Page 10 of 14 FirstFirst ... 67891011121314 LastLast
Results 226 to 250 of 332

Thread: Dermatolog u Pg

  1. #226
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Vojvotk|nja od Fund|ne
    Posts
    20,926
    Thanks Thanks Given 
    1,011
    Thanks Thanks Received 
    1,852
    Thanked in
    704 Posts

    Default

    Dajte mi preporuku za stručnog dermatologa, zbog promjena na koži, preciznije, mladež na leđima, koji nije postojao ranije, sumnjive površine i skoro pa crne boje...
    Sell the Vatican, Feed the World!

  2. #227
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,809
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default

    pominjali smo ga ovdje- karadaglic koji dolazi iz bg u oridnaciju dr.boljevica-gornja gorica. broj nadji na net, dolazi jednom mjesecno
    f6

  3. #228
    Join Date
    Sep 2015
    Posts
    1
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zanima ima li iskustva sa crvenilom lica i kako da rijesim to , isao sam kod dermatologa ali bilo je uzaludno .. Razmisljam neku kremu da kupim

  4. #229
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by KRKNA View Post
    Dajte mi preporuku za stručnog dermatologa, zbog promjena na koži, preciznije, mladež na leđima, koji nije postojao ranije, sumnjive površine i skoro pa crne boje...
    Ili Karadaglić ili idi U BG! Nemoj odje bogoti!!!
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  5. #230
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,375
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NexusVI View Post
    Evo da pomognem kao neko sa beskrajnim iskustvom vezano za problem.

    Kortikosteroide preskakat ako je ikako moguce, ja sam se sredio njima, u nedostatku opcija i saznanja o alternativama (u datom trenutku). Tachno je da je tu dosta individualnog i da se mora probat, ali mogu sasvim empirijski da pomognem sta je dobro/shta da se proba, kao neko ko se rva sa tim vjerovatno duze nego sto su neki od vas stari.

    Za kosu,
    -Vichy shampon (u krv, 10-12€, ali s razlogom).
    -Uriage D.S. Gel Nettoyant slichne cijene chini mi se, oba po apotekama iskljuchivo. S tim sto ovim gelom mozete prati i druge djelove tijela.

    Oba preparata su elitna, iz mog ugla, naj od svega sto sam probao.

    (A valja probat i Head&shoulders, Mycoseb shamp. , Sebamed shamp., Clear, Dove anti-dendr. )



    Za ne-kosmate djelove tijela, aposolutna i primarna preporuka za:

    -Uriage D.S. emulsion , neinvazivna. ne-k.steroidna dzidza, sjajno smiruje i ublazava crvenilo/iritaciju. I ona je malo skuplja, ali vrijedi svaki dinar.


    Probati:

    -Nizoral krem (ketoconazol) , njega ne mozete da nabavite regularnim putem kod nas, makar ja nisam mogao.

    -Kreme koje se prave i zavise od tog kako vam "legnu" i kako ih napravi (onaj te ih muti), deshavalo mi se da dvije pravljene po istom receptu ne budu iste ni priblizno).

    I jedna preporuka sa strane, nju nijesam provjerio da valja provjerio, (nijesam jer mi je pomenuti Uriage sjajno pomogao),
    - Bioeliksir Dermio (euten).


    Meni naj leze/odgovaraju Uriage D.S. Gel & D.S. Emulsion​, preporuka.
    Ovaj Vichy sampon ima sad bez sulfata i ostalih jakih sastojaka, isto protiv peruti, ali u dvije opcije: za suvu i masnu kosu...Koji da uzmem, isto imam problema sa seboreicnim dermatitisom?

  6. #231
    Join Date
    Dec 2013
    Posts
    1,520
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    290
    Thanked in
    171 Posts

    Default

    ja koristim mycoseb shampon i kremu pravim u drzavnu apoteku dermatitis mi je bio zahvatio skoro 50% povrsine glave dje imam kosu to je katastrofa bilo spasio me ovaj sampon i ovu kremu sto pravim

  7. #232
    Join Date
    May 2005
    Location
    Karadag
    Posts
    6,448
    Thanks Thanks Given 
    22
    Thanks Thanks Received 
    52
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Mene je prije deset ujeo nekakvi pauk za ledja, to je bilo strasno, al nisam bio kod dermatologa, proslo je samo
    I nisam zidar, ali eto
    oko mene ceo zivot cigle, zgrade, blokovi i beton

  8. #233
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    4,149
    Thanks Thanks Given 
    658
    Thanks Thanks Received 
    687
    Thanked in
    336 Posts

    Default

    Ima li neko da preporuči dermatologa u Pg? Pročitao sam temu i vidim da se pominje svega par imena - valjda ima još neko ko nešto zna u ovome gradu. Osip je u pitanju.

    Bio sam kod Štileta, i nije mi riješio problem. Vidim svi proporučuju Karadaglića iz BG, ali on dolazi jedanput mjesečno, i vjerujem da je teško i doć do termina.
    Don't mind anything anyone tells you about anyone else. Judge everyone and everything for yourself.

  9. #234
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ne zna niko nista od ovih nasih, no zakazi pa cekaj Karadaglica.
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  10. #235
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,456
    Thanks Thanks Given 
    3,812
    Thanks Thanks Received 
    3,059
    Thanked in
    1,298 Posts

    Default

    Mislim da Karadaglic dolazi tek 1.09. i da ima jako malo prostora za termine. Znam da su rekli jednom prijatelju da zove tipa od 17-18 sati ne znam kojeg dana...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  11. #236
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,809
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default

    za karadaglica moras zakazat mjesec dana unaprijed. i to taj i taj dan da zovnes da ti kazu kad si.
    f6

  12. #237
    Join Date
    Aug 2016
    Posts
    195
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Imam jedno 5-6 mladeza koje bi rado makao.

    Vidim da to ljudi rade u okruzenju i nije stetno ili opasno kao sto sam mislio.

    Naravno pod uslovom da to radi dobar dermatolog

    Da li ima ko u pg da to radi da biste preporucili, i ako nema koliko bi me to kostalo u BG?

    Hvala

  13. #238
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    159
    Thanks Thanks Given 
    26
    Thanks Thanks Received 
    27
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Da li je neko radio Dermoskopiju(provjeru mladeza) u Cenex Medical kod dr Borovica,i kako je zadovoljan istim? Hvala.

  14. #239
    Join Date
    Jan 2014
    Posts
    155
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pozdrav svima prije svega, isčitao sam ovu temu i vidio da ima dosta korisnih savjeta pa rekoh da pokušam. Naime imao sam dugo problem s aknama, ništa nije išlo dok se samo od sebe nije riješilo tj. stanje se dosta stabilizovalo. Velikih sam problema imao sa leđima najviše ali to se danas koliko toliko stabilizovalo (nije idealno ali je podnošljivo).

    E sad ono zbog čega se javljam, prije možda dvije godine su mi se na ramenima, leđima pojavile ovi ne znam kako da opišem kao vazdušni mehurići, u boji kože možda malo bleđi. E sad se to ne vidi kad je koža zategnuta ali čim skupim primijetim. Nikada me nije svrbjelo ili nešta i bio sam zanemario to, mislio sam da su ožiljci ili neka depigmentacija. Skoro sam vidio to i na bradi imam (ako je to uopšte isto) ali to je bukvalno neprimijetno ovako. Evo slika ramena ako išta znači: https://postimg.cc/image/cb2ikvgav/

    Postavih ovo iz razloga jer čitanjem ove teme ukapirah da od dermatologa treba bježati u širokom luku... Šalu na stranu ako ima kakva krema ili šta da neko prepozna o čemu se radi a ako ne kog dermatolaga savjetujete?
    Hvala unaprijed.

  15. #240
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Postoji li koji dermatovenerolog da valja u Titograd? Ili znate li nekoga da valja da dolazi kod nas da obavlja preglede?
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  16. #241
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Evo čuh u jutarnjem da ima neki dr Ćurić...ako sam ja dobro shvatila taj je odnekud došao i kao veliki je stručnjak....evo googlam no mi je optika otipla u andrak ništa mi veza ne valja, još učitava polikliniku Filipović mi je izbacio na ovo ime provjeri ako ti je net bolji

    ovo je doktor ali nemam pojma gdj eradi ako nije u poliklinici Filipović
    https://plus.google.com/105071464818441504208
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  17. #242
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Pise da je kod Filipovica ali dermatolog ne dermatovenerolog.
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  18. #243
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    a što to ima veze momče? Venerologija se bavi ponim bolestima....ao a ti nijesi ovi s leđima.....ja čitam poruke ne gledam ko je pisao...ok ja vjerujem da ćeš nać nekoga ali u bolnicu našu ni lud ne idi....
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  19. #244
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Torino, Italy
    Posts
    468
    Thanks Thanks Given 
    50
    Thanks Thanks Received 
    40
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Moze li preporuka za nekog dobrog dermatologa u KBC ili nedje privatno ali za dijete?
    Ima li dermatolog u djeciju bolnicu ?

  20. #245
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    2
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mozes li meni poslati poruku sa nazivom te kreme,imam isti problem,namucih se! Spasavaj brate moj

  21. #246
    Join Date
    Jun 2017
    Posts
    2
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by minjo View Post
    Ja sam se 12 godina mucio sa seboreicnim dermatitisom,od Karadaglica pa na dalje,brdo potresenog novca i zivaca,sve ista prica i isti preparati,slucajno sam dosao do kreme(odobrena od Izraelskog ministarstva zdravlja),protiv seboreje,neurodematitisa i slicnih,mogu da je koriste i bebe,bez kortikosteroida,ono sto me mucilo deceniju,nestalo je za deset dana,moze se naci na netu,a poceli su i distribuciju po okolnim zemljama.Ovo ostalo,zamlacivanje i nista drugo.Ovo pisem za one koji imaju slican problem i znaju o cemu pgovorim.
    Mozes li meni poslati naziv te kreme imam isti problem godinama,namucih se! Spasavaj brate moj

  22. #247
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    717
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Pozdrav!

    Zna li neko gdje ima da se kupi Diprosalic krema
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Click image for larger version. 

Name:	dokteronline-diprosalic-1093-3-1435140005.jpg 
Views:	85 
Size:	7.7 KB 
ID:	157921  

  23. #248
    Join Date
    May 2018
    Location
    Pg
    Posts
    259
    Thanks Thanks Given 
    54
    Thanks Thanks Received 
    28
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by minjo View Post
    Ja sam se 12 godina mucio sa seboreicnim dermatitisom,od Karadaglica pa na dalje,brdo potresenog novca i zivaca,sve ista prica i isti preparati,slucajno sam dosao do kreme(odobrena od Izraelskog ministarstva zdravlja),protiv seboreje,neurodematitisa i slicnih,mogu da je koriste i bebe,bez kortikosteroida,ono sto me mucilo deceniju,nestalo je za deset dana,moze se naci na netu,a poceli su i distribuciju po okolnim zemljama.Ovo ostalo,zamlacivanje i nista drugo.Ovo pisem za one koji imaju slican problem i znaju o cemu pgovorim.
    Ako mozes da mi kazes naziv te kreme,jer imam isti problem,kreme do sad koje sam koristio pomazu samo kad namazem lice,cim se umijem opet ista prica..Hvala


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  24. #249
    Join Date
    Apr 2018
    Posts
    1
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    rekoše mi da postoji neki kozmetički salon FONTIS, (ili fontes, fontas...nemam pojma) koji drži neka žena koja je magistar kozmetologije, navodno sama pravi kreme na potpuno prirodan način, bez hemikalija bla, bla, bla, sjajan stručnjak za sve promjene na koži...mene zanima da li je neko koristio njene usluge i kakva su mu iskustva?
    Raspitah se danas kod par njih, i imala sam prilično loše preporuke, medjutim, ne iz prve ruke, nego prepričavanja koja se prenose "sa koljena na koljeno", tipa, kumi moje sestre od tetke je nagrdila lice i sl...pomogla je djevojci koja je imala prilično burnu reakciju na licu, ne zna se čime je izazvana ta prva reakcija, još burniju nakon terapije dr. Kludjerovića, tako da je sad lice u boljem stanju, mada ne sjajno, a prošlo je nekih par mjeseci od prve posjete fontisu (fontasu, fontesu...)

    Pobogu ljudi! Što dalje od Fontisa!
    Prodaju preparate, nepoznatog sastava, a ne pitaju vas da li ste alergični na nešto. Zar je to dermatologija!!! Nakon njihovog „tretmana“ završila sam kod izabranog lekara sa injekcijama urbazona, jer je moja reakcija na "fontisove" preparate bila katostrofalna!
    Kad sam pošla da im ovo predočim, najprije su se pravile lude, a na kraju je ispalo da ova žena, koja je magistar farmacije- nije čak ni ljekarka po struci! A ima svoju dermotološku kliniku. Kakvo joj je to opravdanje da nije znala da sam alergična na sastojak u preparatu?!!

  25. #250
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gala View Post
    Pobogu ljudi! Što dalje od Fontisa!
    Prodaju preparate, nepoznatog sastava, a ne pitaju vas da li ste alergični na nešto. Zar je to dermatologija!!! Nakon njihovog „tretmana“ završila sam kod izabranog lekara sa injekcijama urbazona, jer je moja reakcija na "fontisove" preparate bila katostrofalna!
    Kad sam pošla da im ovo predočim, najprije su se pravile lude, a na kraju je ispalo da ova žena, koja je magistar farmacije- nije čak ni ljekarka po struci! A ima svoju dermotološku kliniku. Kakvo joj je to opravdanje da nije znala da sam alergična na sastojak u preparatu?!!
    a na koju foru može neko ko je završio farmaciju biti i ljekarka po struci??? Da sturira prvo farmaciju 6 godina, pa medicinu 6 pa da specijalizira dermatologiju još 4...ja imam pozitivno iskustvo, štaviše sjajno iskustvo sa Fontisom i nemoj biti isključiva....ako si alergična na neki preparat nije kriv niko...desava se...ne bi ti ni dr znao da si alergična...meni je dr dao lijek na koji nijesam bila alergična ali postadoh...loša sreća
    I nema dermatološku kliniku, nego ima kozmetički salon

    Inače, bila sam u bolnicu kod dermatologa, neka doktorica mlađa, ravne kose malo ispod ramena, plava, ekavski govori rekla bih Nišlijka, barem mi njen akcenat to govori, i mogu vam reći baš mi je pomogla...odmah nakon primjene pravog kortikosteroida koji mi je dala mi se povukla promjena na koži i to nakon više godina, konačno
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

Page 10 of 14 FirstFirst ... 67891011121314 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Dermatolog
    By Margot in forum Centralni
    Replies: 3
    Last Post: 12-08-08, 10:26
  2. Dermatolog?
    By Sandman in forum Primorski
    Replies: 8
    Last Post: 27-07-08, 19:48
  3. Dermatolog
    By Gloralera in forum Centralni
    Replies: 41
    Last Post: 09-03-08, 14:51

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •