Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 25 of 60

Thread: Keep watching the skies... Ili mali veliki sci/fi kutak

  1. #1
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Philadelphia, Pennsylvania, United States
    Posts
    6,535
    Thanks Thanks Given 
    5
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default Keep watching the skies... Ili mali veliki sci/fi kutak

    Od "Putovanja na mjesec" Zorza Melie-a, preko Frankenstajna iz firme Thomasa Edisona kome je eto pored sve nauke na'm palo jednom da se iz filmova moze i fino zaradit a i napravit nesto lijepo, do genijalnog Langovog Metropolisa kao prve prekretnice za zanr; perioda visokobudzetnih projekata iz 30ih kao sto je King Kong, ali i duge 2 decenije u kojima je zanr ne prezivljavao nego u B produkciji... 50ih godina sa cuvenim filmovima o cudovistima koji su savrseno preslikali strah od hladnog rata, nuklearki i radijacije - kao sto su Hawksov The Thing, pa Body Snatchers... 60ih kada se zanr potpuno transformisao - Godardov Alphaville, Planet of the Apes, ali prije svega Kubrickova Odyssey, Solarys nesto kasnije... Do prave eksplozije kvaliteta i kvantiteta 70ih godina, gdje bi vec nabrajanje krenulo u nedogled - kada vec postaje jasno da je upravo ovaj zanr "idealan teren" da se u manje ili vise iskrivljenoj realnosti prikazu i preslikaju teznje, strahovi, vizije, snovi, suocavanja sa nepoznatim autora i generacija...

    ...falio je ovaj topic ovdje, a cini mi se da ako je ista interesantno i popularno za forumase ovo je... Predlozi, misljenja, licni favoriti...
    Just to slip the skin...

  2. #2
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorice grade moj...
    Posts
    2,685
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Thumbs up

    Alien quadrologija, Children of man, Blade runner, Star Wars...odoh da rucham pa cemo nastaviti nekom drugom prilikom

    P.S. Postavio sam u Comming soon trailer za District 9, chini mi se da ce taj film uz Moon obiljeziti Sci-fi filmove za ovu godinu.

    btw, fin topic!
    I like to read - once i read something, i understand it, and once i understand it i never forget it.

  3. #3
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sad mi se sve vrti po mozgu Metropolis Fritza Langa,pa ga neka tu,e mi ovoga zhanra ne bi gledali da nije njega bilo(i ostale expresionistichke vesele druzhine).

    A pored ovih da izbachim i Ridlijeve bebice-Alien i Blade Runner,kao 2 mi najmilija SF filma.
    Deserve's got nothing to do with it.

  4. #4
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Arrow

    Proyasov Dark City i Crnonenbergov eXistenZ se moraju naci na svakoj ozbiljnoj listi SF filmova. Detaljnije u nastavku...
    I am the one who locks.

  5. #5
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Interpol View Post
    Proyasov Dark City i Crnonenbergov eXistenZ se moraju naci na svakoj ozbiljnoj listi SF filmova. Detaljnije u nastavku...
    Dark City sam uvijek dozhivljavao kao FRITZ LANG MEETS 21ST CENTURY.Ovo sam sam smislio,davno, i ponosan sam

    Ali je veliki film,nema zbora...
    Deserve's got nothing to do with it.

  6. #6
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Budva
    Posts
    2,063
    Thanks Thanks Given 
    122
    Thanks Thanks Received 
    134
    Thanked in
    84 Posts

    Default

    Ja ću samo dodati neke filmove koje nijeste već pomenunli:
    Bliski susreti, jedan od onih koji su klasici.
    Heavy metal, remek djelo, ali samo prvi dio
    Immortel, remek djelo, ono što je 5. element trebao biti
    AI, još jedan vrhunski splberga
    ...

  7. #7
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    se7en
    Posts
    642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Exclamation

    Au…..sho se vi ispisaste…..vrijeme da ovo neko nadoknadi.

    (nevjerovatno da topic-a nije prije bilo).....

    Cujem Sci-Fi…..cujem gromoglasne glasove u lijevom dijelu mozga…..e sad te glasove nekako da suzimo i pretvorimo u quazi reality.
    Ja bih nekako quazi listu pochela (da li samo ja imam problem sa povezavom rijechi ''lista'' i rijechi ''film'') standardnim vec pomenutim quazi klasicima.
    (neko bi ovu prichu pocheo povezavom distopijskog filma i sci-fia tj. razlike i slichnosti istih…..negdje bi i logichno bilo zbog samog preklapanja vec pomenutog…..ali prijatno je to sad).

    Vjerovatno pochinjem sa ovim filmom zbog adaptacije knjige koju nekako gotivim (ili mozda ne gotivim toliko koliko puta nedeljno pomenem njen naslov ili pak neki dio).
    Blade runner (1982)tipichni sci-fi neo noir…..jak primjer za ovako neshto. In general nema personne koja ne voli ovaj film ili koja ga barem ne bi pomenula (u bilo kojem kontextu).Bitchy Sean Young koja je uspjela tako vjeshto sve da zapetlja, Rutger Hauer sa Nietzche momentom (opet vrlo vjeshto iZpraxano), a na other side Harrison Ford za koga cu reci (maybe po prvi put) da mu je bash tu mjesto i bilo (ustvari kad bolje razmislim i u Fugitive-u mu je bilo mjesto as well).
    Kadrovi vrlo zanimljivi.Daryl Hannah koja stvarno izgleda (kako reche jedan kritichar svojevremeno) kao kineska porculanska lutka. I shto je mozda najzanimljivije…..ostaje nam da dobro porazmislimo zashto Ford nije mrtav na kraju tj. zashto mu je plavushan spasio zivot.I naravno…..nakon svega chuvena pricha samog Ridleya zashto kako bla bla…..nekako je logichno da nece da prizna da je sami Ford bio replicant ili pak ne. Taj chuveni interview iz 2000 (valjda) stoji kao quazi dokaz da on jeste bio replicant…..ali ubrzo nakon toga demantovano. Vrlo zanimljivo.

    Nastavljamo sa Langom naravno……Metropolis (1927) prvi ozbiljni sci-fi (naravno ne zaboravljam prvi prvi Georges Melies-a A trip to the moon iz 1902) u kojem imamo taj ludi (kao i u runner-u) sudar distopije i kapitalizma. Ovdje se prosto nema sha objashnjavati…..chovjek je majstor (za razliku od Ridley Scott-a kome opet fali shtoshta…..istina ne u gore pomenutom filmu vec u nekim drugim). Napraviti ovako neshto na pochetku proshlog vijeka…..sa minimumom minimuma tehnologije……prosto recheno remek djelo. I da je malo. Fenomenalno preslikavanje slika i gotichkih ludih stilova nam je svima opalilo shamar. I nama a pogotovu slijedbenicima.

    Josh jedna legenda…..vrlo bitan film pour moi…..Fahrenheit 451 za koji nishta necu reci. Nemam prava. Nikakvih. Uh…..

    Alhaville (1965)…..opet divan sudar and mix and match distopije. Jedan extremno inteligentan film (kako god ovo chudno zvuchalo). U jednom trenutku ne znash sha se tebi samom deshava a ne samo na screen-u. Klasichan inner earthquake. Nishta drugo do klap-klap loving Godard.

    Evo i Odiseje…..najbolje da je nema…..Zanimljiv ovaj Kubrick sometimes (ne skachite sad po meni da Ve zamolim). Dobar. I malo je reci. Nevjerovatno na koji su nachin su on i Clarke pristupili filmu. Od toga na koji nachin pochinje, do savrsheno ukopljene muzike koja te samo vishe i vishe mami da odesh tamo…..da se totalno adaptirash scenama, da utonesh u vizuelno ludilo koje je savrsheno snimljeno. Shta reci…..bravo.

    Dark Star vec pomenuti…...nevjerovatno mashtovito. Studentski podvig.Impresivno.Vrlo. Obrni okreni cameru…..it's all in the elevator ladies and gents…..
    I da mr. moderator…..bilo bi zeznuto ne sjetiti se dobrog Existenz-a…..ideja je odlichna.

    The man who fell to earth Roeg-a…..Spielbergovi Encounters i loving ET…..triple Alien thing…..Lynchov Dune…..Body Snatchers Ferrarin…..Planet of the apes velikog Schaffner-a.Zashto ne staviti i mjeshavinu sci-fia i horrora (moze da izgleda besprekorno sometimes) kao The thing…..Videodrome…..

    Ako moze da stoji Blade runner kao maybe vishe distopijski nego klasichan sci-fi, onda ide i Clockwork orange pa me ubiJte. Opet…..ako ide i on, onda mora i Brazil Terry Gilliam-a (vrlo mashtovito Gilliam…..and what the hell happend to you I wonder). A Solaris ladies and gents? A velika 2046?

    I eto…..dodaci poput Invasion of the body snatchers (jedan od mojih favorite) Don Siegel-a. Prosto nije za zachuditi da stoji na milione lista najboljih sci-fiova…..jer pored nevjerovatno dobrih kadrova, effects rjeshenja, ima taj nevjerovatno dobar kulturoloshki sklop bez kojeg film ne bi bio zamisliv.
    Onda nezaobilazni Invaders from Mars iz 1953.
    Prosto ne mogu bez The incredible shrinking man Jack Arnold-a (chiji kadrovi stravichno podsjecaju na Lynchov Eraserhead i The elephant man). Naravno The fly iz 1958 Kurt Neumann-a (jedan od tadashnjih matzza sci-fia) i naravno The fly loving Cronenberga.


    Au.....prijatno.....



    Last edited by paralelopipak; 08-05-09 at 15:13.
    "what sick ridiculous puppets we are,
    what stupid little stage we dance on,
    what fun we have,
    dancing,fucking not a care in the world,
    not knowing who we are,
    we are not what was intented....."

  8. #8
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,600
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    hvala takodje
    Quote Originally Posted by my name is ...
    izvini oli mi rec kako da neciji post stavim u signature ?

  9. #9
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,394
    Thanks Thanks Given 
    5,524
    Thanks Thanks Received 
    4,939
    Thanked in
    2,067 Posts

    Default

    Zadnji dobar sci-fi film koji sam gledao je Children Of Men. Prje toga, Cloverfield (mracno i misteriozno koliko i treba biti), Man from Earth (zanimljivo) i fantasticni The Prestige, i Donnie Darko
    U sustini ovo je ono sto me odusevilo u zadnjih par godina...

    Prije toga... Mnogo filmova, mozda najvise Kamerunov Terminator, Terminator 2, Aliens i Ridlijev Alien, Blade Runner, zatim Karpenter i They Live, The Thing, Kronenberg i Videodrome, The Fly, Zemeckis i Back to the future 1,2,3...

    I jos ko zna koji zaboravljeni... U sustini sve ste ih nabrojali. Eto bih i dodao dobru pricu Soylent Green-a.

    Itd...
    Last edited by Antares; 26-05-09 at 19:24. Reason: mad world
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  10. #10
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,394
    Thanks Thanks Given 
    5,524
    Thanks Thanks Received 
    4,939
    Thanked in
    2,067 Posts

    Default

    Zaboravih...

    Cube
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  11. #11
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    122
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by paralelopipak View Post
    Taj chuveni interview iz 2000 (valjda) stoji kao quazi dokaz da on jeste bio replicant…..ali ubrzo nakon toga demantovano. Vrlo zanimljivo.
    u director's cut verziji na samom kraju Ford (Deckard) pronalazi origami maketu jednoroga koju je ostavio onaj lik Gaf, što je dokaz da je njegov san o jednorogu koji vidimo skoro na početku filma, zapravo vještačko sjećanje, i da je i on sam replicant. Ta ideja značajno doprinosi slojevitom značenju filma i svakako je film mnogo podsticajniji za razmišljanje sa ovakvim krajem.

    inače, divan divan film, pravi sci/fi/dystopian ugođaj...


    a što mislite o Verhoeven-ovom Starship Troopers? Nisam ga još gledao, a mišljenja o njemu su baš protivrječna

  12. #12
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,600
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Antares View Post
    Zadnji dobar sci-fi film koji sam gledao je Children Of Men. Prje toga, Cloverfield (mracno i misteriozno koliko i treba biti), Man from Earth (zanimljivo) i fantasticni The Prestige.
    U sustini ovo je ono sto me odusevilo u zadnjih par godina...

    Prije toga... Mnogo filmova, mozda najvise Kamerunov Terminator, Terminator 2, Aliens i Ridlijev Alien, Blade Runner, zatim Karpenter i They Live, The Thing, Kronenberg i Videodrome, The Fly, Zemeckis i Back to the future 1,2,3...

    I jos ko zna koji zaboravljeni... U sustini sve ste ih nabrojali. Eto bih i dodao dobru pricu Soylent Green-a.

    Itd...
    meni nesto THE PRESTIGE nikako ne ide uz ove ostale BAJKE ono jeste FIKSHN ali... if u know what I mean
    Quote Originally Posted by my name is ...
    izvini oli mi rec kako da neciji post stavim u signature ?

  13. #13
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    122
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Walrus View Post
    a što mislite o Verhoeven-ovom Starship Troopers? Nisam ga još gledao, a mišljenja o njemu su baš protivrječna
    Dragi Walruse, Starship troopers je odličan film, zna znanje ovaj Verhoeven, sjajna satira, odlična priča o totalitarizmu upakovana u prijemčivu science fiction formu, sa citatima iz velikih filmova poput Triumph des willens, istovremeno duhovito i mračno ostvarenje koje tjera na razmišljanje.

    Film je snimljen 1997., ali malo pažljivijim gledanjem otkriva se skoro potpuno vjerno prikazivanje američke istorije, od 2001. na ovamo.

    Dystopia i pored happy end-a, I'd say...

    Eto, sa kim ćete ljepše porazgovarati i pronaći zajednička interesovanja nego sa samim sobom?

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    10,600
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    8
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    starship troopers ...odlichan indeed.

    ali ameri ne bi bili ameri da nisu napravili drugi a chini mi se i treci dio.Ne moram reci kako se to zavrsilo.
    Quote Originally Posted by my name is ...
    izvini oli mi rec kako da neciji post stavim u signature ?

  15. #15
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    12,394
    Thanks Thanks Given 
    5,524
    Thanks Thanks Received 
    4,939
    Thanked in
    2,067 Posts

    Default

    Zaboravih...

    Contact Zemeckisa.
    Minority Report Spielberga

    Mozda ce i nekog interesovati jedna odlicna prica ispricana u seriji PSI Factor.
    Man out of time
    http://www.imdb.com/title/tt0668473/
    Krajnje realno prikazana prica o covjeku van svog vremena.
    Having a parachute greatly increases your chance of surviving a long fall.
    Have a parachute.

  16. #16
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,146
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    je li moguce da vi preporuchujete tu starudiju iz 20 godina proshlog vijeka. sushtina sci fi-a je u spec efektima, shto ovi filmovi nikako nemaju
    Nick potiche iz doba Counter-a,
    Chisto da ne bi doshli do pogreshnog zakljuchka :P

  17. #17
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Genocide View Post
    je li moguce da vi preporuchujete tu starudiju iz 20 godina proshlog vijeka. sushtina sci fi-a je u spec efektima, shto ovi filmovi nikako nemaju
    Kako vele ono - nije zvaka za seljaka. Nezvanicno ti je zabranjen pristup ovom topiku
    I am the one who locks.

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Podgorice grade moj...
    Posts
    2,685
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Thumbs down

    Quote Originally Posted by Genocide View Post
    sushtina sci fi-a je u spec efektima
    nije .............
    I like to read - once i read something, i understand it, and once i understand it i never forget it.

  19. #19
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Thumbs down

    Quote Originally Posted by Genocide View Post
    je li moguce da vi preporuchujete tu starudiju iz 20 godina proshlog vijeka. sushtina sci fi-a je u spec efektima, shto ovi filmovi nikako nemaju
    Igraj ti counter brate,bolje je tako...
    Deserve's got nothing to do with it.

  20. #20
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,146
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ne igram counter, smatram da je to mnogo glupa igrica, nema razmishljanja...
    Nije sushtina u spec. efektima? Pa dobro, zamisli ratove zvijezda bez spec. efekata... pa cesh shvatit o chemu pricham.
    o filmovima iz dvadesetih godina necu ni da pricham (naravno, govorim of sci-fi zhanru), to je sprdnja zheshca, njih ljudi smatraju dobrim klasicima samo zbog toga shto su to bili pochetci svjetske kinematografije. To sad ni nashta ne lichi, i ne bih ih krvniku preporuchio...
    Nick potiche iz doba Counter-a,
    Chisto da ne bi doshli do pogreshnog zakljuchka :P

  21. #21
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    4,346
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Lightbulb

    Rekao si to sto imas, sad te ljubazno molim(o) da napustis topik i da se nikad ne vratis.
    I am the one who locks.

  22. #22
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    se7en
    Posts
    642
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Genocide View Post
    ne igram counter, smatram da je to mnogo glupa igrica, nema razmishljanja...
    Nije sushtina u spec. efektima? Pa dobro, zamisli ratove zvijezda bez spec. efekata... pa cesh shvatit o chemu pricham.
    o filmovima iz dvadesetih godina necu ni da pricham (naravno, govorim of sci-fi zhanru), to je sprdnja zheshca, njih ljudi smatraju dobrim klasicima samo zbog toga shto su to bili pochetci svjetske kinematografije. To sad ni nashta ne lichi, i ne bih ih krvniku preporuchio...

    Ti?Shto radish?Dobro si i to.....

    Pa da.....logichno ne.....sve je u effectsima.....vizuelnim, semi i anti-semi obojenim kadrovima.....i pogotovu zvuchnim koji su bili od krucijalnog znachaja kad se zanr oformio.....jes jes.....to je dosta dob.....

    Niko ne negira to koliko su bitni effectsi.....ali da bi napravio jedan dobar sci-fi (a bash si gore pomenuo neka razmishljanja i sl.), obratiti paznju na tematiku je kljuchna stvar.....obratiti paznju koga cesh i sha cesh "da operesh" i semi-iZkritikujesh odredjenu situaciju upravo kroz tu igru crno-bijelih ili color slichica.....textom.....i naravno effectsima. Kakva je ta igra bila prije sto godina i kakva je sad.....besmisleno je commentirati. Sada je to mnogo jednostavnije odraditi.Tada je bilo bukvalno nemoguce (boljka tehnoloshkog determinizma).Medjutim.....ne govorim ovo i ne volim taj Metropolis i sl. samo iz respecta prema periodu ili zato shto se neko potrudio da napravi neshto semi-nemoguce, konceptualno i sl.....vec zato shto je SMISLENO.

    Ooooo ne diraj sci-fi iz tog perioda.....ne moze ovo.....

    Dusho.....predlazem ti da malo prochitash (ako te stvarno zanima i to.....ako ti ovo nije neki prolazni trip i sl.).....malo pogledash.....malo se potrudish.


    Bice to dob.....


    "what sick ridiculous puppets we are,
    what stupid little stage we dance on,
    what fun we have,
    dancing,fucking not a care in the world,
    not knowing who we are,
    we are not what was intented....."

  23. #23
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    122
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    A što se svi okomili na Genocida, bolje mu preporučite neki dobar film koji će mu proijeniti mišljenje.

    Evo, ja bih mu preporučio The thing from another world - Howard Hawks iz. koliko ja znam, četrdesetih godina. A onda neka uporedi sa The Thing - John Karpenter iz kraja osamdesetih. Dvije verzije, jedan sa efektima, drugi bez ili sa primitivnim, a oba su, potpuno nezavisno od toga, odlična


    Ili, ako ste baš puritanci, onda Blade Runner - ja se ne sjećam nekih mindblowing efekata, ali sama priča, atmosfera, dijalozi, vizija budućnosti, to je ono što taj film čini velikim sci/fi ostvarenjem...


    A meni najmiliji je Fahrenheit 451 - Francois Truffaut, strašan sci/fi, bez ijednog specijalnog efekta...osim možda improvizovanog vozila "vatrogasaca" u budućnosti...(šalim se) - (da ne stavljam smiley, gadno mi je to)

  24. #24
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    1,146
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    meni su ok sci fi filmovi od 80-ih pa nadalje (mozhe da se nadje i pokoji iz 70-ih) ali ovo ranije mi ne nimalo ne svidja, u redu je to jesu pochetci tog zhanra bili tada, ali su sada vishe nego smijeshni
    Nick potiche iz doba Counter-a,
    Chisto da ne bi doshli do pogreshnog zakljuchka :P

  25. #25
    Join Date
    May 2006
    Location
    Split
    Posts
    1,542
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    da niko ne spomenu Time Machine
    Haec olim meminisse ivvabit
    http://1944killingfields.co.uk

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. ~ Nas literarni kutak ~
    By Eirini in forum Književnost i lingvistika
    Replies: 40
    Last Post: 02-07-08, 22:12
  2. They are watching us!!!
    By Orky in forum Nauka generalno
    Replies: 95
    Last Post: 02-03-07, 18:24

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •