Page 12 of 42 FirstFirst ... 2891011121314151622 ... LastLast
Results 276 to 300 of 1029

Thread: Dijete i preparati za mršavljenje

  1. #276
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    NA PLANINI NA JELICI
    Posts
    5,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    pa to je dobro, ne?

    i josh jedna jako korisna stvar za bolji probavni sistem - ovsene mekinje

    uz mlijeko (normalno, ono od 0,5% mm) ili gorepomenuti jogurt
    provjereno
    Зашто ме мрзиш што волим Шешеља?


  2. #277
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    kako pripremaš i kakav je ukus?
    Koliko mekinja, koliko jogurta, raskaši li se, pošto raskašeno ne bih mogla?
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  3. #278
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    NA PLANINI NA JELICI
    Posts
    5,514
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ja stavljam maksimalno jednu supenu kashiku mekinja u chashu vocjnog jogurta.
    Iako zdravo, i sa tim treba biti oprezan, ipak su to ugljeni hidrati. Jedna do dve kashike dnevno su sasvim dovoljne.
    Nemaju neki specifichan ukus ali se savrsheno uklapaju uz jogurt. To ti onda bude kompletan obrok.
    Зашто ме мрзиш што волим Шешеља?


  4. #279
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    hvala........
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  5. #280
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,908
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a nije valjda da ne mozete skinut par kilograma? xaxa, evo rjesenje:
    nabavite jednog psa (po zelji) i kroz park dnevno sat vremena igrajte sa njim i loptom. to vam dodje kao neki trening... zato ja ne mogu da nabacim ni kilo jerr treniram psa svaki dan.

  6. #281
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,660
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    i to se nabucaj kolača pred spavanje..vele da tako najbolje kile ostaju. ako znam ne vidjela se, ja da gladujem gopjila bih se , a ti jedeš i ništa...e blago tebi!

    Ajoj,sto ga lijepo ucite,svaka vam cast!
    A nemoj to radit kumi bog jer ces se samo bezveze ukrmacit i 90% toga sto pojedes ce ti u salo otic.Ako ti je cilj da se udebljas obavezno pocni nekim sportom da se bavis,najbolje da krenes u teretanu.Bez toga,to debljanje tesko da ce na dobro izac,poslusaj me-ja sam bio mnogo mrsav,pa sam poceo masu da jedem,nista nisam radio i naravno nabacio stomak bez potrebe,evo mi ga dan danas,iako sam se i gore solidno popunio kad sam malo poceo u teretanu(imao 67 kg na 187,pa se ugojio do 75,ali bez vjezbe ili bilo cega drugog,dobio stomacinu-ninasta nije licilo,onda krenuo u teretanu i malo se upristojio-sad sam na 90kg).Jedi sto vise cistog mesa(piletina,teletina,ne previse masno svinjsko meso...),mladog sira,jaja,onih jogurta bez masti...Nece ti bit nista od malo kolaca i cokolada s vremena na vrijeme,ali ako ti to bude cinilo osnovu prehrane,najebo si.
    Najbolje sto mozes da uradis je da krenes u neku teretanu dje ima instruktor da ti on to malo pojasni,ne mozes da omanes.
    Last edited by GreatMontenegro; 24-04-10 at 03:24.

  7. #282
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,908
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pa vec treniram i to sam u punoj kondiciji, imam kuci teretanu tako da se ubijem ali dzaba i jedem obavezno jaja, meda, mesa, banana. ma kao prase i opet nista.
    sve mi se cini da nema tu pomoci bez neke hemije? proteina ili kreatina?
    ima li ko iskustvo sa tim?

  8. #283
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Titex
    Posts
    1,352
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Proteini, gledaj što ima više proteina. Imaš čak neke fine smjese napravit od normalnih sastojaka i pit sa mlijekom ujutru i uveče po šolju. Raspitaj se za to. Čisto proteinski a ništa hemija. Nemoj se zajebavat sa tom hemijom, to ti je živi ku*ac.
    He is a man of logic and should not be taken seriously.

  9. #284
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,660
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lacky View Post
    pa vec treniram i to sam u punoj kondiciji, imam kuci teretanu tako da se ubijem ali dzaba i jedem obavezno jaja, meda, mesa, banana. ma kao prase i opet nista.
    sve mi se cini da nema tu pomoci bez neke hemije? proteina ili kreatina?
    ima li ko iskustvo sa tim?

    Ma znam da ces se ti sad ubjedjivat kako ne mozes da se ugojis,ali to jednostavno nije tacno-ne funkcionise to tako.Sigurno ne jedes toliko mnogo koliko ti se cini.To ti je u sustini prosto,dok god unosis vise kalorija nego sto trosis gojices se.Ako ne dobijas kile to znaci da jednostavno ne unosis dovoljno hrane,tako da treba da jos povecas,koliko god ti se to mnogo cinilo-brzo ces se navic na povecani unos pa cesshvatit koliko si u stvari ranije malo jeo.E sad,koliko ce od tih kila sto dobijes otic u misice,a koliko u salo zavisi od genetike,kvaliteta prehrane i kvaliteta treninga.Mene recimo ovo prvo zajebava,a i sa ovim drugim sam slab.
    Proteini(whey) i kreatini ti nisu hemija,posebno ovo prvo i ne bi ti nista stetili,ali nisu ni neophodni.
    Sto se tice treninga,nije poenta da se ubijas na nacin sto ces uradit 100 ponavljanja ili nesto slicno,nego treba polako progresivno da povecavas kilaze koje dizes i da ti uvijek budu u nekom rasponu od 6-10 ponavljanja.
    Nego,zasto mi o ovome raspravljamo na zenskom kutku :shock: ?
    Cini mi se da ima na podforumu sport tema bodibilding,pa se tamo raspitaj.
    p.s. uzeo sam slobodu da tamo prebacim ovo tvoje pitanje i moj odgovor,pa prati tamo dalje sta ce ti odgovarat.
    Last edited by GreatMontenegro; 25-04-10 at 01:04.

  10. #285
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Titex
    Posts
    1,352
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Pa nemaju samo žene problema sa kilažom, čak mislim da više muških ima problema sa kilažom al žene to hajpuju
    He is a man of logic and should not be taken seriously.

  11. #286
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by lacky View Post
    pa vec treniram i to sam u punoj kondiciji, imam kuci teretanu tako da se ubijem ali dzaba i jedem obavezno jaja, meda, mesa, banana. ma kao prase i opet nista.
    sve mi se cini da nema tu pomoci bez neke hemije? proteina ili kreatina?
    ima li ko iskustvo sa tim?
    Nije dzaba nego si onda na idealnoj tezini (za tvoju genetiku) a i koji ce ti q vise od toga?! Nabundaj kamenja u jaknu ako se osjecas prelaganim...
    She is only here to annoy herself!

  12. #287
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    1,908
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    aj pogledacu na temi bodibilding u svakom slucaju hvala...
    i izvinjavam se damama sto smo komentarisali o ovom mom problemu ovdje

  13. #288
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Podgorica
    Posts
    244
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mršavite zdravo (1)

    She.hr 10.05.2010 21:45




    Nudimo vam 24 saveta kako da na zdrav način postignete željenu težinu...





    Puno nas je koji se vječno borimo s tih "nekoliko" kilograma viška. Uvijek neke nove dijete niču k'o gljive poslije kiše, često pobijajući jedna drugu, i teško je zapravo razlučiti koja je redukcijska, a koja jednostavno zdravi režim prehrane.

    Kako bismo vam pomogli da na zdrav način dođete do željene težine, raskrinkali smo neke od najvažnijih dijetnih mitova.

    1. Jedite kvalitetnije

    Nemojte mučiti svoj organizam ćudljivim i agresivnim dijetama koje nalažu da iz prehrane eliminirate čitavu jednu skupinu hrane. Zdrava i uravnotežena prehrana ključ je uspjeha na putu prema gubitku kilograma i to dugoročno. Jedite proteine (bijelo meso, ribu, mliječne proizvode), nezasićene masti, ugljikohidrate (kruh i peciva od integralnog brašna, integralna tjestenina), povrće, voće. Neka vaš režim prehrane uključuje sve prehrambene skupine, ali na pametno odabrani način. Bitno da čim manje u organizam unosite zasićene masti, šećer i sol.

    2. Preispitajte svoje prehrambene navike

    Prvo i osnovno - jedite 3 obroka dnevno. Najčešća pogreška je preskakanje doručka. Iako ćete na taj način reducirati unos kalorija u jutarnjem periodu, kasnije ćete biti puno gladniji i vrlo je vjerojatno da ćete u sljedećem obroku pojesti više što biste trebali ili ćete glad utažiti namirnicom koja nije najbolji izbor (umjesto da pojedete energetsku pločicu od žitarica, radije si pripremite zdjelicu žitarica s mlijekom). Između glavnih obroka obavezno ubacite male međuobroke, jer ćete tako ublažiti glad, ali isto tako i ubrzati metabolizam. Neredovita prehrana okorjeli je neprijatelj vašem metabolizmu. A što je vaš metabolizam sporiji, vi sporije gubite na težini.

    3. Definirajte svoj cilj

    Jasno definirajte svoj cilj i način na koji ćete ga postići. To znači ako ste odredili da ćete vježbati 3 puta tjedno ili jesti po jednu voćku dnevno - stvarno to i učinite! Nemojte pretjerivati kod željenog gubitka težine, jer doktori preporučaju gubitak od pola do 1 kilograma tjedno. To znači da se ne morate izgladnjavati, dovoljno je da u organizam unosite 500 kalorija dnevno manje. A vježbanje je idealan način da ih izgubite!

    4. Važite se

    Da, zaziremo od tih bolno iskrenih spravica koje nam mogu pokvariti čitav dan, pa ih često izbjegavamo u širokom luku. Unatoč tome, vaga nam pomaže da pratimo progres, no dovoljno je da se izvažete jednom tjedno, i neka to bude uvijek u isto doba dana. Nemojte upasti u klopku i vagati se svaki dan, jer vaša će težina na dnevnoj bazi može varirati čak do 3 kg, ovisno o tome koliko ste pili taj dan i koliko je tekućine vaše tijelo zadržalo u sebi.

    5. Vodite dnevnik

    Iako se trudite, nikako da polučite konkretne rezultate i počinjete se pitati što radite krivo. Naš savjet je da vodite dnevnik svega što ste popili i pojeli, i to svaki dan. Pronađite neku zgodnu malu tekicu i imajte ju uvijek uz sebe, ili možete voditi dnevnik na nekoj od online stranica, ima ih podosta po Internetu, nama je super FitDay.com. Kada na kraju tjedna pogledate što ste sve upisali u dnevnik, biti će vam puno jasnije gdje se skriva problem. Izbacite iz prehrane prženu hranu, alkohol, fast food i dodatke kao što su maslac, vrhnje, umaci, preljevi... Ako je već vodite zdravu prehranu, onda probajte smanjiti količinu koju konzumirate.

    6. Kuhajte

    Ne kupujte gotovu hranu koju "samo treba podgrijati u mikrovalnoj". Takva su jela bogata masnoćama, šećerom i solju, a što je još gore, većina vas neće čak ni zasititi kako spada. Preuzmite kontrolu nad onime što jedite i kuhajte sami svoje obroke. Internet je krcat receptima ukusnih, niskokaloričnih jela za čiji pripravak nećete morati potrošiti sate i sate, a isto tako ne iziskuju vještinu Stevice Karapandže.

    7. Kupujte pametno

    Čitajte deklaracije na hrani koju kupujete. Neka vam postane navika da prije nego što određeni proizvod ubacite u kolica, provjerite koja su njegova nutritivna svojstva. Mogli biste se iznenaditi što jedete. Također, neka vas ne zavaraju "low-fat" ili "light" proizvodi, jer ako provjerite što piše na deklaraciji, jer je često riječ o proizvodima koji još uvijek sadrže previše masti ili šećera.

    8. Ne jedite iz stresa ili dosade

    Posezanje za hranom iz bilo kojeg od navedenih razloga problem je koji morate riješiti. Umjesto da jedete "jer nemate što pametnije za raditi" ili "zato što vas je šef izbacio iz takta", uhvatite se nečeg korisnog. Pročitajte knjigu, nazovite prijateljicu i izbrbrljajte se s njom, priuštite si bogatu kupku i opustite se...

    9. Zdrav ručak

    Zaboravite na sendviče, salate s kaloričnim preljevima i na obližnji Pizza Cut. Sami pripremite svoj (zdrav) ručak, i fino ga štreberski spremite u posudicu i donesite na posao. Na taj način biti će bliže svom cilju, a ujedno ćete i uštedjeti koju kunu.

    10. Jedite manje

    To znači - manje zalogaje i manje porcije. I nemojte uzimati "repete". Postoji vremenski odmak od gotovo 20 minuta između poruke koju želudac šalje mozgu kada je "pun" do percipiranja iste, stoga, jedite manje ali i sporije. To znači da trebamo pokušati ne upasti u zamku prejedanja upravo u tom periodu . Ako ste pripremili previše hrane, ostatak ostavite za sutra.

    11. Disciplinirajte svoj apetit

    Nemojte raditi prevelike pauze između obroka. Ukoliko ste zadnju put jeli prije više od 3 pa čak i pet sati, velika je vjerojatnost da ćete se "pregladniti" i nakon toga pojesti prvo što vam padne pod ruke, najčešće nešto nezdravo i kalorično. Neka vas količina obroka ne zavara, češći obroci ne moraju nužno značiti da više jedete. Između tri glavna obroka (doručak, ručak i večera) ubacite mini-obroke. Voće, orašaste plodovi ili jogurt su odlično rješenje!

    12. Izbacite masno

    U usporedbi s ugljikohidratima i proteinima, masti imaju najviše kalorije po gramu. Obzirom da nisu baš sve masnoće loše, izbacite li iz svoje prehrane hranu koja sadrži zasićene masnoće postići ćete znatnu redukciju unosa kalorija u vaš organizam. Smanjite maksimalno unos zasićenih masnoća koje su uglavnom životinjskog porijekla (punomasno mlijeko, crveno meso, punomasni sirevi) a umjesto njih u prehranu uvrstite zdrave, nezasićene masnoće kao što su orašasti plodovi, maslinovo ulje i ribe bogate omega 3 i omega 6 masnim kiselinama (losos, skuša, sardina, tuna).

    Prekomjerna konzumacija masne hrane loše djeluje i na vaše zdravlje, te pospješuje nastanak srčanih bolesti. Ako pečete meso, pecite ga "na naglo" i više se koncentrirajte na kuhanu hranu. Ako koristite ulje, neka to bude - maslinovo ulje.

  14. #289
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    1,949
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    201
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    eo da se ja javim opet,sve u svemu za 10 mjeseci sa pauzama itd skinuo sam oko 25kg...sad sam na 75-76 jos malcice,2-3, i to je to

  15. #290
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    894
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    mmmmmmmm kako je dooobrooo... :devil:





    there is no dark side of the moon. as a matter of fact it's all dark.

  16. #291
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Wolverine View Post
    eo da se ja javim opet,sve u svemu za 10 mjeseci sa pauzama itd skinuo sam oko 25kg...sad sam na 75-76 jos malcice,2-3, i to je to
    ajde budi dobar reci kakav režim ishrane i vježbanja je u pitanju? Pomogni onima koji imaju isti cilj
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  17. #292
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Pg
    Posts
    401
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Wolverine View Post
    eo da se ja javim opet,sve u svemu za 10 mjeseci sa pauzama itd skinuo sam oko 25kg...sad sam na 75-76 jos malcice,2-3, i to je to
    25kg...kad sam ugledao cifru na trenutak sam pomislio da je dinitrophenol stigao i u nase krajeve :devil:
    Ali kako je u pitanju 10 mjeseci bice da su ipak proliveni krv znoj i suze

  18. #293
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Evo ja ću vam reć što više kuvanih jela zeleni čaj sa limunom uz doručak ručak i večeru što više trčanja i eventualno saune (ko ima tuš kabinu može je i doma napravit) i eto
    She is only here to annoy herself!

  19. #294
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Kotor
    Posts
    1,949
    Thanks Thanks Given 
    9
    Thanks Thanks Received 
    201
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    ajde budi dobar reci kakav režim ishrane i vježbanja je u pitanju? Pomogni onima koji imaju isti cilj
    ishrana i disciplina . Vise kuvanog i zelenog,przeno nista(jedino rostilj),manje kolicine(dosta manje),voce i izbacena vecera,sokovi,slatko i sl .Od sokova jedino narandza ili limun cjedjeni i dosta vode .To je to , vjezbe nisam puno radio jer sam previse lijen al eto racunam sad ce ljeto pa cu plivat i slicno,potrudicu se

  20. #295
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    Bravo! I ja sam već počela sličnim režimom da skidam kg, i lijepo napredujem, ali zbilja se moraju strašno male količine hrane unositi dnevno!
    Čak sam bila prinudjena POTPUNo izbaciti hleb, a to mi ne pada lako pošto sam bukvalno luda za hlebom i tijestima, ali šta da se radi, nekad se malo "opustim" kao danas, ali sjutra se mora odmah maksimalno redukovati ishrana zbog današnjeg opuštanja.
    Ja idem i na aerobik i jako mi prija
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  21. #296
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,266
    Thanks Thanks Given 
    2,760
    Thanks Thanks Received 
    2,631
    Thanked in
    1,274 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by zvoncica View Post
    Bravo! I ja sam već počela sličnim režimom da skidam kg, i lijepo napredujem, ali zbilja se moraju strašno male količine hrane unositi dnevno!
    Čak sam bila prinudjena POTPUNo izbaciti hleb, a to mi ne pada lako pošto sam bukvalno luda za hlebom i tijestima, ali šta da se radi, nekad se malo "opustim" kao danas, ali sjutra se mora odmah maksimalno redukovati ishrana zbog današnjeg opuštanja.
    Ja idem i na aerobik i jako mi prija
    Ne vidim sto ljudi zamjeraju crnome hljebu, mnogo manje goji a meni je bar ukusniji I to za veceru je mit, ako se laganije jede cak i pred samo spavanje nece uticat na tezinu..
    She is only here to annoy herself!

  22. #297
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    mislim da je stvar metabolizma svakog ponaosob...inače, crni hleb ima jednak broj kalorija kao i puter kifle, ali je daleko zdraviji i lakše svariv, a što se gojenja tiče jednako goji kao i bijeli, tj, mora se maksimano redukovati.
    Večera je ok ako ej lagana i to je to, samo lagana večera je vrlo interesantna kategorija za one koji imaju višak kg...za one koji nemaju, lagaana je i večera sa dvije viršle, dva parčeta hleba i šolja jogurta.
    Za mene, lagana je ona koja se sastoji SAMO iz jogurta
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

  23. #298
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    1,660
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo vam izvanredan nacin za gubljenje kila. Obavezno pogledat,funkcionise 100% :yipiiii: .

  24. #299
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    kakve crne dijete ljudi...ne glupirajte se...dijete samo unishtavaju organizam.da ne pricham ako nemate vremena za vjezbanje pa se bachite an dijetu koliko umor,iscrpljenost ide rame uz rame za jednom jabukom za doruchak.bash odlichno

    ja sam smrshao 5kila za mjesec dana i nadam se da cu jos 10 ako ova ljigava kisa jednom prestane....najvaznija stvar je da se uobrochite.znachi ako jedete 3 puta dnevno onda jedite 3 puta...ako jedete 5, onda 5.ja za doruchak uvijek jedem neshto jako jer nemam drugog izbora poshto pochinjem u 7 na posao, a vracam se kuci u 3.tako da mi treba neshto da me drzi do ruchka.za ruchak uvijek kuvano i bar 2sata prije trchanja.na trchanje sam oko sat vremena i posle trcanja jedem mix voce(po jedna : jabuka,narandza,kivi i limun,pospem malo sjemenki i kashiku meda preko toga).

    Sta god jeli,bitno je da ne prelazite dnevni unos kalorija(mislim da po netu ima neka formula na osnovu koje se za svakog izracunava koliko dnevno smijete unijeti).sobzirom da voce i povrce nemaju skoro pa ni malo kalorija, mozete sebi dozvoliti i slatko i hleb i bilo sto...makar je kod mene tako...ne ogranichavam se nikad,niti bih se odrekao eurobloka pa da nikad mrsav necu biti

    ako sam dobro shvatio,organizam najbolje radi kad su obroci redovni i iste kolichine.na taj nachin naviknete zeludac i teshko da cete osjecati glad izmedju obroka.shto se tiche usporavanja metabolizma posle 7 sati to nema nikakve veze...bitno je da ne legnete dok vam se hrana ne svari.Isto tako,voce je najbolje jesti bar pola sata prije jela jer u suprotnom stvara kontra efekat.I nikad nemojte piti vodu bar pola sata do sat posle jela.

    chisto da znate ovo vam je vrijeme koje je potrebno da se neke stvari svare, pa pazite shta jedete za vecheru a i inache


    piletina 2-3 sata
    govedina 6-7 sati
    svinjetina 11+ sati
    (sto se tiche mesa,vrlo je vazno da se dobro sazvace jer vam od toga i zavisi koliko vremena ce variti)


    a sa druge(zdrave) strane

    Voda - Na prazan stomak ide odmah u crijeva(zato je dobro ujutru popiti 2-4 case mlake vode jer bash budi organizam(provjereno!) i sachekajte sa bilo chim bar 40min posle toga)

    Salate - 20 to 30 min
    Dinja - 20 min.
    Narandze,grejpfrut - 30 min.
    Jabuka,tresnja,kajsija - 40 min.
    Veliki dio povrca - 40-50min(pasulju treba 60)
    Kostunjavo voce (u zavisnosti od toga koliko ste ih skrckali) - 90-120 min
    Malo masno mlijeko - 90min
    Punomasni sir - 4-5h
    Jaje - 45min
    Riba i morska hrana 1-2 sata



    toliko od mene...shta god radili,manite se dijeta.sat vremena dnevno izdvojite za bilo kakvu fizicku aktivnost i to je sve shto vam treba uz malo zdraviju ishranu.


    edit,evo nadjoh formulu :

    Ovo je formula za bazalne metabolicke potrebe, tj.ona kolicina koju ces potrositi ako lezis, pise na sajtu, ja prepisala
    BMR = 655,1 + (9,563 x tezina) + ( 1,85 x visina ) - (4,676 x godine)

    meni izlazi da treba 1500 kalorija dnevno ako nishta ne chinim


    ima i druga :

    Uz pomoć ove jednostavne formule možete izračunati svoju dnevnu potrebu za kalorijama.

    Za održavanje bazalnog metabolizma potrebna vam je otprilike 1 kalorija po kilogramu po satu. Pomnožite svoju težinu u kilogramima sa 24 sata. Ovo je količina kalorija koje su vam potrebne na dnevnoj bazi za održavanje temeljnih životnih funkcija poput disanja, kucanja srca i sl. Sada treba ubrojiti faktor aktivnosti. Pomnožite vašu dnevnu potrebu za kalorijama sa slijedećim brojevima:

    * Za slabu aktivnost (sjedeći posao uz malo i skroz bez vježbanja) = BMR x 1.2
    * Za laganu aktivnost (npr. vježbanje 2 puta tjedno) = BMR x 1.375
    * Za umjerenu aktivnost (vježbanje 4 puta tjedno) = BMR x 1.5
    * Za jaču aktivnost i bavljenje sportom 6 puta tjedno i više = BMR x 1.7
    * Za jaku aktivnost (profesionalni sportaši, građevinski radnici…) do 2 x BMR
    Last edited by DeViLiSh|Je$$uS; 16-05-10 at 19:49.

  25. #300
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    29,761
    Thanks Thanks Given 
    10,902
    Thanks Thanks Received 
    2,125
    Thanked in
    1,084 Posts

    Default

    koliko znam, formula za izračunavanje BMR-a je za muškarce drugačija. Ova koju si postavio je za žene.

    Evo jednog interesantnog linka, čisto da vidite kolike su nutritivne vrijednosti pojedinih namirnica. Iznenadićete se na mnoge stvari

    http://www.dijeta.net/tablice/tablice.htm
    Sovršenstvo tvorenija, tainstvene sile bože,
    ništa ljepše, nit’ je kada, niti od nje stvorit može!

Page 12 of 42 FirstFirst ... 2891011121314151622 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prodajem Bermude za mršavljenje
    By Miracle in forum Ostali oglasi
    Replies: 3
    Last Post: 03-05-16, 21:45
  2. Prodajem Bermude za mršavljenje od neoprena
    By Miracle in forum Ostali oglasi
    Replies: 14
    Last Post: 13-03-15, 12:31
  3. Prodajem Bermude za mršavljenje od neoprena
    By Miracle in forum Ostali oglasi
    Replies: 15
    Last Post: 01-08-14, 19:10
  4. Pojas za mršavljenje
    By DakAfcB1 in forum Sve i svašta
    Replies: 7
    Last Post: 22-05-13, 19:35

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •