Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 57

Thread: Bad Hardware - Savjeti za KOMPONENTE koje treba IZBJEZI u shirokom luku

  1. #1
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,953
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    178
    Thanked in
    115 Posts

    Default Bad Hardware - Savjeti za KOMPONENTE koje treba IZBJEZI u shirokom luku

    Dakle... Vecina nas na ovom pod forumu popravljamo kompjutere, i kao serviseri, najcesce znamo sta crkava, sta se pokazalo dobro, a shta loshe...
    Bilo bi lijepo i korisno da ispishemo ovdje o djelovima koji su se bas lose pokazali - tj koji najcesce crkavaju i koje ne treba nabavljati

  2. #2
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,953
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    178
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    ASUS graficke - nesto mi se nisu pokazale, do sad sam vidjeo 3-4 crknute, bas chesto crkavaju
    ASUS ploce - i one mi chesto crkavaju, posebno one iz X serije
    Twin MOS RAM memorije - dosta puta losa iskustva

    Hitachi hard diskovi - crkavaU ili im riknu particije (uglavnom 60% Hitachi diskova sto se pokvare mogu napravit)

    AMD Athlon X2 !!! - Necete vjerovati, kod mene su bila 3 ovakva procesora, 4400+, 4600+ i 6000+ (6K+ je bio ovaj noviji proizvodni proces), znaci, od ta 3 porcesora 2 su imala nenormalan problem s pregrijavanjem (4400+ i 4600+). Sta se desava, instaliram GTA IV i opteretim mashinu, a igrica shteka ka luda. Zasto? Cpu throttling kochi procesor da nebi izgorio od temperature. Kad sam ocitavao temperature bile su 60ak stepeni! Problem sam rijesio poliranjem procesora. Nakon toga, procesori nijesu mogao preko 45 stepeni da prelaze na LOAD

    OCZ Reaper - ponekad ima problema da dosegne fabricki specifikovan takt (Npr Reaper DDR2 na 1200MHz radi MAX na 1150MHz)

    kasnije cu jos editovati kad se sjetim
    Last edited by cvxcomputers; 10-05-09 at 19:32.

  3. #3
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Terminus Systems
    Posts
    15,279
    Thanks Thanks Given 
    423
    Thanks Thanks Received 
    2,624
    Thanked in
    1,277 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvxcomputers View Post
    ASUS graficke - nesto mi se nisu pokazale, do sad sam vidjeo 3-4 crknute, bas chesto crkavaju
    ASUS ploce - i one mi chesto crkavaju, posebno one iz X serije
    Crkava kad eksperimentises sa njima i ceras ih vise no sto mogu Ja imam i ASUS plocu i ASUS graficku. Imao sam i ranije od ASUS graficku, jos uvijek radi a stara 3-4 godine.
    Look upon my works ye mighty and this pear...

  4. #4
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    pg
    Posts
    7,928
    Thanks Thanks Given 
    515
    Thanks Thanks Received 
    443
    Thanked in
    242 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvxcomputers View Post
    ASUS graficke - nesto mi se nisu pokazale, do sad sam vidjeo 3-4 crknute, bas chesto crkavaju
    ASUS ploce - i one mi chesto crkavaju, posebno one iz X serije
    brat moj..
    i ja da bacim 1 blagi hejt na asus
    * Profesionalni detailing vozila *
    Instagram : Tico Detailing

  5. #5
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,996
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    788
    Thanked in
    343 Posts

    Default

    xaxaxax , meni jedna ASUS ploca crkla i jedna ASUS grafika crkla , ali ga i dalje ne mrzim , desi se jbg
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  6. #6
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,953
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    178
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Stivi View Post
    xaxaxax , meni jedna ASUS ploca crkla i jedna ASUS grafika crkla , ali ga i dalje ne mrzim , desi se jbg
    Tachno... Ali kad u sobu imas 1 paket dje ubacujes crknuti Hardware i kad je sadrzaj te kutije 70-80% uglavnom ASUS... Ne mozes da imas povjerenja u njega, mozes da ga volis, ali ne i ovo prvo

    Imao sam ja ASUS P5QL PRO plocu... Znaci kad je fabricki dosla, zakucavanje, stekanje kompjutera, reseti u sred igrice, a nova konfiguracija, niti overclockovana niti nista... I sta se deshava, pogasim sve opcije za ustedu energije i LOCKujem mnozilac na MAX (da mi ga ne obara kad ne radim nista) - problem rijesen, sve je extra radilo...
    Ozbiljan proizvodjac ne smije to sebi da dozvoli... No sve po DEFAULTU treba da radi kako treba... Zamislite da je neki X lik koji se pomalo razumije uzeo da sastavlja, ili jos gore, neki priuceni serviser

  7. #7
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    15,996
    Thanks Thanks Given 
    541
    Thanks Thanks Received 
    788
    Thanked in
    343 Posts

    Default

    znas li sto je fora , fora je u tome sto je kod nas najzastupljniji ASUS i sto je u 80% racunara , asus ploca, asus grafika , asus rom i onda normalno je da ce se cesto naici na crknuti asus hardver

    evo primjer. drug je uzeo ja mislim istu ovu plocu sto si ti pomenuo gore samo je bila Gigabyte i poslije 5-6 dana koriscenja crkla mu je zvucna na njoj pa su mu u servisu ugradjivali posebno audio karticu , ali to su stvari koje se jednostavno desavaj , jer iz fabrike izlaze kako loshi primjerci tako i dobri pa je pitanje koje si ti srece i sta ces ubosti
    " If you love something let it go, if it comes back to you it's yours. If it doesn't, it never was."

  8. #8
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,953
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    178
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Taman sam to htio da kazem, ako je neko zastupljeniji i vise ga ima, normalno da ce ga vise imati i - crknutoga
    Ali eto.. Thread je otvoren, pa bi mogli svi da upere prstom i kazu za nesto - NE VALJA ili MANE SU MU TO TO I TO

    Zna li ko kakve su ECS ploce? nisam cuo neke pohvale mada meni ne rade lose

  9. #9
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,074
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    871
    Thanked in
    550 Posts

    Default

    ja sam imao loše iskustvo sa hitachi hard-ovima.u starom kompu sam 2 promijenio.jedan posle pola godine a imao sam i maxtor neki od 20gb koji mi je služio za prenos i nesretnik je držao 3 godine a svakih 4-5 dana sam ga vadio i nosao se sa njime(naravno u džep a ne kojekakva pakovanja)

  10. #10
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,953
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    178
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    ja sam imao loše iskustvo sa hitachi hard-ovima.u starom kompu sam 2 promijenio.jedan posle pola godine a imao sam i maxtor neki od 20gb koji mi je služio za prenos i nesretnik je držao 3 godine a svakih 4-5 dana sam ga vadio i nosao se sa njime(naravno u džep a ne kojekakva pakovanja)
    Taman sam htio da pomenem hitachi hardove, ako ih jos imas, mozda cu uspjet da ti odradim popravku za dzabe Znam sto im je mana...

  11. #11
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,074
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    871
    Thanked in
    550 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by cvxcomputers View Post
    Taman sam htio da pomenem hitachi hardove, ako ih jos imas, mozda cu uspjet da ti odradim popravku za dzabe Znam sto im je mana...
    nećeš nećeš
    poslužili su ka podmetači i sredstvo za ubijanje dosade .
    pošalji na pm ili ođe o čemu se radi.baš me intersuje

  12. #12
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Pljevlja
    Posts
    73
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Pioneer BDC-S02 combo . Dobio sam jedan prije mjesec dana i ne mogu mu naci zamjerku . Sve radi perfektno , brzina i kvalitet . Ali prije 10 dana samo je odjednom stao i nece da ocita nista . Imao sam garanciju pa sam ga vratio postom i dobio sam odgovor da ne zele da mi posalju nov isti uredjaj ili da servisiraju isti jer je ovo 38 slucaj kvara . Tako da ce mi tek za 2 mjeseca poslati novu verziju !!!

  13. #13
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Niksic
    Posts
    1,686
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Na osnovu jeftinijeg segmenta ponude proizvodjaca ne mozes donositi generalnu ocjenu kvaliteta. Asus ploce vise klase npr. od 5pq-e, deluxe, premium su kvalitetne ploce i imaju dobro uradjenu naponsku jedinicu. Kada se kupuju ploce nizeg segmenta onda se biraju firme koje se bore za svoje mjesto na trzistu npr. biostar.

  14. #14
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,953
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    178
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by maxsimys View Post
    Na osnovu jeftinijeg segmenta ponude proizvodjaca ne mozes donositi generalnu ocjenu kvaliteta. Asus ploce vise klase npr. od 5pq-e, deluxe, premium su kvalitetne ploce i imaju dobro uradjenu naponsku jedinicu. Kada se kupuju ploce nizeg segmenta onda se biraju firme koje se bore za svoje mjesto na trzistu npr. biostar.
    Da Da Da Potpuno se slazem, zbog toga bismo ovdje mogli da navedemo ko je najgori/najbolji u kojem segmentu, a neces mi vjerovati, dosta chesto sam se sretao s crknutim grafickim karticama iz vishe klase - Quality by ASUS

  15. #15
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,910
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    asus ploče su nešto što od sada izbjegavam. imao sam 2 i obije su mi crkle (obije a8n-e). nisu najjeftinije i najgore (asus -x tek izbjegavam), nego u to doba bile srednjeg kvaliteta. to su (koliko se sjećam) jedine 2 komponente koje su mi crkle u ovih desetak godina (a pokvarila mi se bila i jedna epox ploča, ali nije crkla nego je nakon nekog vremena-oko sat "zablokirala") iako sam promijenio dosta komponenti/konfiguracija, a i ujedno i jedine 2 asus ploče.

    e ne brojim crkavanje jeftinijih napajanja, mada mislim da mi se ni to nije desilo do sad.



    izgovori da su skupi modeli bolji (a jeftini ne valjaju) ne piju vodu. skupi modeli gotovo svakog proizvođača su dobri. a i tu su dfi i ga po kvalitetu ispred asusa.
    ....

  16. #16
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,953
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    178
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by db View Post
    asus ploče su nešto što od sada izbjegavam. imao sam 2 i obije su mi crkle (obije a8n-e). nisu najjeftinije i najgore (asus -x tek izbjegavam), nego u to doba bile srednjeg kvaliteta. to su (koliko se sjećam) jedine 2 komponente koje su mi crkle u ovih desetak godina (a pokvarila mi se bila i jedna epox ploča, ali nije crkla nego je nakon nekog vremena-oko sat "zablokirala") iako sam promijenio dosta komponenti/konfiguracija, a i ujedno i jedine 2 asus ploče.

    e ne brojim crkavanje jeftinijih napajanja, mada mislim da mi se ni to nije desilo do sad.



    izgovori da su skupi modeli bolji (a jeftini ne valjaju) ne piju vodu. skupi modeli gotovo svakog proizvođača su dobri. a i tu su dfi i ga po kvalitetu ispred asusa.
    Eto... Dobro ja kazem Nisam hejter ASUSa, samo kazem da nisam zadovoljan i da mi se nije pokazao...
    Zasad u ovom najjeftinijem segmentu imam povjerenja u Gigabyte - mada im najjeftinije graficke (tipa X300) znaju chesto da crkavaU
    Za vishi segment mi je svejedno Gigabyte/DFI/MSI/ECS/Abit!!!
    Znaci od starijih ploca po kvalitetu bih posebno izdvojio Abit i Epox.
    Abit ploca mi i poslije 5 godine najstrasnije torture, nehumanog overclocka i 0-24h rada kompjutera (da se ne gasi) radi savrsheno!!! Jedan lik mi je ischupao cooler sa chipseta prije godinu ipo, ali ploca i dan danas radi savrsheno. (socket A) Sempron sa fabrickih 1.6 klokovan na 2GHz i 9550 graficka mi lagano bucaju Call Of Duty 4 !!! :hardrock:
    Last edited by cvxcomputers; 10-05-09 at 23:57.

  17. #17
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    26,353
    Thanks Thanks Given 
    2,794
    Thanks Thanks Received 
    3,988
    Thanked in
    1,929 Posts

    Default

    Ja imam Asusovu plochu i za sad radi OK.
    Nervira me ovaj power saving mode sa ovim napomenama i sve zaboravljam da iskljuchim.
    S obzirom da mi komp i preko noci radi mozhda nije loshe da ga ostavim zbog rachuna za struju :mrgreen:
    Genius mishevi su mi se tako loshe pokazali :hammer:
    Loše stvari dolaze u paketu, za dobre stvari treba vremena.

  18. #18
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    Bijelo Polje, Montenegro
    Posts
    2,591
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Imam Asus Maximus Formula plochu, svakom bih je preporuchio....

  19. #19
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    D-Town
    Posts
    17,074
    Thanks Thanks Given 
    80
    Thanks Thanks Received 
    871
    Thanked in
    550 Posts

    Default

    što se tiče matičnih ja bih pohvalio gigabyte.za tu cijenu po meni nema bolje.na dva kompa dvije koje nikad nisu zaštekala.nikakve frke sa drajverima itd.ova zadnja ga- m55s-s3 radi kao luda.nije mrdnula .vazda lako nać drajvere za sve,svaki se hardver lako uklopi itd.

  20. #20
    Sparco_CG's Avatar
    Sparco_CG is offline Najpovoljniji diler racunara i opreme u Podgorici
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    8,545
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    58
    Thanked in
    36 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Dutch View Post
    što se tiče matičnih ja bih pohvalio gigabyte.za tu cijenu po meni nema bolje.na dva kompa dvije koje nikad nisu zaštekala.nikakve frke sa drajverima itd.ova zadnja ga- m55s-s3 radi kao luda.nije mrdnula .vazda lako nać drajvere za sve,svaki se hardver lako uklopi itd.
    potvrdjujem, gigabyte ZAKON !!!
    BMW Arsovic
    068-615-321 (viber)
    [email][email protected]


  21. #21
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,396
    Thanks Thanks Given 
    5,528
    Thanks Thanks Received 
    4,949
    Thanked in
    2,071 Posts

    Talking

    Smartlink 56K modem
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    4,483
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    17
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    ja bih pohvalio soltek zali boze shto ih nema vishe....srednja klasa...2% vracenih plocha...ima i dan danas mashina koje ceraju kao lude sa njima ....nedoderi

    Biostar imamo u firmi i sasvim solidno su se pokazale...makar koliko mogu po servisu da vidim.

    Ono shto me je odushevilo su Palit VGA kartice...zmajevi! em jeftine em pouzdane...

    Asus se iskvario u poslednje vrijeme...ono skuplje-kvalitetnije...prodzarajte malo net o tome koliko asusovih 4870 ima problem sa kulerom i koliko chesto crkava....
    "There is a difference between constructive criticism and acting like u have a di*k up your ass"

  23. #23
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,953
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    178
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Smartlink 56K modem
    Nista FAX modeme, oni crkavaju ka' blesavi... to je normalna pojava
    Quote Originally Posted by DeViLiSh|Je$$uS View Post
    1)ja bih pohvalio soltek zali boze shto ih nema vishe....srednja klasa...2% vracenih plocha...ima i dan danas mashina koje ceraju kao lude sa njima ....nedoderi

    2)Biostar imamo u firmi i sasvim solidno su se pokazale...makar koliko mogu po servisu da vidim.

    3)Ono shto me je odushevilo su Palit VGA kartice...zmajevi! em jeftine em pouzdane...

    4)Asus se iskvario u poslednje vrijeme...ono skuplje-kvalitetnije...prodzarajte malo net o tome koliko asusovih 4870 ima problem sa kulerom i koliko chesto crkava....
    1) Soltek radi extra a bio je jeftin, jedino danas ne mozes nac drajvere za njih, ne zalijek, bez da skidas SB/NB hladnjak i chitas oznaku chipseta pa trazis.... Dalje, Solteku je najveca mana bila shto kad izgori ploca (od strujnog udara) izgori i po' kompjutera, a EPOX, i ako rikne, crknuce samo ploca

    2/3) Biostar i Palit?! Kume, da ne radis ti mozda u Tagor? Eto, imao sam biostar fino mi se pokazao, mada sam chuo da ima nekih uzasno losih serija ploca od njih, a i kapacitori nisu dobili neke pohvale (osim ako su SOLID). A za Palit me bas zanimalo kako su se pokazale jer sam vjechito bio u tripu da su SHIT. Vidis, znaci nisu lose (pa sad nek neko kaze da nije koristan THREAD)

    4) Eto, i sad ispade da sam ja jedini hejter ASUSa odjeN. Ne mrzim ga, ali imam razlog da ga izbjegavam . :mrgreen:
    Last edited by cvxcomputers; 11-05-09 at 09:38.

  24. #24
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Budva
    Posts
    2,064
    Thanks Thanks Given 
    123
    Thanks Thanks Received 
    134
    Thanked in
    84 Posts

    Default

    Gigabyte su vrhunske ploče ali ona visoka klasa sa dobrim kondezatorima (ultra durable 2 i 3). Dok su bili sa onim starim kondezatorimabile su krš, slično kao i stare abit ploče, prije k7, i jedni i drugi su se opekli sa jeftinim kondezatorima pa su poslije stavljali skupe i na jeftinije ploče. Epox NF2 ploče su jako kvarljive, gigabyte za Intel 478, meni su crkavale Leadtek kartice, čak i 6800 kad je tek izašla... Seagate diskovo od 1 TB imaju dokumentovani bag da se ugase u toku rada, fabrika je izdala firmware koji to (navodno) ispravlja
    Last edited by rzeljko; 11-05-09 at 09:41.

  25. #25
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Bunker
    Posts
    21,953
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    178
    Thanked in
    115 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by rzeljko View Post
    Gigabyte su vrhunske ploče ali ona visoka klasa sa dobrim kondezatorima (ultra durable 2 i 3). Dok su bili sa onim starim kondezatorimabile su krš, slično kao i stare abit ploče, prije k7, i jedni i drugi su se opekli sa jeftinim kondezatorima pa su poslije stavljali skupe i na jeftinije ploče. Epox NF2 ploče su jako kvarljive, gigabyte za Intel 478, meni su crkavale Leadtek kartice, čak i 6800 kad je tek izašla...
    Bravo, LEADTEK iz generacije GF 5XXX i 6XXX su crkavale kao blesave, i za kapacitore si dobro rekao. Mada se ja danas ne ciganishem radi 5-10 eura kad sastavljam kompjuter, gledam da su sve SOLID kapacitori, ako ne SVI, onda barem za CPU VRM Kad kupac vec daje 300-400E za kompjuter zashto ne dati tih extra 10E pa da mu to traje
    Last edited by cvxcomputers; 11-05-09 at 09:44.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Replies: 14
    Last Post: 07-03-20, 10:52
  2. P: Hardware
    By DEY0BAR in forum Ostali oglasi
    Replies: 4
    Last Post: 09-03-09, 22:24
  3. Hardware
    By IceAge in forum Hardware
    Replies: 19
    Last Post: 29-01-09, 13:48
  4. Mila ufatila panika--> nudi Vasingtonu Luku Bar i obalu
    By Njegus in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 25
    Last Post: 20-01-05, 08:00
  5. Sitnice koje treba na autu raditi????
    By FrojD in forum Automobilizam arhiva
    Replies: 19
    Last Post: 08-03-04, 00:53

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •