Page 398 of 417 FirstFirst ... 298348388394395396397398399400401402408 ... LastLast
Results 9,926 to 9,950 of 10410

Thread: Telemach CG (TV)

  1. #9926
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    8
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by starovaroshki View Post
    Odgovor iz EKIPa:

    Agencija cijeni da promjena ugovorenih uslova, uključujući i promjenu liste TV kanala, pa čak ako je riječ i o samo jednom kanalu, koji moguće za nekog korisnika znači mnogo više nego ponuda drugih kanala umjesto ukidanja tog jednog kanala, predstavlja izmjenu uslova utvrđenih pretplatničkim ugovorom, shodno članu 151 stav 2 tačka Zakona o elektronskim komunikacijama i članu 50 Opštih uslova Telemacha i daje mogućnost pretplatniku shodno citiranom članu tih Uslova i primjenom člana 152 stav 6 istog zakona, da može otkazati pretplatnički ugovor bez plaćanja naknade i bez primjene ugovorenog otkaznog roka.

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk

    Idi na sajt EKIPa, na početnoj klikni tab 'Zaštita korisnika' pa onda na 'Elektronske komunikacione usluge', pa na 'Procedura ostvarivanja prava korisnika'. Znaju u Telemach raditi razne pritiske, samo da primoraju korisnika da ostane kod njih.

  2. #9927
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Titograd
    Posts
    14,302
    Thanks Thanks Given 
    374
    Thanks Thanks Received 
    384
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dugalis View Post
    Idi na sajt EKIPa, na početnoj klikni tab 'Zaštita korisnika' pa onda na 'Elektronske komunikacione usluge', pa na 'Procedura ostvarivanja prava korisnika'. Znaju u Telemach raditi razne pritiske, samo da primoraju korisnika da ostane kod njih.
    Vec sam se cuo sa ovima iz EKIPa, predao sam predmet, arhiviran je, cekam odgovor. Hvala svakako !

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk
    Bolje dva puta po jednom, nego ni jednom drugi put.

  3. #9928
    Join Date
    Mar 2020
    Posts
    8
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Telemach ima realno neke stvari dobre npr. EON je dobra stvar, internet je OK uglavnom, ali Cisco EPC3928 im je baš loš za brzinu putem WiFi. I generalno internet im zavisi od zgrade do zgrade, od kvarta do kvarta, naselja do naselja.
    Međutim ne rade ništa po pitanju da zadrže korisnike, zbog toga što najpopularniji sport prelazi na Arenu. Mtel je slao promotere na teren i nudio godinu dana besplatno na ugovor od 2 god. kad je narod birao Telemach zbog SportKluba. I skupi su i sve skuplji za CG prilike, s obzirom da im je najveći broj kanala iz njihove grupacije i jeftin na tržištu. Dosta regionalnih gledanijih kanala su ukinuli, neće da ih plaćaju. Problem je što nema normalne konkurencije kod operatera.

  4. #9929
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Titograd
    Posts
    14,302
    Thanks Thanks Given 
    374
    Thanks Thanks Received 
    384
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dugalis View Post
    Telemach ima realno neke stvari dobre npr. EON je dobra stvar, internet je OK uglavnom, ali Cisco EPC3928 im je baš loš za brzinu putem WiFi. I generalno internet im zavisi od zgrade do zgrade, od kvarta do kvarta, naselja do naselja.
    Međutim ne rade ništa po pitanju da zadrže korisnike, zbog toga što najpopularniji sport prelazi na Arenu. Mtel je slao promotere na teren i nudio godinu dana besplatno na ugovor od 2 god. kad je narod birao Telemach zbog SportKluba. I skupi su i sve skuplji za CG prilike, s obzirom da im je najveći broj kanala iz njihove grupacije i jeftin na tržištu. Dosta regionalnih gledanijih kanala su ukinuli, neće da ih plaćaju. Problem je što nema normalne konkurencije kod operatera.
    Mislim da od sledece sezone gube i Premier ligu. Od ove su izgubili Primeru, LŠ i LE. Sto se fudbala tice, ostace na 3. češku ligu. Nba takodje ne prenose odavno. I na moje pitanje mogu li se kao njihov korisnik uskoro nadati nekoj od fudbalskih liga u skorije doba, oni mi odgovaraju da imam F1 i Euroligu da gledam

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk
    Bolje dva puta po jednom, nego ni jednom drugi put.

  5. #9930
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Uzmes Eon box od telemacha , na njega Rok stavis za 20 eura i ljepota .... ne moras da se izdajes trosku da kupujes smart tv...

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  6. The Following User Says Thank You to kauboj24 For This Useful Post:


  7. #9931
    Join Date
    May 2008
    Posts
    406
    Thanks Thanks Given 
    76
    Thanks Thanks Received 
    20
    Thanked in
    15 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kauboj24 View Post
    Uzmes Eon box od telemacha , na njega Rok stavis za 20 eura i ljepota .... ne moras da se izdajes trosku da kupujes smart tv...

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
    Ja sam tako riješio problem. Sve Arene na Rokkru, klinci prate neke serije... I instalirali smo ga na šest uređaja sa istom šifrom.. Top

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk

  8. #9932
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Zomax View Post
    Ja sam tako riješio problem. Sve Arene na Rokkru, klinci prate neke serije... I instalirali smo ga na šest uređaja sa istom šifrom.. Top

    Sent from my SM-G985F using Tapatalk
    Samo da znas dok traje traje.... jer ti hakeri oce jedan uredjaj jedna pretplata ....

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  9. #9933
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    1,105
    Thanks Thanks Given 
    114
    Thanks Thanks Received 
    86
    Thanked in
    55 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by starovaroshki View Post
    Mislim da od sledece sezone gube i Premier ligu. Od ove su izgubili Primeru, LŠ i LE. Sto se fudbala tice, ostace na 3. češku ligu. Nba takodje ne prenose odavno. I na moje pitanje mogu li se kao njihov korisnik uskoro nadati nekoj od fudbalskih liga u skorije doba, oni mi odgovaraju da imam F1 i Euroligu da gledam

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk
    Pitanje je i za euroligu dogodine,ja čuh da telekom poslije pobjede nad SK u trci za premier ligu,sad ovo napada. Da li od sledeće ili one tamo sezone ali to im je cilj.
    Već je sad jasno da telemah/total gubi trku što se sporta tiče,svjesni su toga i sad ide ponuda u Srbiji godinu ipo dana pola pretplate/ostatak puna.

    Послато са Redmi Note 9 Pro помоћу Тапатока

  10. #9934
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Ih ta je ponuda od maja mjeseca ))

    Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  11. #9935
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    2,641
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Ljudi pozdrav,
    Prije nekoliko nedjelja su nam ugradili Telemach, razvukli kablove, spojili na Eon full, brzina neta 150/6
    Imam neke probleme sa tim pa mi treba pomoc
    1. Iako je brzina neta 150, na wifi dobijamo 60, kako je moguce ubrzati to, prica je njihova da je to max koliko mogu dobiti preko wifi-ja. Jel realno to? Nesto ne vjerujem. Modem je Ubee EVW32C.
    2. Eon koci svako malo, najveci problem kada pustim neku emisiju i vratim unazad zvuk kasni za videom? Uzasno iritira. Kako rijesiti to?
    Last edited by Brajan992; 24-10-21 at 21:10.
    Bako, jebeš li što?

  12. #9936
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Titograd
    Posts
    14,302
    Thanks Thanks Given 
    374
    Thanks Thanks Received 
    384
    Thanked in
    297 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brajan992 View Post
    Ljudi pozdrav,
    Prije nekoliko nedjelja su nam ugradili Telemach, razvukli kablove, spojili na Eon full, brzina neta 150/6
    Imam neke probleme sa tim pa mi treba pomoc
    1. Iako je brzina neta 150, na wifi dobijamo 60, kako je moguce ubrzati to, prica je njihova da je to max koliko mogu dobiti preko wifi-ja. Jel realno to? Nesto ne vjerujem. Modem je Ubee EVW32C.
    2. Eon koci svako malo, najveci problem kada pustim neku emisiju i vratim unazad zvuk kasni za videom? Uzasno iritira. Kako rijesiti to?
    1. Najbolje je da brzinu interneta izmjeris preko kabla, i vidis na cemu si.

    2. Imao sam i ja slican problem, zvao sam da zamijene risiver i tako sam rijesio.

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk
    Bolje dva puta po jednom, nego ni jednom drugi put.

  13. #9937
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Bar
    Posts
    1,665
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    150
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Brajan992 View Post
    Ljudi pozdrav,
    Prije nekoliko nedjelja su nam ugradili Telemach, razvukli kablove, spojili na Eon full, brzina neta 150/6
    Imam neke probleme sa tim pa mi treba pomoc
    1. Iako je brzina neta 150, na wifi dobijamo 60, kako je moguce ubrzati to, prica je njihova da je to max koliko mogu dobiti preko wifi-ja. Jel realno to? Nesto ne vjerujem. Modem je Ubee EVW32C.
    2. Eon koci svako malo, najveci problem kada pustim neku emisiju i vratim unazad zvuk kasni za videom? Uzasno iritira. Kako rijesiti to?
    Na Ubee router treba upališ 5 Ghz Wifi. Tada ćeš imati brzine do 150 Mbps. Takodje telefon i laptop na primjer moraju podržavati taj 5 Gz Wifi. (Ne mješaj ovo sa 5G mobilnom mrežom. To je nešto sasvim drugo.).Dok noviji telefoni većinom podržavaju taj Wifi, to nije slučaj sa malo starijim laptopovima.
    Always,forever and beyond ...

  14. #9938
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,408
    Thanks Thanks Given 
    1,602
    Thanks Thanks Received 
    1,704
    Thanked in
    1,022 Posts

    Default

    Za eon promjeni pretrazivac koji koristis. Meni na pr. Na chrome nije htjelo nikako da radi,zvao nisu imali pojma,dok nisam sam odlucio da probam na Mozilla F.
    Od tada nikavih problema

    Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

  15. #9939
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Botswana
    Posts
    1,737
    Thanks Thanks Given 
    250
    Thanks Thanks Received 
    248
    Thanked in
    144 Posts

    Default

    Istekao mi je ugovor sa Telemachom u junu, međutim oni su nastavili da naplaćuju po automatizmu jer ih nismo obavijestili da nećemo produžavati. Je li ovdje sve čisto u smislu da im samo vratim opremu i zahvalim se?

  16. #9940
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    814
    Thanks Thanks Given 
    2,081
    Thanks Thanks Received 
    372
    Thanked in
    194 Posts

    Default

    Pa normalno je da je isla pretplata.. Ne raskida se po default-u nakon isteka ugovorne obaveze, vec je potrebno da podneses zahtjev za raskid, vratis opremu i uplatis dugovanje.

  17. The Following 2 Users Say Thank You to mika123 For This Useful Post:


  18. #9941
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Forumasi, ima li ko muke sa gledanjem na EON aplikaciji na Smart TV preko drugog internet provajdera ? Do sredine septembra je radila aplikacija fenomenalno, jeste da je koznumiralo protok, ali sam bez greske saltao kanale i premotavao sadrzaje. Od druge polovine, to je mucenje, em slike kockasta i na FOXovima, i National Geographic i Discovery.... A ovih dana je pravo mrcvarenje bilo sta gledati...
    Koristim TurboDSL do 40mbps; i internet radi bez greske; mada ovih dana vidim da mi EON vuce oko 9-12mbps; dok je do septembra znalo da ide i do 35 mbps. Nikakav limit na brzine na uredjaj nisam stavljao, i TV je na mrezni kabl denut.... Posto mi svi servisi rade fenomenalno na netu i na istom TV, sumnjam da je neka blokada ili ogranicenje stavljeno na EON servere na SBB mrezi. Ali da ne grijesim, evo da pitam Vas prvo za iskustvo ...
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  19. #9942
    Join Date
    Apr 2014
    Posts
    4,985
    Thanks Thanks Given 
    784
    Thanks Thanks Received 
    431
    Thanked in
    349 Posts

    Default

    Probaj preko mobilnog interneta na telefonu.

  20. #9943
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,500
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Njivice_Orano_Nepreorano View Post
    Forumasi, ima li ko muke sa gledanjem na EON aplikaciji na Smart TV preko drugog internet provajdera ? Do sredine septembra je radila aplikacija fenomenalno, jeste da je koznumiralo protok, ali sam bez greske saltao kanale i premotavao sadrzaje. Od druge polovine, to je mucenje, em slike kockasta i na FOXovima, i National Geographic i Discovery.... A ovih dana je pravo mrcvarenje bilo sta gledati...
    Koristim TurboDSL do 40mbps; i internet radi bez greske; mada ovih dana vidim da mi EON vuce oko 9-12mbps; dok je do septembra znalo da ide i do 35 mbps. Nikakav limit na brzine na uredjaj nisam stavljao, i TV je na mrezni kabl denut.... Posto mi svi servisi rade fenomenalno na netu i na istom TV, sumnjam da je neka blokada ili ogranicenje stavljeno na EON servere na SBB mrezi. Ali da ne grijesim, evo da pitam Vas prvo za iskustvo ...
    Problem je telekomov dns server
    Postavi google 8.8.8.8 ili 8.8.4.4 i to ce ti rijesiti problem

  21. #9944
    Join Date
    Oct 2021
    Posts
    814
    Thanks Thanks Given 
    2,081
    Thanks Thanks Received 
    372
    Thanked in
    194 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by desha View Post
    Problem je telekomov dns server
    Postavi google 8.8.8.8 ili 8.8.4.4 i to ce ti rijesiti problem
    Problem je i na risiveru, kako tu postaviti DNS?

  22. #9945
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,500
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by mika123 View Post
    Problem je i na risiveru, kako tu postaviti DNS?
    Pa postavi na ruter tu si rijesio problem za sve

  23. #9946
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by desha View Post
    Problem je telekomov dns server
    Postavi google 8.8.8.8 ili 8.8.4.4 i to ce ti rijesiti problem
    Postavka mreze jeste da je iza TComovog uredjaja ruter, koji gadja noTCom DNS; cak i sa saltanjem na gugl DNS - problem nije rjesen. Ali zanimljiva stvar je, da je juce popodne do nekih 18h slika na EON kanalima bila kao nekad, premotavanje je islo brze; a evo vec poslije 19h postaje bas mucenje, bilo sa Gugle DNS serverom bilo sa OpenDNS ili nekim trecim - svi razlucuju iste IP adrese za EON servis.
    I dalje, me kopka - sta ja jos mogu da uradim kod mene prije nego li pozovem Telemach. Ne znam ni da li ce njihova korisnicka podrska uopste razumijeti problem, jer oni mogu da vide servis radi ili ne radi - a po ovome ce im biti da radi - iako je frustrirajuce...
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  24. #9947
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Njivice_Orano_Nepreorano View Post
    Postavka mreze jeste da je iza TComovog uredjaja ruter, koji gadja noTCom DNS; cak i sa saltanjem na gugl DNS - problem nije rjesen. Ali zanimljiva stvar je, da je juce popodne do nekih 18h slika na EON kanalima bila kao nekad, premotavanje je islo brze; a evo vec poslije 19h postaje bas mucenje, bilo sa Gugle DNS serverom bilo sa OpenDNS ili nekim trecim - svi razlucuju iste IP adrese za EON servis.
    I dalje, me kopka - sta ja jos mogu da uradim kod mene prije nego li pozovem Telemach. Ne znam ni da li ce njihova korisnicka podrska uopste razumijeti problem, jer oni mogu da vide servis radi ili ne radi - a po ovome ce im biti da radi - iako je frustrirajuce...
    to nije Telemachov problem nego gospode iz Telekoma a to znaci zovi Telekom i upiri da ti rijese problem.

    Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока

  25. #9948
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Far away from here
    Posts
    3,730
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kauboj24 View Post
    to nije Telemachov problem nego gospode iz Telekoma a to znaci zovi Telekom i upiri da ti rijese problem.

    Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока
    Protok nije problem, ne znam sta Telekom ubija na EON pa da to radi varijabilno (da Telekom gusi EON on bi to radio potpunim blokiranjem, a ne vremenski nasumicnim obaranjem brzine ka odredjenim IP adresama )
    U isto vrijeme kad imam zafrkanciju sa EON-om, YTB radi perfektno (odgledam bilo koji 4K video bez greske, plus saltanje sa jednog videa na drugi), Rakuten TV isto radi bez greske ( ali tu stvarno nemam zanimljivo sto gledati), Prime TV isto otvara bez greske.
    Tako da ne znam sto da kazem Telekomu kad mi sve drugo na internetu radi top ( i VPN, i download sadrzaja, i otvaranje sajtova, radio streaming). Cak i da pogasim svim ukucanima internet, EON i dalje steka (i da ponovim, stekce samo u vecernjim satima).
    " Damn the cargo, we'll be on our way tonight "

  26. #9949
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Njivice_Orano_Nepreorano View Post
    Protok nije problem, ne znam sta Telekom ubija na EON pa da to radi varijabilno (da Telekom gusi EON on bi to radio potpunim blokiranjem, a ne vremenski nasumicnim obaranjem brzine ka odredjenim IP adresama )
    U isto vrijeme kad imam zafrkanciju sa EON-om, YTB radi perfektno (odgledam bilo koji 4K video bez greske, plus saltanje sa jednog videa na drugi), Rakuten TV isto radi bez greske ( ali tu stvarno nemam zanimljivo sto gledati), Prime TV isto otvara bez greske.
    Tako da ne znam sto da kazem Telekomu kad mi sve drugo na internetu radi top ( i VPN, i download sadrzaja, i otvaranje sajtova, radio streaming). Cak i da pogasim svim ukucanima internet, EON i dalje steka (i da ponovim, stekce samo u vecernjim satima).
    probaj sa telefona uvece da pustis hotspot i da tv zakacis na njega i vidi jel tad prekida.
    provjeri aplikaciju na mobilni jel koci istovremeno ?
    desava se kod njih da kad ubacuju novu opremu ,popravljaju ,prepravljaju upgrejduju sistem da se desavaju problemcici.....



    Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока

  27. #9950
    Join Date
    May 2009
    Posts
    2,968
    Thanks Thanks Given 
    346
    Thanks Thanks Received 
    434
    Thanked in
    290 Posts

    Default

    koji ti je dns na ruter ?

    Послато са M2007J20CG помоћу Тапатока

Page 398 of 417 FirstFirst ... 298348388394395396397398399400401402408 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Telemach CG (net)
    By pentium in forum Internet
    Replies: 1211
    Last Post: 18-07-23, 11:56
  2. Telemach problemi
    By Sasha_O in forum Internet
    Replies: 2
    Last Post: 09-11-17, 17:34
  3. Telemach Optika
    By legolas in forum Internet
    Replies: 13
    Last Post: 10-12-16, 11:14
  4. [Pomoc] Telemach / M-tel
    By Tony in forum Kablovska..Satelitska..
    Replies: 9
    Last Post: 03-11-16, 14:07
  5. Prodajem BBM - Telemach reciveri 10kom
    By montegruja in forum Ostali oglasi
    Replies: 6
    Last Post: 14-10-15, 15:46

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •