Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 55

Thread: PRAVDA NA CGi nachin

  1. #1
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default PRAVDA NA CGi nachin

    Franca osumnjičen za utaju poreza

    POLICIJA PODNIJELA KRIVIČNU PRIJAVU PROTIV VLASNIKA „MESOPROMETA”, ON NEGIRA TE NAVODE

    Podgorica - Bjelopoljska policija podnijela je krivičnu prijavu protiv sugrađanina Hilmije France (55), vlasnika i izvršnog direktora firme “Mesopromet” zbog sumnje da je počinio krivično djelo “utaja poreza i doprinosa”.
    Prijava je podnijeta i protiv Ermina France (40) iz Bijelog Polja, zaposlenog kao poslovođa u prodajnom objektu te firme u Beranama, saopšteno je iz Uprave policije.
    Hilmija Franca izjavio je sinoć “Vijestima” da je “hiljadu odsto siguran da je u toj firmi sve rađeno čisto i da će to dokazati tokom daljeg postupka”.
    Sumnja se da je on, kako je navela policija, u periodu od 2003. do 2008. godine, kao vlasnik - izvršni direktor u firmi “Mesopromet”, u namjeri da izbjegne potpuno ili djelimično plaćanje poreza, doprinosa i drugih dažbina, nadležnom organu dao lažne podatke o stečenim prihodima, prodatoj robi i drugim činjenicama, koje su od značaja za utvrđivanje poreske obaveze.
    On, kako se sumnja, prilikom obavezne prijave prodate robe nije prijavio stečeni prihod za navedeni period u iznosu od 987.833 eura, od kojeg iznosa je bio dužan da u budžet Crne Gore uplati porez od 143.552 eura.
    Ermin Franca je, sumnja se, kao poslovođa u navedenoj firmi u istom periodu, takođe u cilju izbjegavanja plaćanja poreza, izvršio storniranje - anuliranje 47.550 fiskalnih računa, na kojima je evidentiran ukupan prihod od 987.833 eura, te je time utajio pomenuti iznos predviđen za oporezivanje.
    Vlasnik “Mesoprometa”je sinoć za “Vijesti” objasnio da je do greške došlo zbog fiskalne kase u kojoj su trgovci u njihovoj prodavnici u Beranama, kucali prodatu robu.
    “Tokom prodaje hrane trgovac-operater na kasi je recimo greškom unosio umjesto 800 grama nekog mesa, kao da je prodao 800 kilograma. Trgovci su kasnije taj račun stornirali, međutim, na toj kasi u Beranama su ostali tragovi koje su prvi očitali ljudi iz Poreske uprave. Kasnije kada su shvatili o čemu je riječ oni su nam izdali zapisnik da je sve čisto i po pravilu, međutim, nedugo poslije toga su kod nas stigli inspektori policije koji su “prečešljali svu dokumenatciju”, rekao je Franca.
    On je naveo da u svojoj firmi sve radi čisto i da godišnje ima promet i preko 20 miliona eura.
    “Pored tolikog prometa, zar bi se bavio tako sitnim prevarama. Uostalom, nepravilnosti su uočene samo u toj prodavnici u Beranama ali ne i u drugih 16 naših objekata. Ništa mi nije jasno, niti čija je ovo igra ali samo jedno znam da ću dokazati da je sve rađeno po propisima”, poručio je Franca, koji je vlasnik firme koja proizvodi, prerađuje i prodaje meso i mesne prerađevine.
    Kod toliko lopova , dilera , agencija i bordova drzavnih direktora, koji za tri mjeseca "rada" uzmu otpremninu od 180 000 eura, sa chlanskom knjizicom DPSDPovaca,
    PORESKE SLUZBE NAPALE FRANCU,
    FRANCA IH IZELA,
    koji zaposhljava 500 radnika, i uplati 11 miliona poreza i dadzbina u DRZAVNI BUDZET.

    OVO JE OPOMENA,
    ZA SVE KOJI ZELE DA SE OBOGATE OD POSHTENOG RADA,
    UMJESTO DRZAVA; DA DAJE FRANCI SUBVENCIJE; ZA PRERADU POLJOPRIVREDNIH PROIZVODA,
    ONI OCE DA KOLJU VOLA; ZBOG DVA CEVAPA I JEDNE PLJESKAVICE.

    SHTO CHINJE PORESKE DODVORICE; MUVE OKO GOSPODAREVE GUZICE.
    Last edited by milovan; 22-08-09 at 01:12.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  2. #2
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Crna Gora
    Posts
    10,418
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    11
    Thanked in
    11 Posts

    Default Ključ u bravu pa neka radnike hrane Bjelopoljski četnici iz finansijske policije

    Da sam na njegovo mjesto, zatvorio bih firmu, odselio i razvio posao neđe drugo.
    500 radnika kući!
    Kraj uplaćivanja poreza u budžet Crne Gore.
    Franca utajio 140 000 eura. Koja logika! :burp:
    Last edited by Ćipur; 22-08-09 at 01:40.

  3. #3
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Da sam na njegovo mjesto, zatvorio bih firmu, odselio i razvio posao neđe drugo.
    500 radnika kući!
    Kraj uplaćivanja poreza u budžet Crne Gore.
    Franca utajio 140 000 eura. Koja logika! :burp:
    Ovo je privatna DRZAVA,
    samo chlanovi porodice DPSDPovaca,
    su pod staklenim zvonom,
    tuzioca,sudija i policije,
    svi ostali, su mete za STRIJELJANJE.
    SRAM IH I STID BILA,
    OD GUZICE, KAD OBRAZA NEMAJU.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  4. #4
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Ovo je privatna DRZAVA,
    samo chlanovi porodice DPSDPovaca,
    su pod staklenim zvonom,
    tuzioca,sudija i policije,
    svi ostali, su mete za STRIJELJANJE.
    SRAM IH I STID BILA,
    OD GUZICE, KAD OBRAZA NEMAJU.
    Svuđe li je isto, ko da nas je jedna majka rađala.

  5. #5
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    14,038
    Thanks Thanks Given 
    5,042
    Thanks Thanks Received 
    2,446
    Thanked in
    1,318 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post


    Kod toliko lopova , dilera , agencija i bordova drzavnih direktora, koji za tri mjeseca "rada" uzmu otpremninu od 180 000 eura, sa chlanskom knjizicom DPSDPovaca,
    PORESKE SLUZBE NAPALE FRANCU,
    FRANCA IH IZELA,
    koji zaposhljava 500 radnika, i uplati 11 miliona poreza i dadzbina u DRZAVNI BUDZET.

    OVO JE OPOMENA,
    ZA SVE KOJI ZELE DA SE OBOGATE OD POSHTENOG RADA,
    UMJESTO DRZAVA; DA DAJE FRANCI SUBVENCIJE; ZA PRERADU POLJOPRIVREDNIH PROIZVODA,
    ONI OCE DA KOLJU VOLA; ZBOG DVA CEVAPA I JEDNE PLJESKAVICE.

    SHTO CHINJE PORESKE DODVORICE; MUVE OKO GOSPODAREVE GUZICE.
    Zaista sramno...no dobro veli Cipur,da!

  6. #6
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    1,345
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Exclamation

    Quote Originally Posted by milovan View Post


    Kod toliko lopova , dilera , agencija i bordova drzavnih direktora, koji za tri mjeseca "rada" uzmu otpremninu od 180 000 eura, sa chlanskom knjizicom DPSDPovaca,
    PORESKE SLUZBE NAPALE FRANCU,
    FRANCA IH IZELA,
    koji zaposhljava 500 radnika, i uplati 11 miliona poreza i dadzbina u DRZAVNI BUDZET.

    OVO JE OPOMENA,
    ZA SVE KOJI ZELE DA SE OBOGATE OD POSHTENOG RADA,
    UMJESTO DRZAVA; DA DAJE FRANCI SUBVENCIJE; ZA PRERADU POLJOPRIVREDNIH PROIZVODA,
    ONI OCE DA KOLJU VOLA; ZBOG DVA CEVAPA I JEDNE PLJESKAVICE.

    SHTO CHINJE PORESKE DODVORICE; MUVE OKO GOSPODAREVE GUZICE.
    svaki dan sve vise i vise slicnih vijesti..polako idemo ka dnu ako vec nismo tu..

  7. #7
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    436
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Ovo je privatna DRZAVA,
    samo chlanovi porodice DPSDPovaca,
    su pod staklenim zvonom,
    tuzioca,sudija i policije,
    svi ostali, su mete za STRIJELJANJE.
    SRAM IH I STID BILA,
    OD GUZICE, KAD OBRAZA NEMAJU.
    Kako preživjeti sa ovim platama



    Reče jedan čo\'ek prije 3,5 godine pred nekoliko hiljada građana što na trgu, što preko TV, da će prosječna plata u Crnoj Gori biti 500 eura i više, ali ja lično to još ne osjetih, već samo kako me \'\'udaraju\'\' po ušima i uplaćuju mi neki jad od plate. Tobože završih fakultet prije nekoliko godina i nadah se nečemu poslije toga.
    Meni je 29 god, jadim (umjesto “j” bi trebalo da stoji “r”, ali je ovako bolje) u jednoj poludržavnoj firmi i (može se tako nazvati jer ni oni sami ne znaju da li da je privatizuju ili da se i dalje \'\'maze\'\' sa državom), inžinjer sam i imam platu od 370 eura plus topli od 25 eura, kojeg ne računam u platu.
    Na svu moju sreću, taj JAD od plate biće (pretpostavljam) redovan još jedno 4-5 mjeseci i poslije toga ću da se pitam što se desilo s njom.
    Dakle, primim 370 eura i odmah u startu počnem da plaćam:
    I faza troškova - račun za fiksni 15 eura, mobilni 35 eura, kablovska 9 eura, struja 25 eura, kao poslovni, a bogomi i mladi čovjek, i ja kao i SVI imam nekakvu master karticu, pa i na nju uplaćujem 50 eura mjesečno, studentski 15 eura i to je prva faza troškova koja ukupno iznosi: 149 eura.
    II faza - kao momak od 29 godina, željan sam izlazaka, putovanja, dobrog izgleda, pa s obzirom na to da je podgorički noćni život postao kao jedna noć izlaska u bilo kojem evropskom gradskom centru i meni za jednu noć \'\'išeta\'\' iz džepa od 30 do 40 eura (ne mogu izaći sa 5 eura u grad, jer se uvijek nađe neki dobar prijatelj/ica kome treba poslati piće - srećom ne izlazim svaku noć), znači, kad se na onih 149 iz prve faze doda iznos iz druge, to je ukupno: 179 eura.
    III faza - (odjeća/obuća) - dobre i kvalitetne farmerice koštaju između 50 eura na sniženju i 150 eura bez socialnog programa. Kupujem ove od 60, košulju plaćam 30, čarape i donji veš oko 30, patike 60 i cipele 80. (Ovo nisu butici Armani, Pal Zileri i njima slični, već standardni PG butici u kojima smo se oblačili prije dolaska čuvene \'Delte\' ). Ukupni iznos je: 260 eura, pa kad se doda ukupna suma iz prve dvije faze i sabere se sa ovom trećom fazom, iznos je: 439 eura (meni je plata i dalje 370 + topli od 25).
    IV faza bez koje se ne može - hrana. Mjesečno mi pođe od 30 do 60 eura, a sve zavisi od toga koliko sam gladan, a toboš, mrčo, živim sam. Ukupni iznos je tragičan, pa ga neću računati, ali Vi čitaoci ćete vidjeti koliko je na kraju i ocijeniti da li je to za žaljenje.
    Kažite mi \'\'dragi\'\' političari: kako da sjutra osnujem porodicu; kako da pođem negdje po Evropi; kako da živim punim plućima ovaj život; kako da vidim neku drugačiju kulturu; kako da osjetim svoju mladost ako imam platu od 370 plus topli od 25 eura, a troškove od 469 eura, kad nisam puno gladan i 499 kad sam gladan?
    Lako je meni za vas, vi kao gospoda (kad kažem kao, ne mislim da ste 100% gospoda) uđete malo u Skupštinu, svađate se reda radi, a i da vam dan prođe, ne riješite ništa što se tiče životnog standarda, igrate se akcizama toplo/hladno, vozate se malo službenim kolima, putujete... A ovamo preko TV i novinskih medija \'\'prosipate\'\' neku nepodnošljivost jedni prema drugima, ali se zato dobro zavolite kad primite partijske - skupštinske plate, dobre tople obroke i prevoze.
    Za vas se može reći da vam para pada s neba, a za nas jadnike, stanovnike siromašne i bespravne ekonomske države se ne može ništa reći, samo ostaje da nas žalite koliko smo jadni, što na kraju i jesmo!
    (Uputstvo: poslije čitanja ne obraćajte mnogo pažnje na ovaj tekst koji je napisao tamo neko, možete ga arhivirati, kopirati, sačuvati, iscijepati, zapaliti... Autorskih prava nema)

    Nenad Grbović, dipl.ing.pom.
    (elektornskom poštom)
    You can fight the sleep but not the dream...

  8. #8
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    436
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Ovo je privatna DRZAVA,
    samo chlanovi porodice DPSDPovaca,
    su pod staklenim zvonom,
    tuzioca,sudija i policije,
    svi ostali, su mete za STRIJELJANJE.
    SRAM IH I STID BILA,
    OD GUZICE, KAD OBRAZA NEMAJU.
    Apatija mladih i nihilizam

    STAV

    Piše: Vojin Cicmil

    Međunarodni dan mladih u Crnoj Gori je kao i svaki drugi dan, običan, apatičan, dosadan, kako bi se žargonom mladih reklo – još jedno smaranje. Najnovija ekonomska kriza samo je još više dolila ulje na vatru, na ionako težak i besperspektivan položaj mladih u Crnoj Gori. Sada se zasigurno njima više niko ne bavi, niti će zadugo, njihovim položajem i perspektivama. Penzioneri su, uz svo uvažavanje za njihov nedostojanstven položaj, bili i ostali prioritet politike. Zna se i zašto! Mladi su ionako mladi, pa neka čekaju, imaju vremena do penzije, ako je uopšte bude, i to one staračke.
    Dok svuda u svijetu državna politika u svoje prioritete razvoja stavlja mlade i njihov položaj i perspektive, kroz efikasno i funkcionalno obrazovanje, zapošljavanje, kroz preduzetničke inicijative i jednake šanse za sve, dotle na ovim sumornim prostorima Crne Gore i Balkana, caruje i dalje tajkunizacija preostale faze bogatstva neviđenih razmjera, u kojoj učestvuje samo sloj “izabranih” članova društva. Mladima sa stručnim zvanjima su svi ventili začepljeni ako žele svojom inicijativom i stručnom kreativnošću da preduzmu nešto za svoju egzistenciju i zaposlenje. Mladi su na margini društva, i to prije svega zahvaljujući pogubnoj politici koja počiva na nihilizmu i razaranju svih vrijednosti i kao posljedici toga totalnoj pasivnosti i samoizolaciji mladih iz orbite društvenih zbivanja. Na bilo kakakv preduzetnički posao – biznis, mladi se i ne usuđuju, jer vide na svakom koraku koji su kriteriji za uspjeh u poslu i tzv. biznisu u Crnoj Gori. U svom najbližem okruženju vide ljude, skorojeviće, polupismene i korumpirane do grla, koji su zahvaljujući vezama sa vlašću prigrabili, oteli veliki kolač državne imovine, koju su decenijama stvarali naši preci. Sada su ti skorojevići novi tajkuni Crne Gore, koji žare i pale, i još svojim osionim reklamerstvom propisuju recepte uspješnosti za bavljenje biznisom mladim generacijma.
    Svako u svom selu i svojoj ulici zna ko je ko u Crnoj Gori, šta je bio prije dvadesetak godina, a šta je danas! Isuviše se dobro poznajemo u Crnoj Gori i imamo bar još dobro pamćenje da bi danas mogli da raspoznamo porijeklo kapitala naših sitnih i krupnih biznismena – novopečenih tajkuna. Sada ti tajkuni propagiraju “jednake šanse za sve”, sada kada su opustošili bogatstvo Crne Gore, kada su razgrabili i oteli kapital državnih velikih preduzeća i izvršili preraspodjelu državnog kapitala u sopstveni.
    Kada je prije dvadesetak godina otpočela privatizacija, popularnije tajkunizacija Crne Gore i preraspodjela državnog kapitala u privatni, novopečeni preduzetnici – tajkuni su nepisanim pravilima ponašanja i logikom basnoslovnog kapitala proglasili rad bezvrijednim, a korupciju i lične veze sa vlašću najvećom vrijednošću. Od tog trenutka se u Crnoj Gori od svoga rada ne može živjeti, i to je jedan od najvećih problema mladih – saznanje da su rad i znanje samo sekundarne vrijednosti na novoj ljestvici, daleko značajnijih “novih vrijednosti”. Tajkuni su egzaktan primjer da se ne živi od svoga rada, da su rad i znanje balast na svakom putu preduzetničke uspješnosti. Mladi su u ovom “bolesnom društvu” nemotivisani da stvaraju preduzetničke inicijative i ambicije, zasnovane na radu, znanju i moralu, jer ne postoji društvena klima koja iole uliva nadu da se može živjeti od svoga rada. Razgranata mreža uspješnih biznis-poslova se eventualno širi samo na ljude koji su nekoga od njih i njihovih “zadužili”, dakle, bliskih vlasti. Svaka druga inicijativa je tzv. biznis – barijera. Otuda potpuna nezainteresovanost mladih za učešće u političkom i društvenom životu, jer su tatini sinovi pokazali da su legalni putevi uspjeha, vrijednosti znanja i rada zaludni putevi, a neki prijeki, “tatini” putevi, postali danas glavni, magistralni putevi uspjeha. Apatija, nezainteresovanost za stanje u društvu je kod mladih masovna odlika. Svejedno im je, ionako ne mogu ništa promijeniti. Svi političari ih uglavnom doživljavaju kao sredstvo za jednokratne partijske potrebe. To je opšti rezon mladih danas. Od njih izgleda svako traži apsulotno pokoravanje i poslušnost, neprikosovenom autoritetu, uprkos našim obrazovnim ciljevima o kritičkom i demokratskom mišljenju. Ali škola je kod nas, tradicionalno bila i ostala uvijek u drugom planu, pa još uvijek ni ova, iako prozapadna reforma obrazovanja, ne dotiče i ne utiče na okoštalo i bolesno tkivo našeg društva. Dokle god se u našem društvu ne uspostave vrijednosti rada, znanja i politike zasnovane na moralu, dotle nikada nijedna reforma, pa ni obrazovna neće dati rezultate, a to znači pokazati prosperitet i bolji kvalitet života na ovim prostorima. Živjećemo samo biološki, u iluzijama da smo samo mi “nebeski narod”, kod kojeg jedino reforme ne mogu da uspiju, a to znači sve više padati u apatiju i dalje posrtati u sopstvenom nihilizmu.

    Autor je posvjetni
    nadzornik u Zavodu za školstvo, Podgorica
    You can fight the sleep but not the dream...

  9. #9
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    kotor
    Posts
    2,555
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by The Grey Area View Post
    Kako preživjeti sa ovim platama



    Reče jedan čo\'ek prije 3,5 godine pred nekoliko hiljada građana što na trgu, što preko TV, da će prosječna plata u Crnoj Gori biti 500 eura i više, ali ja lično to još ne osjetih, već samo kako me \'\'udaraju\'\' po ušima i uplaćuju mi neki jad od plate. Tobože završih fakultet prije nekoliko godina i nadah se nečemu poslije toga.
    Meni je 29 god, jadim (umjesto “j” bi trebalo da stoji “r”, ali je ovako bolje) u jednoj poludržavnoj firmi i (može se tako nazvati jer ni oni sami ne znaju da li da je privatizuju ili da se i dalje \'\'maze\'\' sa državom), inžinjer sam i imam platu od 370 eura plus topli od 25 eura, kojeg ne računam u platu.
    Na svu moju sreću, taj JAD od plate biće (pretpostavljam) redovan još jedno 4-5 mjeseci i poslije toga ću da se pitam što se desilo s njom.
    Dakle, primim 370 eura i odmah u startu počnem da plaćam:
    I faza troškova - račun za fiksni 15 eura, mobilni 35 eura, kablovska 9 eura, struja 25 eura, kao poslovni, a bogomi i mladi čovjek, i ja kao i SVI imam nekakvu master karticu, pa i na nju uplaćujem 50 eura mjesečno, studentski 15 eura i to je prva faza troškova koja ukupno iznosi: 149 eura.
    II faza - kao momak od 29 godina, željan sam izlazaka, putovanja, dobrog izgleda, pa s obzirom na to da je podgorički noćni život postao kao jedna noć izlaska u bilo kojem evropskom gradskom centru i meni za jednu noć \'\'išeta\'\' iz džepa od 30 do 40 eura (ne mogu izaći sa 5 eura u grad, jer se uvijek nađe neki dobar prijatelj/ica kome treba poslati piće - srećom ne izlazim svaku noć), znači, kad se na onih 149 iz prve faze doda iznos iz druge, to je ukupno: 179 eura.
    III faza - (odjeća/obuća) - dobre i kvalitetne farmerice koštaju između 50 eura na sniženju i 150 eura bez socialnog programa. Kupujem ove od 60, košulju plaćam 30, čarape i donji veš oko 30, patike 60 i cipele 80. (Ovo nisu butici Armani, Pal Zileri i njima slični, već standardni PG butici u kojima smo se oblačili prije dolaska čuvene \'Delte\' ). Ukupni iznos je: 260 eura, pa kad se doda ukupna suma iz prve dvije faze i sabere se sa ovom trećom fazom, iznos je: 439 eura (meni je plata i dalje 370 + topli od 25).
    IV faza bez koje se ne može - hrana. Mjesečno mi pođe od 30 do 60 eura, a sve zavisi od toga koliko sam gladan, a toboš, mrčo, živim sam. Ukupni iznos je tragičan, pa ga neću računati, ali Vi čitaoci ćete vidjeti koliko je na kraju i ocijeniti da li je to za žaljenje.
    Kažite mi \'\'dragi\'\' političari: kako da sjutra osnujem porodicu; kako da pođem negdje po Evropi; kako da živim punim plućima ovaj život; kako da vidim neku drugačiju kulturu; kako da osjetim svoju mladost ako imam platu od 370 plus topli od 25 eura, a troškove od 469 eura, kad nisam puno gladan i 499 kad sam gladan?
    Lako je meni za vas, vi kao gospoda (kad kažem kao, ne mislim da ste 100% gospoda) uđete malo u Skupštinu, svađate se reda radi, a i da vam dan prođe, ne riješite ništa što se tiče životnog standarda, igrate se akcizama toplo/hladno, vozate se malo službenim kolima, putujete... A ovamo preko TV i novinskih medija \'\'prosipate\'\' neku nepodnošljivost jedni prema drugima, ali se zato dobro zavolite kad primite partijske - skupštinske plate, dobre tople obroke i prevoze.
    Za vas se može reći da vam para pada s neba, a za nas jadnike, stanovnike siromašne i bespravne ekonomske države se ne može ništa reći, samo ostaje da nas žalite koliko smo jadni, što na kraju i jesmo!
    (Uputstvo: poslije čitanja ne obraćajte mnogo pažnje na ovaj tekst koji je napisao tamo neko, možete ga arhivirati, kopirati, sačuvati, iscijepati, zapaliti... Autorskih prava nema)

    Nenad Grbović, dipl.ing.pom.
    (elektornskom poštom)
    kad si dipl.ing.pomorstva idi bre na brod zasta jadis u ovom zatvoru na brodu ces znati za sta plovis imas 29 god.,perspektiva je pred tobom za par godina mozes doci do prvog znas za sta zivis a ne zivotaris
    smile if you fucked today

  10. #10
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    diplomiranih inzenjera, ekonomista, pravnika, doktora i sl bice sve vise i vise, ako ekonomija bude stagnirala ili isla nizvodno, a niko nece da fizikalise...sto ce bit?
    bice jos nezadovoljnih poput ovog kolege, naravno i sad ih je dosta
    ja bih preporucio da je bolje ugradjivat bojlere po vas dan i zaradjivat po 50eura dnevno no sjedjet kuci i mahat sa diplomom

  11. #11
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,265
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Utajio 140000 reketa, preciznije
    She is only here to annoy herself!

  12. #12
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Zagreb-Sarajevo
    Posts
    3,082
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ćipur View Post
    Da sam na njegovo mjesto, zatvorio bih firmu, odselio i razvio posao neđe drugo.
    500 radnika kući!
    Kraj uplaćivanja poreza u budžet Crne Gore.
    Franca utajio 140 000 eura. Koja logika! :burp:
    Franaca je već krenuo sa širenjem van CG. Kupio je bivšu industriju mesa u Zenici i u toku je izgradnja objekta i pripreme za početak rada.
    Odgovor Hilma France imate u Vijestima, a malo je reći koliko Mesopromet znači za Bijelo Polje i sjever Crne Gore.
    Ali iako u to ne želim da vjerujem mislim da bošnjački biznismeni ne mogu da opstanu ako dođu do nekog značajnijeg uspjeha.
    Hilmija Franca je počeo da radi još u ranoj mladosti i sve što je stvorio stvorio je na pošten način. To znaju sve njegove komšije i ostali bjelopoljci. Ali Mesopromet očito nekome smeta, da li uvoznom lobiju ili domaćoj konkurenciji, ili jednostavno državnom vrhu...?!
    Početkom godine kada je bio jači udar krize na CG, Mesopromet nije otpustio ni jednog radnika, već su radnici dijeljeni u grupe i išli na neplaćeni odmor. Inače, koliko znam plata radniku u Mesoprometu je 320 eura.
    Last edited by Escobar_BP; 23-08-09 at 11:46.

  13. #13
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ako ne sachuvamo Goranovica, Francu i sve druge,
    koji poshtenim radom i uvodjenjem novih tehnologija jachaju CGu na ekonomskom planu i zaposhljavaju domacu radnu snagu,
    sa stotinu NAMETA&KIJAMETA DPSDPovskog REZIMA,
    mnogi ce PROPLAKAT KAD BUDE KASNO.

    Svakom uspjeshnom pojedincu,
    treba dati podrshku, da oni umjesto PARTIOKRATIJE,
    izvedu CRNU GORU iz ovog lopovskog coshsokaka, dje su na cijeni samo shpekulanti, diliri i vlasnici kockarnica i igara na srecu, koji muzu i strizu ovaj narod.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  14. #14
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,970
    Thanks Thanks Given 
    3,227
    Thanks Thanks Received 
    5,658
    Thanked in
    2,292 Posts

    Default

    a bogami ako politicki nije podoban dzaba mu ovdje i da stvara najbolje proizvod ili usluge. sve ce to narod pozlatiti.

  15. #15
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Ako ne sachuvamo Goranovica, Francu i sve druge,
    koji poshtenim radom i uvodjenjem novih tehnologija jachaju CGu na ekonomskom planu i zaposhljavaju domacu radnu snagu,
    sa stotinu NAMETA&KIJAMETA DPSDPovskog REZIMA,
    mnogi ce PROPLAKAT KAD BUDE KASNO.

    Svakom uspjeshnom pojedincu,
    treba dati podrshku, da oni umjesto PARTIOKRATIJE,
    izvedu CRNU GORU iz ovog lopovskog coshsokaka, dje su na cijeni samo shpekulanti, diliri i vlasnici kockarnica i igara na srecu, koji muzu i strizu ovaj narod.
    Naravno,

    Ali kao i uvijek izbjegen se reci ko je kreirao ovaj ambijent

    porez koji se placa sistemu koji je napravio veliki smeker
    ili kako ga ti nazva brodar
    ne dozvoljava cuvanje Franca i Goranovica .
    Sve da je utajio porez to nije vise od tri auta za potrebe policije
    ili sluzbenika skupstine
    ili saradnika nekih lijevih ministartava.

  16. #16
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Sad kad smo usidrili brod,
    treba pushtit MACHKE, da pofataju SHTAKORE,
    i obnovit posadu i oficiJerski kadar,
    koji nije KADAR , ni sopstveni nos ochistit, nema vishe DEZURNOG BIOGRADSKOG NEPRIJATELJA, i krivca za sve nashe MANE.

    Sad ce MANKI, stati pred ZRCALO,
    i pogledat sebe u ochi CRNOGORSKE.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  17. #17
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Zagreb-Sarajevo
    Posts
    3,082
    Thanks Thanks Given 
    8
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Ako ne sachuvamo Goranovica, Francu i sve druge,
    koji poshtenim radom i uvodjenjem novih tehnologija jachaju CGu na ekonomskom planu i zaposhljavaju domacu radnu snagu,
    sa stotinu NAMETA&KIJAMETA DPSDPovskog REZIMA,
    mnogi ce PROPLAKAT KAD BUDE KASNO.

    Svakom uspjeshnom pojedincu,
    treba dati podrshku, da oni umjesto PARTIOKRATIJE,
    izvedu CRNU GORU iz ovog lopovskog coshsokaka, dje su na cijeni samo shpekulanti, diliri i vlasnici kockarnica i igara na srecu, koji muzu i strizu ovaj narod.
    Pored ovih treba sačuvati i Pirelu, Solanu (ako je još ima), Meduzu, Krisma Bjelasicu, Niku, Zoru, fabrike (punionice) vode. Da je sreće da su sačuvani Gornji Ibar, Jakić...

  18. #18
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Escobar_BP View Post
    Pored ovih treba sačuvati i Pirelu, Solanu (ako je još ima), Meduzu, Krisma Bjelasicu, Niku, Zoru, fabrike (punionice) vode. Da je sreće da su sačuvani Gornji Ibar, Jakić...
    Slazem se u potpunosti,
    i SHAJA sa Rakchevicem na chelu,
    sve one koji ne LOCHU IZ DRZAVNOG KORITA,
    one koji pune KORITO ZA PRASAD KOJA LOCHU BEZ MJERE I OBZIRA,
    za one koji rade u JAVNIM SLUZBAMA i postizu dobre rezultate, treba dobra i debela nagrada, odvojit ZITO OD KUKOLJA.

    Ove SUDIJE shto drze sluchajeve u fijoku po tri godine,
    treba JAVNO OBJESIT ZA NOGE,
    na MUGIJEV TRG.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  19. #19
    Join Date
    Nov 2007
    Posts
    76
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    +1 za korektnost i profesionalnost firme Mesopromet, njihov odnos prema klijentima je izuzetan.

    Jedna od malobrojnih kompanija koja uspjesno posluje na sjeveru, a onda osvane ovakva informacija

  20. #20
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Earth
    Posts
    1,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milos111111 View Post
    Naravno,

    Ali kao i uvijek izbjegen se reci ko je kreirao ovaj ambijent

    porez koji se placa sistemu koji je napravio veliki smeker
    ili kako ga ti nazva brodar
    ne dozvoljava cuvanje Franca i Goranovica .
    Sve da je utajio porez to nije vise od tri auta za potrebe policije
    ili sluzbenika skupstine
    ili saradnika nekih lijevih ministartava
    .
    Ovom tekstu i jos nekim cu da se nasmijem jer se za jedan euro neplacenog poreza hapsi a sudjenje je formalnost. Mozesh umrijeti ali porez ne smijes preskociti.
    Nemojte da brinete, neko je zaduzen da misli na vas i bez vas, a porez obavezno placajte.
    SaMo JeDnA DnEvNo

  21. #21
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,265
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Da je tako vise od pola CG bi bilo u apsu
    She is only here to annoy herself!

  22. #22
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,457
    Thanks Thanks Given 
    1,913
    Thanks Thanks Received 
    5,160
    Thanked in
    1,780 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gingis kan View Post
    Ovom tekstu i jos nekim cu da se nasmijem jer se za jedan euro neplacenog poreza hapsi a sudjenje je formalnost. Mozesh umrijeti ali porez ne smijes preskociti.
    Nemojte da brinete, neko je zaduzen da misli na vas i bez vas, a porez obavezno placajte.
    I ja cu da se nasmijem ovooj recenici, jer je mozda tako u normalnoj zemlji a mi smo daleko od toga a ova vlast nas ne vodi ka tome budi siguran.
    Naravno nadam se da ce nekad CG biti zemlja dje ovako nesto nece biti smijesno.

  23. #23
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Earth
    Posts
    1,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Vjerujem da je iz neke pozicije smijesno sto pisem, ali podaci sa terena govore drugacije. Imaju dosta posla i ne cudim se sto kasne na neka vrata da pokucaju. Mozda nijeste primijetili promjene van Podgorice, ali radi se detaljno po manjim opstinama i sve se dosta brzo dovodi u red. Podgorica ce tek biti poslastica i bice ukljuceni oni koji se sad dokazuju u tom poslu.
    Od ponedeljka ce biti angazovana nova vodeca garnitura dokazanih profesionalaca i sve ce ici jos brze i pozeljnije za vas.
    SaMo JeDnA DnEvNo

  24. #24
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gingis kan View Post
    Vjerujem da je iz neke pozicije smijesno sto pisem, ali podaci sa terena govore drugacije. Imaju dosta posla i ne cudim se sto kasne na neka vrata da pokucaju. Mozda nijeste primijetili promjene van Podgorice, ali radi se detaljno po manjim opstinama i sve se dosta brzo dovodi u red. Podgorica ce tek biti poslastica i bice ukljuceni oni koji se sad dokazuju u tom poslu.
    Od ponedeljka ce biti angazovana nova vodeca garnitura dokazanih profesionalaca i sve ce ici jos brze i pozeljnije za vas.

    Gingis kane

    nije da si smijesan nego ...
    Proteci ce jos dosta vode Moracom dok iko od sluzbenika institucija DRZAVE CG ,
    napise molbu za posjetu firmama vlasnika ove drzave,
    a kamo da udju u njihove prostorije
    ili da nesto slucajno pronadju nesto pogresno.

  25. #25
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Earth
    Posts
    1,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Milos111111, nek ja budem smijesan, i nek se neki nadaju da sam smijesan, ali ubrzo ce taj osmjeh biti kiseo za neke koji bi zeljeli da sebe ubijede da pisem duhovite komentare.
    Nadam se da ce vecina biti zadovoljna sa jednakim i masovnim kontrolama u oblastima koje ne mogu da imenujem iz kolegijalnosti ali znam da ce biti efikasni i da ce ubrzo biti jasnije sta je zakon i sta je drzava.
    SaMo JeDnA DnEvNo

Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Pravda Za Generala
    By Dobrusky in forum Politika generalno
    Replies: 7
    Last Post: 15-12-07, 06:54
  2. Replies: 22
    Last Post: 17-07-06, 21:45
  3. PRAVDA?
    By Jelisaveta in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 18
    Last Post: 03-02-05, 13:26

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •