View Poll Results: Novi selektor da ili ne?????

Voters
284. You may not vote on this poll
  • DA

    116 40.85%
  • NE

    89 31.34%
  • Nema veze - jer imamo zlato iz malage

    79 27.82%
Page 883 of 933 FirstFirst ... 383783833873879880881882883884885886887893 ... LastLast
Results 22,051 to 22,075 of 23319

Thread: CG Vaterpolo

  1. #22051
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Darko Brguljan je strijelac (pogledati brojke u LS i nista vise) i po mom misljenju on u ovoj reprezentaciji treba da bude ono sto je Mladjan bio godinama, a Mladjan treba da bude ono sto je sada Petkovic. Da ceka na momenat i zavrsava. Jer, Mladjan vise nema realizatorske sposobnosti kao nekad. Stigle godine...ali iskustvom, snagom (Mladjan i dalje moze lagano 3 cetvrtine da igra) moze da pomogne. Odavno ni u klubu nije 1. opcija u napadu.

    Svi mi nekog gotivimo vise ili manje.
    Gojkovic je imao moju podrsku za ovo mjesto, ali cim sam vidio da on pravi paralelni sistem...a sto ide na stetu mog kluba...imao je povjerenje iskljucivo shodno rezultatima.
    Ponavljam, nije to filozofija ,,ceka se kiks da se kida glava", jer ja zelim uspjeh reprezentaciji i sa Gojkovicem.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    P r i m o r a c

  2. #22052
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    1,472
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    svaka cast za brojke u LS. po meni solidan napadac i nista vise od toga. to mu se i vidi po karijeri...

  3. #22053
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,120
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

    Default

    Mogu biti ne znam kakvi talenti i igraci u ovoj reprezentaciji sve to u vodu pada kada nemas neophodno jedinstvo a koje je nepopravljivo unisteno poznatim provincijalnim nadgornjavanjima i tu nema sto da se doda. Sto neko nece da prizna ocigledno njegov problem. Uglavnom ovo je sport koji sve manje zanima javnost a ni buducnost globalno nije mu svijetla. Meni je zao samo sto su nas sudije pokrale protiv Madjara u polufinalu OI u Tokiju i sto se nije uzelo zlato tog ljeta zajedno sa Malagom. Sve ostalo mi je zao utrosenog vremena na bokeski rijaliti. Ni manjeg sporta, ni manje para a vecih ajkula nema.

  4. #22054
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    1,472
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Mogu biti ne znam kakvi talenti i igraci u ovoj reprezentaciji sve to u vodu pada kada nemas neophodno jedinstvo a koje je nepopravljivo unisteno poznatim provincijalnim nadgornjavanjima i tu nema sto da se doda. Sto neko nece da prizna ocigledno njegov problem. Uglavnom ovo je sport koji sve manje zanima javnost a ni buducnost globalno nije mu svijetla. Meni je zao samo sto su nas sudije pokrale protiv Madjara u polufinalu OI u Tokiju i sto se nije uzelo zlato tog ljeta zajedno sa Malagom. Sve ostalo mi je zao utrosenog vremena na bokeski rijaliti. Ni manjeg sporta, ni manje para a vecih ajkula nema.
    Srecom si slobodan da ne gledas bokeski rijaliti. A i to si gledao i radovao to su ti donijeli ti isti Bokelji - niko drugi. Ovo je sport koji nikad nije ni zanimao siru javnost(sto nama nikad nije smetalo da ga igramo/gledamo, niti ce kad padne popularnost cim izostanu rezultati), dosao je u zizu javnosti(van Boke) poslije 2006. kad se uvidjelo da je jedan od sportova koji su kompetitivni i mogu donijeti medalju.
    Nisi pretjerano upucen(sto nije za zamjeriti) sto se vidi po par zadnjih postova na ovoj temi, al dajes sebi za pravo da komentarises u negativnom kontekstu motivaciju, jedinstvo itd - odakle tebi sve te informacije da toga nema ja stvarno ne znam?

  5. #22055
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Ne, tvrdim da je jedinstva bilo. U tom dijelu nema zamjerke (selektoru). Ali, nesto je falilo, od samog starta i meca sa Srbijom kao da nismo usli u prvenstvo kako je trebalo. Ja sam poslije meca sa Grckom bio zadovoljan, pisao to i odje, vidio sam veliku rezervu i ocekivao poboljsanje kako vrijeme bude odmicalo...ali...
    Mislim da je Mladjan izjavio kako su Australijanci bili spremni za 1/8 finala, a mi ne. ZASTO???

    Jasno je i da ocekivanja nisu kao nekad, da se ne prati kao nekad. Ali, to za mene ne vazi. Kod mene su se samo ambicije promijenile, jer sam makar po tom pitanju realan.
    E sad, mi mozemo da konstatujemo da na ovom prvenstvu jedna Srbija nije bila u najjacem sastavu, da Italija nije kao sto je bila u zadnje vrijeme...mislim da smo do polufinala mogli da dodjemo.

    I poslije dugo vremena nema odje filozofije kako reprezentaciju treba podmladiti. Napokon ste svi svjesni da je ona generacija nesto sto se nikad nece ponoviti i da su svi ovi mladi, koliko god bili talentovani, ipak premekani za vrhunski vaterpolo. Najmladji - Spajic, Ukropina i Radovic, protiv Australije nisu postojali. Podatak koji je vrlo, vrlo los za nas vaterpolo.

    A sa podmladjivanjem u vezi, ne znam dokle mozemo kad se Leka oprosti...

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    P r i m o r a c

  6. #22056
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    7,120
    Thanks Thanks Given 
    111
    Thanks Thanks Received 
    1,675
    Thanked in
    974 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karacha View Post
    Srecom si slobodan da ne gledas bokeski rijaliti. A i to si gledao i radovao to su ti donijeli ti isti Bokelji - niko drugi. Ovo je sport koji nikad nije ni zanimao siru javnost(sto nama nikad nije smetalo da ga igramo/gledamo, niti ce kad padne popularnost cim izostanu rezultati), dosao je u zizu javnosti(van Boke) poslije 2006. kad se uvidjelo da je jedan od sportova koji su kompetitivni i mogu donijeti medalju.
    Nisi pretjerano upucen(sto nije za zamjeriti) sto se vidi po par zadnjih postova na ovoj temi, al dajes sebi za pravo da komentarises u negativnom kontekstu motivaciju, jedinstvo itd - odakle tebi sve te informacije da toga nema ja stvarno ne znam?
    Bokelji nisu smetali niti tad, niti sada ali ljudi koji su u ovom sportu su dosadili i svojim familijama sa licnim sujetama i lokalnim zadjevicama. Odlicno sam upucen i vise nego sto bi zelio. Nije opala popularnost u CG zbog nedostatka medalja nego sto nema covjeka koga bi smorili sa svim pricama a pogotovo sto se ne radi o profitabilnom sportu pa ispadaju i smjesniji nego sta su. I na kraju glavni razlog pada popularnosti ne lezi u CG vec u onima koji su sa svim izmjenama pravila i takmicenja obesmislili sve tako da ljudi i ne znaju sta gledaju vise. Sam sport je upropasten i od totalnog propasta ga dijeli samo to da ga izbace sa Olimpijade. Kada se to desi bice samo razonoda za rekreativce.

  7. #22057
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    1,472
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Rodion Romanovich View Post
    Bokelji nisu smetali niti tad, niti sada ali ljudi koji su u ovom sportu su dosadili i svojim familijama sa licnim sujetama i lokalnim zadjevicama. Odlicno sam upucen i vise nego sto bi zelio. Nije opala popularnost u CG zbog nedostatka medalja nego sto nema covjeka koga bi smorili sa svim pricama a pogotovo sto se ne radi o profitabilnom sportu pa ispadaju i smjesniji nego sta su. I na kraju glavni razlog pada popularnosti ne lezi u CG vec u onima koji su sa svim izmjenama pravila i takmicenja obesmislili sve tako da ljudi i ne znaju sta gledaju vise. Sam sport je upropasten i od totalnog propasta ga dijeli samo to da ga izbace sa Olimpijade. Kada se to desi bice samo razonoda za rekreativce.
    Koji te to pojedinci toliko nerviraju-sto su svima dosadili?

    Vjerujem da prosjecan cg gledalac ne zna da nabroji pozicije u vaterpolu, nije znao pravila prije,a ne sad.

    ja mislim da je ovo neuspijeh. realno je bilo da se prodje u 1/4, da se uslo u borbu za medalju to bi po meni bas bio ogroman uspijeh.

  8. #22058
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Ne znam o cemu prica ovaj Rodion Romanovich. Zbilja.
    Mozda lik zna nesto sto mi ne znamo. A ja zbilja nista i ne znam, gledam samo utakmice...
    Toliko se drzim podalje od svega da bas taj dan, kad je reprezentacija bila u Pg, ja nisam isao na bazen. Inace plivam svaki dan.
    Trenutno su i iz Saveza i iz ekipe odstranjeni svi koji ne misle kao Gojkovic i ekipa. Nemaju nikakvu opoziciju. Neprovjereno - za produzenje ugovora Gojkovica presudan je bio bas direktor Primorca.
    Nisam ga sreo, kad se vidimo pitacu ga. Ako se to ispostavi tacnim onda sva Rodion-ova prica o sujetama i medjuklupskim odnosima pada u vodu. Ostalo je i nebitno, vazda ima ljudi koji misle da mogu bolje i iz prikrajka cekaju svoju sansu.
    Dokazao sam da je smjena Porobica bila svrsishodna (ocekujem ga za nasljednika Gojkovica, Rodion ce biti zadovoljan), siguran sam da ni danas u reprezentaciji nema medjuklupskih problema (100% vjerujem u Draska kao kapitena) i traziti u tome neko opravdanje je ruzno.
    Pominjali smo psihologa u reprezentaciji nakon Ajndhovena.
    Dakle, prije 7 godina. Imamo problema u pristupu, a onda i u samoj igri.
    Za nas se nikad nije moglo reci da igramo los vaterpolo ili da nemamo kvalitet.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    P r i m o r a c

  9. #22059
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cattaro View Post
    . Najmladji - Spajic, Ukropina i Radovic, protiv Australije nisu postojali.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    Radovic je dao jedan jako vazan gol na kraju, mislim za 9:9. On izrasta u dobrog igraca. Ukropina je dugo vukao neku povredu (ramena), tako da nijesam siguran da li se mogao vratiti. On svakako ima potencijal.Da li ce to i realizovati, zavisi od njega.

    Radovic jeste fulao onaj peterac na kraju, ali njemu je tek 20 godina. Vece zamjerke idu na peterac Mladjana, jer je golman vec bio krenuo u svoju lijevu stranu prije suta Mladjanovog, i on je kaoo iskusan igrac to morao vidjeti i plasirati loptu u drugi ugao. Ne znam koji je vrag Mladjanu, ali on vec nekoliko puta promasuje peterce u kljucnim momentima.

    Pominje se da reprezentacija ne bi imala kvalitet bez iskusnih igraca. Ja nesto taj kvalitet ne vidjoh, lise Ivovica. On jeste klasa. I da, onaj lob Mladjanov protiv Srbije je bio - klasa. Ako se i Draskovic racuna u te "iskusne", on je bio jedan od najgorih. Posebno protiv Australije. O Darku Brguljanu govore golovi. To je ono sto se broji. I sto nasoj reprezentaciji nasusno treba. Naravno da ne znam detalje, ali nije tesko napraviti konstrukciju koji je problem izmedju Vlada i Darka. Na zadnjem prvenstvu dje je Darko ucestvovao, Gojko je dao prednost Petkovicu, svom igracu iz Jadrana. Darfu se to nije dopalo i to je prebacio Vladu . Ovaj ne trpi kritike i - pukla tikva. A sujeta radi ne obje strane, nece niko da popusti. Reprezentacija zbog tog trpi.


    Cesto se kaze da je Crna Gora mala zemlja, ali prakticno svi reprezentativci dolaze iz dva grada, H. Novi i Kotor. To je - fenomen. Baza je suvise mala i da bi se mogla dugorocno praviti jaka reprezentacija treba raditi i van Boke. Budva je vec pocela da proizvodi reprezntativce (Djurdjic je sasvim solidan igrac), ali bi trebalo ici na razvoj vaterpola u Podgorici i Niksicu, dje postoje bazeni. Vidim da su tamo vec formirani neki klubovi koji su ucestvovali na prvenstvu drzave za mladje kategorije. Stalno se potencira problem novca, ali na tom nekom pocetnom nivou novac ne bi trebao biti presudan. Dok se dodje do nekog kvaliteta. I ja sam se nekad kao momak bavio nekim sportovima, pa mi napamet nije padalo da nesto od sporta zaradim. Dobijao sam dresove kluba i to je za mene bilo super. Ni trener nije bio placen, jer ni on nije bio u klubu zbog para (imao je on svoj posao kao profesor fizickog, a trenerski posao mu je bio hobi). E sad, ne znam da li su se vremena promijenila. Ali, opet nesto msilim, ako je nekome novac motiv, ne bi se bavio vaterpolom.
    Last edited by Ostoja; 24-07-19 at 00:33.

  10. #22060
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    1,472
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    cattaro, ne znam sto pitas za Brguljana- evo ljudi mogu da pretpostave i kreiraju citavu sliku pa ce ti to lako objasnit, a ti sa sve svojim poznanstvima, a jos si bio i clan uprave itd - lomis glavu i ne znas

    a cekaj Ostoja, vidim da si stvarno dobronamjeran, al moram te pitat - kad je to Vlado zamjenio Darka Petkovicem? u trenutku kad se desila "nesuglasica", Darko je igrao preko 3/4 u prosjeku svaki mec na tom prvenstvu. I moram te jos pitat - kako znas da Vlado ne trpi kritike?

    Kako se odma kreira slika - nema jedinstva, motivacija, ovaj ne trpi kritike, zamjenio ga svojim igracem iz jadrana itd... polako ljudi..

    po meni upravo zarad jedinstva, Vlado je pravio bolne rezove jer ocigledno nije htio da pravi komprise ; poznavajuci njegov rad godinama - momak je uvijek bio krvavi radnik. To je uvijek i ocekivao od saigraca, a sada i od igraca. Vezano za njegovu licnu motivaciju i glad za pobjedom, sjeticete se mozda prije jedno 7-8 godina kad je povrijedjen igrao polufinale sa Hrvatima.
    Sigurno mu nije bilo lako da se odrekne napadacke opcije kod vec tankog centarskog para i nemanja nekih suterskih rjesenja spolja. Takodje bih dodao da mi je u neku ruku i milo sto se to i zavrsilo nekako tiho - iako javnost je uskracena za neka objasnjenja - znamo svi kako to kod nas izgleda...razvlacili bi se preko novina, taman ko rijaliti.

    vezano za sastav i strukturu saveza, mislim da je i tu opala konkurencija, jer nema nekih pompeznih rezultata pa nije vise moderno, a ni toliko korisno za promociju kako licnu tako i partijsku. Mozda grijesim, ali to je neko moje licno misljenje. Na nasim prostorima nisu nikad ni bili najbolji, nego najpodobniji.

  11. #22061
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karacha View Post

    a cekaj Ostoja, vidim da si stvarno dobronamjeran, al moram te pitat - kad je to Vlado zamjenio Darka Petkovicem? u trenutku kad se desila "nesuglasica", Darko je igrao preko 3/4 u prosjeku svaki mec na tom prvenstvu. I moram te jos pitat - kako znas da Vlado ne trpi kritike?
    Na Svjetkom prvenstvu u Budimpesti. Koliko se sjecam, Darko je bio odstranjen iz tima i nije igrao, mislim, zadnju utakmicu. U Budimpesti je Petkovic bio prva opcija i to nije bilo po volji Darku. To je bila prica koja je kruzila. Moguce je da je igrao 3/4, toga se tesko sjetiti, ali je, koliko me sjecanje sluzi, Petkovic bio prva opcija. Petkovic je solidan igrac, ali je za klasu ispod Darka. Brojke govore ubjedljivije nego da se sad natezemo ko je bolji igrac. Ne treba biti neki insajder pa ne sklopiti sliku na osnovu komadica koji su se mogli pokupiti.

    "Ne trpi kritku" mozda nije bio najbolji izraz, ali nije daleko od toga."Lako ulazi u konflikt s igracima" je mozda bliza varijata - imao je problem s Vukcevicem, Pjesivcem, Darkom, javio se bio i Sasa Radovic s primjedbama na odnos selektora prema njemu. Pametnom dosta. Na kraju, "ne trpi kritiku" ili "lako ulazi u konflikt", koliko je to, stvarno, razlicito? Cuo sam da ima kratak fitilj i da zna da izvrijedja igrace, ali ovo je, ipak, "rekla-kazala", tako ovo govorim uz tu rezervu.

    Ne sjecam se detalja, ali mislim da je bio napravljen neki dogovor uz posredovanje Saveza da Darko bude vracen u reprezentaciju, valjda je to trebalo biti uradjeno prosle godine. Vidimo da nije. Nedje je bila neka prica da bi Darko mogao zaigrati za Hrvatsku, ali je on to negirao. Mislim da je izjavio da se nece vracati u preprezentaciju dok je Vlado selektor.

    Vlado je bio mozak ekipe kao igrac. Tako, bilo je osnova da mu se vjeruje kao selektoru, iako mu je to prakticno bio prvi trenerski posao. I kao selektor je dobro krenuo. Da nije bilo sudijske krade u finalu, trebalo je biti osvojeno prvenstvo u Beogradu. Tada bi svi drugacije gledali na Vlada, fakat je. Pa i ovdje reprezentacija je imala dobrih trenutaka i, na kraju, nije izgubila ni jednu utakmicu - u regularnom toku. Tako, ako gledamo s neke pozitivne strane, moze se kazati da nije imao srece. Ipak, mislim da reprezentacija, po kvalitetu, vrijedi vise nego sto pokazuje na utakmicama. Na svakoj utakmici (ako ne racunamo Koreju) smo imali periode veoma lose igre kada je prosuto sve ono sto je bilo dobro uradjeno. Protiv Srbije smo izgubili prakticno dobijenu utakmicu, protiv Grcke smo zamalo izgubili prakticno dobijenu utakmicu, s Australijom slicno. To stalno ponavljanje neceg sto ne valja se na kraju mora svaliti na onog ko tu ekipu vodi. Nijesi uspio jednom, dva put, triput...dosta je bilo.

  12. #22062
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    1,472
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kako je neko drugi prva opcija, a ti igrac 3/4? to fizicki nije moguce, pored toga sto nije bila istina.

    Ovo da je Vlado konfliktan - ni to nije istina. Ja bih to nazvao da covjek ima integritet i ne dozvoljava sve i svasta - sto se iz svih ovih situacija i moze zakljuciti(ne sjecam se jedino sta je bilo sa Sasom R.).

    treba da snosi odgovornost - tu se slazemo.

  13. #22063
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karacha View Post
    Kako je neko drugi prva opcija, a ti igrac 3/4? to fizicki nije moguce, pored toga sto nije bila istina.

    Ovo da je Vlado konfliktan - ni to nije istina. Ja bih to nazvao da covjek ima integritet i ne dozvoljava sve i svasta - sto se iz svih ovih situacija i moze zakljuciti(ne sjecam se jedino sta je bilo sa Sasom R.).

    treba da snosi odgovornost - tu se slazemo.
    Ne bih ulazio u kvalifikacije sto je istina, jer se stvarno detalja ne sjecam. Malo potrazih na netu i nadjoh Darkovu izjavu da je mala minutaza ipak bila razlog za sukob:

    U saopštenju koje je dostavio medijima, Brguljan je naveo da je tokom meča sa Rusijom došlo do konflikta, jer je Gojković “u toj utakmici je prema meni kao igraču pokazao potpuno nepoštovanje, svjesno mi ne pružajući veću minutažu”.

    Brguljan je naveo da misli da je na “cijelom takmičenju zaslužio veću minutažu i mnogo bolji status u reprezentaciji”.


    E sad, ti mozda znas nesto vise. Ovo citirano je sto Darko kaze.

    Je li Vlado konfliktan? Ako je usao u sukob s vise igraca, to nesto govori. Ili su svi ostali konfliktne licnosti, a on nije? No, ostavljam da Novljani to znaju bolje. Sasha Radovic se javio sa saopstenjem da je ocekivao da ce jos igrati za reprezentaciju i da je, ako se dobro sjecam, zelio da se oprosti od reprezentacije na Olimpijadi u Tokiju. No, kako stvari stoje, veliko je pitanje da li cemo se uopste kvalifikovati za Olimpijadu. To bi tek bilo katastrofa.

  14. #22064
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    10. mjesto na SP.
    Ne znam sto vise reci o nasem ucescu na ovom prvenstvu. Gojkovic je oborio ,,rekord" i na EP i na SP.

    Treba sjesti i popricati, za godinu dana su Igre i treba se fokusirati kako do njih da dodjemo. Mozda i nije vrijeme za vece rezove, ali za mobilizaciju svih koji mogu pomoci - jeste.
    Mozda cemo za 2024, 2028...imati dobar tim, ali ja u to ne vjerujem. Tek cemo da placamo cijenu nerada kotorskog bazena. Pola nase baze je vec 3 godine ozbiljno ugrozeno.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    P r i m o r a c

  15. #22065
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Titograd
    Posts
    9,454
    Thanks Thanks Given 
    37
    Thanks Thanks Received 
    964
    Thanked in
    566 Posts

    Default

    Problem reprezentacije je psihološki. Tu je najviše kriv trener po meni. Iako Gojkovića smatram jednim od najboljih naših igrača, kao trener baš loše prolazi. Nije da ima najjaču ekipu, ali 10. mjesto...

    Priča "nismo bili lošiji, bili smo bolji, imali momente da privedemo utakmicu kraju" govore da nemamo to nešto što krasi velike ekipe - samopouzdanje. Što vele, najteže se gradi a najlakše gubi. A upravo samopouzdanjem i jakom psihom velike ekipe dobijaju i kad igraju lošije, kad se lomi rezultat. Mi to prosto nemamo.

    Ne znam kakva je situacija sa mlađim kategorijama, ali i tu treba biti oprezan da se mladi talenti prerano ne uvedu u seniore i pregore.

    Sve u svemu, nakon ovoga definitivno treba razmisliti o nekim ozbiljnim rezovima i dovesti na čelo reprezentacije čovjeka s autoritetom i znanjem. Da li je to Veljko Uskoković, naša legenda, ne znam. Vjerujem da jeste lično. Uglavnom nešto se mora mjenjati pod hitno.

  16. #22066
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    1,472
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ostoja View Post
    Ne bih ulazio u kvalifikacije sto je istina, jer se stvarno detalja ne sjecam. Malo potrazih na netu i nadjoh Darkovu izjavu da je mala minutaza ipak bila razlog za sukob:

    U saopštenju koje je dostavio medijima, Brguljan je naveo da je tokom meča sa Rusijom došlo do konflikta, jer je Gojković “u toj utakmici je prema meni kao igraču pokazao potpuno nepoštovanje, svjesno mi ne pružajući veću minutažu”.

    Brguljan je naveo da misli da je na “cijelom takmičenju zaslužio veću minutažu i mnogo bolji status u reprezentaciji”.


    E sad, ti mozda znas nesto vise. Ovo citirano je sto Darko kaze.

    Je li Vlado konfliktan? Ako je usao u sukob s vise igraca, to nesto govori. Ili su svi ostali konfliktne licnosti, a on nije? No, ostavljam da Novljani to znaju bolje. Sasha Radovic se javio sa saopstenjem da je ocekivao da ce jos igrati za reprezentaciju i da je, ako se dobro sjecam, zelio da se oprosti od reprezentacije na Olimpijadi u Tokiju. No, kako stvari stoje, veliko je pitanje da li cemo se uopste kvalifikovati za Olimpijadu. To bi tek bilo katastrofa.
    da te ubijedjujem u nesto nije mi ukusno. Mozes da zasnivas misljenje na novinama, ja ti kazem da to tako nije bilo iz malo pouzdanijih izvora. Tvrdim da Vlado nije konfliktan, nego je upravo covjek od autoriteta i integriteta. Razmisli zasto takva igracina kakav je Darko igra u njemackoj ligi - da ne kazem sto je stigao da igra i u arapskoj ligi(?!) u svojoj 24oj godini. Zasto za takvog sutera nikad nije stigao poziv od nekog jaceg...a evo mu skoro 30 godina...nego ajde da se ne ubjedjujemo. Slicnu karakteristiku ima mu i mladji brat. A to mi je isto super, kad igrac ocjenjuje kolko on treba da igra. Pa ne bi da je Kasas ili Sapic. Vjerujem da Andriji Prlainu koji je najtrofejniji igrac u istoriji ovog sporta, ne bi u zivotu palo na pamet rijec da kaze, a ne ovom...


    Nedostatak kotorskog bazena ce se nazalost svakako osjetiti. Poznavajuci mladje kategorije, ja ne bih bio ogroman optimista pred 2024.
    Last edited by karacha; 25-07-19 at 13:58.

  17. #22067
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Malo je reprezentacija koje su na ovom forumu omalovazavane kao Spanija.
    A bice u buducnosti jos jaci.
    Ispalo je da Australija nije slucajno nas dobila, da Hrvati i Madjari nisu mnogo ispred ostalih itd.
    Ali, nista od toga me ne tjesi, za mene je u 1/8 finala zavrseno prvenstvo i od tada nijednu utakmicu nisam pogledao.
    Imamo tu psihicku barijeru u pojedinim djelovima utakmica, ona se prije tumacila kao kompleks (od Srbije), ali se vidi da je to nesto gore od toga. Iako za ove moderne Crnogorce ne moze nista biti gore od toga
    Po meni, sto god da je, ova generacija ce tesko to ,,izlijeciti", ali ako bi se sa mladjima drugacije radilo, pravili sampioni/pobjednici od najmladjih reprezentativnih selekcija...to bi se moglo promijeniti.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    P r i m o r a c

  18. #22068
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karacha View Post
    da te ubijedjujem u nesto nije mi ukusno. Mozes da zasnivas misljenje na novinama, ja ti kazem da to tako nije bilo iz malo pouzdanijih izvora. Tvrdim da Vlado nije konfliktan, nego je upravo covjek od autoriteta i integriteta. Razmisli zasto takva igracina kakav je Darko igra u njemackoj ligi - da ne kazem sto je stigao da igra i u arapskoj ligi(?!) u svojoj 24oj godini. Zasto za takvog sutera nikad nije stigao poziv od nekog jaceg...a evo mu skoro 30 godina...nego ajde da se ne ubjedjujemo. Slicnu karakteristiku ima mu i mladji brat. A to mi je isto super, kad igrac ocjenjuje kolko on treba da igra. Pa ne bi da je Kasas ili Sapic. Vjerujem da Andriji Prlainu koji je najtrofejniji igrac u istoriji ovog sporta, ne bi u zivotu palo na pamet rijec da kaze, a ne ovom...


    Nedostatak kotorskog bazena ce se nazalost svakako osjetiti. Poznavajuci mladje kategorije, ja ne bih bio ogroman optimista pred 2024.
    Sve OK. Svako iznosi svoje misljenje. Mislim da smo na nivou korektnog, iako se ne slazemo.

    Ti si blizi "centru", tako da ne sumnjam da imas bolje informacije. Ja sam ipak daleko, vaterpolo pratim amaterski i nikad se nijesam ovim sportom bavio. Ako ne racunam malo sutiranja na gol u Baosicima - nedje davno.

    Moze se reci da su moje informacije novinske, ali se ipak radi o izjavama aktera o kojima je odje rijec. Pomenuo sam i Sasu Radovica. Evo i njegove izjave:

    Odlučio sam da se povučem poslije Evropskog prvenstva. Nije bila ishitrena, donio sam je zbog velikih nesuglasica sa selektorom Vladimirom Gojkovićem. Pokušao sam da ih riješim nakon jednog, dva sastanka i telefonskih razgovora sa njim, ali nijesam uspio.


    Meni je Sasa djelovao kao OK tip, a ne neka konfliktna licnost. Indikativno je da je Vlado usao u konflikt ne s jednim, nego s nekoliko reprezentativaca (Darko, Sasa, Bobek, Pjesivac...). Da je samo Darko bio u pitanju, moglo bi se rec da je on napravio konflikt.

    Odavno nijesam gledao Darka, ali mi je ostao u sjecanju ne samo po golovima, vec i uplivavanju, kontrama, kao dobar kradljivac lopti, a imao je i neku drskost koja ovoj reprezentaciji uzasno nedostaje. Na drugoj strani, sto je donio Petkovic? Solidan igrac, nista vise. Kad se vec dovodi stranac da igra za reprezentaciju, dovodi se da bi donio kvalitet vise. Mi smo dovodjenjem Petkovica, a gubitkom Darka dobili kvalitet manje. I za to je neko odgovoran.

    Ovo je vec spekulacija, tako da ne treba uzimati za ozbiljno, ali je moj utisak da Vlado forsira u reprezentaciji igarce Jadrana. U smislu, ako si u Jadranu, lakse ces doci do reprezentacije. To je nesto slicno sto je Partizan radio s igracima koje je dovodio iz Crne Gore. S tim da je tamo situacija bila malko drugacija.

    PS
    Da ne budem pogresno shvacen, ne zelim da iznosim drugacije misljenje da bih se nesto inatio, ili provocirao. Veoma postujem ono sto pisete ti i cattaro na ovoj temi i dosta stvari od vas dvojice naucim. Mene siu inace optuzivali da imam pogan jezik i da sam maliciozan. sto sam prihvatio kao kompliment Na ovoj temi samo iznosim misljenje, koje je sasvim moguce potpuno pogresno. Ali nije "maliciozno". Iliti zlonamjerno.

  19. #22069
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    1,472
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    po ovome sto ja znam, ne postoji niko ko je imao normalan i posten odnos prema timu/reprezrentaciji, a da ga selektor nije ispostovao. Sto je i normalno. I bolje da se ne iznosi neki prljav ves.

    ako ti se cita o vaterpolu, preporuka ti je ovaj sajt - bolje njih da citas nego odje se sto se pise inace jako dobar intervju... http://dance.hr/pogledsdesna/3132-in...lu-a-do-z.html
    generalno su sajt za preporuku, doduse nerealni nekad se pise o Jugu, ali svako ima svoje favorite

  20. #22070
    Join Date
    Mar 2017
    Posts
    4,691
    Thanks Thanks Given 
    557
    Thanks Thanks Received 
    2,709
    Thanked in
    1,396 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by karacha View Post
    po ovome sto ja znam, ne postoji niko ko je imao normalan i posten odnos prema timu/reprezrentaciji, a da ga selektor nije ispostovao. Sto je i normalno. I bolje da se ne iznosi neki prljav ves.

    ako ti se cita o vaterpolu, preporuka ti je ovaj sajt - bolje njih da citas nego odje se sto se pise inace jako dobar intervju... http://dance.hr/pogledsdesna/3132-in...lu-a-do-z.html
    generalno su sajt za preporuku, doduse nerealni nekad se pise o Jugu, ali svako ima svoje favorite
    Sasa Radovic je bio korektan, u smislu da je odbio iznositi detalje, u stilu "to sto je bilo je izmedju nas ..ne zelim javno iznositi neke stvari..." Uostalom, odje je link: http://mondo.me/a706349/Sport/Ostali...-Gojkovic.html

    Hvala za link. Ponekad ih ispratim. Jako interesantan intervju s Prlainovicem. Dio o Madjarskoj mi je bio posebno interesantan.

  21. #22071
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Hrvatska osvojila broncu, održan kontinuitet osvajanja odličja. Od 2007. stalno na postoljima svjetskih prvenstava. Sedam uzastopnih odličja.


    Italija je sada s četiri zlata najuspješnija zemlja u povijesti svjetskih prvenstava.

  22. #22072
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    9,408
    Thanks Thanks Given 
    1,602
    Thanks Thanks Received 
    1,704
    Thanked in
    1,022 Posts

    Default

    https://www.cdm.me/sport/vaterpolo/g...impijske-igre/
    Sta reci,a ne zapklati? Putuj igumane.....

  23. #22073
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Ova njegova prica o preuzimanju odgovornosti...vise nije ni smijesna. Apsurd.
    Juce sam dobio info, nemam ga kako provjerit', da je predsjednik Saveza Bajic, lani, bez ikakve konsultacije i mimo sjednice Saveza ili Savjeta, produzio Gojkovicu ugovor. Pa je jasno da se sada ,,kriju" jedan iza drugog.

    Drugo, svi citate o velikom uspjehu U15 reprezentacije. Pisu se hvalospjevi, o velikoj buducnosti naseg vaterpola isl.
    Da li ljudi znaju da pola ekipe tamo ili vecina najboljih iz te ekipe, u zadnje dvije godine makar godinu ipo nije imalo redovne/normalne treninge!?
    Jasno se i vidi da su pojedinci u padu...i da nedostaju treninzi. Ovi iz Primorca cak nemaju ni trenera sada.
    Sa jedne strane pisali smo cesto koliko su uspjesi (medalje) mladjih selekcija nevazni (iz generacija koje su bili juniorski prvaci Evrope tek po 1-2 igraca su i sada u reprezentaciji), a sa druge strane...za stasavanje sampiona i mijenjanje nase psihe/svijesti to sigurno ima vaznosti.
    2 zime (period od septembra do juna) Kotorani idu u Bd na treninge. Ti treninzi su jednostavno neuslovni, ispasta i skola... a lani nije upisan nijedan novi vaterpolista!

    Juce u Ko Cattaro jedva dobio Verde za 2007.godiste (napisah vec za 2006.).
    Ne mogu da ocijenim jesu li ti rezultati Verdea toliko dobri ili je ovo posljedica netreniranja u tom kotorskom klubu.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    P r i m o r a c

  24. #22074
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Budva
    Posts
    2,059
    Thanks Thanks Given 
    117
    Thanks Thanks Received 
    134
    Thanked in
    84 Posts

    Default

    Igrači Verdea su nevjerovatni fizički, 2007. su godište a izgledaju kao da su bar 2005.
    S ekranima na telefonima je kao i sa zenskim si*ama.
    Nema prevelikih,samo ima malih ruku

  25. #22075
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    7,715
    Thanks Thanks Given 
    217
    Thanks Thanks Received 
    92
    Thanked in
    33 Posts

    Default

    Kad smo kod 2007. godista Jadran ima nekog ljevaka, kao da vidim Ukropinu... Nevjerovatna slicnost. Vjerovatno najbolji crnogorski igrac u generaciji.

    Ispratih nekoliko utakmica (svaki tim makar jednom), vidjeh Niksicane, 2 Pg kluba, 2 kotorska kluba i Jadran. Ne vidjeh Bijelu, ne znam sto se sa njima desava.
    Svi timovi su poprilicno dobro (na utakmicama) vodjeni.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
    P r i m o r a c

Page 883 of 933 FirstFirst ... 383783833873879880881882883884885886887893 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. P: Karte za vaterpolo
    By straus in forum Ostali oglasi
    Replies: 59
    Last Post: 18-06-09, 16:50
  2. K: Karte za vaterpolo
    By NeroAzzurro in forum Ostali oglasi
    Replies: 0
    Last Post: 16-06-09, 14:02
  3. Vaterpolo :)
    By mc_esseny in forum Olimpijada
    Replies: 2465
    Last Post: 27-08-08, 11:36
  4. Vaterpolo
    By cattaro in forum Primorski
    Replies: 3
    Last Post: 13-10-07, 23:08

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •