Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 25 of 29

Thread: muzicka nostalgija

  1. #1
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    944
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default muzicka nostalgija

    gledam danas spot od grupe kaoma, legendarnu LAMBADU, mislim da taj spot sigurno nisam vidio od kad je ta pjesma bila popularna i sjecam se kako sam bio ludo zaljubljen u onu malu sto plese sa onim malim ko je gledao i ko se sjeca znace...
    u onoj bijeloj haljini koja se totalno zavodljivo njise zbog nacina na koji plesu... prejako!!!
    definitivno zaljubljen i to ludo ahhh, kakvu sam bujnu mastu imao samo da znate.. (u stvari jos uvijek imam)

    prve strane pjesme koje se sjecam je i need a hero od cini mi se kim wilde (ili b. tyler) iz one serije "na tajnom zadatku".. ne znam jel se tu pustala. sjecam je se kao prilicno uplifting Mislim da nisam imao vise od 6-7 godina. Pa je tu ona najavna spica za poroke majamija, to je bilo malo kasnije...
    pa se iz nekog razloga sjecam pjesme "informer", ona rap stvar sa kraja '80-ih (mrzi me da googlam) i stereo mc connected..obe su bile iritantno zarazne. Sjecam se lepe brene iz tog vremena. I cuo sam za neke rokere, znao sam samo da to "rokeri" ima neke veze sa muzikom i nista vise.
    ali kad se sad ovako prisjecam slabo me zanimala muzika u to vrijeme. Do pocetka '90-ih. Tad sam imao 9 godina. Onda je nastupio period mraka... ali to je druga prica i to ne spada vise pod ancient history

    dakle, koja su vasa prva sjecanja u vezi muzike?? Bilo kakve muzike.
    ex-ShaggWell
    his wings no longer denied...

    Moji spermatozoidi su brži od vaših crnih limuzina.

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    sweet home Minnesota
    Posts
    14,074
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    563
    Thanked in
    393 Posts

    Default

    ju sak. informer (by snow) je čak iz 1992. connected iz 1991, ako se ne varam. a u ovakvom kondišnu sigurno se varam.
    enivej, prva (traumatična) iskustva datiraju iz davne 1983, kada sam sa mamom i tatom išao da slusam... kako se zvaše, pobogu... biljana fakin jeftić... i tražio da pijem 'sok cvećku'. možda bi neko i pogodio da se radi o starom dobrom jupiju, mada sumnjam.
    ugh, ne mogu sad da razmišljam, nisam u s(t,r)anju nastaviću sjutra... uglavnom, to bi bilo skroz prvo sjećanje na muziku.
    Y teimlad sy'n gyrru ti i feddwl nad yw'r dyfodol mor fler.

  3. #3
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    90
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    he, lambada...mislim da su bile rijetke djevojchice koje tad (koje luzerke,hihi) nisu imale onu suknjicu (tkzv. lambadu) shto se tako fenomenalno shirila pri okretu.mini glok, u shnajderskom slangu
    ja pojma nemam koje mi je prvo sjecanje u vezi sa muzikom. razni novi klinci sa plocha, michaeli...me podjecaju na djetinjstvo. kao mala sam bila okoreli fan michaela jacksona :hardrock:
    don't make a move 'til I say "action"!

  4. #4
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    944
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ju sak
    well, excuse me for not being such a freak for music!!
    isprovociran ovom neosnovanom tvrdnjom malo sam progooglao i otkrio da je connected iz '92 a informer čak iz '93!
    Eat this! Who's a suxxorz now?!
    Naravno to isto tako govori da sam ja fulao još više nego što sam mislio.
    Ne, stvarno, mogao bih se zakleti da informer nije tako "mlada" pjesma. :?

    enivej, prva (traumatična) iskustva datiraju iz davne 1983, kada sam sa mamom i tatom išao da slusam... kako se zvaše, pobogu... biljana fakin jeftić...
    poor child...
    mene je jedna tetka odvela na koncert kebe (u tom mračnom dobu, negdje 93-94)... upravo skupljam papire i dokaze potrebne za podizanje tužbe...

    da, definitivno se i ja sjećam kralja popa
    moonwalk mi je bio super! Pa se sjećam i nekog njegovog filma, nešto o robotima.. jel gledo ko to?
    i spota smooth criminal.. dobar!
    ex-ShaggWell
    his wings no longer denied...

    Moji spermatozoidi su brži od vaših crnih limuzina.

  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Outside the Shankly Gates
    Posts
    1,299
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja se secam igre "Michael Jackson's Moonwalker", obrnuo sam je, kao i vecinu na segi tadanjoj. dochim, MJ mi je uvek bio odvratan. kao dzunior, najvishe se grozih njega, paule abdul i princea. znam da sam slushao balashevica (ugh.. greshka mog zivota) i jukicondblok, imao sam chak i album za slichke.
    What, no signature? No funny line? No catchy song lyric? F*ck you.

  6. #6
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    sweet home Minnesota
    Posts
    14,074
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    563
    Thanked in
    393 Posts

    Default

    informer je definitli iz 1992: http://www.allmusic.com/cg/amg.dll?p...0:38qog4j9tvnz dočim omaših za stereo mc's.
    ja sam vazda poštovao princea. zna se i zašto.
    Y teimlad sy'n gyrru ti i feddwl nad yw'r dyfodol mor fler.

  7. #7
    Join Date
    May 2004
    Location
    Bremen
    Posts
    1,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Re: muzicka nostalgija

    Quote Originally Posted by dylan|stark
    gledam danas spot od grupe kaoma, legendarnu LAMBADU, mislim da taj spot sigurno nisam vidio od kad je ta pjesma bila popularna i sjecam se kako sam bio ludo zaljubljen u onu malu sto plese sa onim malim ko je gledao i ko se sjeca znace...
    u onoj bijeloj haljini koja se totalno zavodljivo njise zbog nacina na koji plesu... prejako!!!
    definitivno zaljubljen i to ludo ahhh, kakvu sam bujnu mastu imao samo da znate.. (u stvari jos uvijek imam)

    prve strane pjesme koje se sjecam je i need a hero od cini mi se kim wilde (ili b. tyler) iz one serije "na tajnom zadatku".. ne znam jel se tu pustala. sjecam je se kao prilicno uplifting Mislim da nisam imao vise od 6-7 godina. Pa je tu ona najavna spica za poroke majamija, to je bilo malo kasnije...
    pa se iz nekog razloga sjecam pjesme "informer", ona rap stvar sa kraja '80-ih (mrzi me da googlam) i stereo mc connected..obe su bile iritantno zarazne. Sjecam se lepe brene iz tog vremena. I cuo sam za neke rokere, znao sam samo da to "rokeri" ima neke veze sa muzikom i nista vise.
    ali kad se sad ovako prisjecam slabo me zanimala muzika u to vrijeme. Do pocetka '90-ih. Tad sam imao 9 godina. Onda je nastupio period mraka... ali to je druga prica i to ne spada vise pod ancient history

    dakle, koja su vasa prva sjecanja u vezi muzike?? Bilo kakve muzike.
    Heh evo bas cu sad da pogledam taj spot imam ga na compu, ako imas instaliranu kaza-u program mozes da downloadujes taj spot...
    Ja se sjecam dok sam bio klinja one pjesme kentastis po cio bozi dan bi proveo pored TV-a da bi cuo tu pjesmu...
    i skoro sam je cuo u caffe u BP mada pojma nemam kako se zove ni grupa ni pjesma vise...

  8. #8
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Sin City
    Posts
    774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    spot "lambada" je legendaran...takodje se sjecam serije "na tajnom zadatku" , gde sam prvi put chuo "I need a hero" od B.Tyler . Kao mali sam obozavao tu seriju.
    Mada kad je muzika u pitanju , mislim da je bila '93 godina , sjetim se spota "The Unforgiven" koji sam gledao kod druga. Jednom sam pogledao spot , i vrtio sam melodiju u sebi cijelih nedelju dana kasnije , dok nisam kupio kasetu. Mogao sam danima da je slusham i da mi ne dosadi.Danas kad je chujem , ili pogledam spot , to je neshto... :shock:
    Under wandering stars I've grown..
    ..Always Out Numbered...Never Out Gunned...

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    The Hundred Acre Wood
    Posts
    398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja sam imala lambada sunjkicu - crvenocrnu &bila sam vrlo ponosna na nju. &roze kasetu na kojoj je pisalo ''lambada'' &bilo nasnimano 10ak pjesama u tom stilu, sve neki brazilski plesovi, ali nijednu nisam slushala osim ove najpoznatije...a u to doba sam se razbijala od new kids on the block...&lozila se na dzonatana. onog stidljivog. imala sam &album sa slichicama nkotb, &neku vrstu mini-enciklopedije takodjer...to je neki 4.osnovne. auf, da, &salt'n'pepa. rane tinejdzerske godine: sheryl crow.(zbog chega se ni dan danas ne stidim, mada me mnozina uredno podsjeca da bi trebalo...) ipak, ovo su manje traumatichna sjecanja. najdublje, koje mukom ischupah iz potiskivanjem zakljuchane podsvijesti, je koncert grupe valentino u beranama. le!

    a princea poshtujem. ako ni zbog cheg, ono zbog The Black Albuma 8)
    i work these hands to bleed cause i got mouths to feed
    and i got 15 dollars hid above the stove

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    90
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    jao, smooth criminalll...ta mi je bila medju omiljenim. a gledala sam i film, no neshto ne spazih neke robote u njemu. (a mozda to nije taj?)
    Ja se sjecam dok sam bio klinja one pjesme kentastis po cio bozi dan bi proveo pored TV-a da bi cuo tu pjesmu...
    :lolblue:i meni je ta uvijek bila "kentastis", kikikiki.(dobro de, nismo puno omanuli. kao npr. moja drugarica kojoj je pjesma "message in the bottle" (od police) bila "mesechina bato".)
    podsjeti me sad na one silne nesretne 2unlimited-e (no, no, no, no, no, no, no, no there's no limits!), corone, la bouche i slichne crnake kojima je svaka pjesma pochinjala sa "get ready for this!", pa onda onaj "pomp pompi pompi pompi" zvuk uz obavezno:"yeeaaaaah!"
    don't make a move 'til I say "action"!

  11. #11
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,834
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    meni se cini da mi pjesma informer nikad ne bi dosadila da je slusam
    Alan Durban quote from 1980 - “If you want entertainment, go and watch clowns”.

  12. #12
    Join Date
    May 2004
    Location
    Bremen
    Posts
    1,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sheherezada
    jao, smooth criminalll...ta mi je bila medju omiljenim. a gledala sam i film, no neshto ne spazih neke robote u njemu. (a mozda to nije taj?)
    Ja se sjecam dok sam bio klinja one pjesme kentastis po cio bozi dan bi proveo pored TV-a da bi cuo tu pjesmu...
    :lolblue:i meni je ta uvijek bila "kentastis", kikikiki.(dobro de, nismo puno omanuli. kao npr. moja drugarica kojoj je pjesma "message in the bottle" (od police) bila "mesechina bato".)
    podsjeti me sad na one silne nesretne 2unlimited-e (no, no, no, no, no, no, no, no there's no limits!), corone, la bouche i slichne crnake kojima je svaka pjesma pochinjala sa "get ready for this!", pa onda onaj "pomp pompi pompi pompi" zvuk uz obavezno:"yeeaaaaah!"
    A ko li pjeva ovu pjesmu znas li bas bi volio da je opet cujem... :oops: :wink:

  13. #13
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    90
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    valjda se zove "(you) can't touch this":)
    don't make a move 'til I say "action"!

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    The Hundred Acre Wood
    Posts
    398
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    au, jeste, bili su la bouche sa ''be my lover'', ak se ne varam? alaj se skakalo uz to po osnovnoshkolskim zurkama tadek...skoro pa kao uz onu, kojoj ne znam ime, a koju su tap 011 obradili pod nazivom ''pekara'' or smth...
    i work these hands to bleed cause i got mouths to feed
    and i got 15 dollars hid above the stove

  15. #15
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    944
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by moon safari
    informer je definitli iz 1992: http://www.allmusic.com/cg/amg.dll?p...0:38qog4j9tvnz dočim omaših za stereo mc's.
    Ali na tom linku i pise da je iz '93 :o

    Quote Originally Posted by Brain In Chains
    ja sam imala lambada sunjkicu - crvenocrnu &bila sam vrlo ponosna na nju.
    my kind of girl... :wink:

    Quote Originally Posted by Sheherezada
    jao, smooth criminalll...ta mi je bila medju omiljenim. a gledala sam i film, no neshto ne spazih neke robote u njemu. (a mozda to nije taj?)
    Ja mislim na ovaj film. Davno sam ga gledao, ali dobro se sjecam da je bilo nesto sa robotima, a i spot za smooth criminal je, ako se ne varam, "izvucen" iz tog filma
    ali koliko vidim po ovim komentarima, izgleda da to i nije bas film u pravom smislu rijeci...
    volio bih da ponovo vidim ovaj film!

    podsjeti me sad na one silne nesretne 2unlimited-e (no, no, no, no, no, no, no, no there's no limits!), corone, la bouche i slichne crnake kojima je svaka pjesma pochinjala sa "get ready for this!", pa onda onaj "pomp pompi pompi pompi" zvuk uz obavezno:"yeeaaaaah!"
    EURO-[size=6]TRASH[/size]-[size=7]DANCE!!!11one[/size]
    :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue: :lolblue:
    koja je to koma od muzike, tekstova, "izvodjaca"....


    najveca perverzija je sto sam bas juce uhvatio taj spot na TV... ludilo!!!! :lolblue: :lolblue:

    Quote Originally Posted by Cakir
    A ko li pjeva ovu pjesmu znas li bas bi volio da je opet cujem... :oops: :wink:
    MC hammer ako se ne varam....
    i njega se sjecam u onim njegovim *dimijama*!
    jos :lolblue: :lolblue:
    ex-ShaggWell
    his wings no longer denied...

    Moji spermatozoidi su brži od vaših crnih limuzina.

  16. #16
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    sweet home Minnesota
    Posts
    14,074
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    563
    Thanked in
    393 Posts

    Default

    kako j*b*t*, fino pise riliz dejt 30. septembar 1992.
    MC hammer je legenda, cak sam i kasetu imao. mozda je i sad imam negdje.
    u lijepom sjecanju mi je ostala yu top lista cetvrtkom u 22 koju je vodila duda markovic. top of the pops fora. godina 1984-5. sjecam se studija ko da je juce bilo.
    i nemo' vise 'vake topice, samo me podsjecas da sam prerano ostario.
    Y teimlad sy'n gyrru ti i feddwl nad yw'r dyfodol mor fler.

  17. #17
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    944
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    moja greska
    mislio sam na ovaj link
    Canadian rapper Snow scored one of 1993's biggest hits with his single "The Informer."
    imao sam poster bon jovija na zidu kad sam bio mali.. nisam imao pojma ko je taj tip bio.. izgledao je cool valjda, na nekom motociklu
    stajao je odmah pored brus lija 'u zmajevom gnijezdu'

    uf, ni ja ne podnosim nostalgiju bas najbolje.. a hvata me cesto..
    ex-ShaggWell
    his wings no longer denied...

    Moji spermatozoidi su brži od vaših crnih limuzina.

  18. #18
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Germany
    Posts
    286
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Prva sjecanja... Neki spot sa Staljinom i Tacherkom iz cca 1991/92 mozda je i od ranije. Mozda neko zna ?
    Oh, Mother Russia, union of lands
    Will of the people, strong in command

  19. #19
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    sweet home Minnesota
    Posts
    14,074
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    563
    Thanked in
    393 Posts

    Default

    da si rekao reagan i gorbacov, onda bi bio genesis - land of confusion. ne mogu se sjetiti staljina, a tacherke mislim da ima.
    Y teimlad sy'n gyrru ti i feddwl nad yw'r dyfodol mor fler.

  20. #20
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Germany
    Posts
    286
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ne znam... Ovdje se lik Thatcherke pretvara u lik Staljina. To je iz onog perioda kad su na 1. programu pocinjali da pustaju MTV negdje oko 18 ura.
    Oh, Mother Russia, union of lands
    Will of the people, strong in command

  21. #21
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Outside the Shankly Gates
    Posts
    1,299
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    da nije elton john - nikita? ima raznih sovjeta u tem spotu.
    What, no signature? No funny line? No catchy song lyric? F*ck you.

  22. #22
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    iza coska, pa lijevo
    Posts
    470
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    prvo traumaticno, ali stvarno traumaticno muzicko iskustvo kojeg se sjecam je another brick in the wall od pinkova i flojdova, originalni spot iz filma nekog valjda. elem, djeca u redu lagano na pokretnu traku, nastavnici sa stapom ih ceraju ka ovce, a traka u mlin za meso. sljedeca scena meso izlazi iz mlinca. odje ne pricam o animiranom tj. crtanom spotu nego o pravom. e neki majmun je to stavio na odjavnu spicu neke emisije obrazovnog programa rtv bg (stariji ce s sjetit, mladji nek uzivaju sto su mladji) i ja sam vrista od toga. emisija super, ja 4-5 godina, redovno je pratim i kad dodje scena sa zidom prije nego sto meso izlazi iz mlinca, ja trk u sobu. doma su mi mislili da se plasim zidova!? ovo bez zajebancije
    ko pijan? kakav sank?

  23. #23
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Beograd
    Posts
    944
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    e ako nekoga zanima naletio sam na link za lambadu, spot.
    pa reko da podijelim, ako neko zeli da skine...

    http://www.hidaewoo.com/rest/movies/Lambada_Kaoma.wmv

    8.7mb, nije velik
    ex-ShaggWell
    his wings no longer denied...

    Moji spermatozoidi su brži od vaših crnih limuzina.

  24. #24
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    brijeg Ćukovića
    Posts
    995
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    e kad sse $etim kako su nas trovali sa lepom brenom u vrtić,ka danas se $ećam"ma boli me uvo za sve ja imam svoje sne,moj vokmen je pod jastukom..." a i zdravkom čolićem,posebno "moja maslinasto zelena to me podsjeća..."(a to je tad bilo moderno...). Još u vrtić su nam jebavali majku sa lepom brenom...eeee
    4' 33''

  25. #25
    Join Date
    May 2004
    Location
    Bremen
    Posts
    1,120
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by dylan|stark

    MC hammer ako se ne varam....
    i njega se sjecam u onim njegovim *dimijama*!
    jos :lolblue: :lolblue:
    U Can't Touch This

    Zna li ko dje bi mogo dowloadovat ovu pjesmicu? Kazaa mi je fasovala inace nebi bilo problema...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •