Page 28 of 80 FirstFirst ... 182425262728293031323878 ... LastLast
Results 676 to 700 of 1978

Thread: rekli su o ljubavi;citati,odlomci....;)

  1. #676
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,021
    Thanks Thanks Given 
    34
    Thanks Thanks Received 
    12
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    A ti...samo banes u snove s nekog puta dalekog. I tad se zbunim. Tad se potpuno sludim. Jer... Na javi sam te ljubio strepeci da ne probudim nekog, a u snovima te ljubim strepeci da sebe ne probudim...
    Sa druge strane straha su sve najbolje stvari u životu.

  2. #677
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    601 East 54th NY
    Posts
    4,779
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default



    Volio bih da si ovdje.
    Ali nisi, ti si tamo.
    I to "tamo" nema pojma koliko je sretno.
    I don't get lucky. I make my own luck.

  3. #678
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    dream land
    Posts
    2,740
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Glumimo pred svima. Okrećemo glavu jedno od drugog. A pogledi nam se sreću kad nas niko ne vidi. Tada znam da me nisi zaboravio, da nisam ni ja tebe zaboravila. Da ni ovo vreme, ni svi drugi, ni sve te tvoje druge, ne mogu da izbrišu ono naše. Nismo mnogo trajali, tek toliko da se nikad ne zaboravimo. I onda ti uhvatim pogled, a srce zaigra. A tako nam malo fali, samo malo manje inata.

    ...divlje kose, tamna oka dva
    cvijet bez korjena
    ples je sve sto zna...



  4. #679
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    In his arms. ♥
    Posts
    6,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Smile Najljepši do sada, ili se meni samo tako čini... :))



    "... činilo mi se kao da je poznajem već odavno i da pre nje nisam znao ni za što i da uopšte nisam živeo... "A, evo me, sedim tu, nasuprot njoj", mišljah, "upoznah je; znam je. Bože, kakva sreća!" Umalo sam poletio sa stolca u svom zanosu..."


    Ivan Turgenjev


    "Došla si, i za tobom je stiglo sunce, I zeleni je svod zlatan postao; I rogozi su usplamteli od smeha, I cvetovi mirisni zatresli se ljubavlju."


    Algernon Charles Swinburne


    "I opet mi prošle noći nisi dala spavati. Pre no što sam krenuo na počinak, pomako sam se i napravio ti mesta i pokušao sam zamisliti da si onde tako meka i topla i podatna. Ispružio sam ruku i ostao razočaran."

    Bob Grafton


    "Nasmešila si se i stala pričati ni o čemu, a ja sam osetio kako sam takvo što već dugo očekivao."

    Rabindranath Tagore



    "Dok se dani polako izmenjuju, okrenimo se jedno drugome u tihoj naklonosti, prošetajmo u miru do ruba starosti."

    Stara egipatska pesma


    "Toliko da znaš: sve što za tebe osećam nikad neće nestati. Volim te svim srcem i nedostaješ mi iako nas deli samo dva sata. Toliko da znaš..."

    Noel Coward


    "A naše su usne otkrile kako da izgovore ono što reči ne mogu odati, sve dok stotina gnezda nisu odjeknula muzikom i istok se oblio sivilom."

    Frederick Lawrence Knowles


    "Samo šećem tu između redaka svog pisma, pod sjajem tvojih očiju, na dahu s tvojih usana kao kroz prekrasan, srećan dan."

    Franz Kafka


    "...dva sam se dana svakog trenutka pitao nije li ovakva sreća san. Kao da ono što osećam nije ovozemaljsko. Još ne mogu pojmiti ovo nebo na kojemu nema ni oblačka."

    Victor Hugo


    "Bez daha, pohrlili smo uz brežuljak obgrljen vetrom, smejali se pod suncem i celivali ljupke trave."


    Rupert Brooke


    "Mesta na kojima nema tebe... su bez života."


    Dante Gabriel Rossetti


    "Moja je dobrota bezgranična poput mora. Moja je ljubav jednako duboka. Što više dajem tebi, to više imam sam, jer oboje smo beskonačni."


    William Shakespeare


    "...sve što činiš mene opaja, užasava. muči, uznosi, sve što činiš je savršeno."

    Paul Eluard



    "Volim miris tvoje kose - volim je dodirivati usnama i osećati je na licu. Utisnut ću poljubac tu gde zrak mesečeva je deli na dve strane pa uneti lice u bujne uvojke kao što bih pomirisao pregršt ljubičica."


    Robert Burdette


    "Već si bio zaljubljen, poznaješ to stanje. Onaj osećaj ushićenosti, ne samo osobom koju voliš, već svim ljudima, samim sobom, životom. Odjednom u svemu vidiš lepotu, zanos. Ne bojiš se izraziti osećaje: strasno, nežno, rečima ili bez njih. I osećaš se tako snažnim, dobrostivim i punim života."

    George Weinberg


    "Ne možeš verovati koliko mi nedostaješ. Budan sam veći deo noći jer mislim na tebe, a danju shvatim kako me noge same nose... u tvoju sobu... zatim je pronađem praznu i odem sav bolestan od tuge kao odbijen ljubavnik."

    Plinije mlađi


    "Sama u gomili ljudi osećam se skrivenom u tajnovitoj radosti što samo mislim na njega."


    N. Payne


    "Sate koje provodim s tobom vidim kao neki miomirisni vrt, magličast suton i vodoskok koji u njemu peva... ti i ja sami - to me ispunjava osećajem da sam živ... Kažu da drugi videli su anđele, a ja sam vidio tebe i to mi je dovoljno."


    George Moore


    "Čuvaj me u srcu onom uzvišenom nežnošću koju sam pronašla jedino u tebi."

    Mary Wollstonecraft


    "Sva divota i sva skrivena blaga u srcu jednog dragulja: U srži jednog bisera sve boje i svaki odsjaj mora; Dašak i cvet, blesak i sen... Najjasnija istina u svemiru - sve to bilo je za mene u poljupcu jedne devojke."

    Robert Browning



    "Mislim o tome kako si dobar, nadaren, dobar: neka se snažna, svečana strast rađa u mom srcu; hrli k tebi, priziva te srži moga bića i vrelu života, ovija moje postojanje oko tebe - i u čistu, moćnom plamenu sažima tebe i mene u jedno."


    Charlotte Bronte


    "Biti s tobom, to je poput šetnje u kristalno jasno jutro - osećaj da neupitno pripadaš tu."

    E. B. White


    "Sve čega se sjećam prije tebe čini se crno-bijelim. No kad si ti došao, donio si u moj život smijeh, crvene balone, smiješna iznenađenja, veselje i radost."

    Džudit Grant




    :couple_inlove:
    Zavoleli smo se, ponešto pseći i svetački.
    Zakovali se jedno u drugo klanfama zuba.

  5. #680
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    601 East 54th NY
    Posts
    4,779
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default



    Prava ljubav nije kada imate zajedničku sliku. Prava ljubav je kada sliku onoga koga volite ne možete da izbrišete iz glave.
    Prava ljubav nije kada s tom osobom provodite ceo dan. Prava ljubav je kada ceo dan mislite na nju.
    Osobi koju volite ne morate to da govorite stalno. Osoba koja vas voli će to sama znati.
    Ne volimo onog u kog se lako zaljubimo. Volimo onog kog ne možemo da zaboravimo!
    I don't get lucky. I make my own luck.

  6. #681
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    601 East 54th NY
    Posts
    4,779
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default



    Muškarac će uvijek gledati druge žene, komentarisati ih i upoređivati, ali samo ga jedna može jednom riječju izluditi, jednim uzdahom oboriti s nogu, jednim pogledom i osmijehom ga natjerati da je svaki dan ponovo zavoli.
    I don't get lucky. I make my own luck.

  7. #682
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    podgorica
    Posts
    2,570
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    [SIZE=3]sada, kada ništa na svijetu ne može vratiti dane prohujalog ljeta
    naš sjaj u travi i blještavost svijeta, ne treba tugovati,
    već tražiti snage u onom što je ostalo i s tim živjeti...
    Zaboravimo, ne radi nas, ne radi zaborava,
    zaboravimo da smo se voljeli,
    da smo se svađali, da smo bili krivi..
    Požurimo, s danima i danima što će doći,
    možda ćemo se naći jedanput
    na malom vrhu života i neizrečene tajne
    htjeti jedno drugom da kažemo,
    al`proći ćemo jedno kraj drugog kao stranci,
    jedan skrenuti pogled biće sve što ćemo jedno drugom moći dati...
    Zaboravit ću tvoje oči i neću posmatrati zvijezde
    koje me na tebe neobično podsjećaju...
    ne boj se, jednom ćeš se zaljubiti al`ljubit ćeš zato što će te
    nešto na tom covjeku podsjećati na mene..
    bila si moje veliko proljeće
    uspomena koja će dugo živjeti u budućnosti koje ću se sjećati...
    Osjetit ću tugu jer sam tebe vollio, biće to ironija tuge...
    nestat će sjaj u travi, nestat će veličanstvenost svijeta...
    Ostat će blijeda slika onog što je prošlo...
    [/SIZE]

  8. #683
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    601 East 54th NY
    Posts
    4,779
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default



    I večeras će noć mirisati po tebi. I tvoja ulica prepoznaće otiske moga srca dok se ti, mila moja, budeš zabavljala ko zna gdje i ko zna s kim. Nećeš me uspjeti prepoznati kao nekad, moj glas, smijeh ili nešto treće što ti nekad drago bješe. Ostaćeš gluva i nijema pred ljepotom koju si tako voljela slaviti nekad. Neću ni pokušati pobjeći od misli koje će biti upućene tebi. Ne briše duša tako lako ono što jednom za sebe zašije. Slavićemo zajedno ovu subotnju noć. Ti za sebe... ja za nas oboje...
    I don't get lucky. I make my own luck.

  9. #684
    Join Date
    Sep 2010
    Posts
    2,021
    Thanks Thanks Given 
    34
    Thanks Thanks Received 
    12
    Thanked in
    6 Posts

    Default

    Nisam ja nju ostavio, prijatelji, nije ni ona mene, mi smo se samo rastali.
    Onako kako se rastaju dvoje ljudi koji su se voleli u pogresno vreme, a uz pogresno vreme idemo i pogresni mi. A nismo bili..

  10. #685
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ...Ne umijem da se mazim. Otac me zvao cicak kad sam bila mala. Postoji jedna smijesna prica vezana za to. Bolje da mu ne pricam. Mogao bi mi jos i povjerovati! Onda ce se skroz zbuniti ako nekad budem htjela da mu pokazem koliko mi je nedostajao.

    Nemam pojma da li je napolju bio sumrak, sunchn dan, ljeto ili eventualno ponedeljak kad me je ispred vrata stana, docekao Djecak Sa Suncem U Ocima. Znao je da za njega na mojim vratima ne postoji ni brava, a kamoli mjesto za koje je potrebna sifra. Cim se smjestio, sa izrazom lica koje moze da slozi samo najbolji covjekov prijatelj kad je gladan, pitao me je da li moze da prespava kod mene.

    Sreca pa imadoh memorisano u glavi par hiljada kulinarskih poslastica, inace ostadosmo cijelo popodne srecni, ali gladni. ...

    Vece nas je zateklo same.


    Sve je bilo kao poslije poslatog pisma pravom deda Mrazu...


    I onda.. amnezija! Samo ponekad uspijevam da sklopim, kao kockice, sjecanje.... Ali to ne traje dugo. Razdvoje se, sami od sebe, svi djelici.. odlutaju u razlicite coskove ta sjecanja, za sobom ostave samo boje koje se razliju, stope jedna s drugom i nestanu....


    ....U sjecanje prizivam ime njegove omiljene serije, ime blesave video igrice koju voli, nakrivljene stihove sa jednog mjesta jedne veceri.. ali dolaze: miris parfema, osjecaj njegovih usana, jeza i drhtavica dok ga gledam kako mi prilazi...... od svega mi ostanu jedino milioni sitnih buba koje gamizhu po stomaku chim se sjetim njegovog osmijeha....



    Da li sanjam da sam leptir ili to leptir sanja mene?!"

  11. #686
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    601 East 54th NY
    Posts
    4,779
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default



    "Do pre par godina savrseno sam se secao jedne senke, koja se, kao okacena svilena kosulja, njihala na pokislom prozoru moje hotelske sobe. Secao sam se mirisa narandzi, melodija pod tusem, pamtio sam dobro cak i pitanja u ukrstenici na koja nismo znali odgovor."
    I don't get lucky. I make my own luck.

  12. #687
    Join Date
    Jul 2012
    Posts
    11
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Jedna ptica zeli da leti.
    Ostala je sama, odvojila se od svog jata.
    Zeli da se vrati svom voljenom.
    Vidi, kako je mokra i uplasena.
    Upinje krilima da se vrati svojoj drugoj polovini.
    Mevlana kaze: "Koja je svrha krila, ako ne sluze da se doleti do ljubavi?"
    Junus kaze: "Kada se dodje do ljubavi, sta ce nam vise krila?"
    Sirazli Sadi kaze: "Ne leti ka ljubavi, izgorjece ti krila."
    Ne boj se. Stavi ruku u vatru.
    Izgori, postani pepeo i umri prije smrti. Moras nauciti kako da te nista ne zapali, ne sagori.
    Znati umrijeti prije smrti, znaci biti ziv svakog trenutka...


    Povratak nije znak nesposobnosti, vec zrelosti...

  13. #688
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    601 East 54th NY
    Posts
    4,779
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default



    Bila je mistična! Bila je tajanstvena! Drzala ga je u mraku! Dozvolila mu je da je svakim danom otkriva malo po malo. Terala ga da se muči za nju. Da je želi svakim danom sve više zbog neke nove stvari koju sazna o njoj. Nije biti knjiga koju može da se izlista za jedno popodne. Bila je knjiga koju je mukom čitao danima, nedeljama, mesecima i kada najzad stigao do poslednje stranice, shvatio da nije ništa razumeo i da morao da krene da čita ispočetka.
    I don't get lucky. I make my own luck.

  14. #689
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Nebu Pod Oblake
    Posts
    706
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    Eto, to je, dakle, ta sreća koju smo toliko dugo čekali! Kako je zapanjujuće jednostavna! Mogu da je dodirnem. Liznem. Ugriznem. Opipam. Pomirišem. Zbog ovakvih lepotica vođeni su dugi, iscrpljujući ratovi; muškarci su se tukli i proslavljali, radili kao robovi, gazili jedni druge, da bi na kraju najveći broj njih dockan stigao do cilja, onda kada im već presuše muda. Imam je u pravo vreme! Stekao sam je stigavši prečicom do lepote, verovatno potpuno slučajno, ali - imam je! istina, možda nezasluženo, ali - imam je! - ona je tu, i to, očigledno, više nije samo puki san pred jutro.
    Ja zvacem tvoju kosu.
    Ti zvaces moju krv.
    Ja zvacem tvoje ruke.
    Ti zvaces moje srce.

  15. #690
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Neka kafana, valjda. 1972. Zapisano
    flomasterom Ljilji na ramenu, kad sam
    je zaprosio. Da mi sutra da da procitam.

    "Ukus vetra, koji u drvetu pocinje, pepeljasto se u vetru i zavrsava.
    Prasak bica, koji u prostorima pocinje, tamo se, raspadnut i zavrsava.
    Zar ti nisam govorio: ne pocinji u meni?"



    "Tiha voda brijeg roni..."

  16. #691
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    601 East 54th NY
    Posts
    4,779
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default



    Niti jedan moj izgovor nije prihvatila. Nije usvojila. Da sam je volio, da sam je zaista, istinski volio, da mi je stalo, tražio bi izgovore da budem sa njom, a ne bez nje. Niti jedan razlog protiv ne bi mi bio validan. Borio bi se, zajedno sa njom, protiv svih teškoća koje nas sprečavaju da budemo skupa. Ama, borio bi se i sam protiv sebe. Da mi je stalo.. Ali, nije. Zato sam je izgubio. Zato je nemam. Zato me gura od sebe. A ja više nemam šta da joj dam, dokažem, pružim, uradim.
    I don't get lucky. I make my own luck.

  17. #692
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    601 East 54th NY
    Posts
    4,779
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default



    Jednom ćeš poželjeti da hiljadu njegovih riječi, zamijeniš minutom moje tišine.
    I don't get lucky. I make my own luck.

  18. #693
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Sjecam se, dijelili smo sve
    sunce, kisu, moje dolare
    al' prodje sve, jer ljubav trosi se
    treba stati kad je naj
    treba stati kad je najbolje


    Umorni nikad nismo bili mi
    umorni nista nece dobiti
    probali smo sve
    nismo znali reci ne
    svaki dan je bio pomaknuti film

    Sjeli bi na bike i krenuli na put
    nasukan je plovio Brazil

  19. #694
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    601 East 54th NY
    Posts
    4,779
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default



    "Imao sam jednu brinetu koju sam uvijek zvao mojom iako to nikad nije bila. Bila je tudja, dovraga,a uvijek je bila vise moja nego njegova. Luda brineta, tamnozelenih ociju, jedina zena koja me natjerala da patim. Nikada joj nisam rekao da je volim, ne zato sto je nisam voleo, nego zato sto sam znao da ce te dvije rijeci pokvariti sve. Bezobrazna, uvijek se durila, glumila da je ravnodusna, nepopravljiva, sposobna da voli i mrzi u isto vrijeme. Naucila me da nije sve u zivotu biti kreten i zenskaros, da srce mozes dati samo jednoj zeni i nikada ne biti nezadovoljan zbog toga. Znala me zavesti, ona sama, kao deset drugih. Znala me izludjeti, naljutiti, kao niko nikada. Osposobila me da zavolim, bas nju. Ali zauvijek onesposobila da volim ijednu drugu onako jako, onako ludo, nezrelo, bahato, ali svejedno vjerno."
    I don't get lucky. I make my own luck.

  20. #695
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    "Telefonski broj koji lagano blijedi u pamcenju. Case sa ugraviranim monogramima, ukradene u Esplanadi.
    Poslije ljubavi ostaje obicaj da se bijelo vino sipa u te dvije case, i da crte budu na istoj visini.
    Poslije ljubavi ostaje jedan sto u kafani "kod znaka ?", i zacudjeni pogled starog kelnera sto nas vidi sa drugima.
    Poslije ljubavi ostaje recenica "Divno izgledas, nista se nisi promjenio..." i " ..javi se ponekad, jos imas moj broj telefona."
    I neki brojevi hotelskih soba u kojima smo spavali, ostaju poslije ljubavi.
    Poslije ljubavi ostaju tamne ulice kojima smo se vracali.. poslije ljubavi.
    Poslije ljubavi ostanu melodije sa radija koje izlaze iz mode.

    Ostaju tajni znaci, ljubavne sifre:"Ako me volis pocni sutrasnje predavanje sa tri reci koje ce imati pocetna slova mog imena..."
    Poslije ljubavi ostaje tvoja strana postelje i strah da ce neko iznenada naici
    Klak!-spustena slushalica kada se javi tvoj glas.

    Hiljadu i jedna laz.
    Poslije ljubavi ostaje recenica koja luta kao duh po sobi:"ja cu prva u kupatilo."
    I pitanje :"Zar necemo zajedno?"...Ovaj put ne.

    Poslije ljubavi ostaju saucesnici. Cuvari tajni, koje vise nisu nikakve tajne.
    Poslije ljubavi ostaje laka uznemirenost, kad u prolazu ugledam tople smedje oci.. slicne tvojima.. na nekoj devojci u prolazu.
    Prepune pepeljare.. i prazno srce.
    Navika da se pale dvije cigarete istovremeno, mada nema nikog u blizini.
    Fotografije snimljene u automatu.
    Taksisti koji nas nikad nisu voljeli ("Hvala sto ne pusite!" -a pusili smo), i cvjecarke koje jesu.
    Poslije ljubavi ostaje povrjedjena sujeta, metalni ukus promasenosti na usnama.
    Poslije ljubavi ostaju drugi ljudi, i druge zene.
    Poslije ljubavi ne ostaje nista… "
    Last edited by ^m00dO_oD_kOlJiBrIyA^; 06-08-12 at 10:05.

  21. #696
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    ...Javno iznosim rečenice kojima sam te osvojio,
    Govoreći o drugim stvarima govorio sam o tebi,
    Pucajući u plafon izjavljivao sam da te volim
    I sve što sam lepo rekao o drugima tebi je namenjeno...

  22. #697
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    "...Ovako te volim, uz uspomenu na gorku kafu svakog bezimenog jutra, s ukusom cistog mesa u jamici iza tvog kolena...
    Ovako te volim: dok gledas decu kao stepenike bez istorije (tamo patim zbog tebe, posto mi njeni izdanci ne pripadaju) uz udarac duboko u rebra, posao sto poziva na dokolicu iz svoje skoljke...
    Ako nekad budes osetila kako ti se namece neki pogled, ne okreci se, nemoj da razbijes caroliju, nastavi da mi pravis kafu i pusti me da zauvek zivim u vecnom trenutku."


    Če Gevara

  23. #698
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    601 East 54th NY
    Posts
    4,779
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default



    Pretvarala si se da si divlja, oterala si sve od sebe, i to si želela. Htela si da nađeš neku ispriku da svi te napuštaju. A onda si naišla na mene, kome je bilo zabavno to što si drugačija i malo luđa od drugih. Ja želim da ostanem i uživam u tvom divljaštvu. Šta ćeš sada? Našla si luđeg od sebe, izgleda.
    I don't get lucky. I make my own luck.

  24. #699
    Join Date
    Apr 2012
    Location
    601 East 54th NY
    Posts
    4,779
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default




    Nemoj da si glup. Nemoj da joj se vraćaš, da vjeruješ njenim glupim lažima, da prihvataš smiješna opravdanja! Ona je odlično. Ona je bolje nego ikad. Ti si taj koji je traži u pjesmama, knjigama i tuđim licima. A ona je ta koja se smije, koja te zamjenjuje osobama koje ti nisu ni do koljena i koja se nada da je tebi još stalo i da ti je uvijek teško kad se ona spomene. Ona je ta koji je otišla. Koja te je gurala od sebe, koja te je varala i lagala o tome i koja nikad, ali nikad, nije bila iskrena prema tebi.
    Budi takav! Budi bezbrižan, budi bezosjećajan, hladan, laži, varaj, šuti, ne smiji se na njene šale i ne uzvraćaj joj osmjehe. Ona će, prije ili kasnije, shvatiti šta je mogla da ima. A ti budi sretan i nemoj da dozvoliš da te to dotiče. Pa nije ni nju doticalo kad te je povrijedila. Što bi sada išta bilo drugačije?
    I don't get lucky. I make my own luck.

  25. #700
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    In his arms. ♥
    Posts
    6,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Iz filmova. ;)


    Ako nisi spreman da ispadneš glup, nisi dostojan da se zaljubiš.
    („Nešto poput ljubavi“)

    Najbolja vrsta ljubavi je ona koja probudi dušu, tera nas da tražimo više, zapali vatru i srce a umu pruži mir. To si mi dala, a ja se nadam da ću ti to moći pružiti zauvek.
    („Knjižica“)

    Voleti znači ne imati potrebu za reči „oprosti“.
    („Ljubavna priča“)

    Znaš kako znaš da si zaljubljen? Kad ležiš u krevetu i ne možeš zaspati, jer je stvarnost napokon lepša od snova.
    („Zapravo ljubav“)

    Najbolja stvar koju ćeš ikad naučiti u životu je da voliš i primiš ljubav natrag.
    („Mulen ruž“)

    Ja? Ja se bojim svega. Bojim se onog što sam videla, što sam učinila, onoga što jesam. A najviše od svega se bojim da ću izaći iz ove sobe i nikad u životu neću osećati ovo što osećam prema tebi.
    („Prljavi ples“)

    Postoje milioni ljudi na ovom svetu, ali na kraju nam se sve svede na jednu osobu.
    („Crazy/Beautiful“)

    Mrzim način na koji razgovaraš sa mnom i tvoju frizuru. Mrzim tvoje cipele i način na koji mi čitaš misli. Mrzim što si uvek u pravu. Mrzim kad me teraš na smeh, isto kao i na plač. Mrzim što te nema kraj mene, mrzim činjenicu da me nisi nazvao. Ali najviše od svega mrzim što te ne mrzim. Nikako, ni trunčicu, baš nimalo.
    („10 razloga zašto te mrzim“)

    Pravi gubitak možeš da osetiš samo kada voliš nekog više nego što voliš sebe.
    („Dobri Vil Hanting“)

    Da li ikada ispružite ruke i vrtite se, vrtite, vrtite? E, takva je ljubav. Sve vam govori da prestanete pre nego što padnete, ali vi ipak nastavljate.
    („Praktična magija“)

    Ako nekoga voliš dovoljno, pustićeš ga da ode. Ako ti se vrati, znači da ste suđeni jedni drugom. Ako ne, znači da nikada nije ni bio zaista tvoj.
    („Nepristojna ponuda“)

    Ne možeš naći pravu ljubav tamo gde je nema i ne možeš se sakriti od nje tamo gde je zaista ima.
    („Ljubiti budalu“)

    Kada budeš shvatio da želiš da ostatak života provedeš sa nekim, želećeš da taj ostatak života počne što pre.
    („Kada Hari sretne Sali“)
    Zavoleli smo se, ponešto pseći i svetački.
    Zakovali se jedno u drugo klanfama zuba.

Page 28 of 80 FirstFirst ... 182425262728293031323878 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Citati velikana is prošlosti
    By Vuksanovic in forum Religija i filozofija
    Replies: 18
    Last Post: 16-05-12, 13:51
  2. Filmski citati o ljubavi...
    By Artemis in forum Ljubav
    Replies: 8
    Last Post: 22-12-08, 13:23
  3. Sta su rekli...
    By Smirnoff_ice in forum Ljubav
    Replies: 115
    Last Post: 09-12-04, 01:49
  4. ODLOMCI IZ DJELA NIKOLE MODRUŠKOG
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 0
    Last Post: 18-11-04, 13:36

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •