Page 4 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 76 to 100 of 118

Thread: FIT Mediteran - Fakultet informacionih tehnologija

  1. #76
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,083
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Strucchy View Post
    ne mora da znaci, ja znam par ljudi koji su dobili na programiranje 6 ili 7 a znaju mnogo vise od onih sto imaju 10. prema tome to nije mjerilo. jer ti likovi nisu htjeli da rade domace i sl. zamo su dolazili na ispit, a po bolonji se sve boduje. i mala je razlika izmedju 6-8 i 8-10. a i taj tvoj komentar je ok i tacan u nekim slucajevima al ne u svim.
    Ja rekoh da je priča bila generalna a ti opet o izuzecima. Po tvom stavu onda ne bi bilo ocjena nego bi se rangirali samo sa "položio" i "nije položio". Nego nevermind :-) nije ni bitno...
    Always smiling :-)

  2. #77
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Ma neka si se ti nama vratila pa cemo lako za ostalo
    She is only here to annoy herself!

  3. #78
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,083
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hehe, u prolazu sam samo :-).
    Always smiling :-)

  4. #79
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    286
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Evo razloga zasto ne volim forum pretjerano.. vecina (to znaci ne svi) hvali svoje..Podjesh fino po fakultetima cujesh kako ce svaki od njih da pohvale, pa kad ih fino pohvale oduzmesh jedno 30% necega sto ti zvuchi najnerealnije i eto ti prave slike.

    Studiram FIT i meni je dobro, i da ne bude zablude sertifikat cu da dobijem za ono sto sam zavrshio.

    .. i iskoristio bih priliku ako ce ovo da bude na setelit ili na tv - da pozdravim neke zavidne i ljubomorne ljude... hahahahahaahahah DD

  5. #80
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,083
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Kako je ovaj Igoor pametan, sve nas je prosvijetlio.
    Always smiling :-)

  6. #81
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    286
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shake View Post
    Kako je ovaj Igoor pametan, sve nas je prosvijetlio.
    :*:*:*:*:*

  7. #82
    Join Date
    May 2009
    Location
    U STAN
    Posts
    137
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    FIT vs udg vs etf , drzite se teme ..... Jos malo pa ce poceti obradjivanje buducih brucosa,preko reklama ,flajera ............ . Argumente ljudi dajte, da se zabavljamo .

  8. #83
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    57
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Strucchy View Post
    odgovor:
    1. Sve zavisi od tebe. Konkretno na mom smjeru svi imaju posao vec za ostale ne znam
    2. Pogledaj malo firme koje nude sertifikate . i vidjeces da je npr za oracle dan 250eur kursa i taje 10tak dana

    razlike izmedju FIT, ETF i UDG su:
    UDG - ucis ekonomiju a ne ucis tehnicki fakultet imas vise ekonomije nego informatike ocjena 2-
    PMF - teorija i malo nesto kuckaju uce neke glupotinje i to je vise matematika ****** cisto . mozes da budes extra informaticar a ne moras matematiku da znas koliko oni uce. u prevodu ispiranje mozga i ubijanje ocjena 2-
    ETF - ucis nesto sto je bilo prije 100godina i nemas prakticna znanja, a steknes neka starinska teoretska znanja, od 1 do 5 ocjena 2+
    FIT - stices solidna prakticna znanja i znanja iz novih tehnologija sto je sada in. ocjena 4+
    Ovako ja sam sa ETF-a (ne na SPR) i zavrsavam 4. godinu...ETF je jedan od najtezih fakulteta pa ko voli da zivot ostavi nad knjigom na pravom je mjestu...Mozda FIT pruza vise prakticnog znanja al ti na poslu kreces od nule kako god okrenes...Fakultet je tu da stvoris neke radne navike i da naucis da se sluzis knjigom (da znas sta je bitno a sta nebitno, a s obizorm da nam je svima dostupan internet ne vidim niciju prednost jer ko hoce uvijek moze da sazna nesto vise o onome sto ga zanima) Medjutim imam pitanje zasto npr. u T-com-u rade programeri sa PMF-a i ETF-a???? Zasto nema nikoga sa SPR-a i FIT-a?(Mozda ih ima u dijelu tehnicke podrske al ovdje sam mislila na nekim ozbiljnijim mjestima)...Ovo ne nagadjam jer sam prije 15 dana bila na petodnevnoj praksi u T-com-u i sama se u to uvjerila...

  9. #84
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,996
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Stari kadar... Znaš li ti koliko košta otpuštanje nekog radnika iz firme gdje su radnici zaštićeni kolektivnim ugovorom.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  10. #85
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    /root/tmp
    Posts
    685
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beautiful smile View Post
    Ovako ja sam sa ETF-a (ne na SPR) i zavrsavam 4. godinu...ETF je jedan od najtezih fakulteta pa ko voli da zivot ostavi nad knjigom na pravom je mjestu...Mozda FIT pruza vise prakticnog znanja al ti na poslu kreces od nule kako god okrenes...Fakultet je tu da stvoris neke radne navike i da naucis da se sluzis knjigom (da znas sta je bitno a sta nebitno, a s obizorm da nam je svima dostupan internet ne vidim niciju prednost jer ko hoce uvijek moze da sazna nesto vise o onome sto ga zanima) Medjutim imam pitanje zasto npr. u T-com-u rade programeri sa PMF-a i ETF-a???? Zasto nema nikoga sa SPR-a i FIT-a?(Mozda ih ima u dijelu tehnicke podrske al ovdje sam mislila na nekim ozbiljnijim mjestima)...Ovo ne nagadjam jer sam prije 15 dana bila na petodnevnoj praksi u T-com-u i sama se u to uvjerila...
    Ali ih ima u MTel-u. Mislim sa SPR-a.

  11. #86
    Join Date
    May 2009
    Location
    U STAN
    Posts
    137
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Osmjehom do znanja

    Quote Originally Posted by beautiful smile View Post
    Medjutim imam pitanje zasto npr. u T-com-u rade programeri sa PMF-a i ETF-a???? Zasto nema nikoga sa SPR-a i FIT-a?(Mozda ih ima u dijelu tehnicke podrske al ovdje sam mislila na nekim ozbiljnijim mjestima)...Ovo ne nagadjam jer sam prije 15 dana bila na petodnevnoj praksi u T-com-u i sama se u to uvjerila...
    Mozda je to zato sto ETF i PMF imaju potpisan ugovor o saradnji izmedju fakulteta i T-COM-a , jedan vrlo vrijedan ugovor bar je tako cini mi se opisan na zvanicnom sajtu T-COM-a, a korist je vise nego obostrana .

  12. #87
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Bijelo Polje, Montenegro
    Posts
    2,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ima ona jedna stara izreka "Svaki cigo svoga konja fali..."

    Svi smo isfalili svoje fakultete i mislim da se nikada necemo slozhiti koji je fakultet najbolji zar ne
    Ja sam zavrshio SPR i za sada sam vishe nego zadovoljan kako u zhivotu prolazim....

  13. #88
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,083
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja sam sa SPR-a (mada sebe smatram pozitivnim izuzetkom na SPR-u, neskromno ali tako :-D) a koga interesuje ima iscrpnu temu staru par godina. I kad mi ovi ETF-ovci počnu kako je ETF najteži... JAOOOOOOO... kao da su sve ostale završili pa mogu da upoređuju.

    I ljudi sa SPR-a ima svuda, tako da se manite tih slobodnih procjena.

    Diploma i prosjek će tamo nekome u T-Com-u i ProMonte-u da pokažu koliko ti vrijediš kao budući radnik. Ako vide prosjek 6 normalno da ćeš biti u tehničkoj podršci jer to govori da možda nijesi dovoljno potkovan da napreduješ, da se usavršavaš i da nemaš ambicije kao neko ko je sa visokim prosjekom. Prosjek u suštini nije toliko bitan i ne oslikava znanje koje naravno ne može biti ni mjerodavno bez radnog iskustva, ali otkriva KARAKTERNE OSOBINE budućeg radnika, tj. PRVI UTISAK. A ja trenutno đe stažiram to i vidim. I opet kažem ovo je generalna priča, pa ću vas odmah zamoliti da mi ne počnete sa izuzecima.
    Always smiling :-)

  14. #89
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    576
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja glasam za SPR...

    jel vodimo po broju glasova )) hahaha
    ...i carobni lik mlade zene u srcu sacuv'o sam svom...

  15. #90
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shake View Post
    Ja sam sa SPR-a (mada sebe smatram pozitivnim izuzetkom na SPR-u, neskromno ali tako :-D) a koga interesuje ima iscrpnu temu staru par godina. I kad mi ovi ETF-ovci počnu kako je ETF najteži... JAOOOOOOO... kao da su sve ostale završili pa mogu da upoređuju.

    I ljudi sa SPR-a ima svuda, tako da se manite tih slobodnih procjena.

    Diploma i prosjek će tamo nekome u T-Com-u i ProMonte-u da pokažu koliko ti vrijediš kao budući radnik. Ako vide prosjek 6 normalno da ćeš biti u tehničkoj podršci jer to govori da možda nijesi dovoljno potkovan da napreduješ, da se usavršavaš i da nemaš ambicije kao neko ko je sa visokim prosjekom. Prosjek u suštini nije toliko bitan i ne oslikava znanje koje naravno ne može biti ni mjerodavno bez radnog iskustva, ali otkriva KARAKTERNE OSOBINE budućeg radnika, tj. PRVI UTISAK. A ja trenutno đe stažiram to i vidim. I opet kažem ovo je generalna priča, pa ću vas odmah zamoliti da mi ne počnete sa izuzecima.
    Sa RAFa si presla na SPR? Gr'ote
    She is only here to annoy herself!

  16. #91
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    PG/SV
    Posts
    3,487
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Da je meni upisati drugu, a gledaj ove kako su se raskokodakali...

  17. #92
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    576
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    principi programiranja stekaju? hahahaha
    ...i carobni lik mlade zene u srcu sacuv'o sam svom...

  18. #93
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    PG/SV
    Posts
    3,487
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    pushti shto shteka programiranje no nosi 6 kredita po semestru

  19. #94
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    576
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hahahahah prpa bato hahahaha
    ako ti oni stekaju kako ces se snaci sa mrezama
    zagrij stolicu
    ...i carobni lik mlade zene u srcu sacuv'o sam svom...

  20. #95
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,996
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Bob Apex View Post
    principi programiranja stekaju? hahahaha
    Kada sam ja to polagao 2003 to mi je bio jedan od najtežih ispita. Učio se čitav kod, nije bilo "klikćanja"..

    Iz moje generacije je svima to bio najteži ispit.
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  21. #96
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    Zaebavas li se da su vas iz programiranja cerali da ucite KOD? Au
    She is only here to annoy herself!

  22. #97
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    57
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shake View Post
    Ja sam sa SPR-a (mada sebe smatram pozitivnim izuzetkom na SPR-u, neskromno ali tako :-D) a koga interesuje ima iscrpnu temu staru par godina. I kad mi ovi ETF-ovci počnu kako je ETF najteži... JAOOOOOOO... kao da su sve ostale završili pa mogu da upoređuju.

    I ljudi sa SPR-a ima svuda, tako da se manite tih slobodnih procjena.

    Diploma i prosjek će tamo nekome u T-Com-u i ProMonte-u da pokažu koliko ti vrijediš kao budući radnik. Ako vide prosjek 6 normalno da ćeš biti u tehničkoj podršci jer to govori da možda nijesi dovoljno potkovan da napreduješ, da se usavršavaš i da nemaš ambicije kao neko ko je sa visokim prosjekom. Prosjek u suštini nije toliko bitan i ne oslikava znanje koje naravno ne može biti ni mjerodavno bez radnog iskustva, ali otkriva KARAKTERNE OSOBINE budućeg radnika, tj. PRVI UTISAK. A ja trenutno đe stažiram to i vidim. I opet kažem ovo je generalna priča, pa ću vas odmah zamoliti da mi ne počnete sa izuzecima.
    Ja nisam ovdje da vrijedjam niti da pocjenjujem druge al znas kako nama profesori kazu "A kako je ovo prelako to bi i oni sa SPR uradili"...Cak su nam pojedini profesori rekli mi radije zaposlimo u startu ove sa SPR (ne treba nam puno pametni nego okretni) jer oni su svesni svoje pameti i ne bune se a vi sa ETF-a ste puni sebe i sve vam je ispod casti...S druge strane jedan prof. nam je rekao da u prosjeku od 200 i kusur ljudi koji upisu SPR 5-10 ima stvarno kvalitetnih ljudi a ovi ostali su...ne daj Boze...

    Inace ovo ne govorim napamet nego smo mi prosle godine slusali "Teoriju informacija i kodova" (ja sam bila 3. godina) sa postiplomskim studijama na SPR i covjek se digao da ispravi profesora jer je napravio gresku jer je na jednom slajdu pisalo 0,1 a na drugom 0,10..Mi smo se svi sa ETF-a pogledali i ostali bez teksta...

  23. #98
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    /root/tmp
    Posts
    685
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by beautiful smile View Post
    Ja nisam ovdje da vrijedjam niti da pocjenjujem druge al znas kako nama profesori kazu "A kako je ovo prelako to bi i oni sa SPR uradili"...Cak su nam pojedini profesori rekli mi radije zaposlimo u startu ove sa SPR (ne treba nam puno pametni nego okretni) jer oni su svesni svoje pameti i ne bune se a vi sa ETF-a ste puni sebe i sve vam je ispod casti...S druge strane jedan prof. nam je rekao da u prosjeku od 200 i kusur ljudi koji upisu SPR 5-10 ima stvarno kvalitetnih ljudi a ovi ostali su...ne daj Boze...

    Inace ovo ne govorim napamet nego smo mi prosle godine slusali "Teoriju informacija i kodova" (ja sam bila 3. godina) sa postiplomskim studijama na SPR i covjek se digao da ispravi profesora jer je napravio gresku jer je na jednom slajdu pisalo 0,1 a na drugom 0,10..Mi smo se svi sa ETF-a pogledali i ostali bez teksta...
    Jedan momak sa ETF-a, energetike vidjevsi integral na jednom papiru je rekao: "sta je ovo, kakva je ovo kukica?". Isto tako jedan profesor je rekao da mu neki studenti na postdiplomskih studija, mislim telekomunikacija ne znaju izracunati tablicne integrale tako da sam i ja na to ostao bez teksta...
    Slazem se da je 90% ljudi tamo (SPR) zato sto ne znaju sta ce sa sobom. Ali ima i onih koji znaju i oce da nauce nesto.
    Nervira me kad ovi sa ETF-a misle da su na MIT-u i da su svi losiji od njih. Ogranicavam se samo na programiranje, nece vas fax nauciti da budete programer, on ce vam dati samo osnove. Pravo znanje sticete kroz projekte i samostalan rad.

  24. #99
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Kotor
    Posts
    57
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Sandman View Post
    Jedan momak sa ETF-a, energetike vidjevsi integral na jednom papiru je rekao: "sta je ovo, kakva je ovo kukica?". Isto tako jedan profesor je rekao da mu neki studenti na postdiplomskih studija, mislim telekomunikacija ne znaju izracunati tablicne integrale tako da sam i ja na to ostao bez teksta...
    Slazem se da je 90% ljudi tamo (SPR) zato sto ne znaju sta ce sa sobom. Ali ima i onih koji znaju i oce da nauce nesto.
    Nervira me kad ovi sa ETF-a misle da su na MIT-u i da su svi losiji od njih. Ogranicavam se samo na programiranje, nece vas fax nauciti da budete programer, on ce vam dati samo osnove. Pravo znanje sticete kroz projekte i samostalan rad.
    Mislim bzv je da se vrijedjamo i tako neke gluposti...svugdje ima izuzetaka...ko hoce da nauci moze i na FIT-u i na SPR i na ETF-u,a i kao sto sam prije rekla svima nam je dostupan internet tako da i ako neko dobija manje znanja na fax-u moze to upotpuniti podacima na internetu...

  25. #100
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,996
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,339
    Thanked in
    1,866 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Zaebavas li se da su vas iz programiranja cerali da ucite KOD? Au
    Ne, nego nas je ćerao da znamo preko 30 zadataka kodova. Tri zadatka su ti dolazila na ispit, iz svake oblasti po jedan. Zadaci cu se pisali a ne kucali u programu (tak oda si negdje mogao da zabpraviš ; ili da definišeš neki karakter). Ako program nije tačan (onako iz glave) odnosno ako ne radi zadatak se ne računa.
    Ja sam morao sva tri zadatka tačno da uradim da bih imao uopšte šansu da položim. Tada su tu bile samo 6 i 10 ocjene. :shock:

    Kada sma vidio da je od prije 2 godine na klikanje baš sam zajaukao...
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

Page 4 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. nova tehnologija ogibljenja
    By Tico in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 11
    Last Post: 08-10-08, 00:03
  2. T-Mobile 3G nova tehnologija stari problem
    By frkun in forum Operatori
    Replies: 0
    Last Post: 14-01-08, 09:05
  3. Ratna Tehnologija E-Weapons (energetska oružja)
    By funestis in forum Nauka generalno
    Replies: 16
    Last Post: 09-02-07, 14:52
  4. Koja je ovo tehnologija?
    By Djoks in forum Software
    Replies: 4
    Last Post: 10-11-05, 15:29
  5. Tehnologija u zalasku
    By Chegevara in forum Vizuelne umjetnosti
    Replies: 2
    Last Post: 09-09-04, 15:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •