Page 1 of 25 1234511 ... LastLast
Results 1 to 25 of 623

Thread: Fakultet :P

  1. #1
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    421
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Fakultet :P

    Xm, ispitni rok je u toku, svi razvijamo traume, a bogme se desavaju svakakve fantasticne stvari na univerzitetima/fakultetima, pa rek'o da ovde napravimo mjesto za group therapy

    Sta vas nervira kod vaseg faksa, kakvih sve ljudskih kompleksa medju profesorima ima, kakvi su ispiti, sta valja, sta ne valja, izbacite to iz sebe evo mogu da se pouche ovi sto jos nisu zagazili amo, da vide sta ih ceka :fight:

    Evo, ja da pocnem:

    My name is EvilCrazyLazy, and I'm a stressed student. Kada studirate jezike, imate predmet strasni zvan Savremeni (engleski, ruski, itd zavisno sta ucite), koji se sastoji od 5 potpredmeta kod 5 razlicitih predavaca, znaci 5 ispita, 10 kolokvijuma, a na kraju jedna ocjena. Ako zeznete jednu stvar, zeznuli ste citav ispit. Ex, da, i svi kolokvijumi i zavrsni ispiti moraju da budu preko 60% uradjeni za prolaz, tako da mozete da dodjete u situaciju da ako ne polozite jedan kol. iz jednog potpredmeta (tipa, imate 11/20 umjeto 12/20 bodova na njemu), makar imali maximum poena iz svega ostalog, padate taj ogromni ispit. Teorijski, dakle, mozete da imate 491/500 poena i da ne polozite Kakav besmisao... :neutral:

    P.S. Da li sam pomenula da taj predmet imate na svakoj godini, u svakom semestru tokom svojih studija? Samo sto sa godinama traze sve vise i vise, jelte.
    Let's go, Tommy... before zee Germans come.

  2. #2
    Join Date
    May 2004
    Location
    Kotor, Montenegro, Montenegro
    Posts
    3,774
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    moja trenutna frustracija je izkomplexirani profesor ...koji u slucaju da ti konstatuje sve 10tke u index mora bez obzira na odgovor koji je bio za 10 da ti upise 8icu ili da te do te mjere dribla da to nije realno,i jos ti kaze kad ti vraca index natrag bicete mi zahvalni jednog dana zbog ovoga,i odgovoris mu profesore vidimo se mi dotad na zavrsnom ispitu,i on se namrgodi i cini uh ambicija,ljudi moze se i bez nje kroz zivot...no ceracemo se jos zbog toga
    Imate neprijatelje? Odlicno! To znaci da ste se borili za neki sopstveni stav u zivotu!

  3. #3
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Seoul, Korea
    Posts
    9,589
    Thanks Thanks Given 
    7
    Thanks Thanks Received 
    44
    Thanked in
    23 Posts

    Default

    Mene vise ne pogadja licno, ali me jos uvijek nervira onaj simpaticni skup nonsensa nazvan po jednom italijanskom gradu (i grad mi postade mrzan od tad ).

  4. #4
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mene nesto nerviraju svi profesori ekonomskog fakulteta.. kazu , treba uciti, ukoliko hoces prelazne ocjene (ja se ne opterecujem sa 10-kama). Nego ajde, dako ih ovaj zemljotres usisa
    “It’s not who we are underneath, but what we do that defines us.”


  5. #5
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,558
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    49
    Thanked in
    37 Posts

    Default

    da li neko zna koliko fakulteta cg ima ? i da li na ovim privatnim iko padne , mislim godinu

  6. #6
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    877
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I onda neko kaze: "E vama je po bolonji sad lako.."...

    Meni je problem to sto u slucaju da mi neki ispit ostane za popravni [krajem juna ili januara u zimskom semestru] da 70% mogu da smatram da sam ga pao jer su ti popravni ispiti najmanje duplo tezi [zadaci uvijek sa nekom cakom]. Pa se za te popravne sprema kao za 10-ku, a pitanje je oce li se polozit uopste...

    Uz to jedno zapazanje vezano za profesore - sto neki profesor slabije poznaje oblast koju predaje [ima i takvih] - to je veci nesoj.. Takvi se bukvalno izivljavaju nad studentima.. A polovina tih studenata bolje zna nego taj profesor.. [takvi prof su rijetki ali ih ipak ima...]
    virtual_activity_for_cool_reality

  7. #7
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    421
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    xex, imam i ja sukob sa jednom iskomplexiranom prakljachom. ja, mlada, naivna i idealista kakav jesam, 2 godine drvim kako vjerujem u svoj fakultet kao instituciju, kako treba da se pomogne ovom mladom smjeru na kom sam jer ima odlican potencijal, kako treba citav kolektiv profesori i studenti da saradjuju jedni sa drugima jer nas je tako malo da ovo moze najkompaktniji i najbolji faks u cg (i sire) da bude...

    dok ljudi koji su malo vise izlazili iz kuce dok su bili maji i upoznali malo vise ljudi u svom zivotu nego sto imaju prstiju na ruci, cudise se cudom sta bulazni ova mala.... 2 godine mi je skoro treblo da provalim da su nasi 'akademici' zapravo grupica vrlo iskompleksiranih, djetinjastih ljudi koji, kao i svi, stite svoje sitne interese i zivo ih boli dupe i za obrazovanje, i akademshtinu, i studente, i usavrsavanje sistema, i sve...

    cast 1% izuzetaka koji tu, mozda, postoji, a koji su dovoljno pametni da uvide kako se ovima drugima samo treba skloniti sa puta, jer ako stojis i vices 'ocemo li radit kako treba, crnogorci?' kao u onom vicu, ne samo da ce cijela cg 3 dana da odjekuje 'ne seri, milutine', nego ce jos tog sto vice gadjati trulim paradjizima i napraviti mu neku smicalicu da ga maknu, kako bi mogli da se vrate svojim kafama, cipelicama, rakijici itd.

    i sto me najvise tangira od svega, da ponovim izlizanu frazu, takvo nam je sve :P
    Let's go, Tommy... before zee Germans come.

  8. #8
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    In his arms. ♥
    Posts
    6,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by EvilCrazyLazy View Post
    Kada studirate jezike, imate predmet strasni zvan Savremeni (engleski, ruski, itd zavisno sta ucite), koji se sastoji od 5 potpredmeta kod 5 razlicitih predavaca, znaci 5 ispita, 10 kolokvijuma, a na kraju jedna ocjena. Ako zeznete jednu stvar, zeznuli ste citav ispit. Ex, da, i svi kolokvijumi i zavrsni ispiti moraju da budu preko 60% uradjeni za prolaz, tako da mozete da dodjete u situaciju da ako ne polozite jedan kol. iz jednog potpredmeta (tipa, imate 11/20 umjeto 12/20 bodova na njemu), makar imali maximum poena iz svega ostalog, padate taj ogromni ispit. Teorijski, dakle, mozete da imate 491/500 poena i da ne polozite Kakav besmisao... :neutral:

    P.S. Da li sam pomenula da taj predmet imate na svakoj godini, u svakom semestru tokom svojih studija? Samo sto sa godinama traze sve vise i vise, jelte.

    eeeeeee, nemas pojma koliko te razumijem (zapravo imas )
    Osam sam ja tih savremenih prosla, ponavljam OSAM! U svakom semestru po jedan... da ne pominjem pretrpljenu tremu za svaki kolokvijum, svaki zavrsni (pismeno), pa zavrsni usmeno.
    Pa pomnozi to 8 puta a jos smo u pocetku imali po 2 ili 3 testa iz njega, pa po 2 kolokvijuma, ne znam vise ni ja...
    E kolko je ljudi muke zbog njega vidjelo... Jad...
    Kad dodjes do usmenog ti si srecan covjek! Taman kao da si se popeo na Everest! A onda te tu ceka muka (mada priznajem da mi je to uvjek bio omiljeni dio i uvjek sam ga s merakom spremala ) Cetiri/pet profesora te ispituje...banja
    Zavoleli smo se, ponešto pseći i svetački.
    Zakovali se jedno u drugo klanfama zuba.

  9. #9
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,600
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by swinger View Post
    i da li na ovim privatnim iko padne , mislim godinu
    lol...ma jooook...
    Quote Originally Posted by my name is ...
    izvini oli mi rec kako da neciji post stavim u signature ?

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Ja sam NIKO ka shto mi samo ime kaze i obrnuto inache Ljubotinj - rijechka nahija,
    studiram na Elektro fakultet - smjer primijenjenog rachunarstva i nervira me Igor Djurovic
    sa njegovim predmetom "Principi Programiranja".
    Glavni mu je zadatak da 24 h razmislja kako studenta da zajebe i zbog toga bih mu se pokakio na glavu.
    Hvala.

  11. #11
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    421
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by puppy View Post

    eeeeeee, nemas pojma koliko te razumijem (zapravo imas )
    Osam sam ja tih savremenih prosla, ponavljam OSAM!
    khm... moram te podsjetiti da ja ucim eng i rus, znacim imam 2 savremena po semestru, tj. duplo vise nego ti, i jos su mi svi ti ispiti nagurani u rok (dodje mi nesto tipa 15 ispita ukupno) tako da imam po 2-3 za dan, i to ne uvijek iz istog jezika. So, my dear puppy, in ''My life sucks more'' competition, I get to be the winner :mrgreen:

    p.s. evo bas sad radim multitasking - zaebancija po forumu i skimming Lorensovih 'Sons and Lovers' za knjizevnost ujutru. A za ostale cu knjige procitati SparkeNotese da se podsjetim
    Let's go, Tommy... before zee Germans come.

  12. #12
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    877
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    Ja sam NIKO ka shto mi samo ime kaze i obrnuto inache Ljubotinj - rijechka nahija,
    studiram na Elektro fakultet - smjer primijenjenog rachunarstva i nervira me Igor Djurovic
    sa njegovim predmetom "Principi Programiranja".
    Glavni mu je zadatak da 24 h razmislja kako studenta da zajebe i zbog toga bih mu se pokakio na glavu.
    Hvala.
    Lagano ti je to...


    A ima i likova od profesora.. Poslo par momaka kod profesora na konsultacije.. I objasnjava im on neke zadatke, crta nekakve grafike.. i na kraju [kad je uradio to sto su mu trazili]: "Momci, ja ne znam sto vise da vam radim.. jedino po zvaku da vam dam..". i vadi lik zvake i svakom po jednu ..
    virtual_activity_for_cool_reality

  13. #13
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    In his arms. ♥
    Posts
    6,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by EvilCrazyLazy View Post
    khm... moram te podsjetiti da ja ucim eng i rus, znacim imam 2 savremena po semestru, tj. duplo vise nego ti, i jos su mi svi ti ispiti nagurani u rok (dodje mi nesto tipa 15 ispita ukupno) tako da imam po 2-3 za dan, i to ne uvijek iz istog jezika. So, my dear puppy, in ''My life sucks more'' competition, I get to be the winner :mrgreen:

    p.s. evo bas sad radim multitasking - zaebancija po forumu i skimming Lorensovih 'Sons and Lovers' za knjizevnost ujutru. A za ostale cu knjige procitati SparkeNotese da se podsjetim

    Nemam ti sto drugo rec' osim, nek' ti je Bog u pomoc!

    Inace, kolko me puta SparkNotes izvadio, vazda mu fala! E dje jos da stignes da proctas sve one knjige pored sve muke...
    Zavoleli smo se, ponešto pseći i svetački.
    Zakovali se jedno u drugo klanfama zuba.

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Ljubotinj - Rijechka nahija
    Posts
    6,406
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    56
    Thanked in
    43 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by virtual View Post
    Lagano ti je to..
    Lagano kad nebi lijechio komplexe na nas tako shto pane po 200 studenata svake godine.

  15. #15
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    421
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by virtual View Post
    Uz to jedno zapazanje vezano za profesore - sto neki profesor slabije poznaje oblast koju predaje [ima i takvih] - to je veci nesoj.. Takvi se bukvalno izivljavaju nad studentima.. A polovina tih studenata bolje zna nego taj profesor.. [takvi prof su rijetki ali ih ipak ima...]
    Potpisujem. Usto, ima profesora koji imaju preslikanu psihologiju salterskih sluzbenika - studente ne mogu ochima vidjeti, a ako se ko usudi sta da ih pita o predmetu, te moraju prozborit' koju van onoga sto su prinudjeni, line im krv na oci i pokusavaju da te sprze pogledom, a bogme i rijecima. Xe, nesto se zale kakav recnik imaju danasnji studenti, kao da su sa ulice, ja sam slusala prof. na casu 100 puta gore da pricaju.

    A najgore od svega je sto student u takvim i slicnim situacijama nema bas nikakvo sredstvo odbrane ili zastite, i moze da ga vuce za balls ko god oce, pa taman bio pijacni mesetar koji dvije ne umije sastaviti, ali ako ima profesorsko znanje, misli da je expert. (moze svako expert u cg biti, ako jos zna da cita i pise, i$aaa, odmaka je tri koplja od ostatka sela )
    Let's go, Tommy... before zee Germans come.

  16. #16
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    1,657
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sretoh se prije nekoliko dana sa drugaricom koja u NK studira sociologiju i rece mi da je na nivou cijelog univerziteta odobren julski rok u kojem ce se polagati ispit iz I ili II semestra (sto izaberes)!? zna li ko sto o ovome? je li istina?


  17. #17
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,980
    Thanks Thanks Given 
    3,229
    Thanks Thanks Received 
    5,659
    Thanked in
    2,293 Posts

    Default

    maj nejm iz pedja end ajm stading menadzment on ekonomski fakultet.
    prve dvije godine sam se stalno cimao i psovao po svemu jer sam manje ucio a u ovoj trecoj redovno polozih sve, aj pogodite kako?! ucio sam redovno i isao na predavanja i vjezbe. otkrio sam dobitnu kombinaciju za ubuduce

  18. #18
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Muo
    Posts
    1,839
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    6
    Thanked in
    5 Posts

    Default

    Girl From Tomici - Uf,kako bi to bilo dobro! Ali posto je u pitanju Nk,onda ocekujem da nam prvog jula jave da drugog imamo neki ispit.
    A fakultet u Nk je raspad,psihologija je totalno neorganizovana,ali sam znala da bit' tako nesto,pa se ne nerviram. :mrgreen:
    Are you suggesting coconuts migrate?

  19. #19
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    476
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by N-I-K-O View Post
    Ja sam NIKO ka shto mi samo ime kaze i obrnuto inache Ljubotinj - rijechka nahija,
    studiram na Elektro fakultet - smjer primijenjenog rachunarstva i nervira me Igor Djurovic
    sa njegovim predmetom "Principi Programiranja".
    Glavni mu je zadatak da 24 h razmislja kako studenta da zajebe i zbog toga bih mu se pokakio na glavu.
    Hvala.
    p.cka li mu materina, nastavio po starom, taj mi je olos ogadio fakultet i ocera u frizere, veliko mu hvala za ovo drugo, imam talenta vise nego on mozga pa vi vidjite...
    Here and There

  20. #20
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    421
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Mojsije View Post
    ucio sam redovno i isao na predavanja i vjezbe. otkrio sam dobitnu kombinaciju za ubuduce
    ovdje gdje sam ja MORAS da dolazis na predavanja inace nista nisi uradio. vise-manje to vazi za sve fakultete, ali posebno za jezike, jer nemas nesto teorije kao na ek. ili pravu na primjer, nemas knjigu da nabubas za ispit. nego ti daju nepoznat tekst da prevodis, citas, analiziras, gramatiku, opsti ispit znanja, pa ili zadovoljavas nivo, ili ne. to ne mozes da nabubas, ne mozes da spremis...

    sto ima i dobrih i losih strana, jelte. dobro je sto ne moras da bubachis, i ako imas super predznanje ni nesto posebno da se pretrgnes od ucenja, ali lose strane su ako naidjes na nekoga ko hoce da te obori, uvijek ti moze naci NESTO u jeziku da te ukopa i baci na nula poena, pa sad da si expert.

    evo, npr. sad prevodim lektiru od 80 strana od koje svaku rijec moram znati da prevedem na usmenom, a doci ce mi samo jedan pasus odatle. i ubih se vadeci proklete rijeci, sve su neke lijeve. morala sam da ispitujem pg-ane kako se zove ona metalna konstrukcija na koju ljudi sade lozu, jorgovan, kivi itd. i stavljaju ispred kuce da im pravi hlad (rekoshe mi:krevet). ali nesto se plasim da to nije 'zvanicna' rijec, tako da me mogu ladno oborit ako to tako prevedem, a ne mogu drugacije, ili to, ili opis od 20 rijeci. no valjda nece doci bas taj pasus...
    Let's go, Tommy... before zee Germans come.

  21. #21
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Montenegro
    Posts
    1,876
    Thanks Thanks Given 
    3
    Thanks Thanks Received 
    120
    Thanked in
    70 Posts

    Default

    ja sam djordje i studiram na gradjevinskom fakultetu. dobro je sa sada mada sam imao situacija gdje sam razmisljao koi ce mi djavo sva ova muka, i jeli vrijedno ovolikog truda. ih bolje da jeste...
    ono.. profesori su ok, ali ima studenata koje bih rado izmlatio...!

  22. #22
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    877
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by CRNOGORAC_FR View Post
    p.cka li mu materina, nastavio po starom, taj mi je olos ogadio fakultet i ocera u frizere, veliko mu hvala za ovo drugo, imam talenta vise nego on mozga pa vi vidjite...
    Da znas dje je sve radio.. I kakav je strucnjak - nebi tako pricao.. A to da nije lako kod njega polozit - stoji..
    virtual_activity_for_cool_reality

  23. #23
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    In his arms. ♥
    Posts
    6,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by EvilCrazyLazy View Post
    ovdje gdje sam ja MORAS da dolazis na predavanja inace nista nisi uradio. vise-manje to vazi za sve fakultete, ali posebno za jezike, jer nemas nesto teorije kao na ek. ili pravu na primjer, nemas knjigu da nabubas za ispit. nego ti daju nepoznat tekst da prevodis, citas, analiziras, gramatiku, opsti ispit znanja, pa ili zadovoljavas nivo, ili ne. to ne mozes da nabubas, ne mozes da spremis...

    sto ima i dobrih i losih strana, jelte. dobro je sto ne moras da bubachis, i ako imas super predznanje ni nesto posebno da se pretrgnes od ucenja, ali lose strane su ako naidjes na nekoga ko hoce da te obori, uvijek ti moze naci NESTO u jeziku da te ukopa i baci na nula poena, pa sad da si expert.

    evo, npr. sad prevodim lektiru od 80 strana od koje svaku rijec moram znati da prevedem na usmenom, a doci ce mi samo jedan pasus odatle. i ubih se vadeci proklete rijeci, sve su neke lijeve. morala sam da ispitujem pg-ane kako se zove ona metalna konstrukcija na koju ljudi sade lozu, jorgovan, kivi itd. i stavljaju ispred kuce da im pravi hlad (rekoshe mi:krevet). ali nesto se plasim da to nije 'zvanicna' rijec, tako da me mogu ladno oborit ako to tako prevedem, a ne mogu drugacije, ili to, ili opis od 20 rijeci. no valjda nece doci bas taj pasus...

    jeste krevet, nikako drugacije

    hahahahaha, a smijem se kad se sjetim kolko sam ja opucala narod kako se kazu pojedine rijeci na nasem, e qq...
    najjace mi je bilo, dodje mi jednom pasus u kojem se pominje metla, dakle rijec je metla u svakom recniku, ali neeee, ne moze biti metla (kaze ispitna komisija) nego dzoger! hahahaha... zvek!

    a kako pomenu da nemate da bubate, pa koje predmete imate osim ruskog i engleskog?
    mi smo imali dosta nekih bubackih predmeta, mada sve je to zlatno pri savremenom bilo
    Zavoleli smo se, ponešto pseći i svetački.
    Zakovali se jedno u drugo klanfama zuba.

  24. #24
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    877
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Girl_from_Tomici View Post
    sretoh se prije nekoliko dana sa drugaricom koja u NK studira sociologiju i rece mi da je na nivou cijelog univerziteta odobren julski rok u kojem ce se polagati ispit iz I ili II semestra (sto izaberes)!? zna li ko sto o ovome? je li istina?
    Nama jedan profesor prica jedno - drugi totalno nesto drugo.. Jedan kaze da toga nece uopste bit, drugi da ce to bit samo jos jedan popravni zavrsni vise [posle popravnog jos jedan popravni rok] i to samo za ovaj semestar.. pa ima jos par varijanti.. [to pricaju na etf-u]
    virtual_activity_for_cool_reality

  25. #25
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Botswana
    Posts
    1,738
    Thanks Thanks Given 
    250
    Thanks Thanks Received 
    248
    Thanked in
    144 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by EvilCrazyLazy View Post
    kako se zove ona metalna konstrukcija na koju ljudi sade lozu, jorgovan, kivi itd. i stavljaju ispred kuce da im pravi hlad (rekoshe mi:krevet). ali nesto se plasim da to nije 'zvanicna' rijec, tako da me mogu ladno oborit ako to tako prevedem, a ne mogu drugacije, ili to, ili opis od 20 rijeci. no valjda nece doci bas taj pasus...
    Odrina (eng: lattice) Tako barem kazu dalmatinci a i mnogi drugi...

Page 1 of 25 1234511 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Fakultet
    By cpu in forum Software
    Replies: 94
    Last Post: 28-05-11, 20:59
  2. fakultet za turizam?
    By dada_hn in forum Primorski
    Replies: 21
    Last Post: 22-06-10, 09:40
  3. ETF Fakultet - ETR
    By cpu in forum Software
    Replies: 4
    Last Post: 26-07-08, 06:41
  4. Fakultet
    By cpu in forum Sve i svašta
    Replies: 18
    Last Post: 24-06-08, 11:19
  5. Privatni fakultet
    By Hari Krisna in forum Sve i svašta
    Replies: 1
    Last Post: 13-10-04, 21:47

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •