Page 9 of 14 FirstFirst ... 5678910111213 ... LastLast
Results 201 to 225 of 332

Thread: Dermatolog u Pg

  1. #201
    Join Date
    Aug 2012
    Location
    Podgorica
    Posts
    536
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Rade li ovi dermatolozi neko ispiranje lica ili nesto tako,posto sam u malo kasnije pubertetu pa me ubise ove akne? Probao neku kremu iz apoteke al' i nije neki rezultat

  2. #202
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    7
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prvo moraš na pregled, da se vidi koliko su ozbiljne akne, pa tek onda ide terapija.

  3. #203
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    1,305
    Thanks Thanks Given 
    25
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Ima li ko kakvih novih iskustava sa dermatolozima?
    Je li išao neko kod Štileta u zadnje vrijeme i zna li se koliki je stručnjak?
    Čujem i da ima neka dr. Tomić u Budvu, koja nije dermatolog nego homeopata, ali izgleda da idu ljudi sa kožnim problemima kod nje i navodno im pomaže.

  4. #204
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Plava soba.
    Posts
    13,652
    Thanks Thanks Given 
    204
    Thanks Thanks Received 
    224
    Thanked in
    166 Posts

    Default

    Najgore je sam eksperimentisat, znam iz iskustva.
    Podjite, brate, kod strucnjaka za odredjeni problem i ne majmunisite, ko da se ne radi o vama, no o tamo nekom.
    Shtileta mnogi preporuchuju, bio je na tv mali milion puta.... i mene zanima ako je neko imao iskustva sa njim, kakva su.

  5. #205
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    842
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ctrl+alt+delete View Post
    Ima li ko kakvih novih iskustava sa dermatolozima?
    Je li išao neko kod Štileta u zadnje vrijeme i zna li se koliki je stručnjak?
    Čujem i da ima neka dr. Tomić u Budvu, koja nije dermatolog nego homeopata, ali izgleda da idu ljudi sa kožnim problemima kod nje i navodno im pomaže.
    Vidjeh ovu temu pa odluchih da upozorim ljude-ni u kom sluchaju ne idite u ordinaciju DR koja se nalazi u Ulici Slobode. Mojoj zheni se prije nekih pola godine bila pojavila neka fleka na stopalu crveno-smedje boje i kako nije prolazila poslije nekih 10 dana poshla je u ovu ordinaciju na kozmetichki tretman i usput pokazala tu fleku dermatologu koja je tamo radila. Ova je poslije pregleda rekla mojoj zheni da je u pitanju mladezh, da su vecina mladezha na stopalu maligni melanomi i to najopasniji jer ljudi ne gledaju sebi u stopala pa otkriju problem kad vec bude kasno i presudila da se mladezh mora hitno micati i slati na biopsiju jer nema ni dana vremena za gubljenje. Moja zhena se bukvalno plachuci vratila kuci sva istraumirana i objasnila shto se desilo i ujutro smo na vrat na nos zakazali operaciju. Mislim da nerviranje svih nas tih 20 dana koliko se chekalo na slobodni termin kod plastichara ne treba opisivati. Sve se zavrshilo tako shto je hirurg kad smo stigli do njega pocheo bukvalno da plache od smijeha kad je vidio zashto smo doshli i objasnio da se radi o obichnom krvnom podlivu od hodanja koji ce sam proci. Poshto naravno poslije svega nijesmo bili bash skloni da mu povjerujemo uzeo je neshto shto je lichio na turpiju i prosto sastrugao fleku za manje od dva minuta. Proveli smo 20 dana panike i nerviranja zbog obichne neznalice a poslije smo se raspitali i saznali da ovoj iz DR to nije prva greshka nego da joj se i prije deshavalo da od sitnice napravi slona ali shto je josh gore da ozbiljne stvari zanemari i proglasi za sitnice. Zato zaobliazlte u shirokom luku.
    Ridin' on the black train

  6. #206
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,026
    Thanks Thanks Given 
    3,956
    Thanks Thanks Received 
    6,516
    Thanked in
    3,108 Posts

    Default

    samo si ime izostavio
    nothing comes from violence and nothing ever could

  7. #207
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    842
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by goozica View Post
    samo si ime izostavio
    Vuckovic, Vucekovic...tako nekako.
    Ridin' on the black train

  8. #208
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,520
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    290
    Thanked in
    171 Posts

    Default

    slucajno naleceh na ovu temu prije godinu dvije pojavilo na glavi ispod kose djelovi koze su poceli da mi se suse povrsina je bijela kao perut i imam povremeno svrab kad je operem kosu koza mi je na tom dijelu malo crvena i posle 15 min se opet pojavljuje taj bijeli sloj pretpostalvjam da mi je od stresa jer sam u to vrijeme dozivio stresnu situaciju nikad do tad nisam imao problem sa kozom i samo na tom dijelu mi se pojavilo e sad kojeg dermatologa bi mi preporucili mislim da je neka vrsta ekcema

  9. #209
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    1,305
    Thanks Thanks Given 
    25
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Beton, mislim da je u pitanju psorijaza

  10. #210
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Moze biti i saboreicni dermatitis i psorijaza pa proguglaj slike da uporedis.
    Ja imam saboreicni dermatitis na potiljku i pogorsava se kad ne spavam dovoljno, kad sam pod stresom i naravno kad jedem puno slatkisa, posebno eurokrem, cokoladu i vjestacke slatkise.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  11. #211
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,119
    Thanked in
    1,081 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ctrl+alt+delete View Post
    Je li išao neko kod Štileta u zadnje vrijeme i zna li se koliki je stručnjak?
    Quote Originally Posted by Raquel View Post

    Shtileta mnogi preporuchuju, bio je na tv mali milion puta.... i mene zanima ako je neko imao iskustva sa njim, kakva su.
    ja sam vodila dijete kod Štileta, zbog akni pubertetskih....meni se dopao njegov pristup i dopalo mi se to što je rekao i prepisao, savjetovao, prilično je pomoglo ali smo nažalost prije nego što smo završili kompletnu proceduru koja se sprovodi jako dugo antibiotskom terapijom, prvo par mjeseci Dovicinom pa poslije ako ne bude boljitka čuvenim Roakutanom i sve to zajedno više od pola godine, ipak morali da prekinemo....tako da ne znam kako bi se to završilo, ono što znam jeste da smo bili više puta kod više dermatologa i da mi se Štiletova priča i Štiletov pristup "problemu" jako dopao pa ga s tim u vezi i preporučujem toplo!

    Cijena je više nego pristupačna, pregled je 20 eura a kontrola 15 i to je najmanja cijena kod privatnih doktora, da ja znam, jer nigdje nema ispod 30 eura pregled za bilo koju specijalnost!
    Ono što mu mogu zamjeriti (Štiletu) je poprilična arogancija i vrlo oštar i strog riječnik, da sam se mislila da priupitnem jesam li sigurna da neću dobit po prknu...dakle nije baš naročito ljubazan, mada daleko od toga da ga smijem i mogu nazvati neljubaznim, prosto je "strog"


    Quote Originally Posted by Separatista View Post
    Vidjeh ovu temu pa odluchih da upozorim ljude-ni u kom sluchaju ne idite u ordinaciju DR koja se nalazi u Ulici Slobode. Mojoj zheni se prije nekih pola godine bila pojavila neka fleka na stopalu crveno-smedje boje i kako nije prolazila poslije nekih 10 dana poshla je u ovu ordinaciju na kozmetichki tretman i usput pokazala tu fleku dermatologu koja je tamo radila. Ova je poslije pregleda rekla mojoj zheni da je u pitanju mladezh, da su vecina mladezha na stopalu maligni melanomi i to najopasniji jer ljudi ne gledaju sebi u stopala pa otkriju problem kad vec bude kasno i presudila da se mladezh mora hitno micati i slati na biopsiju jer nema ni dana vremena za gubljenje. Moja zhena se bukvalno plachuci vratila kuci sva istraumirana i objasnila shto se desilo i ujutro smo na vrat na nos zakazali operaciju. Mislim da nerviranje svih nas tih 20 dana koliko se chekalo na slobodni termin kod plastichara ne treba opisivati. Sve se zavrshilo tako shto je hirurg kad smo stigli do njega pocheo bukvalno da plache od smijeha kad je vidio zashto smo doshli i objasnio da se radi o obichnom krvnom podlivu od hodanja koji ce sam proci. Poshto naravno poslije svega nijesmo bili bash skloni da mu povjerujemo uzeo je neshto shto je lichio na turpiju i prosto sastrugao fleku za manje od dva minuta. Proveli smo 20 dana panike i nerviranja zbog obichne neznalice a poslije smo se raspitali i saznali da ovoj iz DR to nije prva greshka nego da joj se i prije deshavalo da od sitnice napravi slona ali shto je josh gore da ozbiljne stvari zanemari i proglasi za sitnice. Zato zaobliazlte u shirokom luku.
    Ono što se mora konstatovati a što nije novost jeste da nažalost u Crnoj Gori nema normalnog i dobrog dermatologa! Uglavnom je to specijalnost koja je kod nas deficitarna i bez nade da će se nešto značajno popraviti na tom polju tako da ako imate ozbiljnih kožnih problema, ali baš ozbiljnih idite u BG
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  12. #212
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,257
    Thanks Thanks Given 
    2,758
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Ono što mu mogu zamjeriti (Štiletu) je poprilična arogancija i vrlo oštar i strog riječnik, da sam se mislila da priupitnem jesam li sigurna da neću dobit po prknu...dakle nije baš naročito ljubazan, mada daleko od toga da ga smijem i mogu nazvati neljubaznim, prosto je "strog"
    e to je pravi doktor
    She is only here to annoy herself!

  13. #213
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,520
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    290
    Thanked in
    171 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Moze biti i saboreicni dermatitis i psorijaza pa proguglaj slike da uporedis.
    Ja imam saboreicni dermatitis na potiljku i pogorsava se kad ne spavam dovoljno, kad sam pod stresom i naravno kad jedem puno slatkisa, posebno eurokrem, cokoladu i vjestacke slatkise.
    ima li kakva krema za to meni se na potiljak bilo pojavilo pa se povuklo a ostalo mi je iznad usiju meni se primijetio sam povecava kad sam pod stresom ili nervozom a moze bit i da je uzrok cokolada jer dosta je jedem

  14. #214
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Sigurno i u roku od pola sata djeluju kortikosteroidi poput Didermala, Panolona, itd, ali one se ne smiju mazati na svoju ruku i svakako ne lijece saboreju na duze od dan dva.
    Sve ostalo je 'probaj pa ako upali' jer koliko je meni poznato univerzalnog lijeka nema. Znam da je meni dr davala sampon Mucoseb i nekakvu smjesu koja se radi u apoteci po receptu (ali to nisam mogla da stavljam zbog duge kose), a frizerka mi je preporucila neki sampon Clear (ima ga u Kuci Hemije). Svakako treba smanjiti masno i zacinjeno u ishrani, slatko i inace sam pronaci sta je ono sto pogorsava i to izbjegavati.
    Ja to vucem ima 10 god. Nije toliko strasno osim sto uvece zna nepodnosljivo da svrbi.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  15. #215
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Kliker17 View Post
    Sigurno i u roku od pola sata djeluju kortikosteroidi poput Didermala, Panolona, itd, ali one se ne smiju mazati na svoju ruku i svakako ne lijece saboreju na duze od dan dva.
    Sve ostalo je 'probaj pa ako upali' jer koliko je meni poznato univerzalnog lijeka nema. Znam da je meni dr davala sampon Mucoseb i nekakvu smjesu koja se radi u apoteci po receptu (ali to nisam mogla da stavljam zbog duge kose), a frizerka mi je preporucila neki sampon Clear (ima ga u Kuci Hemije). Svakako treba smanjiti masno i zacinjeno u ishrani, slatko i inace sam pronaci sta je ono sto pogorsava i to izbjegavati.
    Ja to vucem ima 10 god. Nije toliko strasno osim sto uvece zna nepodnosljivo da svrbi.

    Evo da pomognem kao neko sa beskrajnim iskustvom vezano za problem.

    Kortikosteroide preskakat ako je ikako moguce, ja sam se sredio njima, u nedostatku opcija i saznanja o alternativama (u datom trenutku). Tachno je da je tu dosta individualnog i da se mora probat, ali mogu sasvim empirijski da pomognem sta je dobro/shta da se proba, kao neko ko se rva sa tim vjerovatno duze nego sto su neki od vas stari.

    Za kosu,
    -Vichy shampon (u krv, 10-12€, ali s razlogom).
    -Uriage D.S. Gel Nettoyant slichne cijene chini mi se, oba po apotekama iskljuchivo. S tim sto ovim gelom mozete prati i druge djelove tijela.

    Oba preparata su elitna, iz mog ugla, naj od svega sto sam probao.

    (A valja probat i Head&shoulders, Mycoseb shamp. , Sebamed shamp., Clear, Dove anti-dendr. )



    Za ne-kosmate djelove tijela, aposolutna i primarna preporuka za:

    -Uriage D.S. emulsion , neinvazivna. ne-k.steroidna dzidza, sjajno smiruje i ublazava crvenilo/iritaciju. I ona je malo skuplja, ali vrijedi svaki dinar.


    Probati:

    -Nizoral krem (ketoconazol) , njega ne mozete da nabavite regularnim putem kod nas, makar ja nisam mogao.

    -Kreme koje se prave i zavise od tog kako vam "legnu" i kako ih napravi (onaj te ih muti), deshavalo mi se da dvije pravljene po istom receptu ne budu iste ni priblizno).

    I jedna preporuka sa strane, nju nijesam provjerio da valja provjerio, (nijesam jer mi je pomenuti Uriage sjajno pomogao),
    - Bioeliksir Dermio (euten).


    Meni naj leze/odgovaraju Uriage D.S. Gel & D.S. Emulsion​, preporuka.
    ><

  16. #216
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Torino, Italy
    Posts
    468
    Thanks Thanks Given 
    50
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Molim vas ako moze predlog za nekog dobrog dermatologa u Pg ?

  17. #217
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NexusVI View Post
    Evo da pomognem kao neko sa beskrajnim iskustvom vezano za problem.

    Kortikosteroide preskakat ako je ikako moguce, ja sam se sredio njima, u nedostatku opcija i saznanja o alternativama (u datom trenutku). Tachno je da je tu dosta individualnog i da se mora probat, ali mogu sasvim empirijski da pomognem sta je dobro/shta da se proba, kao neko ko se rva sa tim vjerovatno duze nego sto su neki od vas stari.

    Za kosu,
    -Vichy shampon (u krv, 10-12€, ali s razlogom).
    -Uriage D.S. Gel Nettoyant slichne cijene chini mi se, oba po apotekama iskljuchivo. S tim sto ovim gelom mozete prati i druge djelove tijela.

    Oba preparata su elitna, iz mog ugla, naj od svega sto sam probao.

    (A valja probat i Head&shoulders, Mycoseb shamp. , Sebamed shamp., Clear, Dove anti-dendr. )



    Za ne-kosmate djelove tijela, aposolutna i primarna preporuka za:

    -Uriage D.S. emulsion , neinvazivna. ne-k.steroidna dzidza, sjajno smiruje i ublazava crvenilo/iritaciju. I ona je malo skuplja, ali vrijedi svaki dinar.


    Probati:

    -Nizoral krem (ketoconazol) , njega ne mozete da nabavite regularnim putem kod nas, makar ja nisam mogao.

    -Kreme koje se prave i zavise od tog kako vam "legnu" i kako ih napravi (onaj te ih muti), deshavalo mi se da dvije pravljene po istom receptu ne budu iste ni priblizno).

    I jedna preporuka sa strane, nju nijesam provjerio da valja provjerio, (nijesam jer mi je pomenuti Uriage sjajno pomogao),
    - Bioeliksir Dermio (euten).


    Meni naj leze/odgovaraju Uriage D.S. Gel & D.S. Emulsion​, preporuka.
    Najljepse i od srca hvala
    Ce bude probano
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  18. #218
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,119
    Thanked in
    1,081 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by stara.dama View Post
    Molim vas ako moze predlog za nekog dobrog dermatologa u Pg ?
    pa eto ti gore tri posta visočije priča o dr Štiletu...ranije na strani imaš još...

    a što se Uriage kozmetike tiče, sjajna je i za njegu lica, tako da kreme hidrantne i podloge za šminu su nezamjenjive ali su 25 eura i više
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  19. #219
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    40,026
    Thanks Thanks Given 
    3,956
    Thanks Thanks Received 
    6,516
    Thanked in
    3,108 Posts

    Default

    ma idi bre, sve za što više slojeva na faci
    nothing comes from violence and nothing ever could

  20. #220
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,485
    Thanks Thanks Given 
    203
    Thanks Thanks Received 
    675
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NexusVI View Post
    Za ne-kosmate djelove tijela, aposolutna i primarna preporuka za:

    -Uriage D.S. emulsion , neinvazivna. ne-k.steroidna dzidza, sjajno smiruje i ublazava crvenilo/iritaciju. I ona je malo skuplja, ali vrijedi svaki dinar.
    Pročitah negdje da je ovo krema samo za lice. Je li tačno to? Trebala bi neka kvalitetna džiža za leđa tj rameni pojas. Preporuka?

  21. #221
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,119
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    A ima li neka strana krema umjesto domaceg Synoderma?

  22. #222
    Join Date
    May 2006
    Location
    Blok 5
    Posts
    502
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ovaj Stilet samo nek je zdravo. Ni hrcka mu ne bih ostavio.
    Ljakse

  23. #223
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,119
    Thanked in
    1,081 Posts

    Default

    što se desilo? Pričaj brate da znamo?
    Mislim da je korektno ako bilo ko od nas ostavi ovakav komentar za bilo kojega dr da je osnovni red obrazložit! Ajde ako nećeš da detaljišeš ali stvarno ej bzv doć na temu ka uskok i samo napisat "neka je dr zdravo ne bi mu hrčka ostavio"? Ne znam jesi li ovo gleda' Maloga Buda pa oćeš da proturiš foru, ili te je Štilet sredio nešto, nagrdio, upropastio?! Izbio?
    Last edited by zvoncica; 19-04-15 at 21:35.
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  24. #224
    Join Date
    Aug 2014
    Location
    PODGORICA
    Posts
    721
    Thanks Thanks Given 
    115
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default Dermatolog u Pg

    Ni slučajno da odete u MercurNeru koja se nalazi u CITY Kvart dermatolog je jedna plavuša koja zna o dermatologiji koliko ja o astronomiji išao sam nekoliko puta kod nje, bacio preko 100€ i ništa nije uradila, osim sto mi je dala 3-4 terapije pa ako potrefi, potrefi, još mi kaže da dodjem opet na preglede, kod nje očigledno treba svaki dan na preglede ali je gospodja zaboravila da se oni plaćaju i to dobro a usput ništa ne pomaze i pored toliko pokušaja mislim promašaja.
    P.S. Može li neko da mi preporuci stvarno ozbiljnog dermatologa koji zna nešto o svom poslu?
    Unaprijed hvala.
    Last edited by Play; 05-07-15 at 01:31.

  25. #225
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    10,596
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    362
    Thanked in
    269 Posts

    Default

    Imas kod boljevica u donju goricu dermatologa koji dolazi iz bg samo zakazi.

    Послато са SM-G530FZ уз помоћ Тапатока

Page 9 of 14 FirstFirst ... 5678910111213 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Dermatolog
    By Margot in forum Centralni
    Replies: 3
    Last Post: 12-08-08, 09:26
  2. Dermatolog?
    By Sandman in forum Primorski
    Replies: 8
    Last Post: 27-07-08, 18:48
  3. Dermatolog
    By Gloralera in forum Centralni
    Replies: 41
    Last Post: 09-03-08, 13:51

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •