Page 223 of 417 FirstFirst ... 123173213219220221222223224225226227233273323 ... LastLast
Results 5,551 to 5,575 of 10410

Thread: Telemach CG (TV)

  1. #5551
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    flyin' to the moon
    Posts
    4,196
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    31
    Thanked in
    22 Posts

    Default

    Je li ti nalegao inace?


  2. #5552
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Adriatic View Post
    Jos jedared ja da odgovorim, nije odbrana nego cinjenicno stanje.

    Provjeri podesavanja rutera. Za svaki paket koji je preko 30 Mbps, da bi ga max iskoristio preko wifija, stavi u podesavanjima tip wifi mreze na N (iskljuci auto ili b/g/n, stavi samo n da stoji) i stavi dupli kanal od 40 MHz (ovo mozda moze samo na auto, i to je ok, bitno da nije zakucan na 20). I dalje ce zavisiti od kompatibilnosti uredjaja. Neki stariji laptopovi nece moci da rade na tom wifiju - kartica im podrzava samo b/g, ne i n, neki ce raditi malo bolje nego na g (moj laptop daje do 65 Mbps, ali i to je nesto) - u oba slucaja ako hoces da ipak radis na toj varijanti moras zamijeniti internu ili staviti externu wifi karticu/antenu koja podrzava n wifi.

    Neki ce naravno raditi do 130, 150, 250 ili full 300 Mbps, i to je super (naravno, stvarni max net brzine je u ovom slicaju tvoj paket, ovo su max brzine wifija za saobracaj u okviru mreze - npr. prebacivanje podataka izmedju racunara)

    Problem su defaultna podesavanja rutera, zbog kojih on najcesce prebaci na g wifi koji je teorijski ogranicen na 54 Mbps, a u praksi i do duplo manje, tako da je moguce da efektivno imas max 30 Mbps.

    Sent from my Lenovo P70 using Tapatalk
    Mislim da mi je sve tako podeseno ali bas cu da provjerim cim dodjem doma.od uredjaja imam laptop star 5 godina, mac book, ipad, 2 telefona...i brzina bas malo varira pd uredjaja do uredjaja. Ali probacu ovo sto si rekao pa cu javit. Hvala svakako.

    Sent from my HTC 10 using Cafe Del Montenegro mobile app
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  3. #5553
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    evo upravo probao...stavio sam samo na n i mnogo je bolje. duplo bolje.
    Hvala Adriatic
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  4. #5554
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Podgorica, Tivat
    Posts
    1,373
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    👍 probaj i ovaj dupli kanal da aktiviras, pa ga iskljuci ako ti neki od uredjaja ne bude radio.

    Sent from my SM-T705 using Tapatalk

  5. #5555
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    to je vec aktivirano (40mhz). hvala
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  6. #5556
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,143
    Thanks Thanks Given 
    5,709
    Thanks Thanks Received 
    7,431
    Thanked in
    2,975 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by kimmi View Post
    Meni evo drugi put u 3-4 dana ping ide preko 200. Do sad je net bio potpuno ok, ali evo par dana zeza. Po pola sata do sat png stabilno na 200+, pa padne. Reset rutera ne pomaze. Any hint?? Imam optiku onu od 20mb

    Sent from my EVA-L09 using Cafe Del Montenegro mobile app
    Evo sad je situacija drugacija, ping obicno pocne da budali nedje oko 23h I nije kao prije stabilan nego varira (jos gora varijanta). Poslije ponoci opet bude ok. E ako zn sto da radim. Moze li se to srediti sa ovom N opcijom I novom wifi karticom, sto mislite, ili je njima mreza prebukirana u tom terminu.

    Sent from my EVA-L09 using Cafe Del Montenegro mobile app

  7. #5557
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    kuci
    Posts
    5,163
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    moze li neko ko se razumije u telemach televiziju da mi se javi na priv? hvala unaprijed


    Sent from my iPhone using Cafe Del Montenegro

  8. #5558
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    1,534
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Posto nijesam u toku, zna li neko ima li onaj njihov d3 mini uredjaj mogucnost snimanja na externi hdd posto vidim da ima usb prikljucak. Namjeravam da maknem extra tv pa gledam opcije :-)

  9. #5559
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Podgorica, MNE
    Posts
    1,881
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Nemoze na d3 mini , samo d3i ima mogucnost snimanja i pauziranja , ali za njega treba da je optika do stana ....

  10. #5560
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,051
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Ne znam da li je ovo što se meni desilo sa Telemachom, adresirano za ovu temu, ali ću to svakako podijeliti sa vama:
    Već nekoliko mjeseci ne dobijam račun za izvršene usluge, pa sam odlučio da podnesem prigovor, na osnovu člana 25 stav 1 Zakona o zaštiti potrošača i člana 163 stav 2 Zakona o elektronskim komunikacijama.
    Članom 15 stav 1 Ugovora sa operaterom, propisano je da imam pravo na prigovor na visinu računa za pružene usluge, a stavom 9 Ugovora, ako se prihvati prigovor, Telemach će izvršiti obeštećenje na način što će umanjititi mjesečni račun.
    Prigovor se odnosi na novčana sredstva uplaćena na pogrešan žiro račun na ime pruženih usluga za korišćenje „Telemach“ paketa. Naime, račun nije ispostavljan, te sam od dana zaključenja Ugovora dug izmirivao uplatom na (stari) račun „M-kabl“. O iznosu duga sam se informisao putem potrošačkog servisa na broju 1800. S obzirom da sam usluge i dalje koristio, obavijestili su me da je moj dug nešto preko 140 €. Pošao sam do poslovnice u ul.Slobode, Podgorica, da podnesem prigovor i tom prilikom mi je rečeno da je dug namiren prenosom novca sa starog na novi račun Telemach-a, te da nema potrebe da podnosim prigovor u pisanoj formi. Iz navedenog proističe da sam pokušao prethodnim sporazumom sa pružaocem usluga da riješim spor, ali je očigledno da problem nije riješen.
    Imajući to u vidu, i dalje sam vršio plaćanje usluga, ovog puta na novi račun Telemach-a. Međutim, dug nije proknjižen sa strane operatera.
    Shodno članu 35 Zakona o zaštiti potrošača, stav 2 tačka 3), odnosno Zakona o elektronskim komunikacijama, član 147 stav 3 tačka 3), imam pravo na račun koji sadrži sve podatke koji mi omogućavaju provjeru obračuna pruženih usluga, što je u mom slučaju, to pravo osporeno, jer račun ne dobijam.
    Operatora sam optužio da ne postupa pažnjom dobrog privrednika, te da ću, ukoliko ne umanje račun, podnijeti tužbu zbog neodgovornosti u neredovnom vršenju usluga.
    Što su oni uradili? U prvom stepenu, dali žestok otpor, jedva su prihvatili prigovor (tražio sam da to zavedu arhiviski) i tvrdili da ne mogu umanjiti račun, te da mogu raskinuti ugovor (što sam tražio), jedino ako penale platim.
    Išao sam dalje, pa na osnovu člana 163 stav 3 Zakona o elektronskim komunikacijama, uložio dopuštenu i blagovoremenu žalbu na račun za izvršene usluge kod Agencije za elektronske komunikacije i poštansku djelatnost.
    Predmet je ponovo vraćen na prethodni postupak i prigovor uvažen na umanjenje računa za 2 mjeseca.
    Preporučujem svima da krenu ovim putem, posebno kad je u pitanju kvalitet interneta, koji često nije na zagarantovanom nivou protoka podataka.
    Last edited by refan; 21-06-17 at 09:34.



  11. #5561
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Telemach je jako neozbiljan što se računa tiče. Ja sam upravo krenuo da ih zovem jer na stanu kod mojih treći mjesec da ne dobijaju račun, još mi vele da se registruju da dobiju mailom. Kako da ne...

  12. #5562
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,051
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Telemach je jako neozbiljan što se računa tiče. Ja sam upravo krenuo da ih zovem jer na stanu kod mojih treći mjesec da ne dobijaju račun, još mi vele da se registruju da dobiju mailom. Kako da ne...
    Registruj se, naravno. Ali, to njih ne abolira od neodgovornosti i naknade štete. Iskoristi ovu šansu. Još su mi rekli da ima veliki broj korisnika koji se žali zbog ovoga. Napravi računicu. Oni mogu da najmanje izgube umanjenjem računa. A zamisli tek što gube raskidom ugovora...xoxo
    Last edited by refan; 21-06-17 at 09:35.



  13. #5563
    Join Date
    Dec 2012
    Posts
    16,780
    Thanks Thanks Given 
    3,018
    Thanks Thanks Received 
    4,376
    Thanked in
    2,264 Posts

    Default

    Zašto bi moji otac i majka koji su stari ljudi uopšte trebali da se edukuju i dobijaju racun na mail. Boli me k druže, jedino od telemacha nema racuna

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk

  14. #5564
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,051
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Director View Post
    Zašto bi moji otac i majka koji su stari ljudi uopšte trebali da se edukuju i dobijaju racun na mail. Boli me k druže, jedino od telemacha nema racuna

    Sent from my SM-A510F using Tapatalk
    Nijesam naveo i to, da adresa moje zgrade nije ista po broju kakva se inače i vodi kod mene. Zgrada je u sredini ulice, a oni su je klasifikovali kao broj 1. Pišem o činjenicama koje su dokazive pred sudom, kad treba da pokreneš validnost dostavljanja računa, itd. Naravno da oni elektronskom kopijom računa žele da sve to zataškaju. Umanjenje računa ide na oprost svega za mjesec dana.



  15. #5565
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,018
    Thanks Thanks Given 
    45
    Thanks Thanks Received 
    46
    Thanked in
    39 Posts

    Default

    Pogledaj ugovor, mislim da u ugovoru stoji da ako ne dobijas racune na vrijeme, trebas sam da ih trazis, u suprotnom se racuna kao da su ti dosavljeni. Tako je barem bilo u ugovoru sa M-Kablom....

  16. #5566
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,051
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by djiha View Post
    Pogledaj ugovor, mislim da u ugovoru stoji da ako ne dobijas racune na vrijeme, trebas sam da ih trazis, u suprotnom se racuna kao da su ti dosavljeni. Tako je barem bilo u ugovoru sa M-Kablom....
    Ne brini, prečešljao sam sve to i od njih dobio simboličnih 2 mjeseca besplatne usluge interneta i televizije. Napisah, simboličnih, jer da hoću, sudski bi ih gonio i više dobio. Vrijeme će pokazati potrebu za sudskim postupkom, ako nastave sa ovim.



  17. #5567
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    772
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja sam danas uveo telemachovu kablovsku i internet. Uzeli smo karticu umjesto resivera i povodom ove price oko racuna, trazio sam da mi ih salju na mail,
    a sto se neta tice interesuje me kako na najefikasniji nacin da pratim brzinu preko speed testa? Kad su ga instalirali bila je priblizno 20Mbps a sad je na par minuta pala na 5Mbps i opet se vratila.

  18. #5568
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    gađi server Sbb belgrade.
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  19. #5569
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mandalay
    Posts
    10,279
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    zasto je blokiran rts 1 zna li neko u toku prenosa kupa konfederacija ?
    ko je zakupio pravo prenosa za nase podrucje pa je rts1 zatamnjen?
    Who let the dogs out

  20. #5570
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bar
    Posts
    676
    Thanks Thanks Given 
    157
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Merc View Post
    ja sam danas uveo telemachovu kablovsku i internet. Uzeli smo karticu umjesto resivera i povodom ove price oko racuna, trazio sam da mi ih salju na mail,
    a sto se neta tice interesuje me kako na najefikasniji nacin da pratim brzinu preko speed testa? Kad su ga instalirali bila je priblizno 20Mbps a sad je na par minuta pala na 5Mbps i opet se vratila.
    Najbolje da odes na sajt Nvidia i skines neki driver,njihovi serveri su ok.i najbolje ce ti pokazati brzinu downloada,zatim idi na sajt windowsa,đe su takođe odlicni serveri,i isto nesto skini,onda uporedi brzinu sa Nvidiom,cisto da vidis da nema nekih vecih odstupanja,i to je to.To ti je realna brzina preuzimanja😀

  21. #5571
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,702
    Thanks Thanks Given 
    776
    Thanks Thanks Received 
    234
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Pa odradi speedtest prema SBB Beograd


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  22. #5572
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bar
    Posts
    676
    Thanks Thanks Given 
    157
    Thanks Thanks Received 
    23
    Thanked in
    16 Posts

    Default

    A dje speedtest,to je prilicno lazno.Pogotovo prema njihovim serverima

  23. #5573
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by pedja65 View Post
    A dje speedtest,to je prilicno lazno.Pogotovo prema njihovim serverima
    nije lazno...poslije toga skini neki torent ili film ako sa nekog premium hosting servera i isto prakticno pokazuje. Meni skida torent brzinom od 7-8 mb/s.
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

  24. #5574
    Join Date
    Jan 2013
    Posts
    789
    Thanks Thanks Given 
    35
    Thanks Thanks Received 
    120
    Thanked in
    68 Posts

    Default

    Tek danas stigli računi.

  25. #5575
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    montenegro-pg
    Posts
    19,795
    Thanks Thanks Given 
    2
    Thanks Thanks Received 
    143
    Thanked in
    93 Posts

    Default

    Sto ne trazis da ti ih salju na mejl?

    Sent from my HTC 10 using Cafe Del Montenegro mobile app
    Leo Messi no es de este mundo !!! Gvardiola...14. Grazias Pep.

Page 223 of 417 FirstFirst ... 123173213219220221222223224225226227233273323 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. Telemach CG (net)
    By pentium in forum Internet
    Replies: 1211
    Last Post: 18-07-23, 10:56
  2. Telemach problemi
    By Sasha_O in forum Internet
    Replies: 2
    Last Post: 09-11-17, 16:34
  3. Telemach Optika
    By legolas in forum Internet
    Replies: 13
    Last Post: 10-12-16, 10:14
  4. [Pomoc] Telemach / M-tel
    By Tony in forum Kablovska..Satelitska..
    Replies: 9
    Last Post: 03-11-16, 13:07
  5. Prodajem BBM - Telemach reciveri 10kom
    By montegruja in forum Ostali oglasi
    Replies: 6
    Last Post: 14-10-15, 14:46

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •