Page 8 of 14 FirstFirst ... 456789101112 ... LastLast
Results 176 to 200 of 332

Thread: Dermatolog u Pg

  1. #176
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,879
    Thanks Thanks Given 
    1,644
    Thanks Thanks Received 
    2,831
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    Dr karadaglic kod boljevica jednom mjesecno.u gornju goricu. Vjerujte mi ljudi za sve samo on...


    Sent from my iPad using Tapatalk
    f6

  2. #177
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    PG City
    Posts
    2,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I od mene preporuka sa dr Karadaglića, bar što se tiče CG.

    @Armagedon - jesu li ti uzimali bris ili jesi li radio kakve testove? Koristiš li kreme, vlažne maramice, znojiš li se pretjerano (pitam zbog slivanja i zadržavanja znoja + prljavštine na tom dijelu lica), javlja li se sličan problem na drugim djelovima tijela (npr. vratu, gdje je koža relativno tanka)? I da li ti se problem javlja nezavisno ili nakon, recimo, izlaganja suncu, promjene posteljine, peškira, dodira prljavih ruku? Čak i voda može da bude problem, pa pokušaj da se umivaš flaširanom vodom.

  3. #178
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    +1 za Karadaglica.

  4. #179
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Niksic
    Posts
    11,215
    Thanks Thanks Given 
    53
    Thanks Thanks Received 
    216
    Thanked in
    116 Posts

    Default

    Niko u CG nije znao da da dijagnozu mojoj majci. Zena je isla 3 mjeseca od doktora do doktora. I cujemo za Karadaglica podjemo i on joj kaze da dodje u BG ali sumnja na lupus. Uglavnom nakon detaljnog pregleda gore utvrdi se da je lupus i vec 5g ona samo kod njega ide svake 2 mjeseca. Znaci sto nasi "strucnjaci" nijesu mozgli za 3 mjeseca. Karadaglic je skoro odokativno odmah utvrdio sta je. Covjek ima sve moguce diplome i doktor je Engleskoj kraljici. Ima par zahvalnica od nje.

    Sent from my TELEFON using TETRAPAK 4

  5. #180
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,119
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    ako sad zakaze, stice na pregled oko nove godine :-)

  6. #181
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Isto, cuo sam da nema sanse da ce uzet nesto da lijeci ako nije 100% uvjeren da je to to.

  7. #182
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Las Vegas
    Posts
    2,511
    Thanks Thanks Given 
    57
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Armagedon~ View Post
    pokusacu laicki da objasnim svoj problem ,posto ne znam strucan naziv.Dakle radi se o perutanju koze oko ociju tacnije iznad i ispod obrve i na gornjim ocnim kapcima kao i sa strane na krajevima ociju, koza je jako suva (prakticno oko citavog oka ) i javlja se nepodnosljiv svrab i koza je upaljeno crvena normalno nakon cesanja koje je nemoguce izbjeci. Koristio sam Sinopen,Pantenol i na kraju Elocom(kortikosterodi) koji jedino daje rezultate ali je problem sto se nakon 15 dana opet pojavi iritacija i perutanje(a cessce nanosenje je stetno). (je li neko imao slicnih problema i kako ih se oterasio ?)
    Ja mislim da je rijec o Ekcemu...sve u svemu,ako je to u pitanju,za to zvanicno ne postoji lijek,u krajnjem slucaju daju se kortikosteroidi kako bi ublazili svrab,a ovako ne znam,mazu se samo stalno hidratantne kreme jer je problem suva koza....znaci lijeka za ovo (opet ponavljam ako jeste Ekcem) nemas,vec se stanje kontrolise...imas na internetu milion alternativnih metoda lijecenja,sa raznim biljkama,melemima itd.

  8. #183
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,660
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Armagedon~ View Post
    pokusacu laicki da objasnim svoj problem ,posto ne znam strucan naziv.Dakle radi se o perutanju koze oko ociju tacnije iznad i ispod obrve i na gornjim ocnim kapcima kao i sa strane na krajevima ociju, koza je jako suva (prakticno oko citavog oka ) i javlja se nepodnosljiv svrab i koza je upaljeno crvena normalno nakon cesanja koje je nemoguce izbjeci. Koristio sam Sinopen,Pantenol i na kraju Elocom(kortikosterodi) koji jedino daje rezultate ali je problem sto se nakon 15 dana opet pojavi iritacija i perutanje(a cessce nanosenje je stetno). (je li neko imao slicnih problema i kako ih se oterasio ?)
    Probaj da peres Mycoseb samponom(ali nemoj da ti ulazi u oci).

  9. #184
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    PG City
    Posts
    2,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da nije taj Mycoseb malo preagresivan za kožu oko očiju?
    Antimikotik svakako, ali samo ako jeste gljivična infekcija. U tom slučaju, kortikosteroidima se ublažava svrab i čini se da je izliječena bolest, ali se u stvari samo maskira osnovna bolest, a simptomi se vrate nakon prestanka uzimanja k.s. E, sad - ima milion kožnih bolesti koje se ispoljavaju na isti način: svrab, crvenilo, perutanje, stvaranje plikova. Uzrok: gljivice, paraziti, bakterije, neka organska bolest, alergija i naj(ne)omiljeniji - uzrok nepoznat...

  10. #185
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,660
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Aquaria View Post
    Da nije taj Mycoseb malo preagresivan za kožu oko očiju?
    Antimikotik svakako, ali samo ako jeste gljivična infekcija. U tom slučaju, kortikosteroidima se ublažava svrab i čini se da je izliječena bolest, ali se u stvari samo maskira osnovna bolest, a simptomi se vrate nakon prestanka uzimanja k.s. E, sad - ima milion kožnih bolesti koje se ispoljavaju na isti način: svrab, crvenilo, perutanje, stvaranje plikova. Uzrok: gljivice, paraziti, bakterije, neka organska bolest, alergija i naj(ne)omiljeniji - uzrok nepoznat...
    Pa jes to malo nezgodno, pece ko djavo cak i kad ne udje u oci, ali je meni nesto slicno ovome sto je opisano skinuo za 2-3 dana. Svakako treba otic do doktora, posebno kad su oci u pitanju.

  11. #186
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Morat cu i ja kod Karadaglica zakazivat posto kod ovih nasih (blago receno) bogalja nema rasta ic
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  12. #187
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    859
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Aquaria View Post
    I od mene preporuka sa dr Karadaglića, bar što se tiče CG.

    @Armagedon - jesu li ti uzimali bris ili jesi li radio kakve testove? Koristiš li kreme, vlažne maramice, znojiš li se pretjerano (pitam zbog slivanja i zadržavanja znoja + prljavštine na tom dijelu lica), javlja li se sličan problem na drugim djelovima tijela (npr. vratu, gdje je koža relativno tanka)? I da li ti se problem javlja nezavisno ili nakon, recimo, izlaganja suncu, promjene posteljine, peškira, dodira prljavih ruku? Čak i voda može da bude problem, pa pokušaj da se umivaš flaširanom vodom.
    nikakve testove nijesam radio,bris nijesam vadio...nakon kreme(Dove i vazelina) cini mi se da se iritacija pojaca,u smilu svraba a perutanje nestane normalno zbog hidrantnosti krema,vlazne ne koristim a znojim se puno jer treniram a i inace se znojim, bas tada kad se znojim tada je svrab i najjaci, na vratu nista i ostalim djelovima tijela nista ,a nijesam nesto pratio mislio sam da nije mozda alergija na hranu jaja posto ih dosta jedem,a sunce i posteljina ne bih rekao. Pomislio sam da bi voda mozda mogala biti problem ili sapun,jer se cesto umivam pa mozda to isusuje kozu.

  13. #188
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    PG City
    Posts
    2,402
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moraćeš dati bris na analizu da bi se utvrdilo postoji li infekcija ili je ipak u pitanju nešto drugo (objasniće ti kako da se pripremiš za to, tipa - da se ne umivaš, da ništa ne stavljaš na kožu bar 24h da bi se uzeo što bolji uzorak). Do tad izbjegavaj sve osim neutralnog sapuna i Pantenola (ukoliko ne prave problem). Kad treniraš, obavezno nosi znojnicu preko čela, umivaj se flaširanom vodom (ne previše hladnom), obavezno čist i mek peškir i tapkanje (nikako brisanje). So iz znoja dodatno iritira kožu, pa je moguće i da je u pitanju upravo iritacija zbog znoja. I kapa/kačket i naočare za sunce obavezno, jer i toplota može da pogorša stanje (bez obzira na to što nisi primijetio da ima neke veze). Trudi se da ne trljaš/češeš kožu, već, ako te baš iziritira, bolje stavi hladne obloge da se zamiri.
    Uglavnom - prvo i osnovno je bris, jer džaba stavljati kortikosteroide ako imaš, recimo, gljivičnu infekciju (na koju sumnjam ovako, na "prvu loptu").

  14. #189
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    859
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvala ljudi, pokusavacu da se pridrzavam ovih savjeta, pa cemo vidjet sto dalje dermatolog je svakako neizbjezan

  15. #190
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,285
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Ljudi koji je najbolji dermatolog u Pg,djevojka mi ima mali problem sa pojacanim opadanjem kose,sve je kozmeticke proizvode probala i nije bas neke velike pomoci bilo,pa je odlucila da podje kod nekog dermatologa da vidi u cemu je problem. Unaprijed zahvalan za bilo koju informaciju

  16. #191
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,879
    Thanks Thanks Given 
    1,644
    Thanks Thanks Received 
    2,831
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    big-a iskreno samo dvije strane treba da pročitas ( od cijelog topika koji ima čak 8 )
    f6

  17. #192
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,285
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    big-a iskreno samo dvije strane treba da pročitas ( od cijelog topika koji ima čak 8 )
    Procitao sam vec,ali niko nije imao problem sa kosom,jer me konkretno za kosu zanima

  18. #193
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,879
    Thanks Thanks Given 
    1,644
    Thanks Thanks Received 
    2,831
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    a dobro tražio si dermatologa, ja ne znam sad ima li neko konkretno za to? je li bilo dje išla?
    f6

  19. #194
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    6,285
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    39
    Thanked in
    26 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by acs View Post
    a dobro tražio si dermatologa, ja ne znam sad ima li neko konkretno za to? je li bilo dje išla?
    Nije nidje,koristila je razne preparate a to joj je pocelo prije 5 godina kada je bila anemicna,i sada joj je sve odlicno samo sto joj kosa opada vise nego sto je normalno,pa sada trazi provjerenog privatnog ili drzavnog dermatologa da joj da dijagnozu neku

  20. #195
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,119
    Thanked in
    1,081 Posts

    Default

    odje su ti dermatolozi vrlo tražena kategorija a plus su baš baš izvikani...što se tiče Karadaglića, njega kod nas cijene jer je sa strane, a ovi koji sa strane dodju, taman ga vole ka mi ove naše....evo se pominje ovih dana neki doktor Štilet...ja vam nemam pojma bez da sam od nekoliko njih čula hvalu...je li ili nije dobar, nemam pojma
    Moja prijateljica se kune u njega, kao, spasio joj je ćerki lice jer je jedini našao pravu terapiju...onda je i ona išla i zadovoljna je, rad nekih promjena na koži...Mislim da ima ordinaciju preko morače nedje
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  21. #196
    Join Date
    Jun 2014
    Posts
    2,014
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moze li mi ko objasnititi kako stupiti u kontakt sa dr Karadaglićem i kad dolazi u CG?

    Molim vas broj telefona, adresa, ili websajt. Znam da ste napisali da dolazi kod boljevica, ali ja iskreno ne znam ko je boljevic niti gdje se nalazi. Pokusao sam na internet da nadjem vise info ali bezuspjesno.

  22. #197
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,879
    Thanks Thanks Given 
    1,644
    Thanks Thanks Received 
    2,831
    Thanked in
    1,224 Posts

    Default

    Boljevic 020262626
    f6

  23. #198
    Join Date
    Dec 2010
    Posts
    65
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    koliko procitah, niko ne za trenutno najboljeg na ovim prostorima, dr Filip Sher, samo je problem, sto on radi samo ju Bg, i malo je teze doci do njega, ali ne i nemoguce, ako koga bude interesovalo, mogu mu pojasniti... vidim da svih pucaju ++++ za karadaglica, moje iskustvo sa njim je negativno, ne bih sad da ga kudim, nijesam taj tip, ali kod njega - ne hvala.. mozda je on, tj vjerujem da jeste za neke osnovne stvari odlican, ali za malo komplikovanije po meni ne, valjda ga je i vrijeme pregazilo, meni je dao belosalic (najduze 21 dan), nekakve kreme itd itd, i da ih mazem vise narednih GODINA ili DECENIJA, zavisi koliko budem zivio, sa svojih 30g ????? da pojasnim belosallik je krema koja s emaze najduze 21 dan, ostale su neke kozmeticke... stanje posle te terapije- ISTO.. da ne duzim, malte ne identicno mom drugu, i njegovom bratu, dakle nikom od nas trojice nije pomogao.. ali rekoh ne bih da ga kudim, samo da dam predlog, ko ima ozbiljnije probleme sa kozom- dr Filip Sher i niko drugi, on je Bog za dermatologiju, ove nase ne bih ni sekunda komentarisao, dr Sher daje iskljucivo kreme koje spravljaju u apotecei 1 Maj u Bg, dakel nema ovih opasnih koje mahom karadaglic propisuje.. u mom slucaju dr Sher je u roku od 30 sekundi pogodio dijagnozu, tj pitao me imas li to to i to, ostao sam zapanjen, dok me Karadaglicn nije htio ni saslusati, na sve sto sam m htio reci odgovorio je - ''AJDE RECI ALI NIJE'', prije nego li me i cuje, i jos je dobro prosao sto nije dobio batine.. a primijetio sami podrugljivo ponasanje prema zenskoj populaciji koja se kretala okolo.. a recimo dr Sher je pogledom na ruke, na kontroli zakljucio da ne pijem vitamine koje mi je on propisao, vitamini koji nijesu vezani za problem sa kozom, nevjerovatno ali istinito... da ne smaram jer mozda nikog i ne intersuje da ide put Bg, ali eto nek se zna..
    i da, najvaznije- operaciju mladeza NIKAKO NIKAKO NIKAKO raditi bilo dje u cg, dakle jos jednom ponavljam NIKAKO I NIPOSTO!!! iskljucivo doktor Inic u BG, koj inace dolazi i u PG, i obavezno pregledati mladeze, jer nekim mozes raditi sto god hoces nece ti biti nista, a neki ce ti glavu ''uzeti'' sami od sebe... doktor Inic je inace radio uklanjanje mladeza pomenutom dermatologu Sheru, a on vjerovatno najbolje zna kome da povjeri tako nesto, a cak mi je jednom prilikom rekao za oca od njegove prijateljice kojoj su u pg radili uklanjanje mladeza, pa je posle morao u bg, i komplikacije i jedva se srecno zavrsilo.. nadam se da ce nekom ovaj roman od teksta pomoci, i da nijesam uzalud mlatio po tastaturi...

  24. #199
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    HITNO

    Dje moze da se uradi biopsija mladeza u Pg/CG?

    A moze i preporuka za Beograd.

    I da ne znate je li lose uraditi biopsiju istog mladeza 2 puta (vremenski razmak 2 dana max?)?
    Last edited by St.Dzonny; 17-07-14 at 21:31.

  25. #200
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    7
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Biopsiju mladeža možeš da uradiš kod bilo koga hirurga, a obično se ukloni cijeli mladež i onda se uradi patohistološki pregled. Zašto bi dva puta u razmaku od dva dana radio biopsiju mladeža?

Page 8 of 14 FirstFirst ... 456789101112 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Dermatolog
    By Margot in forum Centralni
    Replies: 3
    Last Post: 12-08-08, 09:26
  2. Dermatolog?
    By Sandman in forum Primorski
    Replies: 8
    Last Post: 27-07-08, 18:48
  3. Dermatolog
    By Gloralera in forum Centralni
    Replies: 41
    Last Post: 09-03-08, 13:51

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •