View Poll Results: Novi selektor da ili ne?????

Voters
284. You may not vote on this poll
  • DA

    116 40.85%
  • NE

    89 31.34%
  • Nema veze - jer imamo zlato iz malage

    79 27.82%
Page 879 of 933 FirstFirst ... 379779829869875876877878879880881882883889929 ... LastLast
Results 21,951 to 21,975 of 23319

Thread: CG Vaterpolo

  1. #21951
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Tg
    Posts
    6,886
    Thanks Thanks Given 
    1,482
    Thanks Thanks Received 
    774
    Thanked in
    485 Posts

    Default

    Marsej... ima li cemu da se nadaju u finalu?

    Sent from my BLA-L29 using Tapatalk
    Satelitski resiveri/oprema

  2. #21952
    Join Date
    Aug 2017
    Posts
    271
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Koliko ima istine u gradskim ćakulama da je utakmica namještena? Da li je neko gledao, kako je to izgledalo?

    Poslato uz pomoć Tapatoka

  3. #21953
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Cestitka Novljanima! Izbacili su favorita br.1 za osvajanje ovog takmicenja.
    P r i m o r a c

  4. #21954
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    1,472
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by skubaja View Post
    Koliko ima istine u gradskim ćakulama da je utakmica namještena? Da li je neko gledao, kako je to izgledalo?

    Poslato uz pomoć Tapatoka
    Toliko para ima u klubu da imaju da i potplacuju i namjestaju

    Svaka cast momcima i treneru za sve ove sezone.

    Obzirom da je bazen u stanju kakvom jeste(bura je odnijela krov) nadam se da ce se naci nacin da se to zakrpi i da se finale igra kuci.

  5. #21955
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    1,472
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jadran odrzao skupstinu kluba.
    http://pvkjadran.com/news/78-news/57...o-kluba-jadran

    Iskreno malo sa ovom promjenom godine osnivanja - vise mi je tajming cudan, nego ispravnost. Ako je tada osnovan klub/drustvo sta god, cudno mi da se ispravlja poslije vise od 90 godina..sto se to nije uradilo mnogo ranije, pogotovo kad je bilo zivih ucesnika.
    Isto sa ovom vlasnickom strukturom - meni ovo nista nije jasno.

  6. #21956
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Sem ako je cilj da budete 20 i kusur dana stariji od Primorca, ne vidim drugi razlog?
    U monografiji Jadrana izdatoj prije 20-30 godina bilo je mnogo detalja, slika...iz istorije plivacke sekcije, pa jeste cudno da se zbog te sekcije mijenja godina osnivanja kluba. Ipak, vase pravo, ne bih dublje u to ulazio.
    Ono sto me, ipak, fasciniralo, je to kako vrhunski odradjujete sve ove skupstine kluba (pa sam i status na FB tome posvetio)! Usvajaju se (finansijski) racuni, vodi se racuna o svemu i svakom...pravi ste primjer organizovanog kluba, makar iz ovoga sto se moze procitati!
    P r i m o r a c

  7. #21957
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    1,472
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Iskreno lijepo i ozbiljno djeluje sve to kako sada to izgleda sa strane. Mislim da se generalno napravio korak naprijed i da su se neke stvari skockale. I kadrovska struktura, strucni stab i mladje kategorije funkcionisu na zavidnom nivou. Ono sto cesto mogu da cujem je da se nazalost kuburi sa parama, al jbg to je tako. Ogroman iskorak bi bilo i da finansije udju u ozbiljan tok...imamo preko brda primjer i za to. Dal je to za nas dostizno...jednog dana mozda i to docekamo.

  8. #21958
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    1,472
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da ne ostane bas nezabiljezeno - Jadran je sinoc odigrao prvu utakmicu finala protiv Marseja sto je jedna od par najznacajnijih utakmica naseg klupskog vaterpola u novijoj istoriji. Izgubili smo 9:8. Jako cudna utakmica. Mislim da smo mogli bolje i da smo jaci. Krenuli smo jako dobro, prvu cetvrtinu poveli sa 4:0. Poslije toga neocekivani (slobodni) pad i primamo 5 golova u drugoj cetvrtini. Poslije toga oni nastavljaju sa agresivnim presingom, mi nesto kao pokusavamo i na kraju 9:8 za njih,sto i nije los rezultat i na kraju krajeva - aktivan rezultat. Mislim da imamo dobre sanse za trofej ako odigramo u revansu kako treba. Steta sto Marsej nije prihvatio revans na Skveru, nego ce se igrati u Niksicu jer je nas zimski bazen stradao od skorasnje bure.

  9. #21959
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Mljeticak, Montenegro
    Posts
    5,477
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    696
    Thanked in
    403 Posts

  10. #21960
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    28,830
    Thanks Thanks Given 
    4,706
    Thanks Thanks Received 
    9,698
    Thanked in
    3,670 Posts

    Default

    Sraman igrač više, ovo je nevjerovatno.

    Sent from my Galaxy S9+ using Tapatalk
    I wouldn’t trust a man who wouldn’t try to steal a little.

  11. #21961
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,658
    Thanks Thanks Given 
    469
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    Pa ne znam sto je ovo, cak i kad na stativu odigraju ne mogu milosu gol dati.

    Sent from my Mi MIX 2S using Tapatalk

  12. #21962
    Join Date
    Jul 2013
    Location
    Mljeticak, Montenegro
    Posts
    5,477
    Thanks Thanks Given 
    72
    Thanks Thanks Received 
    696
    Thanked in
    403 Posts

    Default

    Kako ne bi ovo faul pred gol Marseja ?

  13. #21963
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    ...a podijum prepun crnogorskih zastava je bio spreman...sa svim ostalim, sto je proslavu (ipak gostiju) ucinilo ljepsom.
    Nerealna je cinjenica da je legendarni golman Jadrana Milos Scepanovic najzasluzniji za neosvajanje evro titule.
    Nema veze, Crna Gora ima osvajaca LEN trofeja (iako to nidje nisam mogao da procitam u najavi), kojemu je za osvajanje istog trebalo nepune 2 godine postojanja.
    P r i m o r a c

  14. #21964
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    1,472
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Velika steta stvarno i za Jadran i generalno vaterpolo kod nas. Mislim da smo igracki bolja ekipa bila, al generalno neiskusnija. Prokockano je velikih 4:0 tamo u prvoj cetvrtini i umjesto da ih rutiniramo- jbg. Idemo dalje.
    heh, zanimljivo je to kako je Kataro osvojio Len kup sa malo godina postojanja- 2 godine i puno kokainskih para.

  15. #21965
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    https://www.cdm.me/sport/vaterpolo/a...jvece-medalje/


    Je li moguce da Crna Gora nema vise od 29 vaterpolista seniora?

  16. #21966
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Mislim da ima vise...nekoliko
    Ali, pad jeste ogroman, u jednom momentu, prije nekoliko godina, preko 20 smo ih imali samo u inostranstvu. Nabrajao sam odje...
    Vaterpolo je u ozbiljnoj krizi, vidjecemo sto ce nova pravila donijetě.
    P r i m o r a c

  17. #21967
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    USA
    Posts
    11,304
    Thanks Thanks Given 
    4,129
    Thanks Thanks Received 
    4,458
    Thanked in
    2,162 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cattaro View Post
    Vaterpolo je u ozbiljnoj krizi, vidjecemo sto ce nova pravila donijetě.
    Rekao bih da je crnogorski sport u ozbiljnoj krizi...no necu vise, da ne crnjacim.
    "S tim nasim vojnicima, kazem vam, ne mozemo ni da idemo u lov na zeceve..."

  18. #21968
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Ne znam bas, ovo sto radi Ministarstvo sporta sa naknadama/penzijama je recimo veliki podstrek. I mladima da se bave sportom i da igraju za reprezentaciju, pa ako se osvoji neka medalja...eto nadoknade vec od 35-e godine.

    Treba nam neki uspjeh fudbalske reprezentacije...
    Vaterpolo reprezentacija nije predaleko od medalje (ali ni u uzem krugu kandidata za istu), kosarkasi su senzacionalno na SP, rukometasi dobiju najbolju reprezentaciju svijeta...ne znam da li mozemo pricati o krizi u CG sportu? Zbog klupskih neuspjeha?
    P r i m o r a c

  19. #21969
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    A ako pricamo o CG vaterpolo klubovima...kad se sredi stanje u drustvu, sredice se i u klubovima.
    Jadran je trenutno jedini organizovan klub.
    Nama u Kotor vazda nesto fali/smeta, sad je ovo oko lokalne vlasti (neusvojenog budzeta) veliki problem. Da nije to, pricali bismo o Upravi koja 11-u godinu i dalje vuce dugove...djeluje nevjerovatno da i dan-danas gubimo sudske sporove od prije skoro 10 godina!
    Vaterpolo radnici mi kazu da je sve dzabe kad nemamo bazen. A u stvari to bas i nije tako.
    P r i m o r a c

  20. #21970
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Izgleda da medju mladima ima potenciajla, cesto bude neki uspjeh, evo Jadranoca djeca osvojila prvo mjesto na nekom turniru u Dubrovniku. Ali, taj neki korak od uspjeha u maldim selekcijama do kvalitetne seniorske reprezentacije se tesko pravi. Ivovic i Mladjan su nam jos uvijek najbolji igraci, a oni su na zalasku karijere. Ukropina je "descko koji obecava". Nekoliko puta sam ga gledao i lijepo djeluje. Ima meku ruku i dobar je asistent, ne samo strelac. Svidja mi se i Djuro Radovic iz Jadrana. Obojica su ljevaci, tako da imamo konacno i tu "nezgodnu"stranu pokrivenu za dogledan period. Djurdjic igra dobro u Marseju. Ima tu jos potencijala, ko Spajic iz Jadrana, par momaka iz Budve. Bio je neki mlad decko u Cataru, zaboravih mu ime (Vukasevic?), koji je isto dobar potencijal. S bazenom u Kotoru stvari ce ici na bolje. Imamo sad bazene u Niksicu i Podgorici, tako da se taj dio infrastrukture popravlja. Meni se svidja i sto radi Janovic, kao ministar. Jedino mi se ne svidja sto je DPS:upset:

    Ne bih bio toliki pesimista. Obzirom na malu bazu, nije tako lose.

  21. #21971
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    1,472
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da ne ostane zaboravljeno - Jadran sampion. Dobra sezona za Jadran, velika steta za Evro kuo, al sta da se radi. To je sport.

    Oprostio se Danilovic.

    Vaterpolo baza za seniore se nece skoro povecavati, jer normalno sve krece od mladjih kategorija. Lijepo je to sto ima bazen u Niksicu i Podgorici, ali dok se tamo ne bude radilo jako dobro(po pricama koje sam cuo to je i dalje slabo), proci ce godine da izadje i jedan igrac.
    Ovaj ogroman jaz u kvalitetu seniora koji ocigledno postoji je posledica 2 faktora od prije nekih 10ak godina: jedan je svakako odlazak odlicnih trenera mladjih kategorija u inostranstvo. Otvorila se razna trzista rada za njih i ljudi otisli trbuhom za kruhom-sasvim normalna stvar. Druga stvar- povezano sa tim, ali ne i nuzno - na njihova mjesta su dosli razno-razni tipovi od trenera koji su bukvalno upropastili generacije buducih igraca. Mada mora se priznati da je tu uvijek obitovalo raznih tipova-klupskih legendi koji su gledali da zakuce neku sitnu platicu po klubovima ne mrdajuci onom stvari da urade ista sa tom djecom. E sada je doslo to na naplatu...
    Situacija u Jadranu se malo promjenila...po meni ima tu prostora jos za poboljsanje kadrovske strukture, al ne mozemo biti nezadovoljni.
    U Kotoru je malo drugacije...Vicevici na jednoj strani, dok u Primorcu ima generacija i uspona i padova. Vidim i dalje da je tu Tuja- stara kajla
    Sta reci za Budvu u mladjim kategorijama...moze to dosta bolje.

  22. #21972
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Meni je Tuja gotivan tip, glupo mi je za nekog sa kim se javljam bilo sto po netu lose reci...ali, ako je neko preko 25 godina trener u Primorcu i ne stvori bukvalno nijednog reprezentativca....o cemu se tu radi!?
    Iako je njegova prica da ih je stvorio mnogo
    Bio trener nekima sezonu ili dvije, ali formirao nekog rep. igraca - nije.

    I vazda me, sa Tujom u vezi, uspomena vrati na ...mislim '94...dosao Partizan u Ko na pripreme, deru nas svaku utakmicu...i jedan dan, nesto nam se trener bio razbolio i dodje nama Tuja da nas vodi tu trening utakmicu. Igralo se, kao na treninzima, po shirini bazena. I zbori nama Tuja, da kad osvojimo loptu, otvorimo se da je primimo i odmah shutiramo (i sa svoje polovine, dakle). To je bio jedini put da smo dobili Partizana, koji vise sa nama nije igrao trening utakmice.

    Da se nadovezem na @karacha - ne da u Primorcu nije bilo klupskih legendi (na mjestu trenera), nego su:
    1) oni uglavnom treneri u VA Cattaro (braca Vicevic, Uskokovic, bio je Vukanic, a tamo su i Barba, Bjelobrkovic...);
    2) za trenere dolazili ljudi koji nikad vaterpolo nisu igrali.

    Da zakljucim, talenata je bilo i bice, nedostatak bazena je uticao da oni vec sa 16 prestaju biti i talenti (dje nam je vec sada generacija 2002. godista, koja je u razdoblju od 5-6 godina izgubila par meceva i to mislim od Partizana samo? Cak je daleko najbolji igrac iz te generacije u CAttaru), a podatak da se lani nije upisao nijedan novi vaterpolista u Ko dovoljno govori sam po sebi.
    Ipak, ono na sto ja ukazujem, sto pojedine rukovodioce u Primorcu mnogo ljuti, a u Cattaru slijezu ramenima - katastrofalna organizacija. Medjusobna NEsaradnja, gledanje samo svoje g.uzice i svojih interesa. Igrali su i igrace tatini i mamini sinovi, ne zanima me to, ali ovo je nesto drugo. Sami sebe gasimo.

    Ono kad sam ljeti doma, pa posto se i dan-danas kupam na bazen...pogledam po koju utakmicu tih klinaca. Ponasanje trenera i prije svega NEprisustvo predsjednika/direktora na turniru koji sam organizujes...to prikazuje klub u pravom svijetlu. Ili Mraku.
    P r i m o r a c

  23. #21973
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Naravno, cestitka Novljanima na tituli. To je postala rutina, iako mi zbore da je finalna serija imala neizvjesnost. U Jadranu postoji sistem, to niko ne spori. Jedino sto se, a o tome sam pisao, gubi veliki broj mladjih igraca...jedva da 1 U18 igrac moze da zaigra u prvom timu.

    Ovaj sto se oprostio...je u svom maticnom klubu proveo 15-16 godina, a poklone dobija od komsija. Ne mogu rec' da mi nije zao zbog toga, ali je svoj put sam birao.
    Onaj drugi, a generacija su i skupa su bili sve dok prvi nije napravio shokantni (za mene, zbog toga mu i ne pominjem ime) transfer u Jadran, ce da dobije spektakularan oprostaj na ljeto.
    Toni Petrovic je za mene vec sada klupska legenda! Njegova zasluga nije nivo Mira Cirkovica recimo...ali ono sto je on uradio sa klubom niko prije njega nije! I vjerovatno da nece.
    Zbog Tonija sam i svratio na forum.
    Malo sto je vaterpolo imao u sebi, cak i ta borbenost je dosla mnogo kasnije...nabrojao bih makar 20 boljih igraca od njega koje je Primorac stvorio u njegovo vrijeme igranja. Ali, biti dio prvaka Evrope, biti medju onim igracima koji, uprkos dugovima i sramotnom odnosu kluba prema njima, nije pokleknuo...izgraditi fantastican odnos sa navijacima (najmanje na utakmicama)...i ono sto ja najvise cijenim - vratiti se u drugoligaski Primorac i biti daleko najzasluzniji za povratak u 1. ligu...kapa dolje.
    P r i m o r a c

  24. #21974
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    1,472
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da se nadovezem na tvoj predzadnji post - uvijek mi je zanimljiva ta prica oko trenera - ko je kog igraca stvorio i hvalisanje po kaficima Kolko se ja sjecam Tuja je uvijek i vodio djecu od 12-14 godina(+/-) - tesko se i moze reci da je on bas stvorio nekog jer i sam znas koliko se igraca realno izgubi od tad doba do seniora. Al opet Tujine generacije su obicno prilicno dobre - ako me sjecanje sluzi.
    Ono sto mene brine je sto vec dugo ni iz Jadrana ni iz Kotora ne izlaze igracine - oni sto vec sa 18 godina mogu lagano da igraju i da se nose sa seniorima. Kotor je realno mnogo izgubio odlaskom raznih trenera - ti ces to bolje znati - ali Maslovar, Macic, Pero Kovacevic, Djuza Meduza itd su stvarali generacije... Jadran je isto imao problema sa kadrovskom strukturom. Realno zadnje generacije koje su imale jake timove su recimo Jadranova `83, Primorceva `84, Jadranova `85. Poslije su jos godinu-dvije izlazili pojedinci i to je to. Ogromna rupa ako uzmemo da sada 2000. i 2001. izlaze u prve timove.
    Kad smo imali igraca sa 18-19-20godina da igra za reprezantaciju? Evo kad premotam film - Nikola Janovic je igrao vec u Firenci(18 godina) i u Budimpesti 2001.(znaci 21. godina) i to u onoj reprezentaciji... Jokic, Gojkovic, Zlokovic u Kranju sa 20 godina i to u prejakoj generaciji.
    Mislim da nije toliki problem kad mladje selekcije igraju sa svojim vrsnjacima - donosile su se medalje sa junorskih prvenstava...ali sto se tice seniora to je po meni sve tanko. i fizicki su tanki i igracki. Sjecam se neke utakmice Jadran-Primorac, mozda je neka 2000.-2001. bila. Vico je provocirao citavu utakmicu nase igrace i Jokic tad sa svoji 17-8(imao i tad ledja ko planina) je bio iskljucen sa 3 licne i Vico mu iz bazena nesto dobacivao. Jokic lagano skace u bazen da vidi koji Vico problem ima...ima tu i do ludosti njegove...al ima i do srca, snage, muda...
    fale super talenti ocigledno.

  25. #21975
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Raspored ovogodišnjeg Svjetskog prvenstva.

    https://hr.wikipedia.org/wiki/Svjets...aterpolu_2019.

    * 15. srpnja: Srbija-Crna Gora
    * 17. srpnja: Grčka-Crna Gora
    * 19. srpnja: Južna Koreja-Crna Gora

Page 879 of 933 FirstFirst ... 379779829869875876877878879880881882883889929 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

Similar Threads

  1. P: Karte za vaterpolo
    By straus in forum Ostali oglasi
    Replies: 59
    Last Post: 18-06-09, 16:50
  2. K: Karte za vaterpolo
    By NeroAzzurro in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 16-06-09, 14:02
  3. Vaterpolo :)
    By mc_esseny in forum Olimpijada
    Replies: 2465
    Last Post: 27-08-08, 11:36
  4. Vaterpolo
    By cattaro in forum Primorski
    Replies: 3
    Last Post: 13-10-07, 23:08

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •