Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 72

Thread: Sukob Crnogorske i Srpske crkve

  1. #1
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Sukob Crnogorske i Srpske crkve

    Ja nevjerujem u postojanje Djavola. Takav entitet samim svojim bicem vodi nistavilu i nepostojanju pa i sam ne postoji. On je samorazgradiv u nemogucnosti da dostigne svoj krajnji cilj - nistavilo - nepostojanje. Djavo je samo simbolika zla - svega loseg, prototip, primjer kako ne treba raditi.

    U Crnoj Gori raste broj ljudi koji su zalutali u svojim nazovi religiskim shvatanjima jer to prestaje biti religija a postaje "vojno teroristicka ideologija" .
    Nije im vise vazno da li je crkva Bozija vec da li je crnogorska ili srpska i povrh svega stvari treba rijesiti nasiljem.

    Iako sam vjernik nijesm krsten ni u jednoj crkvi i nijednoj ne pripadam ni formalno ni stvarno i danas mi je bilo drago zbog toga.

    Mihailo (nema gospodin , ni vladika, ni ...) daje izjavu koja opet sadrzi istu tu sovinisticku ideologiju. Takva organizacija u meni moze imati samo ljutog neprijatelja. Ponosan sam sto sam crnogorac ali ne zbog ljudi kao sto su ovi vec zbog nekih drugih.

    Ako i Avfilohije bude imao slicnu jednostranu iskljucivu pricu i tamo nema sanse za clanstvo. Cekam da cujem sta ce reci.
    Crkve u koje sam dosad isao su cini mi se pripadale "srpskoj" crkvi.

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Boze na danasnji dan udri ognjem u obje!
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  3. #3
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Douglas, Isle of Man
    Posts
    10,747
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs down

    Naravno da ti je drago.Ne mislim da Bog postoji,kako je neko od vas možda i provalio,ali sve i kad bi postojao,teško da bi bio zadovoljan ovim 'rabovima' božijim,i ovim zastupnicima vjere u njega.Bilo kako bilo,na neki bolestan način uživam u ovim sukobima,koji pokazuju suštinsku plitkost u vjeri i razumijevanju svijeta oko sebe sa jedne strane,kao i u načinu borbe za svoja prava sa druge.Živim u nadi da će ti radikalni vjernici sa obje strane da se poubijaju međusobno i time podignu prosječni IQ genetskog poola ove države.
    Za mene bi idealna solucija bila da se fino sve to oporezuje,sva ta rabota oko crkava,pa neka rade šta 'oće.Neka plaćaju državi procenat i neka se satiru nakon toga,što se mene tiče.
    "And if they didn't believe me, they believe me now."

  4. #4
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    11,452
    Thanks Thanks Given 
    1,908
    Thanks Thanks Received 
    5,151
    Thanked in
    1,776 Posts

    Default

    U sukobu vernika SPC i CPC povređena tri policajca

    Autor: Beta | 19.08.2009. - 18:27
    Tri policajca lakše su povređena u današnjem incidentu na Ivanovim koritima kod Cetinja gde su se vernici Crnogorske pravoslavne crkve (CPC) i Srpske pravoslavne crkve (SPC) okupili kako bi u hramu Preobraženja Hristovog obeležili taj verski praznik.

    "Policija radi na identifikovanju osoba koje su policijskim službenicima nanele povrede", saopšteno je iz Uprave policije.
    I SPC i CPC ranije su obavestili policiju o nameri da danas, povodom verskog praznika, služe svetu liturgiju u hramu Preobraženja Hristovog na Ivanovim koritima.
    Cetinjska policija je, kako se navodi, imajući u vidu ranije događaje kada je odnos dve crkve u pitanju, sinoć od 20 sati obezbeđivala hram, radi eventualnog sprečavanja narušavanja javnog reda i mira.
    U saopštenju policije se dodaje da policijski službenici prema vernicima "nisu preduzeli nikakve mere, radnje i sredstva prinude", osim potiskivanja suprotstavljenih grupa građana.

    http://www.blic.rs/hronika.php?id=106953

  5. #5
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    Incidenti oko takvih pitanja,koji se desavaju,pazite,godine 2009,direktno receno su smijesni.

    Od samog tragikomicnog dogadjaja jos je smjeshnija,ali i vrlo indikativna cinjenica,da je dogadjaj udarna vijest tv dnevnika drzavne i privatnih tv-ja.
    Deserve's got nothing to do with it.

  6. #6
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    svega ovoga ne bi bilo da postoji naziv jednostavan...PRAVOSLAVNA CRKVA....
    bez crnogrskih,srpskih,ruskih...grckih i sta ti ja znam...
    znaci da se zove samo pravoslavna..pa ko je pravoslavac pravoslavac je...
    ovako i jedni i drugi da se cojeku smuci..SRAMOTA..za jedne i druge.....
    nije ni cudo sto nemamo nikakvu vjeru medju ljudima..kad nas vode i jedan i drugi poglavar..ne zna se koji je dje i sta je...da ne kazem kakvu drugu ruznu rijec..SRAMOTA...
    :)

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Incidenti oko takvih pitanja,koji se desavaju,pazite,godine 2009,direktno receno su smijesni.

    Od samog tragikomicnog dogadjaja jos je smjeshnija,ali i vrlo indikativna cinjenica,da je dogadjaj udarna vijest tv dnevnika drzavne i privatnih tv-ja.
    Meni je indikativna cinjenica da u TV prilogu "crnogorska" strana zauzima 90% vremena i prostora izvjastaj policije i laksim povredama tri policajca 10% a "srpske" strane uopste nema - nije intervijuisana. Samo se na snimku vidi kako izlaze iz crkve i bjeze od galame i kamenja koje leti prema njima.

    Vjerovatno se radi o novinarskom neznanju i aljkavo obavljenom poslu ali i u takvom stanju izvjestavanje postaje propaganda.
    Last edited by septembar; 20-08-09 at 08:36.

  8. #8
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by DzoniS View Post
    svega ovoga ne bi bilo da postoji naziv jednostavan...PRAVOSLAVNA CRKVA....
    bez crnogrskih,srpskih,ruskih...grckih i sta ti ja znam...
    Apsolutno se slazem,
    Katolicima svaka cast, postoji jedna i to Rimokatolicka Crkva i to ja kraj, nema svaka katolicka zemlja svoju crkvu i svoga Papu, jedan je Papa i jedna je Crkva, a ovi nasi su mi se smucili, srpska, crnogorska, ruska, bugarska, grcka,bla bla bla. Nikad sloge tu biti nece. A sto se tice raspopa Mihajla, jedino ga je CG prihvatila.
    No comment na sve ovo.

  9. #9
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Balmora, Vvardenfell
    Posts
    821
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by septembar View Post
    Meni je indikativna cinjenica da u TV prilogu "crnogorska" strana zauzima 90% vremena i prostora izvjastaj policije i laksim povredama tri policajca 10% a "srpske" strane uopste nema - nije intervijuisana. Samo se na snimku vidi kako izlaze iz crkve i bjeze od galame i kamenja koje leti prema njima.

    Vjerovatno se radi o novinarskom neznanju i aljkavo obavljenom poslu ali i u takvom stanju izvjestavanje postaje propaganda.

    Problem je cisto tehnicke prirode, novinarske ekipe su bile sa strane gdje su pristalice CPC tako da tehnicki nije bilo moguce uzeti izjave od SPC jer ih je dijelio kordon policajaca.
    zbog legendarnog kapitena, Gige Bosnica.

  10. #10
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    504
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I posle o ujedinjenju pravoslavne i katolicke,a dje,ne mogu se pravoslavne izmedju sebe gledat...eto se i Jermeni i Grci u sred Jerusalima svake godine biju i vjezbaju borilacke vjestine

  11. #11
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    465
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Саопштење Митрополије Црногорско-приморске Цетиње, 19. август 2009. - Митрополија Црногорско-приморска најоштрије осуђује данашње поступке псеудовјерске групације тзв. ЦПЦ и Управе Полиције Црне Горе због насилног уласка тзв. ЦПЦ у Храм Преображења Господњег на Ивановим Коритима метоха Цетињског Манастира.
    Рано јутрос службеници Испоставе полиције Цетиње блокирали су улаз свештенству и вјерницима Митрополије Црногорско-приморске, не дозволивши им да започну у Храму Свету Литургију поводом великог хришћанског празника Преображења Христовог, а потом се при крају Литургије повукли са храмовних врата, након чега су свештенство и вјерни народ, њих преко стотину, наставили Свету Службу Божију у самом Храму.
    Док је вјерски обред још трајао, недалеко од Храма појавиле су се присталице Мираша Дедеића. Они су насрнули на присутних двадесетак полицијаца, покушавајући да уђу у Храм и више пута, врло насилно насртали на Храм и на вјернике Митрополије, уз најтеже псовке, пљувања и гађање каменицама. Полиција је, затим, у више наврата инсистирила да се Служба Божија прекине. Свештеници Митрополије, процјењујући да су животи присутне дјеце у опасности, извели су дјецу из Храма, под кишом псовки, пријетњи и физичких насртаја, између осталих и једног седамдесетогодишњака, који је са мотком јурио према дјеци.
    Током гађања каменицама погођен је начелник Испоставе полиције Цетиње и један од монаха Цетињског манастира. Дјеца, њих педесеторо, полазници вјеронауке са Цетиња и Подгорице са гостима из Париза и Њујорка, принуђена, да због своје безбједности, напусте Храм под полицијском пратњом, била су престрављена насилничким и безбожничким понашањем присталица Мираша Дедеића.
    Сматрамо да полицијски службеници нису урадили све што је било у њиховој моћи да спријече улазак неовлашћених лица – лажних свештеника у Храм Преображења и да су морали одлучније штитити свештенство и вјернике, као и имовину Митрополије Црногорско-приморске. Њихова активност се сводила на држање обруча око Храма, без иједног адекватног одговора на насиље са објашњењем да немају другачија овлашћења.
    Свештенство и вјерници Митрополије су достојанствено и без иједног инцидента чували Храм, не од мјештана Његуша, за шта су били оптуживани, већ од лажних свештеника. Митрополија Црногорско-приморска, по ко зна који пут понавља, да су мјештани Његуша и сви људи добре воље увијек добродошли на Службе Божије. Наглашавамо да није било никаквих договора са присталицама тзв. ЦПЦ о њиховом уласку у Храм. Митрополија ће се, како данас тако и убудуће, придржавати вјековног канонског поретка Православне Цркве, да је лажном свештенству, какво је и оно у тзв. ЦПЦ, забрањен улаз и скрнављење православних храмова.
    Сваки човјек је - мали бог у блату.

  12. #12
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    35
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ok. A sto cemo mi koji necemo da idemo na Radoviceve liturgije i liturgije njegovih podanika? Dobro dusno nam nude "njihove" hramove... Dal su Cetinjske hramove gradili Cetinjani il su pali s neba? Dal to Crnogorci ne smiju da imaju svoju crkvu onakvu kavu oni zele? Dal je ovo Crna Gora? Bolno je po njih, jako bolno, al ce morat da se pomire sa cinjenicom da nijesu u srbiji. I sad moraju, vide oni to, ali im je eto ostao taj nacin da jos srbuju preko crkve. "Gospodin" Radovic ne zasluzuje ni da gazi Crnom Gorom a kamoli da ocekuje neko postovanje. Pitao bih doticnog "gospodina" sta je govorio, kud se dijevao i cije naloge je izvrsavao u ratnim godinama na ovim prostorima? Pitao bih ga i sta ono uradi njegov brat (takodje pop)u Kolasinu prije 15-tak godina? Bijase li on poslednji vidjen sa malo poremecenom djevojkom nedje ka moraci koja je kasnije pronadjena silovana i mrtva? Koliko ono trajase istraga o tom dogadjaju? Bijase li ono on u pritvoru "citavih" jednu noc? Ili je "presveti" Radovic manuo kandilom dva tri put oko brata i oko milicije, te je tako uz bozju pomoc okoncao taj proces....
    O svemu mozemo pricat samo se manimo postenja doticnog Radovica i njegovih popova koji "bucaju" dzipove od po par desetina hiljada eura po Crnoj Gori. Jedan dan me jedna "sestra" zamalo pokosi nekim novim dugackim renoom kad ulece 60 u krivinu na jednom uskom putu van grada. Ali i da me udarila, bog sigurno oprasta jer bijase propisno ubradjena i obucena. E pa, ima sam krepat od smijeha kad ta prikaza izlece predamnom.

  13. #13
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    KOTOR
    Posts
    3,859
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by septembar View Post
    Meni je indikativna cinjenica da u TV prilogu "crnogorska" strana zauzima 90% vremena i prostora izvjastaj policije i laksim povredama tri policajca 10% a "srpske" strane uopste nema - nije intervijuisana. Samo se na snimku vidi kako izlaze iz crkve i bjeze od galame i kamenja koje leti prema njima.

    Vjerovatno se radi o novinarskom neznanju i aljkavo obavljenom poslu ali i u takvom stanju izvjestavanje postaje propaganda.
    Srpska crkva u CG odbija bilo kakvu saradnju sa CG medijima osim Dana i Svetigore, koliko mi se cini !!?

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by PERPER View Post
    Srpska crkva u CG odbija bilo kakvu saradnju sa CG medijima osim Dana i Svetigore, koliko mi se cini !!?
    Sarađuju sa svima koliko im se može.Sa svim pisanim medijima,i sa tv stanicama osim sa nesretnom montenom koja je u rodbinskoj vezi Vučinić pa ne daju njihova saopštenja.
    A neka je sram sve one "vjernike" koji kamenom na popove i đecu udariše.
    To su "vjernici".No kakva država,takva i crkva,takvi i vjernici...
    Neka mi bude oprošteno ako pogriješim,ali sve mi se čini da je jedino još katolička crkva u CG ostala nepodijeljena!
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  15. #15
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    KOTOR
    Posts
    3,859
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by rain_wind_storm View Post
    Sarađuju sa svima koliko im se može.Sa svim pisanim medijima,i sa tv stanicama osim sa nesretnom montenom koja je u rodbinskoj vezi Vučinić pa ne daju njihova saopštenja.
    A neka je sram sve one "vjernike" koji kamenom na popove i đecu udariše.
    To su "vjernici".No kakva država,takva i crkva,takvi i vjernici...
    Neka mi bude oprošteno ako pogriješim,ali sve mi se čini da je jedino još katolička crkva u CG ostala nepodijeljena!
    I sa RTCG ???????

  16. #16
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by ljubor View Post
    ok. A sto cemo mi koji necemo da idemo na radoviceve liturgije i liturgije njegovih podanika? Dobro dusno nam nude "njihove" hramove...
    Не бих да се ово схвати као провокација,и нека ми БОГ опрости ако будем некога увриједио а и нека ми тај опрости јер ми неће бити намјера.
    Дакле,Света Литургија је лична карта Црква и она је сама Црква.
    Ево како пјевамо на Литургијама:

    ``Свештеник:Љубимо једни друге да бисмо једнодушно исповиједали;
    Народ:Оца и Сина и Светога Духа,Тројицу једносуштнују и нераздјељнују.``
    Јуче сам чуо неког лика који је рекао да су се у Цркви пјевале ``некакве пјесмице по неколико пута и да је то једно те исто.``
    Дакле,њему је Света Литургија пјесмица.То довољно показује колико је човјек литургијски упућен и колико је компетентан да говори о вјери.

    Ти си питао шта са вама ако нећете да идете на Радовићеве литургије?А ја те питам:а гдје су то Свети Златоуст,Свети Василије,Свети Андреј Критски,Свети Јаков и остали писци кондака,акатиста,ирмоса итд.....написали:Ово је моја Литургија,а ова је овога?Нигдје нико.
    Света Литургија се служи БОГУ и она носи назив евхаристија или хвала која се посвећује БОГУ.Радовићева,Маровићева,Ђукановићева,Милошевиће ва,Титова,Дражина никад није била и никада неће бити.Она је БОЖИЈА.

    Ти кажеш да не желиш да идеш на Радовићеве Литургије.А ја те питам:какво ти знање имаш из литургике да би могао да разликујеш Радовићеву Литургију од Нерадовићеве?Ајде да видимо колико људи у цпц знају о литургици и о самој Светој Литургији.

    Ево,ја се добровољно јављам:ко год хоће са форума и из цпц да изађе са мном да дискутује о Светој Литургији,од ових критичара литургијских,па да видимо колико знају.
    Да се разумијемо,ово није никаква провокација,већ један изазов вјерницима који сматрају да постоје Радовићеве и Нерадовићеве Литургије.

    Quote Originally Posted by ljubor View Post
    dal su cetinjske hramove gradili cetinjani il su pali s neba? Dal to crnogorci ne smiju da imaju svoju crkvu onakvu kavu oni zele? Dal je ovo crna gora?
    Ајде да сагледамо чињенице:више црногораца иде у СПЦ него у цпц.То довољно говори.

    Црногорци имају своју Цркву:Митрополију црногорско-приморску.
    Кад се народ причешћује никад не чух да поп пита:Које си националности?Него по устаљеном реду:Причешћује се раб БОЖИЈИ..онда вјерник изговара своје име,а поп наставља:На спасење и опроштење гријехова и на живот вјечни.

    Толико црногораца знам,и који су за независну Црну Гору били,и који и даље гласају за власт а који иду у СПЦ.


    Quote Originally Posted by ljubor View Post
    bolno je po njih, jako bolno, al ce morat da se pomire sa cinjenicom da nijesu u srbiji. I sad moraju, vide oni to, ali im je eto ostao taj nacin da jos srbuju preko crkve. "gospodin" radovic ne zasluzuje ni da gazi crnom gorom a kamoli da ocekuje neko postovanje.
    Ми у Црној Гори добро знамо ђе смо и ђе се налазимо.Имамо претке,имамо куће,имамо посао,школе,вртиће,факултете,позоришта и остале јавне и приватне установе које су нам на коришћење.
    Нећемо сигурно издавати декрете и директиве и акте да признајемо Црну Гору као независну,самим чином нашег битовања у њој ми је прихватамо као своју матичну државу поштујући њен Устав,законе,подзаконске акте и остале важеће прописе.

    Да ``Радовић не заслужује да гази Црном Гором``одавно би био протјеран.Прво из цетињског манастира па онда из Црне Горе.
    Полиције нема стално пред манастирем,а Цетињани ваљда знају зашто га не избацују из манастира.

    Quote Originally Posted by ljubor View Post
    pitao bih doticnog "gospodina" sta je govorio, kud se dijevao i cije naloge je izvrsavao u ratnim godinama na ovim prostorima? Pitao bih ga i sta ono uradi njegov brat (takodje pop)u kolasinu prije 15-tak godina? Bijase li on poslednji vidjen sa malo poremecenom djevojkom nedje ka moraci koja je kasnije pronadjena silovana i mrtva? Koliko ono trajase istraga o tom dogadjaju? Bijase li ono on u pritvoru "citavih" jednu noc? Ili je "presveti" radovic manuo kandilom dva tri put oko brata i oko milicije, te je tako uz bozju pomoc okoncao taj proces....
    Знаш како:можда сам и ја био један од последњих који је ноћас виђен са Мишком Вуковићем а који ће можда сјутра бити убијен.То нема никакве везе да сам га убио.

    Амфилохијевог брата сам лично упознао и ако би тај човјек био у стању да некога силује и убије ја се добровољно јављам да скочим наглавачке са Везировог моста не у воду него на онај бетон.

    Quote Originally Posted by ljubor View Post
    o svemu mozemo pricat samo se manimo postenja doticnog radovica i njegovih popova koji "bucaju" dzipove od po par desetina hiljada eura po crnoj gori. Jedan dan me jedna "sestra" zamalo pokosi nekim novim dugackim renoom kad ulece 60 u krivinu na jednom uskom putu van grada. Ali i da me udarila, bog sigurno oprasta jer bijase propisno ubradjena i obucena. E pa, ima sam krepat od smijeha kad ta prikaza izlece predamnom.
    Дотичног Радвића треба лично упознати па га карактерисати.

    Поп који има џипа нека му је са срећом.То што је неко неспособан да заради да би купио џипа то је његов проблем.Ко умије-њему двије.

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Beograd || Titograd
    Posts
    2,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Zbog ovakvih kretena ova zemlja je jedna od najsmrdljivih srranja na Balkanu, samim tim i u Evropi.

    edit: Ne mislim na nekog člana foruma, nego na likove koji se biju da bi ušli u crkvu .
    .

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Suma ( Woods )
    Posts
    2,181
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cranox View Post
    Problem je cisto tehnicke prirode, novinarske ekipe su bile sa strane gdje su pristalice CPC tako da tehnicki nije bilo moguce uzeti izjave od SPC jer ih je dijelio kordon policajaca.
    Osnovna novinarska etika bi zahtijevala da se nazovu telefonom, pronadju predastavnici i druge strane i cuje i njihov stav.
    Sama informacija da nekoga nemozete dobiti na telefon ili da nije voljan ili u mogucnosti da da izjavu i da ce vise informacija biti u "sledecem javljanju" je dovoljana.

    Obje strane moraju priznati jedna drugu kao "vjersku organizaciju" bez obzira da li ispunjavaju neke licne ili opste kriterijume. Obje su "vjerske organizacije" bar je to jasno.
    To je osnovno pitanje koje trabaju obje strane da rijese, da nebi prerasle u "teroristicke organizacije"

    Sukob treba prenijeti na verbani plan (milom ili silom, ko one predstavnike srba ,muslimana i hrvata u Dejtonu ) , TV duele , intervijue , pregovore , svadje i sta god hoce ...
    Sta god hoce samo ih netreba pustat dok se ne dogovore i potpisu dogovor. Dat im da nijesu gldni i zedni i ne pustat ih NIPOSTO. Nista im ne vjerovat dok ne potpisu nesto jasno definisno napismeno.
    A neka gledaoci i slusaoci postavljaju pitanja, provociraju , sprdaju se , formiraju svoje misljenje , ...

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nije mi jasno kad kažu: "raspop", "anatemisani otpadnik", "predat prokletstvu"... :shock:

    Što to znači kada neko nekoga "preda prokletstvu" ? Vidim da to, u slučaju Miraša, ne znači ništa? On i dalje obavlja svoj posao, priznaju ga svi osim ovi koji su na njega bacili anatemu? :shock:

    Je li to nalik onome kada npr. Srbija raspiše crvenu Interpolovu potjernicu za nekim (recimo Fatmirom Sejdijuom) - a on se i dalje kreće po svijetu i niko ga ne predaje Srbiji? Odnosno - nikome ništa.

    Nije mi to jasno... Da li se Miraš smatra mitropolitom i van CG ili ga i tamo ne priznaju?

  20. #20
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Православне помјесне Цркве га не признају.

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Djoks View Post
    Nije mi jasno kad kažu: "raspop", "anatemisani otpadnik", "predat prokletstvu"... :shock:

    Što to znači kada neko nekoga "preda prokletstvu" ? Vidim da to, u slučaju Miraša, ne znači ništa? On i dalje obavlja svoj posao, priznaju ga svi osim ovi koji su na njega bacili anatemu? :shock:

    Je li to nalik onome kada npr. Srbija raspiše crvenu Interpolovu potjernicu za nekim (recimo Fatmirom Sejdijuom) - a on se i dalje kreće po svijetu i niko ga ne predaje Srbiji? Odnosno - nikome ništa.

    Nije mi to jasno... Da li se Miraš smatra mitropolitom i van CG ili ga i tamo ne priznaju?
    To ti je delikatno pitanje ali ako se zna da su oni koje je Risto blagosilja zavrsili u Hagu, od njegovih kletvi Mirasu samo moze biti bolje. Kuku onome koga Risto blagosilja.

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    3,365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    qq :shock:

    Ništa ne kontam... Ne znam što znači "pomjesne crkve". Da li Miraš ima status Mitropolita (ili koji već) kada ode u Rusiju; može li tamo da služi liturgiju i da li se to događa?

    Ako ne - znači da on ima status Mitropolita jedino u Crnoj Gori? :shock:

  23. #23
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    4,226
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni je najjace od sve ove price naslov koji su prenijeli svi mediji kao udarnu vijest:"sukob pripadnika CPC i SPC na Cetinju".Kako moze biti sukob ako jedni stoje mirno,a drugi gadjaju kamenjem i krecu u obracun.Valjda je to napad,a ne sukob,s obzirom da druga strana ne ucestvuje.Ajde da nije bilo kamera pa da im neko povjeruje.

    Iole inteligentna osoba zna da je ovo bio samo marketinski trik vlasti.Svaki drugi komentar je suvisan

  24. #24
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    6,410
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djoks View Post
    qq :shock:

    Ništa ne kontam... Ne znam što znači "pomjesne crkve". Da li miraš ima status mitropolita (ili koji već) kada ode u rusiju; može li tamo da služi liturgiju i da li se to događa?

    Ako ne - znači da on ima status mitropolita jedino u crnoj gori? :shock:
    Цпц нема литургијску заједницу ни са једном Помјесном Црквом а имати литургијску заједницу значи моћи служити у црквама,храмовима и манастирима осталих сестринских Цркава.

    Помјесна Црква је Црква са својим сједиштем епископа и може бити на нивоу:Патријаршије,архиепископије.....као нпр.:Московска патријаршија,Александријска,Кипарска архиепископија,Јерусалимска патријаршија,Београдска патријаршија(СПЦ).....Све оне имају литургијску заједницу и Митрополит Амфилохије може да служи у сваком храму Православном.Дедеићу је то забрањено.
    Last edited by ihtus777; 23-08-09 at 00:37.

  25. #25
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    US/MNE
    Posts
    1,358
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kako ih je trebalo pendrekati, boze dragi, i jedne i druge. A onda kao navijacima na stadion, zabraniti pristup odredjeno vrijeme.

Page 1 of 3 123 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. buducnost Srpske Pravoslavne Crkve u CG
    By JUSTICE in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3
    Last Post: 02-12-05, 18:05
  2. Intervencije Srpske Pravoslavne Crkve Na Manastiru Ostrog...
    By Regi in forum Religija i filozofija
    Replies: 3
    Last Post: 04-10-05, 11:48
  3. Bezdusnosti Srpske Pravoslavne Crkve nema kraja !
    By -GRAD in forum Politika generalno
    Replies: 16
    Last Post: 02-09-05, 11:55
  4. pravo lice Srpske Pravoslavne Crkve
    By HIGHLANDER in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3
    Last Post: 24-08-05, 17:53
  5. Miloševica brani vrh srpske crkve
    By Dobrusky in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 15
    Last Post: 18-04-04, 15:52

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •