Page 3 of 39 FirstFirst 123456713 ... LastLast
Results 51 to 75 of 968

Thread: TV prava

  1. #51
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    11,654
    Thanks Thanks Given 
    745
    Thanks Thanks Received 
    212
    Thanked in
    162 Posts

    Default

    Pa ti je veci merak da slusas komentatora na njemackom, nego sofra, a maxe

  2. #52
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Herceg Novi
    Posts
    13,058
    Thanks Thanks Given 
    100
    Thanks Thanks Received 
    422
    Thanked in
    229 Posts

    Default

    Bundes ligu komentarishe onaj "struchnjak" sa Atlasa

    Shofro je izmislio komentarisanje za njega.
    \\
    OFL•GIC

  3. #53
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    2,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by Sale View Post
    Pa ti je veci merak da slusas komentatora na njemackom, nego sofra, a maxe
    Mogu da biram audio stream, pa biram samo IT ton - ka da sam na stadion

  4. #54
    Join Date
    Jun 2008
    Posts
    782
    Thanks Thanks Given 
    31
    Thanks Thanks Received 
    80
    Thanked in
    40 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by montenegrina View Post
    A ako ne otkupe? zato sam pitaal da li IN otkupljuje rava jer ako ne otkupljuje (što nagovještavaju oni komenatori u pozadini) onda sva ova priča paad u vodu
    otkupili su prava. zasto koriste one prenose, ne znam. ali, mogu da traze zamracivanje drugih kanala.

    ponovo, nije na operaterima da sude o kvalitetu prenosa utakmica.

  5. #55
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    18,032
    Thanks Thanks Given 
    706
    Thanks Thanks Received 
    1,899
    Thanked in
    949 Posts

    Default

    pa zato sto sofro nalpe slusa ostale komentatore i koristi njihovu pricu da mi mozda i imao nesto da kaze...sto bi stalno ali bas stalno molio reziju da dobije ton..pa nece da slusa navijace

  6. #56
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Niksic, Montenegro
    Posts
    1,729
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Svaka cast ako izadje clanak u novinama o nekvalitetnim/kradenim tv prenosima, placanji parcijalnog osnovnog paketa, maltretiranju...

    Evo trubim odje mjesecima, niko da cuje

    E sad ce neko cuti, nadam se. Ono sto radi IN, niko nikad nije radio na ovim prostorima, vec su se prenosi dogadjaja na kratko prekidali u slucaju da su bas dugi, da bi se emitovale neke krate vijesti ili slicno...

    Znaci, ne postoje tako nekvalitetni prenosi dogadjaja, kao sto su na tv IN, i ja ih micem sa liste kanala, predlazem uklanjanje tv in-a iz osnovnog paketa, a spansku ligu cu gledati preko totaltv-a.

    Prenose F1 cu gledati na RTCG, jer ipak korektno to odrade, ispravno emituju 16:9 signal i tacni su.
    ne znam, nemam, ne mogu, necu

  7. #57
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,658
    Thanks Thanks Given 
    469
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nsparks View Post
    otkupili su prava. zasto koriste one prenose, ne znam. ali, mogu da traze zamracivanje drugih kanala.

    ponovo, nije na operaterima da sude o kvalitetu prenosa utakmica.
    oooo slusa li me ko :P moraju placate i za signal utakmice mislim da je tako to regulisano za Primeru ...
    ali evo jos rjesenja:





    Last edited by pumba; 14-05-09 at 11:03.

  8. #58
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,658
    Thanks Thanks Given 
    469
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    naa koga vas ovo podsjeca:P

    Last edited by pumba; 14-05-09 at 11:47.

  9. #59
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Cetinje
    Posts
    2,170
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nino_pg, imaces drustva. Ja sam prvi za to. Pa da vidimo reakciju...
    “It’s not who we are underneath, but what we do that defines us.”


  10. #60
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    753
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Normalno je to da televizija koja otkupi prava za teritoriju neke zemlje samo ona smije prikazivati to sto su dobili, dok ostali kanali koji imaju ta prava za druge zemlje a nalaze se u ponudi kablovskih operatera - se zacrne.
    Eurosport je do prosle godine imao prava na Motogp. Kako nisu dobili prava za naredne sezone - eurosport vise ne daje Motogp. MotoGp se moze pratiti recimo na atlas tv, i sportklub. Moguce i jedni i drugi da imaju prava za Crnu Goru - zato i mozemo gledati oba kanala. Mislim mozda da je slicna situacija i sa Seria A.
    Kad je In imao prava za euroligu u kosarci - na stranicama eurolige je pisalo da za Crnu Goru in tv ima prava. Zasto oni nisu trazili da se zacrne ostali kanali koji su pratili euroligu kao rts2, sportklub, hrt2, bht1 - to je pitanje za njih?
    Ako je recimo prava za Formulu 1 za Crnu Goru otkupila RTCG2 onda imaju pravo da traze da se zacrne tv kao hrt2, fox, rai uno

  11. #61
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Niksic, Montenegro
    Posts
    1,729
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nesta View Post
    Normalno je to da televizija koja otkupi prava za teritoriju neke zemlje samo ona smije prikazivati to sto su dobili, dok ostali kanali koji imaju ta prava za druge zemlje a nalaze se u ponudi kablovskih operatera - se zacrne.
    Eurosport je do prosle godine imao prava na Motogp. Kako nisu dobili prava za naredne sezone - eurosport vise ne daje Motogp. MotoGp se moze pratiti recimo na atlas tv, i sportklub. Moguce i jedni i drugi da imaju prava za Crnu Goru - zato i mozemo gledati oba kanala. Mislim mozda da je slicna situacija i sa Seria A.
    Kad je In imao prava za euroligu u kosarci - na stranicama eurolige je pisalo da za Crnu Goru in tv ima prava. Zasto oni nisu trazili da se zacrne ostali kanali koji su pratili euroligu kao rts2, sportklub, hrt2, bht1 - to je pitanje za njih?
    Ako je recimo prava za Formulu 1 za Crnu Goru otkupila RTCG2 onda imaju pravo da traze da se zacrne tv kao hrt2, fox, rai uno
    Da, da, da, da i da. Ali RTCG UVIJEK PRENOSI CIJELI DOGADJAJ.

    IN to radi nekorektno i "prenosi" dva dogadjaja istovremeno, sto je nemoguce, a pri tome je bar jedan od signala ukraden.

    Onda mi treba da nagrdimo i IN i t-com zbog loseg nacina ophodjenja prema gledaocima i anti-profesionalnog odnosa prema samoj svojoj profesiji i prema nama, krajnjim korisnicima.

    Pa evo, kad je bio onaj glibavi tv show veliki brat (valjda prosle godine), kad je IN samo po sat na dan davao izvjestaje, a B92 puno vise bio prisutan, B92 je zatamnjivan SATIMA, i onda kada IN nije emitovao nisto u vezi glibavog velikog brata. E sad moje misljenje o toj emisiji nije bitno, bitan je opet - neprofesionalan odnos prema svima.

    INTV -1
    T-com -1
    NOVI KANALI +1
    nesta -1
    Last edited by =]Vlado[=; 14-05-09 at 11:52.
    ne znam, nemam, ne mogu, necu

  12. #62
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    11,921
    Thanks Thanks Given 
    12
    Thanks Thanks Received 
    913
    Thanked in
    247 Posts

    Default

    Garantujem da svaki od ovih kanala,imaju otkupljene prenose samo za zemaljski signal,i ti kanali nijesu nista krivi,vide moze im se,ja krivim KABLOVSKE OPERATERE
    MICHAEL, THANK YOU FOR SHARING YOUR LIFE WITH US!

  13. #63
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    753
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Recimo u Italiji nemozete gledati Seria A i B na rai kanalima. Oni nisu dobili prava za to i nemogu nista da daju. Imaju prava samo za izvjestaje utakmica kao nedeljom sto ide na raiuno i raidue. Prava za Seria A i B sto se tice Italije imaju Sky Italia - potpisani ugovori sa svim klubovima, znaci sve utakmice Live, to se odnosi na satelitsku pay-tv platformu, dok za zemaljske pay-tv imaju Mediaset i Dahlia - stim mislim da nemaju prava za sve utakmice, vec samo smiju davati utakmice klubova sa kojima imaju potpisana prava.
    Za Formulu 1 Sky Italia i Rai imaju prava - stim da Sky Italia ima prava za sve slobodne treninge, kvalifikaciju i trku - kao i dodatna 3 kanala (izmedju ostalih onboard kanal).
    Za Ligu sampiona Sky Italia ima prava za sve utakmice, mislim da ima i Medisat, dok Rai ima pravo za po 1 utakmicu iz svakog kola.
    Sva ova prava se svugdje postuju. Recimo u Skandinaviji Viasat paket ima prava za Ligu sampiona i Canal Digital paket nemoze davati to. Isto tako Canal Digital ima paket za Englesku ligu dok Viasat nema i kod njih se nemoze gledati engleska liga.

    Sky Uk - ima prava za englesku ligu subota 13.45h i 18.15h i nedelja 2 utakmice - ali namjerno ne uzimaju prava za subotu 16h. Setanta Sport ima pravo na 1 utakmicu subotom u 16h.
    Recimo Showtime paket ima pravo za bliski istok za sve utakmice engleske lige i art paket koji je prije imao ta prava - nemoze davati englesku ligu.

    Medjutim - moguce je da tv dobiju pojedinacno prava za neki dogadjaj - recimo u Spaniji prava za spansku ligu imaju La Sexta subotom 1 utakmica, dok ostal utakmice subotom idu na Taquilla kanalima. Nedeljom La sexta ima prava za 1 utakmicu u 17h ili 19h, Canal+ za utakmicu u 21h dok na Taquilla idu sve ostale utakmice.

    Mozda bi tako trebale nase televizije da postupe - pa onda recimo in ima prava za utakmice iz spanije subota 20h i nedelja 17h, dok recimo Atlas uzme prava za spansku ligu utakmice subota 22h nedelja 21h i svi bi onda bili zadovoljni

  14. #64
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    753
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by =]Vlado[= View Post
    Da, da, da, da i da. Ali RTCG UVIJEK PRENOSI CIJELI DOGADJAJ.

    IN to radi nekorektno i "prenosi" dva dogadjaja istovremeno, sto je nemoguce, a pri tome je bar jedan od signala ukraden.

    Onda mi treba da nagrdimo i IN i t-com zbog loseg nacina ophodjenja prema gledaocima i anti-profesionalnog odnosa prema samoj svojoj profesiji i prema nama, krajnjim korisnicima.

    Pa evo, kad je bio onaj glibavi tv show veliki brat (valjda prosle godine), kad je IN samo po sat na dan davao izvjestaje, a B92 puno vise bio prisutan, B92 je zatamnjivan SATIMA, i onda kada IN nije emitovao nisto u vezi glibavog velikog brata. E sad moje misljenje o toj emisiji nije bitno, bitan je opet - neprofesionalan odnos prema svima.

    INTV -1
    T-com -1
    NOVI KANALI +1
    nesta -1
    Sa tim se slazem oko In televizije. Prvo uvjek se kasni na pocetak utakmica, pogotovo ako su one u 19h a mora inpuls da ide tada, zatim sto nemaju cist signal nego uvjek uzimaju signal sa drugih tv (al jazeera sport, sky sport uk i italy, sport1 madjarski, taquilla i canal+ - spanski). Zna se kako in uzima te kanale
    Zatim sto nedeljom u 17h daju multiprenos spanske lige - a prava za to nikako nisu mogli dobiti, jer ni jedna tv u evropi to nema. Cak u Spaniji ide to na taquilla 7 kanalu koji je PPV - a to se dodatno placa. Spanci nemogu gledati to a mi mozemo Ista situacija sa Seria A u 15h nedeljom - ukljucimo se na svaki stadion kada padne gol - kanal Sky Super calcio daje multiprenos svih utakmica. Onaj koji ima pretplatu na samo Spot paket(Sky) u Italiji moze gledati samo 2 utakmice Live dok golove sa ostalih utakmice tek kasnije moze vidjeti - a mi stignemo sve to da vidimo
    Ta prava nisu mogli dobiti - vjerovatno imaju prava samo za po 1 utakmicu i pretpostavljam da bi mogao neko zbog toga da ih tuzi. Stim da kladionicari su zadovoljni sa tim

  15. #65
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    753
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    E zato se uzme satelitska antena i onda vise nema briga oko kanala

  16. #66
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    753
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Pumba ce se vjerovatno sloziti samnom. Treba ljudima objasniti sta da uzmu a ne da im tamo neki prodavci nude victory i druge smijesne resivere :hammer: Sad kada DigiTv zamjeni kartice (zamjena kartica vec pocela) zbogom kljucevima i gledanju DigiTv kanala na victory i slicnim resiverima.

  17. #67
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    753
    Thanks Thanks Given 
    10
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    7 Posts

    Default

    Evo trenutno kada ja Master seria u tenisu - turnir u Madridu ovaj vikend - najbolje prenose radi Sky Italia paket - jedino na njima se moze pratiti 2 terena- centralni teren i teren broj 1.

    Trenutno na Sky Sport 3 ide Robredo - Marej a na Sky Sport Extra Del Potro - Wavrinka. Jos postoji i opcija da se iskljuci italijanksi komentator i onda je osjecaj kao da ste na tribinama. A slika je perfektne. Koja je to razlika u odnosu na sportklub. Cudno kako sportklub srbijanska verzija ima dosta losiju sliku u odnosu na sportklub hrvatsku verziju ili slovenacku

  18. #68
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    2,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Quote Originally Posted by nesta View Post
    Treba ljudima objasniti sta da uzmu a ne da im tamo neki prodavci nude victory i druge smijesne resivere :hammer: .
    Ili ako se ima volje za igrom malo vishe moži i ovako nešto https://forum.cdm.me/showthread.php?t=37727

  19. #69
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    9,658
    Thanks Thanks Given 
    469
    Thanks Thanks Received 
    509
    Thanked in
    286 Posts

    Default

    Jocker kako upogoniti dvbwiever i gbox? nesto mi ne ide a mnogo je ljepsi program od progdvb?

  20. #70
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    2,193
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ja koristim DVBViewer sa CCcam-om, gbox sam probao samo na dan-dva prije pola godine, nije mi se pokazao kao kvalitetan (puno trzanja), pa sam i zaboravio detalje da bih ti mogao pomoci
    Last edited by Jocker; 17-05-09 at 14:59.

  21. #71
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Oman
    Posts
    5
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default TV prava

    ne bih hti obezvrijediti diskusiju ni omalovažiti diskutante i otvarača topica, ALIOd kud čovjeku pravo da stvara zakone i prava na planeti koja pripada toliko vrsti bića? :smajli122:

  22. #72
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Niksic, Montenegro
    Posts
    1,729
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    7
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    IN opet po starom!!!

    Cemu gasenje drugih kanala koji prenose u vrijeme kad IN ne prenosi??? I kad IN prenosi, mecevi se ne mogu gledati od non-stop brbljanja Sofranca.

    Ovo je ludilo... Strasno, bas strasno. Opet jad i samo jad.
    ne znam, nemam, ne mogu, necu

  23. #73
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Pridružujem se bilo kakvoj grupi koja bi zabranila tamnjenje kanala.
    Znači to što radi IN je sramota kakve nema.
    I kome i zasto ja placam preplatu za EXTRA TV?
    Može li bit da radi njih i nema recimo sport kluba?
    I sad recimo i da imamo SPORT KLUB ne bi mogli da gledamo tenis,fudbal i ostalo ako je prava za to kupila IN TV.
    Ako je B92 odkupio prava za Srbiju,a ovi nesretnici za CG,neka nas pušte da to gledamo,pa ako neki od CG kanala pušti tenis njega treba zatamnit zatamnila ih ova godina
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


  24. #74
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Mandalay
    Posts
    10,279
    Thanks Thanks Given 
    28
    Thanks Thanks Received 
    29
    Thanked in
    21 Posts

    Default

    Al mi nije jasno zasto na totalu malo zatvore b92 pa otvore, i sve tako. Ako nemaju pravo da prenose tenis neka ga potamne nonstop, a ne jedan mec potamne, a drugi puste
    Who let the dogs out

  25. #75
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    podgorica
    Posts
    10,581
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    359
    Thanked in
    266 Posts

    Default

    zato sto samo ugase kada In televizija prenosi isti taj mec sto je na B92!

Page 3 of 39 FirstFirst 123456713 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Prava stvar ?
    By odli in forum Ljubav
    Replies: 64
    Last Post: 25-03-08, 14:34
  2. Ljudska prava
    By sinisam in forum Politika generalno
    Replies: 62
    Last Post: 23-03-08, 12:02
  3. Prava
    By funestis in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 4
    Last Post: 08-12-06, 00:00
  4. Prava Podjela
    By milovan in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 15
    Last Post: 01-04-05, 01:10
  5. Ljudska prava
    By flash in forum Religija i filozofija
    Replies: 55
    Last Post: 12-03-05, 18:44

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •