Page 1 of 6 12345 ... LastLast
Results 1 to 25 of 147

Thread: Restrikcije na Cafemontenegro.com

  1. #1
    Join Date
    Apr 2007
    Posts
    444
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Restrikcije na Cafemontenegro.com

    ///Poštovani korisnici, obavještavamo vas da u roku od sedam dana morate ukloniti sve reklamne sadržaje sa svojih profila i postova . Ukoliko to ne uradite moraćemo da primjenimo nepopularne mjere. Nadamo se da do toga neće doći i da ćete imati razumijevanja ! Ukoliko mislite da treba napraviti izuzetak možete se obratiti na [email protected] ////

    ================================================== =====
    Sto je uzrok ove zabrane? Ovo je prvi korak ka provaliji za CdM, posledice su nesagledive za ovaj forum kao najvecu , vec bivsu (ukoliko sprovedete ove mjere), "slobodnu elektronsku berzu" u Crnoj Gori. Pogotovo u vrijeme kad t-com vodi email kampanju da popularizuje novoosnovani oglasni portal svastanesto. me . Ovo nije korak u pravom smjeru, to mora da uvidi menadzment ovog portala. Ovaj forum ne duguje svoju popularnost restriktivnim mjerama, u redu je uvoditi red, ali ogranicavati slobode je nesto sasvim drugo. Ovaj TOS mora biti mnogo preciznije napisan, jer pausalizacija i generalizacija ovog tipa, moze samo dovesti do pada kvaliteta zadrzaja fruma, a time i smanjenog interesovanja za isti. Ubijate forum kao polaziste gerila marketinga za mnoge startup-e (ovo bi vam i Vlada zamjerila )

    Ovo je veoma dobronamjerna kritika, i gledajte je kao takvu. Zamolio bih vas da se zamislite nad ovim cinjenicama, za dobrobit svih nas.

  2. #2
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    318
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Slazem se, glupo

  3. #3
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    2,813
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    I neka moderatori malo pojasne ove "reklamne sadrzaje"....
    "Ti ne budi ništa!", rekao mi je Bog kad me stvorio.

  4. #4
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    691
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Madzi View Post
    I neka moderatori malo pojasne ove "reklamne sadrzaje"....

    to ti je owo acer ... nokia kad imas u nick i to ... chini mi se....:bart:

  5. #5
    Join Date
    May 2008
    Location
    Montenegro, NK - PG
    Posts
    10,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ja ovo podrzavam u potpunosti....

    zasto sad oni da dopustaju da se na njihovom forumu reklamiraju drugi sajtovi i kompanije ??
    to je totalno ne logicno, samo mislim da su ovo trebali jos ranije da naprave...
    Last edited by gatsbyy; 01-05-09 at 09:46.
    AJMO CRNA GORO !!!

  6. #6
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    816
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gatsbyy View Post
    ja ovo podrzavam u potpunosti....

    zasto sad oni da dopustaju da se na njihovom forumu reklamiraju drugi sajtovi i kompanije ??
    to je totalno ne logicno, samo mislim da su ovo trebali jos ranije da naprave...

  7. #7
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    811
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by nokiamen View Post
    to ti je owo acer ... nokia kad imas u nick i to ... chini mi se....:bart:

    spadam li i ja u te reklamne sadržaje:o

  8. #8
    Join Date
    May 2008
    Location
    Montenegro, NK - PG
    Posts
    10,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    a ne misli se na to, reklamirati coca colu ili nokiu u vasem slucaju, nego na neke komapnije iz CG ili sajtove

    kolko sam ja shvatio iz texta mada nije nesto objasnjeno sta spada u to
    AJMO CRNA GORO !!!

  9. #9
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Mislim da bi trebalo da dodje administrator i da detaljno objasni shta spada,a shta ne spada u inkriminisani materijal...
    Deserve's got nothing to do with it.

  10. #10
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Montenegro
    Posts
    15,754
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by gatsbyy View Post
    a ne misli se na to, reklamirati coca colu ili nokiu u vasem slucaju, nego na neke komapnije iz CG ili sajtove

    kolko sam ja shvatio iz texta mada nije nesto objasnjeno sta spada u to
    prosto se divim tvojoj logici, al prosto divim

    mislim da nece biti vise nikakvih reklama, ni u potpisima, niti ce moci da se reklamiraju tj prodaju proizvodi tj nece biti foruma oglasi, tako ja shvatih iz ovog notice-a, al saznacemo brzo na sta se sve odnosi jer je i meni ovo novost
    Last edited by DIDI; 01-05-09 at 10:54.
    /me stetan
    Amor dolor est!
    Amor vincit omnia!
    obavezno, ali obavezno pogledati ---> http://www.svjetlopisi.com/cg/cg.html

  11. #11
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Arrow

    Quote Originally Posted by DIDI View Post
    prosto se divim tvojoj logici, al prosto divim

    mislim da nece biti vise nikakvih reklama, ni u potpisima, niti ce moci da se reklamiraju tj prodaju proizvodi tj nece biti foruma oglasi, tako ja shvatih iz ovog notice-a, al saznacemo brzo na sta se sve odnosi jer je i meni ovo novost
    Podforum recimo film,topic predlozi...Zalijepljen kao sticky...Na topicu se predlazhu filmovi za odgledati,shodno ukusu forumasha...

    Poshto je predlog filma svojevrsna reklama(potaknut nechijim predlogom,neko mozhe poci u DVD shop i kupiti film),da li ovo znachi da ce ova vrsta topica biti zabranjena?Isto vazhi i za pdf muzika i knjizhevnost,jer i tamo postoje topici slichnog tipa.

    Dalje,ako se zabrani reklamiranje sajtova,da li to znachi da ce youtube biti banovan sa foruma???Ili recimo,na pdf knjizhevnost ja sam postavio sajt jedne online biblioteke(ebooks,u word i pdf formatu).Da li se i to shvata kao reklama sajta,te stoga podlijezhe zabrani?

    Naravno,sam sam sebi nelogichan kad ovo pishem,ali u obavjeshtenju jasno kazhu:"sve reklamne sadrzaje sa svog profila i postova".Sama situacija je nelogichna,jer,ukoliko se ovo obavjeshtenje doslovno primijeti,pola foruma ce prosto da nestane...
    Last edited by Recordare88; 01-05-09 at 11:04.
    Deserve's got nothing to do with it.

  12. #12
    Join Date
    May 2008
    Location
    Montenegro, NK - PG
    Posts
    10,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ajde pocni da citas pazljivo sto neko pise u svojim komentarima, jer da to radis ne bi postavljao ovakva pitanja!!!
    Last edited by DIDI; 01-05-09 at 11:29.
    AJMO CRNA GORO !!!

  13. #13
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    816
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Podforum recimo film,topic predlozi...Zalijepljen kao sticky...Na topicu se predlazhu filmovi za odgledati,shodno ukusu forumasha...

    Poshto je predlog filma svojevrsna reklama(potaknut nechijim predlogom,neko mozhe poci u DVD shop i kupiti film),da li ovo znachi da ce ova vrsta topica biti zabranjena?Isto vazhi i za pdf muzika i knjizhevnost,jer i tamo postoje topici slichnog tipa.

    Dalje,ako se zabrani reklamiranje sajtova,da li to znachi da ce youtube biti banovan sa foruma???Ili recimo,na pdf knjizhevnost ja sam postavio sajt jedne online biblioteke(ebooks,u word i pdf formatu).Da li se i to shvata kao reklama sajta,te stoga podlijezhe zabrani?

    Naravno,sam sam sebi nelogichan kad ovo pishem,ali u obavjeshtenju jasno kazhu:"sve reklamne sadrzaje sa svog profila i postova".Sama situacija je nelogichna,jer,ukoliko se ovo obavjeshtenje doslovno primijeti,pola foruma ce prosto da nestane...
    Onda to znachi,da nece moci ni da se najavljuju Zhurke/Deshavanja/Noviteti shto se tiche vozila/muzike/filmova?
    Nece moci da se pominju stavovi politichkih partija,jer je i to svojevrsna reklama !

    Nishta,vratite lobotomiju onda :yipiiii:

  14. #14
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Smanjite malo jer ispade da je to tragedija, slijedi pomracenje i trista cuda
    Quote Originally Posted by acer View Post
    Ovo je prvi korak ka provaliji za CdM, posledice su nesagledive za ovaj forum kao najvecu , vec bivsu (ukoliko sprovedete ove mjere), "slobodnu elektronsku berzu" u Crnoj Gori.... . ...
    Nick ne moze user sam mijenjati pa se ta 'mjera' ne tice toga, a te promjene su, koliko ja razumijem, da se iz signatura izbrisu reklame za prodaju i usluge pocev od prodaje krtole do isćerivanja sejtana.
    Ako neko ima u potpisu na primjer "pljevaljski burek ne goji" "kupuj burek kod Dzake.... " to ce morati da makne, a ako sam ne uradi to ce uraditi admini.
    Portali se odrzavaju od reklama, forumi su predvidjeni za razgovor, nauku, zabavu... i sve je "non profit", a ako neko hoce da reklamira jednostavno napise na navedenu adresu, sazna uslove za reklamu i sve je prosto ka' pasulj. Tragedije nema nikakve, jer ako pogledate potpise cak ni 0,5% usera nema reklame i ne mora se brinuti.
    Naravno ovo je sve kako ja razumijem ono upozorenje, a ako se pokaze da je drugacije detaljno ce objasniti neko od sefova portala.

  15. #15
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Lake of Single Malt
    Posts
    11,044
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Naughty View Post
    Onda to znachi,da nece moci ni da se najavljuju Zhurke/Deshavanja/Noviteti shto se tiche vozila/muzike/filmova?
    Nece moci da se pominju stavovi politichkih partija,jer je i to svojevrsna reklama !

    Nishta,vratite lobotomiju onda :yipiiii:
    Rekoh fino da je nelogichno.Zato i kazhem,treba da se pojavi neko od mudovinah(ka drenjinah) i fino objasni shto se tu podrazumijeva.
    Deserve's got nothing to do with it.

  16. #16
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    wherever whores go
    Posts
    3,308
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    2
    Thanked in
    2 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Recordare88 View Post
    Podforum recimo film,topic predlozi...Zalijepljen kao sticky...Na topicu se predlazhu filmovi za odgledati,shodno ukusu forumasha...

    Poshto je predlog filma svojevrsna reklama(potaknut nechijim predlogom,neko mozhe poci u DVD shop i kupiti film),da li ovo znachi da ce ova vrsta topica biti zabranjena?Isto vazhi i za pdf muzika i knjizhevnost,jer i tamo postoje topici slichnog tipa.

    Dalje,ako se zabrani reklamiranje sajtova,da li to znachi da ce youtube biti banovan sa foruma???Ili recimo,na pdf knjizhevnost ja sam postavio sajt jedne online biblioteke(ebooks,u word i pdf formatu).Da li se i to shvata kao reklama sajta,te stoga podlijezhe zabrani?

    Naravno,sam sam sebi nelogichan kad ovo pishem,ali u obavjeshtenju jasno kazhu:"sve reklamne sadrzaje sa svog profila i postova".Sama situacija je nelogichna,jer,ukoliko se ovo obavjeshtenje doslovno primijeti,pola foruma ce prosto da nestane...
    Onda ce i obrisati topic Ster Cinemas program , jer reklamira kompaniju Ster? Ili cemo morati da ga zovemo 'bioskop u trznom centru na Cetinjskom putu ' , i naravno topic Delta trzni centar , itd.
    Nego da sacekamo zvanicnike...
    Kreč, kolica i mešalica.

  17. #17
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,861
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    ako nece biti foruma za prodaju\oglasi slobodno ugasite forum sami

  18. #18
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Znas li ti koliko godina postoji ovaj forum, a koliko taj podforum za prodaju?

  19. #19
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    1,861
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Znas li ti koliko godina postoji ovaj forum, a koliko taj podforum za prodaju?
    Ne znam
    A znas li ti koliko njih se registrovalo da bi stavilo jedan jedini oglas da prodaje nesto i nikad vise se nije vracao ? I koliko njih je ovdje samo da bi nesto kupili/prodali ? Koliko njih vrti ovdje mali biznis

  20. #20
    Join Date
    Jan 2004
    Posts
    31,208
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Ko vrti mali biznis neka plati za reklamu, a kad je vec biznis onda ta sitna placa i nije problem. Pricamo o tome da treba razdvojiti diskusiju od biznisa i ne moze se sad to "reklamiranje" svesti do apsurda pa kad na primjer pisemo o nekoj partiji onda je kao reklamiramo ili pisemo o nekoj manekenki onda reklamiramo njenu modnu kucu.....
    Ako pisemo o nekom istorijskom dogadjaju onda ne reklamiramo stotine knjiga koje citiramo ili turisticke organizacije koje organizuju posjete tim spomenicima.

  21. #21
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Podgorica
    Posts
    877
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by takemysoulaway View Post
    Ne znam
    A znas li ti koliko njih se registrovalo da bi stavilo jedan jedini oglas da prodaje nesto i nikad vise se nije vracao ? I koliko njih je ovdje samo da bi nesto kupili/prodali ? Koliko njih vrti ovdje mali biznis
    100% tacno...
    Vecina tih novih clanova uglavnom postuje samo na podforumu Prodaja/Oglasi, sto je bzvz ali je tacno..
    Forum se jes pretvorio u jednu "online pijacu" - ali na kraju to nikom [ili skoro nikom] nije smetalo.
    virtual_activity_for_cool_reality

  22. #22
    Join Date
    May 2004
    Posts
    7,759
    Thanks Thanks Given 
    286
    Thanks Thanks Received 
    202
    Thanked in
    115 Posts

    Thumbs down

    Ovo "obavještenje" je očajno napisano.

  23. #23
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    310
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Hari Krisna View Post
    Ko vrti mali biznis neka plati za reklamu, a kad je vec biznis onda ta sitna placa i nije problem. Pricamo o tome da treba razdvojiti diskusiju od biznisa i ne moze se sad to "reklamiranje" svesti do apsurda pa kad na primjer pisemo o nekoj partiji onda je kao reklamiramo ili pisemo o nekoj manekenki onda reklamiramo njenu modnu kucu.....
    Ako pisemo o nekom istorijskom dogadjaju onda ne reklamiramo stotine knjiga koje citiramo ili turisticke organizacije koje organizuju posjete tim spomenicima.
    A sve je to u redu, a zashto se ne bi priznalo da i ovaj spam shto redovno dobijam od t-com-a ima veze sa zatvaranjem tog pdf ? Ono, vrshi se monopolizacija... Kao usluga jednog shefa drugom, drugog trecem... Ma bice josh cdm-ova...

  24. #24
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    PG/SV
    Posts
    3,487
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Dskusija je razdvojena samim tim shto se nalazi na drugom dijelu foruma. I Ja mislim da ce naglo da opadne posjecenost i broj aktivnih usera ako dodje do toga da se makne prodaja/oglasi, ali, radi mene, propa' im cio forum kad sad to odjednom nekome smeta.

  25. #25
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    zaliv neverina...
    Posts
    9,244
    Thanks Thanks Given 
    1
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    4 Posts

    Default

    Pa ovaj forum od kako se pocelo manitat na prodaja/oglasi više liči na tender oglase...
    “Que te vayas con el viento, como siempre!”
    http://www.travelmontenegro.me


Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. cafemontenegro.com
    By Kapetan in forum Sve i svašta
    Replies: 20
    Last Post: 03-06-06, 17:26
  2. Cafemontenegro i vijesti
    By Zidane in forum Sve i svašta
    Replies: 2
    Last Post: 05-03-06, 18:34
  3. www.cafemontenegro.com
    By SHORTY in forum Internet
    Replies: 2
    Last Post: 16-01-06, 16:08

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •