ne u velikom broju, nešto tipa aerodrom, telekomunikacione firme, željeznica, razne gradske službe i ministarstva, ...)

    2. PMF - smjer programiranje (ovo je po meni najbolje, ali nije ETF)

    3. Ako možeš da se zaposliš u neku programersku firmu, dok studiraš, da učiš posao , završavaj SPR.

    Ovo ti je kao da si mi iz kuće

    Ako si baš kapacitet, sposoban za život i voliš da radiš, onda bilo što
    Last edited by 17.posa; 05-07-19 at 13:43.
    Ne bih se smio zaklet', ali mi se isto cini da je to onako kako ja kazem

  15. #340
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    13
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sad me još interesuje ETR smjer, a pogotovo racunarstvo (specijalističke na ETR).
    Pišite sve što znate o ovom smjeru.

    "Oni misle da će svi u telekom"

  16. #341
    Join Date
    Jun 2019
    Posts
    13
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pozdrav.
    Zanima me razlika izmedju Primijenjenog racunarstva i ETR-a(smjer racunari).
    Koji nudi bolje znanje ali i s kojim je sjutra lakse doci do posla i koji nudi vecu zaradu.
    Ako mozete pisite sve sto znate o ovim smjerovima.

  17. #342
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    2,197
    Thanks Thanks Given 
    66
    Thanks Thanks Received 
    110
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Evo pošto si nesposoban da shvatiš očigledno iz gornjih objava mogu reći ne razmišljaj o ETRu jer ćeš se namučiti.

  18. #343
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    1,128
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Potrebno objašnjenje ako neko zna, moj sin studirao prethodne dvije godina na budzetu primijenjene računare, sa prve godine mu ostala 2, sa druge 3 ispita. Gubi besplatno skolovanje to mi je jasno, kako placa ove nepolozone predmete sa prethodnih godina.Znam da svaki predmet nosi odredjeni broj bodova, ali me interesuje placa li se kao neka obnova jer su vec odslušani Ili puna cijena. Hvala

  19. #344
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,542
    Thanks Thanks Given 
    7,409
    Thanks Thanks Received 
    4,494
    Thanked in
    1,747 Posts

    Default

    Broj kredita (bodova) pomnoži sa cijenom jednog kredita (koliko im košta puna godina na samofinansiranje?)... Plaća se puna cijena...

    Sent from Tapatalk
    #fakenews

  20. #345
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Boston
    Posts
    9,332
    Thanks Thanks Given 
    512
    Thanks Thanks Received 
    543
    Thanked in
    364 Posts

    Default

    Cijena jednog kredita= školarina za godinu/broj ukupnih kredita za godinu
    "Što bi, ne bi" - Felix Brych, 05.03.2019.

  21. #346
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    1,128
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Hvala, nadao sam se da je cijena ispita od prethodnih godina1/2

  22. #347
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    6
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    dobar dan dobri narode gore crne

    citam nesto po forumu i naidjoh na ovu raspravu o spr smjeru na etf fakultetu pa sam se zainteresovao jer cu ga i ja upisat sledec godine(mozda). no ono sto je bitno koliko godina to traje nedje vidim tri nedje pet (da izracunam koliko ce mi trebat za plin koji je poskupio evo i jos ce) i moze li se radit neki normalan posao sa time ili je to uzaludni fakultet. muka mi je upisivat ovo ostalo na etf. nemam 15 godina fore da studiram ostroga mi.
    no rekoh najbitnije mi je da mi kazete moze li se nac posa sa tim i kakav

  23. #348
    Join Date
    Sep 2013
    Posts
    2,523
    Thanks Thanks Given 
    1,016
    Thanks Thanks Received 
    260
    Thanked in
    174 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAKA_GD View Post
    dobar dan dobri narode gore crne

    citam nesto po forumu i naidjoh na ovu raspravu o spr smjeru na etf fakultetu pa sam se zainteresovao jer cu ga i ja upisat sledec godine(mozda). no ono sto je bitno koliko godina to traje nedje vidim tri nedje pet (da izracunam koliko ce mi trebat za plin koji je poskupio evo i jos ce) i moze li se radit neki normalan posao sa time ili je to uzaludni fakultet. muka mi je upisivat ovo ostalo na etf. nemam 15 godina fore da studiram ostroga mi.
    no rekoh najbitnije mi je da mi kazete moze li se nac posa sa tim i kakav
    Citaj po temi, izlistaj. Jedno 100x su pitali i 100x se ponavljamo svi, a svaciji stav je razliciti.

    Ps.

    Posao mozes ti i sa srednjom dobar naci, a oces li, to je drugo pitanje.

    Uzivaj.




    Sent from my iPhone using Tapatalk

  24. #349
    Join Date
    Oct 2019
    Posts
    6
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    btw zna li neko kako se racunaju bodovi za upis na etf u podgorici (konkretno za ovaj spr, mada valjda je isto za svaki smjer)
    ka za inat sam svake godine 4.0 prosjek imao u srednjoj ali tu se racuna jos nesto

  25. #350
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Hero Rift
    Posts
    5,710
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    82
    Thanked in
    48 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BAKA_GD View Post
    btw zna li neko kako se racunaju bodovi za upis na etf u podgorici (konkretno za ovaj spr, mada valjda je isto za svaki smjer)
    ka za inat sam svake godine 4.0 prosjek imao u srednjoj ali tu se racuna jos nesto
    Ne brigaj, upanuces.
    Although my heart may become stone cold, my sword and my honor will last forever.
    067-733-723

Page 14 of 15 FirstFirst ... 4101112131415 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Podgorica - Bukumirsko jezero - Matesevo - Podgorica
    By Vele_PG in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 0
    Last Post: 13-11-08, 20:43
  2. Podgorica!
    By CGmafiozz in forum Centralni
    Replies: 0
    Last Post: 02-11-07, 11:36
  3. Podgorica 20 maj
    By Omega in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 16
    Last Post: 21-05-06, 16:13

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •