Page 5 of 6 FirstFirst 123456 LastLast
Results 101 to 125 of 139

Thread: Avganistan - Srce Crne Gore

  1. #101
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    Zasto je Danska, kao zemlja koja je evolutivno mozda najvise na ljestvici napretka covjecanstva,i koja ima najjaci NVO sektor na svijetu, i isto takvu kontrolu vlasti odlucila da IMA NAJVISI DOPRINOS NA SVIJETU, SRAZMERNO BROJU STANOVNIKA U AVGANISTANU(ima oko 800 vojnika, sa punim ovlascenjima kao da su u antiteroristickoj akciji)?

    Zato sto je opasnost dosla evo u do Podgorice, gdje se virus netolerantnog Islama prosirio, pa bi da nauce Muftiju kako se klanja....zato sto je isto stanje i u Pazaru, Bosni....zato sto su najljepse statue Bude koje su ikada napavljene porusene dinamitom bez milosti....zato sto su kamenovali curicu od 14 godina.....zxato sto tako lako kao da su ovce zaklase onu mladu njihovu bracu u Alahu i Muhamedu!!!!!!
    KAKVOJ MILOSTI JA, KOJI SAM HRISCANIN, OD NJIH DA SE NADAM?

    Pozdrav,
    Svi smo stanovnici ZELENE PLANETE,
    i Danci se bore za humaniji prevoz STOKE u EU,
    a protiv fanatika,
    IDEOLOSHKIH,
    VJERSKIH i
    NACIONALNIH,
    trebe svi da uchestvujemo.

    Niko ko ima dva grama mozga i malo srca,
    ne moze biti ravnodushan, na divljanje gore navedena TRI JAHACHA APOKALIPSE,
    OVO JE NASHA PLANETA,
    HUMANOST I SOLIDARNOST,
    udri VRAGA NE OSTAV MU TRAGA.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  2. #102
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bracodubrovnik View Post
    Potpis i pečat na ovo!

    Kakav globalizam i gradjanstina izavire od crnogorskih demokratskih bonea i hrvatskih braca iz dubrovnika.

    Sta kazete ,
    bauk muslimanskog fundamentalizma kruzi svijetom ,a i ovim nasim demokratijama i ekonomskim cudima.

    Pa posto se Filip i stipe razjasnise ovo krava konavlskih,
    sad
    krst u ruke
    pa istragu turaka opet.

  3. #103
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bracodubrovnik View Post
    Potpis i pečat na ovo!

    Necu preispitivati pozadinu americkog angazmana u Avganistanu, vec me interesuje tvoje misljenje o vojnom potencijalu Talibana.

    Imas vojnicko iskustvo, poznato ti je da je vrhunac tehnoloskog dometa RPG-7 (ruski, koji je u upotrebi skoro 50 godina, ne Ertronikov sa flip-upom i optikom), uz nesto malo preostalih Stingera iz post-sovjetske ere. Kako su mornarica i avijacija buducnost koja se nikad nije desila, Talibani se oslanjaju iskljucivo na kopnenu vojsku, uslovno receno pjesadija je jedini regularan rod, opremljena standardom - za blisku borbu kalasnjikovi, karabini i sablje, uz primitivne oklopne jedinice koje je invazija 2001. svela na nekoliko komada 3M6 ("Bumbara"), koji su danas neaktivni.
    Sunce ih povremeno ogrije kad im tradicionalni neprijatelj, Iran, obeca "visoko-sofisticirano" oruzje, ili kad im greskom , kao sto je ISAF to ucinio aprila prosle godine, dodju u ruke kalasnjikovi namijenjeni drzavnoj policiji.
    Da skratim, ti nesretnici danas nijesu sposobni da se izbore sa General Motors-ovim CRV, vozilom koje je cijelih 30 godina u upotrebi, predvidjenim da istrese iz gaca studente koji demonstriraju zbog cijena u menzi.

    Mislim da ce ti biti interesantan ovaj snimak, posebno dio 0:58, gdje sam primijetio Spagina, ruski ponos iz II svjetskog rata.
    Ne vidi se dobro, ali cini mi se da je sto s pocetka videa prepun Simonov karabina, jznam da ih Talibani imaju na tone.

    Sve u svemu, Talibani su operativno, logisticki, takticki, tehnicki...dusu dali za paintball, nista vise od toga, pa bi, iz perspektive NATO-a, morali biti tretirani kao grupica benignih, histericnih i tehnoloski potpuno zaostalih fanatika, koji sami sebi predstavljaju najvecu prijetnju (pa, samo su pakistanske pogranicne jedinice, sa pridruzenim paravojnim formacijama, brojno i tehnicki superiornije od Talibana, a predstavljaju najslabiju kariku u pakistanskoj vojsci, sa ucescem od tek 10%).

    Cini mi se da sam jedan od rijetkih clanova foruma koji je naklonjen onome sto se, uz poseban cinizam, naziva americkim vrijednostima. Ali, nekako se bojim da rat u Avganistanu nema narocit bezbjedonosni aspekt za civilizaciju, a jos teze mi je da povjerujem da za posledicu moze imati uspon sitskog radikalizma na podrucju podgoricke opstine, kao sto smatra Bone.

    Zasto ne postoji odlucnija americka inicijativa u Avganistanu, to ostavimo za neku drugu temu. Kao sto rekoh, interesuje me tvoje misljenje o vojnim kapacitetima.



    .

  4. #104
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jal Cargo View Post
    Necu preispitivati pozadinu americkog angazmana u Avganistanu, vec me interesuje tvoje misljenje o vojnom potencijalu Talibana.

    Imas vojnicko iskustvo, poznato ti je da je vrhunac tehnoloskog dometa RPG-7 (ruski, koji je u upotrebi skoro 50 godina, ne Ertronikov sa flip-upom i optikom), uz nesto malo preostalih Stingera iz post-sovjetske ere. Kako su mornarica i avijacija buducnost koja se nikad nije desila, Talibani se oslanjaju iskljucivo na kopnenu vojsku, uslovno receno pjesadija je jedini regularan rod, opremljena standardom - za blisku borbu kalasnjikovi, karabini i sablje, uz primitivne oklopne jedinice koje je invazija 2001. svela na nekoliko komada 3M6 ("Bumbara"), koji su danas neaktivni.
    Sunce ih povremeno ogrije kad im tradicionalni neprijatelj, Iran, obeca "visoko-sofisticirano" oruzje, ili kad im greskom , kao sto je ISAF to ucinio aprila prosle godine, dodju u ruke kalasnjikovi namijenjeni drzavnoj policiji.
    Da skratim, ti nesretnici danas nijesu sposobni da se izbore sa General Motors-ovim CRV, vozilom koje je cijelih 30 godina u upotrebi, predvidjenim da istrese iz gaca studente koji demonstriraju zbog cijena u menzi.

    Mislim da ce ti biti interesantan ovaj snimak, posebno dio 0:58, gdje sam primijetio Spagina, ruski ponos iz II svjetskog rata.
    Ne vidi se dobro, ali cini mi se da je sto s pocetka videa prepun Simonov karabina, jznam da ih Talibani imaju na tone.

    Sve u svemu, Talibani su operativno, logisticki, takticki, tehnicki...dusu dali za paintball, nista vise od toga, pa bi, iz perspektive NATO-a, morali biti tretirani kao grupica benignih, histericnih i tehnoloski potpuno zaostalih fanatika, koji sami sebi predstavljaju najvecu prijetnju (pa, samo su pakistanske pogranicne jedinice, sa pridruzenim paravojnim formacijama, brojno i tehnicki superiornije od Talibana, a predstavljaju najslabiju kariku u pakistanskoj vojsci, sa ucescem od tek 10%).

    Cini mi se da sam jedan od rijetkih clanova foruma koji je naklonjen onome sto se, uz poseban cinizam, naziva americkim vrijednostima. Ali, nekako se bojim da rat u Avganistanu nema narocit bezbjedonosni aspekt za civilizaciju, a jos teze mi je da povjerujem da za posledicu moze imati uspon sitskog radikalizma na podrucju podgoricke opstine, kao sto smatra Bone.

    Zasto ne postoji odlucnija americka inicijativa u Avganistanu, to ostavimo za neku drugu temu. Kao sto rekoh, interesuje me tvoje misljenje o vojnim kapacitetima.



    .
    Talibani su zaraza....to ako su chirevi, a ne kuga, i dalje ne znaci da nisu ruglo na licu Islama.
    Nisu oni shii,nego samosvojni, ali suni i najblizi vahabitizmu, ali jos ekstremnijem...tako DA SU SVE ONO STO JE SUPROTNO TURSKOM ISLAMU, KOJI JE KOMPATIBILAN SA EVROPSKIM VRIJEDONSTIMA, a to sto su isto suni-to je jos gore, jer su OPCIJA U OKVIRU SUNIZMA. Dakle, oni su za enklave u gradovima, koji bi bili poput vojnog logora, gdje bi se radjalo i umiralo za dzihad i gdje bi sve ostalo sto nije vezano za dzihad bilo vazno koliko i oblik frizure-dakle malo vazno.

    Zato su mnogo opasniji nego sto se smatra, sa aspekta mene kao Evropljanina, multikulturalca, koji VOLI MUSLIMANE (ove koje znam i poznajem, kod kojih se zna i red i poredak stvari, koji sve vise oplemenjuju Evropu (pa i nas ovdje) svojim postenim radom, mjerom izmedju rada i odmora, odredjenom gosposhtinom narocito vise klase...TOGA TALIBANI NEMAJU!
    Pozdrav,
    PS
    Nemaju sofisticirano oruzje....ali zato dobro barataju nozevima....kolju a na Boga ne misle!
    Last edited by Old Bone; 14-08-09 at 06:12.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  5. #105
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    Talibani su zaraza....to ako su chirevi, a ne kuga, i dalje ne znaci da nisu ruglo na licu Islama.
    Nisu oni shii,nego samosvojni, ali suni i najblizi vahabitizmu, ali jos ekstremnijem...tako DA SU SVE ONO STO JE SUPROTNO TURSKOM ISLAMU, KOJI JE KOMPATIBILAN SA EVROPSKIM VRIJEDONSTIMA, a to sto su isto suni-to je jos gore, jer su OPCIJA U OKVIRU SUNIZMA. Dakle, oni su za enklave u gradovima, koji bi bili poput vojnog logora, gdje bi se radjalo i umiralo za dzihad i gdje bi sve ostalo sto nije vezano za dzihad bilo vazno koliko i oblik frizure-dakle malo vazno.

    Zato su mnogo opasniji nego sto se smatra, sa aspekta mene kao Evropljanina, multikulturalca, koji VOLI MUSLIMANE (ove koje znam i poznajem, kod kojih se zna i red i poredak stvari, koji sve vise oplemenjuju Evropu (pa i nas ovdje) svojim postenim radom, mjerom izmedju rada i odmora, odredjenom gosposhtinom narocito vise klase...TOGA TALIBANI NEMAJU!
    Pozdrav,
    PS
    Nemaju sofisticirano oruzje....ali zato dobro barataju nozevima....kolju a na Boga ne misle!
    Da, oplemljuju Evropu, mnogo vise nego sto ljudi misle tj. znaju.
    http://english.pravda.ru/science/tech/85999-0/
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  6. #106
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Imali smo i mi pravoslavne i katolichke TALIBANE,
    koji su unishtili sve od Triglava, pa do Vardara.

    Da nas ne spasi NATO,
    nebi bilo zivog uveta, niti drveta bez crveta,
    sve bi zapalili i poklali.

    NATO je jedina NADA,
    a Jamerika je spasila Jevropu u CHETIRI SVIJETSKA RATA,
    PRVOM,
    DRUGOM WW,
    HLADNOM RATU,
    i RATU PROTIV TERORISTA.

    JAMERIKA JE ZEMLJA, VELIIIIKAAAAAAAA.
    Last edited by milovan; 14-08-09 at 09:52.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  7. #107
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    .

    Quote Originally Posted by Old Bone
    Talibani su zaraza....to ako su chirevi, a ne kuga, i dalje ne znaci da nisu ruglo na licu Islama.
    Nisu oni shii,nego samosvojni, ali suni i najblizi vahabitizmu, ali jos ekstremnijem...tako DA SU SVE ONO STO JE SUPROTNO TURSKOM ISLAMU, KOJI JE KOMPATIBILAN SA EVROPSKIM VRIJEDONSTIMA, a to sto su isto suni-to je jos gore, jer su OPCIJA U OKVIRU SUNIZMA. Dakle, oni su za enklave u gradovima, koji bi bili poput vojnog logora, gdje bi se radjalo i umiralo za dzihad i gdje bi sve ostalo sto nije vezano za dzihad bilo vazno koliko i oblik frizure-dakle malo vazno.

    Zato su mnogo opasniji nego sto se smatra, sa aspekta mene kao Evropljanina, multikulturalca, koji VOLI MUSLIMANE (ove koje znam i poznajem, kod kojih se zna i red i poredak stvari, koji sve vise oplemenjuju Evropu (pa i nas ovdje) svojim postenim radom, mjerom izmedju rada i odmora, odredjenom gosposhtinom narocito vise klase...TOGA TALIBANI NEMAJU!
    Pozdrav,
    Nijesmo se razumjeli, ali ja cu prihvatiti da sam pogrijesio - kad si pomenuo sirenje netolerantnog islama i opasnost koja je dosla do Podgorice, razumio sam da se to odnosi na proslogodisnji iftar iranskog ambasadora, dogadjaj od kojeg su dezurni krugovi branitelja pravoslavlja napravili sukob civilizacija.
    Iran je dominantno sitski.

    Sto se tice Talibana, oni su daleko od zaraze; minorna gerilska grupa koju odrzava pasivnost pakistanske Vlade, koja je dobrovoljno prepustila mulama i serijatskim zakonima dominaciju na sjeverozapadu zemlje, strateski kljucnom podrucju Talibana.
    Pakistan je, sigurno se sjecas, odgovoran za proizvodnju i distribuciju Talibana, a krug ce se zatvoriti onog trenutka kad se pojavi politicka volja u Islamabadu da se pokret ugusi. Aprilska i majska ciscenja u Diru i Buneru su to jasno pokazala.


    Turski "redakcionizam" je upao u kritican medjuprostor izmedju racionalnog i tradicionalnog tumacenja Islama. Ta reforma je iznudjena i cilj joj je jasno postavljen - Evropa po cijenu revizije Kurana.
    Nijesam siguran kako ce to primiti ostale islamske zemlje, a i pitanje je koliko efikasno ce drugaciji pristup knjizi promjeniti svijest Turaka koji citav jedan vijek na tankoj zici balansiraju izmedju Kemala i Muhameda.


    Quote Originally Posted by Old Bone
    Nemaju sofisticirano oruzje....ali zato dobro barataju nozevima....kolju a na Boga ne misle!
    Bone, svaka drzava, svaka vjera i svaka nacija duguju svoje postojanje nozu.



    .

  8. #108
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jal Cargo View Post
    Necu preispitivati pozadinu americkog angazmana u Avganistanu, vec me interesuje tvoje misljenje o vojnom potencijalu Talibana.

    Imas vojnicko iskustvo, poznato ti je da je vrhunac tehnoloskog dometa RPG-7 (ruski, koji je u upotrebi skoro 50 godina, ne Ertronikov sa flip-upom i optikom), uz nesto malo preostalih Stingera iz post-sovjetske ere. Kako su mornarica i avijacija buducnost koja se nikad nije desila, Talibani se oslanjaju iskljucivo na kopnenu vojsku, uslovno receno pjesadija je jedini regularan rod, opremljena standardom - za blisku borbu kalasnjikovi, karabini i sablje, uz primitivne oklopne jedinice koje je invazija 2001. svela na nekoliko komada 3M6 ("Bumbara"), koji su danas neaktivni.
    Sunce ih povremeno ogrije kad im tradicionalni neprijatelj, Iran, obeca "visoko-sofisticirano" oruzje, ili kad im greskom , kao sto je ISAF to ucinio aprila prosle godine, dodju u ruke kalasnjikovi namijenjeni drzavnoj policiji.
    Da skratim, ti nesretnici danas nijesu sposobni da se izbore sa General Motors-ovim CRV, vozilom koje je cijelih 30 godina u upotrebi, predvidjenim da istrese iz gaca studente koji demonstriraju zbog cijena u menzi.

    Mislim da ce ti biti interesantan ovaj snimak, posebno dio 0:58, gdje sam primijetio Spagina, ruski ponos iz II svjetskog rata.
    Ne vidi se dobro, ali cini mi se da je sto s pocetka videa prepun Simonov karabina, jznam da ih Talibani imaju na tone.

    Sve u svemu, Talibani su operativno, logisticki, takticki, tehnicki...dusu dali za paintball, nista vise od toga, pa bi, iz perspektive NATO-a, morali biti tretirani kao grupica benignih, histericnih i tehnoloski potpuno zaostalih fanatika, koji sami sebi predstavljaju najvecu prijetnju (pa, samo su pakistanske pogranicne jedinice, sa pridruzenim paravojnim formacijama, brojno i tehnicki superiornije od Talibana, a predstavljaju najslabiju kariku u pakistanskoj vojsci, sa ucescem od tek 10%).

    Cini mi se da sam jedan od rijetkih clanova foruma koji je naklonjen onome sto se, uz poseban cinizam, naziva americkim vrijednostima. Ali, nekako se bojim da rat u Avganistanu nema narocit bezbjedonosni aspekt za civilizaciju, a jos teze mi je da povjerujem da za posledicu moze imati uspon sitskog radikalizma na podrucju podgoricke opstine, kao sto smatra Bone.

    Zasto ne postoji odlucnija americka inicijativa u Avganistanu, to ostavimo za neku drugu temu. Kao sto rekoh, interesuje me tvoje misljenje o vojnim kapacitetima.
    Imam vojno iskustvo ali nisam vojni analitičar. Mogu reći svoje mišljenje i to je sve.

    Jedna takva radikalna skupina kakvi su Talibani može biti naouržana samo praćkama pa predstavljati veću opasnost od najnaoružanije zemlje svijeta. Radikalni islamizam kojeg oni potenciraju je zlo koje treba isčupati iz korijena. Pričao mi moj bivši vojnik koji se vratio iuz misije u Afganistanu kako je sreo 20 i nešto godišnju djevojku sa ko palac debelim i dubokim ožiljcima preko leđa. Ožiljke joj kad je bila dijete zadali Talibani kandžijom. Neću navodit ostale primjere, mislim da ih svi znaju.

    Što se tiče naoružanja, Talibani su poznati kao srčani borci koji ne prezaju pred ničim da bi ostvarili svoj cilj tako da njihova puška nekad puca jače od američkog topa. Gledano prema naoružanju i logistici, trebali su već odavno biti sravnjeni sa zemljom, ali ako gledamo gdje ratuju i s kojim žarom, teško će biti poraženi u dogledno vrijeme a možda i nikad. Mislim da je Vijetnam najbolji primjer kako boj ne bije puška nego srce u junaka. Imamo takvih primjera i drugdje na svijetu. Sjeti se Hrvatske i dubrovačkog ratišta. Tko je imao PAP-ovku bio je Bog. Većinom su to bile lovačke puške, stari karabini, pokoja M48 i jako malo M70, RB-i, zolja, osa (imali smo dvije ose i jednu raketu) i par minobacača. Naoružanje je bilo nikakvo ali je postojao moral i volja. Moralom i voljom pa i uz loše naoružanje se može puno toga pogotovo kad si na svom i braniš svoje. Tako da, podržavam akciju u Afganistanu ali sumnjam da će skoro donijet nekakav mir tamo.

  9. #109
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sjeti se Hrvatske i dubrovačkog ratišta. Tko je imao PAP-ovku bio je Bog. Većinom su to bile lovačke puške, stari karabini, pokoja M48 i jako malo M70, RB-i, zolja, osa (imali smo dvije ose i jednu raketu) i par minobacača. Naoružanje je bilo nikakvo ali je postojao moral i volja. Moralom i voljom pa i uz loše naoružanje se može puno toga pogotovo kad si na svom i braniš svoje. Tako da, podržavam akciju u Afganistanu ali sumnjam da će skoro donijet nekakav mir tamo.
    Zaboravio si reci
    i
    noz
    i
    maca
    i 50 godina ranije.

    moral i volja su i tad bili kod vas prisutni,
    svjedoci su hercegovacke prepunih kostiju jame

  10. #110
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Dubrovnik, Hrvatska
    Posts
    2,509
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milos111111 View Post
    Zaboravio si reci
    i
    noz
    i
    maca
    i 50 godina ranije.

    moral i volja su i tad bili kod vas prisutni,
    svjedoci su hercegovacke prepunih kostiju jame
    Nije tebi lako.

  11. #111
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by bracodubrovnik View Post

    Jedna takva radikalna skupina kakvi su Talibani može biti naouržana samo praćkama pa predstavljati veću opasnost od najnaoružanije zemlje svijetaŠto se tiče naoružanja, Talibani su poznati kao srčani borci koji ne prezaju pred ničim da bi ostvarili svoj cilj tako da njihova puška nekad puca jače od američkog topa. Gledano prema naoružanju i logistici, trebali su već odavno biti sravnjeni sa zemljom, ali ako gledamo gdje ratuju i s kojim žarom, teško će biti poraženi u dogledno vrijeme a možda i nikad. Mislim da je Vijetnam najbolji primjer kako boj ne bije puška nego srce u junaka. Imamo takvih primjera i drugdje na svijetu. Sjeti se Hrvatske i dubrovačkog ratišta. Tko je imao PAP-ovku bio je Bog. Većinom su to bile lovačke puške, stari karabini, pokoja M48 i jako malo M70, RB-i, zolja, osa (imali smo dvije ose i jednu raketu) i par minobacača. Naoružanje je bilo nikakvo ali je postojao moral i volja. Moralom i voljom pa i uz loše naoružanje se može puno toga pogotovo kad si na svom i braniš svoje. Tako da, podržavam akciju u Afganistanu ali sumnjam da će skoro donijet nekakav mir tamo.
    Mnogo bolje organizovana iracka vojska, uz odgovarajucu tehnologiju, moral i fanatizam, kapitulirala je uz neznatne napore americke vojske.
    Rat u Vijetnamu imao je razlicite aspekte i nije dobar primjer.
    Ovdje govorimo o primitivnoj gerili koja broji najvise 15000 ljudi.

    Boj vec odavno ne bije srce, vec kvalitet ljudskih resursa i, iznad svega, tehnologija. Ali, dobro...

    Quote Originally Posted by bracodubrovnik View Post
    Radikalni islamizam kojeg oni potenciraju je zlo koje treba isčupati iz korijena.
    Najveci izvoznik radikalnog islamizma je Saudijska Arabija. Ova drzava je najstabilniji partner SAD u islamskom svijetu.

    Najveci izvoznik terorizma je Pakistan. Ova drzava je trenutno saveznik SAD, iako decenijama tvrdoglavo odbija da se rijesi Talibana.


    Da se razumijemo, ja itekako imam razumijevanje za americku spoljnu politiku, narocito prema Rusiji i Kini, medjutim, mislim da Avganistan nije interesantan sa stanovista bezbjedonosne strategije.


    .

  12. #112
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Milos111111 View Post
    Zaboravio si reci
    i
    noz
    i
    maca
    i 50 godina ranije.

    moral i volja su i tad bili kod vas prisutni,
    svjedoci su hercegovacke prepunih kostiju jame
    Milose, Je li tesko rec:
    Braco bio si junak i ti i oni oko tebe-svaka chast!
    Mi smo, misleci da branimo svoju drzavu, bili navalili gdje nije trebalo, kao neljudi, bahato, prostacki, kao divljaci, nemilosrdno koristeci priliku kad nem je bilo *zapalo* da mi imamo tenk a vi *papovku*.....sad konacno znam istinu i zato kazem: POGRIJESILI SMO-IZVINITE!

    Ali pokusajte razumjet i nas, da je zla istorija i vase zlo radjenje 50 godina prije, u NDH, izazivalo duboke podsvjesne strahove kod velikog broja nas ovdje, tako da ti strahovi sa jedne strane, a osjecaj da branimo drzavu i istovjerni narod koji je ugrozen sa druge strane do odredjene mjere opravdava ponasanje onih poluintelekata i *puchinu teshku*.....ali one intelektualce koji su morali znat da je onakvo vodjenje rata AGRESIJA, a ipak su se ponasali kao i ta *puchina* i davalil intelektualna opravdanja za zlocin , umjesto da pozivaju na umjerenost i chojstvo-njih nista ne opravdava i njih je nemoguce branit.... sve u svemu, pokusajte da razumijete i nas i prastajte, ako mozete, kako bi islo dalje u EU, zajedno, kao komsije koje su se svadjale, ali koje su dovoljeno mudre da misle na potomke i zato zele da prevazidju zlu proslost.
    Milose, ako nemas ovu pricu ni posle skoro dvije decenije vremena za razmislanje ONDA SE PRIDRUZUJES SESELJEVIM RADIKALIMA I NJIHOVIM EPIGONIMA.....NEMA TRECA OPCIJE!

    Ili mozda mislis da smo mi bilil u pravu i da se Braco trebe tebi izvinit sto je branio kucni prag:??

    Pozdrav,
    Last edited by Old Bone; 14-08-09 at 16:25.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  13. #113
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jal Cargo View Post
    .



    Nijesmo se razumjeli, ali ja cu prihvatiti da sam pogrijesio - kad si pomenuo sirenje netolerantnog islama i opasnost koja je dosla do Podgorice, razumio sam da se to odnosi na proslogodisnji iftar iranskog ambasadora, dogadjaj od kojeg su dezurni krugovi branitelja pravoslavlja napravili sukob civilizacija.
    Iran je dominantno sitski.

    Sto se tice Talibana, oni su daleko od zaraze; minorna gerilska grupa koju odrzava pasivnost pakistanske Vlade, koja je dobrovoljno prepustila mulama i serijatskim zakonima dominaciju na sjeverozapadu zemlje, strateski kljucnom podrucju Talibana.
    Pakistan je, sigurno se sjecas, odgovoran za proizvodnju i distribuciju Talibana, a krug ce se zatvoriti onog trenutka kad se pojavi politicka volja u Islamabadu da se pokret ugusi. Aprilska i majska ciscenja u Diru i Buneru su to jasno pokazala.


    Turski "redakcionizam" je upao u kritican medjuprostor izmedju racionalnog i tradicionalnog tumacenja Islama. Ta reforma je iznudjena i cilj joj je jasno postavljen - Evropa po cijenu revizije Kurana.
    Nijesam siguran kako ce to primiti ostale islamske zemlje, a i pitanje je koliko efikasno ce drugaciji pristup knjizi promjeniti svijest Turaka koji citav jedan vijek na tankoj zici balansiraju izmedju Kemala i Muhameda.




    Bone, svaka drzava, svaka vjera i svaka nacija duguju svoje postojanje nozu.



    .
    Mislio sam na podjelu Muslimana od kojih neki mole izvan dzamije....samo sto se nisi pobili, kao u Pazaru....A TO MI NIJE MILO.
    Sto se tice EU i Muslimana, zna Turska sto radi i zna da UKOLIKO SE ZELI BITI ZAISTA PRIHVACEN KAO PRAVI EVROPLJANIN (KOJA JE DOMINANTO HRISCANSKA BILA I BICE) ONDA SE MORA PRIHVATITI I EVROPSKI NACIH RAZMILJANJA I EVROPSKO SHVATANJE TOLERANCIJE.
    Dakle, ako ja , koji sam Evropljanin pravoslavne vjere, ne bih odobrio da se na zvuk zvona zapocne molitva u shkolama a da se prekine nastava, ni na ulicama da se stane i pocne da moli...TIM MANJE CU PRIHVATITI DA MI TO RADE GOSTI U HRISCANSKOJ EVROPI....GOSTI KOJI SU CLANOVI PORODICE PA SAMIM TIM I DOMACINI, ALI SAMO AKO POSTUJU PRAVILA TE PORODICE!!! A pravilo je da vrsenjem svoga prava ne smijes da ugrozavas druge u njihovim pravima. Pa je tako molitva poput ove
    http://www.pressonline.rs/page/stori...3&sectionId=40
    POTPUNO NEPRIHVATLJIVA! (ako se ne ucita: grupa od 10-tak Musimana u centru Londona klanja na ulici, zato sto je bilo vrijeme za neku od molitava, pa, biva, nisu mogli poc do dzamije...ili jednostavno da pokazu da im se moze...TO JE ZLOUPOTREBA DEMOKRATIJE!)

    Dakle, nadlezni autoriteti moraju dati tumacenje kojim se vjernici pozivaju da u slucaju brojnijeg djaurskog okruzenja ne moraju vrsiti neke od obaveza pop Kuranu.
    To je jedan od primjera...ali VAZAN JE! I toje Tuska shvatila davno i prevaspitala svoje stanovnistvo.....Grcka, Bugarska, Rumunija si shvatile da treba da kalendar prilagode KATOLICKOJ EVROPI A EVROPA IMA KATOLICKA PRAVILA ZIVOTA I TO NE TREBA ZABORAVIT!
    Ocekujem da i moja crkva to prihvati sto je brze moguce, i da zajedno pokusamo da ostvarimo divni san o Evropi od 500 miliona stanovnika, najjacoj, najbogatijoj, najplemenitijoj i najtolerantnijoj tvorevini ljudske rase!!!

    Ako to ne bude moglo-za one koji to ne shvate, promijenice se politika i dobice *shut kartu * iz EU na neki od nacina!
    I u USA boravak lici na potpisivanje ugovora o o postovanju rada, vjerske tolerancije, zastave, ponsanja na poslu i na javnom mjestu...itd. KO to ne shvati-ciao baby!
    Pozdrav,
    Last edited by Old Bone; 14-08-09 at 16:52.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  14. #114
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    941
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    Milose, Je li tesko rec:
    Braco bio si junak i ti i oni oko tebe-svaka chast!
    Mi smo, misleci da branimo svoju drzavu, bili navalili gdje nije trebalo, kao neljudi, bahato, prostacki, kao divljaci, nemilosrdno koristeci priliku kad nem je bilo *zapalo* da mi imamo tenk a vi *papovku*.....sad konacno znam istinu i zato kazem: POGRIJESILI SMO-IZVINITE!

    Ali pokusajte razumjet i nas, da je zla istorija i vase zlo radjenje 50 godina prije, u NDH, izazivalo duboke podsvjesne strahove kod velikog broja nas ovdje, tako da ti strahovi sa jedne strane, a osjecaj da branimo drzavu i istovjerni narod koji je ugrozen sa druge strane do odredjene mjere opravdava ponasanje onih poluintelekata i *puchinu teshku*.....ali one intelektualce koji su morali znat da je onakvo vodjenje rata AGRESIJA, a ipak su se ponasali kao i ta *puchina* i davalil intelektualna opravdanja za zlocin , umjesto da pozivaju na umjerenost i chojstvo-njih nista ne opravdava i njih je nemoguce branit.... sve u svemu, pokusajte da razumijete i nas i prastajte, ako mozete, kako bi islo dalje u EU, zajedno, kao komsije koje su se svadjale, ali koje su dovoljeno mudre da misle na potomke i zato zele da prevazidju zlu proslost.
    Milose, ako nemas ovu pricu ni posle skoro dvije decenije vremena za razmislanje ONDA SE PRIDRUZUJES SESELJEVIM RADIKALIMA I NJIHOVIM EPIGONIMA.....NEMA TRECA OPCIJE!

    Ili mozda mislis da smo mi bilil u pravu i da se Braco trebe tebi izvinit sto je branio kucni prag:??

    Pozdrav,
    Bone,
    donekle se slazem sa tvojim postom,

    ipak mislim da bracodubrovnik tvoj istocetnik u istrazi talibana
    u pricu o Avganistanu nije trebao
    unositi ovu pricu,
    zato sam i odgovorio onako

    Ipak fakat da Hrvatska kao najveci svoj praznik
    slavi dan kad je genocidno
    protjerala pola miliona krajiskih Srba koji su tamo zivjeli vjekovima
    kazuje koliko prastanja postoji na toj strani.

    I da ,
    "Pohod na Dubrovnik je svrsishodan i svako suprotno stanovište je izdajničko." (Pobjeda, 22. oktobar 1991.)
    Premijer Vlade Republike Crne Gore
    Milo Djukanovic
    Last edited by Milos111111; 14-08-09 at 20:23.

  15. #115
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,311
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cpu View Post
    Čitamo da se spremaju naši vojnici da idu u Avganistan i da ga ponovo vrate pod okrilje Crne Gore, đe je vječno i pripadao.

    Meni je to super, posebno što je to mirovna misija i što se neće koristit oružje, samo kalaši i hekleri. Kako sam čuo na televizoru, oni tamo u stvati neće da ratuju, samo da gledaju ptice i roštiljaju.

    Što vi mislite o svemu tome?
    njihova stvar

    niko ih ne tjera, idu dobrovoljno

    i neka im je sretno

  16. #116
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    In his arms. ♥
    Posts
    6,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Red face

    I odose... Nek im je Bog u pomoc...
    Zavoleli smo se, ponešto pseći i svetački.
    Zakovali se jedno u drugo klanfama zuba.

  17. #117
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,856
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,386
    Thanked in
    2,204 Posts

    Default

    Važno je da im je država definisala koliko para porodica dobija ako se vojnik vrati s nogama naprijed, koliko sam vojnik ako je malo sakat, malo više sakat, potpuno obogaljen i tome slično.

    Ako znam koji nam je đavo to trebalo, ja se pomamio. Vojnike mrčene razumijem - plata im je 300€, a tamo će 100 dnevno dobijat ($ valjda). Njihov posao nije 8 sati dnevno, no mogu da se nagrde 24/7. Što znači da im je satnica 100/24=4.16$.

    Ako znamo da jedan poslanik (recimo Dragan Đurović, ili neko drugi, možda sam i promašio, koji ima okruglo 0 (nula) aktivnih minuta u zadnjem sazivu parlamenta) koji šalje tog vojnika u "mirovnu" misiju ima platu 1400 (u prosjeku, po zadnjim podacima), a penziju će isto toliku imat, zapitamo li se ko je ođe normalan? Opušteno niko.

    nula/1400=∞ (beskonačno)

    Kako se ne ugurah među poslanike...
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  18. #118
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    down town
    Posts
    992
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne podrzavam, a bice mi zao ako bude poginulih... ipak su talibani moja braca.

  19. #119
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    360
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    niko ih nije cerao
    I don't necessarily agree with everything I say.

  20. #120
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,084
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    880
    Thanked in
    556 Posts

    Default

    Da su bolji išli bi u legionare,tamo je para

  21. #121
    Join Date
    Nov 2008
    Posts
    150
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    šta fali čoveče ja bi prvi isto išao nego studiram sad, možda kad završim, ne verujem da možeš tako lako poginut, a plata je fina i iskustvo za avanturiste vrhunsko. a i da možeš poginut šta te briga bre bolje nego ovo mrcvaljenje po crnoj gori i okolnim selima

  22. #122
    Join Date
    Apr 2009
    Posts
    3,282
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    141
    Thanked in
    100 Posts

    Default

    Nek ih Gospod cuva. Samo da dodju zivi i zdravi. A, o stanju Nato-a u Avganistanu, najbolje da pitamo onu svinju Robertsona, bivseg gen.sek. Nato pakta.

    Pretpostavljam da su im razliciti motivi odlaska tamo. Jedan se moj prijatelj prijavio, a njegov motiv je vracanje dugova.
    Kad bi danas protiv ovog Mila, stao Milo iz 90-ih, ta dva bi Mila vodila rat do satiranja.

  23. #123
    Join Date
    May 2006
    Location
    Split
    Posts
    1,542
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    da u jednoj vojsci nema ceranja i svi su dobrovoljci
    Haec olim meminisse ivvabit
    http://1944killingfields.co.uk

  24. #124
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Vishe ce MLADIH VIDHJENIJEH GLAVA poginut u CGom SAOBRACAJU,
    za godinu, nego 100 godina ratovanja u Avganistanu.

    Da ne brojim ove shto se predoziraju.

    Veca je smrtnost od Biocha do Kolashina,
    i od Podgorice do Nikshica i Cetinja, nego u FALUDZI.
    Last edited by milovan; 09-03-10 at 02:19.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  25. #125
    Join Date
    May 2009
    Posts
    7,052
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Vishe ce MLADIH VIDHJENIJEH GLAVA poginut u CGom SAOBRACAJU,
    za godinu, nego 100 godina ratovanja u Avganistanu.

    Da ne brojim ove shto se predoziraju.

    Veca je smrtnost od Biocha do Kolashina,
    i od Podgorice do Nikshica i Cetinja, nego u FALUDZI.

Page 5 of 6 FirstFirst 123456 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Istorija Crne Gore
    By zippy in forum Istorija
    Replies: 254
    Last Post: 17-12-23, 18:53
  2. Modernizacija Crne Gore
    By Admiral Krsto Djurovic in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 129
    Last Post: 19-11-06, 20:03
  3. Posumljavanje Crne Gore
    By G R A D in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 0
    Last Post: 10-02-05, 16:06
  4. BNP Crne Gore
    By AtlantidiaN in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 3
    Last Post: 03-09-04, 12:37
  5. Istorija Crne Gore
    By zippy in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 13
    Last Post: 03-01-70, 14:55

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •