Page 12 of 14 FirstFirst ... 2891011121314 LastLast
Results 276 to 300 of 332

Thread: Dermatolog u Pg

  1. #276
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,647
    Thanks Thanks Given 
    2,664
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    496 Posts

    Default

    Plus neka krema za akne 20 eura ,te mogu kosu u tursku usadit da doplatim jos malo
    Nek mi delija smanji malo drkicu, pa ce mu pufice proc same

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  2. #277
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Možda ima manjak samopouzdanja jer mu se čini da nije važan u/svom okruženju? Da njegovo mišljenje nije važno? Možda se osjeća inferiorno (mlad/neiskusan)? Možda misli da roditelji nemaju vjeru u njega? Možda se osjeća besmisleno? Možda reakcijama po koži želi da privuče pažnju na sebe - kako bi ga neko saslušao?
    Misliš da to nije vrijedno 50 eura? 100 eura? 1000 eura?

    Ono jes, ako hoćemo da budemo površni i u odnosu sa svojom djecom, najlakše je da ih obilježimo dodatno, “posramimo ih“, razvijemo osjećaj krivice jer nas bacaju u tošak, i očekujemo da će posljedice svega toga proći same od sebe.

    Nemoj da se ljutiš, ovo ti najiskrenije kažem i sa dobrom namjerom, da makar ti budeš osoba koja će svom djetetu da bilduje samopouzdanje iako se ono samo ne osjeća sigurno u datom trenutku. Popričaj sa njim da li ima nešto što ga muči, misli li nešto loše o sebi, i da li misli da vam nije važan. Otvorena komunikacija i spremnost da se čuje i kritika sopstvenog djeteta je odlika zrelih roditelja.
    "I shut my mouth and hold the light"

  3. #278
    Join Date
    Feb 2020
    Posts
    507
    Thanks Thanks Given 
    384
    Thanks Thanks Received 
    96
    Thanked in
    78 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Gambler View Post
    Ja imam vitiligo. Koristio sam Elidel 1%, bacene pare. Cak mi se mozda i pogorsalo. Ne mogu procijeniti je li se prosirilo ili su se pregrupislai pigmenti da se tako izrazim. Mislim da necu nista vise ni koristiti od preparata. Ako ti je sto pomoglo, pisi.
    Koristio sam vitix gel i tablete, to je na puževoj bazi ono sto da ti kazem samo sam mjesec dana koristio jer nisam mogao finansijski to da ispratim. Nisam mogao za mjeseca dana da osjetim neki napredak ali mislim da nije los preparat. Ja evo zivim sa ovim fala bogu bez problema samo kad se malo vise izlozim na sunce pocrveni mi sloj koze dje je vitiligo izrazen. Imam ga svudje po tijelu u zadnje dvije godine mi se na ledja pojavila tacka od nekoliko centimetara jer sae nisam pazio od sunca a i valjda ima stres sa tim veze.

  4. #279
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,647
    Thanks Thanks Given 
    2,664
    Thanks Thanks Received 
    1,060
    Thanked in
    496 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by tigrovo_oko View Post
    Možda ima manjak samopouzdanja jer mu se čini da nije važan u/svom okruženju? Da njegovo mišljenje nije važno? Možda se osjeća inferiorno (mlad/neiskusan)? Možda misli da roditelji nemaju vjeru u njega? Možda se osjeća besmisleno? Možda reakcijama po koži želi da privuče pažnju na sebe - kako bi ga neko saslušao?
    Misliš da to nije vrijedno 50 eura? 100 eura? 1000 eura?

    Ono jes, ako hoćemo da budemo površni i u odnosu sa svojom djecom, najlakše je da ih obilježimo dodatno, “posramimo ih“, razvijemo osjećaj krivice jer nas bacaju u tošak, i očekujemo da će posljedice svega toga proći same od sebe.

    Nemoj da se ljutiš, ovo ti najiskrenije kažem i sa dobrom namjerom, da makar ti budeš osoba koja će svom djetetu da bilduje samopouzdanje iako se ono samo ne osjeća sigurno u datom trenutku. Popričaj sa njim da li ima nešto što ga muči, misli li nešto loše o sebi, i da li misli da vam nije važan. Otvorena komunikacija i spremnost da se čuje i kritika sopstvenog djeteta je odlika zrelih roditelja.
    Ako sam bacio koju salu na svoj i njegov racun, a na racun cijene pregleda,dje ojde junace ,jos malo pa scenario za film sastavi .nije bolestan daleko bilo ,da mi je zao dat pare za svoje dijete.
    Komentar se odnosio na cijenu pregleda ne lijecenja.ne znaci da post zasluzuje da mi ti odje dajes neke bolesne kvalifikacije.sto je s mozgom jbt ?odakle tebi pravo da ulazis u zonu privatnosti i konstrukcije zbog cijene pregleda na racun pubertetskih akni.
    Wtf

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  5. #280
    Join Date
    Aug 2011
    Posts
    6,064
    Thanks Thanks Given 
    496
    Thanks Thanks Received 
    423
    Thanked in
    234 Posts

    Default

    Aoo,sto bi ovo jbt..

    Sent from my Redmi Note 8 using Tapatalk

  6. #281
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    this escalated quickly
    She is only here to annoy herself!

  7. #282
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    6,142
    Thanks Thanks Given 
    254
    Thanks Thanks Received 
    1,140
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aleksa111111 View Post
    Ako sam bacio koju salu na svoj i njegov racun, a na racun cijene pregleda,dje ojde junace ,jos malo pa scenario za film sastavi .nije bolestan daleko bilo ,da mi je zao dat pare za svoje dijete.
    Komentar se odnosio na cijenu pregleda ne lijecenja.ne znaci da post zasluzuje da mi ti odje dajes neke bolesne kvalifikacije.sto je s mozgom jbt ?odakle tebi pravo da ulazis u zonu privatnosti i konstrukcije zbog cijene pregleda na racun pubertetskih akni.
    Wtf

    Послато са SM-N960F помоћу Тапатока
    Realno, najmanje je doktor i njegova cijena uzrok nečijeg stanja, a još manje drkanje. Šala nije smiješna, i zanima me jesi li mu to u lice rekao ili si samo ovdje dušio? Strašno.

    Pubertet sa sobom nosi svakakve promjene, posebno hormonalne i da bi se uzrok nečeg otkrio potrebno je razumijevanje simptoma, podrška, znanje i vrijeme.
    Navela sam kako možeš lako i jeftino da dođeš do uzroka, i onda će mu i obična pantenol krema učinjeti "čudo". U suprotnom, ni najskuplja neće biti dovoljno dobra, to je jednostavno tako. Organizam ima potencijal da sam sebe iscijeli, ali za to je neophodno da se do uzroka dođe. Kreme samo saniraju spoljašnjost, ne i nutrinu.
    Takođe, ishrana - manje masne hrane (masne grickalice), hrane pune emulgatora, šećera, mlječne čokolade, kafe, alkohol... Poželjna je fizička aktivnost, pa i drkanje, jer će se sigurno lijepo osjećati nakon toga. Lijepe misli spram sebe, bildovanje samopouzdanja, pohvala od roditelja, podrška... To su sve sitni detalji ali koji znače. I evo daju se besplatno. Ne tebi, nego bilo ko da dođe na ovu temu, može da pročita ne kako je neki dr skup, kako mu je izazov (kožni problem) "skup" za rješavanje, nego kuda da traži uzrok i prikuplja info, isprobava i nađe rješenje.

    U "zonu privatnosti" se ušlo samo iz razloga jer, iako vjerujem da ima puno gorih riječi i radnji koje roditelji kažu/rade svojoj djeci - posprdavanje sa njihovim trenutnim izazovima nije i nikad neće biti, što se mene tiče, ni opšteprihvaćeno, ni zdravo, ni dozvoljeno da se ponavlja. To što je to društveno prihvaćeno kod nas, i na tome vas podižu, ne mijenja činjenicu da je štetno i bolesno.
    "I shut my mouth and hold the light"

  8. #283
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,673
    Thanks Thanks Given 
    1,248
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    570 Posts

    Default

    Dr Karadaglic iz Beograda dje radi kad dodje u PG?


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  9. #284
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,936
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    908
    Thanked in
    482 Posts

    Default

    Da se nisi osuo po murici? :-)
    Nisam siguran da li i dalje ali je radio nedje kod NK semafora davno.

    Послато са SM-N986B помоћу Тапатока
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  10. #285
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    14,673
    Thanks Thanks Given 
    1,248
    Thanks Thanks Received 
    874
    Thanked in
    570 Posts

    Default Dermatolog u Pg

    Cuti ne daj boze Ne, nego su mi iskocile plantarne bradavice na petu, evo 2 godine muku mucim s njima jer boli kad setam. A cuo sam i ja da je kod nk semafora ali ne znam dje tacno


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Postoje dvije velike ekipe u Milanu - Inter i Inter Primavera. Giuseppe Peppino Prisco.

  11. #286
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    11,936
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    908
    Thanked in
    482 Posts

    Default

    Bio je nedje onamo oko restorana Cetinje ali sad se ne mogu sjetiti dje sanse nema.

    Послато са SM-N986B помоћу Тапатока
    doslo vrjeme da se promijeni potpis :)

  12. #287
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    880
    Thanks Thanks Given 
    1,838
    Thanks Thanks Received 
    202
    Thanked in
    131 Posts

  13. #288
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Odinacija Boljević tamo na Cetinjskom putu...tamo ej dolazio godinama, vjerujem i sad Inače imate sjajnog dr sa VMA dermatologa prof.dr Zeljko Mijušković dolazi u Natal u PG...
    https://ordinacijanatal.me/doktori/p...ko-mijuskovic/
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  14. #289
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    5
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kojeg biste dermatovenerologa preporucili na osnovu licnog iskustva? Da je temeljan, posvecen, strucan...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #290
    Join Date
    Jan 2012
    Posts
    717
    Thanks Thanks Given 
    29
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Odinacija Boljević tamo na Cetinjskom putu...tamo ej dolazio godinama, vjerujem i sad Inače imate sjajnog dr sa VMA dermatologa prof.dr Zeljko Mijušković dolazi u Natal u PG...
    https://ordinacijanatal.me/doktori/p...ko-mijuskovic/
    Bio kod Boljevica, dolazi iz BG Karadaglić

    Pregled trajao manje od 10min, 50eura, kontrola svakih mjesec dana 30e ptegled 5min, bukvalno ništa čovek ne kaže, samo prepisuje razne kreme. Od kojih meni ništa nije pomoglo.

    Sent from my SM-G965F using Tapatalk

  16. #291
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    658
    Thanks Thanks Given 
    358
    Thanks Thanks Received 
    258
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Inače imate sjajnog dr sa VMA dermatologa prof.dr Zeljko Mijušković dolazi u Natal u PG...
    https://ordinacijanatal.me/doktori/p...ko-mijuskovic/
    Svaka preporuka, čovjek je prvo dobar psiholog pa dermatolog-onkolog. Znači, natenane te pregleda, ne žuri, polako sve objasni, ništa mu nije teško ni da objasni, ni da pogleda i zadrži se koliko god treba. Ne samo što ima ogromno iskustvo i znanje, i što je načelnik odjeljena dermatologije na VMA, nego što je nevjerovatno ljubazan i obazriv, znači proste pare. Čovjek je specijalizovao tumore kože i ako vas što brine, ne vjerujem da imamo bolju adresu u CG. Dolazi jednom mjesečno u Natal.

    Hvala @zvoncica na preporuci.

  17. The Following User Says Thank You to Stewie For This Useful Post:


  18. #292
    Join Date
    Sep 2015
    Location
    podgorica
    Posts
    2,069
    Thanks Thanks Given 
    14
    Thanks Thanks Received 
    142
    Thanked in
    92 Posts

    Default

    Da nema neko neku preporuku gdje bih privatno mogao da skinem jednu kao bradavicu sa ruke, nije velika...al smeta. Ili da zovem sve redom...

    Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
    ПОДГОРИЧКА БУДУЋНОСТ !

  19. #293
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,807
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default

    Ono u centar ulica slobode iznad cosmeticsa. Tecnim azotom


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  20. #294
    Join Date
    Sep 2014
    Posts
    660
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    22
    Thanked in
    20 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by aleksa111111 View Post
    Sramota, pregled za dijete kod karadaglica,ord boljevic digli sa 30 na 50€. jbm ti zivot.
    ja sam kod Karadaglića bio ravno 11 puta od 2013.

    Kad sam došao prvi put, rekao sam mu imam problema sa dermatitisom i peruti. Koristio sam Sinoderm (prepisao onaj kod Mantre, zaboravih rpezime) i Dercos protiv peruti. Popljuvao je prepisani Sinoderm (očekivani) kao i Dercos. Dao mi je da pravim neke kreme u privantoj apoteci i Head and Shoulders. Uglavnom se održavalo stanje bolesti, sa povremenim pogoršanjima, gdje je prepisivao kortikosteroide privremeno itd.

    U februaru ove godine sam bio na pregledu posle 2 godine. Dao mi je da korisitm neku kremu koja se može nabaviti samo u Skadru i rekao da koristim Dercos, kaže sad se reklamiraju u Srbiji koristeći njegovo ime.

    Mislim da mi nema vajde više kod njega da idem.

    Jel išao neko u Fontis?

  21. #295
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,864
    Thanks Thanks Given 
    1,632
    Thanks Thanks Received 
    2,807
    Thanked in
    1,217 Posts

    Default

    Fontis ni pod razno.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    f6

  22. #296
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,269 Posts

    Default

    pođi kod Mijuškovića u BG mada mislim da dolazi i ovdje ali ne znam gdje (ona klinika kod vezirovog će bit najprije), jeste skup tipa 60e za pregled ali makar zna
    She is only here to annoy herself!

  23. #297
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by arlekino View Post
    ja sam kod Karadaglića bio ravno 11 puta od 2013.

    Kad sam došao prvi put, rekao sam mu imam problema sa dermatitisom i peruti. Koristio sam Sinoderm (prepisao onaj kod Mantre, zaboravih rpezime) i Dercos protiv peruti. Popljuvao je prepisani Sinoderm (očekivani) kao i Dercos. Dao mi je da pravim neke kreme u privantoj apoteci i Head and Shoulders. Uglavnom se održavalo stanje bolesti, sa povremenim pogoršanjima, gdje je prepisivao kortikosteroide privremeno itd.

    U februaru ove godine sam bio na pregledu posle 2 godine. Dao mi je da korisitm neku kremu koja se može nabaviti samo u Skadru i rekao da koristim Dercos, kaže sad se reklamiraju u Srbiji koristeći njegovo ime.

    Mislim da mi nema vajde više kod njega da idem.

    Jel išao neko u Fontis?
    Ja imma sjajno iskustvo sa Fontisom, mada je ovdje na forumu bila neka priča o tome kako tamo ni pod razno ne treba ići....ja nijesam saglasna, meni je jako pomogla njihova krema protiv nekih dermatitisa po šakama, mislim da ga zovu atopijski dermatitis ili tako nekako...a nijesu jeftini nimalo...samo sam htjela da kažem da je meni g. Slavica iz Fontisa pomogla
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  24. #298
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,407
    Thanks Thanks Given 
    1,602
    Thanks Thanks Received 
    1,704
    Thanked in
    1,022 Posts

    Default

    Što se fontisa tiče,i bradavica,mogao bi do sjutra da pisem. 10terapija x15e,+ tunel,+ gorivo,bradavice kod djeteta nisu pale sve,ima ih vise. Dala je neku tecnost naplatila naravno,i sada je rekla da ima kremu koja kosta ni manje ni vise 75e.
    Reko sam je za kremu,hvala al zaista nije nam potrebna. Rekla da je dijete netoleratnu na hranu,zato izlaze i da mora organizam da se očisti. Eto čistimo organizam,al nema rezultata.
    Zadnje 3 dana uzeo mladi bijeli luk,da mazem sa njim,reko mi je prijatelj da on skid i da vidim oce li pomoci. Ne mora mladi,nego starom je jak miris i nezgonom su mjestu i smeta djetetu.


    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  25. #299
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,744
    Thanks Thanks Given 
    10,837
    Thanks Thanks Received 
    2,116
    Thanked in
    1,078 Posts

    Default

    Nijesi jedini koji se žali, a ja sam recimo preko preporuke ljekara pošla tamo, tj nijesam odmah potrčala, nego je pošto sam od dr čula za Fontis i pohvale na račun tih kremica, još jedna koleginica se potpuno nenadano pohvalila kako su joj neki problem sa kožom lica riješili, pa se druga nadoveza kako je njenome nekome tamo neke ekceme koje su godinama liječili djetetu jedino Slavica pomogla i ja bogami odoh i ne pokajah se. Eto...
    A što se bradavica tiče, virusne su je li tako? Ili?
    Narodni ljekovi za bradavice, mada nijesam čula nekoga kome je pomoglo, ali kazu da se namaze onim bijelim mlijekom od smokve, kad je ubereš...nijesam probala jer meni to mlijeko ne pogoduje mojim osjetljivim rukama i jedva jedem smokve, iako ih obozavam, zbog toga...i najsmješniji narodni lijek, ubjedjivali su me ljudi da je to 100 posto "lijek" za bradavice, veli, da ti neko pljune na bradavicu iznenada?! Ne znam kako da nacilja čovjek da ne promaši.....kao da s eonaj ko ima bradavicu iznenadi, ono "što me pljuješ?!" Bez šale, pokušajte sa nekim travama i tako nečim prirodnim, iako sam ja obozavatelj klasične medicine, ali ishvatih da vam ona nije ponudila rješenje do sad...ne znam da li tečni azot to skida, jer znam da one viseće skida ladno?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  26. #300
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,440
    Thanks Thanks Given 
    5,234
    Thanks Thanks Received 
    3,744
    Thanked in
    1,493 Posts

    Default

    Ja sam kao mali imao bradavice na rukama, majku je neko naucio i ona bi mi svako vece pred spavanje liznula par puta bradavice. Tako je to i rijeseno. Vjerovatno ta pljuvacna kisjelina moze da pomogne. A nas narod kao nas odmah dodao da te neko pljune krivuci

    Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

Page 12 of 14 FirstFirst ... 2891011121314 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Dermatolog
    By Margot in forum Centralni
    Replies: 3
    Last Post: 12-08-08, 10:26
  2. Dermatolog?
    By Sandman in forum Primorski
    Replies: 8
    Last Post: 27-07-08, 19:48
  3. Dermatolog
    By Gloralera in forum Centralni
    Replies: 41
    Last Post: 09-03-08, 14:51

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •