Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 51 to 75 of 99

Thread: Gastritis

  1. #51
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    PG
    Posts
    622
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sve pohvale za gastroenterologe doktorice Sekulic i Radoman, rade u KBC-u.

  2. #52
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,120
    Thanked in
    1,082 Posts

    Default

    jesi li radila gastroskopiju i kod koje je raditi?
    meni je gadno i ne vjerujem da ću izdržat tu muku?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  3. #53
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ne sprdaj se. Nema tu vise nicega gadnoga. Ne radi se vise gastroskopija sa onim gumama ka šlauf za zalivanje baste.

  4. #54
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    PG
    Posts
    622
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nisam ja zvoncice, nego moj djed. Inace, svo vrijeme sam bila pored njega. Bio hitan slucaj zbog nepodnosljivih bolova koje je dugo trpio i koje je konacno odgonetnula dr Sekulic u urgentnom i hitno nas poslala na gastroskopiju, koju mu je radila dr Irena Radoman i to nekim aparatom iz djecije bolnice, kako rece - nemaju drugi pa se snalaze (utoliko valjda lakse za pacijenta sto je djeciji). S obzirom na njegove godine i na to da nismo imali nikakvu protekciju, uvijek i svuda cu da ih pohvalim, jer su se ponijele kao pravi profesionalci. Lezao je na odjeljenju 7 dana i nakon toga imao tesku operaciju na dvanaestopalacnom crijevu. Oporavlja se.
    Sto se tice gastroskopije, jeste da je neprijatno itd, ali to je JEDINI nacin da se otkriju neki problemi (cir, upala sluzokoze) ,a druga stvar - sve to se lagano lijeci. Vazno je ne jesti prije toga i ne slusati svakojaka traumaticna iskustva. Za cas to zavrsis i mirna si, poslusaj me

  5. #55
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,120
    Thanked in
    1,082 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Ne sprdaj se. Nema tu vise nicega gadnoga. Ne radi se vise gastroskopija sa onim gumama ka šlauf za zalivanje baste.
    vidi se da ti živiš u modernom svijetu...još ti se moj Hari ovdje gastroskopija radi ka vazda, čak ti ni onu tableticu za mučninu ne daju, a crijelo je 2 cola debelo i dok ga "progutaš" propiškiš majčino mlijeko!:mrgreen:
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  6. #56
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Da nijeste slucajno otkrili neki prirodan lijek za lijecenje gastritisa? hi hi hi
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  7. #57
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,120
    Thanked in
    1,082 Posts

    Default

    ja jesam...pijem ranisan a povremeno i kontrolok i sama ću umrijet ali na gastroskopiju jok! Ali ovo nemojte kući radit
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  8. #58
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ja sam bio kod Mandica na gastroskopiju. Zabi mi nekakvo crijevo e ako nije bilo 2 prsta debelo pomamio se. Ja sam mislio da smo se malo modernizovali hahahhah.
    I jos me zakla 80e.
    @zvoncica
    Nije ta gastroskopija tako strasna ka sto pricaju podji slobodno. ha ha
    Last edited by Olosh; 13-02-13 at 00:52.
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  9. #59
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,120
    Thanked in
    1,082 Posts

    Default

    neka fala, mogu ja i ranisan pit
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  10. #60
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    moga sam i ja do jedne ure...
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  11. #61
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,752
    Thanks Thanks Given 
    10,865
    Thanks Thanks Received 
    2,120
    Thanked in
    1,082 Posts

    Default

    piću ga do te ure
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  12. #62
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    A mucim se i ja sa ovim oko 7 godina, kad ufati po nekoliko noci ne spavam, a ruku bih sebi odgriza..
    Nego da se osvrnem na nesto svjetlije, e se provlaci ovuda, a to je gastroskopija.

    Radio sam je prije nekoliko godina kod dr. Mandica. Uglavnom, uvatili me nespremnog, zakazah i dobih preporuku da ne ijem nista 12 ura. Dodjoh tamo, da ne pricam o odnosima, popunjenosti cekaonice i sl, nego striktno na cin. Cek, da se osvrnem prvo na to da sam vrlo zahvalna osoba sto se saradnje tice, slusam svako slovo receno da ispostujem i sto volim da se raspitam dobro u vezi intervencije i sl.
    Dakle, dodjoh tamo vise, i poslije kratke price odjednom vadi ciko Manda Crnjotu , sto bi rekla Phoenix crijevo, ili ostale dame.... od po metra i nekoliko colca.
    Ja ono stadoh( a nijesam se ni kreca, no ajd), rekoh sto je to(jebenti, u sebi)?

    Manda:nista nista, samo ti legni na stranu ovdje
    ja: sto je to, sto cemo sad?
    manda: ma nista, samo se ti opusti sad cemo to da vidimo (u prevodu, whos your daddy bitch),otvori usta,
    ja: aha, pa dobro recite mi sto i kako treba da radim?
    Manda: opusti se, otvori usta (he he he hee)
    ja: ali dokt..G GL GLOK GL GL GL...mmmmmmm duuvlje mmmm gl gl....

    U jednom trenutku med sestra ispusta dild.. crijevo i meni pocinje da seta po jednjaku, tu pocinju muke..Uglavom, pomodreh, popucali mi kapilari po glavi, i nijesam neko vrijeme moga progovorit.

    E sad, NEMOJTE SE PLASIT , opet bih to ucinio (nije da mi se nije svidjelo kod cika Mande :joint, a kakve su prilike opet cu.
    A zasto? Pa zato sto su zaboravili da mi recu da drzim zubima jedan dio( tacno predvidjen za to, a nijesu mi ga ni privukli do usta, tako da se ne sjecam ni gdje se nalazio..)

    Tako da, ponavljam, nemojte se plasit, nije nista strasno samo nemojte biti neiskusni ka ja.. Da su mi na vrijeme rekli kako i sto, bez po muke bi se i to zavrsilo. Valjda sam prirodni talenat za...khm.. Gastroskopiju.


    Dakle tada je ustanovljena haliko jebena bakter jebena pilori. Na pitanje sta poslije ove terapije( cini mi se sastojala se od 5 ljekova), hrana i neki lijek ako me zaboli opet? Manda: Ma mozes sve jes i kecap i luk i sto hoces, a ako te opet zaboli pij Reglan. Da bih prije 7-8 mjeseci kod dr. Milosevica (cini mi se, sa KBCa, bio u Baru tada) sazna da Reglan djeluje ka otrov ako se koristi duze od 10 dana. Ja sam ga pio mjesec.
    edit: Ne samo bakter pilori no i jos neka cuda a sve slicno, nervoza zeluca, onda da mi se zeludac uvuce u zadnji dio jednjaka, kiselina i tako to, a kako te mi vi?

    Kakava su iskustva sa Bulajicem?
    Last edited by St.Dzonny; 04-05-14 at 00:22.

  13. #63
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Pa je li ti bolje od te terapije? Sto ce ti koji k... drugi dr?
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  14. #64
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Da, bilo je bolje. Takodje bilo mi je bolje i od terapije dr. Milosevica koja je valjda nesto laksa bila. Nije lose trazit drugo misljenje. Cesto me hvata, a najvise s jeseni i proljeca.

  15. #65
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Nervoza... Je li ti davao za smirenje neke tablete?
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  16. #66
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Jes, to su blia prva pitanja koja su mi postavljali, posto mi je crnjak da pijem neke tablete za to koristim Iberogast, ka nesto i smiruje zeludac.

  17. #67
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Pg
    Posts
    3,614
    Thanks Thanks Given 
    186
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    25 Posts

    Default

    Ja sam bio kod Mandica i nakljika me nekih tableta mjesec dana sam ih pio cini mi se. I dobro mi je bilo sto ti rece neko vrijeme.
    Ali posto riljam svasta i locem opet je pocela ki$elina da me dere tako da ga ne lijegam prije no roknem ranisan
    Sve je to na psihichkoj bazi ®

  18. #68
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Tako je i meni bilo, a za Ranisan mi je reka da je blag nego da uzimam Reglan.. Ko ce mu ga znat.

  19. #69
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    Podgorica,Zabjelo
    Posts
    1,013
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by St.Dzonny View Post
    A mucim se i ja sa ovim oko 7 godina, kad ufati po nekoliko noci ne spavam, a ruku bih sebi odgriza..
    Nego da se osvrnem na nesto svjetlije, e se provlaci ovuda, a to je gastroskopija.

    Radio sam je prije nekoliko godina kod dr. Mandica. Uglavnom, uvatili me nespremnog, zakazah i dobih preporuku da ne ijem nista 12 ura. Dodjoh tamo, da ne pricam o odnosima, popunjenosti cekaonice i sl, nego striktno na cin. Cek, da se osvrnem prvo na to da sam vrlo zahvalna osoba sto se saradnje tice, slusam svako slovo receno da ispostujem i sto volim da se raspitam dobro u vezi intervencije i sl.
    Dakle, dodjoh tamo vise, i poslije kratke price odjednom vadi ciko Manda Crnjotu , sto bi rekla Phoenix crijevo, ili ostale dame.... od po metra i nekoliko colca.
    Ja ono stadoh( a nijesam se ni kreca, no ajd), rekoh sto je to(jebenti, u sebi)?

    Manda:nista nista, samo ti legni na stranu ovdje
    ja: sto je to, sto cemo sad?
    manda: ma nista, samo se ti opusti sad cemo to da vidimo (u prevodu, whos your daddy bitch),otvori usta,
    ja: aha, pa dobro recite mi sto i kako treba da radim?
    Manda: opusti se, otvori usta (he he he hee)
    ja: ali dokt..G GL GLOK GL GL GL...mmmmmmm duuvlje mmmm gl gl....

    U jednom trenutku med sestra ispusta dild.. crijevo i meni pocinje da seta po jednjaku, tu pocinju muke..Uglavom, pomodreh, popucali mi kapilari po glavi, i nijesam neko vrijeme moga progovorit.

    E sad, NEMOJTE SE PLASIT , opet bih to ucinio (nije da mi se nije svidjelo kod cika Mande :joint, a kakve su prilike opet cu.
    A zasto? Pa zato sto su zaboravili da mi recu da drzim zubima jedan dio( tacno predvidjen za to, a nijesu mi ga ni privukli do usta, tako da se ne sjecam ni gdje se nalazio..)

    Tako da, ponavljam, nemojte se plasit, nije nista strasno samo nemojte biti neiskusni ka ja.. Da su mi na vrijeme rekli kako i sto, bez po muke bi se i to zavrsilo. Valjda sam prirodni talenat za...khm.. Gastroskopiju.


    Dakle tada je ustanovljena haliko jebena bakter jebena pilori. Na pitanje sta poslije ove terapije( cini mi se sastojala se od 5 ljekova), hrana i neki lijek ako me zaboli opet? Manda: Ma mozes sve jes i kecap i luk i sto hoces, a ako te opet zaboli pij Reglan. Da bih prije 7-8 mjeseci kod dr. Milosevica (cini mi se, sa KBCa, bio u Baru tada) sazna da Reglan djeluje ka otrov ako se koristi duze od 10 dana. Ja sam ga pio mjesec.
    edit: Ne samo bakter pilori no i jos neka cuda a sve slicno, nervoza zeluca, onda da mi se zeludac uvuce u zadnji dio jednjaka, kiselina i tako to, a kako te mi vi?

    Kakava su iskustva sa Bulajicem?
    E moj brate,ja sam sa 6 godina gutao prvi put 'sondu' ili kako vec.Do 8 godibe sam je preko 5 puta okusio I nju I onu guzvu ispred.I hvala bogu trajala mi je samo 6 godina.Do 12 godine ja mislim.Tako da to nista nije strasno

    Послато са GT-I9505 уз помоћ Тапатока

  20. #70
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    1,797
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    i ja isto jednom i nikad vise zbog tih heliko bakterija , al meni su davali da zagrizem neku plastiku i kroz nju to crijevo ide i prije toga ti naprskaju jezik da manje ``boli`` ustvari nista tu ne boli samo sto kad ti gura imas osjecaj kao da ti neko prst stavlja u usta da se ispovraces , samo se coek skocentrise tih 10 minuta da skrene misli na nesto drugo
    Sono troppo sexy per lavorare.

    ПРАВДА ЗА ВЛАДА!

  21. #71
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    To je to, samo sto je sestra zaboravila da mi da tu plastiku. A nije ni cudo kad su bezobrazni i zakazuju, tj zakazivali su (ne znam kako je sad), sve u 15 minuta. Cekaoniciciicicica je bila krcata.

    E da, poslije gleedanja Hausa mislio sam da su Crnjote znatno tanje, medjutim.. Srecom nijesu :joint:

  22. #72
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Belgrade
    Posts
    9,909
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RotfLmaOmGg View Post
    E TO mi je trebalo! Sjutra moram iscitat ovo. Hvala!
    Tri ipo godine kasnije, Rofi nije iscitao al zato sad muci muku.


    Bravo, Rofi, bravo. Svakaticas.




    Neka Dzoni, dobro je kad nisu htjeli rektalno. Cuh da je to vec traumaticno.

    I am so post-rock I shit sad birds.


  23. #73
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    APSURDISTAN
    Posts
    3,993
    Thanks Thanks Given 
    4,207
    Thanks Thanks Received 
    2,042
    Thanked in
    646 Posts

    Default

    Probajte vodu Donat Mg. Sad je ima svuda da se kupi. Preporucuje se i trudnicama. Ja, koja sam zivjela na ranisanima, sad gorusicu, nadimanje i kiselinu lijecim Donatom. Samo treba procitati deklaraciju jer se ne smije piti vise od preporucene doze. Drugo sto je bitno, obavezan dorucak obilniji, nikako ne lijegati poslije jela bar 2 sata i naravno, bez prejedanja.
    Pametnima smatramo samo one koji misle jednako kao i mi.
    Fransoa la Rošfuko, francuski filozof

  24. #74
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Ce se proba Pa da se zalije jedan burek sa sirom :joint:

  25. #75
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    White Sandy Beach
    Posts
    8,876
    Thanks Thanks Given 
    234
    Thanks Thanks Received 
    47
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Da ne znate dje se moze nabavit Mastic Gum?


    Mastic Gum Kills Helicobacter pylori


    Even low doses of mastic gum — 1 mg per day for two weeks — can cure peptic ulcers very rapidly, but the mechanism responsible has not been clear. We have found that mastic is active against
    Helicobacter pylori, which could explain its therapeutic effect in patients with peptic ulcers.Mastic is a resinous exudate obtained from the stem and the main leaves of Pistacia lentiscus. It is used as a food ingredient in the Mediterranean region. Clinically, mastic has been effective in the treatment of benign gastric ulcers1 and duodenal ulcers.2 In rats, mastic showed cytoprotective and mild antisecretory properties.3 We assessed the antibacterial properties of mastic against H. pylori.
    The H. pylori strains NCTC 11637 (a standard reference strain) and six fresh clinical isolates (three were sensitive and three were resistant to metronidazole) were maintained by passage on 7 percent horse chocolate blood agar or in IsoSensitest broth (with 5 percent fetal-calf serum) at 37°C in a microaerobic atmosphere (6 percent oxygen and 5 percent carbon dioxide in nitrogen).
    Mastic was prepared as a stock solution in ethanol at a concentration of 50 mg per milliliter and diluted in the broth culture (containing 107 cells of H. pylori per milliliter) for a final concentration ranging from 0.0075 to 1.0 mg per milliliter. Ethanol was added to control cultures at appropriate concentrations. The cultures were incubated, 10-μl aliquots were obtained and seeded on agar plates at various times for up to 48 hours, and the minimal bactericidal concentrations (the minimal concentration of drug required to kill 99.9 percent of the organisms in the medium after overnight incubation) were determined.
    Mastic killed the H. pylori NCTC 11637 strain and the six clinical isolates (reduction in the viable count by a factor of 1000) irrespective of the organism's level of susceptibility to nitroimidazoles. The minimal bactericidal concentration at 24 hours for all strains that were studied was 0.06 mg of the crude mastic per milliliter. At lower concentrations, bacterial growth was still significantly inhibited, with a clear postantibiotic effect even at the lowest concentration used, 0.0075 mg per milliliter. Mastic induced clear ultrastructural changes in the organism, as demonstrated by transmission electron microscopy (data not shown).
    These results suggest that mastic has definite antibacterial activity against H. pylori. This activity may at least partly explain the anti–peptic-ulcer properties of mastic.1,2 Examination of the anti–H. pylori effect of the various constituents of mastic, which have been recently identified,4 may pinpoint the active ingredient. Mastic is cheap and widely available in Third World countries; therefore, our data should have important implications for the management of peptic ulcers in developing countries.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •