Ja nevjerujem u postojanje Djavola. Takav entitet samim svojim bicem vodi nistavilu i nepostojanju pa i sam ne postoji. On je samorazgradiv u nemogucnosti da dostigne svoj krajnji cilj - nistavilo - nepostojanje. Djavo je samo simbolika zla - svega loseg, prototip, primjer kako ne treba raditi.

U Crnoj Gori raste broj ljudi koji su zalutali u svojim nazovi religiskim shvatanjima jer to prestaje biti religija a postaje "vojno teroristicka ideologija" .
Nije im vise vazno da li je crkva Bozija vec da li je crnogorska ili srpska i povrh svega stvari treba rijesiti nasiljem.

Iako sam vjernik nijesm krsten ni u jednoj crkvi i nijednoj ne pripadam ni formalno ni stvarno i danas mi je bilo drago zbog toga.

Mihailo (nema gospodin , ni vladika, ni ...) daje izjavu koja opet sadrzi istu tu sovinisticku ideologiju. Takva organizacija u meni moze imati samo ljutog neprijatelja. Ponosan sam sto sam crnogorac ali ne zbog ljudi kao sto su ovi vec zbog nekih drugih.

Ako i Avfilohije bude imao slicnu jednostranu iskljucivu pricu i tamo nema sanse za clanstvo. Cekam da cujem sta ce reci.
Crkve u koje sam dosad isao su cini mi se pripadale "srpskoj" crkvi.