Page 1 of 4 1234 LastLast
Results 1 to 25 of 82

Thread: (NE)Kultura

  1. #1
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Thumbs down (NE)Kultura

    Danas sam isao pod manastir Ostrog, i bilo je dosta naroda, a sta sam zapazio, i sto je vjerujem svako zapazio, sto me je toliko razljutilo je to da nase djevojke, na takom svetom mjestu dolaze u helanke i uske trenerke u kojima im se sve ucrta. Bilo je dosta i stranaca ali im je svaka djevojka obucena ili farmerke ili dugacku suknju. Je li moguce da nase djevojke nemaju toliko kulture i kucnog vaspitanja, da ispostuju to sveto mjesto i dodju pristojno odjevene. Cast izuzecima kojih takodje ima mnogo, i koje su pristojno odjevene. Ali ove ako zele tako da se oblace neka idu na more ili gdje li se vec tako oblaci a ne na sveta mjesta poput manastira Ostrog.

  2. #2
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    6,824
    Thanks Thanks Given 
    303
    Thanks Thanks Received 
    269
    Thanked in
    161 Posts

    Default

    topic je dobar, al trebas ga stavit u pdf 'religija'
    nazalost to je lose, kamo te srece kada bi svaka od tih djevojaka posle jednog tog dolaska pod manastir prestala da igdje vise tako izlazi onda bi dobro bilo, ovako taj njen obilazak nista ne predstavlja
    napravili smo cirkus od religije
    takvo ponasanje je ravno satanizmu

  3. #3
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,948
    Thanks Thanks Given 
    3,219
    Thanks Thanks Received 
    5,627
    Thanked in
    2,280 Posts

    Default

    to je vise nedostatak svijesti i edukacije povodom toga. sigurno to namjerno ne rade a i ne smatraju to za nesto lose zbog razloga koje navedoh na pocetku.

  4. #4
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sh0ne View Post
    Danas sam isao pod manastir Ostrog, i bilo je dosta naroda, a sta sam zapazio, i sto je vjerujem svako zapazio, sto me je toliko razljutilo je to da nase djevojke, na takom svetom mjestu dolaze u helanke i uske trenerke u kojima im se sve ucrta. Bilo je dosta i stranaca ali im je svaka djevojka obucena ili farmerke ili dugacku suknju. Je li moguce da nase djevojke nemaju toliko kulture i kucnog vaspitanja, da ispostuju to sveto mjesto i dodju pristojno odjevene. Cast izuzecima kojih takodje ima mnogo, i koje su pristojno odjevene. Ali ove ako zele tako da se oblace neka idu na more ili gdje li se vec tako oblaci a ne na sveta mjesta poput manastira Ostrog.
    Farmerke i dugacke suknje su "pristojne", a helanke i trenerke nisu? "Sveto mjesto" i "pristojno odijevanje"? Hahahahahahhahahahhaaha! Sprdas li se to?
    I am the one who locks.

  5. #5
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    farmerke u kojima se ne ucrtavaju djelovi njihovog tijela i ne znam da li su obukle, tange, obicne gacice ili nisu nista obukle, suknje u kojima su prekrivene noge. A ako je po tebi manastir Ostrog sveto mjesto samo pod znacima navoda, molim te zaobidji ovaj topic!!!

  6. #6
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    3,344
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ostroga mi hej
    http://nebojsacelebic.b0x.me/

  7. #7
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    ПОСЈЕТА СВЕТИМ МЈЕСТИМА

    У стара времена је постојао багочестиви обичај обиласка светих мјеста. Путници су долазили у Јерусалим како би се поклонили његовим светињама, мјестима гдје се Христос родио, живио, смрћу пострадао и васкрсао. Они су названи паломницима , јер су из Свете Земље доносили палме - палмине гранчице, чији су широки листови представљали чудо на нашим просторима. Постепено су паломницима почели да називају све путнике по светим мјестима, чак и оне који нису напуштали матичну земљу. Ходочашће је био посебан подвиг. Путовање с обиласцима светих мјеста, повезано са великим тешкоћама и одрицањима, било је припрема за доживљавање светог мјеста исто онако као што се постом припремао за празник, рецимо Васкрс или Христово рођење. Што је путовање било напорније, то је с већом радошћу поклоник постизао свој циљ , то се усрдније молио и благоодарио Богу за Његову милост и благодат. Јер, ходочашће представља служење, духовни рад, очишћење душе. Циљ му је присаједињење вјечном Царству Божијем, као једином истинском смислу човјековог постојања.

    Вјерујући поклоник испуњава завјет Цркве: хвали у молитвама дјела и подвиге Светих, поштује њихове ликове на иконама, поклања се са страхопоштовањем њиховим светим моштима. И та част се у цјелости узноси Богу, чијом благодаћу су они и достигли светост. А Богу је угодно поштовање које долази из људског срца, од искрених осјећања. Ходочашће је и предивна могућност спајања људи (често из различитих парохија) путем заједничке молитве, појања и разговора, освећених изворима Божије благодати.

    Обавезно пред путовање треба узети (писмени) благослов духовника или парохијског свештеника.


    О ЦРКВЕНОМ БЛАГОЧЕШЋУ

    Под црквеном благочешћу се подразумијева однос према иконама и светињама које се налазе у храму , али и однос према самом себи као учеснику црквених богослужења и као храму Духа Светога. Црквено благочешће је однос према богослужењу, према свим стварима које су на овај или онај начин повезане са хришћанским учењем. Црквено благочешће је израз правила, канона, традиције Православне Цркве. Црквено благочешће почиње односом према Цркви. Ако човјек долази у цркву са страхопоштовањем, безусловним поштовањем светиње, онда ће такав човјек бити примљен од свег срца. И независно од тога да ли тај човјек умије да се понаша у цркви, он се неће осјећати као странац.


    ПРЕД УЛАЗОМ

    Прије свега, прилазећи Храму, православни хришћани се осјењују крсним знаком.

    Осјењивање крсним знаком треба вршити са страхопоштовањем. Крстећи се, човјек на себи изображава символ Христових страдања за људске гријехе. И због тога то треба радити са највећим страхопоштовањем и највећом пажњом. Непажљиво осјењивање крсним знаком је гријех према жртви Христовој.

    Треба знати да су све православне Цркве, по древној традицији, окренуте Олтаром према истоку - улаз је наспрам олтара, на западу. Некада има и одступања, али су она условљена градским планом изградње или другим околностима.


    УНУТАР ХРАМА

    Ушавши у Цркву, треба прекинути све разговоре, поготово оне који се не односе на храм.

    Направивши неколико корака, како не бисмо ометали оне који улазе за нама , крећемо према Олтару, то јест на исток, и вршимо три појасна поклона с крсним знамењем. Послије тога се може прићи ка дијелу гдје се продају свијеће, књиге, ситни црквени предмети. Може се измијенити поздрав с познаницима, нешто упитати свештеника. Али ако сте дошли у цркву када је богослужење већ почело, онда не смијете разговарати све до његовог завршетка. Купивши свијеће , можете их упалити пред иконама , али под условом да је могуће слободно прићи свијећњацима који су постављени испред њих.

    На аналоју, насред цркве, налази се икона празника, на којој је насликан празнични догађај ( нпр. Христово Васкрсење ) или светитељ чији се спомен врши у цркви тога дана. У првом рeду, по могућности, приђите тој икони, цјеливајте је и оставите прилог. Када служба почне, треба да се налазите на оном мјесту гдје вам је пријатно да стојите и да се молите. (У нашим црквама мушкарци обично стоје на десној, а жене на лијевој страни). Не треба прелазити са једног на друго мјесто у току богослужења.


    МОЛИТВА У ЦРКВИ

    Дошавши у Храм, помолите се не журећи се. Потрудите се да никога не ометате и да вас нико не омета. Највећи дио времена, када је црква отворена, у њој се врше одређена богослужења и најбоље од свега је узети у њима молитвено учешће.

    Корисно је долазити у цркву ради богослужења, јер је оно и уређено тако да свака наша потреба - духовна или тјелесна - налази своје задовољење у православном богослужењу. Православно богослужење обухвата наш живот у цјелини: наш живот у свијету и наш унутрашњи живот, нашу радост и нашу тугу. На богослужењу има простора и за личну и за заједничку молитву.

    Ако вам то вријеме дозвољава, никада немојте одлазити прије завршетка богослужења. Часови проведени у цркви ће вам се увијек вратити стоструком коришћу - духовном и тјелесном. Чак и ако не разумијете богослужбени језик, али имате дубоку унутрашњу потребу да се укључите у заједнички ток богослужења, да будете заједно са свештеником и свима који се моле, останите у цркви, доживљавајте молитвено расположење које у њој живи. Чак и ако само стојите ћутећи, својим страхопоштовањем учествујете у заједничкој молитви. У случају да вам се учини непознат садржај молитве или мисли почињу да вам се расијавају, трудите се да се молите Исусовом молитвом: "Господе Исусе Христе, Сине Божији, помилуј ме грешног ".
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  8. #8
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    ОДЈЕЋА

    Одјећа православног хришћанина треба да одговара полу. Није препоручљиво да се за одлазак у Цркву облачимо тако ад на себе привлачимо пажњу. Претјерани украси накити, шминка или откривени дијелови тијела (кратке сукње или панталоне, кошуље или блузе без рукава), нису пожељни у Храму. Уопште, сва одјећа треба да је чиста и уредна. У празнични дан она може бити и елегантна.

    ЧИСТОЋА

    Тјелесна чистоћа је обавезна за све, нарочито за оне који се причешћују. Коса мушкараца треба да буде уредно очешљана и свезана (ако је дуга) , како не би опадала по светињи; жена треба да покрива главу марамом. Не препоручује се упадљива и прекомјерна козметика (нарочито не изразито накарминисане усне). Не дозвољава се долазак у цркву намирисан јаким, изазовним парфемима.


    ПРИЛОЗИ

    Прилаже се углавном новац. Али могуће је приложити и све оно што се употребљава у црквеном начину живота. То могу бити чаше и престолно Јеванђеље, свијеће и вино, материјал и уље за кандило. Могуће је приложити намирнице за манастирску трпезу. Прилози могу бити за цркву и за свештенике. У посљедњем случају они се предају лично. Сваки прилог Господ прима као жртву вјерујућег. Прилози се могу давати и за помен ближњих.


    ОБРАЋАЊЕ ДУХОВНИЦИМА

    Ако треба да приђете свештенику, можете упитати црквењака да ли је тај свештеник кога тражите дошао и гдје да га нађете. Ако се свештеник налази у олтару, можете замолити црквењака да га позове. Ако свештник не може да изађе, не треба да тугујете због тога; када је свештеник заузет припремом за богослужење, не смијете га ометати.

    Када приђете свештенику, замолите га да вс благослови. За то направите крст длановима и приклоните главу. Свештеник ће вас осјенити крсним знаком. постављајући прсте тако да они представљају грчка слова ИС ХС, то јест Исус Христос.
    Добивши благослов, цјеливајте свештеникову руку којом вас је благословио као невидљиву руку Самог Христа.

    Послије тога можете да га питате шта желите. Ако се свештеник жури, а ви имате пријеку потребу да га то питате, онда се потрудите да формулишете кратко питање, без сувишних детаља. Ако желите да поразговарате са свештеником или да се исповиједите, онда га питајте када он има времена. Пожељно је да се око тога договорите раније.

    Свештенику се треба обраћати на сљедећи начин: ако не знате име свештеника, онда просто реците - "оче". То је уобичајен начин обраћања, учтив, једноставан и пријатан за чути.

    Ако вам је познато име свештеника, онда га можете назвати, нпр. "оче Гаврило". Сличан је начин обраћања и ђакону, иако њега не би требало да називате "оцем". Неприхватљиво је тренутно распрострањено обраћање свештеницима са "свети оче".

    Чтецима, онима који послужују у олтару и појцима се треба обраћати просто по имену. Презимена се у Цркви не употребљавају.

    Ако треба да се обратите епископу, онда његовом имену треба додати "владико" , нпр. "Владико Саво". И епископа се такође може замолити за благослов као и свештеника. При обраћању епископу у некој званичнијој ситуацији или писмом, користе се сљедећи изрази: "Ваше Преосвештенство" или "Преосвећени Владико" (за епископе); "Ваше Високопреосвештенство" или "Високопреосвећени Владико" (за архиепископе и митрополите); "Ваша Светости" (за његову Светост Патријарха).

    Никада немојте мислити да свештеник не жели да разговара с вама и да ви не треба да му досађујете са својим питањима, да свештенику није стало до вас. Свештеник у цркви је ваш пастир и његова је дужност да одговори на ваше духовне молбе, да вам помогне. И зато своја важна питања, која не можете да ријешите без свештеника, не прећуткујте због лажне скромности. Ако је то питање на које може да одговори сваки вјерник, немојте онда питати свештеника. Нека питања можете да поставите и ђакону, а такође и онима који служе у олтару или чтецу. Али питања исповијести, покајања, лична питања треба постављати само свештенику.

    Без обзира гдје се сретнете са свештенослужитељем, увијек треба да му укажете дужно поштовање. За то је довољно поклонити му се, како бисте изразили поштовање свештеничком чину и Првосвештенику, то јест Господу Христу. Није обавезно на улици тражити благослов од свештеника. Али ако то желите, онда можете да затражите да Вас благослови.
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  9. #9
    Join Date
    May 2007
    Location
    Tv
    Posts
    22,948
    Thanks Thanks Given 
    3,219
    Thanks Thanks Received 
    5,627
    Thanked in
    2,280 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by rain_wind_storm View Post
    ПРИЛОЗИ

    Прилаже се углавном новац.
    ovo je kljucna recenica u svemu.

  10. #10
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    A neće valjda raštan i suvo meso prilagat...
    Što se tiče popova samo neka su mi zdravo...
    Skoro u crkvu Sv.Đorđa pop se javlja u sred krštenja na mobilni i ladno priča bez obzira na sve...
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  11. #11
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Bog je stvorio ZENU,
    pa ko ne moze gledat, kako je BOG bio kreativan i kako je opremio "SO ADUTI",
    taj nebi smio odit tamo dje se pred BOGOM klanja,
    shto je ZENA GOLIJA,
    to je i BOGU I MENE MILIJA.

    A prikrijevat LJEPOTU,
    to je upushtanje u DJAVOLJU RABOTU.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  12. #12
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    5,088
    Thanks Thanks Given 
    882
    Thanks Thanks Received 
    276
    Thanked in
    107 Posts

    Default

    ja ne vjerujem u te gradjevine i popove (koji voze dzipove) ali postujem naravno, i stvarno dolaziti u minice i slicno je odraz neobrazovanja i stanja svijesti kao sto rece mojsije... sta znaju djeca sta je ispravno ali se zato svi kunu u ostrog...
    sve je to malo trulo... ali kazem opet, postujem...
    Ljudi nemojte da jedete zuti snijeg!

  13. #13
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Trg zrtava DPSa BB
    Posts
    11,006
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    3
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Zene vjeruju u BOGA,
    isto koliko ja vjerujem njima na chasnu pionirsku rijech,
    dok ne izgube ljepotu i smire onu rabotu,
    onda pod starost se shjete MORALA i poboznosti.

    Shto se MORALA tiche,
    mi mushki smo gori hiljadu puta, ali manje vrckamo od njih,
    manje se kochoperimo, ako nijesmo u DPSDP, pa imamo obaveze po partiskoj liniji, zeni je vrckanje dato od BOGA, a nama PRCKANJE ako se koja smiluje.
    IM - Old Bone
    Tamo đe nas čekaš, okupićemo se opet i nastaviti đe smo stali...ZBogom prijatelju...

  14. #14
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    50
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a koja je razlika famerice ili minić? šta ako se malo pokažu noge?

  15. #15
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    9,170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kako ste monderni, nije vam to delta siti, momcovi lijepi, pametni.

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,258
    Thanks Thanks Given 
    2,759
    Thanks Thanks Received 
    2,630
    Thanked in
    1,273 Posts

    Default

    Ostrog je i tako postao sminka
    She is only here to annoy herself!

  17. #17
    Join Date
    Jul 2004
    Location
    pg
    Posts
    16,811
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    5,326
    Thanked in
    2,176 Posts

    Default

    Stvari bi trebale da se rješavaju redom. Kad popovi prestanu da kojekakvim budalama sveštaju pištolje, kad narod prestane da bidonima puni vodu sa one česme, kad počnu da se u svakodnevnom životu ponašaju makar malo u skladu sa nekim osnovnim moralnim i etičkim normama, kaoje, makar formalno, i religija propovijeda (kažem formalno, jer crkva kao predstavnik religije poziva na svakakva s****a), onda neka dođe na red i način odijevanja.
    Suština prije forme.
    - .- - .- - .- - .. .-. .- -- --- ... -. .--- .. -.-. .... .- .-. ..

  18. #18
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by rain_wind_storm View Post

    У празнични дан она може бити и елегантна.
    Ovo znachi da ja ne mogu u odijelo da podjem pod Ostrog kad nije praznik???

    E,da,Shone,ko posjecuje Ostrog kao sveto mjesto,ponasace se vjerovatno u skladu sa pravilnikom koji vazhi za hriscane(jer ti tamo jasno pishe:ODJECA PRAVOSLAVNOG HRISCANINA).

    Ima mnogo ljudi koji posjecuju Ostrog iz sasvim drugih razloga,i onih koji nisu pravoslavni hriscani...ALI,kad u 21 vijeku kazhesh da helanke podrazumijevaju nepristojno oblachenje,moram ti rec da ispadash pomalo smijeshan.Malo...
    Last edited by Recordare88; 18-05-09 at 07:29.
    Deserve's got nothing to do with it.

  19. #19
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Ne vjeruješ ti u građevinu voodooprle...
    a sto ako popovi voze džipove?Da vidiš po Italiji što čine biskupi i družina...
    Svi jadan kradu u ime božije.Sve bi ja to pozatvara.
    I ja mislim da se oni drže postova po 40dana...
    Uf da ne poganim na zoru...
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  20. #20
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Sto se tice popova, oni me ne zanimaju, istina je da i oni puno grijese. Ali ja ne idem pod Ostrog zbog popova, ja idem zbog najvece svetinje koja lezi tamo.

    @recordare88 nije bitno koje je vjere narod koji dolazi gore, jer znam da dolaze i iz drugih vjera, i takodje znam da ce prije katolik, musliman ili bilo ko druge vjere ispostavati tu svetinju prije nego li nas pravoslavac i ako je to njegova svetinja. Helanke itekako jesu nepristojne na takvom mjestu. Neka se oblace tako negdje drugo, ali ne i tamo gdje lezi svetinja.

  21. #21
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sh0ne View Post
    Sto se tice popova, oni me ne zanimaju, istina je da i oni puno grijese. Ali ja ne idem pod Ostrog zbog popova, ja idem zbog najvece svetinje koja lezi tamo.

    @recordare88 nije bitno koje je vjere narod koji dolazi gore, jer znam da dolaze i iz drugih vjera, i takodje znam da ce prije katolik, musliman ili bilo ko druge vjere ispostavati tu svetinju prije nego li nas pravoslavac i ako je to njegova svetinja. Helanke itekako jesu nepristojne na takvom mjestu. Neka se oblace tako negdje drugo, ali ne i tamo gdje lezi svetinja.
    E aj sad molim te precizno objasni zashto su helanke nepristojne pred svetinjom...
    Deserve's got nothing to do with it.

  22. #22
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    mada vole popovi viđett fino dupe kod žene
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  23. #23
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Lost at sea
    Posts
    12,847
    Thanks Thanks Given 
    52
    Thanks Thanks Received 
    175
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    oces ovako, jer im se ucrta njihova ljepotica, jer im helanke upadnu izmedju fila od guzice, pa im precizno odvoji lijevu od desne file guzice, i zato sto kad se naguze da se poklone im opet iskoci njihova ljepotica. Zato sto znam je li obukla obicne gacice, (mada ih rijetko koja obuce ispod njih, da bi istakla sta ona posjeduje), da li je obukla tange i pak nista nije obukla ispod.
    JA to naravno volim da vidim kao i svaki muskarac, ali negdje na moru, negdje kroz grad, ali ne i u manastiru.

  24. #24
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    ada postoji i kod oblačenja kad se ulazi u zgradu Vlade,ili u Skupštinu...
    A valjda je manastir veća svetinja...
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  25. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    UnDeRgRoUNd
    Posts
    3,253
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    sto golija bogu milija a i meni sto rece MILOVAN , a sto jes jes grdno je sto ti kad vidis tako nesto padaju gresne misli na pamet al treba se suzdrzati od toga jer to je samo test koji sotona testira tvoju izdrzljivost hahaha
    Viktorija Badza! um zu sehen,dich nacktauf dem Nordpol !

Page 1 of 4 1234 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Kultura Voznje
    By Njivice_Orano_Nepreorano in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 29
    Last Post: 31-05-06, 07:08
  2. Strip kultura.
    By Antares in forum Sve i svašta
    Replies: 30
    Last Post: 17-02-06, 17:29
  3. Kultura dijaloga
    By Hombre in forum Sve i svašta
    Replies: 21
    Last Post: 07-11-05, 19:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •