Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 26 to 50 of 68

Thread: Dokapitalizacija EPCG

  1. #26
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,009
    Thanks Thanks Given 
    79
    Thanks Thanks Received 
    846
    Thanked in
    530 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sh0ne View Post
    Sad mi majku zovu ex koleginice iz EPCG i kazu da posto mi majka ima tamo akcije kao i svaki njihov radnik da mora da proda akcije ili ce joj propasti po cijeni koju nide italijani 8,nesto! Zamislite te ljige, direktori ce prodati svoje po ko zna koliko a radnici za neku minimalu. Kao sto je Srdjan Kovacevic bio nagradjen 30 000€ bonusa za dobro poslovanje. Mrznijeg covjeka mi nema na planeti jos kad sam klinac bio pa odem kod majke na poslu on je vazda bio sunja koja je bila spremna svakog da prospija da bi uspio, i tako je i radio i + veza i eto ga direktor i sad ucjenjuje radnike da prodaju akcije ili ce im propasti samo da bi prodao EPCG.
    Pih
    sumnjam da će da propanu.isto su rekli radnicima telekoma kad je privatizovan.i oni prodali a posle akcije 3-4 puta više vrijeđele

  2. #27
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Dam Neck,Virginia
    Posts
    6,691
    Thanks Thanks Given 
    466
    Thanks Thanks Received 
    830
    Thanked in
    318 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sh0ne View Post
    Sad mi majku zovu ex koleginice iz EPCG i kazu da posto mi majka ima tamo akcije kao i svaki njihov radnik da mora da proda akcije ili ce joj propasti po cijeni koju nide italijani 8,nesto! Zamislite te ljige, direktori ce prodati svoje po ko zna koliko a radnici za neku minimalu. Kao sto je Srdjan Kovacevic bio nagradjen 30 000€ bonusa za dobro poslovanje. Mrznijeg covjeka mi nema na planeti jos kad sam klinac bio pa odem kod majke na poslu on je vazda bio sunja koja je bila spremna svakog da prospija da bi uspio, i tako je i radio i + veza i eto ga direktor i sad ucjenjuje radnike da prodaju akcije ili ce im propasti samo da bi prodao EPCG.
    Pih
    Sjetih se onoga,"podijelili smo bonuse,jer je minus ove godine bio manji"
    To nidje na svijet nema,mrtvu im majku *****.
    ↯↯Dodje li ti nekad da skocis sa mosta,da li je i tebi nekad svega dosta↯↯

  3. #28
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,229
    Thanks Thanks Given 
    2,752
    Thanks Thanks Received 
    2,617
    Thanked in
    1,264 Posts

    Default

    Kako ve je lijepo vidjet da se opet cudite...
    She is only here to annoy herself!

  4. #29
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    nk
    Posts
    22,515
    Thanks Thanks Given 
    7,373
    Thanks Thanks Received 
    4,439
    Thanked in
    1,731 Posts

    Default

    Hmmm svak u cg je znao da se ovo namjeshtalo italijanima, nego ih zajebashe podobro grci sa onakvom ponudom... Sad treba smislit dovoljno dobar razlog za odbijanje, bice zajebaTo ovih par dana...
    #fakenews

  5. #30
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    TANDARE-MANDARE za naivne i budale,
    (lishe one Lompareve za autoput, kaja ce teshko da zazivi sa Hrvatskom u krizi, ali mi ne preostaje drugo, nego da drzim palcheve),
    kako ih nije sramota, KAP, Zeljezara u vishe navrata, Hotel AS, Sveti Stefan, Mini hidro centrale, Bruka Bijela, Avala i Zavala, LOPOVSKI FONDOVI narodnih vauchera u gljibave ruke, sve sramota do sramote,
    sve DOMACE ZIVOTINJE u najgorem izdanju,
    mutljavine, prevaranti, shpekulanti i TRTOMOODADZIJE,
    kako mogu odit ulicom i gledat narod u ochi,
    koji skuplja pljuvachku i cheka priliku da im saspe sachmu u nos.

    Derokoza povuche tuzbu, Pljachkash tuzio lopove,
    sad ce ovaj Grk, da trazi MONOPOL, kao ovi iz JUGOPETROLA,
    koji blokiraju INU evo punu deceniju, da nam i Grci gospodare sa svim vidovima energije, STRA-TESHKI partneri, a mafijashi iz Italije su vishak, imamo mi MAFIJU za domace potrebe, koja ima i svoju drzavu.
    A s'kim mozes uopste da radis prijatelju, ako analiziras kakvi su oni kao ljudi i kakvi su im ciljevi? A MONOPOL SLOBODNO, I TU SU SVI ISTI JER IM JE POHLEPA BEZ KRAJA I KONCA U KRVI, i SVI ,bas svi su bez duse, svima je njihov cent drazi od kapi tudje KRVI ...svi su oni derikoze po defalutu! To je jednostsavno tako i to je neka konstanta koju ne mozas promijenit... (Zato mi nikad nije bilo zao to nijesam bogat....jednostavno mijenja ljude i ne mozes tu bit drugaciji-sto je veca imovina veca ti je pohlepa-TO JE PRAVILO...TEORETSKO!).

    Ali Talijani i Grci su nasa NAJBOLJA MOGUCA OPCIJA ,obzirom na okolnosti, jer Norvezani su se povukli a Rusi su nam gori izbor.
    Izmedju ove dvije zemlje Talijani su blizi i jaci, ali i Grci su nam takodje dobar kupac, tako da je ovo ipak korak KA EVROPI, i korak KOJI JE POTREBAN i ovo je dobar posao, sve u svemu i dobro smo prosli, po meni u obje opcije.

    Prodaja sa pravom raskida za 5 godina, i sa velikim investicionim planovoma koje imaju oba ponudjaca je nas maksumum obzirom na sve okolnosti.

    Samo ne smijemo dati osnova za veliku parnicu i mora se procedura provesti tako da ne bude osnova za parnicu....A NASA EPS JE U TAKVOM STANJU DA SU JOJ NEOPHODNE DODATNE INVESTICIJE, tako da je morala bit prodata jednim dijelom.
    Bar ja tako mislim..
    Pozdrav,
    Last edited by Old Bone; 01-08-09 at 15:24.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  6. #31
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Bolje dat talijanu koji će možda i nešto i uložit u narednom periodu,no ovima iz NS...
    shone jel tebi majka radila u dežurnu službu?
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  7. #32
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    Ali Talijani i Grci su nasa NAJBOLJA MOGUCA OPCIJA ,obzirom na okolnosti, jer Norvezani su se povukli a Rusi su nam gori izbor.
    Izmedju ove dvije zemlje Talijani su blizi i jaci, ali i Grci su nam takodje dobar kupac, tako da je ovo ipak korak KA EVROPI, i korak KOJI JE POTREBAN i ovo je dobar posao, sve u svemu i dobro smo prosli, po meni u obje opcije.

    Prodaja sa pravom raskida za 5 godina, i sa velikim investicionim planovoma koje imaju oba ponudjaca je nas maksumum obzirom na sve okolnosti.

    Samo ne smijemo dati osnova za veliku parnicu i mora se procedura provesti tako da ne bude osnova za parnicu....A NASA EPS JE U TAKVOM STANJU DA SU JOJ NEOPHODNE DODATNE INVESTICIJE, tako da je morala bit prodata jednim dijelom.
    Bar ja tako mislim..
    Pozdrav,
    Bone, svaka batina ima dva kraja i na sve se moze posmatrati sa neke sitne sopstvene koristi i opste koristi koju bi trebala imati drzava.
    U ovom konkretnom primjeru imamo korist malih akcionara koji sad zadovoljno trljaju ruke sto ne znaci da za godinu dana nece kukumavciti i traziti da im se nesto nadoknadi...Kad su u pitanju veliki drzavni poslovi (a ovaj jeste) onda je prije svega interes da to bude globalna korist. Nidje Crnu Goru nijesu odrali ka za struju i godinama se u cijenu struje ugradjaje osim svega sto mora i mnogi kusi i repati. Struju nijesu placali razni Masani ali ni razne firme pa im to oprasteno zarad socijalmog mira ili zarad nesposobnih direktora, ne zna se. Bilo ko da kupi toga vise neće biti, ali ce opet biti one jadikovke kad pristignu zimski racuni i iskljucenja, a sta onda.
    Od ovih para ce se pokrivati nekim koji su ugrozeni, a uz njih ce i neko drugi dobro omastiti brk kao i vazda dosad. Nemamo mi sad cistu racunicu koliko bi para uslo u Crnu Goru u slucaju kupovine Grka, a koliko ako kupe Italijani. Onako cisti opipljivi kes jer sa obećanjima da ce ulagati bivalo je razlicito. U prevodu pisi propalo jer sasvim je logicno da strani kupac hoce da sto brze izvuce novac koji je ulozio.
    To samo naivnost govori iz nas kad mislimo da se izvan Crne Gore ne laze, ne podvaljuje jer tek tamo vazi ona nasa poslovica da ovce treba sisati. Malo mi je smijesno kad citam da se raspon ocekivanih para razlikuje za 20 miliona jer eto mi smo toliko bogati pa tih dvadeset manje vise nije greda.
    Ona stravicna inflacija nas je navikla da se o milionima prica kao da su kruske, ali to je sto je. Svi o milionskim biznisima, a poslije pozajljuju za vaucere.
    Cak i da uzmeno kao aksiomu da se sad to moralo prodati razlika u ocekivanim prihodima je prevelika. Bez ikakvog dvoumljenja tolike pare odjednom za Crnu Goru znace fantasticnu sansu, ali i dosada su u nasu drzave ulazile velike pare sa malo koristi.
    U zemljama koje imaju plan i neke ideje nista se ne prepusta slucaju pa i za tolike pare koje ce zavrsiti kod malih dionacara postoje programi, popusti, ideje strucni timovi koji savjetuju da to zavrsi u proizvodnju, nova radna mjesta, osavremenjavanje postojecih objekata....
    Samo bi naivcina mogla vjerovati u nesto slicno kod nas kad za nista nemamo plana, pa cemo biti svjedoci da ce se kod nas vozati auta "da pamet stane", a poslije kukati kako vlasnici tih auta nemaju od cega placati struju. Pojavice se neki novi Jezda pocistiti im dzepove, a onda ce drzava opet pokrivati te "gubitke" ili ce se udariti prica o casti i postenju, ili da je greota kupiti one stanove sto banke sad prodaju jer se neki preracunali.
    Moguce da je Vujica u pravu i da je u konacnom obracunu vise italijanskih osam nego grckih jedanaest eura, ali ostaje dosta nejasnoga u svoj toj transakciji. Samo ucesce na takvom tenderu kosta debelo i sumnjam da ce Grci tako lako reci "crnogorska posla" i da ce se lako procedura provuci, ali mozda je to ipak drugacije od onoga sto mi iz novina saznajemo.
    Nasa sklonost ka improvizacijama nekad ce nas dobro lupiti po ledjima jer dok se mogu strasiti oni sa par akcija i prcati im pricu da oni moraju prodati akcije jer se Vujica tako dogovorio, bojati se da Grci
    nijesu tako naivni.

  8. #33
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    Ali Talijani i Grci su nasa NAJBOLJA MOGUCA OPCIJA ,obzirom na okolnosti, jer Norvezani su se povukli a Rusi su nam gori izbor.
    Izmedju ove dvije zemlje Talijani su blizi i jaci, ali i Grci su nam takodje dobar kupac, tako da je ovo ipak korak KA EVROPI, i korak KOJI JE POTREBAN i ovo je dobar posao, sve u svemu i dobro smo prosli, po meni u obje opcije.

    Prodaja sa pravom raskida za 5 godina, i sa velikim investicionim planovoma koje imaju oba ponudjaca je nas maksumum obzirom na sve okolnosti.

    Samo ne smijemo dati osnova za veliku parnicu i mora se procedura provesti tako da ne bude osnova za parnicu....A NASA EPS JE U TAKVOM STANJU DA SU JOJ NEOPHODNE DODATNE INVESTICIJE, tako da je morala bit prodata jednim dijelom.
    Bar ja tako mislim..
    Pozdrav,
    Nekoliko pitanja:

    1.O tome da smo dobro prosli u obije opcije,moze se raspravljati.Ali,shto je konkretan razlog da se odbije ponuda koja je 60 miliona eura jacha?Obrazlozhenje vlade ne pije vodu,jer su Grci(u Vijestima i Danu,sami a i preko advokata) jasno iznijeli da su prihvatili sve uslove koji su trazheni,te da su uporedili svoju ponudu sa tenderskim pravilima i nashli da je sve u skladu sa istim.

    2.Da li (moguce)opravdano nezadovoljstvo grchkog konzorcijuma(u kojem je,podsjetimo se i PPC(Public Power Corporation-drzavna grchka firma) moze izazvati zastoj u evropskim integracijama,kao i druge shtete(sjetimo se sluchaja Makedonija,i tamoshnjeg tendera)?

    3.Kako je moguce da je ova prodaja maximum kad postoji ponuda po vecoj cijeni?Podsjetimo se,ovo nije privatizacija,vec dokapitalizacija,a po nekom pravilu,na tenderima za dokapitalizaciju cijena po akciji treba da igra najvecu,ako ne i presudnu ulogu u odluchivanju.

    4.Koje investicije nudi italijanska kompanija A2A?
    Deserve's got nothing to do with it.

  9. #34
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by rain_wind_storm View Post
    Bolje dat talijanu koji će možda i nešto i uložit u narednom periodu,no ovima iz NS...
    shone jel tebi majka radila u dežurnu službu?
    u dispecerski centar

  10. #35
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Nekoliko pitanja:

    1.O tome da smo dobro prosli u obije opcije,moze se raspravljati.Ali,shto je konkretan razlog da se odbije ponuda koja je 60 miliona eura jacha?Obrazlozhenje vlade ne pije vodu,jer su Grci(u Vijestima i Danu,sami a i preko advokata) jasno iznijeli da su prihvatili sve uslove koji su trazheni,te da su uporedili svoju ponudu sa tenderskim pravilima i nashli da je sve u skladu sa istim.

    2.Da li (moguce)opravdano nezadovoljstvo grchkog konzorcijuma(u kojem je,podsjetimo se i PPC(Public Power Corporation-drzavna grchka firma) moze izazvati zastoj u evropskim integracijama,kao i druge shtete(sjetimo se sluchaja Makedonija,i tamoshnjeg tendera)?

    3.Kako je moguce da je ova prodaja maximum kad postoji ponuda po vecoj cijeni?Podsjetimo se,ovo nije privatizacija,vec dokapitalizacija,a po nekom pravilu,na tenderima za dokapitalizaciju cijena po akciji treba da igra najvecu,ako ne i presudnu ulogu u odluchivanju.

    4.Koje investicije nudi italijanska kompanija A2A?
    Postavljena pitanje su sustina ove price, i ja ne znam odgovor na njih...ali znam pravila ove "igre":

    Pravi odgovor ocekuje se od dugostepene Komisije, a ovim putem ih upozoravam da ga napisu kako valja, jer su u vrlo teskoj poziciji.
    Naime, U OVOM SLUCAJU SPOR JE 99% JE IZVJESTAN (bilo sa Grcima bilo sa Talijanima!), a kao kolega koji je sticajem okolnosti imao priliku da stupi u kontakt i sa stranim i sa domacim advokatima koji zastupaju *Restis Group* znam i tvrdim da su u pitanju veoma kvalitetni advokati...i strani i domaci.
    Takodje sam siguran sam da su i advokati talijanske kompanije isto tako dobri.
    Zato neka u Komisiji budu svjesni da ako njihovo obrazlozenje ne bude bilo potvrdjeno na sudu DA CE IH I NASI POTOMCI PROKLINJATI ZBOG NESTRUCNOSTI ILI PRISTRASNOSTI U OVAKO KRUPNOM POSLU, sa dalekoseznim posljedicama. Sad je sve na vrijeme da drugostepena komisija odluci zakonito, i da svaki spor ucini unaprijed izgubljenim (cak bi takav spor fakticki postao mogucnost zarade za MNE).

    Pri tome voditi racuna o cinjenici da je tenderski savjetnik- ( chije misljenje je prihvaceno kao savjet jednog relevantnog konsultanta iz EU i zapravo je glavno obrazlozenje za ovakvu odluku) je konsultantska firma cije je sjediste u Italiji, te da ostoji bar teoretska mogucnost da su oni sa svojim savjetom Komisiji da odbije Grke bili pristrasni, iz bilo kojih razloga. Treba znati da bi se u slucaju izgubljenog spora oni ipak "izvukli" (sa obrazlozenjem da je to bio njihov stav, dat po njihovom najboljem znanju i da oni i dalje stoje pri svom misljenju, ali je presuda suda nazalost drugacija...takav je zivot i biznis, je li..). Za tu jaku konsultansku kucu bio bi to samo jos jedan posao za malu zemlju na Balkanu, a za MNE koja bi placala grdne odshtete Grcima POGIBIJA....ne daj Boze takvoga ishoda. Cak i da plate neku kaznu zbog loseg savjeta-to je nista u poredjenju sa visinom odstete koja bi bila dosudjena zbog njihovog loseg savjeta (pa bili birat boljeg konsultanta, gospodo iz MNE)....ovim nista ne imputiram, samo iznosim FAKTE koje II -stepena komisija treba takodje da ima u vidu=DUPLI OPREZ!!!

    ***
    I jos nesto da se ima u vidu: srecno se izvukosmo od opasne Deripaskine tuzbe za,po njemu, neispunjena obecanja na tenderu KAP, pa bi sada nova, ovog puta Restisova tuzba bila potencijalno duplo opasnija, zbog njegovog porijekla i ugleda u poslovnom svijetu, a narocito zbog slicnosti tuzbenih osnova...jer bi se u oba slucaja tuzbom imputiralo da je drzava svjesno, DAKLE SA ELEMENTOM KORUPCIJE, vodila vazni drzavni tender....a za to nas prozivaju sa svih strana).

    ***
    Moj je finalni savjet gospodi iz drugostepene Komisije:

    Iako ne znam NISHTA o OVOM tenderu, znam za neke stare, lose manire tenderskih procedura i u Boga se nadam da su sada proslost.
    PAZITE SE! IGRANJE JE SA VATROM ODBACITI VIKTOR RESTISA NA BALKANSKI NACIN!!! Ako je prvostepena komisija u pravu u njihovom obrazlozenju odluke-t.j. ako su Grci zaista trazili na ovom tenderu da dobit MNE bude 35% umjesto 60% (ili slicno), ako su zaista uslovljavali da im se da koncesija na rudnik prilikom tendera o prodaji akcija itd.-onda su nas oni podcjenjivali i uslovljavali te ih je zaista i trebalo odbit.

    Receno drugacije, ako su Talijani dali tako dobru ponudu koja je realno jos bolja OD INACE DOBRE PONUDE GRKA- ako je zaista njihovih 8,40 EUR realno vece od 11,1 EURkoje su ponudili Grci- ONDA BRAVO IM GA I srecno im bilo, oni bi zaista (i geografski i istorijski) trebali i biti NAS STRATESHKI PARTNER No 1 !!!

    Medjutim, ako Grci nisu uslovljavali, nego ima drugih razloga za odbacivanje grcke ponude, koji nisu zakoniti....bilo kojih... ISPRAVLJAJTE DOK STE JOS NA VRIJEME!!! Indirektno je isto to rekao i predsjednik Vujanovic, jedan odlicni advokat inace.

    Pozdrav,
    Last edited by Old Bone; 02-08-09 at 08:26.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  11. #36
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    A s'kim mozes uopste da radis prijatelju, ako analiziras kakvi su oni kao ljudi i kakvi su im ciljevi? A MONOPOL SLOBODNO, I TU SU SVI ISTI JER IM JE POHLEPA BEZ KRAJA I KONCA U KRVI, i SVI ,bas svi su bez duse, svima je njihov cent drazi od kapi tudje KRVI ...svi su oni derikoze po defalutu! To je jednostsavno tako i to je neka konstanta koju ne mozas promijenit... (Zato mi nikad nije bilo zao to nijesam bogat....jednostavno mijenja ljude i ne mozes tu bit drugaciji-sto je veca imovina veca ti je pohlepa-TO JE PRAVILO...TEORETSKO!).

    Ali Talijani i Grci su nasa NAJBOLJA MOGUCA OPCIJA ,obzirom na okolnosti, jer Norvezani su se povukli a Rusi su nam gori izbor.
    Izmedju ove dvije zemlje Talijani su blizi i jaci, ali i Grci su nam takodje dobar kupac, tako da je ovo ipak korak KA EVROPI, i korak KOJI JE POTREBAN i ovo je dobar posao, sve u svemu i dobro smo prosli, po meni u obje opcije.

    Prodaja sa pravom raskida za 5 godina, i sa velikim investicionim planovoma koje imaju oba ponudjaca je nas maksumum obzirom na sve okolnosti.

    Samo ne smijemo dati osnova za veliku parnicu i mora se procedura provesti tako da ne bude osnova za parnicu....A NASA EPS JE U TAKVOM STANJU DA SU JOJ NEOPHODNE DODATNE INVESTICIJE, tako da je morala bit prodata jednim dijelom.
    Bar ja tako mislim..
    Pozdrav,
    Dragi moj prijatelju,

    chim je STATKRAFT odustao od TANDARE-MANDARE,
    ja sam mogao RUKU U VATRU STAVIT,
    da su oni pravilno procijenili svoje shanse za FER-TENDER.

    Norvezani su puno ulozili u CGi,
    oni imaju druge ETICHKE I LJUDSKE NORME,
    njihovo povlachenje je PRVI ZNAK za NASHU MUTLJAVINU,
    jer oni ne vole da budu DEKOR,
    niti da ispanu BUDALE, NAMAGARCHENE OD BAljKANSKIH PRIMITIVACA,
    sa GRCHKO-ITALIJANSKIM poznatim nachinom poslovanja,
    od SrBskog Telekoma, do nasheg Jugopetrola,
    dje ostavishe 50 miliona za KUPCA vecinskog paketa, i prodashe SKLADISHTA I EVENTUALNE ZALIHE GASA I NAFTE U NASHE PODMORJE.

    Mene je poznato koliko ti volish CGu,
    ali ne treba ZATVARAT OCHI, kad zbog njihovih ekonomskih problema,
    prodaju BUDUCNOST mladog CRNOGORSKOG NARASHTAJA,
    TELEKOM, JUGOPETROL i EPCGe,
    shto ce MLADI NARASHTAJ PRODAVAT,
    da plati tim MONOPOLISTIMA USLUGE ?????

    Plashim se za njihovu buducnost,
    jer nam NEZAVISNA CGa, postade ZAVISNA od gorih od onijeh iz Beograda.

    STRA-TESHKI PARTNERI,
    ce uskoro trazit i exluzivnu masazu, od svojih potroshacha,
    jer ne kupuju FIRME,
    nego MONOPOL,
    uz srdachni BLAGOSLOV, DPSDPovaca.

    Niko PRI ZDRAVOJ SVIJESTI , ne prodaje CIJELO STADO OVACA,
    pa kupuje mlijeko od jednog kupca,
    nego ovcu po ovcu i nastavlja da muze reshto ovaca, da ima za ljeb i sir.

    Da se ja pitam,
    kao u Danskoj, bilo bi desetak svijetskih firmi koje nude GORIVO,
    svaka HIDRO I TERMO CENTRALA bi bila prodata, Norvezanima, Shvedjanima, Njemcima, Francuzima i Dancima,
    zavisno od tehnologije i zashtite ZIVOTNE SREDINE , i uslova za POTROSHACHE, to bi nosilo najvishe poena na TENDERU,
    a ne milioni koje ce S******T REZIMLIJE, dok trepnesh okom.

    Ne plachem ja za DRZAVNIM MONOPOLOM,
    jeli BOG da, da svi budemo tretirani ravnopravno,
    da se prestane sa POVLASHCENIM TAJKUNIMA BLISKI REZIMU, da oni budu oslobodjeni placanja i troshkove priloze u DPSDPovcama u KASU ili korito iz kojega LOCHU,
    ali plachem,
    shto ne razmishljaju o nashem POTOMSTVU,
    jer CRNA GORA nije nasha,
    nego smo je posudili od nasheg POTOMSTVA,
    dali nam je na OBRAZ, kojega nazalost NEMAMO,
    a GUZICA nam ZINULA, za POTROSHNJU MATERIJALNO I SEXULNO NEIZIVLJENIH SKOROJEVICA, PILICA CHETNIKA I PARTIZANA.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  12. #37
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default

    sve će im na nos izaći jednog dana, moj Milovane. ko se mača laća, od mača i pogine.

  13. #38
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    sve će im na nos izaći jednog dana, moj Milovane. ko se mača laća, od mača i pogine.
    Samo da nam sudbina ne bude,
    kao Mujovom MAGARCU,
    kad ga odvika od rane, ono lipche.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  14. #39
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by milovan View Post
    Dragi moj prijatelju,

    chim je STATKRAFT odustao od TANDARE-MANDARE,
    ja sam mogao RUKU U VATRU STAVIT,
    da su oni pravilno procijenili svoje shanse za FER-TENDER.

    Norvezani su puno ulozili u CGi,
    oni imaju druge ETICHKE I LJUDSKE NORME,
    njihovo povlachenje je PRVI ZNAK za NASHU MUTLJAVINU,
    jer oni ne vole da budu DEKOR,
    niti da ispanu BUDALE, NAMAGARCHENE OD BAljKANSKIH PRIMITIVACA,

    sa GRCHKO-ITALIJANSKIM poznatim nachinom poslovanja,
    od SrBskog Telekoma, do nasheg Jugopetrola,
    dje ostavishe 50 miliona za KUPCA vecinskog paketa, i prodashe SKLADISHTA I EVENTUALNE ZALIHE GASA I NAFTE U NASHE PODMORJE.

    Mene je poznato koliko ti volish CGu,
    ali ne treba ZATVARAT OCHI, kad zbog njihovih ekonomskih problema,
    prodaju BUDUCNOST mladog CRNOGORSKOG NARASHTAJA,
    TELEKOM, JUGOPETROL i EPCGe,
    shto ce MLADI NARASHTAJ PRODAVAT,
    da plati tim MONOPOLISTIMA USLUGE ?????

    Plashim se za njihovu buducnost,
    jer nam NEZAVISNA CGa, postade ZAVISNA od gorih od onijeh iz Beograda.

    STRA-TESHKI PARTNERI,
    ce uskoro trazit i exluzivnu masazu, od svojih potroshacha,
    jer ne kupuju FIRME,
    nego MONOPOL,
    uz srdachni BLAGOSLOV, DPSDPovaca.

    Niko PRI ZDRAVOJ SVIJESTI , ne prodaje CIJELO STADO OVACA,
    pa kupuje mlijeko od jednog kupca,
    nego ovcu po ovcu i nastavlja da muze reshto ovaca, da ima za ljeb i sir.

    Da se ja pitam,
    kao u Danskoj, bilo bi desetak svijetskih firmi koje nude GORIVO,
    svaka HIDRO I TERMO CENTRALA bi bila prodata, Norvezanima, Shvedjanima, Njemcima, Francuzima i Dancima,
    zavisno od tehnologije i zashtite ZIVOTNE SREDINE , i uslova za POTROSHACHE, to bi nosilo najvishe poena na TENDERU,
    a ne milioni koje ce S******T REZIMLIJE, dok trepnesh okom.

    Ne plachem ja za DRZAVNIM MONOPOLOM,
    jeli BOG da, da svi budemo tretirani ravnopravno,
    da se prestane sa POVLASHCENIM TAJKUNIMA BLISKI REZIMU, da oni budu oslobodjeni placanja i troshkove priloze u DPSDPovcama u KASU ili korito iz kojega LOCHU,
    ali plachem,
    shto ne razmishljaju o nashem POTOMSTVU,
    jer
    CRNA GORA nije nasha,
    nego smo je posudili od nasheg POTOMSTVA,
    dali nam je na OBRAZ, kojega nazalost NEMAMO,

    a GUZICA nam ZINULA, za POTROSHNJU MATERIJALNO I SEXULNO NEIZIVLJENIH SKOROJEVICA, PILICA CHETNIKA I PARTIZANA.
    Potpisujem svaku!

    Nasa su sudbina nama slicni-Mediteranci - ali jedan evolutivni stepen visi Talijani i Grci....Skandinavci su nekoliko stepeni iznad i mi njih ne mozemo ni razumjet ni stic.
    Ali MOZEMO POKUSAT, kao sto ti i tebi slicni rade decenijama....uspjesno....i siguran sam da se trudite da uvjek date maksimum od sebe, da ne podlegnete svojim slabostima, da ste svjesni da ste vi tamo ambasadori svoje MNE, da su desetine Danaca (i Dankinja pogotovo) stekle sliku o Crnogorcima bas preko tebe, sto je odlican primjer...a i ti si postao bolji covjek kroz tu borbu sa samim sobom.
    ***
    Ja ne branim NEODBRANJIVO, samo ipak uzimam u obzir nasu veliku zaostalost, pa pravim poredjenja sa onim kakvi smo bili prije par decenija (a ko mi kaze da se DOBRO ZIVLELO-nije on to snimio kako valja...no su svi bIli SKORO isti, PA JE LAKSE BILO TRPJET.

    Nas dosadasnji nacin, sa shklapanjem kao nacionalnom crtom broj 1, potpuno je dokur*io strancima i zaista su RIJESILI DA NAS DOVEDU U RED, MILOM ILI SILOM!
    Ako to vladari ne vide-pasce brzo sa vlasti i bice puni zatvori....to im kazem ja koji sam ih glasao...NEZADOVOLJAN SAM JER SAM OCEKIVAO BRZU I ODLUCNIJU BORBU SA NEPOPRAVLJIVIMA SHKLAPAROSHIMA, a to je ZA SADA jos uvjek vise prijetnja ,a odlucno se TRAZI NJIHOV PUT U ZATVOR ......... JER ZAPAD VISE U OSUDE NASIH SUDOVA NE VJERUJE!
    Niti u ocjene ili tvrdnje nasih funcionera...izgubili su povjerenje i sad se traze slike iz Spuza da bi dobili prelaznu.
    Pozdrav
    Last edited by Old Bone; 03-08-09 at 00:13.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  15. #40
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,998
    Thanks Thanks Given 
    2,202
    Thanks Thanks Received 
    456
    Thanked in
    210 Posts

    Default

    Više puta sam posjetio Norveški direktorat za vode i energiju (NVE), vjerovatno najmoćniju norvešku državnu kompaniju, a skupa sa njima u dva navrata i Statkraft.
    Djelovalo je da su vrlo zainteresovani za ulaganja u Crnu Goru. Štaviše, godinama su ulagali u EPCG, u istraživanje hidroenergije...
    Prije nepunih pola dodine dobio sam dopis (PPT)u kojem daju svoju sliku stanja u CG (prvenstveno vezano za energiju, ekonomiju i potencijalne probleme sa kojima se mogu sresti). Već tada mi je bilo jasno da njihov entuzijazam što se dokapitalizacije tiče splašnjava.
    Smatrali su da u samom tenderu ima mnogo nedorečenosti i nejasnoća, ali i da se kasni sa showroom-om, da su dati kratki rokovi...
    Tada su tvrdili da još uvijek postoji interes za
    HPP Moraca – Greenfield
    HPP Komarnica – Greenfield (2010-)
    HPP Boka – Greenfield (2010-)
    Da li to i dalje važi, ne znam.
    Interesantno je inače da su u stakeholder analizi na vrhu pozitivne strane stavili premijera Đukanovića!

  16. #41
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Old Bone View Post
    Potpisujem svaku!

    Nasa su sudbina nama slicni-Mediteranci - ali jedan evolutivni stepen visi Talijani i Grci....Skandinavci su nekoliko stepeni iznad i mi njih ne mozemo ni razumjet ni stic.
    Ali MOZEMO POKUSAT, kao sto ti i tebi slicni rade decenijama....uspjesno....i siguran sam da se trudite da uvjek date maksimum od sebe, da ne podlegnete svojim slabostima, da ste svjesni da ste vi tamo ambasadori svoje MNE, da su desetine Danaca (i Dankinja pogotovo) stekle sliku o Crnogorcima bas preko tebe, sto je odlican primjer...a i ti si postao bolji covjek kroz tu borbu sa samim sobom.
    ***
    Ja ne branim NEODBRANJIVO, samo ipak uzimam u obzir nasu veliku zaostalost, pa pravim poredjenja sa onim kakvi smo bili prije par decenija (a ko mi kaze da se DOBRO ZIVLELO-nije on to snimio kako valja...no su svi bIli SKORO isti, PA JE LAKSE BILO TRPJET.

    Nas dosadasnji nacin, sa shklapanjem kao nacionalnom crtom broj 1, potpuno je dokur*io strancima i zaista su RIJESILI DA NAS DOVEDU U RED, MILOM ILI SILOM!
    Ako to vladari ne vide-pasce brzo sa vlasti i bice puni zatvori....to im kazem ja koji sam ih glasao...NEZADOVOLJAN SAM JER SAM OCEKIVAO BRZU I ODLUCNIJU BORBU SA NEPOPRAVLJIVIMA SHKLAPAROSHIMA, a to je ZA SADA jos uvjek vise prijetnja ,a odlucno se TRAZI NJIHOV PUT U ZATVOR ......... JER ZAPAD VISE U OSUDE NASIH SUDOVA NE VJERUJE!
    Niti u ocjene ili tvrdnje nasih funcionera...izgubili su povjerenje i sad se traze slike iz Spuza da bi dobili prelaznu.
    Pozdrav
    Ne zudim za OSVETOM,
    ali moj dragi i poshtovani prijatelju,
    OBRAZOVANI ljudi,
    trebaju imati OBRAZ, i podnijet rachun za svoj naopaki rad ili nerad,
    svojim POTOMCIMA.
    BEZ OBRAZA I OBRAZOVANIH U PRAVOM SMISLU,
    ne Dr-ova, Mr-ova i Sh-arova, Proserfora i Kakademika,
    nego NAOBRAZOVANIM SA CHISTIM OBRAZOM,
    koji se bore za HUMANOST I SOLIDARNOST, kao ti chiste dushe i chistog srca, punog LJUBAVI ZA CGu, i brige za NOVO POKOLJENE.

    Koji nece zbog trenutnih potreba zalozit BUDUCNOST njihovu u prljave ruke svijetskih BITANGI, nego ce STOICHKI trazit podrshku od svih GRADJANA CGe, da se STRPIMO i pomognemo u skladu sa svojim mogucnostima, da CGa izadje iz krize, da ne LJUBI ROPSTVA LANCE, da nece zalozit slobodu mladih narashtaja, za pishljivih pola milijarde eura.

    Ako prodamo EPCGe,
    ni jedan vlasnik nece pristat na povlashceni polozaj KAPa,
    a KAP je najveca AKOMULACIJA elektrichne energije, svaki KWsat se pretvara u kilograme aluminijuma, koji ima buducnost, samo sa modernom tehnologijom, i rudnici Boksita ce imat perspektivu, i zeljeznica u koju ulazu desetine miliona eura, prodajom EPCGe, ostaje CGa na milost i nemilost novog MONOPOLISTE, koji nece imati obzira za DRZAVNI INTERES CGe.
    Last edited by milovan; 03-08-09 at 09:25.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  17. #42
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,607
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,092
    Thanked in
    2,076 Posts

    Default

    U pravu si, Milovane, da ne misle o našem potomstvu, ali zato misle o svome. Eto su jednoga potomka ispratili Ceca, Ševerina, Čola i Haris u bolje zajedničko sjutra, drugi se prati po žutoj štampi, koju je đevojku sad digao , a koju će sjutra... Depresivnmo je i razmišljati o tome.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  18. #43
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Sijka Pištolova, urednica specijalizovanog regionalnog časopisa Energy Observer je ocijenila da italijanska kompanija A2A S.p.A, prvorangirana na tenderu za djelimičnu privatizaciju i dokapitalizaciju Elektroprivrede Crne Gore, može da bude pravi strateški partner EPCG, prenosi podgorički radio Antena M. vijest agencije Mina business.
    Ona je rekla da ne bi prodavala niti jedan dio EPCG, nego bi pronašla stručnjake koji bi pronašli najpovoljnije kredite i, uz strani menadžment, oporavila kompaniju koja bi postala "energetsko čudo na Balkanu".

    Ako je suditi po vijestima javnog servisa u Dnevniku Grci su pretjerali sa uslovljavanjima izvan tendera i sad nema vise pregovora jer tek to bi bio preksaj tendera. Pitanje je zasto tek sad objavljuju konkretna uslovljavanja, a prvi dan neku sprdnju.

  19. #44
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,607
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,092
    Thanked in
    2,076 Posts

    Default

    Ako je vjerovati Vujici, kaže da, osim onih prije navedenih uslova, Grci traže i da odmah po preuzimanju mogu da mijenjaju kolektivni ugovor. Povrh svega, izjava advokata ovih Grka da je vlada pogrešno protumačila njihovu ponudu, tj da tu nema uslovljavanja nego da su to samo predlozi za ubuduće o kojima se može pričati, meni makar to djeluje totalno penalski. Ako nije uslovljavanje, šta su ga uopšte uvrstili u ponudu? Nije da su to neke povoljnosti za nas, pa su ih uvalili da bi ponuda bilas primamljivija. Nisu oni toliko naivni.

    Usput, i ja sam protiv privatizacije. EPCG bi trebalo većinski da ostane u našem vlasništvu. Inače, na dnevniku su već prestali da zovu ovaj čin dokapitalizacijom. Sada ga zovu privatizacijom.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  20. #45
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NHM View Post
    Ako je vjerovati Vujici, kaže da, osim onih prije navedenih uslova, Grci traže i da odmah po preuzimanju mogu da mijenjaju kolektivni ugovor. Povrh svega, izjava advokata ovih Grka da je vlada pogrešno protumačila njihovu ponudu, tj da tu nema uslovljavanja nego da su to samo predlozi za ubuduće o kojima se može pričati, meni makar to djeluje totalno penalski. Ako nije uslovljavanje, šta su ga uopšte uvrstili u ponudu? Nije da su to neke povoljnosti za nas, pa su ih uvalili da bi ponuda bilas primamljivija. Nisu oni toliko naivni.
    Pa to nije nikako penalski,nego potpuno logichno.Dakle,iznose ponudu po akciji i spremni su da investiraju.Naravno da je logichno da i oni imaju udjela u kontroli investicija,a ne da sipaju pare kako im naredi TK.Zato valjda i daju predloge,o kojima ce se,ukoliko dobiju paket akcija,pregovarati.Nisam mnogo obavijeshten o deshavanjima u poslednja 2-3 dana pa mozhda lupam,ali tu ne vidim nishta nelogichno.
    Deserve's got nothing to do with it.

  21. #46
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,607
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,092
    Thanked in
    2,076 Posts

    Default

    Nelogično mi je to što je ovo dokapitalizacija a ne privatizacija, što se koncesije dodjeljuju po zakonu o koncesijama a ne po dogovoru (postoje i tu konkursi ili šta već), to što kolektivni ugovor ne može tek tako da se mijenja...

    Kažem, meni je nelogično. Možda i ja lupam.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  22. #47
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    1,304
    Thanks Thanks Given 
    24
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    28 Posts

    Default

    Ne ulazeći u eventualne mutljavine i moguće opskurne okolnosti vezane za ovaj tender, samo ću da prokomentarišem konkretne stvari kao neko ko u prste zna pravila tenderskih procedura EU (uz ogradu da domaći zakon o javnim nabavkama vjerovatno ima razlike u odnosu na EU pravila).


    • tender kakav je da je, logičan ili nelogičan, kad se kandidat javi na tender on automatski prihvata sva njegova pravila i uslove i on ih sam ne može postavljati. Njegovo je da odgovori samo na ono što se tenderom od njega traži
    • postavljanje dodatnih uslova od strane kandidata, koji nisu predviđeni tenderskom dokumentacijom, znači automatsko odbijanje ponude
    • svaki pokušaj uticanja na odluku tenderske komisije od strane kandidata znači automatsko isključivanje toga kandidata iz dalje procedure (a Grci su evo nepozvani došli sa sve advokatom da izvrše pritisak)
    • cijena je zadnji faktor pri odlučivanju, presudan je kvalitet ponude prema traženim parametrima. Ono što tenderom nije traženo, ne igra apsolutnu nikakvu ulogu, pa iako je poznato komisiji.


    Ovo je, ponavljam, po EU pravilima, po kojima bi ispalo da su Grci sami sebe sahranili ovaj put.

  23. #48
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nas zakon je kao i u EU samo sto mi dopunimo nasim budalastinama. Ako je ovo tacno sto sad kazu onda je Grke treblo eliminisati u startu jer glupaviju stvar od zahtjeva da potvrde sto moraju poyvtditi samim ucescem nijesam cuo. Nasi kombinuju dok ne prekombinuju.

  24. #49
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,842
    Thanks Thanks Given 
    3,157
    Thanks Thanks Received 
    5,516
    Thanked in
    2,233 Posts

    Default

    onda se postavlja pitanje zasto sve ovo na pocetku nisu rekli nego su naveli neke glupave razloge... opet tu nesto smrdi.

  25. #50
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Da je TANDARA-MANDARA bila chista kao suza,
    valjda bi i STATKRAFT uchestvovao u natjechaju,
    i Crnogorska EPda, dobila pravog STRATESHKOG PARTNERA.

    Sami pali, sami se ubili,
    eto josh LESHINARA, da podizu tuzbe kao DERIKOZA&Co i ucjenjuju CGu,
    blogo nama sh`njima,
    znam ja nas,
    .... ja nas.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. EPCG profitira za pola godine 30 miliona
    By Stetni in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 10
    Last Post: 26-07-09, 00:26
  2. EPCG - visoke cijene struje - zalbe gradjana
    By SnowQueen in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 60
    Last Post: 14-02-09, 13:07
  3. Stimulansi za direktore EPCG-e
    By maestro in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 8
    Last Post: 27-01-09, 11:17
  4. Kazu iz EPCG zimus nece biti struje
    By Milos111111 in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 23
    Last Post: 11-11-06, 21:44
  5. EPCG na anteniM, danas 16 h.
    By milovan in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 12
    Last Post: 12-10-06, 15:13

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •