Page 2 of 79 FirstFirst 1234561252 ... LastLast
Results 26 to 50 of 1973

Thread: rekli su o ljubavi;citati,odlomci....;)

  1. #26
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Ja ne volim tebe zbog samog tebe,vec zbog toga
    sto sam ja ovakva kakva sam,
    kad sam sa tobom...



    Trudila sam se da postanem bolji covjek i nisam bila sigurna u to ko sam,
    sve dotle,
    dok nisam srela neku drugu osobu i sacekala da me upozna,
    i kaze mi ko sam ja ustvari...



    "Tiha voda brijeg roni..."

  2. #27
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    4,604
    Thanks Thanks Given 
    1,123
    Thanks Thanks Received 
    247
    Thanked in
    177 Posts

    Default

    Ono što je najlepše na iskrenoj i dubokoj ljubavi na kojoj je sve lepo,
    to je da u odnosu prema onome koga volimo nijedna naša mana ne dolazi
    do izraza. Mnogo šta što je zlo u nama izcezava, a ono što je dobro
    ustostrucuje se.-Andric-

    Ljubav ! Citava knjiga u jednoj reci,celi okean u jednoj suzi,
    sedam nebesa u jednom pogledu,
    vihor u jednom uzdahu,grom u jednom dodiru,hiljadu godina u jednom trenu."
    Tuper
    " čini se da iz rana raste cvijeće... "

  3. #28
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    "Mozda je cijela stvar oko ljubavi samo odrasla verzija Deda Mraza,
    samo mit kojim smo se hranili od djetinjstva,
    tako da i danas kupujemo casopise i posjecujemo klubove i imamo terapije
    i gledamo filmove sa hit pop pjesmama pjevanim u ljubavnom maniru,
    sve u pokusaju da objasnimo zasto se nas Deda Mraz ljubavi
    uvjek zaglavi u dimnjaku..."



    "Otis mi je uvjek govorio da je ljubav skok.Zalosno,ali ja nikad nisam zelio da poskocim...Hrabri su samo oni koji imaju najjasniju viziju onoga sto se nalazi pred njima..."



    "Tiha voda brijeg roni..."

  4. #29
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    2,644
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    16
    Thanked in
    11 Posts

    Default

    kazu da je berluskoni reako svojoj scerci...mozda i ovoj sto je dolazila na svadbu malom marovicu
    da je ljubav stvar koju su izmislili komunisti da nebi placali djevojkama

    salim se naravno

  5. #30
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    In your head now...
    Posts
    1,601
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    "Neka dašak mog života nađe utočište u tvom srcu... Uništen od tvoje ljubavi neka se moj život ne raspadne." FANAA

    "Taj ukus u tvom dahu sam ja... Kako možeš prestati disati?" FANAA
    "Prepoznaćeš me po ćutanju.
    Večni ne razgovaraju."

  6. #31
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default



    "Daj svoj zivot onome ko ti da svoju ljubav,ali svoje samopostovanje daj samo onome ko je spreman biti unisten radi tvoje ljubavi...
    "



    "Tiha voda brijeg roni..."

  7. #32
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    „Kad sam se zaljubio, to je bilo kao da sam prvi put pogledao u ogledalo i video sebe.
    U cudu sam podigao ruku i dotakao svoje obraze, svoje grlo. To sam bio ja.
    A kad sam se video i privikao se na to ko sam, nisam se bojao da poneki deo sebe mrzim,jer sam želeo da budem dostojan onoga u koga je ogledalo.
    Tada, pošto sam prvi put osmotrio sebe, osmotrio sam svet i video da je raznolikiji i lepši no što sam mislio.
    Kao i vecina ljudi uživao sam u toplim vecerima, u mirisu hrane i pticama koje probadaju nebo, ali nisam bio ni mistik ni Božji covek
    i nisam osecao zanos o kojem sam citao. Ceznuo sam za osecanjima, mada vam u to vreme ovo ne bih umeo reci. Reci kao sto su strast i zanos… svi ih naucimo,
    ali one ostaju mrtve na stranici. Ponekad ih prevrcemo, da saznamo šta je s druge strane, i svako ima svoju pricu o nekoj ženi ili nekom bordelu, o opijumskoj noci ili ratu.
    Toga se bojimo. Bojimo se strasti i smejemo se prejakoj ljubavi i onima koji previše vole.
    A opet, ceznemo da nesto osetimo.“


    Janet Vinterson



    "Tiha voda brijeg roni..."

  8. #33
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    1,030
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    "Just learn to love yourself and anyone worth while will find their way in."
    Nauči da voliš samog sebe, i svi koji vrijede će naći način da dođu do tebe.
    Jenny, Yahoo Groups

  9. #34
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Neka stoji ovdje...


    "znaš, ti i ja se krećemo paralelno jedan pored drugog. gledamo se, svako iz svog voza."
    "a je li možeš jednom u životu, samo jedan jedini put da za*ebeš sve vagone, vozove, kolosijeke i da mi pružiš ruku i dozvoliš mi da te grlim do kraja putovanja?"
    "ne mogu...pisak se već čuo i voz je krenuo."
    Last edited by Artemis; 20-08-09 at 02:52.



    "Tiha voda brijeg roni..."

  10. #35
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Dambldor:-"Vidim da si i ti kao i mnogo prije tebe,otkrio ljepote Ogledala zudnje...Vjerujem da si do sada shvatio sta ono radi...Da ti pomognem-Samo bi najsretniji covjek na svijetu pogledao u ogledalo i vidio sebe onakvog kakav je..."

    Hari:-"Dakle,pokazuje nam ono sto zelimo?Sta god zelimo?"

    Dabmldor:-"Da...i ne.Pokazuje nam samo ni manje ni vise najdublje i najocajnije zelje naseg srca.Ali zapamti ovo.Ovo ogledalo nam ne pruza ni saznanje niti istinu.Ljudi su propadali ispred njega,cak su i poludjeli...I moram te zamoliti da ga vise ne trazis...JER NIJE DOBRO ULJULJKIVATI SE U SNOVIMA I ZABORAVITI DA ZIVIS..."



    "Tiha voda brijeg roni..."

  11. #36
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    "...Ima u dusi mojoj oziljak koji samo u snu boli.
    I ne znam od kog bola on je ostao,i da li je to bilo jutro ili suton kad se urezao u moju dusu..." Takva je nasa dusa.
    Ispunjena uspomenama koje nas rastuze,nasmeju,zabole. Ponekad namjerno diramo te stare oziljke iako znamo da nas ceka neprospavana noc. Pa onda kroz prozore gledamo u neko tudje nebo i uzalud trazimo one zvjezde ka kojima smo nekad davno upirali ceznjive poglede i samo njima odavali tajne prvih mladalackih ljubavi.Pa se naprezemo da cujemo onaj ljetni povjetarac sto je saputao u krosnjama drveca ispod kojeg smo se,drzeci svoju prvu ljubav za ruke,skrivali od radoznalih pogleda. Ali...umjesto tog sapata samo uzdah srca svoga cujemo. Prohujalo je vrijeme i mnoge vode protekle....nema vise ni parnjaca ni zvizduka vozova koji su najavljivali da smo blizu onog koji nas na nekom sivom peronu ceka uzdrhtalog srca.Niti iscekivanja postara da nam glas od voljene osobe donese pa da po ko zna koji put procitamo rijeci koje su drhtavom rukom pisane; "ljubim te", "mislim na tebe", "nedostajes mi".Pa prislonimo pismo na grudi i uzdahnemo od nekog slatkog bola sto nam kroz srce mine... Od svega ostase samo uspomene od kojih se pobjeci ne moze.Cak i kada bi znali put sto vodi u zaborav,mi ne bi posli njime.Vec se uvijek istom stazom vracamo sto vodi do mora uspomena.I uronimo u te talase koji nas miluju,nose,vuku u dubine....I plovimo,plovimo ka onim nekim dalekim,nedostiznim obalama sto nas svake noci zovu i mame. I onda se odjednom probudimo jer se uplasimo da cemo potonuti u tom uskovitlanom moru uspomena.A kad se pogledamo u ogledalo...vidimo ispod ociju nekoliko sitnih kapi...blistavih...slanih..."

    (D.Maksimovic)

  12. #37
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Ljubav je uvijek nova.
    Svejedno je volimo li jedan, dva, deset puta u životu - uvijek smo pred situacijom koju ne poznajemo. Ljubav nas može odvesti u pakao ili raj, ali uvijek nas nekamo odvede. Treba je prihvatiti, jer ona je hrana našeg postojanja. Ako je odbacimo, umrijet cemo od gladi, gledajuci bremenite grane na stablu života, bez hrabrosti da ispružimo ruku i oberemo plodove. Treba ici za ljubavlju ma gdje ona bila, cak i kad to znaci sate, dane, tjedne razocarenja i tuge.
    Jer u casu kad krenemo ususret ljubavi, i ona krece u susret nama.
    I spasi nas.

    Paolo Koeljo - Na obali reke Pjedre sedela sam i plakala

  13. #38
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default Za sve one koji znaju da gube...



    "Greshiti je prirodno, ali otici a ne biti svestan svojih greshaka, ponishtava smisao jednog zhivota. Stvari koje nam se dogadjaju nisu nikada same sebi cilj, i one imaju svoju cenu; svaki susret, svaki, pa i najbeznachajniji dogadjaj, ima neko znachenje. Sebe cemo razumeti i spoznati onoliko koliko smo spremni da ih sve prihvatimo, koliko smo sposobni da u svakom trenutku promenimo pravac i da ostavimo staru kozhu kao gushter izmedju dva godishnja doba."



    "Tiha voda brijeg roni..."

  14. #39
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default



    "Tajni zakoni naseg najintimnijeg zivota, oni sto nas podjednako upucuju na vjecnost i na prolaznost,
    nigdje nisu tako prisutni kao u osjecaju ljubavi. Moje saznanje ljubavi prolazilo je kroz razlicite faze,
    od srece do bola, od ushicenosti do rezignancije, ali nikada nisam pokusavala da tu najljepsu ljudsku sposobnost,
    sposobnost voljenja, ocrnim, osumnjicim ili ismijem. U godinama mladosti ljubav je pjevala kao ptica,
    brujala je u meni kao vjecna muzika; sada, zrele godine je jos dublje shvacaju i postuju..."



    "Tiha voda brijeg roni..."

  15. #40
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    11,136
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    1
    Thanked in
    1 Post

    Default

    "...Poput razvedenih parova, izbegavaju pogled onog drugog. Ipak na čudan način priznaju da su oboje duboko i beznadežno, večno zaljubljeni jedno u drugo.
    Šta bi to moglo da znači?
    Znači da su neprestano zajedno, čak i kad su razdvojeni. Dok stoji pod tušem, zamišlja ga sa druge strane staklene pregrade kako posmatra vodu koja joj klizi niz telo, priljubivši usne uz mutno staklo. Prislanja svoje usne na untrašnju stranu stakla, zatvara oči, i zamišlja kako je čeka. Zamišlja da je voda njegova ruka, prelazi svojom rukom po telu, istražujući ga, i zamišljajući njegov dodir. S druge strane, on uverava sebe, dok leži u krevetu, da na dušeku pored njega postoji toplo udubljenje, kao da je upravo izašla iz sobe; zatvara oči, a ona se vraća i prilazi mu bliže. Tela im se prepliću u obliku znaka pitanja, označivši kraj zagonetne rečenice koju je doneo taj dan...
    ...Ove prepirke ne vode nikuda; kao i sve svađe među ljubavnicima, samo njihove se ne mogu okončati, obesmisliti poljupcem zaborava.
    Sve se pamti.
    Mogu da se ljube samo u snovima. Samo u predivnim snovima..."

    Salman Ruždi
    Tlo pod njenim nogama



  16. #41
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    In his arms. ♥
    Posts
    6,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    U ljubavi ste nastali, u ljubavi cvjetajte.

    (Schiller)

    Ako si kamen budi ljubak, ako si biljka budi osjetljiv, ako si čovjek budi ljubav.

    (Hugo)

    Bračna ljubav stvara čovječanstvo, prijateljska ga usavršava. ali razuzdana ljubav čovječanswo kvari i ponižava.

    (Bacon)

    Ljubav je stanje u kojem čovjek vidi stvari onakvima kakve one nisu.

    (Nietzsche)

    Najviše se laže u ljubavi, u lovu i u predizbornoj kampanji.

    (Churchill)

    Ljubiti jedan sat je osobina životinje. Ljubiti jedan dan to je osobina čovjeka. Ljubiti cijeli život osobina je anđela.Ali voljeti cijelog života samo jedno biće, to je osobina bogova.

    (Mantegazza)

    Bez ljubavi tijelo je tamnica u kojoj duša ispašta svoje prisustvo.

    (V. Perun)

    A slobodna ljubav? Ljubav nije nikad slobodna, ona je ropstvo po definiciji.

    (T. Ujević)

    U ljubavi, kao i u ratu, sve je dozvoljeno: lukavost, vještina, prijevara.

    (La Fontaine)

    Ljubav koja se održava poklonima vječno je gladna.

    (jevrejska izreka)

    Dvije su tragedije u životu: jedna je kad ne postigneš želju svoga srca, a druga je kad je postigneš.

    (
    Shaw
    )

    Covjek treba uvijek biti zaljubljen. To je razlog zbog kojeg se ne smije ženiti.

    (Wilde)

    Ljubav je slijepa - brak nam otvara oči.

    (grafit)

    Davanje ljubavi je najviši izraz moći: u samom aktu davanja ja doživljavam svoju čvrstinu, svoje bogatstvo, svoju snagu.

    (Fromm)

    Ljubav odrješuje spone,izbavlja čovjeka od muke rađanja i umiranja.Ljubav povezuje sva srca u tihu,svilenu simfoniju.

    (Sai Baba)

    Ljubav je vibrirajuća snaga koja prožima univerzum. Ona pokreće čovjeka naprijed na duhovnom putu, isto kao što raketa otrisne čovjeka na Mjesec. Ta energija stalno je tu, ali čovjek obično pluta kroz život ne otvarajući izvor,snagu ljubavi koja se nalazi u njegovom vlastitom srcu.

    (Sai Baba)

    Zavoleli smo se, ponešto pseći i svetački.
    Zakovali se jedno u drugo klanfama zuba.

  17. #42
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    In his arms. ♥
    Posts
    6,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Iz "Proroka" Khalila Gibrana (Halil Džubran)

    ''Kada te ljubav zove, slijedi je. Premda su joj putovi tvrdi i strmi.
    A kad vas krila njena ponesu, predajte joj se. Premda vas mač skriven u njezinim perima može raniti. A kad vam govori, vjerujte joj. Premda njezin glas može razdrmati vaše snove kao što sjeverac pustoši perivoj. Jer, kao što nas ljubav kruni, tako će vas i razapeti. Jer, koliko vas pomaže da rastete, toliko vas i potkresava. Kao što se uspinje na vašu visinu i draga vam najnježnije grane, što dršću na suncu. Tako će vam sići u korijenje i protresti ga dok prianja uz zemlju. Poput snopova žita ona vas u se skuplja. Ona vas mlati da bi vas razgolitila.Ona vas sije da bi vas vaše lupine oslobodila. Ona vas melje dok ne pobijelite. Ona vas mijesi dok ne budete gipki. A onda vas meće na svoj sveti oganj; da postanete sveti kruh za Božji sveti pir. Sve će vam ovo ljubav učiniti kako biste doznali tajne svoga srca i da biste po tome znanju postali komadić srca samoga Života. Ali ako u svojem strahu budete tražili samo ljubavni mir i ljubavni užitak. Bolje vam je da pokrijete golotinju svoju i da odete s gumna ljubavi. U svijet bez godišnjih doba, gdje ćete se smijati, ali ne punim smijehom, i gdje ćete plakati , ali ne svojim suzama. Ljubav ne daje ništa osim sebe. Ljubav nema ništa niti se ona može imati; Jer ljubav je dovoljna ljubavi. Kad ljubite ne valja da kažete:" Bog mi je u srcu ", nego radije:" Ja sam u Božjem srcu". I ne mislite da možete upravljati putem ljubavi, jer ljubav, vidi li da ste vrijedni toga, upravlja vašim putem. Ljubav ne čezne ni za čim drugim do za tim da se sama ispuni. Ali, ako ljubite i svakako morate imati želja, neka vam ovo budu želje:Rastopiti se i biti poput žuborna potoka koji pjeva svoju pjesmu noći. Upoznati bol od prevelike nježnosti. Biti ranjen vlastitim razumijevanjem ljubavi; I krvariti s veseljem i radošću. Probuditi se zovom krilata srca i zahvaliti se za još jedan dan ljubavi; Smiriti se u podnevnoj uri i razmatrati ljubavni zanos; Vratiti se s večeri kući sa zahvalnošću; I onda zaspati s molitvom za ljubljeno u srcu i pjesmom zahvalnicom na usnama."
    Zavoleli smo se, ponešto pseći i svetački.
    Zakovali se jedno u drugo klanfama zuba.

  18. #43
    Join Date
    Feb 2005
    Location
    Pg...
    Posts
    8,326
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    4
    Thanked in
    3 Posts

    Default

    Dodat cu samo od Gibrana....



    Ne bih mijenjao tuge srca moga za radosti koje osjecaju mnogi. Niti bih suze, koje pecal u svakom dijelu moga bica izaziva, pretvorio u smijeh. Želim da moj život ostane jedna suza i jedan osmijeh.
    Suza da procisti moje srce i pruži mi razumijevanje životnih tajni i skritih stvari. Osmijeh da me ucini bližim mojoj braci i da simboliše moje velicanje bogova.
    Suza da me sjedini sa ljudima slomljenih srca, osmijeh da bude znak moje radosti što postojim.
    Radije bih da skoncam žudeci i ceznuci nego da živim u ocajanju i beznadju.
    Želim da glad za ljubavlju i lijepotom bude u temeljima duše moje jer vidjeo sam da su ti najnesrecniji od svih ljudi. Cuo sam uzdahe onih koji ceznu i žude i to je najprijatnija od svih melodija.
    Kako se primice vece, cvijet zatvara svoje latice i tone u san, grleci svoje cežnje. Kako se bliži jutro cvijet otvara usne da susretne suncev poljubac.
    Život cvijeta je satkan od žudnje i zadovoljstva....
    Jedne suze i jednog osmijeha.....



    "Tiha voda brijeg roni..."

  19. #44
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Podgorica, Montenegro
    Posts
    1,030
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Neki ljudi nas ponižavaju svojom dobrotom. Odvikli smo se od dobrote. Ne razumijemo zašto nam neko nešto čini ako ne traži nikakvu protivuslugu.
    Dobrota se ne može vratiti jer se i ne daje. Dobri ljudi su dobri zbog sebe, a ne zbog drugih.

    Duško Radović

  20. #45
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    In your head now...
    Posts
    1,601
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Hvalospjev ljubavi


    Kad bih ljudske i anđeoske
    jezike govorio, a ljubavi ne bi imao,
    bio bi mjed što ječi,
    ili cimbal što zveči.
    Kad bih imao dar proricanja
    i znao sve tajne i sve znanje,
    kad bih imao puninu vjere,
    tako da bih brda premještao,
    a ljubavi ne bih imao
    bio bih ništa.
    Kad bih na hramu siromasima
    razdao sve svoje imanje,
    kad bih tijelo svoje predao
    da se sažeže
    a ljubavi ne bih imao,
    ništa mi koristilo ne bi.
    Ljubav je strpljiva,
    ljubav je dobrostiva,
    ljubav ne zavidi,
    ne hvasta se,
    ne oholi se.
    Nije nepristojna, ne traži svoje,
    ne razdražuje se,
    zaboravlja i prašta zlo,
    ne raduje se nepravdi,
    a raduje se istini.
    Sve ispričava, sve vjeruje,
    svemu se nada, sve podnosi.
    Ljubav nikad ne prestaje.
    Proroštva? Ona će isčeznuti!
    Jezici? Oni će umuknuti!
    Znanje? Ono će nestati!
    Jer nesavšeno je naše znanje,
    I nesavršeno naše proricanje.
    Kada dođe što je savršeno,
    Isčeznut će što je nesavršeno.
    Kad sam bio dijete,
    Govorio sam kao dijete,
    Mislio kao dijete,
    Sudio kao dijete.
    Kad sam postao zreo čovjek,
    Odbacio sam što je djetinje.
    Sad vidimo u ogledalu nejasno,
    A onda ćemo licem u lice.
    Sad nesavšeno poznajem,
    A onda će savršeno spoznati,
    Kao što sam spoznat.
    Sada ostaje vjera, ufanje i ljubav
    -to troje-ali je najveća među njima ljubav.


    (1. KOR 13)
    "Prepoznaćeš me po ćutanju.
    Večni ne razgovaraju."

  21. #46
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    224
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default Sta sam bez ljubavi

    Kad mozes biti heroj srca svog u svim porazima,
    i kad me slome i svi ratovi i sva mrznja, i sva zavist , i sva korist,
    i kad ostanem sam na dnu duse svoje, prkoseci bogu da postojim samo iz inata,
    na tom samom dnu, videcu da me ljubav verno ceka,
    i da me se nikad nije odrekla.
    Neka mi sve uzmu, SVE, sve osim ljubavi
    Jer sta sam bez ljubavi?

    Zasto da se bojim zivota u ovom teskom vremenu
    Kad znam da vecnost u meni zivi
    Nisam birao gde cu da se rodim,
    i nisam birao ocaj koja mi je ova zemlja ostavila,
    ali oprastam sve,
    sve oprastam,
    jer sam ja samo dete,
    dete koje vam oprasta sto se i vi krijete iza svog plasta ocaja,
    oprastam vam jer znam da se krijete bas kao i ja

    I na kraju, kad jednom sve maske padnu, i kad svo crnilo nestane
    ostace ona ljubav, ono dete, koje ce napokon podignuti glavu i
    Reci ce ti VOLIM TE


    „alexx“

  22. #47
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Titograd
    Posts
    679
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Korincanima.Glava 13

    1. Ako jezike covecije i andjeoske govorim a ljubavi nemam,onda sam kao zvono koje zvoni,ili praporac koji zveci.

    2. I ako imam prorostvo i znam sve tajne i sva znanja,i ako imam svu veru da i gore premestam,a ljubavi nemam,nista sam.

    3. I ako razdam sve imanje svoje, i ako predam telo svoje da se sazeze,a ljubavi nemam,nista mi ne pomaze.

    4. LJubav dugo trpi,milokrvna je; ljubav ne zavidi;ljubav se ne velica;ne nadima se.

    5. Ne cini sta ne nevalja,ne trazi svoje,ne srdi se,ne misli o zlu.

    6. Ne raduje se nepravdi,a raduje se istini.

    7. Sve snosi,sve veruje,svemu se nada,sve trpi.

    8. LJubav nikad ne prestaje,a prorostvo ako ce i prestati,jezici ako ce umuknuti,razuma ako ce nestati.

    9. Jer nesto znamo i nesto prorokujemo:

    10. A kada dodje savrseno,onda ce prestati sta je nesto.

    11. Kad ja bejah malo dete kao dete govorah,kao dete misljah,kao dete razmisljah,a kad postadox covek,odbacih detinjstvo.

    12. Tako sad vidimo kao kroz stakl,u zagonetki,a onda cemo licem k licu;sad poznajem nesto,a onda cu poznati kao sto sam poznat.

    13. A sad ostaje vera,nada,ljubav,ovo troje;ali je ljubav najveca medju njima

  23. #48
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    In his arms. ♥
    Posts
    6,768
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    "Inteligencija bez ljubavi čini te nemoralnim.
    Pravednost bez ljubavi čini te neumoljivim.
    Diplomacija bez ljubavi čini te licemjernim.
    Uspjeh bez ljubavi čini te arogantnim.
    Bogatstvo bez ljubavi čini te pohlepnim.
    Ljubaznost bez ljubavi te čini servilnim.
    Siromaštvo bez ljubavi čini te ponositim.
    Ljepota bez ljubavi čini te apsurdnim.
    Autoritet bez ljubavi čini te tiraninom.
    Posao bez ljubavi čini te robom.
    Jednostavnost bez ljubavi oduzima ti vrijednost.
    Molitva bez ljubavi čini te introvertiranim.
    Zakon bez ljubavi te pokorava.
    Politika bez ljubavi čini te egoistom.
    Vjera bez ljubavi čini te fanatikom.
    Križ bez ljubavi pretvara se u mučenje.
    "
    (autor nepoznat)
    Last edited by puppy; 05-09-09 at 01:55.
    Zavoleli smo se, ponešto pseći i svetački.
    Zakovali se jedno u drugo klanfama zuba.

  24. #49
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    6,974
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    " Volim da budem sa tobom zato što se nikad ne dosadjujem, cak i kada ne razgovaramo, kada se ne dodirujemo, kada nismo u istoj prostoriji, ja se ne dosadjujem. Nikad mi nije dosadno. Mislim da je to stoga što imam poverenja u tebe, imam poverenja u ono o cemu razmišljaš. Razumeš? Volim sve ono o cemu razmišljaš? Razumeš? Volim sve ono što vidim kod tebe, i sve ono što ne vidim. Ipak, znam tvoje mane. Ali mislim da se tvoje mane dobro slažu sa mojim vrlinama. Ne plašimo se istih stvari. Cak se i zveri koji nas proganjaju lepo slažu medjusobno! Ti vrediš više nego što izgledaš, više od onoga što pokazuješ. Sa mnom je obrnuto. Meni je potreban tvoj pogled, jer mi daje dubinu. Ja sam kao deciji zmajevi na vetru. Ako me neko ne drži na uzicu... hoooop, odletim... A cesto pomislim na tebe da si dovoljno jak da me držiš na uzici i dovoljno pametan da me odmotaš, pustiš da letim...
    Zar nije neverovatno sresti nekoga i pomisliti: sa ovom osobom se osecam dobro."

    (Ana Gavalda - "Voleo sam je")

    Zaboravila sam da citam knjige u poslednje vreme ali uvek kad procitam nesto dobro vrati se isti osecaj.

  25. #50
    Join Date
    Aug 2009
    Posts
    224
    Thanks Thanks Given 
    0
    Thanks Thanks Received 
    0
    Thanked in
    0 Posts

    Default

    Quote Originally Posted by Oljce View Post
    " Volim da budem sa tobom zato što se nikad ne dosadjujem, cak i kada ne razgovaramo, kada se ne dodirujemo, kada nismo u istoj prostoriji, ja se ne dosadjujem. Nikad mi nije dosadno. Mislim da je to stoga što imam poverenja u tebe, imam poverenja u ono o cemu razmišljaš. Razumeš? Volim sve ono o cemu razmišljaš? Razumeš? Volim sve ono što vidim kod tebe, i sve ono što ne vidim. Ipak, znam tvoje mane. Ali mislim da se tvoje mane dobro slažu sa mojim vrlinama. Ne plašimo se istih stvari. Cak se i zveri koji nas proganjaju lepo slažu medjusobno! Ti vrediš više nego što izgledaš, više od onoga što pokazuješ. Sa mnom je obrnuto. Meni je potreban tvoj pogled, jer mi daje dubinu. Ja sam kao deciji zmajevi na vetru. Ako me neko ne drži na uzicu... hoooop, odletim... A cesto pomislim na tebe da si dovoljno jak da me držiš na uzici i dovoljno pametan da me odmotaš, pustiš da letim...
    Zar nije neverovatno sresti nekoga i pomisliti: sa ovom osobom se osecam dobro."
    Jako lep text

Page 2 of 79 FirstFirst 1234561252 ... LastLast

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Similar Threads

  1. Citati velikana is prošlosti
    By Vuksanovic in forum Religija i filozofija
    Replies: 18
    Last Post: 16-05-12, 14:51
  2. Filmski citati o ljubavi...
    By Artemis in forum Ljubav
    Replies: 8
    Last Post: 22-12-08, 14:23
  3. Sta su rekli...
    By Smirnoff_ice in forum Ljubav
    Replies: 115
    Last Post: 09-12-04, 02:49
  4. ODLOMCI IZ DJELA NIKOLE MODRUŠKOG
    By G R A D in forum Istorija
    Replies: 0
    Last Post: 18-11-04, 14:36

Bookmarks

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •