Page 4 of 4 FirstFirst 1234
Results 76 to 99 of 99

Thread: Gastritis

  1. #76
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    C:\TIVATECH\
    Posts
    5,425
    Thanks Thanks Given 
    133
    Thanks Thanks Received 
    275
    Thanked in
    139 Posts

    Default

    U Grčku , Mastikos se zove, izgleda kao timjan , moja pokojna baka je stalno imala kući i davala nam je da žvaćemo kao klinci. Da nam se ne lijepi za zube dala bi nam i malo obične žvake pa smo to zajedno žvakali kao ludi dok nam vilice ne otpadnu. Mislim da je sad ima i po apotekama u obliku žvaka sa slatkom glazurom pa ako neko ide uskoro za Grčku naruči i meni 2-3 pakovanja.

  2. #77
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    791
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Citam ove komentare, i stvarno ne znam kod kojih doktora vi idete, i kakvu opremu imaju, ali ja kada sam radio gastroskopiju, kamera je bila jako tanka i spricnuli mi nesto u usta, i to je to, nista ne osjecas.
    Davor

  3. #78
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Jesu ti uzimali uzorak iz zeluca?
    Mozda brkamo termine..

  4. #79
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,898
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RotfLmaOmGg View Post
    Tri ipo godine kasnije, Rofi nije iscitao al zato sad muci muku.


    Bravo, Rofi, bravo. Svakaticas.




    Neka Dzoni, dobro je kad nisu htjeli rektalno. Cuh da je to vec traumaticno.
    e, što se tiče tih rektoskopija, u KBC se odnedavno rade sa anestezijom, i to obavezno! Dakle, nema više mučenja i bolova, no te malo umrtve (ono da ti je svejedno što čine) obave sve za 20 minuta i svima lijepo i njima što saradjuju i tebi što si droZiran

    Quote Originally Posted by St.Dzonny View Post
    Jesu ti uzimali uzorak iz zeluca?
    Mozda brkamo termine..
    ne brka no nijesmo svi isti i ja dušu ispuštam na pregled glasnih žica a počesto ih pregledujem, tako da nema trika da bih izdržala gastroskopiju...nego, ne javih se ovdje zbog toga....godinama muku mučim sa kisjelinom, ali otkako sam promijenila ishranu zaboravila sam na te robleme i evo već peti mjesec ranisan popila nijesam! Eto da znate, hrana je glavni problem i malo se disciplinujte i to je to
    ne znam što vi ovo rekoh kad vi sve ovo znate ali ne može da škodi
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  5. #80
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    187
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ko bi se odreka kila mesa za rucak beale tamo
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  6. #81
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    e, što se tiče tih rektoskopija, u KBC se odnedavno rade sa anestezijom, i to obavezno! Dakle, nema više mučenja i bolova, no te malo umrtve (ono da ti je svejedno što čine) obave sve za 20 minuta i svima lijepo i njima što saradjuju i tebi što si droZiran

    ne brka no nijesmo svi isti i ja dušu ispuštam na pregled glasnih žica a počesto ih pregledujem, tako da nema trika da bih izdržala gastroskopiju...nego, ne javih se ovdje zbog toga....godinama muku mučim sa kisjelinom, ali otkako sam promijenila ishranu zaboravila sam na te robleme i evo već peti mjesec ranisan popila nijesam! Eto da znate, hrana je glavni problem i malo se disciplinujte i to je to
    ne znam što vi ovo rekoh kad vi sve ovo znate ali ne može da škodi
    E ne znam, meni je u toj cijevi bila kamera i poslije je zicom vadio uzorak iz zeluca. Sto znam, mozda postoje i tanje.
    A ovo za anesteziju.. Je li to totalna, o cemu se radi? E vala radi gastroskopije ne bih prima totalnu pa da mi plate, nije nista strasno, pogotovo sad kad znam kako i sto.

    Ma za hranu, pusenje i sl, to je ispricana prica i nema se tu sto oduzimat.

    Dok ne podjem do Bulajica necu vise ic kod ostalih na "onu" terapiju. Mogu da se pohvalim na caj od Idjirota. Ima je u biljnim apotekama. Uvece se u solju vode stavi kasika toga i pusti da prenoci, ujutro se zagrije tako sto prokuvas vodu i onda stavis solju sa cajem da se zagrije. Procijedi se i pije prije svakog jela po gutljaj, i poslije jela. I tako 3 puta dnevno.Nista strasno, samo malo grci caj.
    Sledece sto cu probat je da se nekako ove Mastice docepam, i citao sam da se hvale (ka za idjirot sto sam cita na netu) na ulje od origana(cini mi se da je to to, moram nac notepad fajl dje sam upisiva), no je skuplji. 100ml je 15-16eura a 300ml 22-24eura.

  7. #82
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,898
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    nije baš kao totalna no te ka malo opiju tobože si svjestan a jesi malo sjutra! Ali to te neOte pitat no svima obavezno...a za gastroskopiju nema načina da bih bez anestetika! ako mi vjeruješ radije vih sre operisala no to uradila! Ada kad zaspem potljen mi je mali posa što će bit s mnome
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  8. #83
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Sto se nije vidjelo nije se ni desilo?
    Pa nikako ne mozes da izbjegnes anesteziju, i ako se ne gadis, ne padas u nesvijes' i ne smeta ti prakticno?
    A ok, svi smo razliciti, ali vjeruj mi nista to nije strasno, nema neke nelagode ako se sve normalno uradi. Cak i ako mozes da dobacis pogledom do monitora, gledas kudje prolazi, zeludac i tako to. Jos se zabavis jebenti.

  9. #84
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BlackVelvet View Post
    Ko te operisao u Bar, jeli Tomanovic ?
    Sa cim si imao problem ?
    Da se javim i odje poslije duzeg vremena.
    Lijecene posljedice ali ne i uzrok, dzaba mi je bilo lijecenje hernija, ulkusa, haliko bakterija i ne znam cega sve ne, a uz to na kraju mi je dzaba bio i odlazak kod svih silnih gastroenterologa. Niko da me posalje i da (zatrazi) uput za ultrazvuk. U jednim od napada na svoju ruku podjoh kod starog interniste i veli on, jes da ti je zeludac pun kiseline, vjerovatno imas haliko ali nije ti to od toga vec imas KAMEN u zucnoj kesi. Da mi je Rovahol da pijem mjesec dana, koliko me sjecanje sluzi, i opet na kontroli ustanovljeno da nista nije uradjeno no mi je reka da moram da vadim zuc. I malo skeptican (e mi se ne vadi organ bas) podjoh kod drugih i svi su bili neodredjeni, tipa podijeljeno je misljenje da li da se vadi zuc, da li da se razbija kamen ovako ondako tralala (neki su mi po sata trazili kamen preko ultrazvuka)......

    Da ne duzim pricu, desi mi se jedan od brojnih napada, bol u grudima nesnosan, zeludac da ne pricam, standardno ispih (sto ne smije da se radi, no sto ces, glavom o zid ti dolazi da udaras) cijelu kutiju Ranitidina 150mg, Riopana, rupuruta, iberogasta i ne znam sta vec... Podjoh u bolnicu u Baru da mi daju bilo sto u infuziji, i srecom potrefih na doktora Tomanovica. Opet, long stori short, istestira me covjek podrobno, cak za bol u grudnom kosu je gleda da nije slijepo crijevo. Ustanove da imam punu zucnu kesu kamena, i da je vjerovatno neki usa u kanal i da imam upalu. Dolazio sam u bolnicu da primam infuziju, antibiotike jedno 10-15 dana do operacije. Operacija izvrsena, 4.30 sata trajala, traje krace ali mi je zuc bila pred pucanje, i da bi tijelo sprijecilo sirenje infekcije ono krece da obuhvata bolesni organ (tako mi je dr. Tomanovic objasnio), tako da mi je infekcija zajvatila 12opalacno crijevo i tanko cini mi se, pa su morali tu nesto da rade ne znam ni ja sta. 3 dana na intezivnoj me drza, sa sondom u zeludac (osim drena) da ne bi kisjelina ostetila pomenute organe.
    Ima sam srecu, da nije pukla a i sto nijesam operisan klasicno no laparoskopski.
    Nov sam covjek, naspava sam se samo tako.
    Jos mi ostaje da izvrsim konacnu eradikaciju haliko, ali nikako da odem kod njega ili mozda kod gastroenterologa, jer mi je test krvi pokaza da sam pozitivan na neke 2 grupe. Ali mene nista vise ne smeta, pa dok ne zaboli...D:

  10. #85
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mandalay
    Posts
    10,279
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Da li si imao bolove u grudi posle jela ili nije imalo veze sa hranom ?
    Ono sto sam ja napisao na drugoj temi je da uglavnom taj bol imam posle prejedanja.
    Who let the dogs out

  11. #86
    Join Date
    Oct 2013
    Location
    SFRJ
    Posts
    6,697
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Đumbir i med
    Zelim vam samo jedno, a to su dvije stvari: "rad, red i disciplinu".

  12. #87
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by BlackVelvet View Post
    Da li si imao bolove u grudi posle jela ili nije imalo veze sa hranom ?
    Ono sto sam ja napisao na drugoj temi je da uglavnom taj bol imam posle prejedanja.
    Nije bilo obrasca, i bez i sa jelom, i sa ovakvom i sa onakvom hranom. Ali pretpostavljam da sam moga u ranoj fazi ustanovit obrazac (ne jesti masno, cokoladu i jaja)

    Prvi napad koji sam ima, zbog kojeg sam otisa u hitnu misleci da mi je srce (ali ne i srcani e mi nije nista trnulo), je bio bas centralni bol u grudima, nista zeludac.
    Dakle da, bol u centralnom dijelu grudnog kosa.

    Ne znam sta bi moglo da ti bude, mozda gastroezofagealni refluks, nesto tipa da ti zbog razlike u pritisku udje dio zeluca u donji dio jednjaka ako se oslabi misic ili tako nesto. Vjerovatno odje ima doktora i oni bi ti bolje mogli pomoci, ali najbolje da to sve istestiras..

  13. #88
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,120
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Je li ko imao terapiju sa Controlocom( Pantoprazol) i koliko nedelja je bila prepisana terapija da se pije?

  14. #89
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Taj kontrolok nije bas neko sjajno rjesenje. cini mi se da su neke dvije nedjelje neka standardna terapija
    dva i dva su tri

  15. #90
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,120
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Ja sam pio mjesec dana, i bilo mi super, medjutim posle nekih mjesec dana nakon prestanka od terapije simptomi se opet vratili. A gastroskopija pokazala samo upala omotaca zeluca i ezofagusa. Takodje i biopsija radjena i bilo sve ok.

  16. #91
    Join Date
    Nov 2016
    Posts
    366
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moras promijenit ishranu. Nista ljuto, alkohol, previse masno i przeno... ako vec jesi onda mora neka jaca terapija od kontroloka.

  17. #92
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,120
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Pa fora je sto nisam
    mijenjao nista,ali je uz controloc sve bilo ok i mislio sam da je to
    to. Pa bih sada da ponovim terapiju uz strogu ishranu, pa ako onda ne pomogne da opet idem kod doktora.

  18. #93
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    1,695
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    63
    Thanked in
    44 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kEDOWN View Post
    Je li ko imao terapiju sa Controlocom( Pantoprazol) i koliko nedelja je bila prepisana terapija da se pije?
    Pa. je li ti taj doktor rekao dokle da piješ Controloc? Do kontrole? Pa će ti specijalista dalje reći šta da radiš.
    Controloc može da bude dugogodišnja terapija.
    Last edited by biljaneta; 12-07-18 at 20:49.

  19. #94
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,120
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Prepisao mi je gastroenetrolog 30 dana terapiju, i kontrola bila nakon 15 pa nakon 30 dana, i ja sam rekao da mi pomaze da sam super, i ja sam bio super jos mozda 30 dana nakon toga i posle se vratili svi simptomi. A na zadnjoj kontroli ja ga pitao jel treba jos da nastavim, ne kaze dovoljno je. I prepisao mi samo jos jednu kutiju da pijem po potrebi.

  20. #95
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    1,695
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    63
    Thanked in
    44 Posts

    Default

    Pa, eto vidiš, po potrebi.

  21. #96
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Homeland
    Posts
    9,120
    Thanks Thanks Given 
    420
    Thanks Thanks Received 
    166
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Jeste ali evo 6 mjeseci ja pijem po potrebi, znaci problem je i dalje tu. Probacu na svoju ruku jos jednom da pijem 30 dana i da promijenim ishranu.

  22. #97
    Join Date
    Aug 2008
    Posts
    1,695
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    63
    Thanked in
    44 Posts

    Default

    Dobro, tako možeš dugo, dugo.

  23. #98
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jesi radio heliko? da nije ona problem? Taj kontrolok inace samo maskira, ne lijeci on nista. samo laicki receno koliko me sjecanje sluzi, blokira zeludacnu kisjelinu ili tako nesto. nesto sto je mojoj tetki mnogo olaksalo zivot bez bolova u zelucu je 300gr listova cuvarkuce samljeveni npr u nekom blenderu, pomijesani sa nekoliko kasika meda, dok se to lijepo ne sjedini i onda svako jutro po kasika toga kao ono med sto se jede na taste.
    dva i dva su tri

  24. #99
    Join Date
    Jan 2005
    Posts
    2,828
    Thanks Thanks Given 
    30
    Thanks Thanks Received 
    93
    Thanked in
    41 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kEDOWN View Post
    Jeste ali evo 6 mjeseci ja pijem po potrebi, znaci problem je i dalje tu. Probacu na svoju ruku jos jednom da pijem 30 dana i da promijenim ishranu.
    Problem koji imas vraca se jer ga iritiras nachinom zivota, posebno ishranom, sto ce morat da se mijenja ako mislis da prodje i ne izazoves ozbiljnije probleme.
    Ovo "da prodje" misli se na zapaljenski proces (ako vec nije prosao) koji pominjes, bol i veci dio neprijatnog osjecaja. Dok ce odr problemi, manje ili vise (zavisno od sluchaja do sluchaja) ostati zadovijek nazalost. Da te ne prepadam bez potrebe, nije to nesto od chega se umire, ali je jako dosadna-iritirajuca zahebancija koja trazi disciplinu i utiche na kvalitet zivota.

    Ne pominjes (ili ja ne vidjeh), a mora da su ti rekli, posebno dok si pod terapijom (a i od sad-nadalje i ubuduce) postoje pravila ishrane, ona unekoliko variraju zavisno od cheljadeta i sluchaja, ali za pochetak, generalno, to je otprilike ovako: Ljuto, masno, kisjelo, zachinjeno, kafa, alkohol, sokovi, itd (pogledaj po netu, mada tamo je to toliko extremno, da ce ti prvo bit -Pa sto cu jes', pas vam mater?! dok ja pominjem najbitnije stavke), sve to je blacklisted i sve ono za sta znas-osjetis da te iritira. Takodje veliki obroci i prejedanje je strogo zabranjeno, nebitno koja je hrana. Ne mozes vise (za pochetak makar) da jedes klasicno, 3 obroka, vec se to cjepka na puno malih unosa tokom dana.

    Kilaza ako je pojachana spustaj i jedno naizgled chudno ali jako bitno pravilo, -Spavanje iskljuchivo na lijevom ramenu/boku!!! Ovo nije nikakva baba Miruna ljekarija, vec zbog anatomije, sprecavanja stomachne kisjeline da dopire gdje ne treba, to je jedini polozaj koji je dobar dok se imaju problemi koje imas. Kad se stvar smiri to ne mora da bude toliko striktno, no dok je zjbncija ozbiljnija, privezi se u taj polozaj ako ne mozes u toku spavanja da ga zadrzis.

    Trchanje zaboravi, posebno dok su problemi intezivniji. Vidjeh negdje da dosta runnera ima problem s tim ne od klasichnih uzroka vec upravo zbog trchanja. Nervoza-stres bilo bi dobro da ih je sto manje, no to je vec utopija. Nikakav pritisak kaisem ili chim vec na stomak nije dobar, presavijanje i sl.



    Dakle, osnovno: -Ishrana lagana-lagana ne moze bit prelagana, (bazna sto je vise moguce, npr. bjelance i sl), vise puta manje kolichine u toku dana, spavanje lijevi kant . Obrati paznju sto te od hrane-pica iritira, nismo svi isti nekome vise smeta ovo-nekom ono, te naravno iskljuchuj. I bice to dobro.

    Nazalost ova pravila ce manje ili vise morat da se postuju zadovijek, no kad se to smiri i dovede u razumne okvire sve to pada na uglavnom prihvatljiv nivo. Moci ces da jedes-pijes, umjerno, i ono sto je problematicno.
    Ekstremne iritatore neces nikad, kod mene je to recimo kukuruzni hleb, sto mi je zao, i smece sokovi (gusti-razblazivanje), sto mi nije zao.
    ><

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •