Page 65 of 69 FirstFirst ... 1555616263646566676869 LastLast
Results 1,601 to 1,625 of 1724

Thread: Crnogorski jezik- misljenja?

  1. #1601
    Join Date
    May 2011
    Posts
    29
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jal Cargo View Post
    Cini mi se da si dovoljno rekao. Prije nego sto nastavis sa: "Kojim jezikom se govori u USA?", sto mu dodje kao liturgija onog dijela strucne javnosti koji nema razumijevanja za crnogorski jezik, savjetovao bih ti da se povuces i uzmes, prvo, geografski atlas u ruke, kako bi utvrdio dje zivis, a onda i literaturu koja ce ti pribliziti istoriju prostora na kojem zivis, ne bi li lakse shvatio zasto je jezik, iznad svega, politicko, jednako kao i identitetsko pitanje - pitanje opstanka jedne male nacije, i zasto je, ustvari, vazno da se, i na ovaj nacin, ona distancira, povuce granicnu liniju u odnosu na okruzenje i svojstvene mu velikodrzavne projekte...

    Na stranu sto se (deplasirana) prica ponavlja u urednim ciklusima, moram priznati da mi prija interesovanje koje za nas, ovako siromasne, s nekoliko stotina hiljada dusa naseljenih na prostoru velicine dvije-tri ovece farme u Oregonu ili Montani, pokazuje region cije drzave, ocigledno, nemaju unutrasnjih problema, cim mogu brinut o Crnogorcima i crnogorskom jeziku koji smo, usput, izbacili, isutirali iz obrazovnog sistema, pod pritiskom upravo ovih sto nam dobronamjerno savjetuju da nam jezik nije ni potreban...


    ________
    Ja ne znam o čemu ti govoriš?! , gde sam ja rekao da vi u CG nemate pravo svoj jezik zvati kako hoćete?! , daj mi navedi to u mojim postovima?!
    Ja sam protiv da se jezik politizira i propisuje od strane političkih grupa i stramljenja , jer takvo šta pripada prošlosti iz davne polovine 19.veka gde je bilo takvo poimanje nacije,kulture i jezika kao što je kod tebe i kod poltičke elite u CG.

    Vi koji tako razmišljate ste fatalistički paranoici sa nacionalističkim strastima , a jezik je sredstvo za komunikaciju i njena standardizacija služi isključivo tome da su ljudi bolje razumeju , a ne za nacionalna izdrkavanja koja uvek samo štete onima koji tako razmišljaju jer se stavljaju u tor i vrše kako kaže Kordićka kulturno samoubistvo.

    Ti burazeru možeš pisati kako god ti volja jer i niko ti ne brani , ali crnogorski jezik prepustiti izdrkatorima i njihovim intervencija je uvreda za inteligeniciju svakog pojedinca građanina u CG.

    Probaj shvatiti da čim se država meša u ono što bi trebalo biti najprirodnije i najspontanije onda se jezik obezvređuje i postaje samo obeležje neke od politika.

    Neće Crnogorci izmreti niti će njihov jezik nestati , to su bajke koje možeš prodavati nepismenim glasačima , i nemoj meni spočitavati bila šta zato što sam iz Srbije , ja se zalažem za ime crngorski jezik od početka , ali sa jezičkom politikom nikako jer to su diletantska nepotrebna zajebavanja vlastitog naroda.

    Što se tiče tvoje primedbe zašto su ljudi van CG zainteresovani za CG i njihov jezik?! , pa i meni kažu mnogi prijatelji da sam baš zanimljiv tip , pa gledam da je to zbog mog crnogorskog porekla , znaš ono "pametan,pošten,lep,visok,kurat i naravno jako hrabar".
    E zato se i za vas interesuju takođe.:tears_of_joy:
    Last edited by golozlo; 27-07-12 at 21:50.

  2. #1602
    Join Date
    May 2011
    Posts
    29
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Kad je u svim nije ti tesko navesti bar jedan iz Vojvodine ili koji se tamo koristi. Kao leksickom strucnjaku nije tesko, mozda Klajn preskocio
    Evo ti šta kažu Rvati:

    http://hjp.novi-liber.hr/index.php?show=search

    Hoćeš li još da se nadjebavamo sa "nazivljem" ili ćeš prestati i početi nešto konstruktivno pisati?!

  3. #1603
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    opaaaaaaa kako ti borac za pravi jezik, poreklom bre Crnogorac pa sad citiras "novo hrvatski" Konsoliduj sopstvene redove i reci nam kao lingvista dje se koristi ono Na čega i ciji je to rjecnik? Nemoj da pogresno shvatimo jer si dosao kao strucnjak da nam objasis nas sopstveni jezik, a prosipas se ka đedova suknena carapa.

  4. #1604
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by golozlo View Post
    Ja ne znam o čemu ti govoriš?!gde sam ja rekao da vi u CG nemate pravo svoj jezik zvati kako hoćete?! , daj mi navedi to u mojim postovima?!
    Ja sam protiv da se jezik politizira i propisuje od strane političkih grupa i stramljenja , jer takvo šta pripada prošlosti iz davne polovine 19.veka gde je bilo takvo poimanje nacije,kulture i jezika kao što je kod tebe i kod poltičke elite u CG.

    Vi koji tako razmišljate ste fatalistički paranoici sa nacionalističkim strastima , a jezik je sredstvo za komunikaciju i njena standardizacija služi isključivo tome da su ljudi bolje razumeju , a ne za nacionalna izdrkavanja koja uvek samo štete onima koji tako razmišljaju jer se stavljaju u tor i vrše kako kaže Kordićka kulturno samoubistvo.

    Ti burazeru možeš pisati kako god ti volja jer i niko ti ne brani , ali crnogorski jezik prepustiti izdrkatorima i njihovim intervencija je uvreda za inteligeniciju svakog pojedinca građanina u CG.

    Probaj shvatiti da čim se država meša u ono što bi trebalo biti najprirodnije i najspontanije onda se jezik obezvređuje i postaje samo obeležje neke od politika.

    Neće Crnogorci izmreti niti će njihov jezik nestati , to su bajke koje možeš prodavati nepismenim glasačima , i nemoj meni spočitavati bila šta zato što sam iz Srbije , ja se zalažem za ime crngorski jezik od početka , ali sa jezičkom politikom nikako jer to su diletantska nepotrebna zajebavanja vlastitog naroda.

    Što se tiče tvoje primedbe zašto su ljudi van CG zainteresovani za CG i njihov jezik?! , pa i meni kažu mnogi prijatelji da sam baš zanimljiv tip , pa gledam da je to zbog mog crnogorskog porekla , znaš ono "pametan,pošten,lep,visok,kurat i naravno jako hrabar".
    A zato se i zavas interesuju takođe.

    Besmislica je da ti spocitavam to sto si iz Srbije (iz koje, inace, kucam ovaj tekst), netolerantan sam iskljucivo na Crnogorce-konvertite koji su se nakotili u Beogradu i pokusavaju biti, kako rece Gospodar u nedavnom intervjuu, veci katolici od Pape. Ja sam samo zakljucio da ti nemas pojma o proslosti, o istoriji odnosa i procesa na Balkanu, zbog cega sam ti savjetovao da uzmes atlas i literaturu koja bi ti mogla pomoci u razumijevanju sadasnje pozicije i proslosti, kako bi na osnovu svega toga mogao predvidjeti dogadjaje u buducnosti - izmedju ostalog, i potrebu da imamo i njegujemo jezik koji, nazalost, nije po ukusu neke frau ljevicarske provenijencije iz Zagreba, a za ciju si se argumentaciju-suknju nocas ufatio.
    Dakle, burazeru, meni se cini da si ti, iz te ravnice, zalutao u brda, a da se prethodno nijesi pripremio za visinsku razliku.

    ___________

  5. #1605
    Join Date
    May 2011
    Posts
    29
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jal Cargo View Post
    Besmislica je da ti spocitavam to sto si iz Srbije (iz koje, inace, kucam ovaj tekst), netolerantan sam iskljucivo na Crnogorce-konvertite koji su se nakotili u Beogradu i pokusavaju biti, kako rece Gospodar u nedavnom intervjuu, veci katolici od Pape. Ja sam samo zakljucio da ti nemas pojma o proslosti, o istoriji odnosa i procesa na Balkanu, zbog cega sam ti savjetovao da uzmes atlas i literaturu koja bi ti mogla pomoci u razumijevanju sadasnje pozicije i proslosti, kako bi na osnovu svega toga mogao predvidjeti dogadjaje u buducnosti - izmedju ostalog, i potrebu da imamo i njegujemo jezik koji, nazalost, nije po ukusu neke frau ljevicarske provenijencije iz Zagreba, a za ciju si se argumentaciju-suknju nocas ufatio.
    Dakle, burazeru, meni se cini da si ti, iz te ravnice, zalutao u brda, a da se prethodno nijesi pripremio za visinsku razliku.

    ___________
    Izvini , ali kakvi crni konvertiti i čuda?! , pa jesi li pri sebi da ti nekom određuješ kako će doživljavati svoj identitet?! , prvo to ne očekuješ da tebi takođe neko čini, zato bi te molio da prestaneš sa time jer samo radiš štetu svome narodu koji nažalost tvoju ima dvojak i višesložan identitet i sa time se moraš pomiriti , jer ako ti gradiš svoj identitet u nekoj večnoj borbi sa ovim drugim to onda više nije identiet već obični razlog za antagonizam među ljudima , to isto važi i za ove druge "što vole da su konvertovani".

    Ova situacija je van pameti , a tome ste jednako krivi i vi kao i ovi konvertiti , jednako ste ostrašćeni u svojim nebuloznim i poprilično plitkim shvatanjem jezika i kulture.

    Svako intervenisanje u standardnom jeziku i svako prekrajanje je bar na ovim prostorima obično zapišavanje terirorije od političke klike a plebs misli da je to nešto jako važno i loži se na to , jako tužno.

    Da ponovim crnogorski jezik je normiran pre 150 godina , i sve ovo je što bi rekli bratski hrvatski domoljubni lingvisti "Prokenjba i izdrkidba"!!

  6. #1606
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by golozlo View Post
    Izvini , ali kakvi crni konvertiti i čuda?! , pa jesi li pri sebi da ti nekom određuješ kako će doživljavati svoj identitet?! , prvo to ne očekuješ da tebi takođe neko čini, zato bi te molio da prestaneš sa time jer samo radiš štetu svome narodu koji nažalost tvoju ima dvojak i višesložan identitet i sa time se moraš pomiriti , jer ako ti gradiš svoj identitet u nekoj večnoj borbi sa ovim drugim to onda više nije identiet već obični razlog za antagonizam među ljudima , to isto važi i za ove druge "što vole da su konvertovani".
    Prilicno usko poimanje antagonizma kao pokretaca procesa i promjena u drustvu, sveo si ga tek na sukobe i protivurjecnosti koje, ispade, provociraju iskljucivo tenzije, netrpeljivost, vjerujem i destrukciju, a bez korisnih efekata. Medjutim, ipak bih otisao malo dalje, izvan tog rama u koji si, ocigledno, umetnuo svoju ideolosku sliku koja reflektuje (iskrivljeni) pogled na savremenu, ali i na Crnu Goru proslosti: antagonizam je, uz sve svoje posledice, i impuls, podsticaj progresu - na antagonizmu Momira i Mila stvorene su pretpostavke za drzavni okvir i otklon od ideologije (samo)unistenja; na antagonizmu dva koncepta, crnogorske iredente i unionizma, izgradjena je moderna, slobodna crnogorska drzava; na slican nacin, na antagonizmu dvije ideoloske komponente, zelenaske i bjelaske, prethodno su postavljeni temelji modernoj crnogorskoj naciji. Pa, na protivurjecnostima slobodnosmisleceg Covjeka i Crkve, civilizacija je dozivjela renesansu, zar ne? Ti ne razumijes da Crna Gora dozivljava svoju renesansu na (ne)uobicajen nacin, previse sporom i previse strpljivom, ali sigurnom tranzicijom iz XIX u XXI vijek, od mitova do samospoznaje i oslobadjanja od stereotipa, preskacuci, nazalost, cijeli jedan vijek (progresa), XX vijek, u kojem je spavala mrtvijem snom - zato sto drustvo nije imalo snage za "antagonizme", odnosno za preispitivanja dogmi i autoriteta, za kompetitivnosti i sukobe ideja, za kriticko misljenje. Tebi se pricinjava da danasnje metode izgledaju neprimjerene vremenu, zastarjele i prevazidjene, a ja te uvjeravam da ti se ne pricinjava - one zaista jesu takve, ali su normalne i adekvatne upravo zbog specificnosti crnogorske istorije i crnogorskog bica, jer u poslednjih 20-ak godina u Crnoj Gori se odvijaju procesi koji su se normalnim drzavama dogodili najkasnije u drugoj polovini XIX v., a nazalost, i kolektivna svijest Crnogoraca, koji i dalje strahuju da se lose stvari desavaju ako popijes crveni sok kod komsinice, jednako je na nivou XIX v.
    Da skratim pricu, da ne bih isao u off: jezik na Balkanu, pogotovo nakon prekomponovanja granica, nikad nije samo sredstvo komunikacije, nego dio nacionalne strategije i drzavne politike, sa naglasenom manifestaciono-demarkacionom funkcijom. Danasnja Crna Gora mora pronaci nacin da nadoknadi konstrukcione propuste iz proslosti, a sreca da crnogorska elita (takva kakva jeste), kao arhitekte i izvodjaci drustvenih procesa, ukljucujuci i projekat crnogorske nezavisnosti, nije slijedila tvoju filozofiju koja, izgleda, podrazumijeva otklon od bilo kakvog vida (nenasilne) konfrontacije ljudi i njihovih ideja i vizija.

    Quote Originally Posted by golozlo View Post
    Izvini , ali kakvi crni konvertiti i čuda?! , pa jesi li pri sebi da ti nekom određuješ kako će doživljavati svoj identitet?! ,
    Hm... kad si vec pomenuo, danas je godisnjica bitke na Vucedolu. U tom paralelnom svijetu "isprepletanih" identiteta, reporter RTCG se ukljucuje u Dnevnik 2 RTS: "Ja sam u Beogradu, ispred Sava centra u kojem ce se odrzati svecana akademija povodom 136 godina bitke na Vucedolu. Dogadjaj prenosi, pored RTS, i RTCG, a svecanost je govorom upravo otvorio premijer Srbije, Ivica Dacic, iza kojeg su istaknuti barjaci crnogorskih ceta koje su odnijele velicanstvenu pobjedu." Iz studija RTS mu odgovaraju: "Hvala, kolega, vidimo se sledece godine na Cetinju, tamo ce biti uprilicena proslava godisnjice bitke na Cokesini, a najavljeno je da ce premijer Luksic otkriti spomenik Mateji Nenadovicu."

    Ne ide, oca mu *****, znas i sam da nije to - t o. Ali mozemo o identitetu na drugoj temi.

    Quote Originally Posted by golozlo View Post
    Ova situacija je van pameti , a tome ste jednako krivi i vi kao i ovi konvertiti , jednako ste ostrašćeni u svojim nebuloznim i poprilično plitkim shvatanjem jezika i kulture.
    Cisto da ti skrenem paznju, ne govorimo o skladistenju nuklearnog otpada u Crnoj Gori, nego o dva slova cija upotreba nije obavezna, a ni sam jezik, obzirom da ga je drzava "delegitimizovala" prije nego je i uveden. Razmisli da li je to dovoljan razlog za ovoliku śekiraciju i dramu, a Crna Gora ce, valjda, nekako pretec i tu muku.

    Quote Originally Posted by golozlo View Post
    Svako intervenisanje u standardnom jeziku i svako prekrajanje je bar na ovim prostorima obično zapišavanje terirorije od političke klike a plebs misli da je to nešto jako važno i loži se na to , jako tužno.
    Upravo tako, a moram ti priznati da i sam spadam u onaj dio plebsa koji prepoznaje smisao i opravdanost takvih intervencija - zapisavanja teritorije dok je vakat, koliko god se to tebi cinilo tuznim. Zapisavanje teritorije je preventivna mjera, a ako me ipak poslusas i malo prelistas nacionalnu istoriju, vidjeces i zasto...

    Quote Originally Posted by golozlo View Post
    Da ponovim crnogorski jezik je normiran pre 150 godina , i sve ovo je što bi rekli bratski hrvatski domoljubni lingvisti "Prokenjba i izdrkidba"!!
    Ovo necu komentarisati, samo je tebi poznato sto si htio reci. Prije 150 godina crnogorski jezik je mogao biti samo prilagodjen, utopljen i izgubljen u jednom nametnutom modelu, u dobroj mjeri (i u postenoj kradji) nadogradjenom na crnogorski. Ostavljam tebi da (sam sebi) objasnis kako je crnogorski jezik normiran i ko ga je normirao, a neka ti drustvo prave rijeci Ljube Nenadovica, koji je napravio kratko i efektno poredjenje crnogorskog i srpskog jezika:

    "Ako Crnogorci produže svoje škole, kao do sada, onda posle sto godina između ta dva jezika biće veća razlika nego sto je izmedju portugalskog i španskog..."

    100 godina kasnije, crnogorski i srpski/hrvatski/bosanski su skoro isti jezici, a ti sam zakljuci kako je efikasno, i sa kojim ciljevima, "normiran" i "obradjivan" autenticni crnogorski jezik...

    _________
    Last edited by Jal Cargo; 28-07-12 at 04:24.

  7. #1607
    Join Date
    May 2011
    Posts
    29
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Nemam šta reći na ovo sem čista lobotomija !!

    Zaista nemam ni strpljenja ni vremena trošiti prste i tipke na ovakve nazadne priče koje se proglašavaju naprednim.

  8. #1608
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Bone, ne mora se angazovati Radoje Dakić da proizvede tastature i sve je to već napravljeno, nalazi se ispod ALT+s = ś, ALT+z = ź, ALT+x = з Davno uradjeno i evo kako izgleda Crnogorski jezik na MAC-u




    Djeca u osnovnoj se na casovima informatike igrala sa kbdcr.dll a ne da nasi sluzbenici ne znaju, mada djaoli ga znali mozda i ne znaju i jos su na etapi racunaljke i mastiljave olovke, a kad oni isli u skolu ucili ih da je śekira seljacko, da niko zivi u Crnoj Gori ne govori đed. Pogledaj kad je to opisano na forumu
    :oops::hammer: Sve sam tii naslikao!

    Hvala, pametnice naša forumska

    Pozdrav,
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  9. #1609
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    296
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a sto su zazucena cetiri slova? Bas me zanima kako se izgovara "€" ;-)

  10. #1610
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,269
    Thanks Thanks Given 
    2,761
    Thanks Thanks Received 
    2,634
    Thanked in
    1,276 Posts

    Default

    izgovara se "euro"
    She is only here to annoy herself!

  11. #1611
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    46
    Thanks Thanks Received 
    42
    Thanked in
    14 Posts

    Default

    euro neuro, dont bi patetik. btw, cini mi se da se ne shvata dovoljno o cemu u stvari Kordiceva govori, ali ok. Mi sa ovih prostora volimo da zapalimo tragove iza sebe vise od svega. Ironija je da pritom volimo da se pozivamo na nekakvu tradiciju.

    Ja sam davno tu pisao da se tu radi o nepostovanju sebe samih. Kultura je slojevita i iako veoma propusna, ona se ipak gradi , napred, nazad, ali se ipak gradi vekovima, i obelezava nas kao ljudsku vrstu, nevezano za politicke kategorije. Mislim, tako bi trebalo, a izgleda da se ovde stalno suocavamo sa neobicnom potrebom da se u sekundi razori minuli rad koji je ionako pustio tek slabasne korene. Pa ovde cak ni hriscanstvo nije istinski zazivelo, da bi moglo sad da gubi na znacaju kao drugde... normalan covek ako hoce nesto da napravi prvo pogleda sta vec ima od gradjevinskog materijala, pa ponekad i srusi staru kucu ako zeli da napravi novo, razmislja da li moze da iskoristi stare cigle, ali sigurno ne prekopava temelje kao kompletan ludak...

    Kad kazem mi, mislim na tzv. "Zapadni Balkan" Lijepo li nas krstise i lijepo nam ime dadose drugi kad sebe nismo krstili, nego smo igrali dzepnog bilijara s jajcima, igrali se tradicionalne igre "zapisavanja" koja je mozda i jedina ovdasnja istinska tradicija. Pisanje u dalj!!! :highly_amused:

    Istina je da sam neki stranac iz neke malo jace i kulturnije zemlje, mozda bih i ja pozeleo da dodjem na "Zapadni Balkan" i tako, malo da krstim, malo da savetujem, malo da uzmem, a bogami malo i da poje**m nesto, a sto da ne.

    izvinjavam se na off topicu, ovaj upis nije nuzno vezan za temu....
    Jesu li oni trazili RUSE ILI GUSLE ?

  12. #1612
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    1,000
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    hkjhda jkbfe kjhs kjhewrk wekjhr34i23oi4o23 kjahk,.a;o qwi3ii3i oi342 lkd kwkkk j;/ssa;ap olp/ 'jasdkjalp
    Last edited by Pirun; 03-08-12 at 04:53.

  13. #1613
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    Podgorica
    Posts
    2,744
    Thanks Thanks Given 
    4
    Thanks Thanks Received 
    74
    Thanked in
    38 Posts

    Default

    A vidio sam i na onaj kviz na RTCG, na onu igru dje se od slova sastavlja najduza rijec imaju ova nova crnogorska slova..


    ali zamalo..
    Iskljucenje mozga samo osta.

  14. #1614
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    570
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by FORMICA View Post
    Zapravopostojali su i srpski i hrvatski ali ti jezici nemaju ništo zajedničko sa sadašnjim jezicima istog naziva.
    A su čim su imali veze?

  15. #1615
    Join Date
    Aug 2012
    Posts
    10
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    bravo jal cargo . analitichno, hladne glave i ni po babu ni po stricevima . respect.

  16. #1616
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Nikšić
    Posts
    6,270
    Thanks Thanks Given 
    2,332
    Thanks Thanks Received 
    2,094
    Thanked in
    945 Posts

    Default

    Kad god vidim naziv ove teme, nasmijem se. Sjetim se one "Mišljenje je kao dupe. Svako ga ima"

  17. #1617
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Orja luka
    Posts
    5,153
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Valjda Djido

    Tek sada vidjeh OSNOVANU PRIMJEDBU (da sam pogrešno nazvao Kišovu knjigu, kao "Anatomija jednog morala", što je DJidova knjiga).

    Nije no "Čas anatomije", mada je po sadržaju baš anatomija jednog morala- anatomija beogradske čaršije, naročito čnjiževne. Pošto sam ja poznavao 80% likova koji se u briljantnoj knjizi pominju, bilo mi je veliko osvježenje čitati Kišove oštroumne analize i sekciranja ( nije uzaluda na koricama bila Rembrantova slika "Čas anatomije doktora ....." ).

    Ipak zahvaljujem Hari....ispada da sam nekako pročitao PREVIŠE KNJIGA, pa se malo pomiješalo .

    Pozdrav,
    Last edited by Old Bone; 21-08-12 at 16:15.
    "Svoj posa i svi na radne zadatke...i vrijeme je posle par stotina godina da pocnemo sa malo rada"

  18. #1618
    Join Date
    Dec 2011
    Posts
    3,464
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    18
    Thanked in
    10 Posts

    Default

    PIŠI KAO ŠTO GOVORIŠ- i tačka, nema dalje rasprave...


  19. #1619
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

  20. #1620
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jal Cargo View Post
    Procitao sam sve komentare. Bogami, koliko su ljudi pune mrznje i koliko su spremni izjednacivat vlastite neandertalske cetnicko-mracnjacke politicke stavove i jezicna pitanja. Hvala Bogu da se g-n Cirgic ne mijesa u "dikusiju" na nivou "Srbi svi i svuda vs. Srbe na vrbe".
    Veoma sam mu zahvaljan da ima dosta strplenja i mudrosti da se ne spusti na nivo tih polupismenih i bljuvotnih protucrnogorskih komentatora.
    Suum cuique: nek' srBski coban Jovan prica o kozima a crnogorski intelektualac i znanstvenik Dr. Cirgic o jeziku. Tocka. Kraj price.
    Evo vam, uzivajte http://www.icjk.me/lm/files/LM9.pdf

  21. #1621
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Jal Cargo View Post
    Procitao sam sve komentare. Bogami, koliko su neki ljudi puni mrznje i koliko su spremni izjednacivat vlastite neandertalske cetnicko-mracnjacke politicke stavove i jezicna pitanja. Hvala Bogu da se g-n Cirgic ne mijesa u "diskusiju" na nivou "Srbi svi i svuda vs. Srbe na vrbe".
    Veoma sam mu zahvaljan da ima dosta strplenja i mudrosti da se ne spusti na nivo tih polupismenih i bljuvotnih protucrnogorskih komentatora.
    Suum cuique: nek' srBski coban Jovan prica o kozima a crnogorski intelektualac i znanstvenik Dr. Cirgic o jeziku. Tocka. Kraj price.
    Evo vam, uzivajte http://www.icjk.me/lm/files/LM9.pdf
    PS Cetinje je centar Svemira a Bajice su vrata Mirozdanja. :star:
    Last edited by A+A; 07-10-12 at 11:36.

  22. #1622
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    3,761
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    .

    http://www.vijesti.me/vijesti/prvi-d...a-clanak-96397




    Dje misle ovi ljudi da se zaposle? U Crnoj Gori je ovo sto su oni naumili da rade zabranjeno.
    __________

  23. #1623
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Ovo je slavan dan za crnogorsku kulturu i obrazovanje. Sad imate prvu ekipu diploimiranih strucnjaka koji ce zapocet uspostavljenje izvornog crnogorskog jezika na skolskom nivou nakon toliko decenja srpskog kulturo- i lingvocida!
    Ovo je zaista najbolji spomenik velikom crnogorskom jezikoslovcu akad. Vojislavu P. Nickevicu i najbolji poklon svim tko se marljivo bori za crnogosku kulturu i duhovnost.
    SVAKA CAST!

  24. #1624
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    somewhere in a private place
    Posts
    9,033
    Thanks Thanks Given 
    51
    Thanks Thanks Received 
    115
    Thanked in
    86 Posts

    Default

    Kakvo glupiranje ... nevjerovatno ... ovo je isto kao da čovjek promijeni wallpaper i kaže kako je izmislio windows 9
    deuscroix

  25. #1625
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by night_silence View Post
    Kakvo glupiranje ... nevjerovatno
    Je li ovo komentar na temu: "Crnogorski jezik-Crnogorkska knjizevnost"?
    Last edited by A+A; 20-10-12 at 08:29.

Page 65 of 69 FirstFirst ... 1555616263646566676869 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Crnogorski jezik
    By Pedja MNEonline in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 87
    Last Post: 27-05-08, 16:22
  2. Crnogorski jezik
    By Ego_and_his_own in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1235
    Last Post: 04-02-08, 01:28
  3. Crnogorski Jezik
    By Rok_ in forum CG dijaspora
    Replies: 8
    Last Post: 16-06-05, 13:48

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •