Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 41

Thread: URADI SAM!

  1. #1
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Budva-Beograd
    Posts
    2,638
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default URADI SAM!

    bacite kakav link na ovu temu ili ako bi ko pozelio da podijeli neki trik sa ostalima neka izvoli

  2. #2
    Join Date
    May 2004
    Location
    Bremen
    Posts
    1,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    http://www.fandjo.co.yu/uradisam/stop.htm

    Evo jednog za toniranje stop svetala...

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    www.autoindex.org, tu imate sve!
    TAKUMI

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Bas sve a ? meni nesto napisa invalid page, pa ne vidim nista...
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Probaj ovdje:

    www.autoindex.org
    TAKUMI

  6. #6
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    607
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kad vec o tome pricate, da li ima kakvog dobitka ako se olaksa i pojaca dovod vazduha na karburatorski motor, tj. ima li koristi od stavljanja protocnijeg filtera za vazduh i direktnije usisne cijevi do karburatora(tu ne mislim na dobitak na zvuku)?
    * - izgubio password za "Nije bitno..." ; privremeni(nadam se) username.

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Budva-Beograd
    Posts
    2,638
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno...*
    Kad vec o tome pricate, da li ima kakvog dobitka ako se olaksa i pojaca dovod vazduha na karburatorski motor, tj. ima li koristi od stavljanja protocnijeg filtera za vazduh i direktnije usisne cijevi do karburatora(tu ne mislim na dobitak na zvuku)?
    dobitka ces imati u snazi ali ne nesto znacajnije.kod auta ti radi filozofija"sto vise vazduha u motoru to vise snage"
    e da vas pitam,jedan lik je u kragijevac stavljao na opel astru 1.6 16v 100ks (predzadnji model)umjesto filtera za vazduh mrezicu za komarce,i kaze osjeti da mu auto bolje vuce ali tek poslije 100.kaze dovoljna je mrezica cisto da ne ulaze insekti.kaze bolje od k&n-a.ali ne vjerujem da ce mu dugo astre trajat

  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Budva-Beograd
    Posts
    2,638
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance!
    Probaj ovdje:

    www.autoindex.org
    brate ja ne mogu nac nista na ovom sajtu bez informacije o tjunerskim kucama

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Nije bitno, dobićeš ali malo.

    Wood, hahahaha samo mrežica? Samo da ne ulaze komarac? A prašina koja jebe karike? Nega je vozi tako, ne više od 10 000 km!
    TAKUMI

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Budva-Beograd
    Posts
    2,638
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Fabia_Elegance!
    Nije bitno, dobićeš ali malo.

    Wood, hahahaha samo mrežica? Samo da ne ulaze komarac? A prašina koja jebe karike? Nega je vozi tako, ne više od 10 000 km!
    i ja sam mu to rekao,ali lik kaze da je strucno konsultovan oko toga,da ne brine i davozi pola godine tako

  11. #11
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Lik je bolnica!
    TAKUMI

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica CENTAR ,Crna Gora MONTENEGRO
    Posts
    3,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno...*
    Kad vec o tome pricate, da li ima kakvog dobitka ako se olaksa i pojaca dovod vazduha na karburatorski motor, tj. ima li koristi od stavljanja protocnijeg filtera za vazduh i direktnije usisne cijevi do karburatora(tu ne mislim na dobitak na zvuku)?
    ovako u principu sto vise vazduha dovedes do karburatora i sto je taj vazduh hladniji auto ce bolje da ide
    ali ne smijes precerat sa dovodom da mu dovedes previse vazduha jer ce onda motor da se muci na manjim brzinama da vuce vazduh kroz dovod,
    dok ces na vecim brzinama dobite nesto malo snage ,zvuka i bolji odziv na gas
    e sad takodje ne treba precerati ni sa ladjenjem tog vazduha jer onda motor nece moci da radi kako treba dok ne postigne radnu temperaturu
    za sto cemu trebat vise vremene nego inace i naravno gutace vise goriva
    sto se usisne tice mozes da dobijes malko snage ako je ispoliras ali je ne smijes svudje glatku ostavit jer mora da kovitla zrak koji ubaca
    isto je za filter vezano jer skoro svi filteri imaju oblik konusa da bi zakovitlali vazduh i tako ga ubrzali i oladili

    pitaj tacno za koji auto ces to i sto zelis,objasnicu ti sve kako snage da dobijes a da ne gubis ostalo

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica CENTAR ,Crna Gora MONTENEGRO
    Posts
    3,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by WOODSTOCK
    Quote Originally Posted by Nije bitno...*
    Kad vec o tome pricate, da li ima kakvog dobitka ako se olaksa i pojaca dovod vazduha na karburatorski motor, tj. ima li koristi od stavljanja protocnijeg filtera za vazduh i direktnije usisne cijevi do karburatora(tu ne mislim na dobitak na zvuku)?
    dobitka ces imati u snazi ali ne nesto znacajnije.kod auta ti radi filozofija"sto vise vazduha u motoru to vise snage"
    e da vas pitam,jedan lik je u kragijevac stavljao na opel astru 1.6 16v 100ks (predzadnji model)umjesto filtera za vazduh mrezicu za komarce,i kaze osjeti da mu auto bolje vuce ali tek poslije 100.kaze dovoljna je mrezica cisto da ne ulaze insekti.kaze bolje od k&n-a.ali ne vjerujem da ce mu dugo astre trajat
    tome auto nece trajati dugo,mada taj motor je kvalitetan pa moze i cudo neko biti
    a filteri se ne stavljaju dzaba jer i malo zrnce moze da ti napravi dar-mar po motoru jer moze da udje pravo u prostor klipa i da ti sjebe klip,ventil,karike sto god oces
    da tebe brat nauci ako oces da dobijes snagu tako
    uzmes fino maknes filter i stavis sundjer fino neki fini dje ti vazduh usisava ,dobices vise snage,ljepsi zvuk i auto ce ostati zasticen
    ovo je inace fora sa trkackih auta i motora jer oni imaju takve "filtere" al su kod njjih specijalni sundjeri
    p.s.ja sam na yuga kad sam drzao dupli karburator navukivao preko grla sundjere i funkcionisalo je odlicno ,filtriraju dobro a sundjer ti ne stvara nikakav otpor pri usisavanju vazduha
    a da cujes samo zvuk
    brmmmmmmm,brmmmmmmmmm
    zapalih se hihi jos mi zvoni to u usi 8)

  14. #14
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    607
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 2_fAsT_4_YoU
    pitaj tacno za koji auto ces to i sto zelis,objasnicu ti sve kako snage da dobijes a da ne gubis ostalo
    Nesto smo u drustvu pricali oko dovoda vazduha za karburatorski motor, i pomaze li tu sto protocnji filter i sl. Eto npr kad bi Yuga coek krenuo da "produva", bi li sto pomoglo ovakvo nesto i sto mislis ti, bi li prema ovoj semi pri vecim brzinama previse vazduha dolazilo motoru, s obzirom na "vjetar" s prednje strane kad se auto brze krece(ipak se ovi motori zovu usisni, tj. usisavaju vazduha kolko im treba, ne znam jel zdravo da se vazduh ovako forsirano usmjerava na motor pri vecim brzinama)?

    * - izgubio password za "Nije bitno..." ; privremeni(nadam se) username.

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica CENTAR ,Crna Gora MONTENEGRO
    Posts
    3,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno...*
    Quote Originally Posted by 2_fAsT_4_YoU
    pitaj tacno za koji auto ces to i sto zelis,objasnicu ti sve kako snage da dobijes a da ne gubis ostalo
    Nesto smo u drustvu pricali oko dovoda vazduha za karburatorski motor, i pomaze li tu sto protocnji filter i sl. Eto npr kad bi Yuga coek krenuo da "produva", bi li sto pomoglo ovakvo nesto i sto mislis ti, bi li prema ovoj semi pri vecim brzinama previse vazduha dolazilo motoru, s obzirom na "vjetar" s prednje strane kad se auto brze krece(ipak se ovi motori zovu usisni, tj. usisavaju vazduha kolko im treba, ne znam jel zdravo da se vazduh ovako forsirano usmjerava na motor pri vecim brzinama)?

    prema ovoj semi je dobro sa ovakvim filterom
    i motor bi dobijao dosta zraka ,mozda malo vise nego sto treba zato bi imao zadrsku na manjim obrtajima ali kad bi zavrtio malo ,lako i fino bi "disao"
    a sto se tice vazduha na vecim brzinama on nemoze da smeta nikako nego samo poboljsava smjesu i finije izgaranje smjese u samom motoru

    po mom misljenju ovako nesto je skupo i mozda cak glupo stavljat na yuga ,jer sami k&n ili drugi filter nije ispod 30e a treba ti i lulica koja ce da vodi vazduh od filtera do karba koja se uzima u kompletu sa filterom (moze i crijevo ali onda moras da sam radis i prepravljash)

    moja prepravka koja je mnogo jeftinija ,provjerena i ima isti efekat kao ova je sledeca (sto se tice Yuga konkretno!!!)

    uzmes fino razrezes ono metalno kuciste oko filtera sto ide
    i ima da vuce vazduh sa svih strana umjesto samo sa one male metalne lulice sprijeda
    e onda moras mac poklopac i napravit nesto da pokriva gornji dio filtera
    ja sam stavljao parce lima izrezano u krug (izgleda fino i funkcionise)

    e sad ja sam okinuo sve zivo a ti nemoras nego uzmi busilicu fino pa busi rupe kroz ono kuciste metalno sa nekim vecim borerom naokolo
    i dovedi neko crijevo od iza maske do kucista radi ladnog vazduha ali obavezno zamotaj crijevo necim (moja preporuka je ona siva vatrostalna traka koja sluzi kao termoizolacija a nije skupa)
    i moras da pazis da crijevo ne bude predebelo (dosta je 3.5-4 cm u precniku)

    sa svim ovim na yugu 55 obicnom sa jednogrlim karbom ne dobijas mnogo
    dobijas malo snage na vece obrtaje i fin zvuk
    ali vec na dvogrli karburator ili na yugo 1300 (60 i 65)
    vec se osjeca dobro ovakva promjena

    da ne zaboravim ako planiras da dovodis hladni vazduh na motor i otvaras filter to OBAVEZNO moras sa izduvom da ispravis (treba ti otvoreniji)
    inace ne dobijas mnogo

    ja sam nesto cackao sa ovim gore pomenutim i auto je malo islo bolje
    i imalo je onaj fini zvuk od 3000 obrtaja na gore (ono duboko brmmmmmm )
    ali sam vratio sad kuciste neko drugo i vozim se bez filtera samo sa malim sundjerom ispod poklopca
    ali uskoro cu da stavim dupli karburator i napravicu zvuk iz usisa da se najezi cojek
    a i izduv se sprema (lonac mi je otvoren u garazi!!!)
    vidjece se i prije svega cuti

    evo se dugo kanim da ja poubacam neke zajebancije na yuga
    al mi treba vremena a skoro ga ne gasimo
    a ionako na obicni karb (sa prosirenim diznama :twisted: )
    trosi strasno malo pa necu da se odreknem toga jos neko vrijeme
    dok mi sluzi za trckaranje po gradu
    al kad se bude pravio,pravice se opasno hihihih
    a mozda ovoga ostavim ovakvog a kupim drugog za zajebanciju i jedan
    1.6 turbo projekat koji planiram na iduce proljece

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Budva-Beograd
    Posts
    2,638
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by 2_fAsT_4_YoU
    Quote Originally Posted by WOODSTOCK
    Quote Originally Posted by Nije bitno...*
    Kad vec o tome pricate, da li ima kakvog dobitka ako se olaksa i pojaca dovod vazduha na karburatorski motor, tj. ima li koristi od stavljanja protocnijeg filtera za vazduh i direktnije usisne cijevi do karburatora(tu ne mislim na dobitak na zvuku)?
    dobitka ces imati u snazi ali ne nesto znacajnije.kod auta ti radi filozofija"sto vise vazduha u motoru to vise snage"
    e da vas pitam,jedan lik je u kragijevac stavljao na opel astru 1.6 16v 100ks (predzadnji model)umjesto filtera za vazduh mrezicu za komarce,i kaze osjeti da mu auto bolje vuce ali tek poslije 100.kaze dovoljna je mrezica cisto da ne ulaze insekti.kaze bolje od k&n-a.ali ne vjerujem da ce mu dugo astre trajat
    tome auto nece trajati dugo,mada taj motor je kvalitetan pa moze i cudo neko biti
    a filteri se ne stavljaju dzaba jer i malo zrnce moze da ti napravi dar-mar po motoru jer moze da udje pravo u prostor klipa i da ti sjebe klip,ventil,karike sto god oces
    da tebe brat nauci ako oces da dobijes snagu tako
    uzmes fino maknes filter i stavis sundjer fino neki fini dje ti vazduh usisava ,dobices vise snage,ljepsi zvuk i auto ce ostati zasticen
    ovo je inace fora sa trkackih auta i motora jer oni imaju takve "filtere" al su kod njjih specijalni sundjeri
    p.s.ja sam na yuga kad sam drzao dupli karburator navukivao preko grla sundjere i funkcionisalo je odlicno ,filtriraju dobro a sundjer ti ne stvara nikakav otpor pri usisavanju vazduha
    a da cujes samo zvuk
    brmmmmmmm,brmmmmmmmmm
    zapalih se hihi jos mi zvoni to u usi 8)
    brate ja imam opel corsu 98god 1.0 3 cilindra 12ventila 58hp,ona ima odlican zvook za 1000ccm ali kad sam joj otvorio poklopac od filtera to je budva jecija na sve strane,znas ono drzis joj gas na 3000rpn prvom i onda ga stisnes,pa to su se ljudi ljetos obrcali mislili da je korveta,haha.a auto je napravljen kao diesel ,obrtni momenet joj je najaci od 2000 do 4000 a poslije se gusi,coek bi rekao kad se vozi da je jak auto jer vuce od 1000 do 3000 kao neki 1.6.a posle je jugo jaci

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    The Republic of Zabjelo
    Posts
    1,968
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    E ako mi je jasno kako vama ta auta dobijaju toliko jaci zvuk...
    Meni jes bilo malo i ponavljam malo razlike ali nista drasticno

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    MNE
    Posts
    66,648
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    E to meni ne interesuje, ni dobitak snage preko filtera ni zvuk.
    Meni interesuje kakav čip tuning, to je to.


    2Fast, da li si ti neki automehaničar, da li radiš oko kola?
    TAKUMI

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    PG-city
    Posts
    544
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ima pametnijih nacina da se dobije zvuk bez skidanja filtera za vazduh,moj bivsi auto je cist primjer ali to su vec "male tajne velikih majstora" ...
    ***eXtreme Styling***

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica CENTAR ,Crna Gora MONTENEGRO
    Posts
    3,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by WOODSTOCK
    Quote Originally Posted by 2_fAsT_4_YoU
    Quote Originally Posted by WOODSTOCK
    Quote Originally Posted by Nije bitno...*
    Kad vec o tome pricate, da li ima kakvog dobitka ako se olaksa i pojaca dovod vazduha na karburatorski motor, tj. ima li koristi od stavljanja protocnijeg filtera za vazduh i direktnije usisne cijevi do karburatora(tu ne mislim na dobitak na zvuku)?
    dobitka ces imati u snazi ali ne nesto znacajnije.kod auta ti radi filozofija"sto vise vazduha u motoru to vise snage"
    e da vas pitam,jedan lik je u kragijevac stavljao na opel astru 1.6 16v 100ks (predzadnji model)umjesto filtera za vazduh mrezicu za komarce,i kaze osjeti da mu auto bolje vuce ali tek poslije 100.kaze dovoljna je mrezica cisto da ne ulaze insekti.kaze bolje od k&n-a.ali ne vjerujem da ce mu dugo astre trajat
    tome auto nece trajati dugo,mada taj motor je kvalitetan pa moze i cudo neko biti
    a filteri se ne stavljaju dzaba jer i malo zrnce moze da ti napravi dar-mar po motoru jer moze da udje pravo u prostor klipa i da ti sjebe klip,ventil,karike sto god oces
    da tebe brat nauci ako oces da dobijes snagu tako
    uzmes fino maknes filter i stavis sundjer fino neki fini dje ti vazduh usisava ,dobices vise snage,ljepsi zvuk i auto ce ostati zasticen
    ovo je inace fora sa trkackih auta i motora jer oni imaju takve "filtere" al su kod njjih specijalni sundjeri
    p.s.ja sam na yuga kad sam drzao dupli karburator navukivao preko grla sundjere i funkcionisalo je odlicno ,filtriraju dobro a sundjer ti ne stvara nikakav otpor pri usisavanju vazduha
    a da cujes samo zvuk
    brmmmmmmm,brmmmmmmmmm
    zapalih se hihi jos mi zvoni to u usi 8)
    brate ja imam opel corsu 98god 1.0 3 cilindra 12ventila 58hp,ona ima odlican zvook za 1000ccm ali kad sam joj otvorio poklopac od filtera to je budva jecija na sve strane,znas ono drzis joj gas na 3000rpn prvom i onda ga stisnes,pa to su se ljudi ljetos obrcali mislili da je korveta,haha.a auto je napravljen kao diesel ,obrtni momenet joj je najaci od 2000 do 4000 a poslije se gusi,coek bi rekao kad se vozi da je jak auto jer vuce od 1000 do 3000 kao neki 1.6.a posle je jugo jaci
    pazi ovo svakom opelu kad skines filter dobija zvuk ludacki to je bruka
    ja na astru kad skinem cuje se gti golf fabricki
    a na corsu sam nesto 1.4 cackao bez filtera ,ludilo

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica CENTAR ,Crna Gora MONTENEGRO
    Posts
    3,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by X3M
    E ako mi je jasno kako vama ta auta dobijaju toliko jaci zvuk...
    Meni jes bilo malo i ponavljam malo razlike ali nista drasticno
    e sad sto rece gti "male tajne velikih majstora" :P
    ne stvarno u principu svako umije napravit bolji zvuk ali ko umije jaci i ljepsi to su vec tajne i sitne fore i forice
    evo sam ti ja napisao gore za yuga ,od toga nemoze bolje a za druga kola
    znam takodje dosta stvari al nemogu sad da pricam o tome da vam ne odajem sve

    E to meni ne interesuje, ni dobitak snage preko filtera ni zvuk.
    Meni interesuje kakav ?ip tuning, to je to.
    2Fast, da li si ti neki automehani?ar, da li radi? oko kola?
    ja sam diplomirani elektrotehnicar elektronike zasad :P
    sa upisanim nekim fakultetom "posranim" itd.......
    sto se tice radim li oko kola ,radim sve zivo pocev od zamjene tocka do rastavljanja i sastavljanja menjachA sto se smatra najtezom mogucom operacijom na auto bez elektronike ,a "stazirao" sam dugo da tako kazem
    kod strica u servis i pomagao mu jos prije 7-8 godina dje sam i naucio mnogo ,mnogo toga (i sam radio oko mnogo kola koja su dolazila na popravku!!!) i zao mi je sto nemam vise vremena i novca
    jer bih otvorio svoju garazu za moj merak i moje projekte
    jer licno nema mi nista ljepshe nego kad cojek sastavi sam svoju budzevinu i izadje s njom na test i na ulicu taj osjecaj vam opisat nemogu

    e sad sto ti pominjesh cip-tjuning nasao sam jednog profesora na elektro-tehnicki koji mi je obecao jednu knjigu koja se bavi upravo tom problematikom tj. mapiranjem (mijenjanjem orig. programa) fabrickog ecu-a auta
    mada se i sad dosta razumijem u to s aspekta elektronike (jer sam za elektroniku uvijek bio dobar) ,hocu da malo usavrsim sve i provalim sve principe rada da bih mogao na neki od buducih auta sam da mapiram rad ecu-a i tako dobijem snagu,manju potrosnju,momenat.......odnosno bilo koji od ovih parametara koji hocu

  22. #22
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    607
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 2_fAsT_4_YoU
    sa svim ovim na yugu 55 obicnom sa jednogrlim karbom ne dobijas mnogo
    dobijas malo snage na vece obrtaje i fin zvuk
    ali vec na dvogrli karburator ili na yugo 1300 (60 i 65)
    vec se osjeca dobro ovakva promjena
    Nije ni to lose sto velis...mada i na ovo sto sam ja imao na umu(kad nabavim jednog Yuga za grad i za zajebanciju ) ne iziskuje puno para...samo filter, koji za Yuga i ne mora bit orginal K&N. I onako imam rodjaka koji ugradjuje sisteme grijanja&hladjenja, te mi se lako kod njega snadbjeti crijevima za izolaciju toplote.

    Quote Originally Posted by 2_fAsT_4_YoU
    da ne zaboravim ako planiras da dovodis hladni vazduh na motor i otvaras filter to OBAVEZNO moras sa izduvom da ispravis (treba ti otvoreniji)
    inace ne dobijas mnogo

    ja sam nesto cackao sa ovim gore pomenutim i auto je malo islo bolje
    i imalo je onaj fini zvuk od 3000 obrtaja na gore (ono duboko brmmmmmm )
    ali sam vratio sad kuciste neko drugo i vozim se bez filtera samo sa malim sundjerom ispod poklopca
    ali uskoro cu da stavim dupli karburator i napravicu zvuk iz usisa da se najezi cojek
    a i izduv se sprema (lonac mi je otvoren u garazi!!!)
    vidjece se i prije svega cuti
    A reci ti meni kolko jace trosi Yugic kad mu se stavi dvogrli karb?

    Quote Originally Posted by 2_fAsT_4_YoU
    evo se dugo kanim da ja poubacam neke zajebancije na yuga
    al mi treba vremena a skoro ga ne gasimo
    a ionako na obicni karb (sa prosirenim diznama :twisted: )
    trosi strasno malo pa necu da se odreknem toga jos neko vrijeme
    dok mi sluzi za trckaranje po gradu
    al kad se bude pravio,pravice se opasno hihihih
    a mozda ovoga ostavim ovakvog a kupim drugog za zajebanciju i jedan
    1.6 turbo projekat koji planiram na iduce proljece
    1.6 turbo u Yuga?! Tu bi imao oho-ho posla da prilagodis Yuga nejakoga takvoj snazi...
    * - izgubio password za "Nije bitno..." ; privremeni(nadam se) username.

  23. #23
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    607
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by 2_fAsT_4_YoU
    e sad sto ti pominjesh cip-tjuning nasao sam jednog profesora na elektro-tehnicki koji mi je obecao jednu knjigu koja se bavi upravo tom problematikom tj. mapiranjem (mijenjanjem orig. programa) fabrickog ecu-a auta
    mada se i sad dosta razumijem u to s aspekta elektronike (jer sam za elektroniku uvijek bio dobar) ,hocu da malo usavrsim sve i provalim sve principe rada da bih mogao na neki od buducih auta sam da mapiram rad ecu-a i tako dobijem snagu,manju potrosnju,momenat.......odnosno bilo koji od ovih parametara koji hocu
    http://auto.howstuffworks.com/car-computer.htm

    Evo vam ga sajt za neke osnove iz te oblasti...

    Inace, ovaj www.howstuffworks.com je perverzan site. Ko nista ne zna o kolima, i ko zeli dodatno da se informise - pravo mjesto!
    * - izgubio password za "Nije bitno..." ; privremeni(nadam se) username.

  24. #24
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica CENTAR ,Crna Gora MONTENEGRO
    Posts
    3,068
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Nije bitno...*
    Quote Originally Posted by 2_fAsT_4_YoU
    sa svim ovim na yugu 55 obicnom sa jednogrlim karbom ne dobijas mnogo
    dobijas malo snage na vece obrtaje i fin zvuk
    ali vec na dvogrli karburator ili na yugo 1300 (60 i 65)
    vec se osjeca dobro ovakva promjena
    Nije ni to lose sto velis...mada i na ovo sto sam ja imao na umu(kad nabavim jednog Yuga za grad i za zajebanciju ) ne iziskuje puno para...samo filter, koji za Yuga i ne mora bit orginal K&N. I onako imam rodjaka koji ugradjuje sisteme grijanja&hladjenja, te mi se lako kod njega snadbjeti crijevima za izolaciju toplote.

    Quote Originally Posted by 2_fAsT_4_YoU
    da ne zaboravim ako planiras da dovodis hladni vazduh na motor i otvaras filter to OBAVEZNO moras sa izduvom da ispravis (treba ti otvoreniji)
    inace ne dobijas mnogo

    ja sam nesto cackao sa ovim gore pomenutim i auto je malo islo bolje
    i imalo je onaj fini zvuk od 3000 obrtaja na gore (ono duboko brmmmmmm )
    ali sam vratio sad kuciste neko drugo i vozim se bez filtera samo sa malim sundjerom ispod poklopca
    ali uskoro cu da stavim dupli karburator i napravicu zvuk iz usisa da se najezi cojek
    a i izduv se sprema (lonac mi je otvoren u garazi!!!)
    vidjece se i prije svega cuti
    A reci ti meni kolko jace trosi Yugic kad mu se stavi dvogrli karb?

    Quote Originally Posted by 2_fAsT_4_YoU
    evo se dugo kanim da ja poubacam neke zajebancije na yuga
    al mi treba vremena a skoro ga ne gasimo
    a ionako na obicni karb (sa prosirenim diznama :twisted: )
    trosi strasno malo pa necu da se odreknem toga jos neko vrijeme
    dok mi sluzi za trckaranje po gradu
    al kad se bude pravio,pravice se opasno hihihih
    a mozda ovoga ostavim ovakvog a kupim drugog za zajebanciju i jedan
    1.6 turbo projekat koji planiram na iduce proljece
    1.6 turbo u Yuga?! Tu bi imao oho-ho posla da prilagodis Yuga nejakoga takvoj snazi...
    ako oces auto da se izivljavash i radish sto oces a da to bude ipak dosta brzo i jeftino za odrzavanje i budzenje bolje od yuga ne postoji
    moj savjet dupli karburator,dupla izduvna od zastave i malko cackanja sa filterom i eto ti auto koji ide bolje od vecine 1.6 auta fabrickih!!!
    a sto se tice cijevi ja kad god sam nesto cackao stavljao sam one cijevi rebraste koje sluzi za sprovodjenje kablova telefonskih i obavijem ih vatrostalnom trakom i funkcionise super

    sto se duplog karburatora tice na malom gasu moze da trosi manje od obicnog ako ne otvaras drugo grlo,ali ce auto kad ga bucas jace da trosi u prosjeku 2-3 litra vise na 100km u grad dok je to nesto manje na otvoreno
    iz razloga sto gorivo toci sa da grla mnogo vise nego s jednog
    mada ima i tu fora mozes na prvo grlo da stavis manju diznu pa da trosi malo kad polako ides a na drugo grlo vecu da se pomami kad se otvori
    tako bi imao snagu i na mali i na veliki gas a ako bi imao zivaca s gasom
    kroz grad ne bi ti nista trosio

    a za 1.6 turbo yuga meni je problem samo sastavljanje samog motora tolike snage,treba nac sve komponente i uklopiti to
    a ojacanja mi nisu problem za dva dana bi napravio varove i pojacanja po karoseriji (vec radio!!!)
    nesto mi je to zanimljivo 1.6 turbo jer 1.6 sam vec ubaCAO u yuga i lako je
    a ako ne bude mogla ova kombinacija sa 1.6 turbom onda cu da nadjem nedje motor od una turba i da mu navijem pritisak u turbinu malo
    da promijenim par stvarcica da dodje jaci od fabrickih 120 ks
    e to je vec nesto
    jer sam ja na 1.6 motor obicni od fiata tipa sa oko 80 ks isao
    ispod 10 sec do 100-ke i imao je max brzinu oko 200km/h
    (drao je golf gti 8v) pa zamisli sto se desava kad samo nabudzis ovaj 1.6 a ne jos nesto 30-40 konja jace
    imao sam u planu tome motoru da olaksam zamajac,klipnjache,da frezujem sedista ventila i skinem blok malo da stavim ogromne weberre i jos ponesto
    i po mojoj slobodnoj procjeni ladno bi imao oko 110 ks sto je vec neshto
    ali posto nisam imao para taj motor je otisao i to za male pare
    sad radi u jednom unu plavom u gradu
    a inace nekadasnji yugo mojeg brata kojeg smo budzili prije vise od 5 godina (pokojni je vec 3 godine 8) yugo )
    imao je budzeni motor od lancie 1500ccm vrtio je 8000 ladno
    i na pistu je isao (mjereno pored bmw-a 5-ice ) 210km/h
    uz to sto je potezao kao lud ispod 9 sec do 100-ke pa vidji
    yugo je ogroman potencijal samo ti treba malko znanja i volje
    da od njega napravis auto koje ide kao djavo ,a moze i lezanje mnogo,mnogo dobro da se napravi ali o tome drugi put

  25. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Budva-Beograd
    Posts
    2,638
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by GTi
    ima pametnijih nacina da se dobije zvuk bez skidanja filtera za vazduh,moj bivsi auto je cist primjer ali to su vec "male tajne velikih majstora" ...
    aj ne prdi gti no reci ako sto krijesh.nedje sam iskopao txt file za hondu crx vt sa nekim trikovima,no mi je ostalo to u bd.koliko se sjecam ima neka fintica dje se lomi neka plastika valjda u onoj cijevi od filtera pa do motora koja smeta dovodu vazduha do motora,i kad se skine dobija se extra zvook i bez stetnih posledica.

    znate li kako se cuje a8 bez katalizatora i sa otvorenim poklopcem filtera,u ler radi kao harley davidson,neritmicno,a kad ga stisnes

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •