Page 1 of 18 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 440

Thread: Bruka u Becu - dzudisti diskvalifikovani!

  1. #1
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    5,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default Bruka u Becu - dzudisti diskvalifikovani!

    Iz Crne Gore su na Prvenstvo Evrope u džudou, koje se održava u Beču, umjesto jedne legitimne, otišle dvije reprezentacije. Jedna od njih diskvalifikovana je, a s njom i Srđan Mrvaljević, najveća nada za medalju.

    Mrvaljević je, nakon incidenta u Beču, saopštio da se više neće takmičiti za Crnu Goru.

    Iiz evropske džudo federacije stizale su molbe da se postigne dogovor i pošalje jedna reprezentacija. Najprije, akreditacije je dobio savez na čijem je čelu Veselin Grbović u čijem timu je jedini ozbiljni crnogorski kandidat za titulu Srđan Mrvaljević.

    Potom je njima oduzeto pravo nastupa i dodijeljeno drugom savezu na čelu sa Sašom Kosovićem, koji je pristigao odmah za njima.

    Izvor

    ----------------------

    Bravo nam ga u glavu!!!

  2. #2
    Join Date
    May 2008
    Location
    Montenegro, NK - PG
    Posts
    10,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Poslije Matije Jaukovića, Crna Gora je otjerala još jednog velikog sportistu - Srđana Mrvaljevića, našeg najboljeg džudistu, vjerovatno jedinog takmičara sa realnim izgledima da se u pojedinačnoj konkurenciji pojavi na Olimpijskim igrama u Londonu 2012. godine, i šansama da se domogne medalje na velikim takmičenjima kada su u pitanju olimpijski sportovi. Umjesto da se na Evropskom prvenstvu u Beču bori za medalju (put do finala bio mu je otvoren), Mrvaljević neće nastupiti jer Crnogorski olimpijski komitet nije želio da uvaži odluku Ministarstva kulture, sporta i medija i obavijesti Evropsku džudo uniju da je legitimni predsjednik Džudo saveza Crne Gore Veselin Grbović. Čelnici COK-a čak nisu htjeli ni da na svom sajtu verifikuju Grbovića za predsjednika. Zbog toga što na sajtu i dalje stoji da je predsjednik DžSCG Saša Kosović, Evropska džudo unija nije imala drugo rješenje već da dozvoli da Kosović prijavi neafirmisane takmičare uglavnom iz podgoričkih klubova... Jedini legitimni Džudo savez Crne Gore uzalud je prijavio takmičare, odlukom COK-a za Mrvaljevića i drugove nije bilo mjesta...
    - Ovo je katastrofa! Ne mogu da vjerujem. Osam mjeseci živio sam samo za ovo Prvenstvo. Nikad nisam bio u boljoj formi, to ne znači da bih sigurno osvojio medalju, ali imao bih ogromne šanse. Ovako, mjeseci rada, odricanja, skidanja kilograma, oporavak od povreda, operacije..., sve je to palo u vodu jer neko ko nema veze sa sportom odlučuje o mojoj sudbini. Zbog tih mediokriteta odlučio sam da završim karijeru, jer neću da upropaštavam svoj život - u telefonskom razgovoru iz Beča ogorčeno za „Vijesti” priča Srđan Mrvaljević.
    Čime je veliki sportista i borac u kojeg su se kleli na Olimpijskim igrama u Pekingu to zaslužio? Možda time što je uvijek pružao i posljednji atom snage boreći se za Crnu Goru, možda time što je to radio i teško povrijeđen na Olimpijskim igrama? Možda time što u karijeri nema ni najmanju mrlju, što je diplomirani ekonomista, čovjek sa integritetom, što nije nečija potirača? Možda zato što mu je Crna Gora ostala dužna novac koji je sam uložio da bi se pripremio za Peking, uz obećanje da će mu jednog dana taj novac biti vraćen?
    - Duguje mi se novac, ali to manje-više nije važno u odnosu na činjenicu da su me spriječili da nastupim na Evropskom prvenstvu. I ne samo mene, nisam ja tu sam, već i naše ostale najbolje takmičare. Zato neka ne računaju da će u Londonu imati Srđana Mrvaljevića - poručuje najbolji crnogorski džudista, osvajač juniorskog evropskog zlata, bronze sa Super svjetskog kupa u Roterdamu i odličja istog sjaja sa Super svjetskog kupa u Hamburgu, te petog mjesta na svijetu prošle godine.
    Uzalud su čelnici Evropske džudo unije sinoć čekali do 19.45 časova - COK je ostao neumoljiv.
    - Čelnici Evropske i svjetske džudo federacije su moji lični prijatelji, oni znaju da smo mi u pravu, čekali su posljednji trenutak, ali nijesu mogli da donesu drugačiju odluku osim da nas brišu iz žrijeba jer predsjednik COK-a Simonović nije htio da verifikuje odluku države. Njegova samovolja je ugasila karijeru takvog bisera kakav je Mrvaljević. COK je navodno poslao dopis da svi učestvuju, ali to nije tačno, provjerio sam kod čelnika EJU. Uostalom, ne mogu u jednoj kategoriji da nastupe dvojica takmičara jedne zemlje i oni to dobro znaju, a znaju i koja je razlika u kvalitetu boraca! Simonović je omogućio da u Beču učestvuje nepostojeći savez - ističe nekadašnji svjetski šampion Dragomir Bečanović, čovjek sa najvećim pojedinačnim rezultatom u crnogorskom sportu i doživotni počasni predsjednik DžSCG.
    Zanimljivo, saopštenje da COK nije nadležan za rješavanje spora u džudou u ime COK-a potpisao je Ranko Jovović, član predsjedništva Kosovićevog saveza!!! U tom saopštenju stoji: “Organi Crnogorskog olimpijskog komiteta nijesu se, na bilo koji način, uključivali u ovu problematiku, obzirom da je Džudo savez Crne Gore potpuno autonoman u svom radu”.
    AJMO CRNA GORO !!!

  3. #3
    Join Date
    May 2008
    Location
    Montenegro, NK - PG
    Posts
    10,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ostavka Dusana Simonovica pod HITNO !!!!
    AJMO CRNA GORO !!!

  4. #4
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    5,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    kakva ostavka, na vjesala ih treba, stoku jednu!!!

  5. #5
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    1,597
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    KAKAV UZAS!!!PIH!!Bitnije su izgleda njihove guzicine vjecito gladne nego jedan vrhunski sportista koji moze za ovaj sprch od zemlje donijet medalja i medalja!!Bice zemalja koje ce ga objerucke prihvatit...npr Srbija!!Uvjek je tako bilo u posranoj nam drzavi..udri po svome koliko idje moSH!!Smecari neopjevani!!

  6. #6
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,660
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    E pi.Malo je ostavka.

  7. #7
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    5,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    aooooo ljudi moji, odavno me neka vijest nije ovako uzrujala. Za ovo moraju padati ostavke celnih ljudi u sportu, jer je ovo bruka kakvu ja ne pamtim da se dogodila nekoj drugoj drzavi. Ej, dvije reprezentacije se prijavile za Evropsko prvenstvo???

  8. #8
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    CG
    Posts
    787
    Thanks Thanks Given 
    33
    Thanks Thanks Received 
    50
    Thanked in
    34 Posts

    Default

    Tako su ovi iz COK-a(Simonovic,Jovovic,i kompanija) ocerali i Matiju Jaukovica.
    Nego bas ih briga,stiga je novi A8 u Roksped,to se vec ne smije propustit.Normalno na drzavni racun.

  9. #9
    Join Date
    May 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    3,265
    Thanks Thanks Given 
    27
    Thanks Thanks Received 
    85
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Shto se radi kod nas...Ovo,u auto moto sportu imamo 2 saveza,sve naopako...

  10. #10
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    971
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sramota...jeli Simonovic i gospoda iz COK-a misle da mi imamo taj luksuz da pustamo sportiste kao sto su Mrvaljevic i Jaukovic?!?!?
    posebno me zaboljela izjava koju sam maloprije cuo na TV Vijesti...Mrvaljevic kaze, parafraziram :"Samo za jednu zemlju sam nastupao srcem, a sada cu nastupati prvo za sebe pa onda za drzavu koju budem reprezentovao."

    OSTAVKE POD HITNO !!!!!!!!!
    Last edited by Socrates; 22-04-10 at 18:29.

  11. #11
    Join Date
    May 2007
    Location
    pg
    Posts
    2,343
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne mogu da vjerujem .i sto cemo s njihovim ostavkama ? njima puca k.... za sve

  12. #12
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    16,554
    Thanks Thanks Given 
    5,482
    Thanks Thanks Received 
    3,911
    Thanked in
    1,547 Posts

    Default

    sijecite me ako iko ista uradi povodom ovoga, ne bi bio prvi put da se svi ostave u svoje fotelje a sport ispasta!

    sramota sve ih treba izlemat

  13. #13
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Inside
    Posts
    3,619
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Svaki nam je poso' ovakav...

  14. #14
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,107
    Thanks Thanks Given 
    81
    Thanks Thanks Received 
    889
    Thanked in
    562 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kaemSe View Post
    sijecite me ako iko ista uradi povodom ovoga, ne bi bio prvi put da se svi ostave u svoje fotelje a sport ispasta!

    sramota sve ih treba izlemat
    u potpunsti se slažem sa tobom.malo će se snebivat i prebačat odgovornost jedan na drugoga i gotovo.tako će nam sve i prolazit dok političari i uličari koji nemaju veze sa sportom drže saveze.

  15. #15
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    CRNA GORA
    Posts
    9,212
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    nevjerovatno...koja BRUKA
    :)

  16. #16
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Bijela/HN/MNE
    Posts
    1,206
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Greota Bozija, momak se godinu dana ubija od priprema i na kraj mu kazu da se vrati doma zbog jebenog mail-a ili pecata, nebitno..Dok su nam politicari na celo sporta, nema tu srece..Pi majku im ***** svima...

  17. #17
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,935
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pobit bagru bijelosvjetsku, sve bi ih ja u zatvor ljuljnuo!!! mater li im!!!! sram da ih bude, a greote od momka sto napravise!!! pi, prastajte ljudi, ali moram reci PO***** NAM SE NA DRZAVU koje nema!!! piii

  18. #18
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Kotor
    Posts
    5,847
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Meni ste najcudniji vi koji jos uvijek imate snage da se iznenadjujete ovakvim stvarima...
    Raise my hammer,take my aim

  19. #19
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    307
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    presjednika,premijera,vladu,poslanike,sve politicare i ostalu bagru uza zid i metak u celo....vlast narodu majku vam lopovsku...

  20. #20
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Bijela/HN/MNE
    Posts
    1,206
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nista me vise ne moze zacudit,ali neka - zasluzili smo !:mad:

  21. #21
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    1,797
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    vala u toga mrvaljevica je milion ulozeno u zadnjih par godina nista osvojio nije a nije najbolji dzudista u crnu goru!
    Sono troppo sexy per lavorare.

    ПРАВДА ЗА ВЛАДА!

  22. #22
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Bijela/HN/MNE
    Posts
    1,206
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by slavisa View Post
    vala u toga mrvaljevica je milion ulozeno u zadnjih par godina nista osvojio nije a nije najbolji dzudista u crnu goru!
    Neka je ulozeno i 10 miliona, nisu bitne pare, nego odnos prema sportu i sportistima...

  23. #23
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Pg
    Posts
    2,945
    Thanks Thanks Given 
    98
    Thanks Thanks Received 
    255
    Thanked in
    138 Posts

  24. #24
    Join Date
    Mar 2010
    Posts
    971
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by slavisa View Post
    vala u toga mrvaljevica je milion ulozeno u zadnjih par godina nista osvojio nije a nije najbolji dzudista u crnu goru!
    odakle tebi to?Koliko se ja sjecam, oni su njemu ostali duzne pare i to podosta, sjecam se da je bila prica prije 2-3 mjeseca

  25. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    montenegro
    Posts
    17,891
    Thanks Thanks Given 
    1,663
    Thanks Thanks Received 
    2,848
    Thanked in
    1,229 Posts

    Default

    polako sa tim ostavkama bre. treba cerke simonovica i ostala rodbina da putuju sad na ova desavanja. imajte obzira!!!
    f6

Page 1 of 18 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Bruka!!!
    By Igi in forum Game Server CG
    Replies: 16
    Last Post: 18-07-07, 21:07
  2. Replies: 1
    Last Post: 29-08-05, 02:38
  3. Ovo je bruka od ovoga DPS..
    By sh0cker in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 4
    Last Post: 17-04-04, 08:19

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •