Grupa istrazivaca zadala je djeci od 4-8 godina jedno pitanje: “Što je to ljubav?“ Odgovore koje su dobili bili su opsirni i duboki. Niko se nije nadao takvim objasnjenjima.

- Kad je moja baka dobila artritis vise se nije mogla naginjati i lakirati nokte na nogama. Pa je moj djed preuzeo taj dio posla na sebe, cak i kad je sam dobio artritis nije prestao. To je ljubav! – Rebecca, 6 godina

- Kad te neko voli on na poseban nacin izgovara tvoje ime. I ti znas da je tvoje ime sigurno kada se nalazi u njegovim ustima – Bill, 4 godine

- Ljubav – to je kad ides negdje jesti i dajes nekome veci dio svojih przenih krompirica ne trazeci nista zauzvrat. – Daisy, 6 godina.

- Ljubav – to je kad se smijes cak i kad si umoran. – Terry, 4 godine.

- Ljubav – to je kad moja mama kuva kafu mom tati te otpije gutljaj, prije nego mu da soljicu, da se uvjeri da je kafa finog okusa. – Danny, 7 godina.

- Ljubav – to je kad kazes decku da ti se svidja njegova kosulja i onda je on nosi svaki dan. – Nancy, 7 godina.

- Ljubav – to je kad ti tvoj mali psic lize lice, cak i onda kad si ga ostavio samog cijeli dan. – Mary-Ann, 4 godine.

- Kada volis nekoga, tvoje trepavice se cijelo vrijeme spustaju i podizu, gore-dolje, a ispod njih vidis samo svijetle zvijezde. – Caren, 7 godina.

- Ljubav – to je kad mama vidi tatu u kupaoni i ne misli da je to ruzan prizor. – Mark, 6 godina

- Ako ne volis, ni u kojem slucaju ne smijes govoriti “volim te”. Ali ako volis onda to moras stalno ponavljati. Ljudi zaboravljaju. – Jessica, 8 godina