Results 1 to 19 of 19

Thread: Samsung predstavio telefon sa kamericom od 5 megapiksela

  1. #1
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    1,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Samsung predstavio telefon sa kamericom od 5 megapiksela

    Južnokorejski Samsung je predstavio SCH-S250, prvi mobilni telefon na svetu sa kamericom od pet megapiksela. Uređaj je opremljen blic lampom, a u stanju je i da snima video. Predsednik kompanije Samsung, Li Ki-Taj, u izjavi za medije je naveo da će SCH-S250 povećati konkurentnost južnokorejske industrije mobilnih telefona na svetskom tržištu i da se nada da će pospešiti ukupnu prodaju mobilnih telefona uopšte.
    Samsung je na razvoju ovog telefona sarađivao sa japanskom kompanijom Asahi Pentax koja je pomogla u razvoju kamere visoke rezolucije prilagođene upotrebi u mobilnom telefonu. Samsung kaže da je 92 MB interne memorije, koliko ovaj telefon poseduje, dovoljno za 100 minuta videa, a telefon ima mesta i za dodatne fleš kartice. Samsung SCH-S250 ima i MP3 plejer, mogućnost praćenja posebnog TV programa, a može se upotrebiti i za bezgotovinsko plaćanje.
    Ako mislite da je telefom sa kamericom od pet megapiksela veliko tehničko dostignuće, čekajte dok čujete ovo. Najveći korejski operater mobilne telefonije, SK Telecom, objavio je da će do kraja ove godine početi da u svojim paketima nudi Samsungov telefon sa kamericom od 10 megapiksela!

    (www.benchmark.co.yu)

    [img] http://www.benchmark.co.yu/news/2004...b283c8d0281a42 [/img]

    Ako mene pitate: glupost. 10mpix bez optckog zuma i valjanog objektiva... :roll:
    Ali, rado bi ga imao, da se uvjerim u moje tvrdnje
    Hajde da pričamo o ljubavi!
    Hajde da svi mirišemo cvijeće!
    Nek svi forumaši vole jedni druge!

  2. #2
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    To su za mene gluposti, 1mgpix je premnogo za mene.Ako ocete finu sliku kupite digitalac, a ovo na mobilni je samo za sminkerisanje tesko da je za neku drugu upotrebu.Digitalac rulezz pa iako je tesko ga nosit uvijek sa sobom :devil:
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  3. #3
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    1,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    "Govori tiho i nosi ruksag sa sobom"

    A u ruksagu Canon A 75 (3.2Mpix, 256MB+32MB CFs, Sony NiMH).
    Hajde da pričamo o ljubavi!
    Hajde da svi mirišemo cvijeće!
    Nek svi forumaši vole jedni druge!

  4. #4
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Moze i taj ali onaj profesionalni amter hp945 od 8mgpx je vrh :devil:
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  5. #5
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    1,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    HP i vrh (medju pro digitalcima) nekako ne idu zajedno HP ima jos mLogo tu da uchi
    Hajde da pričamo o ljubavi!
    Hajde da svi mirišemo cvijeće!
    Nek svi forumaši vole jedni druge!

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Tungunstan-Tunguzija
    Posts
    1,502
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    9 Posts

    Default Re: Samsung predstavio telefon sa kamericom od 5 megapiksela

    Quote Originally Posted by patuljasti_dvometras
    Južnokorejski Samsung je predstavio SCH-S250, prvi mobilni telefon na svetu sa kamericom od pet megapiksela. Uređaj je opremljen blic lampom, a u stanju je i da snima video. Predsednik kompanije Samsung, Li Ki-Taj, u izjavi za medije je naveo da će SCH-S250 povećati konkurentnost južnokorejske industrije mobilnih telefona na svetskom tržištu i da se nada da će pospešiti ukupnu prodaju mobilnih telefona uopšte.
    Samsung je na razvoju ovog telefona sarađivao sa japanskom kompanijom Asahi Pentax koja je pomogla u razvoju kamere visoke rezolucije prilagođene upotrebi u mobilnom telefonu. Samsung kaže da je 92 MB interne memorije, koliko ovaj telefon poseduje, dovoljno za 100 minuta videa, a telefon ima mesta i za dodatne fleš kartice. Samsung SCH-S250 ima i MP3 plejer, mogućnost praćenja posebnog TV programa, a može se upotrebiti i za bezgotovinsko plaćanje.
    Ako mislite da je telefom sa kamericom od pet megapiksela veliko tehničko dostignuće, čekajte dok čujete ovo. Najveći korejski operater mobilne telefonije, SK Telecom, objavio je da će do kraja ove godine početi da u svojim paketima nudi Samsungov telefon sa kamericom od 10 megapiksela!

    (www.benchmark.co.yu)

    [img] http://www.benchmark.co.yu/news/2004...b283c8d0281a42 [/img]

    Ako mene pitate: glupost. 10mpix bez optckog zuma i valjanog objektiva... :roll:
    Ali, rado bi ga imao, da se uvjerim u moje tvrdnje
    Za aparat sa 10 Mpix ne treba zum iz razloga sto fotografija ima toliko Mpix je ogromna i digitalno moze da se izreze dio slike i bude kao kod tvog aparata sa 3x zumom. Problem kod aparata na telefonima je optika i velicina CCD cipa koji da bi valjao treba da bude sto veci.
    Vjestacka inteligencija se ne moze suprostaviti prirodnoj gluposti.

  7. #7
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    5,019
    Thanks Thanks Given 
    467
    Thanks Thanks Received 
    470
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Oftopičili ste žešće al nema veze. Ipak je optički zoom bolji od digitalnog jer ne može nikad da se izoštri (fokusira) tako dobro kao sa optičkim zoomom. IMHO :?
    www.jaredic.com
    ˙˙pǝlloɹ sɹǝsnoɹʇ ʎɯ ɟo sɯoʇʇoq ǝɥʇ ǝɹɐʍ plnoɥs ı 'plo ʍoɹƃ ı 'plo ʍoɹƃ ı

  8. #8
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    1,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa to i ja kazem. A teeesko da telefon sa danasnjom tehnologijom moze imat valjan CCD chip od 10Mpix, a da daje sliku bez shuma. Licno vjerujem da je tih 10Mpix debelo interpolirano, da to veze nema sa pravih 10Mpix. A problem sa fokusiranjem bez pravog objektiva da ne pominjem.
    Hajde da pričamo o ljubavi!
    Hajde da svi mirišemo cvijeće!
    Nek svi forumaši vole jedni druge!

  9. #9
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Uhh da je mene jedan samo tu do 5 mgpix :devil: samo da radi sa 512mb karticom baterijama i blicom :devil:
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Tungunstan-Tunguzija
    Posts
    1,502
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    38
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    nijesam pominjao digitalno zumiranje nego samo da se isijece dio slike koji je potreban jer je on u principu vec zumiran na najbolji moguci nacin povecanjem detalja.
    Vjestacka inteligencija se ne moze suprostaviti prirodnoj gluposti.

  11. #11
    Join Date
    May 2004
    Location
    dzep od srca tvog....
    Posts
    224
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by hercules
    To su za mene gluposti, 1mgpix je premnogo za mene.Ako ocete finu sliku kupite digitalac, a ovo na mobilni je samo za sminkerisanje tesko da je za neku drugu upotrebu.Digitalac rulezz pa iako je tesko ga nosit uvijek sa sobom :devil:
    Tu si u pravu, telefoni bas i nisu predwidjeni da budu fotoaparat ili kamera, wec da obawljaju neke druge funkcije.Mislim da se iz rijetko kojeg aparata moze uraditi nazowi solidan fotografija...Ne znam jeste li probali, ja jesam sa t610 i nokie 6600..Na racunar kad se prebace mogu se vidjeti fino, narocito owe sa nokie, ali kad se urade uzas.Fin aparatic je owaj novi Sony T1...Ne znam jeste li ga widjeli dje, pretanak je i lagan za nosenje...
    ...ne zatwaraj zamnom ni srce, ni wrata....

  12. #12
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Lose vrlo lose izlaze te slike, samsungova kamera malo bolji kvalitet daje aali to je i dalje daleko od prave slike :devil:
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  13. #13
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    1,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by WilaZwoncic
    Quote Originally Posted by hercules
    To su za mene gluposti, 1mgpix je premnogo za mene.Ako ocete finu sliku kupite digitalac, a ovo na mobilni je samo za sminkerisanje tesko da je za neku drugu upotrebu.Digitalac rulezz pa iako je tesko ga nosit uvijek sa sobom :devil:
    Tu si u pravu, telefoni bas i nisu predwidjeni da budu fotoaparat ili kamera, wec da obawljaju neke druge funkcije.Mislim da se iz rijetko kojeg aparata moze uraditi nazowi solidan fotografija...Ne znam jeste li probali, ja jesam sa t610 i nokie 6600..Na racunar kad se prebace mogu se vidjeti fino, narocito owe sa nokie, ali kad se urade uzas.Fin aparatic je owaj novi Sony T1...Ne znam jeste li ga widjeli dje, pretanak je i lagan za nosenje...
    citao sam 1 review, dobio je ocajne ocjene. Casio Xilim (tako nesto) serija takodje. Sto se tice malih aparata, ja sto sam gledao nista ispod Nikona 2200/3200, mada nisu bas extra mali, ali svakako preporuka. Mada, Canon je Canon! Lutka moja (ne bas tako) mala! :twist:
    Hajde da pričamo o ljubavi!
    Hajde da svi mirišemo cvijeće!
    Nek svi forumaši vole jedni druge!

  14. #14
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,368
    Thanks Thanks Given 
    2,806
    Thanks Thanks Received 
    3,999
    Thanked in
    1,936 Posts

    Default

    Uostalom kod telefona je propust po meni sto ima 92 mb memorije, i ima slotove za dodatnu ali te slike ce masu memorije ponijet, + telefon ima jos masu priloga uhh treba tu memorije masu brate :devil:
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  15. #15
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,399
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Niko ne pomenu dizajn ovoga fona,nisam vjerovao da ce ono cudo iz matrixa u prodavnice.
    FIZIIIIIIII !!!

    Isto su me pitale STOTINE i ponavljam STOTINE hiljada studenata! ETO!

  16. #16
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    1,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a davno li je Matrix bio, nema to nikakve veze s njim. BTW, taj cuveni Matrix tel. nije ni dizajnirao Samsung, nego ekipa filma Matrix (braca Wachowski?), bio je operativan kao prototip i cak trebao da udje u proizvodnju, ali...
    Hajde da pričamo o ljubavi!
    Hajde da svi mirišemo cvijeće!
    Nek svi forumaši vole jedni druge!

  17. #17
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    1,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a davno li je Matrix bio, nema to nikakve veze s njim. BTW, taj cuveni Matrix tel. nije ni dizajnirao Samsung, nego ekipa filma Matrix (braca Wachowski?), bio je operativan kao prototip i cak trebao da udje u proizvodnju, ali...
    Hajde da pričamo o ljubavi!
    Hajde da svi mirišemo cvijeće!
    Nek svi forumaši vole jedni druge!

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,399
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Dobro al ovaj telefon vuce korijene (sto se dizajna tice) od samsunga iz matrixa.makar meni tako izgleda.
    FIZIIIIIIII !!!

    Isto su me pitale STOTINE i ponavljam STOTINE hiljada studenata! ETO!

  19. #19
    Join Date
    Mar 2004
    Posts
    1,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    to je vec moguce mada, kad bi ih uporedio, vidio bi... Imam nedje slike. Najjace je da su v200 reklamirali kao "the matrix phone"
    Hajde da pričamo o ljubavi!
    Hajde da svi mirišemo cvijeće!
    Nek svi forumaši vole jedni druge!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •