Results 1 to 7 of 7

Thread: Asus EeePC - Topic Za Sve Korisnike - NADOGRADNJE !

  1. #1
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Podgorica - Niksic
    Posts
    737
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Asus EeePC - Topic Za Sve Korisnike - NADOGRADNJE !

    Imam Asus EeePC surf , 4gb memorija (tj kartica a ne hdd), 512 rama, 8 inca display itd. Mene zanima je li ko sta "cackao" oko njega i da provjereno nije bilo "Big Banga", tj kakve eksplozije u servisu, kuci, garazi itd ? Iskreno dobio sam ga sa Xp Sp2, zelio bi da ga reinstall-iram, i "nabudzim".

    Do koliko gb , ako moze, da se nadogradi memorija?
    Ako moze, koliko kosta gb -2, 3, 4 memorije za ovaj asus ?
    Ima li gdje u CG ili SRB da se kupi baterija sa vecom autonomijom od ove standardne (drzi do 2h) i ako nema koliko mu makar kosta ova standardna pa da sam miran do 4h rada ?
    Ima li neka kartica sa vecim brojem gb od ove sto je fabricka (4gb), koja bi mogla da se stavi umjesto ove itd. ?
    Moze li mi neko napraviti upustvo u slici za pravljenje "osiromasene" verzije Xp-a Sp3 i da ga mogu posle sa fleske da butovati, ) nasao sam na netu milion tutoriala, ali nisam uspio da ga napravim , ili pak eventualno ako je neko pravio takvu verziju da mi je da ili uploduje na neki od servera i link mi posalje na p.p.

    Ovo sve ispisah jer necu da me deru po dzepu serviseri po gradu, pa da vidim koliko se krecu okvirno cijene komponenti za koje sam zainteresovan.

    Nadam se da cu ovim topicom pomoci i svim vlasnicima malise iz ASUSA.

    Srdacan pozdrav.
    Last edited by StudentiNK; 01-06-09 at 12:40.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,953
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    178
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Sto se Windowsa tiche, imas Win XP gamers edition by fungnus, instalacioni fajl je 300MB, a kad se sve instalira mnogo je laksi, sto se memorije tiche, ja stvarno ne znam, al mozda ti moze stat fleska od 32GB u USB port ako to ima to ili neka Micro SD kartica jaka, a ako ne moze to da uleti u taj ljap top... Vec ce ti trebat neko s foruma ko ozbiljnije radi s tim

  3. #3
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Podgorica - Niksic
    Posts
    737
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nasao sam taj Xp na torentu, sad ga upravo skidam...Hvala CVX, brate sto si uvijek spreman da pomognes ! Sto se tice informacija o hardveru...PISITE LJUDI I DALJE !

  4. #4
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,558
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    mem moze do dva gb ali samo ako ti je crni jer kod njega moze da se izvadi taj modul od 512 i stavi jedan samo umjesto njega , oko 20 evra je mem zavisi koju hoces

    o bat ne vredi ni razmisljati , naso sam je u bgd i kosta preko 70 evra a novi asus eepc kosta 160 evra.

    kod mene radi odlicno ima sve instalirano kao desktop , win sa sp3 ,office komplet , svi programi za net , za filmove , za muziku ,

    naravno uvjek zavisi sta ocekujes od komp , ako si realan ovo je pravi komp za ponijet (uz mob net stvoren bilo dje ) , za krevet jer je lagan .

  5. #5
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Podgorica - Niksic
    Posts
    737
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Imas p.p. swinger, sad je kuckam, sacekaj me par minuta !


    Poslata !
    Last edited by StudentiNK; 01-06-09 at 12:52.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,937
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,326
    Thanked in
    1,858 Posts

    Exclamation

    Quote Originally Posted by StudentiNK View Post
    Imam Asus EeePC surf , 4gb memorija (tj kartica a ne hdd), 512 rama, 8 inca display itd. Mene zanima je li ko sta "cackao" oko njega i da provjereno nije bilo "Big Banga", tj kakve eksplozije u servisu, kuci, garazi itd ? Iskreno dobio sam ga sa Xp Sp2, zelio bi da ga reinstall-iram, i "nabudzim".

    Do koliko gb , ako moze, da se nadogradi memorija?
    Ako moze, koliko kosta gb -2, 3, 4 memorije za ovaj asus ?
    Ima li gdje u CG ili SRB da se kupi baterija sa vecom autonomijom od ove standardne (drzi do 2h) i ako nema koliko mu makar kosta ova standardna pa da sam miran do 4h rada ?
    Ima li neka kartica sa vecim brojem gb od ove sto je fabricka (4gb), koja bi mogla da se stavi umjesto ove itd. ?
    Moze li mi neko napraviti upustvo u slici za pravljenje "osiromasene" verzije Xp-a Sp3 i da ga mogu posle sa fleske da butovati, ) nasao sam na netu milion tutoriala, ali nisam uspio da ga napravim , ili pak eventualno ako je neko pravio takvu verziju da mi je da ili uploduje na neki od servera i link mi posalje na p.p.

    Ovo sve ispisah jer necu da me deru po dzepu serviseri po gradu, pa da vidim koliko se krecu okvirno cijene komponenti za koje sam zainteresovan.

    Nadam se da cu ovim topicom pomoci i svim vlasnicima malise iz ASUSA.

    Srdacan pozdrav.
    "Kartica" ti je u stvari ssd disk. Dolazi fabrički od 4GB na tvojem modelu, a najbolja solucija je da kupiš SD Card od 8GB ili ako nađeš od 16GB i miran si za neko vrijeme. Ako promjeniš "karticu" onda će ti baterija još manje trajat. Inače taj lap top ima 7" ekran a ne 8" kako si ti naveo.
    Bateriju probaj u KimTek -u ili CT -u da kupiš. Ja sam jednu prodao za 45e tako da znaš i cijenu koliko se kreće.
    Imam ti windows za eee pc, igrao sam se sa njom dok sam podesi sestri i curi da radi kako treba. Prikom prvog boot -a zauzima samo 30 mb ram -a što je smiješno. Mogu ti nasnimiti neđe na cd pa ću ti ostaviti u radnji u NK ili ću ti ja donijeti kada budem dolazio. Ostaje ti problem sa externim cd-om, a ja ti ga mogu nabaviti. Inače po meni Xandros je mngoo bolji za ovog mališu samo zbog prilagođene rezolucije. Mene nervira što ne može na xp do 800x600.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  7. #7
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Podgorica - Niksic
    Posts
    737
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Bugi imas p.p.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. P: Asus EeePC
    By djosayu in forum Ostali oglasi
    Replies: 22
    Last Post: 17-06-09, 10:31
  2. P: Asus EeePC 701
    By St.Dzonny in forum Ostali oglasi
    Replies: 10
    Last Post: 01-06-09, 18:09
  3. Prodajem Asus EeePC
    By Gari in forum Ostali oglasi
    Replies: 14
    Last Post: 06-11-08, 13:02
  4. Asus eeepc
    By skafiskafnjak in forum Ostali oglasi
    Replies: 3
    Last Post: 08-05-08, 10:02
  5. Asus eeePc
    By sasaj in forum Ostali oglasi
    Replies: 64
    Last Post: 23-03-08, 22:00

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •