View Poll Results: Da li podrzavate nezavisnost Boke Kotorske?

Voters
20. You may not vote on this poll
  • Da

    5 25.00%
  • Ne

    15 75.00%
Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 32

Thread: Da li podrzavate nezavisnost Boke Kotorske?

  1. #1
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Herceg Novi, Boka Kotorska
    Posts
    216
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Da li podrzavate nezavisnost Boke Kotorske?

    Boka Kotorska kao poseban geografski i kulturoloski prostor prilicno se razlikuje od ostatka Crne Gore. Istorijski je tek od 2006 u Crnoj Gori. Prethodno je bila u sastavu Rimskog Carstva, Vizantije, Srbije, Osmanlijskog Carstva, Mletecke Republike, Francuske imperije, Austrougarskog Carstva, Kraljevine Jugoslavije, SFRJugoslavije, SR Jugoslavije, SiCG i konacno u sastavu Crne Gore. Bokelji, dijele jezik i religiju sa ostatkom Crne Gore, ali i sa ostatkom bivse Jugoslavije, pa kada su ostali narodi mogli dobiti nezavisnost zasto ne bi i postojala nezavisna Boka Kotorska. Dok se kultura u Boki ne slaze sa ostatkom Crne Gore.
    Razlozi su prvenstveno ekonomske prirode, jer veliki dio para koji se zaradi u Boki, ide u Podgoricu, i svjedoci smo pogresne urbanisticke politike koja dolazi iz Podgorice i time devastira obalu Boke.
    Zanima me Vase misljenje? Hvala.

  2. #2
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Razlikuje se i to dosta, ali kakve veze ima, jos jel dao bog da nismo svi isti.
    Da se devastira je takodje istina, ali treba pogledat malo u svoje dvoriste, ne dolaze podgoricani i ljudi iz ostalih gradova cg da glasaju u Kotor nego mi (pricam konkretno za KO). A koga i kakvoga mi izaberemo suvisno je pricat...
    Bijo si poziw koi se neodbija

  3. #3
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    984
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jesu li Bokelji poseban narod pa da se odvoje? Za ono sto je dobro i dolazi iz Podgorice se ne bunite! Npr. sve ono sto drzava obezbjedjuje, bezbjednost, zdravstvo itd
    'Atomik, o-o, atomik, ou tunajt'

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Svoj na svome
    Posts
    2,655
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nezavisna Boka, ali samo kao savez ili unija. $edinjeni gradovi Boke ili Savez Bokeškija Gradova.
    Napraviti za početak dvie regije. Republika Novska i Federacija Kotora i Tivta. U okviru Federacije dati mjestima pravo da formiraju svoje autonomije. Igalu dati specijalan status.
    Proglasiti carinsku uniju sa Dubrovnikom i Trebinjem i to je to.
    Hari Krisna: -bez trolovanja laganja i ostaloih podmetanja kao i visestrukih naloga

  5. #5
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    KOTOR
    Posts
    3,859
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Cousteau View Post
    Jesu li Bokelji poseban narod pa da se odvoje? Za ono sto je dobro i dolazi iz Podgorice se ne bunite! Npr. sve ono sto drzava obezbjedjuje, bezbjednost, zdravstvo itd
    Pa to ne obezbjedjuje Podgorica nego drzava.

  6. #6
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Herceg Novi, Boka Kotorska
    Posts
    216
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    je su li crnogorci drugaciji od drugih naroda? srbi? albanci? pa svi imaju svoje drzave. zdravstvo nije na visokom nivou, i u meljinama ima jedna od najmodernijih bolnica u cg, za ostalo se ionako mora ici u beograd. dok sto se tice bezbjednosti, cg sa ovakvom vojskom ninje u stanju sebe obezbjediti, moje misljenje. mislim da vojska ima u vrh glave 1,500 pripadnika.

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Donja Lastva
    Posts
    12,526
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MonterO View Post
    Nezavisna Boka, ali samo kao savez ili unija. $edinjeni gradovi Boke ili Savez Bokeškija Gradova.
    Napraviti za početak dvie regije. Republika Novska i Federacija Kotora i Tivta. U okviru Federacije dati mjestima pravo da formiraju svoje autonomije. Igalu dati specijalan status.
    Proglasiti carinsku uniju sa Dubrovnikom i Trebinjem i to je to.


    Usput bi dodao Autonomna Zajednica Gornja i Donja Lastva u okviru Federacije Kotora i Tivta
    Last edited by funestis; 26-07-09 at 23:43.

  8. #8
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    odlično pitanje . u potpunosti bi podržao nezavisnost boke.
    boka svojom kulturom i mentalitetom stanovništva odnosno bokeljskim duhom i mišljenjem se ne uklapa u ostatak cg.
    The more things change, the more they stay the same.

  9. #9
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Herceg Novi, Boka Kotorska
    Posts
    216
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MonterO View Post
    Nezavisna Boka, ali samo kao savez ili unija. $edinjeni gradovi Boke ili Savez Bokeškija Gradova.
    Napraviti za početak dvie regije. Republika Novska i Federacija Kotora i Tivta. U okviru Federacije dati mjestima pravo da formiraju svoje autonomije. Igalu dati specijalan status.
    Proglasiti carinsku uniju sa Dubrovnikom i Trebinjem i to je to.
    ultra zanimljivo. jer sama boka ima svojih razlika. samo to ne smije da bude obimna administracija, inace bi bankrotirali.. u vrh glave po 5 ljudi za sve poslove.

  10. #10
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Herceg Novi, Boka Kotorska
    Posts
    216
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starwalker View Post
    boka svojom kulturom i mentalitetom stanovništva odnosno bokeljskim duhom i mišljenjem se ne uklapa u ostatak cg.
    prave rijeci. to je i moje misljenje.

  11. #11
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    15,838
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by MonterO View Post
    Nezavisna Boka, ali samo kao savez ili unija. $edinjeni gradovi Boke ili Savez Bokeškija Gradova.
    Napraviti za početak dvie regije. Republika Novska i Federacija Kotora i Tivta. U okviru Federacije dati mjestima pravo da formiraju svoje autonomije. Igalu dati specijalan status.
    Proglasiti carinsku uniju sa Dubrovnikom i Trebinjem i to je to.
    I s Njegusima
    Bijo si poziw koi se neodbija

  12. #12
    Join Date
    May 2009
    Posts
    23,187
    Thanks Thanks Given 
    1,275
    Thanks Thanks Received 
    4,302
    Thanked in
    2,007 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Independent Boka View Post
    Razlozi su prvenstveno ekonomske prirode, jer veliki dio para koji se zaradi u Boki, ide u Podgoricu.
    mislim da i vojvodina ima slične razloge za odvajanje od srbije.


    boka ima bogatu istoriju kroz koju su je mnogi prisvajali, iliri, rimljani,vizantija,bosna,turci,mlečani,rusi,napole on,austrija...
    možda bi trebala sad konačno biti slobodna, samo svoja
    The more things change, the more they stay the same.

  13. #13
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Kotor
    Posts
    5,847
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kad sad nemamo pameti da izaberemo normalniju vlast i pustamo da se ostatak cg sere na nas cisto sumnjam da bi bili mnogo pametniji i da se odvojimo...
    al ako nizbog cega drugog valjalo bi da se vise podgoricani i ostali ne busaju da su izrodili prvake evrope u vaterpolo
    Raise my hammer,take my aim

  14. #14
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    5,522
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Samo sanjaj . I nije Boka od 2006 crnogorska kako si je ti ovdje predstavio vec od mnogo mnogo ranije pa i kao dio Jugoslavija CG je bila Republika, a Boka sastavni dio te Republike .

    Quote Originally Posted by MonterO View Post
    Nezavisna Boka, ali samo kao savez ili unija. $edinjeni gradovi Boke ili Savez Bokeškija Gradova.
    Napraviti za početak dvie regije. Republika Novska i Federacija Kotora i Tivta. U okviru Federacije dati mjestima pravo da formiraju svoje autonomije. Igalu dati specijalan status.
    Proglasiti carinsku uniju sa Dubrovnikom i Trebinjem i to je to.
    Haha .
    "Oh, so they have internet on computers now!" Homer J. Simpson

     Think different!

  15. #15
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Herceg Novi, Boka Kotorska
    Posts
    216
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rave92 View Post
    Samo sanjaj . I nije Boka od 2006 crnogorska kako si je ti ovdje predstavio vec od mnogo mnogo ranije pa i kao dio Jugoslavija CG je bila Republika, a Boka sastavni dio te Republike .
    .
    ne, dio crne gore je tek od 2006. i triglav, i istra i kosovo i makedonija su bili u istoj drzavi kao boka, ali ti dijelovi nisu crna gora. cak i po tvome razmisljanju, boka je dio crne gore tek od 1918. i to kao dio kraljevine jugoslavije. da je crna gora tada bila samostalna, boka vjerovatno nikad ne bi usla u sastav crne gore.

    ali batali to, sada pricamo o sadasnjosti, pa ti daj argumente zasto bi boka ostala u sastavu crne gore?

  16. #16
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,192
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Independent Boka View Post
    Boka Kotorska kao poseban geografski i kulturoloski prostor prilicno se razlikuje od ostatka Crne Gore. Istorijski je tek od 2006 u Crnoj Gori. Prethodno je bila u sastavu Rimskog Carstva, Vizantije, Srbije, Osmanlijskog Carstva, Mletecke Republike, Francuske imperije, Austrougarskog Carstva, Kraljevine Jugoslavije, SFRJugoslavije, SR Jugoslavije, SiCG i konacno u sastavu Crne Gore. Bokelji, dijele jezik i religiju sa ostatkom Crne Gore, ali i sa ostatkom bivse Jugoslavije, pa kada su ostali narodi mogli dobiti nezavisnost zasto ne bi i postojala nezavisna Boka Kotorska. Dok se kultura u Boki ne slaze sa ostatkom Crne Gore.
    Razlozi su prvenstveno ekonomske prirode, jer veliki dio para koji se zaradi u Boki, ide u Podgoricu, i svjedoci smo pogresne urbanisticke politike koja dolazi iz Podgorice i time devastira obalu Boke.
    Zanima me Vase misljenje? Hvala.
    Objasni mi ovo. A npr 1998 u cijem je sastavu bila?

  17. #17
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Herceg Novi, Boka Kotorska
    Posts
    216
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igor R View Post
    Objasni mi ovo. A npr 1998 u cijem je sastavu bila?
    srjugoslavija

  18. #18
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,192
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Independent Boka View Post
    srjugoslavija
    A kad je bila SiCG, onda je bila u sastavu Srbije ili Crne Gore?

  19. #19
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Herceg Novi, Boka Kotorska
    Posts
    216
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igor R View Post
    A kad je bila SiCG, onda je bila u sastavu Srbije ili Crne Gore?
    ni srbije ni crne gore, vec srbije i crne gore. znaci drzave koja ima medjunarodni subjektivitet.

    i nije to tema, daj argumente zasto bi boka ostala u sastavu cg?

  20. #20
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,192
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Independent Boka View Post
    ni srbije ni crne gore, vec srbije i crne gore. znaci drzave koja ima medjunarodni subjektivitet.

    i nije to tema, daj argumente zasto bi boka ostala u sastavu cg?
    Zajednica DVIJE drzave, znaci tada je bila u sastav CG, a ne od 2006.
    Daj ti argumente zasto bi trebala da bude odvojena, i nemoj mi sad rec da su ti argumenti ono u prvi post.
    Kad das bolje argumente dacu i ja tebi argumente. A ne da ti je argument "veliki dio para koji se zaradi u Boki, ide u Podgoricu" .

  21. #21
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Herceg Novi, Boka Kotorska
    Posts
    216
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igor R View Post
    Zajednica DVIJE drzave, znaci tada je bila u sastav CG, a ne od 2006.
    Daj ti argumente zasto bi trebala da bude odvojena, i nemoj mi sad rec da su ti argumenti ono u prvi post.
    Kad das bolje argumente dacu i ja tebi argumente. A ne da ti je argument "veliki dio para koji se zaradi u Boki, ide u Podgoricu" .
    ako tebi nije argument 70% para sto ide u podgoricu, onda ne znam sta jeste... plus devastacija obale kojoj se protive bokelji, a iz podgorice konstantno stizu nove gradjevinske dozvole za sve i svasta. prvo ti pobij moje argumente, pa tek onda mozes traziti nove. posteno.

  22. #22
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,192
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Independent Boka View Post
    ako tebi nije argument 70% para sto ide u podgoricu, onda ne znam sta jeste... plus devastacija obale kojoj se protive bokelji, a iz podgorice konstantno stizu nove gradjevinske dozvole za sve i svasta. prvo ti pobij moje argumente, pa tek onda mozes traziti nove. posteno.
    I sad zbog Podgorice da se osamostali Boka?
    Znaci ne treba pokusat da se suzbije to da se savnovac salje u PG , nego da se osamostali?
    Sto bi onda trebala Vojvodina da radi? Da se "prebaci" u neku drugu zemlju???
    Boka nije nikad bila drzava.

  23. #23
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Herceg Novi, Boka Kotorska
    Posts
    216
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igor R View Post
    I sad zbog Podgorice da se osamostali Boka?
    Znaci ne treba pokusat da se suzbije to da se savnovac salje u PG , nego da se osamostali?
    Sto bi onda trebala Vojvodina da radi? Da se "prebaci" u neku drugu zemlju???
    Boka nije nikad bila drzava.
    ne zbog podgorice, nego zbog sebe. vlast, slozicemo se, ne moze se mijenjat. to je konstanta. i sta ti drugo preostaje? vojvodina me ne zanima, stvarno.
    boka nikad nije bila drzava, ali nisu ni druge. sve su jednom morale to postati u istoriji.

    i pokrenuo sam ovaj topic kao za i protiv, znaci da vidimo argumente. ne pitanja na pitanja.
    opusti se, nije to ( jos ) toliko ozbiljno

  24. #24
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    G kvart
    Posts
    9,192
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Independent Boka View Post
    ne zbog podgorice, nego zbog sebe. vlast, slozicemo se, ne moze se mijenjat. to je konstanta. i sta ti drugo preostaje? vojvodina me ne zanima, stvarno.
    boka nikad nije bila drzava, ali nisu ni druge. sve su jednom morale to postati u istoriji.

    i pokrenuo sam ovaj topic kao za i protiv, znaci da vidimo argumente. ne pitanja na pitanja.
    opusti se, nije to ( jos ) toliko ozbiljno
    hahahha... Opusten sam ja vjeruj mi, jer znam da od toga nema nista, ne sad, nego ni za 100 godina .
    Ali to ne znaci da mi ne mozemo ovdje da vodimo diskusiju .
    Po tvojoj logici, ne svidja mi se sjever daj da se osamostali PG i primorje od sjevera, sto sad da PG ulaze u sjever, da se mi lijepo osamostalimo i sve ulazemo u PG.
    Uvijek ima onih kojima se ne svidja vlast i kad bi se oni uvijek osamostaljivali, sto bi ostajalo od drzava?

  25. #25
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Herceg Novi, Boka Kotorska
    Posts
    216
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Igor R View Post
    hahahha... Opusten sam ja vjeruj mi, jer znam da od toga nema nista, ne sad, nego ni za 100 godina .
    Ali to ne znaci da mi ne mozemo ovdje da vodimo diskusiju .
    Po tvojoj logici, ne svidja mi se sjever daj da se osamostali PG i primorje od sjevera, sto sad da PG ulaze u sjever, da se mi lijepo osamostalimo i sve ulazemo u PG.
    Uvijek ima onih kojima se ne svidja vlast i kad bi se oni uvijek osamostaljivali, sto bi ostajalo od drzava?
    to je i milo jedno rekao za nezavisnost crne gore... "nikad"

    mene ne zanima sjever, vec boka, ja ne gledam cg, vec boku. mene ne zanima sta drugi radi, ja moram da se brinem sta cu ja da radim.

Page 1 of 2 12 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Glas Boke
    By Drug Tito in forum Primorski
    Replies: 36
    Last Post: 10-11-06, 02:00
  2. Podrzavate li alkohol na slamchicu? ;p
    By _ja_ in forum Primorski
    Replies: 0
    Last Post: 02-01-06, 11:24
  3. Galerija slika Boke Kotorske
    By slobelix in forum Vizuelne umjetnosti
    Replies: 5
    Last Post: 07-04-05, 12:51
  4. :::... Kotorske Feste ...:::
    By assassinate in forum Primorski
    Replies: 12
    Last Post: 24-02-05, 20:56
  5. Herceg-Novi=Sramota Boke Kotorske
    By kravac in forum Primorski
    Replies: 5
    Last Post: 17-02-05, 21:55

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •