Page 67 of 69 FirstFirst ... 175763646566676869 LastLast
Results 1,651 to 1,675 of 1724

Thread: Crnogorski jezik- misljenja?

  1. #1651
    Join Date
    May 2009
    Posts
    8,360
    Thanks Thanks Given 
    1,346
    Thanks Thanks Received 
    1,470
    Thanked in
    595 Posts

    Default

    Evo da pocnem recenicu velikim slovom, a sto se tice jezika, u osnovnoj skoli sam ucio srpski, u srednjoj maternji tako da sam dugo vremena bio u bunilu, ali eto sad kad me neko pita kojim jezikom pricam, kazem srpskim ijekavicom, jer sam taj ucio u osnovnoj, a crnogorski mi je dosao kad sam napunio 20 i kusur godina i bio star da ucim ponovo jezik jer mi jezici idu kao i nasem dragom predsjedniku.
    A kad sam u drustvu ljudi koje slabo poznajem ili iz drugih zemalja i kad dodje do toga da kazem tipa - Je li taj film preveden na srpski, prebacim to srpski u NASKI da ne bih ulazio u bilo kakvu raspravu ili mozda isprovocirao nekog.
    Quote Originally Posted by Biznismen Podgorica View Post
    Oli da se kladimo ti das 50e a ja cu 200e.
    Ako ne prodje ti imas 200e.. :wink:

  2. #1652
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,729
    Thanks Thanks Given 
    1,115
    Thanks Thanks Received 
    896
    Thanked in
    555 Posts

    Default

    Bravo Izzy, naški je odličan naziv!
    Ali bih samo doda` da je prije srpskog bio neki drugi naziv a prije toga je bilo neko drugo pismo i neko se prije tebe rodio i prije mene i prije Vuka i tako dalje...
    Nijesu vanzemaljci donijeli srpski jezik.
    Učeni smo pogrešno naša generacija i posebno tvoje mlađe generacije.
    Stio sam samo slobodu i da me više niko ne ispravlja kad rečem ili napišem: đed, đevojka, neđelja, poneđenik, utornik i sl. (Ka` što je i Popaj neđe reka` Kesiću u Fajront republiku).
    I da me ne povezuju preko jednog naziva jezika ili preko iste vjere (ne moje jer sam agnostik) sa drugim narodima...

  3. #1653
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,349
    Thanks Thanks Given 
    14,775
    Thanks Thanks Received 
    4,107
    Thanked in
    2,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokaš View Post
    Bravo Izzy, naški je odličan naziv!
    Ali bih samo doda` da je prije srpskog bio neki drugi naziv a prije toga je bilo neko drugo pismo i neko se prije tebe rodio i prije mene i prije Vuka i tako dalje...
    Nijesu vanzemaljci donijeli srpski jezik.
    Učeni smo pogrešno naša generacija i posebno tvoje mlađe generacije.
    Stio sam samo slobodu i da me više niko ne ispravlja kad rečem ili napišem: đed, đevojka, neđelja, poneđenik, utornik i sl. (Ka` što je i Popaj neđe reka` Kesiću u Fajront republiku).
    I da me ne povezuju preko jednog naziva jezika ili preko iste vjere (ne moje jer sam agnostik) sa drugim narodima...
    Jokaš, ni o ovom pojma nemaš. :-)
    Nemoj da se ljutiš, šalim se malo.
    Mada se stvarno ne slažem sa tobom. Ali neću otvarati priču. ;-)

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  4. #1654
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,729
    Thanks Thanks Given 
    1,115
    Thanks Thanks Received 
    896
    Thanked in
    555 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Jokaš, ni o ovom pojma nemaš. :-)
    Nemoj da se ljutiš, šalim se malo.
    Mada se stvarno ne slažem sa tobom. Ali neću otvarati priču. ;-)

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Pazi dok gođ takvi ka` ti razmišljaju suprotno od mene, znam da sam na pravi put

  5. #1655
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokaš View Post
    Stio sam samo slobodu i da me više niko ne ispravlja kad rečem ili napišem: đed, đevojka, neđelja, poneđenik, utornik i sl. (Ka` što je i Popaj neđe reka` Kesiću u Fajront republiku). I da me ne povezuju preko jednog naziva jezika ili preko iste vjere (ne moje jer sam agnostik) sa drugim narodima...
    Zaslužuju li jednako tu slobodu ljudi u Crnoj Gori koji govore deda, devojka, nedelja itd ili ih treba ispravljat'? Dito za ljude koji misle da poslije neđelje ide poneđeljnik. Što se tiče ovog drugog, svako ima svoje kriterijume. Neki ne bi voljeli da se ljudi istog jezika i vjere "razvezuju".

    Quote Originally Posted by Samotnjak View Post
    Mislim da ne postoji još neki slučaj da jezik ima muke s identitetom, u smislu da ga njegovi govornici različito imenuju. Oko velike većine jezika ne postoji nikakav spor, jezik ima jedno općeprihvaćeno ime i nitko ga drukčije ne zove nego tako. Nigdje još ne postoji jezik koji ima dva, a kamoli četiri imena. "Serbo-Croatian" je možda jedini jezik ikad koji u imenu ima crticu.
    Serbocroatian
    se može napisati i bez crtice. Hindustanski jezik neki zovu i Hindi, Urdu ili Hindi-Urdu (sa crticom) npr.
    Last edited by RoNN|3; 16-03-19 at 16:27.

  6. #1656
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,465
    Thanks Thanks Given 
    3,823
    Thanks Thanks Received 
    3,063
    Thanked in
    1,300 Posts

    Default

    Devojka i nedelja moze u Srbiji slobodno do mile volje, ođe će ga ispravljati (posebno u školi), a ako govori djevojka i nedjelja i nema ispravljanja... Crnogorski kroz dublete daje tu predivnu mogucnost da se čeljade izrazi kako želi...
    Devojka/nedelja su već ekavski, što nema veze sa Crnom Gorom...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  7. #1657
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    bijeli svijet
    Posts
    3,134
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Ben Dover View Post
    ođe će ga ispravljati (posebno u školi)
    Quote Originally Posted by Ben Dover View Post
    Crnogorski [...] daje tu predivnu mogucnost da se čeljade izrazi kako želi...
    Ovo je kontradikcija. Krajnje je licemjerno tvrditi da si obespravljen i tlačen jer te neko "ispravlja" i navodi na književni standard, a kada ti to drugome činiš sve je u redu.
    Last edited by RoNN|3; 16-03-19 at 16:35.

  8. #1658
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro, Podgorica, Centar
    Posts
    13,465
    Thanks Thanks Given 
    3,823
    Thanks Thanks Received 
    3,063
    Thanked in
    1,300 Posts

    Default

    Govorimo o crnogorskom jeziku koji je ijekavski, naravno da ce ga ispravljati kad se govori/pise ekavski... Ne mijesati babe i zabe...
    Kontradikcije u ovome nema, ne moze se praviti papazjanija... Ako neko ne zeli da kaze/napise neđelja, đevojka ne mora vec moze nedjelja, djevojka... Ali ne i ekavske varijante ovih rijeci...
    --------------->
    <---------------
    Odavde dovde...

  9. #1659
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,729
    Thanks Thanks Given 
    1,115
    Thanks Thanks Received 
    896
    Thanked in
    555 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Zaslužuju li jednako tu slobodu ljudi u Crnoj Gori koji govore deda, devojka, nedelja itd ili ih treba ispravljat'? Dito za ljude koji misle da poslije neđelje ide poneđeljnik. Što se tiče ovog drugog, svako ima svoje kriterijume. Neki ne bi voljeli da se ljudi istog jezika i vjere "razvezuju".


    Serbocroatian
    se može napisati i bez crtice. Hindustanski jezik neki zovu i Hindi, Urdu ili Hindi-Urdu (sa crticom) npr.
    Tih takvih te tako zbore je vazda bio mali procenat.
    Po meni je to za Crnu Goru potpuno neprirodno.
    A čak mi je I neprirodnije: djed I djevojka.
    Totalno atipično naškome govoru, izgovoru I neprirodno.
    Problem je u tome te smo učili pogrešan jezik I učeni smo da pogrešno izgovaramo riječi I akcenat nam je ispravljan vazda u školu što je totalna nepravda I asimilacija I nametanje nečesa te ni ne pripada.
    Ako su ni preci vjekovima zboril ka` ja I pjesnici, književnici, što bi se mi pretvarali I izvodili nešto?
    Ljepše je nešto svoje sačuvat iz tradicije, običaja, jezika, izgovora.
    No nama je sve nešto tuđe ljepše I bolje.
    Naopak narod.
    Što se tiče povezanosti naroda preko vjere I jezika - pisma - izgovora to sam već na druge teme pisao.
    Vas narod sa prostora bivše Juge je isti ili sličan s tim što se ne slažim s fašističko - šovinističkom idejom da se taj narod zove imenom koji komšije forsiraju, jer bi se I ostali mogli toga śetit, pa da se zovu drukče.
    Last edited by jokaš; 17-03-19 at 18:28.

  10. #1660
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    2,279
    Thanks Thanks Given 
    230
    Thanks Thanks Received 
    72
    Thanked in
    57 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samotnjak View Post
    Mislim da ne postoji još neki slučaj da jezik ima muke s identitetom, u smislu da ga njegovi govornici različito imenuju. Oko velike većine jezika ne postoji nikakav spor, jezik ima jedno općeprihvaćeno ime i nitko ga drukčije ne zove nego tako. Nigdje još ne postoji jezik koji ima dva, a kamoli četiri imena. "Serbo-Croatian" je možda jedini jezik ikad koji u imenu ima crticu.
    Dansko-norveski

  11. #1661
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by RoNN|3 View Post
    Zaslužuju li jednako tu slobodu ljudi u Crnoj Gori koji govore deda, devojka, nedelja itd ili ih treba ispravljat'?
    Naravno da ih treba ispravljat.
    Mojoj bivšoj u Srbiji su naredili da priča ekavicu u državnoj firmi u kojoj je radila i ako je iz Srpske Krajine i koja je genetski čistija Srpkinja od 80% Srba
    Problem u Crnoj Gori je što Crnogorci i dalje imaju kompleks niže vrijednosti kojeg su nam naturili u Jugoslaviji dok su Srbi i possrbice u Crnoj Gori zaštićeni kao polarni međedi.
    Nama je titl na ekavici nešto svim normalno dok bi da śutra izađe film sa slovima ś i ź u titlu i DF i Demokrate izašli na proteste

    Sent from my Mi A2 using Tapatalk
    Last edited by Rakun; 12-04-19 at 16:40.
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  12. #1662
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    2,200
    Thanks Thanks Given 
    66
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    71 Posts

    Default

    Rakune a šta to pričaš jadan?

    Taj seljački ś ź govor, ide sa nepravilnim podgorickim akcentom i ne smijemo dopustiti da to bude književni jezik jer NIJE!

  13. #1663
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    46,257
    Thanks Thanks Given 
    2,758
    Thanks Thanks Received 
    2,629
    Thanked in
    1,272 Posts

    Default

    nema to veze sa PG akcentom, tako se prica i na sjeveru CG
    She is only here to annoy herself!

  14. #1664
    Join Date
    Feb 2017
    Posts
    365
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    10
    Thanked in
    9 Posts

    Default

    Slavenski jezici međusobno se razlikuju puno manje nego germanski i romanski. 315 000 000 slavenojezičnih je ljudi, 4.43% čovječanstva.


    1. bugarski : Здравей, казвам се Джон, приятно ми е да се запознаем! Как си? (Zdravej, kazvam se Džon, prijatno mi e da se zapoznaem! Kak si?)
    2. makedonski : Здраво, викам се Џон, мило ми е што те запознав! Како си? (Zdravo, vikam se Džon, milo mi e što te zapoznav! Kako si?)
    3. srpskohrvatski : Zdravo, zovem se John, drago mi je! Kako si?
    4. slovenski : Pozdravljeni, ime mi je John, me veseli! Kako se imaš?
    5. češki : Ahoj, jmenuju se John, těši mě, že tě poznávám! Jak se máš?
    6. slovački : Ahoj, volám se John, teší ma! Ako sa máš?
    7. poljski : Czeszcz, nazywam się John, miło cię poznać! Jak się masz?
    8. lužičkosrpski : Budź strowjeny, rěkam John, wjeselu so, te zeznać! Kak so tebi dźe?
    9. ruski : Привет, меня зовут Джон, очень приятно! Как дела? (Privet, menja zovut Džon, očen' prijatno! Kak dela?)
    10. bjeloruski : Вiтаю, мяне клiчуць Джон, прыемна пазнаëмiцца! Як маесься? (Vitaju, mjane kličuc' Džon, pryemna paznajomicca! Jak maes'sja?)
    11. ukrajinski : Вiтаю, мене звуть Джон, приємно познайомитися! Як справи? (Vitaju, mene zvut' Džon, pryjemno poznajomytysja! Jak spravy?)

  15. #1665
    Join Date
    May 2013
    Posts
    625
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    5
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Samotnjak View Post
    Slavenski jezici međusobno se razlikuju puno manje nego germanski i romanski. 315 000 000 slavenojezičnih je ljudi, 4.43% čovječanstva.


    1. bugarski : Здравей, казвам се Джон, приятно ми е да се запознаем! Как си? (Zdravej, kazvam se Džon, prijatno mi e da se zapoznaem! Kak si?)
    2. makedonski : Здраво, викам се Џон, мило ми е што те запознав! Како си? (Zdravo, vikam se Džon, milo mi e što te zapoznav! Kako si?)
    3. srpskohrvatski : Zdravo, zovem se John, drago mi je! Kako si?
    4. slovenski : Pozdravljeni, ime mi je John, me veseli! Kako se imaš?
    5. češki : Ahoj, jmenuju se John, těši mě, že tě poznávám! Jak se máš?
    6. slovački : Ahoj, volám se John, teší ma! Ako sa máš?
    7. poljski : Czeszcz, nazywam się John, miło cię poznać! Jak się masz?
    8. lužičkosrpski : Budź strowjeny, rěkam John, wjeselu so, te zeznać! Kak so tebi dźe?
    9. ruski : Привет, меня зовут Джон, очень приятно! Как дела? (Privet, menja zovut Džon, očen' prijatno! Kak dela?)
    10. bjeloruski : Вiтаю, мяне клiчуць Джон, прыемна пазнаëмiцца! Як маесься? (Vitaju, mjane kličuc' Džon, pryemna paznajomicca! Jak maes'sja?)
    11. ukrajinski : Вiтаю, мене звуть Джон, приємно познайомитися! Як справи? (Vitaju, mene zvut' Džon, pryjemno poznajomytysja! Jak spravy?)
    Џон је на српском. :wink:
    Полакоте!

  16. #1666
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by siux View Post
    Rakune a šta to pričaš jadan?

    Taj seljački ś ź govor, ide sa nepravilnim podgorickim akcentom i ne smijemo dopustiti da to bude književni jezik jer NIJE!
    Taj kako ga ti nazva "seljački izgovor" koristi skoro pa svaki Crnogorac (izuzetak je nešto malo Nikšićana). Kad se već fataš za pojam književni jezik ekavica koja tebi ne smeta to nikad bila nije
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  17. #1667
    Join Date
    Nov 2013
    Location
    titograd
    Posts
    3,661
    Thanks Thanks Given 
    2,681
    Thanks Thanks Received 
    1,068
    Thanked in
    500 Posts

    Default

    Crnogorski jezik kako ga vi nazivate je ulicarski jezik..zamisli sad beogradski ulicarsko dizel jezik ubacit u skolu.ili satrovacki sarajevski ...pa svi da traze svoj da im se ozvanici jezik kukala ti majka.djao vi ga iźio

    Послато са SM-N960F уз помоћ Тапатока
    Tebe mi je žao a za mene me duša boli

  18. #1668
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    G-spot
    Posts
    20,655
    Thanks Thanks Given 
    96
    Thanks Thanks Received 
    113
    Thanked in
    91 Posts

    Default

    Đavo tebe izio, śutra.
    Crnogorski jezik je jedini kojeg su Crnogorci (u Crnoj Gori) ikada koristili tako da ga samo uličar poput tebe može porediti sa "dizelaškim" i "šatrovačkim"
    "Ja i dalje čekam da mi dokažeš da je Sunce kancerogeno.", Bugi

  19. #1669
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,729
    Thanks Thanks Given 
    1,115
    Thanks Thanks Received 
    896
    Thanked in
    555 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by siux View Post
    Rakune a šta to pričaš jadan?

    Taj seljački ś ź govor, ide sa nepravilnim podgorickim akcentom i ne smijemo dopustiti da to bude književni jezik jer NIJE!
    Po čemu je seljački? Objasni?
    Pa preci su ni vjekovima tako zborili?
    Svi se trude da nešto svoje sačuvaju a ovđe bi odma drugo prihvatili jer je "kulturnije", "književnije".
    Onda je i Njegoš "seljak".
    Koji primitivizam i pomodarstvo, jbm ti.

  20. #1670
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    36,938
    Thanks Thanks Given 
    90
    Thanks Thanks Received 
    3,327
    Thanked in
    1,859 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by el_del View Post
    Џон је на српском. :wink:
    Džoni je na srpskom...
    Na crnogorskom je Džon

    Poslato sa kompaktne pisaće mašine Note 8 x2

    ............ Ż\_(ツ )_/Ż.............
    -> Forma za naručivanje online stvari <-

    Bugi Vugi tapši Raduj se!

  21. #1671
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Bar
    Posts
    2,200
    Thanks Thanks Given 
    66
    Thanks Thanks Received 
    112
    Thanked in
    71 Posts

    Default

    Ako svaki crnogorac tako priča rekao bih da ti ni ne poznaješ crnogorce. Ne smeta mi ekavica, ni ijekavica, ni ikavica, niti bilo koji drugi dijalekt dok se pravilno govori, ali mi smeta uličarski govor koji se na silu gura da bi napravili neku razliku i mogli mu nametnuti ime koje nije "Srpski". Nisam ni sumnjao da ćeš odmah donijeti zaključke o mojim viđenjima (pogrešno).

    Podgorički akcenat je pogrešan, riječi se cijepaju npr koba-sica, onda riječi kao što su "ovđe". Ljudi na sjeveru ne govore tako, a da ne pričam o nama sa primorija. Kad budem u prilici mogu okačiti pismo iz ranih 1900tih, da vidite da nije bilo "đed", "ovđe" i sličnih nepravilnosti!

    I konačno, CETINJSKI NIJE CRNOGORSKI, već je samo dio njega!

  22. #1672
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,729
    Thanks Thanks Given 
    1,115
    Thanks Thanks Received 
    896
    Thanked in
    555 Posts

    Default

    Objasni mi ko je mjerodavan da odlučuje što je ispravno a što ne u nekom jeziku i je li to seljački?
    To što se tebe ne sviđaju izrazi: đed, đevojka, śever, poša`, doša`, reka`, kaza` je tvoj problem.
    Fino sam neđe ranije reka` da je Vuk S.K. na bezočan način pokra` govor sa prostora bivše YU i "prepakova` "pismo od Ćirila i Metodija i taj jezik nazva` kako njemu odgovara, nepošteno.
    Isto tako i mi imamo pravo na svoj jezik i da ni niko ne zamjera.
    To kako ćemo se izražavat i jel to pravilno je naša stvar.
    Ne vidim ništa loše u svim ovim izrazima i ne smatram ih "seljačkim", naprotiv.
    To što smo učeni pogrešan jezik u školu i što smo "ispravljani" na svaki korak je kod nekog ostavilo traga i prihvatli su to.
    Ja nijesam, niti ću.
    A ima ne još.
    Eto dočekali smo malo slobode da zborimo kako oćemo i da ne drugi ne ispravljaju.

  23. #1673
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,349
    Thanks Thanks Given 
    14,775
    Thanks Thanks Received 
    4,107
    Thanked in
    2,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokaš View Post
    Objasni mi ko je mjerodavan da odlučuje što je ispravno a što ne u nekom jeziku i je li to seljački?
    To što se tebe ne sviđaju izrazi: đed, đevojka, śever, poša`, doša`, reka`, kaza` je tvoj problem.
    Fino sam neđe ranije reka` da je Vuk S.K. na bezočan način pokra` govor sa prostora bivše YU i "prepakova` "pismo od Ćirila i Metodija i taj jezik nazva` kako njemu odgovara, nepošteno.
    Isto tako i mi imamo pravo na svoj jezik i da ni niko ne zamjera.
    To kako ćemo se izražavat i jel to pravilno je naša stvar.
    Ne vidim ništa loše u svim ovim izrazima i ne smatram ih "seljačkim", naprotiv.
    To što smo učeni pogrešan jezik u školu i što smo "ispravljani" na svaki korak je kod nekog ostavilo traga i prihvatli su to.
    Ja nijesam, niti ću.
    A ima ne još.
    Eto dočekali smo malo slobode da zborimo kako oćemo i da ne drugi ne ispravljaju.
    Ko ste to vi koji imate pravo? I ti si taj koji zna da je Vuk ukrao i da smo pogrešno učeni jel?
    Taj jezik koji ti govoriš i ođe forsiraš je baš seljački. Tako ni po selima ne govore.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

  24. #1674
    Join Date
    Oct 2013
    Posts
    9,729
    Thanks Thanks Given 
    1,115
    Thanks Thanks Received 
    896
    Thanked in
    555 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by extravaganca View Post
    Ko ste to vi koji imate pravo? I ti si taj koji zna da je Vuk ukrao i da smo pogrešno učeni jel?
    Taj jezik koji ti govoriš i ođe forsiraš je baš seljački. Tako ni po selima ne govore.

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk
    Narod stare Crne Gore koji je branio vjekovima i očuva` njenu samostalnost i slobodu.
    To smo mi i to sam ja i moji preci koji su skoro 8 vjekova ovđe. A ko si ti?
    Pa nego što je nego ukra` i prepakova, to je opšte poznato.
    Ovim izgovorom i jezikom su ni preci zborili i vladari, književnici. Jesu oni bili seljaci? Za mene ne no gospoda.
    Ovo danas su pomodare što prihvataju nešto što nije prirodno i lome jezik da bi nešto dokazali.

  25. #1675
    Join Date
    Oct 2014
    Posts
    8,349
    Thanks Thanks Given 
    14,775
    Thanks Thanks Received 
    4,107
    Thanked in
    2,078 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by jokaš View Post
    Narod stare Crne Gore koji je branio vjekovima i očuva` njenu samostalnost i slobodu.
    To smo mi i to sam ja i moji preci koji su skoro 8 vjekova ovđe. A ko si ti?
    Pa nego što je nego ukra` i prepakova, to je opšte poznato.
    Ovim izgovorom i jezikom su ni preci zborili i vladari, književnici. Jesu oni bili seljaci? Za mene ne no gospoda.
    Ovo danas su pomodare što prihvataju nešto što nije prirodno i lome jezik da bi nešto dokazali.
    Znači tvoji preci od prije osam vjekova su isto tako govorili jel? Ako ćeš tom logikom.
    Po meni je veće pomodarstvo ovo kako ti govoriš u današnje vrijeme. Jer pokušavaš nešto. Pokušavaš da braniš nešto. Pokušavaš da budeš drugačiji. Jer viđi čuda ostali ne znaju kako treba ali ti znaš. Ostali su pogrešno učeni ali ne i ti. Ti se nisi dao. Ti si pravi Crnogorac iz star Crne Gore. Onda ti je dovoljna i Crna Gora sa granicama iz stare Crne Gore?

    Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

Page 67 of 69 FirstFirst ... 175763646566676869 LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Crnogorski jezik
    By Pedja MNEonline in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 87
    Last Post: 27-05-08, 16:22
  2. Crnogorski jezik
    By Ego_and_his_own in forum Budućnost Crne Gore
    Replies: 1235
    Last Post: 04-02-08, 01:28
  3. Crnogorski Jezik
    By Rok_ in forum CG dijaspora
    Replies: 8
    Last Post: 16-06-05, 13:48

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •