Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 51 to 75 of 118

Thread: FIT Mediteran - Fakultet informacionih tehnologija

  1. #51
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,526
    Thanks Thanks Given 
    1,048
    Thanks Thanks Received 
    777
    Thanked in
    545 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Marijan Starcevic View Post
    LIjepo nema sta ako se fax ispruzio tako za svoje studente . Nego koja je firma u Crnoj Gori ovlascena za sertifikaciju Oracla i da ne znas kako se krecu cijene licenci ............

    Bogami ce ETF i PMF da dobije zestoku konkurenciju . Po LutheDuck ovo vam je izgleda prva generacija brzo ce se procuti kakav kadar izlazi sa Fit-a .
    Pa sa FITa ove godine tek izlazi prva generacija bachelor-a, pa cemo vidjet je li bilo "tresla se gora, rodio se mis"
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  2. #52
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,933
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Dok sam čitao sve ove postove, zapitah se... Što meni šćaše da se bakćem sa PMFom

    Ovakav izbor fakulteta (u CG) na polju informacionih tehnologija (i sistema) kao što je sad, u ondašnja vremena nije postojao... Kursevi su tek bili u povoju, čini mi se. Jbg :/

  3. #53
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,242
    Thanks Thanks Given 
    710
    Thanks Thanks Received 
    1,164
    Thanked in
    651 Posts

    Default

    Ja se uopste ne kajem sto sam zavrsio PMF a vjerujem ni ti ?

  4. #54
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,933
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Ja se uopste ne kajem sto sam zavrsio PMF a vjerujem ni ti ?
    Ma ne ni ja. Ionako mi je bolje išla matematika, a programiranje (kakvo-takvo, jer sam bio na B smjeru) mi je fino palo kao dopuna

    No eto, bilo bi svakako ljepše da sam imao (smo imali) više mogućnosti tada...
    Last edited by Blade Runner; 17-05-09 at 19:57.

  5. #55
    Join Date
    May 2009
    Location
    U STAN
    Posts
    137
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    Ja se uopste ne kajem sto sam zavrsio PMF a vjerujem ni ti ?
    Nekako je bezveze da zalis sto nesto znas vise nego neki drugi ljudi

  6. #56
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,242
    Thanks Thanks Given 
    710
    Thanks Thanks Received 
    1,164
    Thanked in
    651 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Blade Runner View Post
    Ma ne ni ja. Ionako mi je bolje išla matematika, a programiranje (kakvo-takvo, jer sam bio na B smjeru) mi je fino palo kao dopuna

    No eto, bilo bi svakako ljepše da sam imao (smo imali) više mogućnosti tada...
    A bogami je to nesrecan smjer Ni tu ni tamo

    Quote Originally Posted by Marijan Starcevic View Post
    Nekako je bezveze da zalis sto nesto znas vise nego neki drugi ljudi
    Naravno

  7. #57
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,933
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by GaD View Post
    A bogami je to nesrecan smjer Ni tu ni tamo
    Pa to pokušavam da ti kažem


    Ali da ne spamujemo dalje... Tema je FIT

  8. #58
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    276
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    kako se presmijah kad vidjeh post onoga strucnjaka sto opisuje sve fakultete i daje ocjene .. kako mozes tako da pricas kad znas o tim fakultetima samo iz tudje price ?

    Ja FIT necu komentarisati bez ono sto znam .. a to je da je dosta studenata koji nisu mogli ni 3 ispita na C smjeru da daju posli su na FIT i da sad dobro prolaze .. tamo pocinju da uce programiranje od Jave koja je objektno orjentisani programski jezik , a ne znaju ni osnove programiranja u nekom proceduralnom programskom jeziku kao sto je C ? mislim to mi nema logike .. najvaznije su osnove , sve ostalo je samo nadogradnja .. mislim ako je to toliko dobro zasto onda i programeri u beogradu ili zagrebu ne pocinju od objektne orjentacije ? ti ako naucis osnove programiranja u c-u kao npr sto su pokozivaci, rekurzija,sto je backtracking ,onda lako posle prelazis na C++ i ucis sto su klase,sto je nasledjivanje i polimorfizam .. jer je to sve posle nadogradnja i naravno da ce neko ko zna C ili Pascal bolje razumjeti pojmove iz objektne orjentacije od nekoga ko se prvi put srece sa programiranjem .. ti kad naucis kako sve to funkcionise ,posle ucenje jednog programskog jezika ti se svodi na ucenje njegove sintakse, jer ti vec znas kako sve funkcionise ..

    Ako ti neko kaze da ces na faxu za programiranje nauciti sve znaj da te laze .. jer na faxu mogu samo osnovama da te nauce .. posle dok budes radio moraces i te kako dobro rukave da zasuches koji god fax zavrsio .. i da ucis dok si ziv .. jer je to takva struka ..

    A sto se tice onoga komentara tipa po imenu Mimi'r ili tako nesto da je FIT najbolji fakultet za tu struku u cg mogu reci samo da je izuzetno subjektivan i da ga kao takvog ne treba uzimati u obzir .. da nije studirao svaki fax za IT u crnoj gori ? ..

    Sto se tice toga da mozes da budes dobar programer, a da ti matematika ne ide tu se slazem .. jer poznajem dosta takvih osoba ..

    Visu racunarsku na ETF-u necu komentarisati jer gledam te ljude svaki dan i vjeruj mi da je smijesno koliko oni znaju iz programiranja .. preporucujem ti da upises tu doskorashnju visu skolu jedino ukoliko oces da budes serviser kompjutera ili ako zelis da budes dosta los programer .. Taj smjer na ETF-u postoji samo zato sto je ekonomski isplativ za fakultet .. jer ga svake god upise po 250 ucenika sto ti je automatski +250 000 u budzet fakulteta..

    Sto se tice UDG ne znam kakvo je stanje tamo , ali iz price nekih drugova sto su se upisali tamo to je valjda polu ekonomija polu racunari ,tako da ako ti se to svidja raspitaj se ..

    Ovako preporuka .. ako ti matematika ne ide gledaj i raspituj se za FIT ili D smjer na PMF-u.. a ako matematiku znas i mozes da ucis onda preporucujem i C smjer PMF-a uz gore navedena 2 .. sad sve zavisi od afiniteta ..

    Nadam se da sam ti pomogao koliko toliko.. i da sam bio objektivan koliko toliko .. sve najbolje

  9. #59
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,243
    Thanks Thanks Given 
    2,753
    Thanks Thanks Received 
    2,625
    Thanked in
    1,270 Posts

    Default

    Ja sam bio prva generacija C smjera i isto se pocinjalo sa Javom(mozda ne odmah ali prije Ca i ostalih pravih jezika) i pseudo kodom koji u stvari nije bio pseudo nego su se morala postovati neka retardirana pravila jos retardiranijeg asistenta koji je na prepisivanje zavrsio tj. zavrsila B smjer. Nije mi se studirao takav fax jbg.
    She is only here to annoy herself!

  10. #60
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,933
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by NSX View Post
    nego su se morala postovati neka retardirana pravila jos retardiranijeg asistenta koji je na prepisivanje zavrsio tj. zavrsila B smjer.
    Ah... The one, tj the ona 8)

  11. #61
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,910
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    zar opet koji je fakultet bolji i sve..
    Quote Originally Posted by NSX View Post
    Ja sam bio prva generacija C smjera i isto se pocinjalo sa Javom(mozda ne odmah ali prije Ca i ostalih pravih jezika) i pseudo kodom koji u stvari nije bio pseudo nego su se morala postovati neka retardirana pravila jos retardiranijeg asistenta koji je na prepisivanje zavrsio tj. zavrsila B smjer. Nije mi se studirao takav fax jbg.
    pa vremena se mijenjaju. za prvu generaciju mozda nije bilo dovoljno kadra ili ko zna sto. sad bi trebalo da je puno bolje, ali ozbiljnije stvari su i dalje tek od 2. godine. i dalje je na prvoj godini pascal (a algoritmi se opisuju u nekoj vrsti pseudo koda) sto je po meni mana (ja bi poceo c od starta), al jbg.

    naravno teorijska matematika je i dalje obavezna.

    nekakav programer mozes biti bez nje, ali opet sve zavisi od toga cime konkretno zelis da se bavis-za neke stvari ti treba, a za neke ne treba.

    pmf c smjer svakako nije idealan (moze se tu dosta toga ispraviti, mada ima par ispita koji su na veoma visokom nivou), ali je za programera najbolji u cg.
    ....

  12. #62
    Join Date
    May 2009
    Location
    U STAN
    Posts
    137
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U velikoj mjeri se slazem sa WTF , ali mislim da i UDG ima sansu ipak je uprava njihovog fakulteta imala plan kad je osnivala njihov smjer . A ako cemo iskreno i pare su vece prvenstveno mislim na plate u informatickom menadzmentu .
    Sto se tice fakulteta po onoj narodnoj "svakome je njegov konj najbolji " . Ipak ima ljudi koji realano pricaju .

  13. #63
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,653
    Thanks Thanks Given 
    443
    Thanks Thanks Received 
    65
    Thanked in
    44 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Marijan Starcevic View Post
    U velikoj mjeri se slazem sa WTF , ali mislim da i UDG ima sansu ipak je uprava njihovog fakulteta imala plan kad je osnivala njihov smjer . A ako cemo iskreno i pare su vece prvenstveno mislim na plate u informatickom menadzmentu .
    Sto se tice fakulteta po onoj narodnoj "svakome je njegov konj najbolji " . Ipak ima ljudi koji realano pricaju .

    Pa ja bi prije reka da se taj plan kod nas pravi na osnovu dostupnog kadra profesora, posebno oko ovih stručnih predmeta - programiranja, baza podataka, ... što je i logično. Ja sam čuo, ne znam zasigurno, da UDG-u nisu jača strana stručni predmeti (ovi pomenuti). Al dobro, nije bitno.

    Ja sam student ovog fakulteta, 3.godina. Ne želim da omalovažavam druge fakultete, ali dosta stvari što se uči na našim fakultetima je neeešto aj da kažem, manje potrebno. Ja bih da se sve to malo više specijalizuje.

    (ne pročitah sad čitav topik, al čitah nešto ranije) Matematika na FIT-u mi se čini pominjala kao lagana. Po meni je ona sasvim dovoljna za struku koju si naumio završit, a nije da nisam sjeo po neđelju dana da izvježbam neke stvari za kolokvijum. Dakle htjedoh reć je da je izbor predmeta i ono što se uči iz njih tačno ono što je neophodno ovoj struci, a uz to se donekle prati trend razvoja it-a, pa se uči nešto što je trenutno popularno u svijetu, a ne nešto zastarjelo. I da, pri upisu sam razmišljao nešto na foru - neću da se ubijam od škole, da rečem "viđi koji faks studiram, odlučio sam da se uništim od učenja, a znaš li što je najjače? Sjutra mi 70% toga neće trebat ...hehehe"

    Znači, trebalo bi da je najviše bitna činjenica da na fakultetu učim nešto što mogu iskoristit, a da ne teoretišem. Dosta mi je toga bilo kroz školovanje.


    Quote Originally Posted by wtf?! View Post
    Ja FIT necu komentarisati bez ono sto znam .. a to je da je dosta studenata koji nisu mogli ni 3 ispita na C smjeru da daju posli su na FIT i da sad dobro prolaze ..
    I ovo bih možda prokomentarisao ... Kažeš li ovo da teže istovremeno mora da znači da je i bolje?

  14. #64
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Sky
    Posts
    8,526
    Thanks Thanks Given 
    1,048
    Thanks Thanks Received 
    777
    Thanked in
    545 Posts

    Default

    Licno sam s ETFa presao na FIT, "lakse" mi je pao FIT, i ima vise prakticnog rada i prakticnih znanja, ali je moje misljenje da ce se jos barem 5-10 godina bolje kotirati u narodu inzinjeri sa ETFa nego bilo koji drugi (i da ce lakse dolaziti do posla).

    A sve ostalo sto rekoh, prenesose mi oni sto se uvjerise svojom kozom
    I was born to be the best, number one and nothing less.

    Studio INtarsia

  15. #65
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    276
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by LuTheDuck View Post
    Licno sam s ETFa presao na FIT, "lakse" mi je pao FIT, i ima vise prakticnog rada i prakticnih znanja, ali je moje misljenje da ce se jos barem 5-10 godina bolje kotirati u narodu inzinjeri sa ETFa nego bilo koji drugi (i da ce lakse dolaziti do posla).
    Smjerove koje na ETF-u mozes da upises na budzet,tj one sto nisu visa racunarska ne mozes ni da upoeredjujes sa Fit-om jer to nema veze sa mozgom uporedjivati,ali ne znam jesi li na to mislio.
    A ako si mislio na visu racunarsku onda bih rekao da se ona nikad ne moze kotirati bolje,mozda jedino kod neupucenog naroda.

    Quote Originally Posted by Winamp View Post
    I ovo bih možda prokomentarisao ... Kažeš li ovo da teže istovremeno mora da znači da je i bolje?
    Ne kazem da znaci bolje.Ali znaci da svako ko zavrsi PMF C smjer,moze da zavrsi Fit bez problema , dok obrnuto ne vazi .

  16. #66
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    1,653
    Thanks Thanks Given 
    443
    Thanks Thanks Received 
    65
    Thanked in
    44 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by wtf?! View Post
    Ne kazem da znaci bolje.Ali znaci da svako ko zavrsi PMF C smjer,moze da zavrsi Fit bez problema , dok obrnuto ne vazi .
    Jesi li ti nekakav geek?
    Znači ovako ćemo, narode upisujte prvo PMF C smjer, koji će vam bit priprema za FIT (đe se uči nešto korisno).

  17. #67
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Bijelo Polje, Montenegro
    Posts
    2,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Odakle se svake godine radjaju ovi mozgovi nije mi jasno.... wtf dechko, zamrachio si cijeli forum.....

  18. #68
    Join Date
    Dec 2007
    Posts
    276
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Momci nemam namjeru da ulazim u ikakvu raspravu sa vama,jer nema potrebe za tim,nema potrebe da spamujemo topic.

    A tebi LeeiF mogu reci samo dechko ajde idi igraj kanter i servisiraj kompjutere.

  19. #69
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Bijelo Polje, Montenegro
    Posts
    2,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja se nadam samo da si nakon svih tih godina uchenja super extremno jakog programiranja nauchio kako se skida sharaf. A da ne pitam da li si vidjao grada od super teshkog fakulteta, ipak je to programiranje.

  20. #70
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Neverland
    Posts
    1,764
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja samo posmatram pojedine ljude na ovom topicu i čudom se čudim...
    Jeste....PMF i ETF to boba ne valja.... Budale bre...
    You know the first rule of combat? Shoot them before they shoot you.

  21. #71
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,083
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Malo odstupam od teme ali da napomenem... Ako planirate postdiplomske studije (ili stručno usavršavanje) u inostranstvu imajte na umu da ćete biti primljeni pod uslovom da je fakultet iz CG na International Handbook of Universities listi. Trenutno je tu samo UNIVERZITET CRNE GORE.

    Što se tiče mog mišljenja o ETF-u, SPR-u, FIT-u, PMF-u, UDG-u,... ALOOOOOO na poslu te niko ne pita. A naravno ako si imao prosjek 6 i provlačio se zajvaljujući prepisivanju i nedovoljnom angažovanju (interesovanju) ne možeš ni programirati, niti mreže kreirati, niti administrirati itd. To veze nema ni sa jednim nastavnim planom niti fakultetom. Sam moraš da se usavršavaš i učiš. A osnovno će te na svakom studijskom programu naučiti!

    I ja sam prije dvije godine imala određene predrasude u vezi sa ovim i sličnim pitanjima o kojima sam ođe i govorila. Samo mi nije jasno da neki cijeli život vise na ovom FORUMU a non-stop isto pišu - neargumentovano, sa predrasudama, i nekim podsvjesnim kompleksima.

    AKO VAS INTERESUJE KOJI ĆETE FAKULTET UPISATI OBIĐITE IH, PRIČAJTE DIREKTNO SA STUDENTIMA I SL. A OĐE ĆE VAM NAPUNITI GLAVU GLUPOSTIMA :-).
    Always smiling :-)

  22. #72
    Join Date
    Jan 2005
    Location
    UL-HN-PG-AMS-BG
    Posts
    4,107
    Thanks Thanks Given 
    134
    Thanks Thanks Received 
    59
    Thanked in
    31 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by shake View Post
    Što se tiče mog mišljenja o ETF-u, SPR-u, FIT-u, PMF-u, UDG-u,... ALOOOOOO na poslu te niko ne pita. A naravno ako si imao prosjek 6 i provlačio se zajvaljujući prepisivanju i nedovoljnom angažovanju (interesovanju) ne možeš ni programirati, niti mreže kreirati, niti administrirati itd.
    A prosjek 6.9 i da se fax zavrsio ''na fer'' ?
    I respect your wrong opinion.
    Lukaj

  23. #73
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    1,083
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Moja priča predstavlja generalni stav.

    A sad možeš ti do $utra izvlačit izuzetke... Ako izvježbaš programiranje i dobiješ 10-tku, mala je vjerovatnoća da ti se "posrećilo", znači ipak si dostigao veći nivo znanja nego onaj što je dobio 6-icu.
    Always smiling :-)

  24. #74
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Podgorica
    Posts
    42
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne mora da znaci, ja znam par ljudi koji su dobili na programiranje 6 ili 7 a znaju mnogo vise od onih sto imaju 10. prema tome to nije mjerilo. jer ti likovi nisu htjeli da rade domace i sl. zamo su dolazili na ispit, a po bolonji se sve boduje. i mala je razlika izmedju 6-8 i 8-10. a i taj tvoj komentar je ok i tacan u nekim slucajevima al ne u svim.

  25. #75
    Join Date
    May 2007
    Location
    Nemacka
    Posts
    756
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ja kad bi zaposljavao nekog gledao bi koliko je projekata/prakse uradio i u glavi smislio koliko je to tesko/tj. vrijedno. Po tome bi isto saznao dal neko moze to ili ne. Kad nebi niko projekte i iskustvo imao tek onda bi gledao na ocene.
    Iako matematiku znam veoma dobro, isto znam da se to koristi u praksi veoma malo a u cg NISTA. Ko oce da programira za NASU ili ESA, CAD ili Automatizaciju onda ok(ako je u EU ili USA ili neku fabriku u srbiji).
    S tim FIT bi kod mene imao prednost uz napomenu da bi i PMF-ovac sa praksom bio bolji. Tj. ocu da vam kazem da bilo sta upisete ako radite tokom faxa i uzmete neki tezi projekat u softweru ili DB-ama to vam je bolje nego citav semestar na fakultetu ili bilo kojih 10 ispita. Naravno prakticni projekat a ne neke matematicke teorije da izradjujete...jer od toga firme u cg ne zive.

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. nova tehnologija ogibljenja
    By Tico in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 11
    Last Post: 08-10-08, 01:03
  2. T-Mobile 3G nova tehnologija stari problem
    By frkun in forum Operatori
    Replies: 0
    Last Post: 14-01-08, 10:05
  3. Ratna Tehnologija E-Weapons (energetska oružja)
    By funestis in forum Nauka generalno
    Replies: 16
    Last Post: 09-02-07, 15:52
  4. Koja je ovo tehnologija?
    By Djoks in forum Software
    Replies: 4
    Last Post: 10-11-05, 16:29
  5. Tehnologija u zalasku
    By Chegevara in forum Vizuelne umjetnosti
    Replies: 2
    Last Post: 09-09-04, 16:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •