Results 1 to 5 of 5

Thread: Problem sa konekcijom

  1. #1
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default Problem sa konekcijom

    Skoro sam uzeo laptop i od tada se o jadu crnome zabavih sa internet konekcijom.

    Naime, cim se konektujem i otvorim stranicu, veza puca i u taskbaru mi se pojavljuje - network cable is unplugged. Onda se Jopet konektujem, i bude miran jedno minut, da bi se ubrzo nakon toga ponovio isti scenario - veza puca jer je kabl navodno izvucen, iako ga nisam ni taknuo. I tako u nedogled.

    Sa kablom je sve u redu, jer sam ga isporbao na drugom laptopu i radi sasvim normalno. Zvao sam T-com, o oni su mi pomagali da podesim one parametre u Internet protokolu, ali ni to nije pomoglo. Oni mi rekose da je problem vjerovatno softverske prirode, i da bi to mozda mogla biti neka greska u samom windowsu.

    Ima li iko predstavu sto bi to moglo da bude i sto da cinim?

    Btw_imam problem i sa instalacijom programa tipa flash player i real player - sve uredno preuzmem, medjutim jednostavno nece da pokrene instalaciju, vec mi se kad krenem da instaliram pojavljuje error launching installer.

    Poludje me... :hammer:
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  2. #2
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Hero Rift
    Posts
    5,710
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    82
    Thanked in
    48 Posts

    Default

    ima virus koji radi te stvarcice, tj blokira net i instalacije odredjenih programa. Skeniraj prvo komp na viruse, a posto je skoro kupljen mozda bacis suvi reinstal? Koji model?
    Although my heart may become stone cold, my sword and my honor will last forever.
    067-733-723

  3. #3
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    995
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    moze biti do routera, najjednostavniji nacin je butuj ubuntu proveri da li pod njim puca tako, inace ovi t-com ruteri su vrljavi imao sam slucaj dje mi ruter ne radi na laptopove a radinormalno na desk masine ( citaj ovo bukvalno )
    Imam lud da sam papir!!

  4. #4
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by JungleBoy View Post
    ima virus koji radi te stvarcice, tj blokira net i instalacije odredjenih programa. Skeniraj prvo komp na viruse, a posto je skoro kupljen mozda bacis suvi reinstal? Koji model?
    Vjerovatno cu uradit reinstalaciju, jer ne vidim kako bih drugacije mogao da rijesim problem. Model je HP Compaq 610.

    moze biti do routera, najjednostavniji nacin je butuj ubuntu proveri da li pod njim puca tako, inace ovi t-com ruteri su vrljavi imao sam slucaj dje mi ruter ne radi na laptopove a radinormalno na desk masine ( citaj ovo bukvalno )
    Cisto sumnjam da je do rutera, jer radi normalno na drugom laptopu, ali provjericu i to.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  5. #5
    Join Date
    Jun 2009
    Posts
    148
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    treba ti windows xp sa sata driverima

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. samo za forumashe sa jacom konekcijom :)
    By djbojan in forum Sve i svašta
    Replies: 36
    Last Post: 16-05-06, 18:30
  2. problem sa losom konekcijom
    By <[ nIkI ]> in forum Internet
    Replies: 9
    Last Post: 21-03-06, 08:25
  3. Replies: 3
    Last Post: 30-09-05, 10:01
  4. Problem sa konekcijom
    By luka hn in forum Internet
    Replies: 16
    Last Post: 24-09-05, 18:31
  5. problem sa konekcijom
    By Koma[MFHN] in forum Software
    Replies: 5
    Last Post: 09-05-05, 20:26

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •